Kerknieuws Onderwijs. ËemBicffl Hieuws. Tetetrsmawn. Laatste Berichten. Staten-Seneraal. Land- si Tuiifeoaw. Briefwisseling. ISü 1 (SlSii ipi IsfeSw Zoel lichtjes. BecMszakes. worden samengesteld. Besloten wordt aan Ged. Staten machtiging te vragen om Tiet contract met de gemeenten Baarland -on 's Gravenpolder inzake gemeenschappe lijke aanstelling van een gemeente-genees heer, dat 1 .Tuli a.s. eindigt, we derom voor 6 jaar te verlengen. Dhr Walraven heeft wel eenige bezwaren tegen de verdeeling van de bijdragen over de drie gemeenten. Wordt goedgevonden, dat eerst aan de orde te stellep als de mach tiging is verkregen. Ingekomen is om bericht en raad aan Ged. Siaten een verzoek van den nieuw- benoemden gemeente-ontvanger C. M. Elenbaas, om vergunning te Baarland te wonen. Besloten wordt te antwoorden, dat dezerzijds daartegen voorloopig geen be zwaar is, doch de Raad gaarne zal zien, dat de titularis uiterlijk op 1 Mei 1928 in de gemeente karnt wonen. Daarna heeft plaats de beëediging van den nieuwbe- n-oeuiden gemeente-ontvanger. Deze wordt daarop door den voorzitter op hartelijke wijze toegesproken, welke tevens den aan wezigen af (redenden titularis, den heer L. Schouten, namens den Raad bedankt voor Te langdurige diensten aan de ge meente bewezen. Beide toegesprokenen zeggen dank voor de waardeerende woor den. Bij de rondvraag doet de voorzitter nog m-ededeeling, dat Ged. Staten bezwair maken tegen eene in de havenver orde ning op te nemen bepaling omtrent her meting van gemeentewege van schepen over de grootte waarvan men het niet eens is. Na eenige discussie wordt be sloten zich nogmaals dienaangaande tot Gedep. Siaten te wenden. Koudekerke. Maandagavond is hier door de marechaussée gearresteerd L. G., boe renknecht aldaar, verdacht van zware mishandeling van het vee. M. C. Souburg. De agenda voor de vergade ring van den gemeenteraad p.p Vrijdag 1 April bevat de volgende punten: 1. Ingekomen stukken; 2. Wijziging be grooting 1926 en 1927; 3. Verzoek Pluim vee en Ro-nijnenvereenigin-g om een eeire- prijs voor de tentoonstelling; 4. Vergoe ding Bijzondere scholen; 5. Aanstelling gemeente-werkman; 6. Schrijven van Be stuur Clir. Wijkverpleging; 7. Faillissement Alg. Woningbouwvereeniging; 8. Nood- slachtplaats; 9. Kohier hondenbelasting. Serooskerke (W.) Maandagavond had in tegenwoordigheid van dhr _C. Stevens, R. Landbouwcons-ulent -en de commissie van toezicht, de eindles van 'den landbouw- cursus alhier plaats. Aan al de cursisten zijnde I. J. Abrahams®, 'Joh. Gideonse, M. de Kam, ,T. A. Koster, C. Louwerse Wz., C. Meijers Jz., P. Sinke, C. Ton, Jac. Vermeulen, A. Wondeirgem te Seroos kerke en S. Vreke te O-ostkapelle werd het diploma uitgereikt. De,n leider van den cursus, dhr W. van Hekken, werd als blijk van waardeering een cadeau aan geboden. Wesfkapelle. Voor de afd. der Cbr. Hist. Unie trad alhier Dinsdagavond op de heer Mr van Duss-eldorp, lid van Ged. Staten met het onderwerp: „Statenverkiezing". Een dertigtal toehoorders waren aanwezig om den oud-burgemeester van West- kapelle te hooren. Na de gebruikelijke opening, werd spr. bij zijn hoorders ingeleid door den voor zitter der kiesvereen., den heer R. Boo gaard. Sp:r. begon met te zggg-en, dat hij zou spreken over het belang der a.s. stemming voor de Prov. Staten. Om den schijn te mijden, dat hij er pp uit was, om de gunst van de kiezers te winnen, 'zou hij niet spreken over het Belgisch Tractaat, evenmin zou hij zijn denkbeelden uiteenzetten over ontwapening. Hij zou hier aangeven welke de taak is van de Prov. Staten. In de eerste plaats dan wees hij op het gewicht, dat de Prov. Staten het kiescollege vormen voor de Eerste Kamer. In zoover hebben deze Staten dus groofcen jnvloed op het regeerings- beleid van het land. Het mag dus voor de kiezers niet onverschillig zijn, welke «afgevaardigden zij zullen zenden naar de Prov. Staten. In de tweede plaats, wat' het beheer der Staten in interne aange legenheden der Provincie betreft, ook hier in dient men zich af te vragen, of reke ning gehouden moet worden met Christe lijke beginselen. Hij wees op de invoering en toepassing van de Zondagsrust in som mige takken van dienst. Daarna gaf spreker aan, hoe de Chr. Hist, partij er 'toe- gekomen is, zich inder tijd af te scheiden va.n de Antirevolutionairs partij, om vervolgens nog eens breed voerig de beginselen uiteen te zetten, die de Chr. His-t. Unie in haar program heeft. Door een drietal der aanwezigen wer den vragen gesteld, omtrent enkele be weringen van den spreker, welke door dezen werden beantwoord. Zoufelande. Maandagavond hield dever- eeniging tot bevordering van vreemde lingenverkeer te Zoutelande' haar gewone jaarlijkscbe algemeen© vergadering onder voorzitterschap van dhr Bergsma, die in het kort deed uitkomen wat in het afge- loopen jaar is tot stand gebracht, voor namelijk wijzende op de samenstelling der •gids, die op doeltreffende wijze zal wor den verspreid. Ook zal «een exemplaar worden toegezonden aan de pers. De ont vangsten bedroegen f 478.0714 en de uit gaven f416.8l!/2 alzoo een batig slot van f61.26. Het huish. reglement werd na eenige wijzigingen en aanvullingen vast gesteld. De aftredende bestuursleden G. Bergsma en K. Kodde werden herkozen. Bij de rondvraag vestigt dhr Corbijn cle aandacht op het strand, om dit tijdens het badseizoen van vpil te ontdoen. DhrBor- het zou den leden in overweging willen geven om bij- het pad aan de afgebrok kelde duinrand een trap te plaatsen, daar het beklimmen van Ii-et duin op jjeze manier ondoenlijk is. Verder wordt nog gesproken om met de bestaande muziek- vereeniging een goede samenwerking te zoeken, teneinde tijdens het vreemdelin- genbezoek concerten te geven. Dit alles word in handen gesteld van het bestuur. - Maandagavond hiefd de door de land- bouwvereen. georganiseerde landbouwwin- tercursus zijn overgangs-examen. Alle 13 leerlingen werden bevorderd. Aanwezig waren o.a. de landbouwonderwijzers, de lieeren Spiimaaij en Polderman, alsmede de landbo-uwleeraar dhr Mesu en de com missie van toezicht, alsmede eenige oud- leerlingen van Meliskerke. Dhr Mesu wees de leerlingen op het geleerde en hoopte dat zij gedurende dezen zomer steeds het geloerde- in acht zullen nemen. De voorzitter der Commissie van Toezicht dhr A. Maljaars, dankte de onderwijzers voor hetgeen zij den cursisten geleerd hadden. Axel. Door de liberale kies vereeniging werden voor de aanstaande raadsverkie zing de volgende can-didaten gesteld. A. E. C. Kruijss-e, afbr.; Ph. J. van Dixhoorn, aftr.; H. W-olfert, A. Esselbrugge, A. J.Jze- baart Jr -en D. van Cadzand. Ned. ITerv. Kerk. Bedankt voor Monster, B. N. B. Bout hoorn te Zeist. Gercf. Kerken. Beroepen te Utrecht, Dr W. G. Har- renstein te Amsterdam. Te Tornaard, S. Wouters, cand. te Exmorra. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Woerden, P. de Groot te Rotterdam. Ds J. N. Bieger. Naar de Rotter d. m-eldt, is het vertrek van Ds J. N. Bieger, pre-tl. der Evang. Lutli. Ge meente van Vlissingen en Middelburg, naar Ned.-Indië vervroegd. Daaromi hoopt hij zijn afscheidspredikatie reeds op Zon dag 24 April te houde-n, e-n wel des mor gens te 10 uur te Vlissingen en des avonds te 6 uur te Middelburg. De Z en di ng s co r p o rat ies. De Samenw-erkende Zendingscorporaties mel den ons, dat zij in 1926 bijna de gelden ontvangen hebben, die zij noodig hadden, maar dat de eerste maande-n van 1927 haar weer voor een dreigend tekort stel len. Het werk gaat intusschen voort, maai de bijdragen houden daarmede ge-en gelijke tred. De Corporaties schatten den achter stand op 1 Maart op ongeveel f80.000. Deze som he-eft men noodig om op 1 April de cre-dieten voor Indie1 te kunnen openen, daar anders de zendelingen in groote zorg zouden geraken. Spoedige hulp is daarom dringend noodig. Op het pu bliek wordt daarom- een krachtig beroep gedaan. Postrekening 6074. Ook een gezangenkwestie. In e-en dorp in Friesland hadden leden der Geref. Kerk de gewoonte tijdens den dienst de Psalmen in de Friesche taal te zingen. De Kerkeraad verzocht, steunende op den wensch van het grootste deel dei- Gemeente, het zingen in het Friescli na te late-n en zich te houden aan de Psalm berijming in de Nederlandsche taal. De Kerkerqad wenschte den kerkdienst niet gebezigd te zien als propagandamiddel voor de Friesche taal. E en deel der «Gemeente wil echter niet aan dit verzoek voldoen en blijft zingen in de Friesche taal, terwijl de andere kerkgangers de Hollandsche Psalmen aan heffen. Vrije Universiteit. De jaar vergadering van de Vereeniging voor Hoo- ger Onderwijs op Geref. Grondslag zal op 6 en 7 Juli te Arnhem in een dei- zalen van Musis Sacrum worden gehou den. In dein bidstond hoopt voor te gaan Ds J. G. Kunst van Arnhem. Op 6 Juli wordt, inplaats van den we tens chappelijke-n dag, een buitengewone ledenvergadering gehouden in verband met de uitbreidingsplannen van de Vrije Uni versiteit. De jaarvergadering op 7 Juli wordt gepresideerd door Prof. Mr A. Ane- ma, lioogleeraar aan de V.U. Als sprekers hopen op te treden Prof. Dr T. Hoekstra, van Kam-pen; Prof. Mr H. Dooyeweerd, hooglee-raar aan de V.U., en Ds K. Schil der, van Oegstgeest. Wemeldinge. Voor het toelatingsexamen gehouden te Utrecht voor assistent-machi nist paketvaartmaatschappij slaagde o.a. dhr A. K. van Koeveringo alhier. Ongelukken. Ben 61-jarige spoorwegarbeider uit Den Haag is dicht bij zijn woning op de spoorbaan door een trein uit Rotterdam overreden en gedood. Gisterochtend is te Arnhem de 54-jarige arbeider F. bij het oversteken van den rijweg o-verreden door een auto-. De man werd in bewustelozen. toestand naar liet gemeente-ziekenhuis overge bracht en is daar overleden. Te Ble- rick viel een arbeider tijdens oen plet ziertochtje met een auto van de tree plank, waarop de man plaats genomen bad. De auto ging hem over hoofd en boenen. Zwaar gewond en' in ernstige-n* tolestand werd hij naar het gasthuis te Yenlo overgebracht. Het 5 jarig doch tertje van een arbeider te Musselkanaal is van e-on wagen gevallen, waarvan de wielen over haar heengingen. Haar toe stand is zorgwekkend. De werkman M- te Gilze, die in een schoenfabriek vóór eenige dagen aan zijn duim verwond werd, is aan de; gevolgen overleden. Maandag is onder Well een auto uit Nijmegen in volle vaart, wegens het sprin gen van ee-n achterband over den kop geslagen. De vijf inzittenden, 3 dames en 2 lieeren werden ernstig gewond on der de «auto uitgehaald en naar het zie kenhuis te Well overgebracht. Op e-enk-ommies geschot-en. Z-ondag is tusschen Elten en Emmerik door .twee personen geschoten op een Duitschen kommies, die hen wilde visi teeren. Van de vijf schoten troffen twee den kommies in het voorhoofd. De daders, die van een inbraak te Cleef waren ver dacht, zijn vermoedelijk op Nederlandsch g-ebieè gevlucht, waar men Lot heden ver geefs naar hen heeft gespeurd. De toestand van d-en k-ommies is zeer ernstig. Ernstige mishandeling. In „De Hoeve" ond-er Nieuwkuik, heeft Maan dagavond een ernstige mishandeling plaats gehad. De' acht-en-zeventig-jarige A. v. d. Pol hoorde n.l. rumoer nabij zijn huis waar-op hij met een lamp in de hand naar buiten ging om te zien wat -er gaande was. Zoodra hij echter buiten was, "kwam een pers-oon op hem af, sloeg hem de lamp uit de hand en. bracht daarop v. d. Pol m-et een groot m-es een diepen steek in den rug toe. Ook die zoon van v. d. P., die hierop naar buiten kwam, kreeg ernstige steken in de zijde, waarbij waar schijnlijk de long geraakt is. Beiden verke-er-en in ernstigen toestand, ofschoon er volgens verklaring van den dokter geen direct levensgevaar bestaat. Als verdacht van d-e-ze misdaad is door de marechaussée uit Heusden in hechtenis genomen de 18-jarige W. van O. Mi 11 i-onair in een minuut t ij d s. New-York beeft -een ni-euwtj-e, de ph-ot-omaton, een automatische fotograaf! Men stapt -op het toestel, werpt, 25 Ame- rikaansche centen in -een gleuf, neemt de gewenschte houding aan en in ..een oog-enblik ligt uw portoet in een bakje v-oor u. Het toestel is een uitvinding van een jongen Rus, di-e -er dadelijk e-en mil- li-oen dollar voor gekregen heeft van e-en syndicaat, dat de uitvinding zal exploi- teeren. Aan liet hoofd van dit syndicaat slaat Henry Morgentbau, oud-Ameri- kaansch g-ezant in Turkije. De jonge uitvinder, die zoo in een lOogenblik tijds millionair geworden is, heeft besloten de helft van. zijn millioen voor liefdadige doeleinden te bestemmen. Chauffeur door een vuist slag gedood. T'e Parijs wilde een chauffeur een motorfietser met zijn Auto inhalen. Daar de fietser, nalar zijn zin, niet snel -genoeg uit den weg ging, over stelpte de chauffeur hem m-et scheldwoor den. De motorrijder steeg van zijn ma chine en riep- zijn tegenstander uitdagend toe; „Kom eens even liier!" De chauffeur sprong van zijn zitbankje en de twee mannen werden handgemeen. Eenige oogenblikken later zag men den autobestuurder plotseling ineenzakken, door een hevigen stomp in de maagstreek getroffen. Bloed kwam hem uit den mond ioo-pen en weldra gaf hij, terwijl men hem ijlings naar het ziekenhuis vervoerde, den geest. Zijn tegenstander, een 35-ja- rige Italiaan, werd gearresteerd en ter beschikking van de justitie gegtald. 01 i emelk een surrogaat voor room. Onder een fantasienaam wordt nagemaakte room in den handel gebracht, die bij caféhouders nogal op schijnt te nemen voor de kleintjes koffie en voor slagroom. Zij- lijkt op echte room, zooals margarine op boter; margarine is vet in botervorm; dit surrogaat is vet in roomvorm. Zooals men weet, is room de dikke, geelachtige laaig, die bij staan bove-nop de rauwe melk komt drijven, en er kan worden afgeschept. De namaak moet ech ter verkregen zijn door ju^st omgekeerd de melk niet stil te laten staan, maar onder toevoeging van olie zoo lang te klutsen, tot een dikke massa ontstaan is, die inderdaad het uiterlijk heeft van room, het uiterlijk, zooals margarine- het uiter lijk heeft van bote-r. Onder welken naam, onder welke voor waarden zal men dit surrogaat m den handel toelaten? AVillen we het voorloo pig oliemelk noemen? („Voed. ear Hyg") De moord te 's Grave ri hag e. DEN HAAG,. De raadkamer der Haag- sche Rechtbank heeft geweigerd de ge vangenhouding van Mej. G., die gearres teerd was in verband met dein moord op 17 Jan. gepleegd op mej. de Wilk, aan het Bezuidenh-out te 's Gravenhage. Zioodat mej. G., die het bovenhuis hoven de manufacturierster bewoonde w-eer in vrijheid is gesteld. PARIJS. Gemeld wordt dat de Minister van Hand-el Batanoski waarschijnlijk h-eden 't voorloopig handelsverdrag met Duitsch- land, ter verlenging zou onderteekenen. LONDEN. Ernstige berichten komen uit Hankow. De toestand schijnt aldaar zeer ernstig te zijn tengevolge van agitatie der communisten. De buitenland sche ban ken blijven gesloten. De communisten zijn meesier van den toestand en de gema tigde elementen, onder wie de Minister van Buitenlandscbe zaken van Kanton, zijn machteloos en kunnen den toestand niet beheerschen. Kippen- en konpendief- stal. Een dezer dagen heeft een tot nog toe onbekend gebleven persoon een onge- wenschl bezoek gebracht aan eenige kip pen- en konijnenhokken staande op de achtererven van ecn'ge inwoners van St.- Jansteen. Eenige konijnen en e-en vrij- groot aantal kippen waren hem een welkome prooi. Aangezien de prijs dezer dieren thans vrij boog is, lijden de eigenaars een vrij groot financieel verlies. De politie, stelt naar den dief oen on derzoek in. y i Tweed® Kamer. De „Sumafra" te Shanghai. De Tweede Kamer 'werd giste-reai ver gast op een interpellatie van den heer L. 'de Visser, over het verblijf van de „Sumatra" te Shangha-i. Het antwoord van den Minister was volkomen bevredigend en zoo afdoende, dat zelfs cle So-c. Dem. niet den moed hadden aan een door den communist voorgestelde motie hun stem te geven. Minister Lambooy zette duidelijk uiteen, dat de reis van het schip reeds zeer lang te voren was beraamd en dat het ver lengde verblijf alleen liet gevolg was van de noodzakelijkheid om een wijkplaats te kunnen bieden aan ter plaatse geves tigde Nederlanders. Met -den burgeroorlog in China laten wij ons in 't geheel niet in en zo-oüra er te Shanghai weer meer rust heerscht, vertrekt het schip-. Zooals gezegd dit antwoord was vol komen bevredigend. De „Sumatra" ,werd door de landgenooten in de 25 'Neder landsche ondernemingen met groote vreugde begroet, zo-o zelfs dat aan H. M. een telegrafische dankbetuiging werd ge zonden. Dit verhinderde echter den heeir de Visser niet een motie voor te stellen, waarin uitgesproken wordt, dat het schip telegrafisch teruggeroepen behoort te wor den, een motie die m»et één stem voor Verworpen werd. Deze uitslag van de stemming zal den communist wel niet al te zeer verdrieten." Immers hij heeft nu weer volop gelegen heid o-m de socialisten aan te wijzen als militairisten, die wel over ontwape ning spreken, maar die de consequentie van hunne ideeën niet aandurven. Coöp. Melkinrichting. Maandagmiddag vergaderden de le den der Coöperatieve Melkinrichting en Stoom-zuivelfabriek „Walcheren" te Mid delburg in de Sociëteit St. Joris te Mid delburg. Verslag werd gedaan over het Boek jaar 1926. Het le-dental bleef vrijwel gelijk. Losse leveranciers werden in de gelegen heid gesteld hun melk te leveren waarvan veel gebruik werd gemaakt. Aanvoer melk bedroeg 3.706.256 K.G. Verkocht werden 1.943.3711/2 Liter Melk, 43.241 Flesschenmelk van 1/2 Liter en 55.842 Flesschenmelk van 1 Liter inhoud, 129.849 Liter Karnemelk, 63.5451/2 K.G. boter, 3467 Liter room, 51112 flesschen karnemelksche-pap, 1.142.587 Liter tapte melk, 63.206 Liter spoeling en 2561/2 sta ven ijs. Het bedrag der verkochte pro ducten b-eliep f 403.253.881/2. Het b-edrag waarvoor de oude machi nes van de- voormalige- fabriek op de Wal te boek stonden ten bedrage van f 1.5.475, werd ge-heel afgeschreven, dé overgebleven gebouwen zooals het fi liaal op den Wal en te Vlissingen staan nu tegen verkoopswaarde op de Balans. Beschrijving tot het reservefonds en ledenkapitaal heeft plaats ge-had', ruim schoots voldoends, volge-ns de bepalin gen van de statuten der vereeniging. Een belangrijke verliespost, door een faillissement, kan uit de reserve wor den bestreden. Deze- post spruit voort uit het boekjaar 1919. Gemiddeld werd over het vorige jaar aan d-e leden uitbetaald 8.58 c. per Liter geleverde melk. In het bestuur en den raad van com missarissen e-n directie kwam geen ver andering. De nieuwe fabriek in Maart 1926 in bedrijf gesteld voldoet aan de ver wachtingen. Voor een verslag v-an Handelsbelang te Middelburg was vandaag geen plaats. Wissenkerke. Gisteren werd door no taris Matthijs te Kortgene voor de erven P. Deurwaarder geveild; 1. woonhuis, wa genmakerij en erf, groot 4 A- 50 c.a- Hoog. ste inschrijver A- Filius te Middelburg voer f1700; 2. 3 A. 15 c-A- grond als opslagplaats, H. Filius f25, beide percee- len gecombineerd was het hoogste bod van M. H. v. Hee, alhier 'f1735, niet ge- Mevrouw Cohcn Vervaart, een liberale dame is zoo vriendelijk geweest de Anti revolutionaire kiezers die soms neiging mochten toonen om in te dutten, even ste vig aan de ooren te trekker;. In een vergadering te 's Gravenhage klaagde zij over de eisehen die de bijzon dere scholen aan de gemeentekas kunnen stellen en sprak zij de hoop uit, dat de wetgever hierin spoedig verandering mag brengen, „zoodat de geplukte gemeentebe sturen niet als nu, nul op 't request moeten krijgen, als zij zich in hun benau wenis lot Gedeputeerden wenden." Do bedoeling is al heel duidelijk. Eerst de rechtsche colleges van Gedei- puteerden omzetten en dan die vrijzinnige colleges het recht geven, de publieke kas sen voor de bijzondere sqholen te sluiten. Ik betuig gaarne aan Mevr. Yervae-rt mijn dank voor deze waarschuwing. We 'kunnen er uit zien, da,t er inderdaad gevaar dreigt voor onze scholen. Blijke de volgende week de: waarheid van 't spreekwoord, dat een gewaarschuwd man voor twee -geldt. OPMERKER. gund. 3. 8 A- 90 c.A. hoveniering. Hoog ste inschrijver L- Ko-ets voor f 793. hoog ste bieder F- v. d. Maas alhier vofor f 885- Gegund. -Onkosten 8V2 pet- plus 1 pet. vo-or den 'hoogsten inschrijver. Serooskerke. Door notaris Hioolen is gisteren publiek verkocht een woonhuis, A 147, aan den Zoetendaalsclien weg op en met 204 ro-eden moesland, voor f3255 aan J. Mattliijs-se Jr., alhier. Verder 207 roeden bouwland en sprink, aan de-n Kieu wen Zandweg bij1 Lugtenburg, 208 ro-eden bouwland, 210 roeden bouwland, 218 roeden bouwland, 215 roeden bouw land, te zamen vo-or f4535 aan G Melis Pz. alhier. MIDDELBURG. Door den hoofdingenieur directeur van d-en Rijks Waterstaat alhier werd lieden aanbesteed: A. het uitvoeren van baggerwerk in en voor de buitenhavens van het kanaal door ..Zuid-Beveland te Hans weert en te W-em-eldinge gedurende het jaar 1927. In schrijvers: NV. Aannemersbedrijf v.h. W. P. en H. de Vries, Rossum 14 c.; Gebr. van Hattum Zaltbommel 12 c.; Nijm-eeg- sche Bagger en aann-emersmaalschappij Nijm-egen 11.6 c.; N. V. Maatschappij Ne derland, Bussum 11.5 c.; N. V. Bagger- maatscliappij Holland te Hardingsveld 10.5 c.; E. van N-oordenne, Sliedrecht 9.7 c. en J. Kraaij-envelcl Sliedrecht 9.1 c. per op gebaggerde kub. M. sp-ecie bij een werk tijd van 55 uur per week. B. het zeewaarts verlengen van strand' hoofd 22 aan de Oude Hoeve, «aan de Noordkust van liet eiland Schouwen, be- hoorende tot de zeewerken in Zeeland. Inschrijvers M. v. ,_d. Velde, Bruinisse 950 scheepston stortsteen; N. V. aanne mersbedrijf v. h. W. 'tHoen H-elder 605> S. T.; W. Bot, Rilland-Bath 1208 S. T. en J. de Vries Heemstede 1603 S. T. C. het herstellen dar schade toegebracht door het stoomschip Primula aan üfet Groenharthoofd en door het stoomschip Fiorbin aan het Leugenaarshoofd te Vlis singen in twee p-erceelen en in massa. Rarningi Ie perceel f2500, 2e perc. f21.000, massa f23.500- Voor het eerste perceel waren geen inschrijvers. Vo-or het tweede perceelA. A. de WÜde, Middelburg f24.476; D- Stada, IJmuiden f20,-900; J. J- .Janse-n, Middelburg f20.500. Voor de massa; A- A. de Wilde, Mid delburg f28.422; W. Klootwijk Gz-, Papen- drecht f 27-500; N.V- Aannemersbedrijf v„ h. P. H. v. Wijnen, Dordrecht f 25-238; J. Blijlevens, Geertruidenberg f24.975; P- J. de Bo-urgraaf, Wemeldinge f23.850; Th. Smeulders, Dordrecht f23.800; A- v. d. Straate-n Jr., Hansweert f23.900; N.V. Aannemersbedrijf v.h. v. Dongen en v. Hoven, Dordrecht f22.890; en firma C-. Kasteleijn en Zoon, Dordrecht f 22.490- D- het vernieuwen van palen in de hoofden van de zeeweringen te Vlissin gen, en in de hoofden van de voormalige- Marinebuitenhaven te Vlissingcni. Raming f20.000. Inschrijvers: N.V. Aannemersbe drijf v.h. P. H. v. Wijnen, Dordrecht f22.980, A. A. de Wilde, Middelburg f21.960; P. J- de Bourgraaf, Wemeldin ge f21.770; Th. Smeulders, Dordrecht f21.770; J. Pa-rel, Sliedrecht f 21-682; D- Stada, IJmuiden f21.400; W« Klootwijk. Gz., Papendrecht f20.665; N.V- Aan. nemersbedrijf v.h. W- 'tHoen', Helder f20.317; A. v- d Straaten. Jr., Hansweert f 19-900; firma G Kasteleijn en Zn-, Dor drecht f 19.421 en N.V- Aannemersbe drijf v.h. v. Dongen' en v. Hoven, te Dordrecht voor f 19.270. ■-i-■ i. »—«««-«■: Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Maart, 1 u. 1 Berlijn 59.2459.-26. Brussel 'belga 34.7334.75. Parijs 9.789.80. Londen 12.133/4—12.14. New-York 2.497/s—2.501/s- Herbenoemd tot kantonrechter-plaats vervanger in het 'kanton Goes mr C. M, Kegge. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekeni tege-n het vonnis der Rechtbank van 18 Maart j.l. waarbij J. J. V., 50 j., koopman te Kap-elle-, is vrijgesproken van de heml ten laste geTegde poging tot oplichting,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2