TWEEDE SLAD. Staten-Geaeraal. »E ZEEUW FEUILLETON K&THLYI BABJINGTÖNr Dit de Provincie. X VAN VRIJDAG 1 APRIL 1927, No. 155. Tweede Kamer, vaccinedwang. Duidelijk is weer eens gebleken gisteren wat er in November 1925 bedorven werd. Aan de orde was het ontwerp tot wijzi ging van de wet inzake voorziening tegen besmettelijke ziekten. Door den heer Bijleveld en enkele andere antirevolutionaire leden was gelijk bekend een amendement voorgesteld om hen die gemoedsbezwaren hebben van den vaccineplicht vrij te stellen. Vrijstelling van inenting zouden moeten kunnen krijgen zij, die onder eede voor den burgemeester zouden verklaren, dat zij, „op grond hunner godsdienstige overtui ging, de inenting tegen pokken niet geoor loofd achten". Van meerdere kanten werd dit voorstel bestreden. Aan den eenen kant door hen die ten koste van alles den inentingsdwang willen handhaven 'en aan den anderen kant door den heer Kersten, die alleen denkt aan de propaganda en niet aan het b e- reikbare en die daarom heel den vac cinatieplicht wil laten vervallen. Allerzonderlingst was het standpunt van Minister Slotemaker de Bruine.. Omdat dit Kabinet zich angstvallig op neutraal terrein wil houden en buiten de politieke sfeer wil blijven, achtte hij het amendement ontoelaatbaar, hoewel hij persoonlijk tegen het voorstel geen be zwaar scheen te hebben. Hij verklaarde geen bezwaar te hebben de totstandkoming van een initiatiefont- werp met een regeling als nu in het voor- stel-Bijleveld belichaamd te bevorderen, maar zoo dreigde hij, als dit amendement wordt aangenomen, dan wordt het geheele ontwerp teruggenomen. Met kracht kwam de heer Heems kerk hiertegen op. Aan een minister uit een Kabinet als dit kan niet de eisch wor den gesteld een ontwerp op den grondslag dezer amendementen in te dienen, maar juist omdat het een ^xtra-parlementair kabinet is, kan het een eventueele uit spraak van de Kamer eerbiedigen en uit voeren. Hij zou het een monsterachtige leering vinden, indien de Kamer geen uit spraak van principieelen aard zou kunnen doen tijdens dit Kabinet. Een Zweedsch tyad over Prinses Juliana. In Zweden heeft men blijkbaar het idee neg niet laten varen, dat de jonge prins Sigvard, de tweede zoion van den Zweed- schen kroonprins, die thans in Upsala stu deert en met succes; hoofdrollen vervult in de tooneelstukjes, die de stduentein onder elkander opvoeren, de aanstaiande gemaal van prinses Juliana is. Herhaaldelijk verschijnen in de Zweed- schte geïllustreerde pers enthousiast© ar tikelen over prinses Juliana en de ko ninklijke familie. „Vecko Journalen" pu bliceert onder het opschrift: „Het meisje, dat een troon erven zal", een karakteris tiek van de prinses, „die door haar volk betracht wordt als 'n ontluikende bloem knop". Aardige dingen vertelt „Vecko;-Journa len" van de reis naar het Noorden vaJn Zweden, die door de koninklijke familie werd gemaakt.en de vaak primitieve om standigheden, die door het koninklijk ge zelschap met humor gedragen werden. Zoo had Prins Hendrik dikwijls zijn eigen bagage moeten sleep-en. He-t enthousiasme van de prinses voor Lapland nam, volgens ooggetuigen, zeer spontane vormen aan. Zij jubelde luid en wierp zich dikwijls aan den hals van haar moeder. De verhouding tusschenj hen beiden werd „ontroerend ear liefde- vel" genoemd. Dikwijls zag men 'haar samen uitgaan op botanische excursies, maar hoewel zij beiden hartstochtelijke amateur-fotografen zijn, kon de Koningin niet verdragen, dat de vele amateurs on der de gasten van hetzelfde stadje haiar 14) -o- Hij overhandigde Barrington een ge sloten enveloppe, die, zonder zich te ver ontschuldigen, den brief opende, en hem doorlas. Toen hij aan het einde was, klaarde zijn bewolkt voorhoofd iets op. „Zoo", liet hij er op volgen, „u lokt mijn dochter in een zendingshuis?" „Zoo is het niet", antwoordde Forsyth. „Door medelijden bewogen, besloot uw dochter te blijven en een ziek kind, welks vader mandarijn, is, >o-p te passen. „Ja, dat zie ik en de Tao'tai van Kai- Ting is iemand van nogal eenigen invlo-ed. Misschien is het zoo kwaad niet, dat ze daar blijft. De heidensche Chinees kon wel eens dansbaar worden en wie weet, waarvoor het go-ed is, als je een goede kennis bent van zoo'n voornaam heer." F-orsyth herinnerde zich, wat Kathlyn' had gezegd van de voorliefde van haar vader voor de vriendschap met voorname Chineezen; maar hij zei niets op de woor den van Barrington en een oogenblik later begon de koopman opnieuw. EEN OVFRZICHT VAN HET LEGGEN l?AN EEN KADEMUUR BIJ DEN INGANG VAN DE NIEUWE SLUIZEN TE IJMUIDEN. Groote basaltblokken worden gestort op een gevlochten zinkstok. Op den achtergrond de ingang der nieuwe sluizen. met de caime-ra trachtten te verrassen. Zij wist dan op ze-er handige wijze toevallig haar gelaat met zakdoek of bloemtuil te verbergen. In de o-tngeving van Abisko was zij eens genoodzaakt zich ïn haar kamers terug te trekken om aan de wach tende fotografen te ontkomen. Toen de koningin en prinses meenden, dat de weg vrij was, gingen zij- uit, met de be doeling -een zich in de huurt bevindend Lappenkamp te foto.grafceren. Malar de Lappen waren blijkbaar evenmin op ge fotografeerd worden [gesteld als de konin gin zelf, en toen zij haar camera op een groep Lappen had gericht, draaiden zij zich o-m. „Het is niet bekend," zegt de schrijver, „of de Koningin van Ne derland .er nog in geslaagd ïs hen o-p- de -gevoelige plaat te bekomen." Prinses Juliana gaf op echte en harte lijke wijze blijk van hare vreugde o-m land en bewoners. En toen ziji in de kleine- volksschool der Lappen in Jukkasjarvi binnenkwam vervaardigde zij een te-eke. ning op het zwarte schoolbord en schreef e-r voor de verbaasde oo-gen der Lapp-en- kindertjes naast: „Leve de Lappen". En hierin ontdekt het Zweedsche blad ver wantschap met de koningin, die gaarne schildert .en aquarelleert. Vllasingen. Voor de- A.-R. Kiesvereni ging alhier hoopt a s. Maandag, 's avonds 8 uur, op te treden de he-er J. J. C. van Dijk, oud-minister van Oorlog, die een rede zal houden in verband met de ko mende verkiezingen. Zoowel het onder werp als -de spreker wettigen de verwach ting, dat vele kiezers en kiezeressen d-eze vergadering zullen bijwonen. Souburg, Door de Clhr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier, directeur dhr G. d-e Ru, werd Woensdagavond in „Re- ho-both" eert zanguitvoering gegeven, die uitstekend geslaagd mag: heete-n. D-e ver schillende nummers van een mooi pro gramma werden goed vertolkt, voo-ral „Ons Lied van de Zee" van P. Hartoig, Viel zeer in den smaak en werd go-ed gezongen. Een woord van lo-f komt ook toe aan de beide dames, die als solisten Voiordroe-gen „Van een Ko-ningsvrouwe" van A. Spoel en „Ik weet mijn Heiland is verrezen" van G. T. Hand-el. Hun zang en Voordracht was heel goed. Het wel bekende strijkje van mej. de Hond uit yiissingen zo-rgde voor een aangename afwisseling en had mej. de Hond een fraai b-ouket bloemen in ontvangst te riemen als waai'deering voor het gepres teerde. De heer de Ru kan hoogst te vreden zijn over dezen avond. Ds Wurth eindigde met dankgebed. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr Maljers met jj kennisgeving. Opening met gebed. Ingeko. men is o-.a- een dankbetuiging van het bestuur van „Westhove" voor de be toonde medewerking door het plaats-en van werklo-ozen ten behoud van genoemd natuurmonument. Ingekomen is de reke ning en verantwoording van den Vleesch- ke-urinlgsdienst welke sluit met een batig saldo- vara f 3036-16- Deze werd goed gekeurd. Het verhc-udingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting we-rd vastgesteld op 0.28 tegen 0.32 het vorige jaar. Hierna besloten vergadering. Na her- „Ik vermoed, dat ik u iets schuldig ben Voor het meenemen van mijn pak jes met uw sampan." „Juffrouw Barrington scheen te denken dat de bezorging er van van belang was, en ik bood haar gaarne mijn diensten aan." „Van belang! Jongens, ja, dat zou ik denken! 1" De koopman hield ineens op en lachte. „Dat is een mooie grap, dat ze voor dit mooie karweitje de sampan van de zen ding heeft gebruikt." De handelwijze van den man was be- beslist beleedigend en z'n gelach klonk den zendeling onaangenaam in de ooren. „Ik ben bang, dat ik u niet begrijp", zei hij op beleefden toon. „Neen", lachte de ander hem brutaalweg in zijn gezicht uit. „Dat is het mooiste van de grap. „Een grap z-egt u, Mr Barrington?" „Ja zeker, en een mooie ook. Ik wist niet, dat Kathlyn over ?ooveel humor, beschikte". „E-en grap kan moeilijk als zoodanig aangemerkt worden, als de betrokken per soon haar niet begrijpt. Misschien wilt u ze mij uitleggen, Mr Barrington?" „Ik niet", lachte Barrington. „Dat zou ,0-pening deeit de voorz. mede, dat Jasp. de Kam op verzoek voor de betaling van schoolgelden is verplaatst van de 13e naar de 6e klasse; eveneens dat op zijn verzo-ek K. Francke werd teruggebracht van de 15e naar de 10e klasse. Ingekomen is nog een schrijven van dhr Hondius uit Middelburg, om de gemeente te doen verzekeren tegen wettelijke aan sprakelijkheid. Dit werd voor keUnisge- ving aange-no-men. Tot le-den van de schattingscommissije werden herbenoemd de heieren Joh. Pop- pe, K- Janse, H- Brand, en J. J. Lebbe. De verschillende graskanten worden on- der de gegadigden verdee-ld. Bij de rondvraag vraagt clhr Brand naar de mogelijkheid o-m voor de a.s- verkie zingen het s-tembureau o-ver te plaatsen naar e-en andere lokaliteit, o-mdat voor oude en invalide personen het trappen klimmen bezwaar oplevert. Hij is van meening dat gezorgd moet worden voor een geschikte lokaliteit opdat iedilr in de gelegenheid zal kunnen zijn om te stemmen. De voorz. en weth. Poppe heb ben practische bezwaren, aa'ngezien dan alle-s overgeplaatst moet worden, terwijlf op de raadszaal alles bij1 de hand is. (En hoe clan in plaatsen waiar meerdere stem-bureaux zijn? Red.) Dhr Brand vestigt de aandricht nog op een verkeerde zinsnedei in de gemeen teverordening die betrekking he-eft op het vervoeren van mest 's Zaterdags na 12 uur in de kom der gemeente. Weth- Janse merkt op dat dit alleen doelt op het me-erstorten van mest ten vervoer op de straat. Dhr Brand zegt, dat dit wel de bedoeling kan zijn, maar de verordening luidt dat geen mest vervoerd m-ag wor den. Ook is hier reeds iemand voor vexhaliseerd. Weth. Janse noemt, dit vit terij van de politie-. Bes-loten wordt tegen e-en volgende vergadering de-zet zinsnede te wijzigen. Nadat dhr Brand nog gewezen had op de slechte bestrating aan het begin van het villapark, sluit de voorzitter de vergadering met dankgebed. St. Laurens. De Staatscourant bevat hot Kon. besluit van 26 dezer, waarbij' de grens van liet met de benaming Brigdam- me aangeduide deel der gemeente St. Lau rens, o wordt vastgesteld als volgt-: De grens loopt van het punt, waar de Breeweg de grens snijdt van de ge meenten St. Laurens en Grij'pskerke, midden over dezen weg, over den Leliën- daalschen we-g, snijdt den Noordweg en gaat midden over den Golsteinschenw-eg, vervolgens over den Tintelweg tot het punt, waar de Nieuw Prooijenweg op den Tintelweg uitkomt, gaat Zuidwaarts over den Nieuw Prooije-nweg tot de- gre-ns der gemeente Middelburg, We-stwaarta langs de grenslijn, welke de gemeente St. Laurens scheidt van de gemeenten Middelburg en Grijpskerke. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden met ingang van'' 1 Ja nuari 1927. Koudek-eTke. Woensdagnamiddag had de jaarlijksehe openbare les plaats in de Christelijke school alhier (hoofd de heer J. C. Ruitenbeek). Een zeer groot aantal ouders had ge-volg gegeven aan de uitnoo- diging tot bijwoning van die les en nam met belangstelling kennis van het ten toongestelde werk en volgde met aandacht d-eleissen, waarbij de leerlinge-n blijk gaven met een en ander goed op de hoogte te zijn. Door verschillende der oudste- leer de zaak bederven. Maar misschien zal Kathlyn h-et doen, als u het haar vraagt. Zij kan tr-otsch zijn op zoo'n grap." De koopman lachte zoo gemaakt, dat de zendeling direct kon voelen, dat Bar rington trachtte hem tegen zijn dochter een Vooroordeel te doen krij-gen. Welke reden hij daarvoor had, begreep hij even wel niet. Met alle kracht streed hij, tegen zijn afkeer voor Barrington en antwoordde kalm: „Als ik het genoegen hebben zal, juffrouw Barrington w-eer te ontmoeten zal ik het haar zeker vragen. Het is on- 'getwijfeld een mooie grap, als u er ten minste zoo'n plezier om heeft." „Ik dacht niet, dat er zooveel geest in het meisje zat", lachte de koopman. „Maar als ze het u Vertelt, zult u zien, hoe slim ze is, ofschoon in dit geval de grap ten koste van uzelf gaat." Hierop gaf F-orsyth geen antwoord, en nadat hij een sigaar had aangestoken, sprak Barrington opnieuw: „Rekent uveel te kunnen bereiken met uw zending in Yong-Fóo?" „Ik zal het probeer-en. Als dokter kan ik hier wel van eenig nut zijn, en zooals ik al vernomen heb, zijn er nog wel enkele and-ere dingen, die ik graag zou lingen werd een afscheidswoord voorgele zen, waarop het hoofd der school de scheidende kinderen toe-sprak en namens het Bestuur hun een getuigschrift uit reikte, waarna voor alle kinderen de ge bruikelijke traktatie volgde. Voor den nieu wen cursus werden 25 leerlingen inge schreven. Driewegen. Door de R.-K. Staatspartij zijn candidaat gesteld voor den gemeente raad: C. Rijk (aftr.), J. de Winter, A. de Jonge. De Vrijzinnig-en hebben candidaat ge steld voor den gemeenteraad: J. Tim merman (aftr.), J. G. Nieuwenhuize (aftr.), P. van Loo, P. Ringelberg, H. Goetheer. Rilland-Bath- 'n T-o ren debat. Geen Z-ondagssluiting der café's. Woensdag vergaderde d-e Raad voltallig. Aan den heer M. van den End-e wordt met ingang van '1 Mei eervol ontslag verleend als onderwijzer aan d-e- Openbare Lagere Schoolste Rilland, wegens benoe ming te Leiden. In verband met e-en opmerking van de Comm. van Toezicht en het Bestuur der Clir. School Hoofdweg wordt, overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten' de Commissie te verzoeken overleg te plegen met d-e B-esturen der verschillende scholen en B. en W. nopens het tijdstip van h-et landbouwverlof. D-e kostprijs per leerling aan de openbare lagere scholen wordt over 1925 vastgesteld op f 14.67 en de maximumvergo-eding ex art. 101 der Lager Onderwijswet bepaald voor de Sch-o-ol der Geref. gemeente op f632.65, voor dp school in den Völckerpolder op f568.47, voor de R.-K. School op f546.46 voor de Clrr. School op Geref. grondslag -op f 671.16. Aan de -orde is een nieuw verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. H. Kerk -om een subsidie van f3000, uit de gemeentekas te mogen ontvangeln voor den tor-en der nieuw te hou wen kerk. De voorzitter merkt op, dat na de afwijzing een-er dergelijke aanvrage in de vergadering v-an 21 Juni 1926 op grond van pen bestaand contract men zou mogen verwachten, waar in dit con tract geenerl-ei wijziging kwam, dat het College van B. en W. in zijn geheel naar de beslissing van een v-orig maal zou kunnen verwijzen. Helaas is dit niet het geval daar beide Wethouders geheel I zijn veranderd. Weth. Blok zegt een vorig maal voor het contract te zijn geweest, - doch hij vond het bedrag te hoog. Nu is dit minder. Wanneer -op- dezelfde plaats een m-ooier bouwwerk verrijs-t, verhoogt dat het panzien der gemeente. Daarom is hij nu voor. W-eth. Deurloo zegt, een geheel and-eren grond te hebben. Hij meent, dat verplaatsing v-an het torentje op een gemeentegebouw veel onderhoud met zich brengt en zegt deze subsidie voordeeljger te achten. De voorzitter merkt op met pijnlijke gewaarwordingen te hebben ken nis genomen van deze zwenking. Het stond echter voor hem vast, dat men geen tweede adres had ingediend, indien men niet tevoren z-eker was van een gunstig resultaat. Om de goede verhoudingen in' B. en W, spijt het hem te m-oeten uit spreken, dat de h -e e r e n z ij n bezwe ken onder e-en agitatie,-die naar een vast plan werd gevoerd. Al heel spoedig na de vorige beslissing was het bekend, dat -e-en nieuw adres den Raad zou bereiken, maar het pleit voor het psychologisch inzicht van adressan- veranderd zien." „Het is altijd gevaarlijk om op ver andering aan te dringen in China", ant woordde Barrington. „H-et beste is: leven en laten lev-pn. U moet niet boos worden, als ik raat zoo zeg." De koopman lachte. „Het is voor uw bestwil, gel-oof mij, dokter". Als u zich alleen bemoeit met uw pillen en uw medi- cijnfleschj-es, zult u zich zooveel kwaad niet doen. De dokters in Yong-Foo- zijn hun tijd treurig ten achter, geloof ik. Ik had eens een bediende. Hij kreeg e-en aanval van cholera en zijn familie stuurde om den dokter. Deze kwam en gaf den patiënt een eigenaardig mengsel van. ra barber slangenhuid, schrapsel van herts hoorn en -een aftreksel van tijger-beende ren. Hij werd erger natuurlijk. Toen stuurden ze om de priesters, die zongen en schreven een hoop brieven, .geadres seerd aan den hemel, verklarend, dat de stakker zoo moeilijk gemist kon worden. Ze gaven de brieven af aan de p-oort van den hemel, do-or ze te verbranden. De hemel scheen hun meening niet te deelen, want de arme kerel stierf.U zult met uw kinine en met uw kruiden wel gauw de kwakzalvers de baas zijn. Maar wat ten, dat het tijdstip vlak voor de Raadsver kiezing werd afgewacht. Spreker meent, dat de waardig heid van den Raad d o o r Jj e t ge beurde wordt bedreigd, zijn pres tige geschonden. De heer Butijn vraagt den voorzitter voorlezing van het schrij ven, destijds in opdracht van den Raad verzonden aan de Kerkvoogdij. Na voor lezing zegt de heer Butijn, dat dit schrij ven duidelijk is en de zaken juist weer geeft. Maar thans staat de stok achter de deur en .geeft kiezersvrees den doorslag. Is het juist, dat deze aanvrage door een Raadslid moet zijn ingegeven? Na de vorige beslissing wil hij dit adres voor kennisgeving aannemen. De heer Bruijn- zeel meent, dat het subsidiëeren van kerken en torens niet tot de taak der ge meente behoort. De Raadsleden hebben' geen kerkelijk belang, maar het gemeen tebelang te behartigen en hun ambtseed na te bomen. Wanneer de Kerkvoogdij der N. H. Kerk een berk en toren wil bouwen, die de draagkracht der leden te boven gaat, i§ dat haar zaak, doch de gemeente moet dat niet bekostigen. In onze .ge meente met haar tal van kerkelijke ge zindten heeft m-en de gelijkheid te be trachten. De heer van de Sande meent, dat bet gaat over den toren en niet ov-er de kerk. De beer van Boven wijst er eveneens- -op, dat net gaat om den" toren. In verband met het uurw-erk is er wel een gemeentebelang bij gemoeid. Na de bescheiden aanvrage van f5000 komt thans de Kerkvoogdij met -een nog be scheidener van f 3000 en wil de gemeente van het pnderhoud ontlasten. Hij zal vóór stemmen. Wethouder Blok was een vorig maal tegen pp grond van het contract, maar het b-edrbg was hem ook te hoog. De Kerkvoogdij wil het contract niet ver breken. Hij moet zelf zeggen, dat het on derhoud van het torentje lange jaren ver waarloosd is. De heer Bruijnz-eel merkt -pp, dat de heer Blok hier zichzelf aanklaagt, daar hij zegt het gemeentebelang niet te hebben behartigd. ^D-e Raad heeft echter nooit de onderhoudskosten voor den toren gewei gerd. De voorzitter merkt op, dat wat de leden yan het College van B. en W, aangaat, het geen wonder is, dat zij- er niet in slaagden, hun verandering van standpunt te mo-tiveeren. M-en kreeg geen ander inzicht en wijzigde o-p grond daar van zijn stem, doch men wil an ders stemmen- en zoekt1 nu daar een aanpassende constructie. Onjuist is, dat weth. Blok in de vorige verg. bezwaar had gemaakt tegen het bedrag, hij beriep: zich op het contract. De bereidverklaring der kerkvoogdij om het onderhoud voor haar rekening te nemen legt weinig ge wicht in dg schaal. Het gemiddeld onder houd van elk der torentj-es ov-er de jaren! 1914 tot 1926 is nog geen f 10 per jaar. En hierbij zijn ook opgenomen de onder houdskosten van het gemeentelijk torentje te Bath. Als weth. Blok zijn 'taak niet naar beho-oren zegt-waar te nemen, moet hjj ontslag nemen als wethouder, maar niet zich handhaven ten boste der belas tingbetalers, die de duizenden kunnen op brengen vo-o-r dit doel. De voorzitter wil gaarne gelooven, dat de Kerkvoogdij den' band niet wil 'verbreken, doch zij zou de voordeel-en willen en niet de nadeelen. Er m-oeten wel bijzondere redenen zijn die w-eth. Blok, die anders vaak met de groots-te moeite voor geringe uitgaven kan stemmen, die de huishouding der ge meente betreffen, thans kwistig met duizenden doen strooien. Overgaande to-t de stemming, wordt het voorstel d-er meerderheid van B. en W. -om de gevraagde subsidie te verleunen, aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (voor de wethouders, van Boven en van de Sande, tegen Butijn, Bruijnzeel en Kalle). In bespreking komt de kwestie der open stelling van den overweg in den Kreekrak- pold-er, waartoe de Minister onder zeer bezwarende voorwaarden bereid zou zijn'. Na eenige discussie geeft dhr Bruijn zeel in overweging, om nogmaals te trach ten h-et Rijk voor deze aangelegenheid te winnen waarto-e de Raad met algemeene stemmen besluit. Naar qanl-eiding van een aanvrage om stichting een-er boogschutt-erij in den tuin van -een vergunningslokaliteit, waardoor de Z-ondagsjust zpu worden bedreigd, stelt d-e meerderheid van B. en W. voor Z o n- dagssluiting voor herbergen iö te voeren. De voorzitter licht het voor stel toe op principiëel-e en practische gron d-en. Weth. Deurloo zegt, zich hierbij- vol de andere dingen betreft, die u zonde en afgoderij noemt, wel dokter, neem mijn raad aan, houd uw neus daar buiten'. Maak geen slapende honden wakker." De waarschuwing werd zoo nadrukke lijk gegeven, dat Dick Forsyth onwille keurig voelde, dat andere motiev-en dan' zorg voor zijn welvaren, den koopman dreven en hij- was door zijn waarschu wing dan ook hoegenaamd niet getroffen. „Ik ben van plan mijn plicht te doen", antwoordde hij. „Och", bromde Barrington verachtelijk en vervolgde met een schamperen lach: „Er is gew-o-onlijk een gaping tusscben do-el en uitvoering. Ik kende eens een man, het was een rivierroover, en een eerste schurk, die een mooi jonk had, waaro-p een paar flinke kanonen stonden. Hij had o-neenigheid met den Taot-ai der stad, waar hij zijn buit verkocht eu toen' de Taot-ai dreigde h-em gevangen te nel men, richtte hij zijn kanonen op het paleis van den Taot-ai en zwoer bij- alle goden in .China, dat, als deze ook maar een: boot op hem afstuurde, hij zijn paleis in gruzelementen zou schieten. Hij zou het gedaan hebben ook, maar er was één' hinderp-aal." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5