m 152 Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nienws. Land' en Tilokoaw. Rechtszaken. M u KATHLYÏ FEU liet belang ook van de gemeente zou hij het wanschelijk achten, dat dit b.v. ge- bracht werd van f650 op 2000. Hij deed evenwél daartoe nog geen voorstel. De heer Hendr. Oijsouw wees naar aanleL. ding van de opmerking Van 'dhr Huibregtse er nog op, dat een paar jaar geleden het tractement van den gemeentegenees heer is verlaagd, doordat het subsidie van van de prov. en het rijk is ingehouden. Daarop werd het kohier van de hort denbelastürg vastgesteld op 58 honden a f2.50, in totaal dus f145. Voorgelezen werd nu een circulaire van Ged S-tatem, betreffende de ellectrici- teitsvoorziening in "Walche ren. Ben concept-vergunning was daaraan dooi' het Gollege van Ged. Staten toe. gevoegd, tot verleening van de vergun ning aan Middelburg voor den aanleg en de exploitatie van een inrichting tot levering van electr. stroom aan de ge meenten op Walcheren. Verzocht werd da meening van het gemeentebestuur in te zenden voor 13 April a.s. De voorz. las de voornaamste punten van dit concept besluit voor en gaf een toelichting omtrent enkele punten der circulaire. Hij vond. dat er Wel wat weinig geregeld is in dat concept, betreffende een toekomstige ver houding der gemeente tot Middelburg en deelde nog verder mede, dat deze cir culaire ook ter sprake zal gebracht wor den op de vergadering van de vereen, van burgemeesters en secretarissen op Wal cheren, welke gehouden zal worden op 28 Maart. Daarna werd de vergadering gesloten. Domburg. Vrijdagavond werd in de openbare school alhier een ouderavond gehouden. Uit hqt drukke bezoek bleek dat er bier voor zulke avonden veel belangstelling begint te bestaan. Ook wa ren B- en W. met de leden van de oudercommïssie tegenwoordig. De heer de 'Jonge, boofd der school, opende deze bijeenkomst en liet daarna de kinderen der drie hoogste klassen onder leiding van den onderwijzer, dhr Romijn, eenige liederen zingen. In de pauze werd den kinderen door den Voorzitter der oudercommissie, dhr P. M. C. Acda, gratis een versnapering zijnde een glas limonade met koekjes aangeboden. Vervolgens hield de heer de 'Jonge een lezing betrekking hebbende op het doel der ouderavonden, het onder wijs en de opvoeding. Daarna ging men over tot de verkiezing van twee leden Ider ondercommissie. Aftredend de heeren P. M. O- Acda, en W- Passenier, welke beiden werden herkozen, terwijl door het bedanken van1 Ant. Provoost in diens plaats de heer D. Trieller werd gekozen. Nog werd door het hoofd der School een lezing gehouden uit een der bundels van Jan Ligthiart getiteld; Ben eenvoudig middel." Nadat de voorz. der oudercommïssie het woord had gevoerd en de burgemeester eveneens een kort Iwoord betrekking hebbende op dezen avond had gesproken, werd bij het ein digen, door het hoofd der school aan de lOuders darde gezegd voor hun trouwe opkomst waarbij hij opmerkte, dat deze leerzame en gezellige avond ongetwijfeld weer veel zal hebben bijgedragen, om den band tusschen school en huis te verster ken. Nieuw-Namen Vorige week is de 23 jarige Br. v. R. van hier, bij het werk Ètan de Kruissehans te water geraakt en jammerlijk verdronken. Graauw. Dezer dagen zijn vele jonge werklieden onzer gemeente nalar de om geving vain Alkmaar vertrokken, om- daar gedurende het zomerseizoen als landar beider werkzaam te zijn. Naar men zegt is het dagloon daar plm. Ï3.50, dus veel hooger dan hier in onze streken. Zierikzee. Men zendt ons een ver beterd bericht inzake de candidaat-stel- tins van leden voor den Gemeenteraad door de A.-R. Kiesvereeniging: No. 1. is A. Timmerman Cz.; 2. L'. Quant; 3. W. den Boer. De rest blijft ongewijzigd. De ■tummers 2 en 3 zijn dus verwisseld. Poortvliet. Door de anti-rev. kiesvereen. zijn voor den gemeenteraad candidaat ge steld de heeren M- K. Krijger (aftr.), H. Uyl Hz. (aftr.), M- Lindbout, H. van iYsseldijk, G- K. Krijger Jz. en P. v. Dijke. St. Maartensdijk. Ter verkiezing vaü le den van den gemeenteraad zijn candidaiat gesteld door; de Sfk. Geref. Partij: 1. M- L'. Koop man (aftr.), 2. 0- Priem, (aftr), 3. M. 'J. Gomelisse, 4. J- v. d. Hoek Anthz.; de A.R. partij; 1- M- P. Groenewege jfaftr.), 2- M- J. Langejan; de Arbeiderspartij; 1. Anth. Vroegop (aftr.), 2. J. G- v. Haaften, 3. O- Priem KVz., 4. Jobs. Hoek. Beroepbare candidate n. Het Weekblad der Ned. Herv. Kerk meldt, dat de volgende candidaten beroepbaar zijn: R. C. G. Troelstra, theol. doctorandus, Lü- beckstraat 66, 's-Gravenhage E. R. Damslé, hulpprediker te Zwolle; L. H. W. Theunissen, Oudegracht 189bis, Utrecht P. J. van Veen, Bergweg 121a, te Rot terdam, hulpprediker te Dedemsvaart W. F. ten Broek, te Eibergen, en C. M. de Jong, Hervormde pastorie, te Terheijden. i Begrafenis Ds W. A. Keers. Op lie tweede begraafplaats te Utrecht is Vrij dagmiddag ter aarde besteld bet stoffelijk Bverschot van den emeritus-predikant Ds W. A. Keers, vroeger Ned. Herv. predikant te 's-Heer Arendskerke. De belangstelling was by deze plechtigheid Zeer groot. Het woord werd gevoerd, door Ds Smits, Ned. Herv. predikant te Medem- blik, oudste zwager van den overledene, die den ontslapene vergeleek met Johannes den Dooper, die ook plotseling uit zijn arbeid werd weggerukt. Reeds twintig Jaar geleden moest Ds Keers ophouden de Ned. Herv. Kerk te dienen, maar hij berustte in den weg, dien God hem had bereid, zijn vrouw heeft hein al die jaren op voorbeeldige wijze verzorgd en verpleegd. Ds Wesseldyk, Ned. Herv. predikant te Wan- neperveen wees op de groote gaven aan Keers geschonken, evenals Dis J. de Voogd, predi kant te 's-Heer Arendskerke, die den over- ledene een geesteskoning noemde. Ds G. Mol, Ned. Herv. pred. te Heerlen herdacht als oud leerling den overledene Ds P. Veen te Utrecht, ging voor in gebed, waarna Ds Keers, een zoon van den overledene, Ned. Herv. pre dikant te Breskens, dankte voor de aan zijn vader bewezen eer. Geslaagd te Amsterdam aan de Vrije Universiteit voor Oandidaatsex. theol. de heer P. Warmenhoven te Middelburg. rGeslaagd voor derde stuurman groote stoorhyaart de heeren C. G. F. M. Winter, P. J. Mulder en J. M. Lolkers. Het Rijk en de assistente. De Bode heeft in de Opregte Steenwyker Cou rant een advertentie gevonden, waarin tegen 3 Mei aan de Rijks lagere school te Frede- riksoord wordt gevraagd een assistent(e) in het bezit der onderwijzers-akte en akte j. 't Salaris zal nader worden bepaald door den Minister van O. K. en W. Kan en mag deze Minister, vraagt ze, iets anders doen, dan het officiëele bezoldigings besluit opslaan, en eenvoudig aflezen, welk salaris gegeven moet worden Het antwoord op deze vraag schijnt haar buitengewoon eenvoudig: het is ongeoorloofd dat de Minister het instituut der assistenten hanteert tegen de bedoeling van den wet gever in; dat de Minister als regeeringsdaad sanctionneert zulk een misbruik-maken van den overvloed van sollicitanten. Het blad dringt met den meesten ernst er op aan, dat één van tweeën geschiedt: óf Minister Waszink desavoueert ten spoe digste zijn ondergeschikte die dezen blunder maakte, en laat een regelmatige oproeping plaatsen. óf ons Parlement jage den Minister naar huis, die op grove wijze zijn plicht verzuimt, door het bezoldigingsbesluit buiten werking te stellen. Inbrekers aan het werk. Op hee- terdaad zijn Vrijdagavond door de politie te Rotterdam betrapt de 43-jarige H. en de 46- jarige L., beiden los werkman, toen zy bezig waren in te breken in de woning van den heer M. aan de Adriaan Pauwstraat. Alle kasten werden overhoop gehaald en verschil lende waardevolle voorwerpen en een groote partij gouden en zilveren sieraden en eenige diamanten werden gereed gelegd om mede genomen te worden. Er gebeurde echter iets, dal hun plannen in de war stuurde. Een dame had twee mannen op verdachte wijze zich bij het huis van den heer M. zien ophouden en vond het geraden de politie hiervan in kennis te stellen. Eenige rechercheurs begaven zich naar bin nen en na eenig zoeken vonden zij de beide inbrekers rustig bezig de buit te sorteeren en te verdeelen. Zij werden gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overge bracht. Bij fouilleering werd een volledig stel inbrekerswerktuigen op ben gevonden en een huiszoeking by L. leverde nog meer op. Beiden zijn voor enkele maanden uit de ge vangenis ontslagen, waar zij 6 jaar doorge bracht hadden voor een belangrijke inbraak. Voor dien hadden zij reeds verschillende straf fen ondergaan, o.a. één van 8 en één van 3 jaar. Thans wilde het tweetal weer be ginnen, maar bij den eersten keer gelukte het de politie reeds ben te arresteeren. Een gift voor het.... militai risme. De minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rjjks-Schatkisf. van een onbekende uit Zwolle is ontvangen een bedrag van f200 voor het militairisme. Een oude man in het water ge worpen. De 62-jarige W. R., te Barne- vela, is Donderdagavond, zonder dat hiervoor eenige aanleiding bestond, door een hem on bekend persoon eerst met een mes bedreigd en daarna in een diepe kolk geworpen, waar uit hij door hem vergezellende familie slechts met moeite kon worden gered. De politie heeft den dader, een 28-jarigen boerenknecht opgespoord. Weiland-verpa'chtin gen. De pry'zen van de verpachte weilanden in Maas en Waal zijn over het algemeen 10 tot 30 pet. lager dan verleden jaar. In verschillende gevallen werden de te verpachten perceelen ingehouden. Tien jaar zonder slaap. Dezer dagen is volgens een bericht uit Moskou te Viatha een Russisch advocaat, zekere Bubi- noff overleden, die tien jaar lang niet ge slapen heeft. Bubinofü werd in 1917 in den oorlog aan het hoofd gewond, en sinds dien tijd beeft hij geen natuurlijken slaap meer gekend. Tevergeefs diende men hem slaap middelen toe. Ze gaven slechts een soort veraooving, die hoogstens een half uur duurde. In den laatsten tijd had men het zoover kunnen brengen, met hoofdmassage, dat hij in de veertien dagen ongeveer een kwar tiertje sliep. De bloembollen velden. Uit Sassenheïm wordt gemeld, dat door de eerste, byna zomersche dagen der vorige week, en den daarop gevolgden regen, op 't oogen- blik reeds velden met crocussen, narcissen en hyacinthen in bloei staan. Een onbetrouwbaar collec tant. Een dezer dagen vervoegde zich' aan het Bureau van politie te de Bilt een per soon, om vergunning tot het geldinzamelen voor een stichting. De politie die de lijst waarop moest worden ingeteekend, nazag be merkte, dat aan de daarop voorkomende be dragen, van vorige dagen, was veranderd. Zy stelde hierop bij de gevers en geefsters een onderzoek in, waaruit kwam vast te staan, dat de colporteur, vele der op de lijst inge- teekende bedragen, ten eigen bate had ver- valscht. Niet alleen, dat de man te de Bilt geen vergunning kreeg om gelden voor zijn slichting in te zamelen, doch ook werd van het geval proces-verbaal opgemaakt. Veertienduizend kilo tabak in het water geworpen. Kort geleien weigerde een firma te Darmstadt 14.000 K.G. Braziliaansche tabak in ontvangst te nemen, daar de douanerechten haar te hoog waren. Het ryksministerie van financiën verordende daarop, dal de tabak zon worden verbrand. Dit mislukte evenwel, daar de tabak niet wilde branden en de stad weigerde op eigen kosten benzine ter beschikking te stellen. Ten einde raad heeft men thans de tabak onder toezicht der douane in een vijver bij Darm stadt laten zinken. Schoolstaking. De gemeenteraad van Schwedt had besloten het gymnasium naar de moderner ingerichte meisjes-volks school te verplaatsen en het oude gymnasium gebouw als meisjesschool in gebruik te nemen. Dit besluit heeft een proteststaking van één dag uitgelokt van den kant der „Volksschülerinnen". Ongeveer 450 meisjes zijn uit de school weggebleven op aansporing harer ouders, die verklaarden, bang te zijn voor de gezondheid hunner kinderen. Mislukte berooving. In het Grand Hotel op de Keizerlei te Antwerpen heeft een Hollander C. K. een brutale boeven streek willen uithalen, welke echter totaal mislukt is. K. had met den Hollandschen diamanthandelaar P. kennis gemaakt en wilde een partij diamant voor een koopje van de hand doen. P. had daar wel ooren naar en stelde voor, dat men een kamer in boven genoemd hotel zou huren om de zaak rustiger te kunnen afhandelen; bovendien zou hij een vriend meebrengen om de diamanten te keuren. Toen de drie mannen in de kamer waren, draaide K. plotseling het electrische licht uit en hield zijn beide metgezellen een revolver onder den neus, met het verzoek hem hun geld ter hand te stellen. De beide bedreigden begonnen echter luidkeels te schreeuwen en onmiddellijk snelde hotel personeel toe. De roover achtte het nu maar het best ruim baan te kiezen en vluchtte met achterlating van zijn hoed. Zijn haast mocht hem echter niet baten en reeds enkele minuten later kon K. in handen der politie overgeleverd worden. In zijn bezit werd een revolver gevonden, welke nog met zes pa tronen geladen was. Tot zijn verdediging bracht hij in, dat hy „een stommiteit begaan had". De Antwerpsehe politie vermoedt, dat zij met de arrestatie van K. een goede vangst ge daan heeft Een ernstig spoorwegongeluk voorkomen. Te Stiens (Fr.) geeft de split sing der locaalspoorweglijn in de richtingen Harlingen en Dofckum aanleiding tot split sing en samenkoppeling der lijnen van en naar Leeuwarden. De trein uit Harlingen was reeds binnen. Die uit Dokkum naderde en komt gewoonlijk naast den anderen te staan. Door een onjuisten wisselstand reed deze echter op den reeds stilstaanden trein aan en naderde dezen bedenkelijk dicht. Gelukkig merkte de machinist het en hij wist door krachtig remmen nog juist op tijd zijn trein tot stilstand te brengen. Hoeveel onheil door dit blijk van attentie voorkomen is, valt moeilijk te zeggen. De fout schijnt te schuilen bij het bedienend stationspersoneel (de chef was ongesteld), dat den wissel niet, of al thans niet op tijd heeft overgehaald. Van millionair tot bankroe tier. Voor het Londensche faillissementshof was Donderdag majoor Bradshaw verschenen. Hij deelde mede, dat hij in December 1919 120.000 pdst., dus een kleine anderhalf mil- lioen gulden, van een oom geërfd had. Hij had na dien van zijn kapitaal en zijn inkomen uit zy'n beleggingen geleefd en had nu een passief van 14.929 pd.st. Hij had 87.635 pd.st. bij twee motor-fabrieken verloren, 4500 pd.st. met twee dansclubs, en 1000 pd.st. in een schouwburgonderneming. Zijn huishoudelijke uitgaven hadden de laatste drie jaar 24,000 pd.st. beloopen, terwijl zijn inkomen in dien zelfden tijd 10,000 pd.st. was geweest. Na van zijn oom geërfd te hebben, had hij ver schillende reizen door de geheele wereld ge daan en hij erkende dat zijn faillissement ten deele een gevolg van zijn spilzucht geweest was. De V- P. Z. De jaarlijksche algemeene vergadering van de V. P. Z., werd ditmaal, met het oog op de te houden tentoonstelling te Zierikzee gehouden. Ze werd gepresideerd door den heer H. A. Hanken. In het kort iets van de geschiedenis nagaand, herinnerde hij er aan, hoe uit de V. P. N. de V. P. Z. is opgestaan en dat eindelijk de afdeeling Schou wen en Duiveland zich bij de V. P. Z. heeft aangesloten. Met deze toetreding wenschte de voorz. de jongste afdeeling geluk en ook met de expositie, die een héél aardig beeld geeft van goed pluimvee, dat in deze streek gehouden wordt. Met den wensoh, dat de V. P. Z. in haar tweede 25 jaar een tijdperk van nog groo- ler bloei raag tegemoet gaan, eindigde spr. onder applaus zijn inleiding. Bij de mededeelingen en ingekomen stukken was een schrijven van de afd. Zuid-Beve land, dat zij meent recht te hebben, gezien haar ledental, op nog een plaats aan de bestuurstafel. Deze afdeeling heeft daarvoor gekozen de heer Van der Slikke. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Slegt, bleek, dat op het gebied van de pluimveehouderij in 1926 een opgewekt leven heerschte. Het ledental ging in genoemd 'jaar met 112 leden vooruit en bedraagt thans 1209. Men heeft thans 3 fokstations en de fokioomen verrichten goed werk. De kwa liteit verbetert zeer. De afzet van slaciht- kippen naar Duitschland werd in 1926 met succes voortgezet. De ontv. beliepen f 1778.72, de uitgaven f 639.69V2, zoodat het goed slot f 1139.02V» bedraagt. De begrooting voor 1927 werd in ontv. en uitg. vastgesteld op f 937.50. De volgende algemeene vergadering zal te St.-Maartensdyk worden gehouden. Aan de orde was daarna de benoeming van een algemeenen secretaris. De voorzit ter bracht den heer Slegt hulde voor wat deze gedurende een kwart eeuw als alge meen secretaris heeft gepresteerd. Een der bestuursleden, de heer Trimpe, las daarop een schrijven voor, door de afd. Walche ren hem toegezonden, waarin aanbevolen wordt den heer J. C. de Graaf te Arnemuiden tot algemeen secretaris te verkiezen. De afge vaardigde van Walcheren deelde mede, dat deze afdeeling er op staat van alg. secretaris te veranderen. De voorzitter keurt de manier, waarop Walcheren in deze zaak gehandeld heeft, ten zeerste af. Animositeit tusschen Middelburg en Goes zal hieraan wel niet vreemd zijn, meent de voorzitter. Is Mid delburg de hoofdstad van Zeeland, Goes is hoofdstad wat land- en tuinbouw betreftl Na de gehouden stemming blijkt, dat de heer J. M. Slegt met groote meerderheid weer tot algemeen secretaris is gekozen. Door E. M. K., hnisvr. A. G.^ 37 jaar, wachteres bij de spoorwegen te 's-Heer Arendskerke, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank van 18 Maart j.l., waarbij het vonnis van den Kantonrechter te Goes, houdende veroordeeling tot f 25 of 25 d. h'. ter zake van het niet tijdig sluiten van den spoorwegoverweg, is bevestigd. (Buiten verantwoordelijkheid der redacts.) De Autobussen- De autobus-concessies staan den' laat sten tijd midden in de belangstelling, ook van liet groote publiek. Wat men niet zeggen zou, als alleen weegt wat hiervan naar buiten blijkt. De autobusdienst is geworden, een onmisbaar element in het vervoer in onze provincie. De voordeelen voor het publiek zijn: 1. Onafhankelijk heid van treinen; 2. behoorlijke tarieven zoolang concurrentie wordt getolereerd; 3. Gemakkelijke en snel te bereiken sta tions van vertrek, in of nabij centrum' van stad of dorp; 4. Veelvuldige gelegen heid tot vertrek (dus economie) enz. Het kan dan ook m.i. gevoegelijk als een algemeen belang beschouwd worden, dat „bona fide" autodiensten ook door het publiek in bescherming worden ge nomen. En is het alleen van belangheb bende „andere" zijde, dat zooveel mo gelijk aan goede autoverbindingen afbreuk wordt gedaan. Wat alleen in bet belang van deze „zelf" is. De G.R.A.M. is al uitgeschakeld. Het is te hopen, dat Ged. Staten van Zeeland hunne medewerking tot verdere afbraak van een goede ver keersmogelijkheid niet zullen willen ver- leenen. De bemoeiing der overheid ga in dezen niet verder, dan een behoorlijke verzekering van veiligheid van den weg en de reizigers. Terwijl verder alleen con cessie worde geweigerd, bij' een teveel aan diensten, een toestand, die thans nog geenszins is ingetreden. Een goede provin ciale autoverbinding, zooals die thans door particulier initiatief is tot stand gebracht, is in het belang van geheel Zeeland. Dat /men iiiermee wat meer rekening hpude en wat minder met belangetjes van zekere Mij. zullen zeker velen met mij toejuichen, U, M. de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, A. Zeer geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stukje van het bestuur dier Chr. Zang- vereeniging te .Domburg, verzoek ik U beleefd, het volgende wel in Uw blad te willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De inzenders breken een lans in het bijzonder voor de muziekbundel van Jo hannes de Heer, hoewel ondergeteekende in zijn verslag van de uitvoering van S. D.G. te Serooskerke niet speciaal die bun del bedoelde, maar alle muziek van dit genre. Behalve Domburg zijn er zelfs ge noeg vereenigingen in groote plaatsen, die de liederen zingen van Joh. de Heer. Men mag gerust hier nog aan' toevoegen) Stuiversbibliotheek, Sankey, Oude Neer- boschzangen, etc. Dit is evenwel geen bewijs voor de superioriteit der muziek, uit een kunstoogpunt bezien. Integendeel, het wijst op afwezigheid van gevoel voor het ware schoone, gebrekkige ontwikke ling van den kunstzin, of een tekort aan muzikale kennis van dengene, die het pro gramma samenstelt. Dat de naam van Bacli en andere mees ters in dergelijke bundels prijkt, is ook weer geen bewijs voor de hoogere kwali teit van den bundel als geheel, waarvan elk nummer het stempel ra* Am bewer ker draagt. Ik geef den faeerew iü over weging eens te trachten' te proeven, hel verschil tusschen een koor bijv. ra» Baci» in Job. de Heer en iü WoenseIXooy wat tevens een goede oefening is tot het ïeeren genieten van kunst. Is het den inzenders ook hekend, dat er tal van andere componiste* zijn, wier werk kan worden ingestudeerd, zonde* van de oppervlakkige bundeltjesmuziek en sleurmelodieën te vervallen in' het andere uiterstede oorspronkelijke composities van Bach Zeer zeker zijn genoemde bun dels onmisbaar en nuttig, maar dan alleen voor Zondagsscholen, Jongelingsvereen. huiselijke samenkomsten en overal, waar de tekst de hoofdzaak is, de harmonie op den achtergrond gedrongen, en. verband tusschen beide niet gevergd wordt. Inzenders noemen het gelukkig voor de uitgevers, dat niet vele menschien zoo denken als ondergeteekende. Natuurlijk rangschikken zij zich zeiven bij die velen- Het gros van het menschdom behoort nu eenmaal niet tot dezulken, wien kunst zin is aangeboren en de gave is ge geven het ware- van het quasi-schoone te onderscheiden. Dat hiervan' uitgevers pro- fiteeren is menschelijk. Waar zij de geheele uitvoering van: S. D. G. een volkomen mislukking durven te noemen, zal S. D. G. hen die meening niet al te euvel duiden, daar zij nu weet op wat voor grond deze veroordeeling rust. Dat genoemde liederen een bijzon deren invloed op het maatgevoel hebben is mij ook meermalen opgevallen. Waar schijnlijk is dit pok 'één van de velé redenen, waarom S. D. G. dit nu ©ené op een andere manier wil ontwikkelen. Ten slotte, het is geenszins mijn bedoe ling, de vereeniging te Domburg voor té schrijven, wat zij zingen' moet Wat mij betreft, .zingt zij Job. de Heer van yoor naar achter en van achter naar voor, maar een vereeniging, die zich zelf en de kunst respecteert, volgt het voorbeeld van S.D.G. En hiermee basta. De verslaggever van Serooskerke: VAN MAELSAEKE. Gapinge 25 Maart 1927. N.- EN ST.-JOOSLAND. Door notaris Blau- pot ten Cate is Zaterdag publiek: verkocht: Huis en erf, aldaar, wijk A no. 101, aan dhr J. van Houte, St.-Laurens, voor f1990 6 A. 52 o.A. bouwterrein, aan den Rijksstraatweg, aan dhr A. de Keuring voor f 12256 A. 35 c.A. tuingrond in den Waayenburgschen Polder, aan dhr J. v. Leerdam1, Middelburg, voor f385 6 A. 49 c.A. idem, aan dhr H. Luitwieler, voor f 4076 A. 53 c.A., idem, aan dhr P. Pleyte, voor f390 6 A. 63 c.A. idem, aan dhr A. Bareman, voor f400 2.9420 H.A. of 7 G. 149 R. bouwland, in den Waayenburgschen Polder, aan den heer Jos. J. Witkam, Goes qq., voor f9610; 10 A. 2 c.A. bouwterrein aan den Nieuwlandschen- weg, aan dhr H. van Leerdam Pz. voor f 1011; I.7390 H.A. of 4 G. 129 R. weiland en sprink te Ritthem, aan den Scheeweg en den trekdyk, langs den Schorerpolder, aan dhr J. Durink, voor f 3340. Totaal f 18758. Voorzoover niet anders gemeld, wonen de koopers te Nieuw- en Sint-Joosland. HULST. Uitslag van de door den arch'. P. A. Galle te Terneuzen gehouden aanbe steding namens het Bestuur van de Com missie tot beheer van den Keiweg Hulst de Paal tot het verbeteren van een gedeelte keibestrating ter lengte van 300 M.Gebrs P. J. en A. J. Everaert, Hontenisse f2375, Anth. de Bruyn, Terneuzen f2350; J. F. Adriaansen, Hontenisse f 1913, P. Andriessen, aid. f1910; Fa. Blommaert, Hulst f1768; Jos. de Maagd, Hontenisse f 1710Joh. Bol, Clinge f 1550. (gegund). STAVENISSE. Het bestuur der Waterkee- ring van de Calarniteuze Polders Oud-Kem- penshofstede en Moggershil heeft Zaterdag aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1928 van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steenglooiïngswerken aan de Waterkeering van bovengenoemde Pol ders; a. raming dijkvak Ond-Kempenshofstede f31.507; b. raming dijkvak Moggershil f9731. Laagste inschrijvers: A. Adr. Wesdorp alhier met f28.784 en b. W. v. Vossen alhier, met f 8905. Gezakt. Student X., die exaateti moest doen, zakte. Hij telegrafeerde naar zijn broer: „Gezakt Bereid papa voor". Hy kreeg als antwoord het volgende tele gram: „Papa voorbereid. Bereid je zelf voor". Het geheim der kleuren. Er zijn menschen, die men kleurenblind noemt, d.w.z. dat het verschil tusschen twee kleuren voor hen wegvalt, hoewel ze overigens een uitstekend gezichtsver mogen hebben. Eigenaardig is dal het onder mannen veel schijnt voor be komen en onder vrouwen bijna niet. Nog eigen aardiger dat volkomen blinde vrouwen op het gevoel af kunnen zeggen wat blauw is en wat rood. En er zijn er onder haar die garens sorteeren op spin nerijen en weverijen en een afkeer heb ben van rood, terwijl ze blauw prettig vinden. Hoe komt toch bet onderscheid tot haar? Even wonderlijk is het dat vliegen niet van blauw houden (verf uw keuken blauw en ge jaagt ze op de vlucht!), terwijl bijen een besliste voorliefde blijken te hebben voor deze kleur. Hetgrapje van de* dag. Wat Karnebeek zou gekregen hebben, als hij het Belgisch tractaat er bad doorgehaald? Brusselsch lof! (Ueb.) Direcieur-H< R. ZU Bureau: Lange V Te!.: Redactie en 4 Postrekenii Bijkantoor t Firma F. P. DHU1J Het huweiij De N. R. Crt. v wat de zenuwarts New-York schreef o Nieuwe Wereld.' Van de heilighei daar naar.het sclii van de moderne, oi| veel overgebleven. „De karaktertrek hij het jongere g het oog valt, is beid van eenig ve voel of van een rel] dat niet onmiddell eigen persoonlijke over samenleving e tegenover de kinde voor het individu tingen met eigen komen. Vrij van de vroe den, gaat men licl denken het hu w el i. huwelijken en proi vaam. Scheiding e zelfde paar volgen klap. De kinderen gestuurd tusschen wederzijdscli cent bemiddeling der Oneerbiedig en der kinderen feg<] reeds niets bijzo: onverschillig en a ■der ouders, die z kreunen om de ki ■genoegen na te j sel, dat zich eer heeft ontwikkeld.' I" - Het zijn ontze 'hier worden get© Van het huwel wijze niets meer De gezinnen, 1 gelijke huwelijken nen spreken, wo Van opvoeding sprake meer zijn. Voor de toeko: vreezen. In ons land v.óó ver nog ni< Maar vergeten stroom van veri bedreigt. Ook ten onzer .„vrijheid". De mensch mo Niet de p 1 i wordt op den vo Van plichten hooren en het g e .wet beschouwen Voortdurend w -om de huwelijks christelijk stemp< Je moderniseeren ite brengen met Daartoe wordt kiezingen weer hi Door middel v invloed uit te oef teneinde straks .wetgeving mogel Tegen dat ver ons volk de no hebben, moeten wen in het gew Op dan, kieze veiliging van h( zinsleven, en a stemd op de daten. 13.) „O," viel Fori herinnerde zicli het „Paleis val gens" had gezi den mandarijn. „Ja, zeker. I Weng-Ho het ïJ vader och, I schillige man. J eens heel wat het meisje." Op deze ver geen direct anl hij in gedachte! voorhoofd en v je mij ook eeni de: mandarijn van juffrouw B: De Chinoescl voor zich en kan or geen re llo en Mr Barri Zo werken altij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6