ZEELAND! Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Scheepstpngen. Laad- en Tnii 1 ten, tegenover 67 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Maart 1927 893 faillissementen, tegenover 900 over "hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet verklaard; K. Zoeter Aved. M. Jumelet, oesterhandelares te Zie- rikzee; P. Verpoorten, werkman te Groede; M. Malipaard, koopman te Haamstede, iKlcosterweg. Middelburg. Veikoo pen. De Vrij dagavond in het Grand Hotel gehouden bijeenkomst van leden van „Handelsbe lang" alhier werd met een woord van welkom geopend door den voorz., dhr G. van Nederveen, die zeidei, dat het be stuur het op hoogen prijs stelt, dat de heer W. Kosten bereid werd gevonden oen in leiding over „Verkoopen" te houden. Dhr Kosten herinnerde er aan hoe hij ruim 20 jaar geleden voor het eerst met de vereeniging „Handelsbelang" in kennis kwam, in den tijd, dat men theorie voor den handelsman uit den booze achtte en de middenstand niets aan boekhouden deed. Handelsbelang begreep dat er 'iets gedaan moest worden en spr. brengt hulde aan mannen als Mes, Keulemans, Boas- son Krijger, en gebulte, die met hem het pionierswerk op het gebied van handels onderwijs hebben verricht; de handels!- scholen van thans zijn een gevolg van dat werken, gpr. voelde de band met Handelsbelang losser worden en daarom deed het hem groot genoegen deze leu zing te kunnen houden. Er ontstaat dan weer een contact. De moeilijkheid was het kiezen van een onderwerp. Politiek of godsdienstigen kant moesten vermeden worden, spreken over handelsonderwijs zou worden beschouwd als spreken voor eigen parochie, en trouwens de Middel burgs clie middenstand voelt zeer weinig voor handelsonderwijs, veel minder dan de mannen van voor 25 jaar. Beroeps keuze of paedagogiek waren ook 'in dit milieu niet geschikt, en zoo kwam spr. tot „Verkoopen", waarmede ieder lid van Handelsbelang te maken heeft, en dat zeer oud is. Verkoopen is het product omzetten in geld, is geen juiste definitie; spr. noemt het; trachten van zijn product te krijgen den hoogst mogelijken prijs, waar bij een maximalen omzet, men moet dus letten op prijs en op omzet. Men moet niet vergeten, het doel is winst maken ön bijv. een omzet van 200 broodjes met een winst van f0-08 is meer dan 100 met een winst van fO.10. Spr. zet dan in clen breede uiteen, dat verkoopen een kunst is, waarvoor men evenals voor ieder andere kunst aanlog moet hebben, maar ook moet men als iederen anderen kunstbeoefenaar studee. Nooit moei men zijn artikelen vergelijken met die van anderen; het geeft een blijk van vrees voor die anderen. Ieder moet zelf nagaan hoeveel hij aan reclame mag besteden, maar moet ze concentrisch doen zijn. Eerst Middelburg, dan Walcheren, daarna Zeeland enz. bewerken. Het etaleeren durft spr. bijv. niet noe men, omdat hij meent, dat men in Middel burg dat voor een kleine plaats niet zoo noodig acht en het dan ook niet goed toe past. Wanneer men de winkels langs loopt, schaamt men zich voor bijna alle, op één enkele uitzondering na. Er zit te weinig le ven in de étalages; er is te veel in. Men moet voorkomen, dat men door het bosch de boomen niet ziet, in casu de goederen waarop men speciaal de aandacht wil ves tigen. Maar spr. geeft toe, dat ook étalee- ren een kunst is, en dringt o.a. nog aan zooveel mogelijk Nederlandsche opschrif ten te gebruiken. Ten opzichte van de klanten is het van groot belang hoe zij behandeld worden; men moet vriendelijk blijven, hoe lastig een klant ook is. Men moet hem nooit iets tegen zijn zin aan praten, want dan ziet men hem niet meer terug. Ook 't vertellen van onwaarheid over de goederen is zeer verkeerd. Spr. acht het een groote leugen, dat het publiek bedro gen wil zijn. Spr. geeft nog enkele wen ken over de houding van den verkooper tegenover de klanten. Wijzende op het verkoopen met cadeau's en op afbetaling zegt spr. dat daarbij de fout wellicht ligt in het feit, dat ieder ver kooper steeds zijn afzet tracht te vergroo- ten en vergeet, dat in den kleinhandel dit afzetgebied zijn grenzen heeft. De kooper op afbetaling maakt de fout, dat hij nu niet weet of hij later zal kunnen betalen. De tijd van eerst sparen en dan koopen is voorbij, dat is uit de oude doos. Spr. geeft toe, dat er gevallen zijn, waarin het afbeta lingssysteem goed kan zijn, zooals bijv. bij de levering van een naaimachine aan iemand, die er haar brood mede moet ver dienen. Maar in het algemeen acht spr. het een instrument, dat de zedelijke verzwak king in de hand werkt en de genotzucht prikkelt. Het is de kanker voor het gezin. Spr. meent dat de middenstand dit moet bestrijden. Spr. wil er thans niet verder op ingaan en herhaalt slechts nog eens, dat dus ver koopen een kunst is en hoopt, dat zijn le zing er eenigszins aan moge mede hebben gewerkt, dat ook de Middelburgsche mid denstand met waardeering worde ge noemd. Spr. eindigde zijn rede onder ap plaus der aanwezigen. Thans volgde een zeer opgewekte dis cussie over verschillende onderdeelen van de inleiding. Wij zullen die discussie niet op den voet volgen, maar er enkele punten uit memoreeren. Zooals, dat er op werd gewezen, dat sommig publiek toch wel be drogen wil zijn, gezien o.a. het koopen van zgn. Smyrna-tapijten van kooplieden uit den vreemde, waarop de heer Kosten ant- •Ten. De verkooper moet kennen zijn ar- I woordde, dat men wel bedrogen k a n wor- tikel, zijn klanten, zijn afzetgebied, lek J dep, maar daarmee nog met bedrogen w 11 ten op mode, smaak en nog veel meer. I worden. oïij moet niet worden een verkoopmaj. chine. Yeryöigens is noodig goede mensciien- keïinis. Een verkooper moet geduld, plooi baarheid, welsprekendheid, goede maniei- ren enz. bezitten. Spr. komt dan tot de concurrentie, die eerlijk en oneerlijk kan zijn. Het is altijd heel moeilijk om vast te stellen of iets bedriegelijk is. Met oneerlijke concurrentie werkt men er zich op den duur uit. Eerlijke concurrentie kan zijn; vlugge bediening, nette verpakking, beleefde be handeling, een mooie winkel, nette éta lages. Verkeerd .is het over concurred ten te spreken, want dit toont minder waardigheid. Heeft een concurrent een mooie reclame bedacht, bedenk dan zelf een betere. Toch tracht men ftok con currentie tegen te gaan door kartels, beu langengemeenschap, Holding Company, fi nancieringsmaatschappijen en spr. gaat na, wat onder ieder van deze vormen van samenwerking of inéénsmelting moet wor den verstaan. Spr. gaat dan verder met het verkoopen bij open mededinging, waarom de verkooper zijn afzetgebied moet kennen, weten, wie het product kan gebruiken en hoe zij het kunnen gebruiken. (Zoo moet in Vlissingen de kof fie zwarter gebrand worden dan in Mid delburg.) Hij moet kennen de massale behoefte aan zijn koopwaar, kennen zijn voorraden, kennen de bronnen, waar hij voorraden kan aanvullen, den tijd van aanvullen noo dig. De omzetsnelheid moet zoo groot mo gelijk zijn. Om dit alles te kunnen overzien, is dringend noodig een goede boekhouding, wat spr. nader aantoont. Het uit handen geven van de boekhouding aan anderen noemt spr. vrij dom, daar men dan door den bril van een ander kijkt. Spr. komt dan tot het étaleeren en reclame maken; dat laatste is in vele gevallen de motor van een zaak. Zeker, goede waar behoeft geen krans, maar men moet toch weten waar de goede waar te krijgen is. Bij het plaat sen van een advertentie moet men letten op de gesteldheid van den lezerskring, de op lage, de verspreiding der oplage, den re- gelprijs en den abonnementsprijs. De keuze der woorden te plaatsen in de witruimte die men in een courant koopt, moet om zichtig plaats hebben en ook de dag van ad verteeren goed gekozen worden. Practisch adverteeren is een kunst, die niet gemakkelijk geleerd wordt. Ook de an dere reclame door middel van platen, lichtreclame, straatreclame enz. moet aan verschillende eischen voldoen. Zij moet al gemeen zijn, duidelijk en toepasselijk op het artikel. Reclame moet eenvoudig, smaakvol en overzichtelijk zijn, en met zoo weinig mogelijk woorden geschieden. Ook QVer de opvatting, dat de Middel- buTgsche winkeliers niet goed étaleeren, bleek verschil van meening met den inlei der te bestaan, die gaarne verklaarde dat er goede uitzonderingen zijn, maar die op bouwende critiek heeft willen leveren, en dit mede om door opwekking tot goed éta leeren werkzaam te zijn in het belang van het vreemdelingenverkeer. Ook werd nog opgemerkt, dat men hier niet zoo makke lijk kan beschikken over reizende étaleurs. Inzake het maken van reclame door ad verteeren enz. werd een voorbeeld aange haald van een groote firma, die daarvan terugkwam, waartegenover de heer Kosten juist een groolen fabrikant kon noemen die zeer groote waarde er aan hecht. Een der aanwezigen wees op z. i. ver keerde praktijken om den steeds voortdu- renden uitverkoop en extra-korting-ver koop te bevorderen. De heer Kosten achtte ook die praktij ken zeer verkeerd. Bij de bespreking van het afbetalings systeem werd erop gewezen, dat men in Amerika daar juist zeer ver mede gaat, waartegenover de inleider opmerkte, dat men de Nederlanders in dit opzicht niet met de Amerikanen kan vergelijken. Ver schillende voorbeelden werden nog aange haald, waarin het afbetalingssysteem goed werken kan, al was men in het algemeen niet voor dit systeem. De secretaris wekte nog eens op, meer gebruik te maken van de gelegenheid om inlichtingen over de soliditeit van klanten te verkrijgen. De voorzitter bracht ten slotte dank aan den spreker voor zijn welwillendheid en den leden voor de betoonde belangstelling. Zaterdagmiddag hield de kamerkring [Middelburg der Chr.-Hist. Unie alhier de jaarvergadering. Na de gebruikelijke ope ning volgden de notulen, dan de reke ning en verantwoording, welke met een klein batig saldo sloot. Het jaarverslag werd voorgelezen. Aan de beurt van af treding als bestuursleden waren Ds J. de Visser en dhr Scheele, terwijl er een vacature was door 't vertrek van dhr Hoog kamer. Dhr Scheele wenschte wegens zijn leeftijd niet meer in aanmerking te komen. De voorzitter dankte hem onder instem ming der vergadering voor 't geen hij ge daan heeft voor de Chr.-Hist. partij in Zeeland. Herkozen word Ds J. de Visser. In de vacature-Hoogkamer werd gekozen dhr W. de Ridder te Vlissingen. Besloten werd de vac.-Scheele niet te vervullen. Tot plaatsvervangend lid van 't Hoofdbe stuur werd gekozen dhr v. d. Wart te Goes. Nadat gesproken was over de pro paganda en een paar vragen werden be antwoord werd de vergadering gesloten. Langzamerhand vulde zich de groote zaal en na een kleine pauze hield Dr .T. Schok king, de voorzitter der Chr.-Hist. Unie een rede over: „Do beteekenis van het evenwichtige in het politeke leven". Deze boeiende rede werd door de aan wezigen met. aandacht gevolgd. De spreker zei o.a., dat het evenwicht in 't leven van zeldzaam groote I. .'teekenis is. Ziende op 'tgeen in tie wereld gebeurt of ver langd wordt, zou men moeten denken, dat de menschheid of beter het volk liet evenwicht kwijt is. De kunst van 't leven 'is: het evenwicht te vinden en te bewaren. Evenals in 't persoonlijk leven is 't even wicht ook noodig in 't politieke leven. Daarna gaat de spreker uitvoerig na de werkzaamheden bij de candidaatstélling voor Staten en Gemeenteraad, daarbij door vele voorbeelden voornamelijk doen de uitkomen de noodzakelijkheid van het evenwicht in het politieke leven. Daar liij zich om der wille van 'den tijd moest beperken, gaat hij in 'tkort na het even wicht in <le algemeens politieke opvat ting bij de regeering van het land en ook in betrekking tot de buitenlandsche politiek (voorbeeld Belgisch verdrag). Maar bij dat alles kan ons volksleven alleen wel varen, als God de eerste is en de menscli de tweede. Waarde. In ;ee.n vergadering va.n de kiesvereeniging der Staatk. Geref. partij is de navolgende candidatenlijst ter ver kiezing van leden voor den gemeente raad sjiniengesteld1. Jan Pieper, aftr., 2. L. van Koeveringe, aftr., 3. A. S. Wisse, 4. G. van Koeveringe, 5. L. van Fraassen, 6. M. H. J. Weststrate. Helnkenszand. De candidatenlijst voor den gemeenteraad der R.K. partij is op gemaakt en is jn volgorde: B. v. d. Dries, A. Simonsc Bz„ M. Raas Cz„ A. v. Leeu wen, .Tac. de Koster, M. Knuit, J. de Jonge Mz. en M. Rijk Mz. Nieuwdorp. Donderdagavond vergaderde wederom onze A.-R. Kiesvereeniging. Hoofdschotel voor dien avond was „Ver kiezing Prov. Staten", over welk onder werp door onze beide A.R. Statenleden het. woord gevoerd zou worden. Dhr C. P. Vogelaar was echter door ongesteldheid verhinderd, zoodat alleen het woord ge voerd werd door dhr J. A. Dominicus. Onder liet motto „Wij Calvinisten" ging hij terug tot den grooten Hervormer van Genève, wiens leven en werken hij tee- kende, om daarna nog kort aandacht te wijden aan Groen van Prinsterer en Dr Kuyper. Met een opwekking om trouw onzen stem uit te brengen op No. 1 van jijst 5 besloot hij zijn met aandacht aan gehoorde lezing. Nadat een der leden nog gevraagd had naar een ambtsgebed voor de Prov. Staten, dankte de voorzitter dhr Dominicus voor zijn opwekkend woord en eindigde deze met dankgebed. Bruinisse. De antirev. kiesvereeniging stelde tot candidaten voor den Gemeente raad: 1. Jolis J. Wemmers (aftr.), 2. W. v. d. Berg Dz. (aftr.), 3. S. Krijger, 4. J. A. Hanse, 5. W. Haak, 6. C. van den Berge, 7. J. Hoogerlieide Johz., 8. M. van Rhee, 9. J. van de Sluis, 10. L. Zoeter, 11. J. G, de Waal Gz., 12. C. J. Hanse. Terncuzen- Zondagavond hield de Jon- 'gelingsvereen. „Onze Hulpe zij in den naam des Heeren" een openbare vergade. ring in de Geref. Kerk. Na opening dooi den voorz., dhr R. Stouthamer, verkreeg vr. J. v. d. Gouwe het woord voor zijn inleiding1 „De Zondeval", waarop een leerrijke bespreking volgde. Vr. L- v. Veen schetste enkele episodes uit het leven van Prins Willem III in zijn inleiding „Houw en Trouw". Ook hierop volgde eenige bespreking. Nadat nog enkele, huis. houdelijke zaken afgehandeld waren, werd de vergadering op verzoek van den voorz. door dhr D- Scheele met dankgebed ge sloten. Volgens don kerkeraad woont Ds B. zoo goed als nooit de -kerkeraadsvergaderingen bü tin 192G slechts 4 van de 18) en verzuimt hij ook zijn' overige plichten. ZIERIKZEK. Ds S. v. d. Molen, pred.kant bij de Chr. 'Geref. Gemeente alhier, hoopt op Zondag 24 April a.s. afscheid te pre diken. KAMPERLAND. Gistermorgen had in de Ned. Iterv. Kerk alhier de bevestiging plaats van Ds 1'. N. Tonsbe-k door zijn broeder Ds J. W. Tonsbeek van Schiedam, die tot tekst had gekozen Hebr. 8:5 (laatste ged.). Des middags verhond Ds P. N. Tonsbeek zich aan zijn gemeente met een prediking over Jes. 551 (eerste ged.). Toegesproken werden achtereenvolgens de consulent Ds v. d. Linde, kerkeraad, gemeente, kerkvoogden en notabe len, bevestiger, burgemeester, gemeenteraad, onderwijzend personeel, organist en koster. Na een toespraak van Ds v. d. Linde zong de gemeente staande baar nieuwen leeraar bet laatste gedeelte van Gezang 915 toe. Beide malen, vooral des middags, was de kerk overvol. GOES. Tot leeraar in het schilderen aan de Ambachtsschool, alhier is benoemd dhr D. Maandag te Arnhem. KRABBENDIJKE. Tot onderwijzeres aan de Iterv. School is benoemd Mej. F. M. H. Pe- termeijer uit Middelburg. (AI. C.)' Ned. Iterv. Kerk. Beroepen te Eelde Dr K. Sonies te Stads kanaal; te Vreeland, J. F. Lijssen te Nigtevegt; te Nieuw-Beerla, G. W. Goed hart te Grolloo. Aangenomen naar Genemuiden, A. Luteijn te Goudriaan. Beedankt voor Maartensdijk, F. Lekkerkerker te Delft; voor Vianen, J. J. Kloots te Zwammerdam. Geref. Kerken. Aangenomen naar Veere de heer P. van Strien, cand. te Temeuzen. Bedankt voor Raamsdonk, Hijlaard en Hoog vliet, de heer P. van Strien, cand. te Ter- neuzen; - voor Meliskerke, door J. W. van Tol, te Scharendijke. Ned. Geref. Kerk. De kerkeraad der Nea. Geref. Kerk van Rotterdam heeft be sloten tot het in gebruik nemen van den liederenbundel „Proeve van Uitbreiding van Eenige gezangen". De orgelcommissie dezer gemeente zal een koor organiseeren. De gel delijke toestand der gemeente is van dien aard, dat zij bijna in staat is, een predikant te beroepen. Kerkstichting. Te Eefde, behoo- rende tot Wamsveld, zijn plannen, om over le gaan tot stichting eener zelfstandige Ned. Herv. Gemeente. Beroepbaar. Candidaat A. A. v. d. Leer te Hei- en Boeicop, heeft zich thans beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken. Een aanklacht. Tegen Ds J. Bor ger, Ned. Herv. pred. te Gouda, tegen wien indertijd een aanklacht werd ingediend, om dat hij het bestaan van den Christus loochen de, maar die toen door de kerkelijke besturen werd gehandhaafd, is thans door den kerkeraad opnieuw een aanklacht ingediend, thans we gens herhaaldelijk voorkomend plichtsverzuim. Ongelukken. Uit de Maas onder Well is liet lijk opgevischt van een on bekende vrouw. Te Obdam is een vier jarig jongetje te water geraakt en ver dronken. Te Ridderkerk werd een zes jarig jongetje aangereden door een auto bestuurd door den beer D. Het kind werd in bewusteloozen toestand bij den genees heer binnengebracht, die hersenschudding constateerde. Zijn toestand is ernstig. Te Bronsveen, bij Winschoten, is een kindje verdronken. Te Budel is een 11-jarig meisje, dat zich naar school be- (gaf, door een auto gegrepen en meege sleurd. Het kind werd hoogst ernstig ver wond. De automobilist, die zich spoe dig uit de voeten maakte, zal gerechtelijk worden vervolgd. Te Scheveningen is gisteren een vierjarig meisje bij het over steken van de straat door een auto over reden en gedood. De veredelende voetbalsport. Te Glanerbrug hebben gistermiddag' hij een voetbalwedstrijd ongeregeldheden plaats gehad. Er had daar een wedstrijd plaats tusschen Glanerbrug I j(no. 1 van de 2e klasse B van den Twentschen Voetbal Bond) en Overdinke] no. laatst van klasse A van den T. V. B.) om een plaats in de le klasse A. Vele sup porters, die uit Overdinkel waren meegekomen, zeiden reeds voor den aanvang, dat zij, wan neer de scheidsrechter niet goed leidde, hem aan het mes zouden steken! Twintig minuien voor het einde, kwam de uitbarsting, toen de stand 21 in het voordeel van Glanerbrug was. Men wilde den scheidsrechter, die een Overdinkel-speler uit het veld had gestuurd, met messen aanvallen, zoodat de politie on middellijk handelend moest optreden. De wed strijd werd gestaakt. Op straat ontstond een formeele vechtpartij. De politie heeft den scheidsrechter huiswaarts begeleid. (Cri) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den aVond van 29 Maart: Zwakke tot matige, Westelijke tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, waarschijnlijk nachtvorst, iets zachter overdag. Barometerstand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 738. Lic'hf op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 55. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Maart. 1.45 uur. Berlijn 59.2559.28. Brussel belga 34.721/234.75. Parijs 9.771/29.80. (Londen 12.1412.14(4. New-York 2.493/42.50. OSS. Y.D. Bij het afbreken van een boe- onweer sloeg Zaterdagmiddag de bliksem in het kantoor der gebr. B. Slechts eenige matorieele schade werd veroorzaakt. LEEUWARDEN. V. 1). Heden is 11a lang durig lijden op 62-jarigen leeftijd over leden mr C. L. van Harinxma thoe Slo ten, raadsheer bij het Gerechtshof te Leeuwarden. SHANGHAI. V. D. De Zondag is te Shanghai en Nanking rustig verloopen. Zondagavond bad een bespreking plaats tusschen de Britsche en Fransche com mandanten. De samenwerking is veel ver beterd. NEW YORK. V.D. De opperbevelhebber der Amerikaansche vloot in China .heeft bericht gezonden, dat de troebelen 1 n China .geruimen tijd zullen duren. LONDEN. V. D. Uit Tokio wordt gemeld dat weer acht .Tapansche torpedojagers naar Shanghai zijn vertrokken. Een groot deel der Japansche vloot zal voo-r de Chineesche kust bij den mond der Jang- tsje kruisen. SCHIEDAM. V-D- De ambtenaar O-M. bij het Kantongerecht heeft appèl aange- teekend tegen de beslissing van den Kan tonrechter, waarbij de Directie der Ex press-bank van rechtsvervolging werd ont- siagen. OSS- V.D. Bij het aftreken van een boe renwoning te Lith geraakten de gebroa ders v. V. onder een Invallenden zolder. De 17-jarige O- was er zeer ernstig aan doe, de andere kwam er niet lichte kneu- zingen af. 1 Rotterdam, 28 Maart. Veemarkt. Aanvoer; 412 vette run deren, 215 vette kalveren, 140 schapen en lammeren. 1191 varkens. Prijzen per halve k.g koeien 3032, 4042(2' 45—48. ossen 36V2, 40—42, 4547, vette kalveren 5052,5, 62,5 65, 75771/2; schepen f20f36 p. stuk, lammeren f2034 p. stuk, varkens 30, 31, 31,5. Koeien en ossen aanvoer minder, han del levendiger, prijzen iets stijver. Een enkele puik beste koe nog tot 2 cent boven noteering. Stieren aanvoer oabetee- kenend, weinig handel, geen noteering. Vette kalveren aanvoer flink, handel rede lijk, prijzen iets hooger. Een enkel puik best kalf tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer gering,, handel stil, oude prijzen. Varkens aanvoer iets minder, prijzen niet hooger dan vorige week, handel stug. Een enkel puik best ex. ,1/2 cent boven noteering. Zouters en export varkens tot 32 ct. p. halve kilo- Afloop vermoedelijk niet gunstig. Zaden. Blauw maanzaad f 45f 47, ka rw ij zaad f 34f 35, lijnzaad voer f 16— f 18, lijnzaad zaai f23f25, kanariezaad fllf 13, koolzaad f24f26. Vlas. 13.900 k-g. blauw f 1 f 1,30, 4600 k.g. wit Zeeuwsch' f 1f 1-30, 66OO k.g. Roll, geel f 111.30, 16.000 k.g. Gro- ningsch f 1f 1.25. Aardappelen. .Brielsclie eigenhei mers f 4 30f 5, Zeeuwsche eigenheimers f 4f 4-40, blauwe eigenli. f 4f 4..50.- Zeeuwsche bonte f5-30f 5-70. idem blauwe f5-30f5.70, poters f2-50 f3.50, Red Star f4.50—f4.75. Rravo's f4.75—f5.25, Malta's 12—13 ct- p. k.g. Aanvoer tamelijk, handel kalm. Rotterdam-, 28 Maart 1927. Graanmarkt. Tarwe met ruimer aanbod, in alle soorten lager verkocht, pri ma kwaliteit f 15,30f 15,60, goöde en voer van f 11,50f 15. Rogge geen no teering. Gerst Chevallier iets flauwer ge stemd f 12,25f 12,75. Haver prijshou dend flO—f 10,85. Kleine groene erwten vrijwel onveran derd f 14f22, extra prima kwaliteit er boven betaald, schokkers klein aanbod, wederom flauw gestemd, en tot lagere prij zen to plaatsen. Bruine boonen ruim aan bod,' lager verkocht en niet geheel ge ruimd, naar kwaliteit van f 11f 13, al les per 100 k.g. MIDDELBURG. Bevallen: M. Adriaanse, geb. Janse, z. Gehuwd: C. E. Schuijt, 30 jaar en E. C. Damman, 26 j. Overleden: J. Papegaaij, 38 jr, geh. met, M. C. Smit; A. P. Reijers, 66 jr, geh. met J. C. Porreij. GOES. Geboren: Klaaske, dochter van Jan Laport en van Elisabeth Bakker; Wol ter Teunis, zoon van Aaldrik Wolters en van Marchje de Vries. Huwelijksafkondiging: Johannis Oud- kerk, j.m. 27 jaar en Maria Oudkerk, j.d. 25 jaar, Wolphaaxtsdijk. COLI.TNSPLAAT. Gehuwd: 24, Cornells Ma- rinus de Dreu, 22 j. te Wolfaartsdijk en Prientje Maatje Huisson, .20 j. Geboren19, Johannes Hendrik, z. r. Pie- ter Breure en Jacomina Jacoba Noordhöek. Overleden: 21, Pieter Verbuur, 81 j., echt?, v. Adriana Martina Ossewaarde. KORTGENE. Geboren22, Cornelis Pieter, z. v. Pieter Wiskerke en Sara Cornelia de- Kam. Stoomvaart-Mij. Nederland. RONDO, uitr. 25 v. Padang- KAMBANGAN, thuisr. 24 v. Penang JOHAN DE WITT, 26 v. Batavia te Am- s tcrdsTn GROTTUS (uitr.) 26 v. Oolombo, 29/3 te Sabang verwacht. SAPAROEA (thuisr.) 26 v. PL Said. VONDEL (thuisr.) 25 v. Singapore. SALAWATI (thuisr.) 26/3 v. Sabang. Rotterdamsche Lloyd. T0BA, thuisr., 29/3 te Triest verwacht. TJERIMAI, uitr., pass. 26/3 Ouessant- SITOEBONDO, 26 v. Rott. n. Hamburg. DJEMBER 26 v. Breinen n. Rotterd- TERNATE 26 v. Rotterd. n. Batavia. ÜELI 27 te Genua verwacht. TAMBORA 27 te Batavia verwacht. Productiekosten en pet internationaal landbou jenkomen ter bespreking van |en internationalen landbouv jaande economische cont'eren ,(K)r bet in Mei te boudf Lilliouwcongres te Home. 1 j^gprekingen zullen de volg rprmen, die door den vice-vi lomité, Prof. Dr Laur, ziji [oorgelegd zullen moeten v inferentie te Genève. 1. Voor de beoordeeling vu tadbouwvoortbrengselen zulh [osten als basis moeten dier [ening daarvan behooren nas aortisatie en rentebetaling Jietio voor de mét-betaalde an de gezinsleden van den 1 \e daardoor bespaarde arb 2. Alle van staatswege geno lie ten doel hebben de prijzr iroüucten kunstmatig te verb e voortbrengingskosten, zijn Loorgn te worden opgeheven. vooral aan uitvoerverbod) jen e.d. 3. Op prijzen, die de aldu ^nctiekosten niet belangrijk pinnen de bepalingen der v jrorden toegepast. 4. Maatregelen en bepalin kties, die ten doel hebben aadliouwproducten aan te Lriucliekoslen, mogen niet jngen der woekerwelten va 5. De regeeringen worden gaan, of de aanpassing jan de productiekosten in 1: liet zou kunnen worden bev rere aanpassing van de p rerkelijke behoefte en door sternationale uitwisseling v; juclen van den landbouw staatsorganisaties. De ja: telingen van de oogsten zou leen vermeden door bet inr aadkamers en door de ve jrondstoffen. 6. De regeeringen word jiaatregelen, die de produoti iouv goedkooper kunnen n leren. Verboogingen van de onvoldoenden afzet de enoden de productiekosten, n behooren van staatswege jevorderd. Heden overleed diepe droefheid, na stoudig lijden, onze liefde Vader, Beh Grootvader ARI1 NIJSSE in den ouderdom 78 jaar. Uit aller| JACS. 's-Gravenpolder, 27 Strekkende tot e< algemeen e kennis Heden ontsliep kalm in zijn Heer er na een kortstondig gedragen lijden, on de, Man, Vader, Bel Grootvader PAULUS LOUWtf in den ouderdom 69 jaar. Sterke de Heer dezen weg v^u bt Uit aller n S. LOUWERS Vrouwepolder, 26 M Voor de vele bewi langstelling, ondervor herdenking van haar boortedag betuigt ond< haar hartelijken dank. WED. J. E Goes, 28 Maart 1927. PRIJZE No. I (eerste 4 per 50 Kg. 25 M No. 2 4 tot 8 per 50 Kg. 25 10 5 No. 3 (8 weken per 50 Kg. i) 25 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2