is. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Ihsi! Mipiesjesttpi,». Finaneieële Berichten. Rechtszaken Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. idvertentiên. IWS PIETERNELLA JOHANNA DE PRIESTER het door God de dagen dear >ogst, en koude iter niet ophou- wordt vervuld, was alles even dan de koude (rde, scheen het weer tot nieuw entezon de boow ■al begint het 1&-- iten spruit het, rere aarde ko en uit de dorre tne takken, velden, de kucL en de v-Qgelen loenste lied. |n de lucht, en lentelied: in lies predikt het; van veel kracht, ketal. OPMERKER. de communisti- Ijn sociaal.demo- Tweede Kamer Ie z.g. ontwape nt bijna tot een eek ook gisteren kt n.l. de esnoiept over het natra" te Shang- is, hij wenscht "iden. Nu wil het gesteld worden wover aan een 'toegestaan. Poen "iiheid was deze roeg de heer de lij denzelfden en op vergade- het oog op een zijn, als dan de Jn ageeren, maar eeren belet. De gisteren verteL tie niet spoedig vragen stellen |i voorvalt. otsehappen. Ie orde het wets- aanvulling van |tboek van Koop- looze vennoot- samenhangende en in het Wet- kel k ontwerp in |ft, de wettelijke passen aan de materip niet. |nd in 1910 door- Dec. 1919, dus het vooi'l. veri >25, dus weer '5 nemorie van ant. Igs Minister Don- ijzigingen 'aange- ieer Knott©Ui lig deed om het af te voeren, ïmen van de |n dus maar even |le Kamer echter gaan. Kerk. est, G. Alers te- ït, J. Baarslag te een. van Dijk te Gro- ■nstein te Amster- D. Kuiper, cand. Kerk. J. B. G. Croes Dokkum, K. G. enten. Hofman te Krab- ïhil te Bruinisse. ■f. Te Utrechfc 59 jaar overle- meritus predikant ïeente- te 's Heer aats hebben a.s. uur op de tweede- te Utrecht, r. Naar gemeld ieger, Evang. Lo ssingen, die zich ed.-Indië ter be- legeering gesteld' a.s. afscheid pre- .iddags in Middel- Vhssingen. Loiofe hopen met dste blijft in Hol le reis te maken ra", dat 7 Juni -aart. In Batavia Jieger vernemen, arbeiden. Kamperland. Ds P. N. Tonsbeek, van O. L. Vrouwen Parochie, nam Zondag j.l. Wegens vertrek naar Kamperland af scheid van dé Ned. Herv. Gemeente al daar, predikend over 1 Joh. 2:28 a; „Blijft in Hem". Hij werd toegesproken door ouderling H. Bijlsma, evangelist de Vries (van Stiens) en den consulent Ds H. Gei'brandy (van Maxrum). Door de gemeente werd hem toegezongen Ps. 121:4 en Ps. 132:6- Ryks kweek scholen vroed vrouwen. Voor haar, die met den cursus, welke aanvangt in het begin van September van dit jaar, als in- of niet dan bij hooge uitzondering als uitwonend leerling op een der Rijkskweekscholen voor vroedvrouwen wen- schen te worden toegelaten, zal eerlang ge legenheid worden gegeven tot het afleggen van het toelatingsexamen. Zij, die tot het examen wenschen te wor den toegelaten, moeten daarvan doen blijken aan den voorzitter der examencommissie, den heer Dr J. Th. Terburgh, hoofdinspecteur van ae Volksgezondheid te 's-Gravenhage, vóór 20 April. O n g"e lu k k e n. Bij het verrichten van herstellingswerken op het hoogoventerrein te Velsen is door het bezwijken van een stelling, waarop zich 4 werklieden bevonden, een hun ner, de bankwerker K. van circa 10 meter hoogte omlaag gevallen. Zwaar gewond werd hij opgenomen en vervoerd naar het zieken huis te Haarlem, waar hij na aankomst over leden is. De drie overige werklieden konden zich bijtijds in veiligheid brengen. Te Beringen (L.) kreeg de 26-jarige T., toen hij, doo^ het breken van den stijgbeugel van zijn paard viel, van het geschrokken dier een trap tegen het hoofd. Met een schedel breuk en een hersenschudding werd de onge lukkige opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk De 6-jarige H. te Vlaardingen, kwam bij 'het spelen met een autoped, waarbij eenige grooteren hem aan een touw voorttrokken, zoodanig te vallen, dat hij een zeer ernstige hersenschudding bekwam. De toestand van het- knaapje is zorgelijk. Maandagmiddag is te Haps het driejarig zoontje van A., dat in een onbewaakt oogenblik op een in de nabijheid van zijn woonhuis staanden graan molen was geklommen, van de gaanderij van dien molen gevallen. Spoedig aanwezige ge neeskundige hulp mocht niet meer baten, en kort daarop overleed het jongetje. In het ziekenhuis te Oldenzaal is overleden de circa 50-jarige landbouwer K. uit Lonneker, die voor eenige weken door een auto werd aangereden en ernstig verwond. R.', die bij een kwestie over kousen in het woon wagenkamp te Leende door zekeren C. met een revolver werd geschoten is in het zie kenhuis te Eindhoven aan de gevolgen over leden. In de Grift bij de Grebbe te Rhenen is het ljjk van eene onbekende vrouw ge vonden. Door brand gestoord. Zondag avond half twaalf werd brand ontdekt in de banketfabriek van de firma De H. te Rotter dam. Toen personeel van de brandweer in het pand kwam, trof het daar drie mannen aan. Men geloofde dat deze mannen reeds met het blusschen waren begonnen. Naderhand bleek, dat de brandkast was bewerkt. Op signalement is een van de drie mannen, C. v. d. W., aangehouden en opgesloten. Het is gebleken, dat hij met twee kameraden bezig was in te breken en dat zij door den brand, welke in een ander gedeelte van het pand is uitgebroken, zijn gestoord. De edel a c htbaren van Groo tebroek. Maandagavond hield de gemeen teraad van Grootebroek een vergadering, die voornamelijk belegd was, om den heer Neuvel gelegenheid te geven de in het werkloosheids rapport aan zijn adres geuite beschuldigingen te weerleggen. De belangstelling was zeer groot De voorzitter, burgemeester Schrijnders, opende niet een kort woord, waarbij hij er aan herinnerde, hoe in de vorige zitting het meerendeel van den Raad zijn standpunt deelde door spontaan te vertrekken, toen de heer Neuvel aan het. woord kwam. Hieruit bleek duidelijk, dat men voor handhaving der orde was. Spreker duldde geen beleedi- gingen, noch aan zijn adres, noch aan dep raad'. De heer Neuvel begon hierna met een uit voerige rede uit te spreken, waarin hij in de eerste plaats zijn standpunt als uitvoerder der werkloosheidscommissie verdedigt. Spr. gaf toe met het schrijven van den'laatsten brief aan den burgemeester een tactische fout te hebben gemaakt. Spr. klaagde over de weinige waardeering en gemis aan practisch' overleg bij de commissieleden onderling. Hij heeft zich belangeloos gegeven en verdient dus geen smaad en hoon. In zijn antwoord adviseerde de voorzitter den heer Neuvel te trachten in het burger leven de achting terug te winnen, welke hij in het politieke leven heeft verloren. De heer Neuvel meende, dat de burgemeester wat betreft het politieke verkeerde, de hand ook wel eens in eigen boezem mag steken. Op dat standpunt staan wij gelijk. Wethouder Hofland: Foeil De voorzitter noemde het eigen schuld, dat de zaak openhaar is gemaakt. Spr. zal iemands eer en goeden naam er niet aan wagen, als daar geen motieven .voor zijn. Als het den heer Neuvel ditmaal ernst is, moet hij beengaan als raadslid, anders zal spreker dien laatsten brief als oorlogsverklaring aan vaarden. Verder kan hij niet gaan. De heer Neuvel: Ook niet als burgemeester? Voorzitter: Waarachtig niet: Als zoodanig rioet ik mijn gezag handhaven en als men Vraagt: „Wie is er burgemeester Neuvel of ik?" dan wil ik het blijven. (Instemming). Nadat de voorzitter geconstateerd had, dat een raadszetel voor den heer Neuvel meer waarde schijnt te hebben, dan de achting van den burgemeester, werden de discussies gesloten. (Tel.) De Bezuidenhout -moord. Om trent de arrestatie van de bovenbewoonster van het perceel Bezuidenhout 165a als ver dacht van den moord op mejuffrouw Wilk en het onderzoek der politie in deze zaak kan het volgende medegedeeld worden: Eerst na de begrafenis van zijn vrouw sprak Wilk legen de politie over de huur- kwestie. Oogenblikkelijk is toen een huiszoe king gedaan en reeds bij die gelegenheid wer den eenige voorwerpen in beslag genomen. Na eenigen tijd is de vrouw in verhoor genomen door de politie, echter zonder re sultaat. Later is opnieuw huiszoeking gedaan mei het resultaat, dat toen de bijl gevonden is, die aan bijzonder nauwkeurig onderzoek onder worpen is. Het geheel der aanwijzingen is daarna van dien aard geworden, dat in het laatst der vorige week geoordeeld werd, dat genoegzame gronden aanwezig waren om tot arrestatie over te gaan. De politie was echter niet de eenige, die zich met het onderzoek in deze zaak bezig hield. Ook twee personen, zich noemende par ticuliere detectieven, hadden zich met deze zaak bemoeid. Van hun onderzoekingen heb ben zy een uitvoerig /apport opgesteld, dat zij op 15 Februari j.l. aan den Hoofdcommis saris hebben gezonden en een afschrift aan den Officier van Justitie. In verband met de in dit rapport medegedeelde feiten meenén deze beide personen bij eventueele veroor- ling van de gearresteerde aanspraak te kun nen maken op de uitgeloofde belooning van f 4250. Van politiezijde wordt er echter de aan dacht op gevestigd, dat men reeds zeer be zwarend -materiaal bijeen gebracht had toen de vrouw op 10 Febr. in verhoor genomen werd. Bij het bovenbedoelde tweetal heeft zich ook nog een derde persoon gevoegd, een rechercheur van het hoofdbureau van poli tie. In hoeverre deze rechercheur zijn be voegdheid te huiten is gegaan om met parti culiere personen een onderzoek ter plaatse in te stellen, wordt door de politie-autoritei- ten onderzocht. Tevens of er aanleiding is tegen bedoelden rechercheur disciplinair op te treden. N Huiseigenaar contra huur ster. Aan d en Kostverlorenweg te Soest woont mej. B. In haar woning bevond zich sinds geruimen tijd een lekkage in den schoor steen, waardoor haar kamer voortdurend vol rook stond, meldt de „Tel." Ook het drink water liet te wenschen over. Bij haar huis eigenaar, den heer Z., drong zij meermalen op verbetering aan, echter zonder resultaat. Om hem tot andere gedachten te brengen, hield zij een week huur in. Ook de gemeente lijke Dienst van Bouw- en Woningtoezicht bemoeide zich met het geval en gelastte den eigenaar, binnen acht dagen den schoorsteen te herstellen. Het gevolg van een en ander was, dat onverwachts de heer Z. verscheen en deuren en ramen der benedenverdieping wegnam. De buren wendden zich toen tot de politie, maar deze was van meening, niet te kunnen ingrijpen, omdat het hier een civiele zaak betrof. Zoo bleef de vrouw een paar dagen en een paar nachten in haar^,woning" zonder ramen, blootgesteld aan den N. O. wind, tot de burgemeester, Mr Deketh, persoonlijk een onderzoek 'kwam instellen. Het resultaat van dit bezoek was, dat mr Deketh' met de vrouw overeenkwam, dat zij binnen twee dagen naar een andere woning zon verhuizen, die de burgemeester voor haar zou huren. Aldus ge schiedde. Thans heeft een aantal buurtbewoners zich tot den officier van justitie te Utrecht gewend, met het verzoek deze zaak strafrechterlijk te vervolgen. Bij dit verzoek is een verklaring van Dr Rupert alhier gevoegd, waarin hij mededeelt, dat de vrouw in haar gezondheid is benadeeld geworden. De officier heeft thans proces-verbaal laten opmaken door de Rijks politie. Dure rechtspraak. Te Vlieland hadden eenige ingezetenen een varkentje ge mest. Toen 't verlangde gewicht bereikt was, kwam de man, die hoewel geen slager van beroep dit eerzaam handwerk jarenlang tot aller genoegen, behalve dan wellicht tot dat van het lijdend voorwerp, uitoefende. Reeds waren de hammen gerookt en behoorden meer dere heerlijkheden tot het verleden, toen voor elk der huisslachtingen een bekeuring volgde: bij 't slachten was een mes inplaats van een schietmasker gebruikt. Gedaagde verscheen dus voor het kantongerecht en met hem als ge tuigen de voormalige varkenshouders. De eer ste kreeg f 10 boete en elk der getuigen f 45 vergoeding wegens reis- en verblijfkosten en schadeloosstelling voor verzuim. Hun reis had n.l. drie dagen in Beslag genomen: de le dag de heenreis Vlieland, Harlingen, Leeeuwarden, Stavoren, Enkhuizen, Alkmaar, Helder (van 's morgens 7 tot 's avonds 6 uur), 2e dag voor de balie en 3e dag de terugreis Helder, Alkmaar, Enk- liuizen, Stavoren, Leeuwarden, Harlingen, Vlie land! (Volk) Een vrouwelijke stowaway. Bij aankomst van het stoomschip „Beckenham" te Cardiff werd aan de politie aldaar een 17-ja- rig Russisch meisje, Marie Alexandios gehee- ten, overgegeven, dat als jongen verkleed, op 10 Februari te Odessa aan boord had weten te komen en zich daar vier dagen lang ver borgen haj. kunnen houden, vóórdat haar aanwezigheid was opgemerkt. Toen zij ontdekt was en men aan boord vernam wie zij was, hadden leden der bemanning zich dadelijk be reid verklaard, de voor haar sexe geëigende kleeren voor haar te koopen. Er werd een bedrag van 120 gulden bij elkaar gebracht en toen men te Hamburg binnenliep werden de benoodigde kleedingstukken daar voor haar aangeschaft. Zij -mocht overdag vrijelijk op het schip rondloopen, doch werd des nachts in een afzonderlijke hut opgesloten. De romantische noot ontbreekt natuurlijk ook bij deze geschiedenis niet: vier leden der bemanning hebben reeds naar haar hand ge- aongen. Mogelijk heeft zij zich nog een be slissing voorgehouden. -Koudegolf. Terwijl in West-Europa den eersten dag der lente een zomersche temperatuur heerschte, wordt uit Rusland de intrede van een koudegolf gemeld, die te Moskou de temperatuur tot 15 graden onder nul deed dalen. Weer een slachtoffer der X- stralen. Het „Journal Officiel" heeft op voorstel van den minister van arbeid en volks gezondheid officiéél melding gemaakt van zus ter Glassinde, verpleegster in het ziekenhuis Ste Blandine te Metz, gedurende 25 jaar verbonden aan den radiologischen dienst van het ziekenhuis, waar zij blijk heeft gegeven van bewonderenswaardige zelfopoffering. Na afzetting van een arm is zij aan infectie bezweken. DEN HAAG. V.D. Eerste Kamer. Voortgegaan werd met de behandeling v.an het Belgisch Verdrag. De heer De Vos van Steen wijk (CI.H.) betoogt, dat een zoo belangrijk verdrag als dit dient te steunen op de sympathie dei- natie. Verre daarvan voelt ,het volk dit verdrag als een onrecht en een aanslag op zijn weerstandsvermogen, waardigheid en eer. Spr. begrijpt niet, hoe de Minister- in zijn concessies zoover kon gaan in 1919, aangezien het annexionisme door de groote mogendheden reeds van de baan was geschoven, vóór dat de Minister een voet in Parijs had gezet. Voor Spr. is het Moerdijkkanaal niet het voornaamste bezwaar. Voor hem blijft, het Schelderegiem het voornaamste struikel blok. Spr. hoopt, dat de Eerste Kamer dit verdrag, product van departementale eigenwijsheid, ongedaan zal maken, het geen zou zijn overeenkomstig haai- consti- tntioneele taak. Daarna was het woord aan Minister Van Kar nebeek. Spr. vraagt zich af, of hij de aanzegging, dat het verdrag zal worden verworpen, zoo zou moeten opvatten, dat hij slechts een ceremonie heeft te vervullen. Zoo mag en kan hij echter zijn taak niet. beschouwen. Er vf'as meer te doen dan de Belgische eischen af te wijzen. Er was de resolutie van 4 Juni. Sprekers beleid werd toen algemeen -gewaardeerd, ook door den heer D-e Vos van Steenwijk. BEDUM. (Gron.) De 71-jarige L. E. is door de duisternis misleid in een gracht bij een boerderij geraakt en verdronken. GLATZ. V. D. Hedenmorgen is een groote transportauto waarin 70 arbeiders vervoerd werden, op den straatweg Gell-e- nau-Kudowa Sakisch verongelukt. De auto -viel van de steile helling in een beek., 'Reeds zijn zes lijken geborgen. Het aan tel zwaar gewonden bedraagt 18. De 'chauffeur is spoorloos verdwenen. SHANGHAI. V. D. Nanking is nog steeds niet in handen der Kantonneezen. De nationalistische troepen zijn tot dicht bij d-e .stad genaderd. Op de buitenlandsche schepen en oorlogsschepen bevindt zich een groot aantal vluchtelingen. De toe stand rondom de buitenlandsche conces sies is verward en zeer gevaarlijk. De nationalistische' troepen blijven Shanghai in steeds grooter getale bin nenrukken. De toestand ds verbeterd, daar deze troepen de orde helpen herstellen. D© terugtrekkende Noordelijke troepen bie den slechts weinig tegenstand. Er zijn ongeveer 200.000 stakers. Alle handelsverkeer staat stil. GOES. Hedenmiddag werd op de- Alg. Begraafplaats het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. R. Breetvelt, oud- lioofd der O.L. school A, alhier, ter aarde besteld. Onder de aanwezigen waren de burgemeester en weth. v. d. Bout. Toen de kist in het graf was neergelaten, her dacht ds J. Koekehakker de vele ver diensten van den overledene voor de Doopsgezinde Gemeente en schetste zijn edel karakter, waardoor het zoo- gemakke lijk viel met hem samen te werken. Een kleinzoon van den overledene dank te voor de belangstelling. TERNEUZEN. In de Dinsdagavond ge- houden vergadering van de Chr.-Hist. ki-es- v-ereeniging alhier, werd voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing de candidatenlijst als volgt samengesteld: 1. B. N. van Dijke (aftr.), 2. J. van Riet (aftr.), 3. W. Beclet, 4. J. de Bruijne Mz., 5. D. van Aken (aftr.), '6. P. A. Leunis. MIDDELBURG. Namens Ged. Staten werd Jieden aanbesteed het maken eener plaatselijke verbreeding in den toegangs weg naar de pontons, het verlengen der kolenbergplaats, het bouwen van een olie bergplaats en van een tochtp-o-rtaal tegen den noordgevel van bet kantoorgebouw alles te Hansweert, alsmede aanbrengen van enkele veranderingen aan dat gebouw. Raming f8375. Inschrijvers waren de lieeren: J. van 'tHof te Hoek f8875; A. H. Goedemondt Hansweert f8780; W. Verlinde, Terneuzen 'f8740; Th. Sarneel, Iüoosterzande f8720; J. F. Adriaansens, Hontenisse f8650; W. v. d. Linde Kattendijke f8621 en R. Ver schelling Terneuzen fS575. MIDDELBURG. Door den hoofdingenieur directeur yan den Rijkswaterstaat alhier is heden aanbesteed: a. het onderhouden van liet teer- en carbolie-werk van kunstwerken, aanleg plaatsen en verdere inrichtingen, behoo- rende tot het kanaal van Terneuzen en de Rijkswaterleidingen bewesten en be oosten het kanaal, en het uitvoeren van daarmede in verband staande werkzaam heden, van' 1 April tot en met 31 Dec. 1927 in twee perceelen en in massa. Ra ming eerste perceel f925, tweede f2775, massa f3700. Alleen voor de massa was ingeschreven en wel door firma gebr. de Zeeuw, Terneuzen f4139; Alph. Guil- liet, Jemeuzen f4031, en G. A. v. d Straaten, Terneuzen f3674. b. het uitvoeren van bestortingen op de verdedigingswerken langs en in de Westerschelde, op den vooroever bij Ter neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen. Raming 1575 scheepston. Inschrijvers: A. de Bruijn, Terneuzen 176-5 ST.; J. P- de Vos, Ter. -neuzen 1765 S.T.; G. A- v. d. Straaten, Terneuzen 1800 S.T.; R. Verschelling, Terneuzen 1820 S.T.;: J- de Vries, Heem. stede 1828 S.T.; W. Bot, Rilland-Bath! 1887 ST.; P. M- Oostdijk, Terneuzen,' 1952 S.T. c. het opruimen van de bestaande en het maken van een nieuwe beschoeiing aan de zuidzijde van de gtadshaven te Veere. Raming f5000. Inschrijvers: J. Pa rel, Sliedrecht f7650; N.V. Aannemers; bedrijf v.b. v. Dongen en v. Hoven te Dordrecht f6800: P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f5700; A. v. d. Straaten) Jr., Hansweert f5620; ö- v. d. Klippe, Oosterland f5589: Iz. la Gasse, Koude- kerke f5500; N.V- v.Ii. D. A. Blijlevens, Made f5490; H. J. Keulemans, Middel burg f 5400. W. Verlinde, Terneuzen f5278; D. Stada, IJmuideai, f5140; P. Dekker, Veere f4890; P. de Voogd', Veere f4880; en J. J. Jansen, Middel burg f4645. Kats. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Leendert Abraham- polder is aanbesteed het verbeteren en onderhouden tot 30 April 1928 van de waterkeerende en andere werken aan bo- vengenoemden calamiteuzen polder. Ra ming f5665. Inschrijvers waren: J. Haringman te Colijnsplaat, voor f5975; Ant. Verburg Golijnsplaat f5955; J. de Bree Fz., Ter neuzen f5888; L. van Popering, Brui- nisse f5820; C. v. d. Klippe, Oosterland" f5817; Jan Roskam Cz., Sliedrecht f5600; N. v. d. Linde, Scharendijke, f5594; aan wien het werk, behoudens nadere goed keuring, Is gegund. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Maart, 2.30 u. Berlijn 59.2859.32. Brussel belga 34.72—34.76 Parijs 9.779.81 Londen 12.13V212-133/r New York 2.497/s2.50 Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zyn ver oordeeld wegens overtreding: als brandgast bij brand niet tegenwoordig zijn: T. P., Hein- kenszand f0.50 b. s. 1 d. h.; op verboden plaats te Goes anders dan stapvoets ryden met een voertuigC. d. D., Driewegen f 1 b. s. 1 d. h.overtreding wet openbare midde len van vervoer: J. v. D„ Ellewoutsdijk f10 b. s. 10 d. h.straatschenderijJ. C. K., Wolphaartsdjjk f3 b. s. 1" w. t. s.; loopen over grond ^vaarvan de toegang is verboden: A. v. d'. B., Wolphaartsdijk, vrijgesproken; overtreding reglement op de wegen en voet paden: C. d. J., Scbore f5 b. s. 5 d. h. M. B'., Nieuwdorp, 2 maal f10 b. s. 2 maal 10 d. h.mol vervoeren: J. V., Middelburg, f 10 b. s. 10 d. h.woonwagen laten staan op verboden plaats en niet verlichten: M. C., Middelburg, f5 en f 10 b. s. 5 en 10 d. b. met motor rijden met open knalpot: P. L. S., Goes f3 b. s. 3 d. h.zonder verlof bier verkoopen: M. E. S., Kamperland f25 b. s. 25 d. b.geen zegels plakken voor zijn arbeiders: P. A. S., Krabbendijke 25 maal f3 b. s. 25 maal 3 d. h.naam van den schipper niet op zijn schip hebben: A. S., Antwerpen f 5 b. s. 5 d. h.te Kapelle in de kom der gemeente harder rijden dan is aangegeven: R. K., Ossendrec-ht f5 b. s. 5 d. h.met motorrijtuig niet behoorlijk uit- wijken: W. d. B., Oostdijk f3 b. s. 3 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder nummer en rijbewijs: M. A., Krabbendijke, ambtenaar O. M. niet ontvankelijk verklaard; 's avonds fietsen zonder licht: P. J. S., Goes f7.50 b. s. 5 d. h.dronkenschapI. B., Hoedekenskerke f10 b. s. 10 d. h., J. d. V., Wolvega f15 b. s. 30 d. b.venten te Kapelle en Wol phaartsdijk zonder vergunning: J. de V. te Wolvega f3 b. s. 3 d. h. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche Eiervei- ling, Warmoezierstraat 3739, werden 270.000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeieren f4.30f5.60, Eendeieren f 4—f 4.95. VLISSINGEN, 22 Maart- 1927. Uien 1,5, Spi nazie 2035, Koolraap 0,51, Spruiten 11 22, Kroten 4, Wijnpeeën 3, Kleine Peeën 3—5, Witlof 7—16, Snijsla 19—22, Schorse- neeren 17 cl, alles per K.G. Roode kool 3,510, Savoye kool 7—15, Bloemkool 8—30 ct., alles per stuk. Raapsteel 2,53, Radijs' 46, Selderie 1—3,5, Prei 25, Lelies 5 5,5 ct., alles per bos. Veldsla 3752, Fian- sche Postelein 1418, Pieterselie 724, Zu ring 46, Dunsel 97103 ct., alles per kist GOES, 22 Maart 1927. Zure Bellefleur 130 f 32, Court Pendu f 20f 23, Meipipping f23, Stoofperen f 18, Witlof f 3f 15, Veldsla f7, Sjalotten f 0.90—f2, Uien f 1.20—f2, Koolrapen f 1.20, Wortelen f 1f 1.50, Ram menas fl.10, Kroten f0.20f0.50, Aardappe len (groote) f 4.70f 5.30, idem (poters) f 2.40 f 3.20, Witte kool f 1.80, Roode kool f .240 f 4, alles per 100 K.G. Roode kool f 2.80 Selderie f 3, Kropsla f 6f 10, alles per 100 stuks. Bloemen f 7, Prei f 1f 7, Rapen f 1, alles per 100 bos. Honing f0.40f0.52 per flacon. n i ir MIDDELBURG. Bevallen: M. C. Ooms ge'b. Kioreman, z.; S. J. van Eupen, geb. Feijens, z.; C. J. Bostelaar, geb. Schou ten, z.; C. J. Philip,se, geb. Vekemans, z M. de Bree, geb. Dingemanse, d.; P. S. v. d. Berge, geb. de Klerk, z. Overleden: A. van Eenennaam, 77 jr, geh. met J. J. v. d. Abeele; D. J. ide Villaers, 89 jr weduwe J. v, d. Poll. GOES. Geboren: Pieternella 'Maria:, d.v. Andreas Lookefeir en Jacoba de Rubber. OverledenPieter van der Moere, 35 j., gehuwd met Maria Elisabeth Perrels (Wis- senkerke). Stoomvaart-Mij. Nederland. JAN Pzn COEN (uitr.) 20 te Batavia. BALI (uitr.) 22 v. Suez. BINTANG (thuisr.) pass. 22/3 Gibraltar. JOHAN DE WITT (thuisr.) pass. 21/3 Gibraltar. KAMBANGAN 20/3 v. Batavia n. Amst. MOENA (thuisr.) 20/3 te Belawan. RONDO (uitz.) 21/3 v. Sabang. P. C. HOOFT (uitr.) pass. 20/3 Sagres. SAPAROEA (thuisr.) pass. 21/3 Perim. RADJA (uitr.) 21/3 175 naijl O. v. Land's End. Rotterdamsche Lloyd. SITOEBONDO 22 v. Batavia te R'dam. 3ACATRA (uitr.) p. 21 Ouessant. SIANTAR (uitr.) p. 21 Perim. PATRIA (thuisr.) 25 te Mars. verw. KEDOE (thuisr.) 21 v. Sabang. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond' van 24 Maait Krachtige, aanvankelijk stormachtige, Zuidel. tot Z.-W. wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met regenbuien. Later op klarend- en iets kouder. Barometerstand hedenmiddag twee uujo Stand van gistermiddag 760. Licht «pi voor fietoeco; Donderdag 6 u. 46. Heden overleed op het aller onverwachts onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, in den ouderdom van bijna 34 jaar, mij nalatende een kindje van nog geen vijf weken. De Heere, die geen reken schap geeft van Zijne daden, doe ons in Zijn ondoorgron- delijken wil berusten. Uit aller naam, A. POUWER. O.- en W. Souburg, 22 Maart 1927. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Zoon, Kleinzoon, Broeder, Zwager, Oom en Verloofde, MATTHEÜS VAN OOSTEN, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, in den bloeienden leeftijd van 24 jaar en 5 maanden- Sterke ons de Heere in deze zoo zware beproeving. Uit aller naam, Wed. G. VAN OOSTEN. Driewegen, 22 Maart 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3