Pit de Provincie Zoeklichtjes. Kerknieuws ■SPROOKJESPUDDING 1. Is het bericht in de dagbladen, dat zijn Excellentie een commissie in 't leven geroepen heeft, die den naam draagt van commissie voor beroepsomvorming, juist? 2. Zoo ja, zou zijn Excellentie dan zoo vriendelijk willen zijn, mede te deelen, welke taal dit is? 3. Indien zijn Excellentie met onder- geteekende van meening is," dat men in Nederland Nederlandsch behoort te spre ken en te schrijven, zou hij dan niet willen tbevorderen, dat in zijn departe ment voortaan naar dezen regel gehandeld wordt? Hjjk§subsidie $an de Krf.L. M. Van itevoegde zijdè wordt vernomen, dat de regeering thans met de K. L. M. tot overeenstemming is gekomen over een ontwerp-subsidie-contract, waarbij het rijk de Maatschappij gedurende een 7-tal jaren 'subsidie zoude toestaan, tot een gezamen lijk bedrag van f2.800.000, terwijl het rijk bovendien voor vijf ton in het kapitaal der Mij zou participeeren. Van particuliere zijde zou voor 5 ton nieuw kapitaal moeten worden verschaft. De Mij zou haar particulier karakter be houden doch zal onder toezicht van het Rijk blijven staan, dat daarbij zeggenschap zoude hebben i.z. de exploitatie der lucht- diensten. Het ligt in het voornemen wanneer' meer zekerheid bestaat omtrent het door de particulieren te verschaffen kapitaal de indiening te bevorderen van het wets ontwerp tot bekrachtiging van de tusschen het Rijk en de Mij te sluiten overeenkomst. De Eerste Kamer. Tot voorzitters der afdeelingen heeft de Eerste Kamer gekozen de heeren De Vos v. Steenwijk, Colijn, Smeenge, Polak en Haffmans en tot onder-voorzitters de heeren De Vries, Jansen, v. Embden, Molt- maker en Rink. De voorzitter deelde voorts medei, dat het in zijn voornemen ligt, de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag half 9, wanneer een begin zal worden gemaakt met het afdeelingsonderzoek van een groot aantal wetsontwerpen. Dit afdeelingsonder zoek zal Woensdag daarop 's morgens 11 uur worden voortgezet, 's Middags 2 uur begint de Kamer dan aan de openbare behandeling van de Staatsbegrooüng. De Kamer komt na de volgende week weer bijeen op 5 April voor gedurende een week. Dan gaat de Kamer op reces. Het Belgische tractaat. Het Hdbld wist gisteren te melden, dat, na de verwerping van het tractaat een motie zou worden (ingediend door deden uit alle fracties der Eerste Kamer, welke motie zou zijn gesteld in den geest, als door den heer Colijn aan de hand is ge daan. Nader verneemt het blad echter, dat er, althans zooals de zaken nu staan, waar schijnlijk niets zal komen van een derge lijke motie. De fractie-voorzitters zijn, ter (bespreking van het denkbeeld, terstond na afloop van de Kamervergadering bijeen gekomen, maar in die bijeenkomst is men niet tot een gezamenlijke -motie kunnen komen, daar de voorzitters van de sociaal- en de vrijzinnig-democraten, de heeren Wibaut en Van Embden, daartoe niet wil den medewerken. Kiezers in den Kieskring ZIERIKZEE, stemt op 6 April a.s. op No. 1 van lijst 5. Deze lijst luidt als volgt: 1. A. Timmerman Cz., Zierikzee. 2. W. den Boer, Zierikzee. 3. W. v. d. Berg Dz., Bruinisse. 4. J. de Bruyne, Brouwershaven. 5. C. W. den Boer, Brouwershaven. 6. L. Quant, Zierikzee. 7. H. S. van Waveren, Haamstede. 8. N. J. Geleijnse, Nieuwerkerk. 9. A. S. van Hoeve, Oosterland. 10. J. C. Vis, Haamstede. Luitenant ter zee 2de kl. D. Tydeman is overgeplaatst van. Willemsoord naar Vlissingen en geplaatst aan boord van Hi' Ms mijnenlegger Hydra. Hr Ms torpedobooten Z 5, 6 en 7 zijn van Nieuwediep te Vlissingen aange komen tot het houden van oefeningen. Middelburg. De lijst van candidaten der S. D. A. P- voor den gemeenteraad alhier bevat de volgende namen; J. Onderdijk, W. P. Cornelisse, P. Pb- Paul, Cl- v. d. Weel, allen aftredend; J. Wondergeim, mevr. 0. J. RiemensZegers, J- Eiff, E- de Priester en M. J. Schroevers. De Anti-Revolutionaire KLes- vereeniging stelde in haar gisteravond gehouden vergadering de volgende heeren candidaat voor den Gemeenteraad: 1. Mr A. A. de Veer; 2. J. A. Vertregt; 3. Chr. Hondius; 4. Wi. A. den Hollander; 5. A. D. Littooij; 6. J. F. Heemskerk; 7. P. I. Roth; 8. K. Helder; 9. J. Olthoff; 10. A. de Neeling. Goes. Dinsdagavond vergaderde de ver eeniging „Het Muziekgezelschap Ho-san- na". De vergadering werd door de heer H. 'Janse Bz. geopend op de gèbruike- lijke wijze, waarna hij) een 'kort ope ningswoord sprak. Na lezing der notulen, leverde de secretaris het verslag over 1926, waaruit bleek, dat het aantal wer kende leden gelijk was gebleven aan het voorafgegane jaar, dat de repetities over het algemeen goed bezocht worden, dat o-ok dezen winter weer verschillende nieu we stukken in studie zijn genomen, welke in het repertoire voor het a.s. seizo-ênl zullen worden opgenomen. De muzikale leiding bleef in handen van den heer C. G. Govaarts, musicus te Bergen op Zoom. De rekening van den penningmees. ter, dienst 1926 sloot met een nadeelig. saldo van f38.70- In het afgeloopen jaar werden zes concerten gegeven op de Groote Markt, 2 voor de donateurs Ln het Schuttershof en 1 op de tentoonstelling Nijtengo. Verder werd ter gelegenheid van het 25t-jarig huwelijksfeest van H. M- de Koningin, Koraalmuziek van den Stad, huistoren gegeven en op 19 April en 31 Aug. een muzikale wandeling door de gemeente -gemaakt; terwijl op 30 Juli medewerking werd verleend aan een boot tocht naar Rurgh, en ter gelegenheid van de uitreiking Moibilisatiekrais 's- middags op het terrein en des avonds op de Groote Markt geconcerteerd werd. De af tredende bestuursleden de heeren H. Janse Bz. en D. Glerum werden herkozen; de heer Janse ook weder als voorzitter. Bij de uitloting aandeelen Poukenlee. ning werden de nrs. 26, 29, 3 en 21 aangewezen. De begTooting voor 1927 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 1025, met een geraamd nadeelig saldo van f115. Waar elk jaar het nadeelig saldo groo- ter wordt, en de vereeniging zich bij het aanschaffen tot het allernoodzake lijkste beperkt en op de uitgaven dus niet bezuinigd kan worden, zal getracht worden de geldmiddelen te versterken' door hij de burgerij1 op meerderen steun aan te dringen. Na nog enkele interne aangelegenheden behandeld te hebben werd de vergadering: gesloten. Krabbeudijke. Onder voorzitterschap van dhr Cl P- Vogelaar Sr. kwam de A. R- Kiesvereen- Maandagavond in ver. gadering hijeen. Dhr. O. P -Vogelaar Sr. bracht verslag uit van de Centrale Go-es. Uit het verslag van den Penningmeester P. v. Ham bleek, dat er een "kassaldo was van ruim f189. De aftredende be. •stuursleden P. v. Ha-rn en J. F- Allaart werden met bijna afgemeene stemmen herkozen. Bij het overgaan van het stel. Ion van candidaten voor de gemeente, raadsverkiezing werd dhr Q. P. Vogelaar Sr. bij monde van! dhr M- O. van Hek. ken een woord van dank gebracht voor de wijze waarop hij- ook deze 4 jaar zijtn mandaat had vervuld, terwijl de wenseh werd uitgesproken dat hij nog vele jaren de A.R- kiezers in den- raad moge ver. tegenwoordigen. Bij acclamatie werd dhr G. P- Vogelaar Sr. de eerste plaats op de c.andidatenlijst aangeboden. Bij stem ming werd de lijst verder als vo-lgt sa. mengesteld; nr. 2 G- v. Ham, nr. 3 J- El. Allaart, nr. 4 J- Verlare, nr. 5 P- Gok. Hierna kreeg de voorz. liet woo-rd om een overzicht te geven- op welke wijze de raad ,in de laatste 4 jalar heeft gewerkt. Met aandacht werd spr. gevolgd. Duide. lijk bleek -dat aan -onzen A.R. vertegen woordiger de belangen der gemeente best zijn toevertrouwd. Brengen de kieze-rs straks in een groot aantal hun stemj uit op de lijst waarvan '0. P- Vo-gelaalr gr. nr. 1 is. Vlissing-en. B- en W. wijzen er den raad op, dat liet gewenscht is ten einde in -de toekomst uitvoering te kunnen geven aan het uitbreidingsplan, dat de gemeente de beschikking krijge over een aantal perceelen -grond, teneinde deize voor stra. ten te kunnen bestemmen. Daarmede in verband heeft de gemeente 1.65-90 H.A- weiland, to-ebehoorende aan J. Se Klerk en A. Flipse te Middelburg en ge-legen aan den Zwanenburgsclienweg in publieke veiling gekocht voor totaal f2245.30 in c-lusief de onkosten. Thans- stellen zij den raad voor dezen aankoop te bekrachtigen, welke ten laste komt van- het grondbedrijf. - Gisteravond hield in het Concert gebouw alhier de afdeeling Vlissingen va-n het Centraal Genootschap voor Kinder, lierstellings- en Vacantiekolonies haar al- gemeene ledenvergadering. Na opening -door den voorzitter, den heer P. T- Auër en lezing der notulen, bracht -de secretaris, de heer J. Blankert, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar met 65 ver. meerderde, en op 1 Januari 1927 191 bedroeg. Met blijdschap werd gememoreerd, dat als lid van het hoofdbestuur werd ga. kozén de heer dr A. P. Smitt, alhier, bestuurslid der afdeeling. De circulaires, verzonden om nieuwe le den te werven hadden tot gevolg dat 14 als zoodanig toetraden. In het afgeloopen jaar werden 39 kinderen ter verpleging uitgezonden, tegen 21 in het daaraan voorafgaande jaar. Dit groote aantal geeft reden tot voldoening, doch de financieele toestand der afdeeling is op dit oogen- blik minder gunstig, zoodat dit jaar heel wat minder kinderen kunnen worden uit gezonden. De ontvangsten over 1926 bedroegen f 5082.27, waaronder een gemeentelijke subsidie van f3000 en f 1735-40 als bij drage der ouders. De uitgaven beliepen f5748.58, nadeelig slot alzoo f666.31. Op 1 Jan. 1926 was er echter een vooi- deelig saldo van f698.81, zoodat het be zit op 1 Jan. 1927 bedroeg- f 32-50. De begrooting voor 1927 wordt ge raamd in ontvang en uitgaaf op f 3732.50. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede, dat de stand der-financiën zeer zorgelijk mag worden genoemd. Het zal zeer de vraag zijn, of in dat jaar nog opnieuw kinderen zullen worden uit gezonden, behalve dan die op het oogen- blik nog in verpleging zijn. In ieder geval zal moeten gewacht worden tot het na. jaarsseizoen. Verder deelde de voorzitter mede, dat, van R. Kath. zijde was verzocht de R. Kath .kinderen voortaan naar __R. Kath. kolonies te zenden, en dat de vereeniging daarvoor hetzelfde bedrag zou vergoeden als tot nu toe werd betaald. Het bestuur zou ditj echter betreuren, daar het van meening is, dat kinderen van elke geloofs richting in- de Centrale kolonies hun godsdienstplichten kunnen vervullen. Ge. -durende de 20 jaar dat de vereeniging kinderen uitzendt zijn nooit klachten ver nomen. Ook zijn er in de kolonies R. K. zusters. Bovendien is de vereeniging dan haar controle en verantwoordelijkheid O-ver de R. K. kinderen kwijt. Do vergadering kon zich met de ziens wijze van het bestuur vereenigen, zo-odat besloten werd op het verzoek van R. K. zijde niet in te gaan. Hierna werd de vergadering gesloten. Klocffnge. Door B- en W. is de dag van stemming voor de leden van den gemeenteraad nader vastgesteld op Vrijdag 20 Mei 1927. Oudefaïltf*. Door B. en W- alhier is de stemming voor leden va.n den raad be paald op Donderdag 19 Mei a.s. lerseke. Naar aanleiding van ons be richt in ons nr. van gisteren meldt men ons nader: Do heer J. L. Bom, reeds 10 jaar wethouder, heeft voor een candidatmir van de vfijz.-dem. kiesvereen. bedankt, maardit sluit niet uit, dat hij geen candidaat meer wordt. In meer dan een kring, -ook van andere gezindte, wordt overwogen hem een candidatuur aan te bieden. Outlelande- Maandagavond sprak in de Chr. School voor een talrijk gehoor het Tweede Kamerlid dhr C. van den Heuvel uit Heemstede, op verzoek van de A.-R. Kiesvereenigingen van Oudelande, Drie wegen en Baarland. Nadat dhr J. Botten berg den spreker had ingeleid, sprak deze over: „De beteekenis der Statenverkie zing". Hierbij liet de spreker duidelijk uitkomen het verschil tusschen een link- sche -en rechtscbe Statenmeerderheid, met als voorbeeld de Staten van JVoord- en Zuid-Holland. In "Noord-Holland werden duizenden guldens verslonden 'door het drijven der rood-rose meerderheid. In N. Holland zooveel mogelijk provinciale be drijven, in Zuid-Holland z-oo mogelijk over eenkomsten met particuliere bedrijven oï stichtingen. Het is een eerste dringende eisch om een go-ede Statenpolitiek te voe ren, wat betreft de Onderwijs-wetgeving en i,n verband met de Eerste Kamer-ver kiezingen. Wij moeten de Statenverkiezing beschouwen als onderdeel van den grooten strijd op polities: terrein. Zij is van be lang inzonderheid voor de handhaving van het gezag, van 71e onafhankelijkheid, van de Chr. gro-ndslagen onzer samenleving en van de vrijheid van godsdienst en geweten. Na een krachtige aanbeveling om te stemmen op de A.-R. lijst, eindigde de spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door -een drietal aanwezigen gebruik gemaakt, welke door dhr van den Heuvel afdoende werden beantwoord. 's H. Arendskerke. Maandagavond hield de Vereeniging „Het Groene Kruis", afdee ling 'sHeer Arendskerke, een algemeene vergadering die door 32 leden werd bijge woond. Door den secretaris w-erd verslag uitgebracht van den toestand der Vereeni ging over 1926, waaruit o.m. bleek, dat het getal leden, dat op 1 Januari 1925 366 bedroeg, thans is gestegen tot 376. Verder dat van de verplegingsartikelen in het afgeloopen jaar 58 maal werd gebruik ge maakt, en dat aan 25 verschillende zieken werden verstrekt 949 eieren, 819 L. melk en 31 p,ond vleesch. Aangeschaft werd een kinderw-eegschaal, -een horstpompje, een windring, hospitaallinnen, 3 steekbekkens één vioolvormig luchtkussen, dat tevens dient als -ondersteek. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat in 1926 was ontvangen f 1796.75i/2> w.o. begrepen het goed slot van 1925 ad f905.45 en de uitgaven f862.541/2 bedroegen, zoodat het batig slot bedraagt f934.21. Daarna las Ds de Voogd, het jaa-rversla'g vo-or van den Diaconessenarheid over '26. Hieruit bleek, dat do-or de wijkverpleeg ster 219 bezoeken voor hulpverleening 136 belangstellende bezoeken en 77 tuber- culosebezoeken te 's Heer Arendskerke zijn afgelegd. Aan zuster Lippits w-erd een woord van dank gebracht voor al den arbeid door haar in het belang der zieken verricht. Met waardeering werd gespro ken, over de wijze, waarop deze haar taak vervult. Tot afgevaardigde naar de vergaderingen van de Groene Kruisver- eenigingen werd benoemd de heer M. Mol en tot -diens plaatsvervanger de heer K. Janse. Ten slotte wordt met overgrootie meerderheid van stemmen besloten, de vergaderingen van het Groene Kruis, afd. 'sHeer Arendskerke, voortaan te blijven houden in een der alhier bestaande café's in plaats van in het vergaderlokaal der gemeente. Hierna sluiting. Souburg. In de Ned. Ilerv. Kerk trad Zondagavond op Ds Hamming, Geref. Pre dikant te Middelburg -om een opwekkend woord te spreken voor het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Hij deed dit naar aan leiding van 2 Petrus 119. In zijn rede liet hij ook duidelijk uitkomen 3-e 'vast heid en het licht van het woord Gods. Het ruime kerkgebouw was goed bezet. Na het einde der samenkomst vereenigdeil vele belangstellenden zich in het lokaal Reliobóth, waar Ds Talma, voorzitter van de afd. Vlissingen van het Nederlandsch Bijbelgenootschap het do-el van dit genoot schap duidelijk uiteenzette. Het bijbel-ge- nootschap drukt den Bijbel in tal van formaten, lettersoorten en banden en stelt deze verkrijgbaar tot zeer lagen prijs, vaak ook om niet, voor behoeftigen, kerken', zondagsscholen, Chr. scholen en allerlei instellingen van liefdadigheid. Ook aan militairen en zeelieden worden kosteloos bijbels verstrekt. Verder wordt, de ben ding zeer gesteund door de bijbelverta lingen of de Bijbelsch-e leesboeken in de zeer vele inlaudsche talen van Oost-Indië. Zelfs worden door .het genootschap per sonen opgeleid tot zendeling-taalgeleerde. Tot voor korten tijd ging het zeer nuttige werk van het bijbelgenootschap alleen uit van de Hervormden. Thans hebben o-ok de Gereformeerden, o.a. dr Grosheide, zitting in het hoofd bestuur, daar het werk niet moet dienen voor een bepaalde kerk, maar voor de gansche Christenheid. Het resultaat der besprekingen was, dat te Oost-Souburg bij Dhr Dobbelaar, te West-Souburg bij dhr Baljeu en te Rittbem bij Ds H. van Oijen een bijbeldepot zal worden geplaatst. Staande de vergadering gaven zich reeds 26 personen op als lid of begunstiger* Andere belangstellenden kunnen zich op geven bij Dr Ubbink, Ned. Herv. Pred., Ds Wurth, Geref. Pred., beiden te Souburg, en Ds van Oijen, Ned. Herv. Pred. te Rit them. Na het zingen van Gezang 180:1 eindigde Ds Voorhoeve met dankzegging. Aagtekerke. Gisteravond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging, onder leiding va-n den tweeden voorzitter g„ Bosselaar. De volgende candidaten werden gesteld voor den gemeenteraad: nr. 1. .J. Moens aftr., nr. 2 A. G. Peper aftr., nr 3 L. de Visser, nr. 4- C. de Visser, nr. 5 L- iFrancke, nr. 6 J. Blaas, nr. 7 A- de Lange, nr. 8 L. Corré. De vergadering werd gesloten met dankgebed. Voor de a.s. verkiezing van leden voor den gemeenteraad alhier zijn door de Staatk. Geref. Partij candidaat gesteld: 1. J. Corree gr. aftr., 2- A- Verhage aftr., 3. W. de Visser Jz„ 4 Joh. Maljaars Pz., 5- J. de Visser Jz., 6- H-. Wisse Pz., 7. Jac. Minderhoud Nz., 8- G. de Visser. Nieuw- en St. Joosland. Door de Staat kundig Geref. Kiesvereeniging zijn voor den raad candidaat gesteld: 1. Samuel Janse Sam.zoon en 2. Jan Houterman. Domburg. Door de afdeeling Domburg van de g.D.A.P. zijn 'voor den gemeente raad de heeren CL Geldof, P. Brand, en Joh. Corré candidaat gesteld. Eerste Kamer. Het Verdrag met België. De sprekerslijst is gisteren nog niet geheel afgewerkt. Vandaag komt eerst nog de heer de V-os van Steenwijk aan het woord en dan zal eindelijk de Minister gelegenheid krijgen zijn slandpunf te ver dedigen. Gisteren liebb-en nog drie sprekers het woord gevoerd, n.l. de heeren Moltmakei' CS.D.A.P.) en Smeenge (V.-B.) die beiden het verdrag bestreden, -de eerste als man van die moderne vakbeweging, en de tweede als voorzitter van „Schuttevaer". in welke kwaliteit hij betoogde dat de belangen van de binnenscheepvaart door het verdrag worden geschaad. De heer Anema (A.-R.) heeft het ver drag verdedigd. Ofschoon hij tegen verschillende onder deden van h-et Schelderegiem bezwaren heeft, beschouwt hij het stelsel als zoo danig als een normalen stap in het ont wikkelingsproces van het internationaal rivierenrecht in het algemeen en het Scheldebeh-eer in het bijzonder. De Sch-el- dereserve acht hij een Belgische onvrien delijkheid, maar een ongevaarlijke on vriendelijkheid. Dit verdrag aldus deze spr-eker geeft de oplossing van -een eindeloos en gecompliceerd vraagstuk. Een internati onale vuurhaard, die reeds een eeuw smeult; moet thans worden g-edoofd, maar dat doet men niet, m-et op dit tractaat, een knibbelen, een knabbelen en een knaag- politiek toe te passen, met door daarover eenige zakken juridische, economische en historische krenten uit te storten. Het tractaat moet zonder mokken worden aan vaard. Daarbij komt nog -een kwestie van nati onal-en aard. Wanneer België en Nederland het niet eens worden, zal de aanspraak d-er groote mogendheden om zich met de regeling te bemoeien, verhoogd worden. Als men dit gevaar onderschat, sp-eelt men m-et vuur. De m-ogendheden kunnen er niet -onverschillig onder blijven als hier -een internationale vuurhaard blijft smeu len. In verwerping ziet spr. een onver geeflijke kortzichtigheid. Er zijn nu 26 sprekers aan het woord geweest, waarvan 5 voorstanders, 1 twij felaar en 20 tegenstanders. Daar is de lieve lente! Na den zondvloed werd het door God verzekerd: Voortaan, alle de dagen dei aarde- zullen zaaiing en oogst, en koude en hitte, en zomer en winter niet ophou. den. En die belofte werd en wordt vervuld. Nog maar kort geleden was alles even dor en doodsch en als dan de koude wind over de velden gierde, scheen het onmogelijk dat de natuur weer tot nieuw leven zou ontwaken. .Maar daar koestert de lentezon de boo. men en beemden, en overal begint het le ven zich te openbaren. Uit de koude klei-klonten spruit het. frissche groen; uit de donkere aarde ko men de kleurige bloemen en uit de dorre stronken spruiten de groene takken. De bloemen kleuren de velden, de kud den bevolken de weiden en de vggelen ze zingen weer hun schoonste lied. Er is lentestemming in de lucht. En als het goed is een lentelied in de harten, want immers alles predikt hei; Onze Heere is groot en van veel kracht, zijns verstands is geen getal. OPMERKER. Twewto Kamer. Rooae Naijver. De heer de Visser, de communisti sche afgevaardigde, zit zijn sociaal-demo cratische neefjes in de Tweede- Kamer dan maar leelijk dwars. Dat is gebleken bij de z.g. ontwape- ningsdebatten, waarbij het bijna tot een veldslag kwam en het bleek ook gisteren weer. De heer de Visser heeft n.l. de '8- D- A.P. een interpellatie afgesnoept over het verblijf van Hr. Ms. „Sumatra" te Shang hai en wat het ergst is, hij wenscht die voorloo-pig niet te houden. Nu wil het gebruik, dat geen vragen gesteld worden over een onderwerp, waarover aan een ander een interpellatie is toegestaan. Toen er de vorige week gelegenheid was deze interpellatie te houden, vroeg de heer de- Visser, niettegenstaande hij denzelfde-n en den daaro-pvolgenden dag op vergade ringen sprak, uitstel met het oog op een keelontsteking. Dit zou nu niet zoo erg zijn, als dan de S.D-A.P. maar had kunnen ageeren, maar dat werd dooi' zijn ageeren- belet. De heer Vliegen moest dat gisteren vertel len en als de interpellatie niet spoedig -gehouden wordt, zal hij vragen stellen -over wat er te Shanghai voorvalt. Naamlooze vennootschappen. Vervolgens kwam aan de orde het wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de bepalingen in het Wetboek van Koop handel omtrent de naamlooze vennoot schap en van-daarmede samenhangende artikelen in- dat Wetboek en in het Wet boek van Strafrecht, welk ontwerp in hoofdzaak ten doel heeft, de wettelijke bepalingen meer aan te passen aan de practijk. Bepaald nieuw is deze materies niet. Het ontwerp is ingediend in 1910 door Minister Nelissen. Op 12 Dec. 1919, dus 9 jaar later verscheen het voorl. ver slag. -Op 10 Januari 1925, -dus weer '5 jaar later verscheen de memorie van- ant woorden nn heeft onlangs Minister Don- ner weer een aantal wijzigingen aange bracht, waarom de heer Knotten- b e 11 gisteren een poging deed om het ontwerp van de agenda af te voeren. M-et 55 tegen 13 stemmen van de 100 afgevaardigden waren dus maar even 32 afwezig besloot de Kamer echter tot behandeling over te gaan. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Soest, G. Alers ie Nieuw-Lekkcrland. Bedankt voor Geervliet, J. Baarslag te Melissant. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht, D. van Dijk te Gro ningen en Dr W. G. Harrenstein te Amster dam. Beroepen te Hoorn, P. D. Kuiper, cand. te Kampen. Chr. Geref. Kerk. Beroe-pen te Steenwijk, J. B. G. Croes te NaardenBussum. Te Dokkum, K. G. van Smeden te Kampen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, M. Hofman te Krab- bendijke en J. Vreugdenhil te Bruinisse. D s W. A. Iveers f. Te Utrecht is in den ouderdom van 59 jaar overk leden Ds W. A. Keers, emeritus predikant van de Ned. Herv. gemeente te 's Heer Arendskerke. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag te kwart voor 12 uur op de twee-de algemeene begraafplaats te- Utrecht. D s J. N. Bieger. Naar gemeld wordt, zal Ds. J. N. Bieger, Evang. Lu- thesrsch predikant te Vlissing-en, die zich voor uitzending naar Ned.-Indië ter be schikking van o-nze Regeering gesteld heeft, -op Zonda-g 29 Mei a.s. afscheid pre diken, en wel des voormiddags in Middel burg en des avonds te Vlissingen. Ds Bieger en echtgenoot© hopen met twee kinderen het oudste blijft in Hol land van Genua af de reis te maken per s.s. „Prinses Juliana", dat 7 Juni a.s. van Amsterdam- afvaart. In Batavia aangekomen zal Ds Bieger vernemen, waar hij zal hebben te arbeiden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2