Laatste Berichten. Rechtszaken Finansieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Advertenties. dat d« veiligheidsspeld open omhoog zat en bovenaan den slokdarm was blijven hangen. Met een instrument werd toen de speld met goed gevolg verwijderd. Schip gestrand. Het Neder- landsehe stoomschip Nieuwland, van de Tyne naar Amsterdam, is 2 mijl ten Zui den van Egmond gestrand. Vier sleepboo- ten bevinden zich in de nabijheid van het gestrande schip. Het schip zit op de bui tenste bank. De positie is niet gevaarlijk, zoolang het weer goed en de zee kalm blijft. Smokkelen van gedistil leerd- Vrijdag is door de rijksambtena ren te Amsterdam een zending „eieren" in beslag genomen, die bij onderzoek uit gedistilleerd bleek te bestaan. De zending is uit Doetinchem per spoor verzonden en was afkomstig uit Silvolde. Nieuwe tornado in Arkan sas. Reuter seint uit Springfield (Mis souri) De tweede tornado in 48 uren tijds heeft Noord-Ar kansas geteisterd. In Green Forest zijn 25 personen gedood. Een hulptrein is in allerijl naar de plaats des onheils vertrokken. MAASTRICHT V. D. Naar wij verne men hebben Gedep. Staten van Limburg besloten bij de regeering aan te dringen in te grijpen in verband met de bekende moeilijkheden in, de glas- en aardewerk industrie te Maastricht. SCHIEDAM. V. D. De Express-bank, ver dacht van overtreding der Loterijwet is heden door den Kantonrechter vrijgespro ken. De Bank heeft daarop een' aanklacht ingediend tegen het blad „de Voorwaarts" wegens laster en smaadschrift. BOXTEL V. D. To Voorborg (N.-Br.) heeft een aanrijding plaats gehad tus- schen een auto en' een boerenwagen. De boer werd op slag gedood. ZEVENAAR. Bij de familie is gisteren bericht ontvangen, dat de heer en mevr. D. uit Terborg aan den Rijn met hun auto zijn verongelukt. De auto van den heer D. kwam in botsing met een andere auto. Mevr. D. is op slag gedood en de heer D. werd gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken. SHANGHAI. De Nationale strijdkrachten zijn hedien Shanghai binnengerukt De al- gemeiene staking is uitgebroken. Pi-shoe- chen, de gouverneur van Shanghai, is gevlucht naar de Fransche concessie. PARIJS. V."D. Briand is van zijn buiten verblijf naar !hier teruggekeerd in ver band met het conflict tusschen Italië en Joego-Slavië. Met de ra- geeringen te Berlijn en Londen wordt over leg gepleegd inzake de wenschelijkheid van het bijeenroepen van den Volken bondsraad. ROME. Het Italiaansche Memorandum aan het Ministerie van Builtehlandsche Zaken te Belgrado bevat de Waarschuwing aan de Joego.Slavische regeering dat ItaP lië niet neutraal kan blijven ingeval vah een Revolutionaire beweging in Al banië, wanneer deze wordt bevorderd zij het ook op bedekte wijze door de ra. geering te Belgrado. Volgens hier ont vangen telegrammen heeft later de! Brit. sehe gezant ook bericht gebracht nan den Min. van Buitenl. .Zaken en ook hem ervan in kennis gesteld, dat Engeland ten opzichte van Albanië zal samen wer. ken met Italië. De gezant wees den mi nister er op dat Joego-Slavië door een optreden in Albanië niet alleen in cont flict geraakt met Italië doich! ook met Engeland. N. V. Izaak Boasson Zanen's Bank te Middelburg. In de Zaterdag gehouden algemeenei vergadering van aandeelhouders van Izaak Roasson Zorten's Bank te Middelburg, werd de Balans en de Winst, en Verliesre kening, alsmede de voorgestelde winstver. deeling goedgekeurd. Blijkens het uitgebrachte verslag over het boekjaar 1926 bedroeg de bruto winst f 84.684.751/2, waarvan f36.244.31 aan provisie en f 48.440-441/2 aan inl terest, benevens f 83931 onverdeeld winst saldo 1925. Na aftrek van onkosten enz. resteert een nettowinst van f 54.412-5-71/2, waarvan een dividend van 7Va pet. wordt uitge. keerd, terwijl een bedrag van f3000 voor het reservefonds wordt bestemd, zoodat dit alsdan bedraagt £43.000- Hoek. Aanbesteding door den architect L. de Bruijne te Neuzen van de verbou wing van het woonhuis en de landbouw- schuur van den heer D. Riemens, land bouwer alhier. Ingeschreven werd: le per ceel, metselwerk: Gebr. Scheele te Sluiskil f 1735; S. P. v. d. Hooft, Sluiskil f 1775; P. Kaas, Sas van Gent f 2099; W. A. Nieuwlisck, Hoek f 2134; Gebr. Kolijn, Neuzen f 1910. Gegund aan Gebr. Scheele te Sluiskil. 2e perceel, timmerwerk: HaakKaan te Neuzen f 1247,50; P. Hamelink, Hoek f 1494; H. Kaiser, Neuzen, f 1475; P. A. Leunis, Neuzen f 1630; J. v. d. Bent, Neu zen f 1648; G. H. Vermeulen, Sluiskil f 1825. Gegund aan HaakKaan te Neu zen. 3e perceel, schilderwerk: Inmiddels on derhands gegund aan Gebr. Kiel te Hoek. 4e perceel, loodgieterswerk: J. Kool, Sluiskil f273; Guequierre, Neuzen f264; M. Wieland, Hoek f 229. Gegund aan M. Wieland te Hoek. le en 2e perceel samen J. van 't Hoff te Hoek voor f 3820. De Vlissingsche Potemkin- zaak. Naar het „Volk" verneemt, zal de bekende zaak van het Potemkin-verbod te Vlissingen op 20 April behandeld wor den voor bet Haagsche Gerechtshof. Als verdediger treedt op mr J. E. W. Duys. De aanrijding te Rilland- Bath. Naar wij vernemen zal, nu de Kantonrechter te Goes zich onbevoegd heeft verklaard om kennis van de zaak te nemen, de kwestie van de botsing tusschen sneltrein en vrachtauto bij den onbewaakten overweg aan den Derden Weg te Rilland-Bath door de Rechtbank te Middelburg behandeld worden. Geen loondienst doch fa milieverband. Te Hoogeveen had iemand na den dood zijner vrouw zijn huishouding en de verzorging van twee kleine kinderen opgedragen aan een zus ter zijner overleden echtgenoote, die hier voor kost, inwoning en een rijksdaalder per week verkreeg, wat vóór haar komst uitdrukkelijk werd overeengekomen. De Raad van Arbeid te Assen vroeg een bedrag wegens achterstallige premiën in verband met het in gebreke blijven van het plakken van rentezegels, daar de heer des huizes dit niet verplichtend achtte. Nadat de aangesprokene eerst tever geefs van de navorderingsbeslissing in be roep was gekomen bij den Raad van Be roep te Groningen, heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht beslist, dat hier niet van loondienstverhouding tusschen den zwager en diens schoonzuster kan worden gesproken, doch dat de door laatstgenoem de ten huize van haar zwager verrichte werkzaamheden voortvloeien uit een fami lieverband. toegebracht. Al deze feiten hebben er to.e gal'jtd, dat tot de gevangenneming is be- slotótt. De vechtpartijen in den Rotterdams ch en Gemeen t-p. ra! a d. De Rott. schrijft Hét stuitend tooneel dat zich Vrijdag in de Raadszaal heeft afgespeeld doet weer opnieuw naar Voren dringen de vraag; „Moet dat zoo doorgaan Als unicum in de parlementaire geschiet tl en is der laatste decenniën zagen we ©en Raadslid door een halfbeschonken medelid bloedend verwonden, nadat deze eerst het hoofd der Politie had bedreigd. Ep wie geeft de garantie, dat de gelet .genereerde straks zijn laatste bedreiging niet zal nakomen en: in een volgende zitting met mes of revolver onheilen zal stichten? De stad Rotterdam heeft het recht te eischen, dat aan dit onteerend bedrijf een einde kome. Daartoe worde elk wet. tig middel aangewend. Vooralsnog komt pns het denkbeeld van den heer Baars om het Reglement van Orde in dien zin te wijzigen, dat 'een lid, dat zich mis. draagt, voor langeren tijd kan worden buitengesloten, het meest gewenscht voor. Maar blijve het dan niet bij een denk. beeld, maar worde spoedig een voorstel daartoe, ingediend. ET is nog iets: De steeds verder gaande verruwing' in bet optreden van den Rapaljaan heeft medegebracht, dat in de laatste zittingen op een gruwelijke wijlze de Naam Gods is gelasterd. De grofste vloeken werden in de Raadszaal gehoord. Het komt ons voor, dat van den voorzitter mag worden verlangd, dat hij hiertegenover niet lijde lijk blijft Dat de eer vah menschen wordt aangerand is erg, maar meer nog past heilige verontwaardiging, wanneer in de Raadszaal van de tweede stad des Rijks publiekelijk de Naam des Hoeren wordt gevloekt. Wij hopen, dat ook de christe lijke Raadsfracties hiertegen met kracht zullen protesteeren en zoo de voorzitter niet optreedt bij het eerste vloekwoord dat weer zal worden gehoord demonstratief de Raadszaal zullen verlatten. Zóó mag het niet langer. Naar aanleiding van het gebeurde in den gemeenteraad, is tegen het raadslid Cöreinans, proces-verbaal opgemaakt ter zake van weders panni ghei d tegen del po litieambtenaren, die hemt opYast van den burgemeester uit de raadszaal verwijderd hebben. Ook zal tegen den Rapaljaan wegens mishandeling van het raadslid Heimans een vervolging worden inge. steld. Geweid tegen een oude vrouw. Een dezer nachten werd de wed. W. te Terlinden-Noorbeek plotseling wak ker door dat ze in een aangrenzende kamer hoorde praten. Ze stond op en ontdekte, dat in die kamer zoowel als in de keuken licht brandde. Het keuken raam stond open. Toen ze daar kwam, hoorde za gedempt pratén in de gang. De indringers waren bezig de voordeur te openen, waarschijnlijk om bij mogelijk onraad den aftocht vrij te hebben. Be 60-jarige greep haar browning, maar voor ze 't wapen in de band had, hadden ook de indringers onraad bespeurd, haar gegrepen, tegen den grond geworpen onder Bedreiging haar te zullen dooden als ze niet vertelde, waar ze haar geld had ver borgen. Toen zij heftigen tegenstand bood, kneep een der laffe kerels haar da keel dicht, zoodat ze niet schreeuwen kon, terwijl de ander alles nasnuffelde, kasten en laden openbrak en den inhoud over den vloer slingerde. Een bedrag aan geld viel in hun handen, benevens een brow ning, en een kistje sigaren. Toen alles was afgezocht, kozen ze het hazenpad na 't licht te hebben uitgedraaid. De wed. W. die 'tniet wilde opgeven draaide het licht weer aan, waarna een der bandieten baar een trap in de zijde gaf, dat ze omver sloeg. De bandiet, die haar moest vasthouden, had intusschen geen benijdenswaardig baantje gehad. Zijn pet en de helft van zijn das, moest hij in haar handen achter laten, terwijl ze hem bovendien nog een bloedneus had gestompt. De marechaussee uit Slenaken die den volgenden morgen een onderzoek instelde met behulp van 'n paar speurhonden, heeft een halve zijden das, ee0 pet en een' bebloeden zakdoek gevonden. Het is reeds djn tweeden keer, dat dit oude mensch, wier echtgenoot drie maanden geleden is overleden, wordt lastig geval len. Op 27 Februari j.l. wist ze waar schijnlijk dezelfde dieven, die reeds de blinden van een venster hadden weten te openen met haar vuurwapen op de vlucht te drijven. Beide dieven waren ge maskerd geweest. Mishan deling van politie. Donderdagavond na afloop van een ver- kooping in een café te IlarkemarOpeinde, trok een bende van wel 50 personen, sommigen verhit door alcohol, zingende en joelende langs de woning van den veldwachter U. Bekkema. Deze, die op het rumoer was komen toeloopen, trad tusschen beide ten einde rust te her stellen en meteen de namen der ergste herriemakers te noteeren. Onder hen be vonden zich W. F. W. en T. K., die zich jil dadelijk tegen den veldwachter keerden. W. liep op den veldwachter toe ouder den uitroep: Wat wil je, ik zing biet, en stootte daarbij den veldwachter herhaaldelijk tegen de borst. Ook K. sprong op den veldwachter toe. Deze, die zonder sabel, alleen gewapend met zijn revolver, fle menigte was tegemoet geloopen, zag zich ernstig bedreigd, daar de menigte hem geheel had ingesloten en trachtte zijn revolver te trekken. T. IC., dit ziende, riep: Wat, wil je schieten? en greep on verhoeds den veldwachter em het middel en wierp hem ruggeling op den grond. Met de eene hand greep hij den veldwach ter bij de keel, onder den uitroep: Je zult eerst je revolver kwijt en anders smoor ik je, dan zal je sterven! Wel een kwartier bleven de beide mannen worstelen, zonder dat het den veldwachter mocht gelukken zich te bevrijden. Hoe wel er ongeveer een 100 personen om ben heen stonden, stak niemand een hand uit en werd zelfs aan de vrouw en doch ter van Bekkema den weg tot den politie man versperd. Tegen de dochter zei men: Daar niet heen, zij doen vader niets Zelfs voor het halen van assistentie bleak niemand te zjjn te vinden. Eindelijk ge lukte het de dochter haar vader de sa<- bel te bezorgen, nadat K. op de vlucht was geslagen. W., die weer op den veld wachter toekwam, kreeg nu op zijn beurt eenige flinke slagen met den sabel en nam hierop ijlings de vlucht. Inmiddels verschenen de chef-veldwachter A. Scher pel en de rijksveldwachter W. Hiemstra van Surhuistervem ten tooneele en ar resteerden1 nog denzelfden avond T. K. in zijn woning. Na eetn voorloopig ver hoor, waarbij hjj niets meer van het ge beurde veinsde te weten, is hij naar Bui tenpost overgebracht Vandaar werd hij overgebracht naar Leeuwarden en ter be schikking van de justitie gesteld. Hjj werd in het huis van bewaring opgesloten. K a n t o o r lo o p e r overval len. Zaterdagmorgen te even over nege nen reed de 64-jarige S., bediende van Swarttouw's Stuwadoorsbedrijf, te Rotter dam van het kantoor per fiets af, om, zoo als wekelijks geschiedt, loongelden over te brengen naar den Linker Maasoever. Het geld tot een bedrag van 5000 gulden, had hij in een linnen zak bij zich. Toen de man ongeveer halverweg de Kievitslaan was gekomen, sprong plotseling een kerel op hem af, wierp hem van zijn rijwiel, zoodat S. van het talud langs den weg gleed, greep de fiets en den zak met geld en reed zoo snel mogelijk weg. De oude plan, die zoo plotseling overvallen was, riep om hulp, doch pas na eenigen tijd werd hij op gemerkt door een agent van de motorbri gade die in een auto passeerde. Deze zette den beroover achterna en zag, dat hij het opgespoten terrein van het Goolhavenplan was opgevlucht. De agent trok zijn revol ver en loste eenige schoten om den vluch teling tot staan te brengen, daar hij hem op het terrein met zijn auto niet kon vol gen. Dit had echter geen resultaat. Het ge luk wilde toen, dat een rijwielagent aan kwam. Deze zette de achtervolging voort en loste eveneens eenige schoten, maar de kerel stoorde zich ook daaraan niet. Hij reed het geheele terrein over, doch daar de agent vlugger was dan hij, wist deze hem in te halen en te arresteeren. De man, die 34 jaar oud bleek te zijn, A. de B. te heeten en koopman van beroep, is in ver zekerde bewaring gesteld. Geld en fiets werden in beslag genomen. - Ze worden nooit wijzer. Donderdagavond had te Almelo een onge luk plaats, dat wonder boven wonder goed afliep. Toen de trein naar Enschedé reeds in beweging was, wilde mej. van den Berg uit Enschedé nog instappen. Zij rukte het portier open, doch kreeg meteen zoo'n ge weldigen slag van de deur, dat zij tusschen de beide wagens vloog. Daar kwam zij op de buffers en de trekstang terecht, waar aan zij zich in haar doodsangst krampach tig vastklemde. Een reiziger trok aan de noodrem, waarop de trein op een afstand van 50 M. tot stilstand werd gebracht. De juffrouw had weinig letsel bekomen, zoo dat zij haar reis kon vervolgen. Alleen liep zij natuurlijk proces-verbaal op, terwijl de trein 20 minuten vertraging had. Gasverstikking te Gronin gen. Drie kinderen gestorven. Zaterdagavond heeft te Groningen een droevig ongeval plaats gehad, dat een jong gezin in diepen rouw heeft gedom peld. Toen de echtgenoote van den café houder H. Kiers, wonende Noorder Stati onsstraat no. 1, zich dien avond om half twaalf naar de boven het café gelegen) slaapkamer begaf om nog even naar haar kinderen te zien, bemerkte zij, dat in de kamer een sterke gaslucht hing. Zij kwam tot de vreeselijke ontdekking dat haar drie kinderen, een jongen van drie en haar twee dochtertjes, een tweeling van vijftien maanden oud, levenloos in hun bedjes la gen. Direct werden doctoren gewaar schuwd, doch zij konden slechts den dood constateeren. Het droevig ongeval, dat ver oorzaakt is doordat een gaskraantje was blijven openstaan, heeft in de stad veel ontroering gewekt. Weer een pakket met ver gif verloren. Opnieuw is in Londen een pakket met vergif verloren geraakt. Het bevatte een twaalftal buisjes met elk twintig morfine-tabletten, hoogst gevaar lijk, vooral wanneer kinderen ze in handen mochten krijgen. Ze zijn zoek geraakt, ter wijl een boodschappenjongen het pakket naar een postkantoor bracht. Voor het te rugbezorgen is een 'belooning uitgeloofd. 1Drie keer grootvader op e e n d a g. Dat buitenkansje had een werk man te Verviers, Michel genaamd, 's Mor gens vroeg verblijdden zijn beide schoon dochters hem met een jongen en een meis je, terwijl 's avonds zijn eenige gehuwde dochter met een meisje er nummer drie aan toe voegde. Een speld ingeslikt. Vrouw van D. uit Uden had haar kindje van 14 dagen gevoed en miste daarna een veilig heidsspeld. Doordat het kindje ongewoon schreide, meende de moeder, dat het wicht de speld ingeslikt had. Ze liet het kind door een dokter onderzoeken en deze oor deelde het raadzaam het patiëntje naar 't gasthuis te brengen, alwaar hij het met Röntgenstralen onderzocht. Men zag toen, Door de rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard J. Elfrink, tim merman te Terneuzen. Gocaïne-smokkelaars. Door de recherche en belastingambtenaren te Vlissingen zijn Zaterdag twee Rotterdam- sche kooplieden aangehouden, die in bet bezit bleken te zijn van 12 flesschen, te zamen inhoudende 3 K.G. cocaïne. Zij be kenden de cocaïne voor f 600 per K.G. te hebben gekocht en er f 750 voor zouden hebben gekregen. Brand in een autogarage. Donderdag 1.1. is brand ontstaan in de autogarage van den autobusondernemer Mehu, staande te Tasdijk onder Klooster- zande, gemeente Hontenisse. De gansche garage ging in de vlammen op. Een daar in staande autobus, plaats biedende voor 20 personen, ging eveneens verloren, ter wijl een Fordautobus nog tijdig in veilig heid kon worden gebracht. Het vuur werd door omwonenden met emmers water ge- bluscht, waarbij later nog de motorspuit van Kloosterzande assistentie veileende. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting of tengevolge van een wegge worpen brandende sigaret. Verzekering dekt de schade. Axel. De R.-K. Kiesvereeniging stelde de volgende candidaten voor den Gemeen teraad: 1. G. Th. van de Bilt; 2. Ch. G. Claessens; 3. J. J. Michielsen; 4. B. Se- ghers. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Maart 2 45 u. Berlijn 59.26—59.30. i Brussel belga 34.7234-76 Parijs 9.769.80 Londen 12.13Vs—l:2.13i/2 New York 2.497/82.50 Rotterdam, '21 Maart 1927. Graanmarkt. Tlarwe wederolm met klein aanbod hooger betaald, prima! kwa1. liteit f 15.35—f 15-95, overigens f 14-50 f 15, rogge f12f 12.50, gerst chev'ali. lier kalm, onveranderd f 12.25f 12.75, haver blijft vast gestemd, f 10.25f 10-75, kleine groene erwten bijzonder in del tus- schenkwaliteit lager verkocht f 14f22. extra puike er boven, schokkers met klein aanbod tot belangrijk lagere prijzen moei. lijk te veükoopen, bruine^ boonen 'klein aanbod, prijshoudend verhandeld f 11- f 13.50, in bijz. gevallen iets meer betaald, alles per 100 k.g. Veemarkt: Aanvoer522 vette run deren, 220 vette kalveren, 173 Schapen en Lammeren, 1299 Varkens. Prijzen per 1/2K.G.Koeien 3031, 4042, 46471/2, Ossen 36, 4041, 44—46, Stieren 35, 38, 40—41, Vette Kal veren 50521/2, 621/265, 72,575, Scha pen £20f36, Lammeren f20f34, bei den p'. st., Varkens 30, 31, 311/2. Koeien en ossen aanvoer flink, handel gewoon, prijzen vrijwel als vorige week'. Een enkele puik beste koe nog tot 21/2' cent boven noteering. Stieren met meer aanvoer dan gewoonlijk op de Maandagen, handel traag, prijzen gedrukt. Vette kal veren aanvoer flink, handel tamelijk, prij zen iets lager. Een enkel puik best kalf tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren, aanvoer gering, handel stil, prijzen met niet veel verandering. Varkens aanvoer ruim, handel kalm, prijzen ge drukt. Een enkel puik best ex. nog 1/2 c. boven noteering. Zaden: Geel Mosterd f 25f 26, Blauw) Maanzaad f 45f 48, Karvvijzaad f 341— f 36, Lijnzaad voer f 16—f 19, Lijnzaad zaai f23f25, Kanariezaad £12f13, Koolzaad f25f27. Vlas. 11700 K.G. blauw £1—fl.30, 3750 K.G. wit Zeeuwseh f0.95—fl.10, 6400 K.G. Holl. Geel f 1-,£1.30, 20600 K.G. Groningsch fl—fl.25, 600 K.G. Dauw root f 1. Aardapp elen: Brieische 'Eigenhei mers f4.50f5.20, Zeenwsche Eigenhei mers f4.25f4.90, Blauwe Eigenheimers f4.50f5, Zeeuwsche Bonte f5.30f5.70 Zeenwsche Blauwe £5.30f5.70, .Roters f2.50—f3.50, Red Star f4.60—f5, Bra- vo's f5f5.50, Maltas per K.G. 12,5 14 ct. Aanvoer tamelijk, vraag stil. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: G. Gil de, 23 j. en P. Gabriëlse, 23 j.; A. A. Cal- jouw, 26 j. en E. G. Tinbergen, 20 j. Gehuwd: J. Ova, 24 j. en J. Bliek, 22 j.; P. Geldof, 28 j. en M. van Tatenhove, 24 j. Bevallen: M. Kooman geb. Leempoel, d.; C. S. Mol geb. Ludikhuize, d. Overleden: A. L. Hendrikse, 57 j.( geh. met E. Onderdijk; A. J. Zoons, 68 j., ge huwd met H. J. Buijs; J. Kwekkeboom, 66 j„ gehuwd met L. de Nood; A. Rijnten, 8 j., z. v. G. J. RijntenMervel. GOES. Huw .-afkon.: Jacobus Klooster man, 28 j. jm. en Cornelia Adrians Baaijens, 24 j. jd. te Kapelle; Piet er Dek ker, 26 j. jm. en Neeltj© de Braai, 23 j. jd. te Kloeitinge. Geboren: Barbera Neeltje Johanna, d. v. Martinus de Jongie en Geesina Wiea Meyer. Van 1017 Maart. KRUININGEN. Ondertrouwd: Chr. D. Hovestadt, 45 j. en T. M. Poleij, 35 j. Geboren: Emile Alex Karei Eduard, z.v. A. van Hootegem en E. M. Roose. Overleden: S. Vienne, 77 j., wed. v. L. Dronkers (Nisse); J. P. Timmerman, 71 j., echtg. van G. van Pienbroek. Van 317 Maart. WEMELDINGE. Geboren: Machelina Adriana, d. v. W. Vleugel en E. J. Eek- hardt; Cornelia Leuntje, d. v. A. van de Guchte en A. van Staalen. (Kr. C.) COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 17, Pieter Adriaan Verburg, 24 j. te Wisse- kerke en Anna Bouterse, 23 j. KORTGENE. Geboren: 16, Sara, d. v. Johannes Rooze en Maria Santina van der Weele. Overleden: 11, Jozias Verburg, 45 j., on gehuwd, overleden te Middelburg. Stoomvaart-Mij. Nederland. 1 JAN PZ. CIOEN (uitr.) 18 v. Singapore, 21/3 v. A'dam Jte Batavia! verwacht MOENA 18/3 v. Singapore KRAKATAN (uitr.) p. 18 Suez. RADJA (uitr.) 19 v. Amst. naar JaVa!. RONDO (uitr.) 19 te Sabang. ROTTI (thuisr.) 19 v. Pt. Said. 1 SEMRILAN (uitr.) 19 te Baitavia. JOHAN DE WERT (thuisr.) 18. v. Geinuai. BINTANG (thuisr.) 22/3 bij Gibraltar Ver wacht. P. C. HOOFD (uitr.) 22/3 te Algiers verw- Rotterdamsche Lloyd. 'T INDRAPOERA' (uitr.) 18 v. Marseille, MENADO (uitr.) p. 18 Oitavos. SITOEBONDO (thuisr.) 19 te Londea. TAPANOELI 19 v. Rotterd. te Hamburg T'ABANAN (thuisr.) 18 v. Singapore; DELI 19 v. RotL n. Batavia. f DJEMBER 19 v. Rott. n. Hamburg. DJAMBI Holl. Afr. Jtijn (thuis.) p. 18/3 Oitavos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot dein avond van 22 Maart: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Z-O. tot Z.-W. wind. Toenemend bewolkt. La ter wellicht eenige regen. Aanvankelijk iets zachter. Barometerstand hedenmiddag twee uur» Stand van Zaterdagmorgen tien uur 775. Lidht op; voor fietsers: Dinsdag, 6 u. 42. Heden overleed zacht en kalm, na geduldig lijden, onze innig geliefde Man en Vader ADRIAAN NIJSSE, in den ouderdom van 46 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, Wed. A. NIJSSE-Verboom JANNETJE. PIETERNELLA. Kloetinge, 21 Maart 1927. 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3