Onderwijs. Zoeklichtjes. In het dagelijksche leven komen vaak kwetsuren, brand-, snijwonden, enz. voor.Verwaarloozingbaart' dan groote zorg. Behoedt U daarvoor met VASELINE-CHESEBROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze is de eenige zurenvrije ter wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hulp in' den nood. Vraagt nooit Amerikaansche „Vaseline", maar met nadruk Vaseline-Chesebrough |iet beste middel voor de huid) school. Overtuigen zich onze Raadsleden wel voldoende, dat alle kosten ten behoeve der openbare school geboekt worden ten laste van die afdeeling? Zou dit niet zoo zijn, dan worden op deze wijze onze scho len tekort gedaan. Dhr Laport verzocht ons echter mede te deelen, dat onze bijzondere scholen altijd zeer welwillend door ons Gemeentebestuur behandeld worden, Vlissingen. De afdeeling Vlissingen van den Vrijz. Dem. Bond zal bij de gemeente raadsverkiezingen uitkomen met de vol gende candidatenlijst: M. J. Harts, J. W. v. d. Linde, beiden aftr.; mevr. H. Brand Bekker, G. Bosma, H. v. d. Meulen, 1. van Hoevelaken, A. P. M. Onderdijk, W. C. van de Putte. Rilland-Bath. Door de A.-R. Kiesvereeni- ging zijn voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing alhier candidaat gesteld 1. J. van 'tLeven; 2. J. E. Vogelaar; 3. J. Kol-e; 4. A. C. Boone. lerseke. Van den Minister is bij de be trokken visscherijvereen. bericht ontvan gen, dat de geheele Zuiderzee van 15 Mei tot 17 Juli a.s. zal geopend zijn voor de vissclierij van mosselzaad. Door B. en W. alhier is de stemmjng voor leden van den raad bepaald op Woensdag 18 Mei. Wolfertsdijk. In de vergadering van de Chr. Historische Kiesvereeniging werden de volgende personen candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. No. 1. N. Valkier, aftr.; 2. M. van Strien, aftr.; 3. J. van Wel, aftr.; 4. A. N. van Oeveren; 5. J. Hannewijck; 6. D. de Regt. In de vergadering van de Neutrale Kiesvereeniging werden de volgende per sonen candidaat gesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. No. 1. J. Lin- denbergh aftr.; 2. A. C. J. Noteboom aftr.; 3. M. Kloosterman Cz.; 4. G. v. Damme; 5. J. C. Koert; 6. Frans Verburg. Door R. en W. is in verhand met de opening van den lokaalspoorweg op 18 Mei de stemming voor de leden van den raad nader bepaald op 19 Mei a.s. 's Gravenpolder. Woensdagmiddag had de officieele opening van het nieuwe ge meentehuis plaats. Tegenwoordig waren de geheele gemeenteraad, de secretaris, de gemeente-ontvanger, gemeenteveld wachter, de architect dhr De Koning uit Goes, de aannemer C. Chamuleau van Kwadendamme. De Commissaris der Ko ningin had bericht gezonden door ambts bezigheden niet tegenwoordig te kunnen zijn. De burgemeester heette allen harte lijk welkom en wees er op, dat de ge meente nog nooit een eigen huis gehad heeft, doch dat wij nu we het nieuwe raadhuis geheel klaar zien, dat aller ver wachting heeft overtroffen. Hij zegt dan ook allen hartelijk dank, die daaraan heb ben meegewerkt, opzichter en aannemer, de wethouders voor hun velerlei arbeid, mej. de wed. Wouterse voor liet schen ken van een pendule in de burgemeesters kamer; voorts het bestuur van het oude gilde Sebastiaan voor het in bruikleen afstaan van een antieke kist en veel oud zilver, waaronder een zilveren vogel, dio in het jaar 1440 reeds vernieuwd was, wat alles veel tot verfraaiing van het inwendige bijdraagt. Na den wensch uit gesproken te hebben, dat dit huis lange jaren mogen dienen en hierin vele beslui ten in 't belang van deze gemeente mogen genomen worden verklaart Spr. het hier mede voor officieel geopend. Weth. Schouten zegt, dat hij met het grootste genoegen aan de aanneming en uitvoering van het Raadsbesluit tot den bouw van dit Raadhuis heeft meege werkt. Het is een mooi en degelijk ge meentehuis en met de financiën zal liet ook wel afloopen. De secretaris dankt ook allen voor zijn mooie en prettige werkplaats die hij nu heeft verkregen. Dhr Verhulst zegt, dat hiji wel tot d,e tegenstemmers heeft behoord, doch hij is ook blij met het nieuwe gemeentehuis. Hij vindt het alleen wat duur. Dit wenscht hij even op te merken. Een fotograaf nam een opname van de groep, waarna alles bezichtigd werd. Be neden is een ruime en fraaie vestibule, de secretarie en de burgemeesterskamer. Een ruyne en gemakkelijke trap voert naar boven waar een ruime raadzaal is daarachter een plaats voor het publiek en een kamer voor het archief, alles netjes en fijn afgewerkt. Achter het gemeentehuis een arrestantenlokaal en een bergplaats/ Het verschil met het oude gemeentehuis is dan ook groot. Onder het gebruiken van eenige ververschingen werd de mid dag gezellig "doorgebracht. Hefnkenszand. Gisteravond had alhier een vergadering plaats om te trachten eten landbouwarbeiders-organisatie op christe- lijken grondslag te stichten. Na een korte inleiding van Ds Netelenbos, sprak een hoofdbestuurslid de opgekomen arbeiders toe en trachtte hen te overtuigen van het nut der organisatie. Dit gelukte slechts in zeer geringe mate (laar zich slechts 2 personen als lid aanmeldden. Arnemuiden. Door de A.R. Kiesvereen. alhier zijn candidaat gesteld voor den ge meenteraad de heeren A. Schuit, aftr., G. v. Waarde aftr., A. Qornelisse, M- Krij ger, P. v. Belzen en L. v- d. Ketterij}. Benoemd tot boekhouder-penningm. v. d. Geref. Kerk dhr J. Mesu, zulks in de vacature A. Mesu, die vertrokken] is naar Krabbendijke. Oostkapelle. Door de Staatk. Geref. Par. tij zijn candidaat gesteld voor den gemeen teraad de heeren: 1. H. Zwemer aftr., 2- S- Louwerse, 3- S. de Kam Aagtekerke. Met ingang van 1 April is aangesteld als marechaussée de heer G. van den Driest Mz. van hier, thans bij het korps politietroepen te Nijmegen. Koude kerke. Dinsdagavond had de eind- les plaats van den tweejarigen Landbouw- cursus alhier, onder leiding van den heer J, C. Ruitenbeek, waarbij tegenwoordig waren de Rijkslandbouwcon sulent, de Commissie van Toezicht en verscheidene particuliere belangstellenden. Nadat de cursisten blijk hadden gegeven, de lessen met vrucht te hebben gevolgd, werd aan allen door den heer Stevens een diploma uitgereikt, n.l. aan D. Bommeljé, P. Bostelaar, A. Brasser, P. Brasser, H. Dekker, M. Dekker, C. Francke, Jac. Janse D. Joziasse, S. Kodde, A. Leer, J. Poppe, A. Reijnierse, J. de Schipper, W. de Schip per, C. Wielemalcer, Fl. Wielemaker, waar na door den heer Stevens den leider van den cursus werd dank gezegd voor de ge geven lessen en de cursisten werden opge wekt, het geleerde in de praktijk te bren gen. Namens de Commissie van Toezicht sprak dhir D. de Buck nog enkele waar- deerende woorden, terwijl D. Joziasse na mens de leerlingen dankte voor het ge noten onderwijs en den heer Ruitenbeek een doelmatig aandenken aanbood, waar na deze met een kort woord eindigde. Meliskerke, Door B. en W. dezer gem. is de datum waarop de stemming voor den gemeenteraad zal plaats hebben, be- paakl op Woensdag 18' Mei a.s. Veere. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was een schrij ven, van H. Castel, eigenaar van 3en autodienst Veere-Middelburg. Deze gaf te kennen dat weth. Wouters tegen zou stem men om de toegestane subsidie te geven over 1926. Weth. Wouters merkte hier tegen op, dat hij daar niet over gedacht heeft om dat te doen. De voorzitter zette de zaak van de toegestane subsidie nog eens duidelijk uiteen. Besloten werd om het toegezegde te verleenen, nadat weth. Castel de rekening en uitgaaf van voor noemde onderneming had toegelicht. Een vraag van Ged. Staten om overlegging van de teebening van de te verbouwen schuur tot werkplaats van dhr S. Kodde. Dhr Buis en zijn vrouw uit Middelburg wenschten niet meer in aanmerking te komen Voor Binnenvader en -Moeder van het Gods huis te Veere. Een schrijven van den heer Hondius om de gemeente te verzekeren tegen ongelukken die hier plaats kunnen hebben die ten nadeele der gemeente zou den kunnen zijn. Besloten werd om dit aan te houden tot een volgende vergade ring maar thans te geven in handen van B. en W. Een schrijven van dhr W. Jobse, die verklaarde zijn benoeming niet aan te nemen in de Comm. van Toez. op het Lager Onderwijs. In zijn plaats werd benoemd dhr Joh. de Jonge. Ingekomen een schrijven van den gemeente-ontvan ger. Deze verzoekt om ontslag tegen 16 Mei. Dit zal hem op de meest eervolle wijze worden gegeven. Hem zal tevens dank worden gebracht voor zijn uitmun tende en nauwgezette plichtsbetrachting gedurende 27 jaar. Nu werd overgegaan tot benoeming van een ambtenaar van den Burg. Stand. Re- noemd werd dhr Coops met. alg. stemmen. Herbenoemd werden tol leden der schat tingscommissie rijksinkomstenbelasting de heeren Buijs Ballot, A. Volkeis, en Ver- strate, benoemd P. Simonse. Vastgesteld werd het kohier honden belasting. Het totaal bedrag is f 175.50 over 59 honden. Het stukje grond der gemeente vroegen- in pacht hij dhr W. Rouw werd in pacht gevraagd door den heer Jongepier, hetwelk hem werd gegund op de bekende voorwaarden. Hierna had plaats de benoeming van een Binnenvader en -moeder van het Godshuis. Op de aanbeveling stonden H. C. Lahr en C. Corré, L. C. van der Have en E. Adriaanse. Benoemd werd L. C. v. d. Have -en vrouw te Zounemake. Bij de rondvraag sprak dhr Jac. van Beveren nog over de praatjes die in de gemeente rondgingen over het Godshuis. De Raad_ meende de weerlegging le moe ten overlaten aan liet Bestuur van het Godshuis. Hierna sluiting. Grijpskerke. Door B. en W. dezer gem. is de datum, waarop de stemming voor den gemeenteraad zal plaats hebben, be paald op Dinsdag 24 Mei a.s. Eikerzee. Als candidaat voor den Ge meenteraad alhier, werden gesteld, door de C.-H. Kiesvereen, de volgende heeren: 1. J. J. de Vrieze; 2. A. JTohil; 3. J. van de Panne; 4. T. Kloet; 5. L. Kriste- lijn; 6. W. Dorreman Pz.. pet. op het maatschappelijke kapitaal det N. V. Waterleiding-Mij Schouwen-Duive- land, zulks om een door die maatschappij gesloten overeenkomst tot aankoop van rechte buizen en hulpstukken te kunnen gestand doen, daar de prijzen later be langrijk hooger zouden zijn, in totaal een verschil van f 11.000. Het voorstel werd na eenige besprekingen aangenomen. Het voorstel tot vernieuwing der brug buiten ije Zuidhavenpoort werd aange bomen en besloten werd over te gaan tot het opstellen eener dubbele klapbrug, de vernieuwing van de vaste toegangs bruenen en monteering daarvan vooi f 22.000 door de firma Braat te Rotterdam waarbij nog komt de vernieuwing van drie ducd'alven, afverven, controle op het werk enz. a f8700, totaal f30.900. Staande deze zitting kwam officieel be richt in, dat de directeur der gasfabriek de heer Prakke, door de daartoe be voegde medici was afgekeurd wegens ge breken in- en jiaor den dienst. In een groote ruime tent, welke in den tuin van de sociëteit „Concordia" is gebouwd, had gistermorgen cloor den voorzitter van de Pluimveevereeniging „Excelsior", dhr P. Verbeek, de officiëele opening plaats van de prov. pluimveeten- toonstelling, in het bijzijn van eenige auto riteiten en belangstellenden. Het woord werd verder gevoerd door de heeren B. van Aspereiï V'êrvenne, rijks-pluimvee-con- solent, H. A. Hanken, voorzitter der V. P. Z., W. J. van Schelven, voorz.. der afd. Schiouwen en Duiveland der V.P.Z. en J. M. Slegt, secretaris der V.P.Z. Er zijn ongeveer 300 inzendingen. De jury wordt gevormd door de heeren G. Mugs en 'B. van A§peren Vervenne. Vele me dailles, w.o. een gouden, zijn geschonken, alsook geldelijke bijdragen. Bruinisse- Door de afd. Bruinisse der Staatk. Geref. Partij zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad: Johs. de Waal Cz. (aftr.); M. Beekman Anthz. K. Geluk; J. Boukema; R. de Waal Jacz.; A. L. Kardol; L. L. v. d. Velde; J. J. Stouten. Axel. In de Dinsdag gehouden raads zitting, die bij afwezigheid ,yan den bur gemeester werd gepresideerd door den heer J. M. Oggel, werd tot vertegenwoor diger der gemeente hij de N. V. Zeeuw- sche waterleiding-maatschappij benoemd de heer J. M. Oggel. Tot leden der schat tingscommissie voor de .Rijksinkomsten- belasting worden herbenoemd de heeren J. M. Oggel, J. de Feijter Lz., J. Scheele Wz., en C. Th. van de Bilt. Aan den heer L. Bogaert wordt ontslag verleend als keuringsveearts, hoofd van den keurings dienst, en in zijn plaats benoemd tot 2e keuringsveearts, de heer D. de Putter. Over de vervulling dezer vacature wordt (onderhandeld en zullen later nadere mede- deelingen worden gedaan. Aan de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer werden schoollokalen ter beschik king gesteld voor het houden eener In dustrie- en Huisvlijttentoonstelling. Een voorstel, op advies van het hoofd der school gedaan, om aan de openbare school af-te schaffen de 8e klasse, en het onderwijfe in Engelsch, Duitseh en wiskunde in de 7e en 8e klasse werd verworpen. In verband met de uitbreiding der gas fabriek is nog noodig een oppervlakte grond, groot 400 vierk. M. Deze werd van den heer F. L. M. de Moor te Sas van Gent aangekocht a f 1.10 per vierk. M. Besloten werd de verlichting der bui tenwijken 'des winters te doen plaats hebben met gas. De raad gaf te kennen, niet te kunnen ingaan op de voorstellen der commissie tot werkverruiming, inzake vlasbewerking. Overwogen zal worden of de,gemeente tegen het volgend seizoen zelf een of ander pp gebied van werkverschaffing kan ondernemen. Voorts werden gelden beschikbaar ge steld als voorschot voor emigranten naar Canada en het crediet voor steun aan werkloozen, dat f 1500 bedraagt, waar van thans f 1300 is uitgegeven, met f 1000 verhoogd. Bij de omvraag gaf de heer Weijns als wensch le kennen, (lat, indien ook gas zal worden geleverd te Sluiskil, het door trekken van het net pas den volgenden winter uit te voeren, opdat dit werk zou kunnen dienen als werkverschaffing. Blijkens een mededeelimg van B. en W. is de levering van de buizen voor uitbrei ding naar Terneuzen reeds opgedragen en wordt de eerste zending verwacht. Eveneens is opgedragen het leveren van den gashouder en aanbesteed de uitvoe ring van het werk. (Tern. Crt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden, T. Klooster man 'te Voorburg. Te Dedemsvaart D. Kuylmwn te Borne. Te Gouderak J. Ronge te Hoog Blokland. Te Mijdrecht, M. B. Verkerk te Puttershoak. Te Oldenkeppel, M. J. F. Schönfeld te Boxum. Aangenomen naar Kerkwerve en Se- rooskerke F. M. Kuipers, cand. te Zand- voort. Bedankt voor Enter, L. Kievit te Baarn. Geref. Kerken. Tweetal te Musselkanaal D. J. Velsink, te Arum en L. van Urk te Sexbierum, Beroepen te Oosler-Nijkerk en Blokzijl S. Wouters, cand. te Exmorra. Aangenomen naar Berlikum, J. Offers te Laar. Chr. Geref. Kerk. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Giessendam, D. C. Overduin tp Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Sliedrecht, J. R. van Oordt te Opheusden. Beroepbaar. Ce classis Baren- dreclit der 'Gereformeerde Kerken heeft in de gistermiddag gehouden vergadering geëxamineerd en toegelaten tot. dei be diening des Woords en der Sacramenten den heer J. D. van Ginhoven, candidaat in de theologie aan de Vrije Universii. teit te Amsterdam, wonende te Raren» drecht. D s J. C- A a 1 d e r s werd gisteren» avond door Ds J. J. Buskes bevestigd als predikant van de Nederl. Gereformeerde Kerk te Amsterdam (groot) met een pret dikatie over Joh. 12:2024. Zondag a.s. licopt Ds Aalders zijn intrede te doen. De „koppen" aan de kerk. Er waren bezwaren, naar men weet, ge opperd tegen de zes koppen van bekende figuren uit de kerkhervorming, die als gevelversiering onder pilasters van de nieuwe Geref. Kerk aan den Klopper1 singel to Haarlem worden aangebracht. Bij den korkeraad was een brief inge» komen van den architect, den heer B. Boeijenga, met het verzoek, om, voordat de bouw verder voltooid wordt, in deze een beslissing te nemen. Naar het „Kerk blad voor Haarlem en Omstreken" be richt, heeft de kerkeraad in zijn laatste vergadering de geopperde bezwaren be sproken. Het resultaat der besprekingen was om het beeldhouwwerk (dat alleen grof gehakt klaar is) voorloopig niet ver der uit te voeren, maar daarmede te wachten tot de kerk geheel gereed is en zoo noodig, ten einde aan eventueele bezwaren tegemoet te komen, het per soonlijke type. uit de hoppen weg te nemen. Zierikzee. In de Dinsdag gehouden raads Tweetal te Amsterdam-Oost P. de Groot vergadering is behandeld het voorstel van i te Rotterdam en L. H. van der Meiden B. en W. tot eene eerste storting van 10 te Dordrecht. Eerste Kamer. De Minister aan het Wjoord. 'Minister Van Karnebeek is dan ein delijk aan het woord gekomen gisteren. En alles wijst er op, dat het zijn laat ste woord was. Zijn zwanenzang. Ook do Jjeer Van Karnebeek maakt zich omtrent liet lot van het verdrag geen illusies. En dat maakte zijn taak zeker niet gemakkelijker. In de Tweede Kamer was zijne positie een geheel andere. Hij stond toen tegen over een weifelende Kamer en met groote welsprekendheid heeft hij toen getracht de weifelaars tot voorstanders, althans tot voorstemmers te maken. Maar de zaak stond nu geheel anders. De neuzen waren geteld. En als om iedere weifeling onmogelijk te maken had de heer De Vos van Steenwijk op het laatste oogenblik nog een buitengewoon en onnoo- dig scherpe rede gehouden. Onder die omstandigheden was het voor den Minister niet gemakkelijk het ontwerp met vuur en élan te verdedigen. Toch heeft hij den strijd tot het laat ste oogenblik volgehouden. In een rede van bijna vijf uur, heeft de Minister het verdrag, dat hij met recht een deel van zijn leven mocht noemen, verdedigd, waarbij echter geen nieuwe ar gumenten van beteekenis werden aange voerd. Wanneer dit Verdrag, aldus de Minister, zou verworpen worden, dan verwerpt men niet het Schelde-régime of het Moerdijk kanaal, neen, 'dan verwerpt men de uit komsten van een historisch geding en dit zon niet alleen een daad tegen de Belgen zijn. Van vreesaaniaging is geen sprake. Ik protesteer tegen iedere uitlating in dezen zin, riep de minister, maar wij1 mogen het oog er niet voor sluiten, dat er ook nog andere partijen zijn. Wanneer het verdrag wordt verworpen, komt men in die eigenaardige sfeer, dat men niet weet wat machtiger zal zijn, het recht of de feiten. Men komt dan voor een moei lijken tijd te staan; een tijd van verwik kelingen, niet van geweld. O.ok wordt vernietigd de politiek, die aan het verdrag ten grondslag ligt, maar ook wordt geaccentueerd de geografische afhankelijkheid van België en tevens wordt duidelijk gemaakt, dat België op stuk van zaken van Nederland niet heel veel te verwachten heeft. Bovendien moeten wij verwerping tegenover de mogendheden rechtvaardigen, waarom de kwestie onzer zijds opnieuw aan de orde wordt gesteld. De wijzer zou worden teruggezet; bij ver werping spelen wij niet alleen ons spel, maar ook het spel van anderen. Spr. is bevreesd, dat bij verwerping de Belgen op een hoop zullen worden gejaagd, hetgeen Spr. niet zegt om vrees aan te jagen, maar om er den nadruk op te leggen, dat het perspectief bij ver werping niet duidelijk is. De wereld zal wel draaien is gezegd, maar de positie voor Nederland wordt bij afwijzing van het tractaat moeilijk. De Minister meende, dat bij verwer ping aan Nederland groote politieke scha de wordt toegebracht, zoodat ieder in dit uur zijn groote verantwoordelijkheid dient te gevoelen. De zaak waar Spr. voor staat, is een vaderlandsche zaak en de geschiedenis zal hem rechtvaardigen. Wanneer de Kamer meent, dat het verdrag moet wor- "den verworpen, dan had men vroeger moeten spreken. Spr. eindigde met woorden van dank aan degenen die hem waardeerend hadden toegesproken, ook zijn Legen standers. Wan Mag men de dagelijkscho bulletins in „Het Volk" gelooven, dan ligt heel Zee land zoo ongeveer aan de voeten van de S.D.A.P. Uit Bruinisse werd b.v. gemeld, dat „de perste maal dat. wij in dit bij uitstek Christelijke dorp konden vergaderen'de zaal uitstekend bezet was. Waarheid is echter dat bij de opening van de vergadering de voorzitter er zijn leedwezen over uitsprak, dat de vergade ring zoo matig bezocht was. De heeren blazen in „Het Volk" dus wel wat hard van den rooden toren. Intusschen moge liet feit, dat de S.D.A.P. door heel Zeeland een krachtige actie voert en dat op een groot aantal stam men gerekend wordt, voor ons een reden zijn, alle krachten in te spannen om den ï'ooden vloed te keeren. OPMERKER. neer de strijd op een of andere wijze zal zijn beslecht, dan zal hij gaarne de hand drukken, ook van tegenstanders, behalve echter van degenen, die fiem hebben be- leedigd. De rede van Minister van Karnebeek die bijna vijf uur geduurd had, was geheel in grooten stijl gehouden. Zij muntte uit door logischen betoogtrant en was zoowel naar vorm als inhoud boeiend in hooge mate, goed-gedocumenteerd en doorwrocht zoodat zij met groote aandacht door de Kamer en het publiek op de stampvolle tribunes gevolgd werd. Tweede Kamer. Naamlooze vennootschappen. De Tweede Kamer is gisteren gereed ge komen met de algemeene beschouwingen over liet wetsontwerp tot herziening van de wetgeving op de Naamlooze Vennoot schappen. Mini ster Donnet betoogde, dat deze wijziging gevorderd wordt door de noodzakelijkheid dat de wet bepalingen bevat omtrent allerlei onderwerpen, zoo als het uittreden üit vennootschappen, de volstorting, de kwestie van onder- aandeelen, die van de beteekenis van vóór-overeenkomsten vóór de wettelijke totstandkoming van een vennootschap enz.. Voor die» vraagstukken yan juridi- schen aard geeft het ontwerp in de eerste plaats een oplossing, maar daarnaast zijn de belangen van maatschappelijken aard niet over het hoofd gezien en heeft men gemeend door vergrooting van openbaar heid, door een betere regeling van de aansprakelijkheid en dergelijke, daaraan tegemoet te komen. Veel belangstelling is er voor dit ont werp niet. Meerdere leden zijn van oordeel, dat hier teveel geregeld wordt en dat aan de aandeelhouders te groot? macht wordt toegekend, maar toch zal het ontwerp, omdat een nadere regeling inder daad gewenscht. is, wel worden aange nomen. Ovezand. Onze vroegere dorpsgenoot de heer B. J. Elsman, thans onderwijzer te Raamsdonksveer is benoemd tot eerste onderwijzer aan de Chr. School te Pernis. Geslaagd te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer A. J. Eerman. Geslaagd voor het stuurliedenrexa- men 3e stuurman F. H. Knottenbelt. P. J, llubregtse, B. J. Hansen. Geachte Redacteur, Mogen wij een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad? Bij voorbaat onzen dank. In het blad van Vrijdag 1.1. kwam voor onder Serooskerke een verslag'van een aldaar door een Chr. Zangvereeniging gegeven uitvoering. Ware dit enkel een verslag, clan hadden wij hiertegen niets gehad, doch nu de verslaggever tevens wil voorschrijven wat een Ghr. Zang vereeniging moet zingen, zouden wij dieiï verslaggever gaarne eens wat willen vra gen. Hij noemt de liederen van Joh. de Heer onbenullig. Is dit wel zoo? Alle liederen zijn natuurlijk niet geschild voor gemengd koor, doch er zijn verschillende liederen waar verschillende plattelands» vereenigingen af moeten blijven. Of het een verblijdend verschijnsel is dat Se rooskerke de oude sleur heeft gebroken, betwijfelen wij zeer. Er zijn zelfs genoeg vereenigingen in groote plaatsen die de liederen zingen van Joh. de Heer. Ge lukkig voor de uitgevers dat ïïiet alle men- schen zoo denken, wat blijkt uit de vele herdrukken van dit boekwerk. Ware het dat op het keurig opgesteld programma van de vereeniging S-D-G. geen aan merkingen waren geweest, dan was het een andere zaak. Nu de verslaggever vele regels noodig heeft om de gemaakte fou ten weer te geven, zouden wij zeggen blijf bij het oude, en begrijpen vrij niet hoe de verslaggever dat nu nog ver blijdend noemt. Indien het verslag niet overdreven is, meenen wij dat niet alleen de drie laatste maten van nr. 11 een volkomen mislukking waren, maar geheel de uitvoering. Is dit het gevolg van liet breken met de oude sleur? Op onze uit. voering werden een 3-tal liederen van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2