Staten^Seneraal. Gemengd Nienws. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken. Harktliericliten. Scheepstijdingen. Financieële Berichten. rogisten.. Hist. Kies var- te Vrouwepol- voor den Ge ste Sr. (aftr.), 3. W. Keste- K. 'te Nood,, 8. C. Ver- Jzn., 10. B. -ri Hist. Kiesver- gestald voor de hoeren: 1. P. Janser >ut, 5. A. de S. Leijnse. nenlijke A.-R. Dorp wer- voor de ver laad de vol- Rijke, 2. J. Geschiera, do Vriend, Alewijnse, weeden, 11. ttenda A.-R. neer in aan- voor de kies- partij op de Prov. Staten Fr. Dekker, ging, leidde r hield een en Gemeen- raadde een ere partijen, akgebed. De ng groot. is gearres- en te Hoek, ende in een •edreigingen ester, tegen aar zijn on- iens woning aar Middel- likking van (Tern. C.)- enwoordig- 'oezicht, de enen Tuin ieren H. L. behandelde- waren ge baar toege- directrice en M. Dees, de Feyter, A. C. van de Putter,. J. Simons. >r de libe- :©ndje can- gemeente- isse (aftr.), n Petegam Ferdinan- de Blaeijt eg in het en pof A. van itwijk aan uwer te vaa.-F. Gv twijk aan c Hzn_ aunenberg' ca'nd. A. Boeicop- braïidabu- ast. ai Wissel I. Wuite, n op e n- jaar van B. en Middel- ffing van itaat. De ierp met rechts) n B. en laar het vies der sid, ver- Onder- besluit chool B aa 'den del- 1 klasse A. van Koude- W. Franse, dbloed, W. Le tte, p. p.; J. rhoud, wdorp K. J. Dom burg, p. en t.; Faasse, Souburg, p. en t. Drie leerlingen werdein niet bevorderd. Afd. meubelmaken, 4 leerlingen: P. J. Goeseye, Vlissingen; W. Griep, p. en t.; L. Krijger, Arnemuiden; J. Paauwe. Afd. huisschilderen, 4 leerlingen: J. van Belzen, Arnemuiden, p.; Chr. Bavid- se, St. Laurens, p.; J. Riemens, Zoute- lande, p. en t.; C. Hubregtse, p. en t. Afd. electro-techniek, 8 leerlingen: L. Brackx, Vlissingen; L. L. A. Debrae, Vlissingen, p. ein t.; G. J. Hoebeke, Ritthem, t.A. A. van de Louw, Ar nemuiden; B. A. Meyers, Souburg, p. en t.A. de Poorte, Grijpskerke; E. Roelse; L. Walraven, Vlissingen, p. Viet leerlingen werden niet bevorderd. Afd.. bankwerken a, 17 leerlingen: Joh. du Bois, Koudekerke; W. J. Bouff, Souburg^ t.L. Delvoye, Vlissingen; J. G. Frits, N. en St. Joosland; J. 'tHoen, Vlissingen, p.; A. van Hoogland, Souburg; J. Kwaak, Vlissingen, p. (bevorderd naaï de 3e klas); C. Meliefste; J. A. Melse, P. A. de Moor, Biggekerke; J. P. Ploeg- haert; D. de Regt, Vlissingen; H. W. Runia, Arnemuiden, p. (bevorderd naai de derde klas); J. R-ijfcse, N. en St. Joosland; C. J. Viaene, Vlissingen, t.; A. Vreeke, Koudekerk©, p. en t.J. Westhof, Veere, p. Vijf leerlingen werden niet bevorderd. Afd. bankwerken b, 7 leerlingenL. R. Bosschaart, p.; L. C. Gutteling, p. en t.; A. Kesteloo, Souburg, p. en t.; J. A. A. Mulder; L. Risseeuw, Souburg, p. en t.; L. Roelse, Westkapelle, p. en t.; C. J. van de Ven, Souburg, p. Een leerling werd niet bevorderd. Afd. smeden, 1 leerling: W. Maas, Koudekerke, t. In de afd. behangen en stoffeeren heeft de bevordering later plaats. Van de tweede naar de derde klasse: Afd. timmeren, 18 leerlingen: I. de Baare, p.; C. Boogaard, St. Laurens; A. Boone, Oostkapelle; I. A. Bosselaar, Vlissingen; D. Coppoolse, Grijpskerke; W. Dijke; C. L. v. d. Driest; J. Hen- drikse; J. W. Machielse, Ritthemi, p.; M. Marinisse; M. Molhoek, p.; C. A. de Moor, Biggekerke; A. C. van Riel; M. de Ru, Souburg, p. en t.; W. Streefkerk, p. en t.; P. Vaes, Souburg, p.; M. de Witte, Souburg; L. Wondergem, Oostkapelle. Twee leerlingen werden niet bevorderd. Afd. meubelmaken, 6 leerlingen: L. de Nooyer, St. Laurens; M. Overbeeke; M. Schouwenaar, Vlissingen, p.; J. Schroevers, Arnemuiden; J. L. Sluys, Arnemuiden; P. de Zeeuw. Een leerling werd niet bevorderd. Afd. huisschilderen, 5 leerlingen: A. Dijke, Arnemuiden; M. Griep, p.; M. Joosse, Arnemuiden, p.; J. Kraamer, Ar nemuiden; J. A. v. d. Maas. Eén leerling werd niet bevorderd we gens ziekte. Afd. electrotechniek, 7 leerlingen: J. L. H. v. Beers, Vlissingen, p.; J. Rest; A. v. d. Leek, Koudekerke; P, A. Meer man; 0. A. Plouvier, Vlissingen; A- J. Thzelaar, F- J- Vetter, Vlissingen. Drie leerlingen werden niet bevorderd. Afd. bankwerken, *21 leerlingen: F. J. Adam, J. P. Rosdijk, W- Ce vaal, A. 0a- -risse, .Serooskerke, p-. en- t.; J- CL van Dijk, H. H. T- Fastenau, p.; Cl. Geluk, Ghr. Goffau, N. en St- Joosland, p. en t.; H. da Jong, Vlissingen; H. Jongepiex Vüs- snigen, O- 0. Meinsma, A- J- Mesu, H. 0. v. d. Meyden, Vlissingen, P. Neve, J. P. S. prince p. en tl, L- v. SJuijs, Zoutelande, p. en t, P. L. Siteendam, A- Vei'lodt, Vlis singen, t-, St. de Vos, N. en St. Joos land, t.; P. Willems, Cl- Wissel. Bén leerling werd niet bevorderd. Aan de volgende leerlingen der derde klasse een diploma toegekend: Afd. timmeren, 18 leerlingen: A. 'Arend- se, Souburg; -W. Boone, Buttinge; A. J. v. d. Rroecke, Souburg, A- J- Broerse, Se- Tooskerke, T- P- Qhristiaanseu, Koude kerke, K- Dentz, B. A- van Dijk, A. van Ham, G- P. Jobse, Serooskerke, v.; W- de Jongh, J. J. Lucieer, p. en t.; H. J. Neugenbauwer, M- B. Scheijbeler, W. Schrijenberg, Biggekerke, p., G- P- Sturm, Souburg, ,J. v ,d- Veen, p. en t., C. Vreeke, Domburg, E- Wisse, Grijpskerke. Bén leerling verwierf geen diploma. Afd.' Mcubelmaken, 6 leerlingen: P. Braem, Vlissingen, p. en t.; W- F. Geldof, p., J. de Jonge, J. de Jongh, p., J. L. Joosse, Arnemuiden, p., P. de Lange. Eén .leerling verwierf geen diploma;.. Afd. schilderen, 4 leerlingen: Si- Clu- pido, Vlissingen, p.; A. Bi- Pluijmers, W. Si- Bouwer, Souburg, A. Wessels. Een leerling verwierf geen diploma wa gens ziekte. Afd. electrotechniek, 9 leerlingen: I. v. d. Borg, Vlissingen, J. A. de Bakker, G. Herréi, Vhssingen, J. v. d. Hielen, Q. van Hoek, Vlissingen, J. Raamsdonk, Vlis singen, G- 0. Stroosnijder, Vlissingen, E- (N. Tjebbes, p. en t-, J. J. v. de Vijver, Souburg. Afd. bankwerkén, 15 leerlingen: M. V. d. Berg, Vlissingen; ML Brasser, Kou dekerke, W- Oonnolly, P. Daalhuizen, (Vlissingetn, A- 0 le Due, P- ML Groene- wegen, p.; J. Cl- Heine, Vlissingen, p.; J. v. Hoorn, M'. de Kam, Domburg, p. en f., H. Kampman, J. Pauwelse, G- A- .Pof Vlissingen, P. Schout, Riltthem, v., J. Wielemaker, Koudekerke, !WI- A- jWondergem, Koudekerke, p. Aan de leerlingen, die zijn ingeschre ven voor de vierde 'klasse, worden: in Mei de verklaringen uitgereikt. De leekens achter de namen b'eiteeke- neu, dat prijzen werden toegekend voor practijk, theorie en Vlijt. De leerlingen bij wie geen woonplaats staalt, wonen te Middelburg. Geslaagd voor bet machinisten-exa men (diploma A) de heeren P. Prak, J. H. B. Heuvelhorst efrïVIlüïloijn. Eerste Kamer. De Staatsbegrooting. De Eerste Kamer heeft gisteren, 30 Maart, een aanvang gemaakt met de be handeling van de Staatsbegrooting .voor 1927. De heer v. Lanschot (R.-K.) hield politieke beschouwingen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de coalitie zal wordgjj. hersteld en voorts de noodzakelijkheid be pleitte, dat in de toekomst het geheele mi nisterie zich achter den minister van Bui- tenlandsche Zaken schaart. De heer Diepenhorst (A.-R.) hield een krachtig pleidooi voor een meer ac tieve handelspolitiek. Tweede Kamer. De doodstraf in Indië. Bij de behandeling van een wijziging van de Indische begrooting is breedvoerig gehandeld over de toepassing van de dood straf in Indië. Werd door sprekers van de linkerzijde de wensch uitgesproken dat de G.G. steeds gratie van opgelegde doodstraf fen zou verleenen, van Antirevolu tionaire zijde werd door de heeren Beumer en Heemskerk op handhaving van de doodstraf aangedrongen en tegen- bet misbruik maken van het recht van gratie- verleening ernstig gewaarschuwd. Een der Chr.-Hist. afgevaardigden sloot zich hier bij aan. De Minister hield zich eenigszins in de ruimte. Tot afschaffing van de doodstraf wenscht hij niet mee te werken, althans niet, zoolang vanuit Indië geen aandrang in die richting wordt uitgeoefend. Ongelukken. Dinsdagavond is te Rotterdam de 61-jarige G. in de marga- rinefabriek van v. d. Bergh bekneld ge raakt tusschen een wagen en een zuil. Kort daarna overleed hij. Op een scheepswerf te Rotterdam is de 21-jarige V. uit Schiedam van een hooge stelling, die was losgeraakt, in het ruim van een schip gevallen. Hij is onmiddellijk overleden. Te Grootstukken (Gron.) is de gehuwde ar beider S. nabij zijn woning verdronken. Een werkman bij de Gemeentereiniging te Den Haag, die bij het verrichten van zijn werkzaamheden was uitgegleden en door den reinigingsauto overreden, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezwe ken. Te Amsterdam verloor een vrouw, die op een plat kleedjes klopte, het even wicht. De vrouw, moeder van zes kinderen, viel door een lantaarn en kwam in een winkel terecht. In zorgelijken toestand werd de ongelukkige opgenomen. Op het Merwedekanaal bij Nigtevecht stootte een schip van een sleep vaartuigen tegen een ander schip, waardoor beide schepen lek sloegen. Door den schok struikelde de schippersvrouw en raakte bekneld, zoodat zij in- en uitwendig ernstig gewond werd. De ongelukkige was de eenig overlevende van een familie, wier leden alle door onge vallen omkwamen. Auto door een stier aange vallen. Een auto, waarin gezeten was het gezin van den beer S. uit Apeldoorn, is nabij Terwolde door een losgebroken stier aangevallen. Het beest duwde den auto in een sloot. De inzittenden konden zich intijds in veiligheid brengen. De auto werd zwaar beschadigd. De stier werd la ter gegrepen. Gelukkige menschen. Het echt paar Wood te Aberdeen (Eng.) vierde gis teren zijn 65-jarig huwelijksfeest. De man is ,86, de vrouw is 84 jaar oud. Toen men de echtelieden kwam geluk wenschen, ver- lelde mrs James daarbij van haar gezellig huiselijk leven en deelde als een bijzonder heid mede, dat zij bijvoorbeeld nog nimmer in een bioscoop was geweest. Zij had er zich niet minder gelukkig en tevreden om gevoeld. De aardverschuiving in Zuid- Limburg. De grondverschuivingen te Elslo, nemen grooter afmetingen aan. Het stuk grond met 35 boomen is verder afgezakt en ligt nu in den Maas, terwijl zich1 achter den verschoven grond nieuwe spleten gevormd hebben, waardoor aan alle kanten water sij pelt. Er bestaat gevaar voor uitbreiding. Hoe wel men aanneemt, dat de spoorweg voors hands geen gevaar loopt, schijnt dit dooi de deskundigen betwijfeld te worden. De spoor wegautoriteiten hebben overal boringen doen verrichten om na te gaan of de grond ondei den spoorbaan wellicht water bevat. Het ge projecteerde Juliana-kanaal zal vermoedelijk van richting moeten worden veranderd. Geweldige mijnontploffing in Amerika. 5 a 600 mijnwerkers zouden be dolven zijn door een ontploffing in een mijn te Eberfeld. Het geweld van de ontploffing was zoo groot, dat een gebouw in baksteen met twee étages, gelegen in bet centrum van de mijn, 50 M. ver werd geslingerd. Alle hulpexpedities uit de omgeving snellen op het terrein van den ramp toe. Men heeft weinig hoop om de honderden bedolven mijn werkers te redden, ofschoon de galerijen zich over een afstand van 10 K.M. in den berg uitstrekken. Er zijn tot nog toe 10 lijken geborgen. Gevangenen ontsnapt. Tijdens bet doorschutten te IJmuiden van het van West-Indië naar Amsterdam bestemde Duit- sche stoomschip „Amassia", hebben twee zich als gevangenen aan boord bevindende pas sagiers onbemerkt van boord weten te ko men. Beide personen moesten aan de politie te Hamburg worden uitgeleverd. De politie le IJmuiden zal trachten de ontsnapten op te sporen. Berucht inbreker aangehou den. Dinsdagavond te ongeveer elf uur werd de politie te Overschie opgebeld door de dienstbode van den Burgemeester dier ge meente, die meldde, dat zij in de Schielaan, in den omtrek van de villa van mevr. H. en van het burgemeestersbuis een man bad zien loopen, die er verdacht uitzag. Onmid dellijk werd een onderzoek ingesteld, waarbij op het opslagterrein van de firma de Waard, vlak bij de villa van mevr. H. een man werd aangetroffen, die, toen hij de politie in de gaten kreeg, overhaast de vlucht nam. Om hem angst aan te jagen, loste men eenige schoten, 'doch de vluchteling sprong in de Schie en trachtte naar den overkant te zwemmen. In een roeiboot zette men hem achterna, doch eerst na een langdurige ach tervolging gelukte het hem op den wal te arresteeren. De vangst bleek,,, fortuinlijk. De aangehoudene is nd. de beruéhte T. M. wo nende te Rotterdam, die pas drie weken geleden uit de gevangenis was ontslagen. Bij zijn vlucht had M. een compleet stel in brekerswerktuigen een hoed en een jas, als mede een fiets in den steek gelaten. Deze jas en het rijwiel bleken afkomstig van een inbraak, in den nacht van 18 op 19 Maart gepleegd, ten huize van den heer de G. te Schiedam, waar behalve deze dingen, een groot aantal zilveren voorwerpen gestolen was. Bovendien wordt de aangehoudene ernstig ver dacht van een poging tot inbraak in een villa te Schiedam. Vise li lading verbeurd ver klaard. Naar een telegram uit Londen meldt, hebben de douanen te Grimsby de gevangen visch van een Nederiand- schen treiler verbeurd verklaard, wegens overtreding der vischwetten. Zijn been afgehakt. Voor een Weenscbe schepenrechtbank begon Maan dag onder enorme belangstelling bet sen- sationeele proces tegen den z.g. ingenieur Emil Marek, die ervan wordt beschuldigd zich zelf een been met een bijl te hebben afgehakt, om zich van de ongevallen verzekering tot een 'bedrag van 100.000 dollar meester te maken, Marek, wiens wonde sedert den dag van het gebeurde, 12 Juni 1925, toit op> heden niet volledig is hersteld, werd in <?en rolstoel voor den rechter gereden, terwijl zijn eveneens be schuldigde echtgenoote en schoonzuster naast hem in het beklaagdenbankje zaten. Marek is pas 23, zijn vrouw 29 jaar. De man had in 1925 een levensverze kering gesloten voor 100 003 dollar. Op zekeren daig vernam de maatschappij; dat Marek in een ziekenhuis lag met slechts één been. Hij beweerde een bijl o|p> zijn voet te hebben gekregen, waardoor het geheele been was afgehakt. Een onderzoek werd ingesteld, en de geneeisheeren kwa men tot de ontdekking, dat hij zich zelf talrijke honwen had toegebracht. Een ,alan- klacht werd ingediend, en thans zal het echtpaar Marek zich te- verantwoorden hébben. f - Z ij wilden naar Holland. Twee jongens van 13 jaar, die genoeg hadden van het vervelende sleurleventje in een klein Engelsch kustplaats je, stel den zich in het bezit1 van een visschens- bootje en kozen te Lowestoft het ruims sop. Zij1 hoopten op die, manier naar Hol land te kunnen varen. De beidei knapen, namen twee flesschen water, wat beschui ten en een kompas mee. Toen men de boot te Lowestoft miste, werd een red dingsboot uitgerust en acht mijlen ten noorden van Lowestoft werden dei avon turiers opgepikt. Een der knapen was ziek en schreeuwde om hulp. De politie heeft de beide jongens naar huis teruggestuurd. Door het Esperanto ge vonden. In 1915 was de; heer M. Lang- berg, geboren in 1887 te Cemauti, door de Russen bij Przemysl krijgsgevangen ge maakt. Sinds meer dan 5 jaren werd niets meer van hem vernomen, alleen wist men dat hij toen ergens in Siberië mioest zwer ven. Ondanks alle moeite en berichten in verschillende talen rondgezonden, werd niets van hem vernomen, totdat men bes sloot een kleine annonce in de Esperanto- bladen tei zetten, wat in het begin dezer miaand' geschiedde. Het gevolg1 was, dat uit Karlsruhe en uit' Novosibirsk (Sibe rië) berichten kwamen met het adres van ;M. L. en later een brief van herrizelven. Deze brief is doorgezonden naar zijne ouders, die hem reeds dood waanden. Dezei opsporing door het Esperanto staat niet alleen, doch is een uit velen, welke het nut van het Esperanto 'ten zeerste bewijzen. van Candida ten voor den gemeenteraad worden ingediend: AI- Laernoes, H. C. Wesseling, P. J. Haaze, alle aftredend; J. C. Paap, W. Anker, P. J. B. M- Wete- rings, 'H. B. J. Knoop, -Ch. A. H. de Vleeschouwer, mevr. C. CosterBos, me vrouw J. C. van MaanenGötte en W. F. Nijzink. j Door de afdeeling van de S.D.A.P. is de volgende candidatenlijst vastgesteld: A. C. van Hal, aftr.; J. A. Berger, aftr.; J. de Meij, A. Rorije, P. H. J. Willemse, F. J. G. Anspanning, L. van Hattum, E. A. Buijs, L. Sanidierse en A. de Bart. Kiezers in den Kieskring GOES, stemt op 6 April a.s. op No. 1 van lijst 5. Deze lijst luidt als volgt: 1. C. P. Vogelaar, Krabbendijke. 2. J. A. Dominicus, Wemeldinge. 3. P. A. Schwartz, Krabbendijke. 4. J. W. Goedbloed, Goes. 5. L. W. B. A. Mulder, Ovezand. 6. J. J. de Jager, Nieuwdorp. 7. A. de Lange, Goes. 8. B. C. Sliggers, Goes. 9. P. Oosterbaan, Goes. 10. C. Haverhoek, Krabbendijke. AMSTERDAM. V. D. Een 54-jarige vroe gere klerk bijt de gemeentelijke vischvoor- ziening alhier is wegens verduistering vetr- oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 3 mnd. Hij moet ook nog voor anclere verduisteringen terecht ■staan. L NE\Vi YORK. V. D. Men vermoedt, .dat het auto-ongeluk, hetwelk Ford overkwam aan opzet is te wijten. Re auto van Ford (werd n.l. pp> een smalle brug door een' Studehaker-auto aangereden, welke na het 'ongeluk vlug doorreed. Ford was aan vankelijk bewusteloos en moest in' het Ziekenhuis een kleine operatie ondergaan. BOEKAREST. V. D. De sneltrein Boe karestBoedapest is bij' Gtross Warde in jop een. goederentrein geloopen. Er welfden 2 personen gedood, 2 ernstig en eenige anderen licht gewond. VLISSINGEN, Door de afdeeling van den Vrijheidsbond zal de volgende lijst ZOUTELANDE. Woensdag werd alhier, door de notarissen Mr J. Loeff en H. C. Ittmann, ten verzoeke van de erven van dhr Jan van der Meulen, publiek verkocht: perc. 1. eene rentenierswoning met tuin, tegen het dorp, no. 61, groot 0.1990 H.A. (152 r.). Hoogste inschrijver P. v. d. Meulen, Domburg f2375. Bij veiling niet toegewezen; perd. 2. 0.4170 H.A. 1 gem. 18 roeden weiland. Hoogste inschrijver Janus Louws, Westkapelle f 1766, Kooper L. Dingemanse f2020; perd. 3. ongev. 0,2225 H.A. (170 r.) bouwland. Hoogste in schrijver Janus Louws, Westkapelle f821, koo per W. Koppejan C.Jz. f830; perc. 4. ongev. 0,1455 H.A. (111 r.) bouwland. Hoogste in schrijver A. Jansen Wz. f 550. Kooper W. Koppejan C.Jz. f560; perc. 5. ongev. 0,1840 H.A. (141 r.) bouwland. Hoogste inschrijver A. Janse Wz. f710, kooper A. Janse Wz. f710; perc. 6. ongev. 0,1980 H.A. (151 r.) bosch. Hoogste inschrijver Jac. Koppejan Ez. f 330, kooper M. Adriaanse f 480perc. 7, ongev. 0,2810 H.A. (215 r.) bouwland. Hoogste in schrijver Jacob v. Sluijs f935, kooper W. Maas f 940perc. 8. ongev. 0,2830 H.A. (216 r.) bouwland. Hoogste inschrijver W. Maas f945, kooper W. Maas f980; perc. 9. ongev. 0,4180 H.A. (320 r.) weiland. Hoogste inschrijver G. Wisse, Domburg f 1122. Kooper prov. G. Wisse f1122; perc. 10. ongev. 0.4470 H.A. (341 r.) weiland. Hoogste inschrijver G. Wisse, Domburg f 1025. Kooper prov. G. Wisse f 1025. Perc. 9 en 10 samen kooper P. Wisse, Dom burg f2210; perc. 11. 2 c.A. erf. Hoogste inschrijver J. Zachariasse f 1, kooper G. Za- chariasse f 3perc. 12. ongev. 0.6210 H.A. (475 r.) weiland. Hoogste inschrijver A. Fi- lius f 1366, kooper W. Wisse f 1610. Inschrijvers en koopers, waar de namen niet bij vermeld zijn, wonen te Zoutelande. KRUIN1NGEN. Gisteren werd ten overstaan van notaris van Dijke voor dhr Jac. Blok publiek verkocht: perc. 1. een hofstede „Het Poldertje,,, groot 8 gem. 74 roeden, E. Sinke te Kruiningen, in massa f 13010pero.2. 242 roeden boomgaard, H. de Kok, Krabbendijke f1030; perc. 34. 3 gem. 291 roeden S. de Jonge, Kruiningen f1440; perc. 567. 6 gem. 158 roeden L. Kostense, Kruiningen f1520; perc. 89 2 gsm. 249 roeden H. de Kok, Krabbendijke f 1435. Onder Ierseke; perc. 10—11 6 gem. 208 roeden bouw- en weiland J. van Potten, Ier seke f1140; perc. 12 5 gem. 177 roeden wei land A. PolsBom, Ierseke f625. De prijs is per gemet. Onkosten 71/2 pCt. Gunning 8 dagen aangehouden. DeurwaarderRosier. f Voor den aanvang der werkzaamheden ter openbare zitting van Burgerlijke zaken der Rechtbank te Middelburg werden gis termorgen door den heer mr B. YV. F. Kronenberg eenige woorden gewijd aan den overleden len deurwaarder bij de arr. rechtbank den heer I. P. Rosier. Spr. me moreerde dat de heer Rosier in zijn lang niet gemakkelijke betrekking als deur waarder steeds op de beste wijze zijn plicht heeft gedaan en zeide dat de rechtbank de nagedachtenis van den overledene steeds met waardeering zal blijven gedenken. Door J. J. D., 22 j., slager te Oost- en West-Souburg, is hooger beroep aangetee- kend tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Vleeschkeuringswet werd veroordeeld tot f 15 of 15 d. h. De eisch was f 100 of 100 d. h. Dronken autobestuurder. Voor het Kantongerecht te Hulst stond de zer dagen terecht A. B., molenaar en ge meenteraadslid te Lamswaarde gem. Hon- tenisse, terzake dat hij op den eersten Maandag van dit jaar, 's avonds circa half negen als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig de veiligheid van het verkeer op een openbaren weg onder die gemeente had belemmerd of in gevaar gebracht door in staat van dronkenschap verkeerend, he vig slingerend over dien weg voort te rij den, tengevolge waarvan een geheel aan de rechterzijde van dien weg staand rij tuig, waarin een vrouw en twee kinderen waren gezete^djwerd aangereden en om sloeg. De verdach t<r"®leende het hem ten laste gelegde en be™BS 'f geslipt te zijn. Uit het getuigenverhdwlag%. dat B., na des mor gens om half S| S Voad te zijn gegaan, WMgWlfc talrijke herbergen had bezocht en inder daad menig pintje te veel had gedronken. De ambtenaar van het O. M. eischte te gen dezen verdachte een geldboete van f 150 subs. 50 d. h. en ontzegging om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van een jaar, daar z. i. voor dezen dronken autobestuurder geen enkele verzachtende omstandigheid gold en dergelijke lieden zoo Mng mogelijk als chauffeur van den weg dienen te worden geweerd. De verdediger, mr Lambooy uit Hulst, bracht vele getuigen a decharge naar vo ren, waaronder enkelen verklaarden geen dronkenschap bij verdachte te hebben waargenomen. De hoofdgetuige, de land bouwer C., wiens rijtuig was aangereden, verklaarde nog op geruimen afstand de slingerende auto te hebben zien aankomen en toen zijn rijtuig ter zijde van den weg geplaatst te hebben; ook daar was hij blijk baar voor dezen roekeloozen automobilist niet veilig. De kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde B. tot een geldboete van f 150 subs. 50 d. h. en ontzegde hem het recht 0111 motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een half jaar. Middelburg, 31 Maart 1927. Op die graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f 15f 15.25, witte boomen opgelezen f 18f21, gelezen f22f23, 'lange bruine boonen ongelezen fllf12 'en gelezen f 12.50f 13.50, ronde "bruine boonen ongelezen f 22f 24 en geleten f30—f32. Boter f 0.85, part. f 0.95. Kipeieren f 4.25' part. f5.25, Eendieieren f4.50, part. f5.50. Gianseieren 14. KAPELLE-BIEZELINGE. Veiling van 30 Maart. Hollands zoet 2f7 ct. p. "kg., sja lotten 1020, kleine uien 10 cent p. 100 k.g., radijs 5 ct- p. bos, kropsalade 4 ct. p. krop, honing 17 ct- p. flacon, kipeieren f4.70, eendeieren f4.50 p. 100 stuks. OOSTBURG. 30 Maait. Tarwe f 14-50 f 15, gerst chevallier f 12f 12-25, rog ge f 12-25, haver f 10f 10.25, kroon- erwten f 15f23, bruine boonen fll f 13- Stoomvaart-Mij. Nederland. P. C. HOOFT, uitr-, 30 Mrt. v. Suez. RINTANG, 30 Mit. v. Java te Amst. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitr., 30 Mrt. te Southampton. P3NGGANO (thuisr.) 29/3 v. Port Said. GROTIUS (uitr.) 29/3 'tei Sabang. M'ANOERAN (uitr.) 28/3 te Penamg. Rotterdamsche Lloyd. JAOATRA (uitr.) 29/3 te Clatania. MEDAN (uitr.) 29/3 te B'elawan. öBTOEBONDO 30/3 v. Hamburg n. R'dam. TJERJMAI (uitr.) pass. 29/3 Gibraltar. iSAjMARINDA (uitr.) 29/3 v. Singapore1. jSLAMAT 30/3 v. Batavia n. Rott- TABANAN (thuisr.) pass. 30/3 Pernn. TOBA (thuisr.) 30 te Triest TALEMBANG (thuisr.) 28 v. Pt Said. GOES. Gehuwd: Cornelis de Graaft, 39 j. jm. en Janni© van Doorn, 25 j. jd.; Marinus Pieter Kramier, 27 j. jm. te Mid delburg en Cornelia Johanna Doeleanan, 24 j. jd. Geboren: Simon, z. v. Jan Laurus van Noort en Machalina de Schipper. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1' AprilMatige, later weer toenemende Wes telijke tot Zuidelijke, krimpende wind, aan vankelijk half bewolkt, later betrokken met re,gen, poeier des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur: Stand van gistermiddag 747. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 1. Wisselkoersen. Amsterdam, 31 Maart H uur, Beriijn 59.2659.28. Brussel belga 34.721/234.75. Parijs 9.789.80. Londen 12.133/4—12.141/4. New-York 2.493/4—2.001/4.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3