Kerkaleaws er op: Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig @©n pot Spmtol. Bij alle Drogisten. le Profi act' 8. PreÉKStearten Ulislag kieskring Sims W27. Het verzacht en geneest. schreven voor stakingen en sta kers. In het nieuwe decreet worden sta kingen gelijk gesteld met contra-revolu- tionnaire handelingen, zoodat de regee ring de doodstraf kan opleggen. Den laatsten tijd is herhaaldelijk ge wezen op de onrustbarende stijging van Wet drankgebruik in Rusland. De Roel weet thans mede te deelen, dat in 1926 het gebruik heeft bedragen 71 ko peken per hoofd der bevolking (de kin ieren niet medegerekend) tegen 25 ko peken in 1924. Evenredig Kiesrecht. De raadselen van ons „stelsel" van Evenredige Vertegenwoordiging, zegt „De Zoom", bleken hier en daar weer ondoor- jrondbaar. In Limburg gingen de socialisten ver houdingsgewijze achteruit (in '23 behaal den ze 8.86 pet. der stemmen, nu 8.60 pet.), maar zewonnen een zetel. In Noord-Brabant bleven de Katholie ken percentsgewijze gelijk en verkregen ze nu, vergeleken met '23, zelfs ruim 21000 «temmen méér, doch ze.verloren twee aetels. In Drenthe kwamen de Anti-Revolutio nairen in stemmental èn procentsgewijze vooruit, met het gevolg, dat zeeen aetel minder kregen toegewezen. StatenvanUtreclit. De uitslag van de Statenverkiezing in de provincie Utrecht is als volgt: Vrijheidsbond 5 Vrijzinnig-Democraten 2 S. D. A. P. 8 Christelijk-Historischen 6 Anti-Revolutionairen 7 Roomsck-Katholieken 11 Staatkundig Gereformeerden 2 De winst was bij den Vrijheidsbond, die één zetel won. De Anti-Rev. verloren één zetel, en de Middenstandspartij verdween. Radio Kerkdiensten. Door de Ned. Chr. Radio Vereen, is een nieuwe verdeeling van de diensten onder de verschillende kerkgroepen ontworpen, waarop reeds de goedkeuring van alle be trokken kerkcomité's is verkregen en wel ke thans definitief is vastgesteld. Deze re geling gaat in 1 Mei a.s. en zal gelden zoo lang de vereeniging over het tegenwoor dige aantal zenduren beschikt. Ned. Chr. Radio-Vereen. In de pers hebben enkele berichten de ronde gedaan over den nieuwen zender en de studio van de Ned. Chr. Radio Ver. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat deze als voorbarig moeten worden beschouwd, daar nog niets met zekerheid te zeggen valt omtrent de plaats van de studio, den tijd van ingebruikneming van den zender, Lerwijl omtrent de plaats waar deze laatste gebouwd wordt eerst dezer dagen defini tief zal worden beslist. Het bestuur van de N. G. R. V. hoopt spoedig nadere mededee- lingen te kunnen doen. Overwogen wordt de stichting van een fonds voor de inrich ting van de studio met bijbehooren. De N. C. R. V. hoopt binnenkort een «peciale propaganda-uitzending voor haar arbeid te organiseeren. Voorloopig is daar voor vastgesteld Dinsdagavond 7 Juni e.k. Nederland én België. Het Belg. Tel. Agentschap seint uit Brussel aan Jiet „Hdbld": Buitenlandsche bladen publioeeren be richten over polsing van de Fransche (en Engelsche regeering door de Belgi sche over de regeling tusschen België en Nederland. Het departement van Buitenl. Zaken te Brussel doet opmerken, dat de Belgische ambassadeurs te Parijs en Londen in dage- lijksche aanraking met de Fransche en Engelsche regeeringen inderdaad als iets vanzelfsprekends zich met die regeerin gen hebben onderhouden over -de ver werping van het Belgisch-Nederlandsch verdrag. Het departement voegt er aan toe, dal al de details hierover in een der bladen Vermeld op fantasie berusten. Kosteloozesleepdienst gevraagd. De Antwerpsche „Neptune" verzoekt de regeering met den intrest van het kapi taal, dat zou belegd zijn geworden in het AntwerpenMocrdijkkanaal uitbreiding te geven aan den kosteloozen sleepdienst AntwerpenDordrecht. Dat kanaal zou 50 mi 11 ioen goudfrancs gekost hebben, waar van het grootste deel door den Belgischen Staat gefourneerd zou worden. Deze uit breiding van den sleepdienst, die wei nig zou kosten, zou een uitstekende maat regel voor zelfverdediging voor België zijn tegenover Nederland's onhandelbaarheid en zou België een der voordeden bezor gen, die de Rijnvaart verwachtte van het Moérdijkkanaal. Controle in de wachtkamers. Irf den laatsten tijd worden bij de Ne der! Spoorwegen herhaaldelijk klachten (ontvangen over het verblijf van reizigers voorzien van plaatsbewijzen derde klasse in de le of 2e klasse wachtkamers. De di rectie heeft nu bepaald, dat zoioveel mo gelijk op ongeregelde tijden, controle in de wachtkamers moet worden gehouden, waarbij echter met tact moet worden opge treden, zoodat het publiek binnen korten tijd tot de wetenschap- zal komen, dat het gebruik moet maken van de wachtkamer van de klasse, op zijn plaatsbewijs ver meld. Wijziging der Kieswet gevraagd. Het Eerste Kamerlid, de- heer Steger, lieeft tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat, ten gevolge van de bepaling van het tijdstip der verkiezingen van de Provinciale Sta ten vóór 15 Mei, slechts degenen, die ge durende de laatste tweemaal twaalf maan den hunne woonplaats binnen de provin cie hadden, aan de stemming hebben kun nen deelnemen? 2. Acht de minister dit niet in strijd met art. 128 der Grondwet en art. 5 der Kies wet, volgens welke artikelen kiesgerech tigd £ijn degenen, die gedurende de laatste twaalf maanden hunne woonplaats binnen de provincie hadden? 3. Zoo ja, is dan de minister bereid, het zij door wijziging van de Kieswet, hetzij door andere maatregelen, herhaling van het gesignaleerde te voorkomen? Eerste Kamer. De begrootingen. De Eerste Kamer is nog altijd bijna half April bezig met den begrootings- arbeid. Veel belangstelling is er voor dit werk niet. Het aantal aanwezige Kamerleden Was gisteren althans zeer gering. Met de begrooting van Onderwijs is men gisteren gereed gekomen. Er werden allerlei wenschen geuit, die echter bij den Minister afstuitten op financieele be zwaren. Thans is de begrooting van Arbeid aan de orde. j=00ET VERMOEIENIS VERDWIJNEN" l lil 8 meststoffen enz. was ontvangen en uit gegeven f 80-213.14. De vo-o-rz. deelde mee dat door den kring W.Z.B. een grep- pelploeg is aangekocht, waar de leden tegen een billijke vergoeding gebruik van kunnen maken. Besloten werd een subsi die van f 35 uit te reiken voor de plaat selijke rundveekeuring. Vrouwepolder. Onder leiding van dhr W. van Hekken werd alhier een tuin- beuwvereen. opgericht met aanvankelijk 12 leden. Het doel dezer vereen, is, om te trachten gemeenschappelijk Ixmoodigd- heden aan te schaffen en de producten, speciaal de aa-rdbeien, geco-mbi)neenl te verko-open. Souburg. Vrijdagavond vergaderde de raad. In behandeling komt het faillisse ment der woningbouwvereen. De voo-rz. doet verslag van wat na Oct. 1926 is ge daan in verband met het faillissement. E-r is een voorstel, dat de gemeentel voo-r f 200 000 de woningen, kan over doen aan Volkshuisvesting te Vlissingen. Dit voorstel komt in bespreking. Dhr Jansen vraagt, of het Rijk, wanneer wij de woningen zelf houden, ook f 150 000 wil geven, als kapitaliseering -en wanneer wij het overige bedrag Icun- nien verkrijgen tegen 4té pet. of wij de woningen zelf niet kunnen exploiteeren. gpr. houdt de exploitatie liefst in eigen beheer. Na lange bespreking wordt aangenomen eeiï voorstel de Priester, dat B- en W. njamens den raad er op moeten alandrin- geu bij de Regeering spoed te betrachten. Dit voorstel wordt met alg. st. aangeno men. Ned. Berv. Kerk. Beroepen te Groothuizen, F. W. Boers te Abbekerk. Aangenomen naar Culemborgj J. II. Klein-Wassink te Rottevalle. Geref. Kerken. Tweetal te Kampen, P. Deddens te Rijswijk en J. W. Esselink te Eindhoven. Te Katendrecht, B- van Halsema te Er in el o en W- Steunenberg te Heerenveen. Aan den heer W. J. F. Juten is op zijn verzoek met ingang van 1 Mei a.s. eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wouw. De motor van een schip Ontploft. Volgens een bericht uit Oudenaarde heeft daar een ontploffing van een motor aan boord van een schip plaats gehad, waarbij twee Nederlanders het leven lieten. Het ongeluk had plaats op de Onderneming 6, uit Rotterdam. De slachtoffers van het ongeluk zijn J. A. v. d. Heiden, geboren te Driel in 1896, uit 's Hertogenbosch, en de 18-jarige O o r- nelis van der Maas uit Rilland- Rath. t Te Haamstede is op 88-jarigen leeftijd overleden de heer M- Bolle Lz., oud-burgemeester van Haamstede -en Burgh, o-ud-lid Prov. Staten van Zeeland en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Benoemd tot lid der Rijks-Oommissie voor de keuring van trekpaarden B- O- Puylaert te Sas van Gent. De sluizen te Vlissingen. De Kon. Mij. „De Schelde" zal dezer dagen een vergadering houden, waarop aan de orde komt een voorstel tot het aangaan van een contract met den Staat in verband met het verbreed-en der slui zen te Vlissingen. Goes. De afd. Goes van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield gisteravond een druk be-zochte vergadering. Nadat enkele huis houdelijke zaken waren afgedaan hield Mej. v. d. Veen een interessante inleiding over- „De opstandigen", welke inleiding door eenige bespreking werd gevolgd. 's-Heer Arendskerke. De Chr.-Hist. Kies- vereenigingen stelden voor den Gemeente raad de volgende candidaten: No. 1 Jac.. Nijsse, no. 2 P. Oudkerk, no. 3 W. S. de Vlieger (allen aftr.nr. 4 H. Goede- gebuure, no. 5 K. Janse, no. 6 J. Var- meule Mz., no. 7 C. Philips©, no. 8 C. Schippers, no. 9 J. de Schipper, no. 10 C. de Boot. Kapalle. In de vergadering van de ver een. van Oudleerl. van de Tuinbouwcur- sussen werd medegedeeld, dat tot dei vereen. 12 nieuwe leden toetraden, 2 bedankten wegens vertrek naar eldeirs. Dhr Matth. Geluk behandelde: massa-se lectie en boomenselectie. De voorz. be sprak het wortelen van de- stek van hou tige gewassen. Dhr L- Kruger gaf een ver taling uit een Bngelsch tijdschrift over de beschrijving van de rondknop. Een aangename en leerrijke bespreking volgde. Woltaartsdijk. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de vereen, voor Landbouw en Veeteelt werd aan dhr J. A. Koert een schemerlamp aangeboden als blijk van erkentelijkheid voior alles wat hij heeft gedaan voor het welslagen van het feest bij het 50-jarig jubileum der vereeniging. De ontvangsten van de vereen, bedroegen dit jaar f 895-65, uit gaven f81891, welk verschil met het nog uitstaande kapitaal der vereeniging op de boerenleenbank ©en. batig slot vormt van f28973. Door den penningm. van de commissie van aankoop van kunst- Ds J. O- Fontein, Ned. Herv. predikant te Hurwenen herdacht Donder dag den dag waarop hij voor 25 jaar in zijn ambt werd bevestigd. Behalve zijn tegenwoordige gemeente1, diende Ds Fou tein de geemente Rilland-Bath. Doc. A. v. d. Heijden. Naar ge meld wordt, is de rector van de Theo logische School der Chr. Geref. Kerk, te Apeldoorn, Docent A. v. d. Heijden, ernstig ongesteld tengevolge van oern- hart- aanjdoening. Op den kansel gestorven. De bekende R.-K. bisschop van Stuhlweis- senburg (Z.-Hongarije) mgr. Otttokar Phohaszka is, volgens „De Msb.", dezer dagen overleden tengevolge van een be roerte, waardoor hij tijdens een vasten- preek, die hij in de universiteitskerk te Boedapest hield, getroffen werd. Met mgr. Prohaszka is een der bekend ste Hongaarsehe kerkvorsten heengegaan. Hij was één der groote redenaars van den tegenwoordïgen tijd. Er was geen groote kerkelijke plechtigheid in Hongarije, of mgr. Prohaszka voerde er het woord. Het thema van zijn laatste kanselrede was: het lijden en de strijd der menschen- ziel. Ongeveer tien minuten -had hij gespro ken en betoogd, dat de mensch bij al zijn strijd en lijden moet inzien, dat hij bij: God alleen ware hulp vindt. De bisschop kon slechts met de grootste inspanning spreken. Zweet parelde op zijn voorhoofd. De tusschenpoozen tusschen zijn woorden werden steeds grooter. Een geestelijke bracht hem een glas waiter en verzocht hem, de preek af te breken. De Bisschop ging zoo lang door, tot hij bewus teloos raakte. Een in de kerk aanwezige arts kon niets meer voor hem doen. Ook buiten Hongarije was bisschap Pro haszka, volgens het hierboven geciteerde blad, geëerd en gezien. Zonclag 10 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries (H. Ar.)-, nam. geen dienst, ar. -ds Homburg. Chr. Bewaarschool vm. ds Steinz. Goede Vrijdagvm. ds Homburg, ar. ds Steinz. H. Ar.). Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nam. ds de Vries. Goede Vrijdag av. 6 uur: ds de Vries. (H. Av.). 'a-Heer Abtskerke, vm. en nam. da r. d. Plassche, nam. bevestiging lidmaten en voor bereiding H. A. Coll. Noodl. Kerken. Radio-kerkdienst. Zondagmorgen 10 uur ds II. J. Kouwenbsoven te Leiden. Geslaagd aan de Theologisch© School te Kampen voor aanvullingsexamen vol gens art. 135 H. O. ,W- da heer IV. Scheele. Geslaagd te Delft voor het inge nieurs-examen voor civiel-ingenieur de heer F- O. Maijs vroeger te Goes. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden ïs geslaagd voo-r voorb.kerk.-ex., de heer J. W- F. Warners. Geslaagd aan de Universiteit te Leiden voor doct.-ex. Romaansche taal mej. J. O. Schilperaorfc. Bevorderd aan de Universiteit te Utrecht Gomeente* Aai'denburg Biervliet Breskens Cadzand Eedet Groede Hoofdplaat IJzendyke St.-Kruisi Nieuwvliet Oostburg Retrancbement Schoondijke Sluis Waterlandkerkje Zuidzande Totalen bt B g ja -S p- C3 -U Q> C bfi 3! S5* 483 289 42 63 326 138 346 708 142 0 287 7 110 521 94 6 S ca tv 03 tsj i-4 168 44 105 37 S 202 10 40 19 71 111 47 169 108 12 73 ■o c co o -u P4 co ►■4 :c? Ui 170 218 232 244 4 525 28 173 53 137 537 177 386 168 63 316 CQ 03 O 21 137 375 134 1 232 90 83 7 28 97 38 45 94 30 42 >o -t-4 P3 74 16 13 6 2 27 11 39 10 4 115 15 140 30 19 29 "5CJ 3» 1-4 M 43 CO 8 19 5 1 0 5 3 3 O 0 4 2 18 2 9 3 3* n 64 248 267 31 2 96 7 84 4 7 81 31 9 43 3 30 3562 1224 3431 1454 560 82 1007 tot semi-arts D- Pont; tot arts. L. P. van Lelyve-ld. 1 Geslaagd te Nijmegen voor cand. ex. rechten p. M. J. Nolet- Onderwijs in Z.-A f r i k a. „De gulden tijd, dat er voor iederen Nederland- schen onderwijzer in Zuid-Afrika plaats was, is voorhij," schrijft het maandblad „Zuid-Afrika". „Nu niet alleen in Trans vaal, maar ook in den Oranje-Vrijstaat. Daar was, tot voor korten ijd, 'n chronisch gebrek aan onderwijzers en onderwij zeressen, zoodat ze uit andere provincies moesten worden ingevoerd. Maar tegen woordig leveren de Normaal-school en het Grey-Kollege genoeg krachten, om in de behoeften der provincie te voorzien. De toestanden worden normaal, en zonder twijfel zal dat aan het onderwijs ten goede komen, daar de autoriteiten niet den eer sten den hesten meer hebben aan te stel len. Zuid-Afrika ontwikkelt zich snel. Het begint reeds op een sprookje te gelijken, dat een gestrande Hollander een schooltje ging houden en een halve eeuw geleden kon het nog! Maar een halve eeuw! Zuid- Afrika is zichzelf geworden." Dit moet Uw eerste gedachte zjjn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Arronti.-Rechtbank te Middelburg Ter terechtzitting van de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld: C. B., 27 j., zonder beroep te Clinge, ver dacht van mishandeling van C. Ivens en het aanhitsen van zijn hond. Eisch f 10 of 10 d. h. L. J. L. L. de B., 32 jaar, werkman te Hulst, verdacht van bet weigeren naam op te geven aan- en beleedigen van de politie. Eisch f 15 of 15- d. h. J. A., 19 jaar, P. S., 29 jaar, beiden te Middelburg A. J. B. 30 jaar te Nieuw- en St.-Joosland, allen- werkman:, verdacht van het weigeren naam opgeven aan de Politie te Middelburg. Eisch voor ieder f 15 of 15 d. h. A, B., 27 jaar, veekoopman te Wa-chtebeke, België, verdacht van overtr. van de Veewet (vervoeren van vee- op- verboden terrein). De Kantonrechter te Hulst ontsloeg hem van alle rechtsvervolging, tegenwelke beslissing het O. M. appèl aanteekende. Eïscbvernietiging vonnis Kantonrechter. Vrijspraak. J. H. V., 33 jaar, te Middelburgs bij von nis Kantonrechter te Middelburg vrijgespro ken overtr. art. 451 ter Wetbi van Str. van welk vonnis het. O. M. appèl aanteekende. f Eisch: nietigverklaring der dagvaarding. D. de K., 43jaar, klompenmaker te N.- en St.-Joosland, appellant vonnis Kantonrechter Middelburg, waarbij hij wegens fietsen zonder licht werd veroordeeld tot f 2D boete of 20 d. h. Eisch: bevestiging vonnis Kantonrechter. J. J. D., 44 jaar, slager te Oost- en West- Souburg, appellant vonnis Kantonrechter, Mid delburg, waarbij hij wegens overtr. van de Hinderwet (zonder vergunning van B', en W. kort achter zijn woning oprichten van een slachterij) werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 d. h. Eisch: bevestiging vonnis Kan tonrechter. Uitspraak in alle zaken 22 April a.s. Door A. P. S., 49 j., arts te Viissingein, is hooger beroep aangeteekend tegen een von nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. dei' Motor- en Rij- wielwet is veroordeeld tot een geldboete van f 50 of 50 dagen hechtenis. Verduistering. De vroegere kas sier en, commissionair in effecten Jac. D. te Zevenbergen, die 24 Maart jj. voor de recht bank te Breda terecht heeft gestaan voor het verduisteren van een aantal effecten zijner cliënten, is Donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden. De eisch' was 1 jaar en 3 maanden. Het spoorwegongeluk te Heerenveen. Voor de rechtbank te Leeuwarden stonden terecht H. B., assitent bij den stationsdienst en T. de R., arbei der-rangeerder bij de Ned. Spoorwegen te Nijehaske en J. D., arbeider-rangeerder te Heerenveen, die beschuldigd worden ran oorzaak te zijn geweest van het spoor wegongeluk te Heerenveen, wat den dood van een machinist tengevolge had. Er werden veertien getuigen gedag vaard. Tegen de beide eerstgenoemden werd den maand gevangenisstraf geëischt en te gen D. een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 20 April. Ongelukken. De ,61-jarige vee koopman V. te Leeuwarden is tengevolge van de verblindende verlichting van 2 elkaar tegemoetrijdende auto's onder een autobus tusschen Leeuwarden en Sneek geraakt. Zijn schedel werd verbrijzeld. Hij was onmiddellijk dood. Z ij n kind verlaten. De 29-ja- rige T. te Leiden leefde in onmin met zijn vrouw, die hem daarom Bad verlaten. In de meening verkeerend dat zij bij zijn zus ter aan den Lagen Rijndijk vertoefde, be gaf hij zich met z'n 3-jarig kindje daar heen. Toen hij niemand thuis trof, plaat ste hij het kind voor de deur en verwijder de zich. Tegen hem is op grond van art. 256 W. v. S. (verlaten van een kind bene den 7 jaar met het oogmerk om zich daar van te ontdoen) proces-verbaal opgemaakt. Radio in den trein. Op de tra- je den WeenenInnsbruck en Weenen Praag' zijn de treinen al voorzien va* een radio-installatie. Binnen drie weke* zal ook het traject Weesren-Berlijn voor zien zijn; daarna komt WeenenWar schau aan de beurt en dézen zomer zul len de reizigers in Tsjecbo-Slowakije i* den ..trein de concerten van verschillend*' omroep stations kunnen volgen. Een. cor respondent van de Times zegt, dat d® ontvangst wel goed, maar toch niet ge heel storingvrij is. De dynamo's onder d« rijtuigen veroorzaken af en toe gekraak en geruisch, terwijl inductie van de tele graafdraden langs de lijn ook niet geheel onschuldig is. De installatie is geplaatst in een apart rijtuig, waar de luisteraars voor een luttel bedrag een hoofdtelefoo* per uur kunnen huren. Kiest Gomarus. Vol heilig stem- v u u r stapte de man het stemlokaal St. Trudo binnen, aldus het „Eindh. Dagblad", ontving het biljet waarop hij den- candidaat zijner keuze in 't rood zou kunnen zetten. Maar 't was mis! Want hij zocht, en ten einde raad richtte hij zich tot de- loden van het stembureau meneer, Gonsarus staat er niet op!" De commissie vraagoogde. En de man drong aan: 't moest een abuis zijn, overal had h| toch gelezen in - kranten en op- schuttingen: „Kiest Gomarus". 't Heeft na een vroolijk oogenÜJikje gerui- men tijd geduurd eer men den „Gcmarist" aan 't verstand gebracht had, dat hij Gomarus alléén kon kiezen wanneer hem eeltige kistjes sigaren werden, voorgezet. Hij zal 't dan wel doen ook. 't Aroma van Gomarus is meestal beter dan bepaalds politieke „lucht". Was der rivie ren. Tengevolge van sterken regenval in de laatste dagen is de- Rijn met zijrivieren gewassen. Eb het Zwarte Woud is de dooi ingevallen, zoodat van den boven-Rijn nog grootere watermassa's zijn t® wachten. De Moezel is bij Trier reeds ruitn een meter gestegende waa is echter weer tot stilstand gekomen. Gevaar tooi- hoog water behoeft niet te worden gevreesd. De Britsche algemeene sta king en de mijnwerkersstaking van verleden jaar hebben de schatkist 40 million* »n het land 400 millioen pd. str.. gekost. Moord en diefstal. Mei® meldt uit Meppel: Het vorig najaar werden uit de wctu» van het landgoed „Nolderhoeve"' te Zuid - wolde in Drente eenige koeien gestolen. H.et is later gebleken, dat de landbouwer R. Rodermond, oud 32 jaar, dezen diefstal had gepleegd. In verband daarmede werd hij gisteren gevankelijk naar Assen over gebracht. Achter R. woonde op een kleine boerderij de landbouwer De Wit. 3n het begin van dit jaar brandde de hoerderij van De W. af. Hij ontving van een verzeke ringmaatschappij het verzekerde bedrag van f2000 en ging hij R. inwonen. Op 11 Februari was De W. plotseling verdwenen en na dien tijd werd niets meer van hem vernomen. Daar hij uit Noord-Holland af komstig was, dacht men dat hij weer ver trokken was. Terwijl Rodermond gisteren naar Assen werd overgebracht, werd zijn vrouw thuis aan een verhoor onderwor pen. Zij legde toen de vreeselijke bekente nis af, dat haar man op 11 Februari De Wit had doodgeslagen en het lijk daarop op zijn erf had begraven. In verband hier mede zal de politie heden op het erf van Rodermond opgravingen doen. Revolverkogel en boorde- knoop. Op de Korte Prinsengracht te Amsterdam is Dinsdag een man door het dragen van een boordeknoop in leven ge bleven. De geschiedenis was, in het kort verteld, de volgende: de man was do borg van iemand, die de zaak had overgenomen van een 62 jaar ouden kruidenier. Toen deze laaste om zijn geld kwam bleek het hem, dat de betaling niet aoo vlot zou ver- loopen als hij gewenscht had; de 62-jarige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2