Het Zeeuwsche boekje. Rechtszaken, Het Vrouwen-hoekje. F r i s s c h e huid. Ci zeer .goede werking op Een paar druppels daar water, doen alle vettie aangezicht verdwijnen e zacht en frisch. voor een herbenoeming in aanmerking te komen, werd benoemd dhr B. J. Westen burger. Aan de Vereeniging voor Ghr. Schoolonderwijs werd een voorschot op de in 1927 te ontvangen vergoeding, als be doeld in art. 101 der L. O.-wet verleend van f 350. In verband met een bericht van den Directeur-Generaal der Posterijen, dat vooreerst geen concessie voor radiodistri butie zal worden verleend, werd een con cessieaanvraag van dhr Cornelius Cohen voor radiodistributie voor kennisgeving aangenomen. De Stoomtram Walcheren vroeg een bij drage van f 88 in het exploitatietekort dier tram over 1925. De meerderheid van B. en W. stelt voor, het verzoek niet in te willi gen. Dhr Elout stelde in het licht dat het hier gold een bijdrage over 1925, dus ge durende een tijd dat de tram nog geen autobussen liet rijden. Hij wilde dan ook de bijdrage verleenen. Dhr van Sluijs is tegen het verleenen eener bijdrage, daar naar zijn meening elke zaak zelf in eigen kosten moet kunnen voorzien. Dhr de Vis ser wilde de bijdrage geven, daar de tram van groot belang is voor den landbouw. Dhr Elout stelde in het licht, dat bij hel oprichten van de tram veel meer het be lang der betrokken streek had gegolden dan de mogelijkheid op winst. Met 5 tegen 2 stemmen, die van dhrn Van Sluijs en Van der Hage, wordt daarna de gevraagde bijdrage verleend. De post „leermiddelen" op de begroo ting van 1927 werd daarna, waar gebleken is dat groote uitgaven zijn te doen, met f 700 verhoogd. Besloten werd de muziek- vereeniging „Apollo" vergunning te geven tot het plaatsen van een afscheiding rond de muziektent op de Markt. Na een toelichting van den voorzitter en dhr Elout werd een crediet van f 340 verleend voor het maken van een onder- grondsclie electrische geleiding van de Centrale naar het Telefoonversterkersta- tion. Van de N.V. „De Nieuwe Onderneming" was een verzoek ingekomen om in beroep te gaan van de beslissing van Ged. Staten, waarbij concessie werd verleend aan de N.V. Stoomtram Walcheren voor den Autobusdienst MiddelburgDomburg. De voorzitter stelt voor om aan dit verzoek te voldoen. Dhr Elout wil alle mogelijke po gingen aanwenden om het behoud van den Autobusdienst van „de Nieuwe Onderne ming" te helpen bevorderen evenals dhr Westenburger en dhr Van Sluijs. Dhr de Visser zou liever dit verzoek, dat eerst den vorigen dag was ingekomen, aanhouden om nog nader te overwegen wat te doen staat. Met 6 tegen 1 stem, die van dhr de Visser, werd daarna besloten in hooger beroep te gaan. Dhr Van der Hage wees op de moeilijk heden, die bij den plaats gehad hebbenden brand ook weer zijn gebleken als gevolg van de weinig logische begrenzing en vroeg wat moest gebeuren wanneer in het villapark of omgeving, dus buiten het grondgebied van Domburg, brand uitbrak. Nadat dhr de Visser inlichtingen had ont vangen omtrent de verrekening van de kosten van uitbreiding der Centrale werd de vergadering gesloten. Oostkapeile. Donderdagavond hield de Geref. Knapenvereeniging haar jaarverga dering in de Chr. school, in tegenwoordig heid van Oudercommissie en afgev. van den Kerkeraad. De leiding berustte bij den oudsten leider dhr J. de Voogd Wz. De gebruikelijke verslagen werden uitge bracht. Verder werden 2 opstellen geleverd een door A. Geertse over „Politieke twis ten tijdens het 12-jarig Bestand" en een over „de opwekking van het dochtertje van Jairus" door P. Biemens. De Oudercom missie bracht rapport uit van haar ver richte werk. De Knapenvereeniging is door haar van den Kerkeraad overgeno men. Inplaats van 1 leider zijn er 4 be noemd, die ieder een vak ter behandeling hebben. Opgezocht zijn 48 personen, die elk jaar een kleine bijdrage aan de Veree niging willen schenken. Het woord werd nog gevoerd namens den Kerkeraad door Ds Douma en namens de Oudercommissie door dhr P. Cornelisse. Binnen korten tijd hoopt de Oudercommissie over te gaan tot de oprichting van een Meisjesvereeniging. Zulks kan geschieden wanneer een ge schikte leidster is gevonden. Nadat de avond verder op gezellige wijze doorge bracht was, eindigde dhr P. Cornelisse met dankgebed. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren. Afwezig de leden G. Vermeulei en F. de De Biddag. In vele Zeeuwsche dorpen is vorigen Woensdag (9 Maart) weer Biddag gehou den. Er zou over de kerkelijke viering van die Bid- en Dankdagen wel wat te zeggen zijn, doch dit zou niet passen in de kolommen van een blad als „De Zeeuw", maar beter in die van een Kerk blad. Wel is het bekend, dat van de viering van de Bid- en Dankdagen in de meeste provincies van ons land geen sprake meer is. Op 't platteland van Zeeland en, naar ik wel eens gehoord heb, in Overijsel hand haaft men alleen deze dagen nog. Ook lees ik wel eens, van een Biduur voor de visscherij in sommige visschersplaa.t- sen. In enkele plaatsen buiten Zeeland heb ik het meegemaakt, dat men een Zondag morgengodsdienstoefening in Maart en No vember bestemide resp. als bid- en dank- uur voor 't gewas. Maar dat is vrijwel alles. Ook valt niet te ohtkennen, dat men eenige moeite heeft, omi in onze: provincie Jonge. Het gemeenteverslag over 1926 werd den Raad aangeboden. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1926 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f2750. Voor de woonwagens werd als standplaats aangewezen het einde van den Roonensdijk. Besloten werd evenals vorige jaren vergunning te vragen tot het houden van een 'loterij bij! gelegen heid van de najaarsveemarkt. De voor zitter deelt mede, dat in verband miet dei opening van de lokaalspoor op 18 Mei de stemming voor den 'Gemeenteraad thans zal plaats hebben op 16 Mei a.s. Besloten wordt in het a.s. najaar 2 lantaarns te plaatsen, n.l. 1 aan den Achterdijk en 1 aan den Platteweg, ten einde daardoor de weg naar het station te verlichten. Een zonderling r ij k vrouw- t. j e. De politie Ie Parijs hield Woensdag een oud vrouwtje aan, dat in lompen gekleei was en een zak met allerlei afval bij zich droog, toen zij, achter een bruidstoet, een huis in een van de voornaamste wijken van Parijs wilde binnengaan. Op het politiebureau kon het vrouwtje aanloonen, dat zij verschei dene huizen te Parijs en boerderijen in het departement van de Oise bezit, welke tezamen een bezit ter waarde van meer dan 300.000 gulden vertegenwoordigen. De zonderlinge vrouw is 56 jaar oud en pleegt in lompen gehuld de groote markten at te loopen en te leven van wat zij daar opraapt en in restaurants aan afval ophaalt. Zij is al her haaldelijk opgepakt, doch telkens na vast stelling van haar identiteit weer op vrije voeten gelaten. Een hotelier dient besproken kamers beschikbaar te houden. De rechtbank le Nice heeft een belangrijk vonnis voor toeristen geveld. Professor Politte uit Parijs had in December 1926 telegrafisch vier kamers tegen Maart in zeker hotel besteld en dezo opdracht in Januari per brief be vestigd. Toen hij nu dezer dagen met zijn familie verscheen, zeide de directeur, dat de kamers niet meer disponibel waren. De pro fessor heeft deze zaak in kort geding bij de rechtbank aanhangig gemaakt, die gister beslist heeft, dat hotelhouders aan deze af spraken gebonden zijn, tenzij ze 10 dagen voor den gevraagden datum bericht teruggezonden hebben, dat zij geen kamers disponibel heb ben of wenschen te stellen. De professor kreeg bovendien duizend francs schadevergoeding. Een vliegende fiets. Men kondigt weer iets nieuws aan, een luchtscheepje, waar voor de beweegkracht wordt geleverd door een persoon, die een soort rijwiel betrapt, dat onder een ballon is bevestigd. De vervaardi ger van dit toestel heeft zich ook bezig gehou den met hallonspringen en beweert, dat hij een sprong van bijna twee kilometer heeft gemaakt. Maar dat was hem blijkbaar niet lang genoeg en het verlangen welde op in zijn hart, een sprong voor onbepaalden tijd en onbepaalde lengte voort te zetten, m.a.w. te blijven zweven. Hij maakte daarom een fielsraam van aluminium. Dat stuk weegt nog geen drie pond. En hij stelt zich voor, het onder een sigaarvormigen ballon vast te maken. De ballon, die ongeveer 150 kub. M. inhoud moet hebben, is in staat van wor ding. De trappers van de „fiets" brengen een schroef in beweging en de knutselaar gelooft, dat die schroef hem, zijn fiets en zijn ballon met een snelheid van een 40 K.M. per uur door de lucht zal voortbewegen. Wij zullen er spoedig wel meer van höoren. Deze terug gang op primitieve voortbeweging in de lucht is wel een merkwaardig verschijnsel. Hotelbrand te Bonn. Gisternacht is in het benedengedeelte van het hotel Koe- nigshof te Bonn brand uitgebroken, die zoo snel om zich heen greep, dat spoedig ook de derde verdieping, waar zich' enkele hotel gasten bevonden, werd aangetast. Tegen 3 uur was de brand bedwongen. Ook de tweede ver dieping heeft ernstig geleden. De schade wordt op 1.000000 Mk ..geschat. De gasten kon den zich allen tijdig redden. Ronselaars voor hot vreemde lingen-legioen. Men schrijft uit Kerk rad e aan de Msb. De commissaris van politie te Kerkrade heeft, daar Willy Molir van Duitsche natio naliteit is en op Duitsch' gebied bij het vreem delingenlegioen zou zijn ingelijfd, zooals hij aan zijne ouders schreef een en ander deelden wy reeds mede don Duitschen consul te Maastricht op de hoogte gesteld. Een onderzoek naar het gebeurde ligt buiten de viering algemeen Te doen blijven. In de Zeeuwsche steden is daarvan in 't geheel geen sprake meter. Zeker er wor den wel twee malen per dag godsdienst oefeningen gehouden, maar ze zijn, vooral die des morgens, schaarsch bezocht. Er zijn maar weinig zaken en bedrijven, die op Bid- en Dankdag gesloten of stopgezet worden en ik geef toe, dat het voor vele neringdoenden in de steden uiterst moeilijk valt dat te doen. Het, zakenle ven van nu valt niet te vergelijken met dat uit den tijd, toen onze Bid- en Dank dagen zijn ingesteld. En van een Goddelijk gebod als ten aanzien van den Zondag kan hier natuurlijk niet gesproken worden. Hoo sommige Christelijke winkeliers arf- keerig zijn om met een oude gewoonte te bleken en toch ook moeten rekenen, rwet den tijd, waarin ze nu eenmaal leven, bleek mij nog vorigen Woensdag. Ik zag n.l. dat enkelen wel hun 'gordijnen had den laten zakken, maar toch de klanten bedienden, als ze in den winkel kwa men. Weer anderen hadden den geiheelen dag hun zaak geopend, uitgezonderd tij dens de avondgodsdienstoefening. Dit alles wijst natuurlijk op een ge wrongen verhouding. Van een ajgemeene Biddagviering is 'in zulk een stad geen de bemiddelingsfeer^van Nederlandsche auto riteiten. Do tegenspraak door het persagent schap Havas is nog geen bewijs, dat de 21- jarige mijnwerker Mohr zijn ouders te Kerk rade onwaarheid zou hebben geschreven. Bla den, die te Aken verschijnen, hebben de laatste maanden herhaaldelijk gevallen van ontvoering gepubliceerd van jonge mannen. De algemeene opinie is, dat zij door ronsealars zijn aangeworven voor het vreemdelingen-le gioen. Kindermoord. Gisteren werd voor de Rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen J. van S„ vrouw de G., 28 jaar, wonende te Dreischor, thans in bewaring te Mid delburg. Aan verdachte was ten laste gelegd in den nacht van 28 op 29 Janu ari 1.1. te Dreischor opzettelijk baar 4 weken oud kind te hebben gedood door bet gezichtje met dekens te bedekken waardoor het is gestikt. Verdachte werd bijgestaan door Mr Hugenholtz, advocaat te Goes. Verdachte erkent het feit te hebben gepleegd omdat zij bang was er in de toekomst niet voor te kunnen zorgen, en niet wist waar zij er mee zou moeten blijven. Haar was ook de huur der woning opgezegd. De getuige P. Lijk, wed van Splundier, wonende te Dreischor, thans te Zierikzee, moeder van verdachte, zegt bij haar doch ter te hebben ingewoond en met deze herhaaldelijk erover te hebben gesproken, dat zij zoo slecht konden rondkomen. Beiden ontvingen ondersteuning van het Armbestuur, doch haar dochter was aan gezegd, dat haar steun zou worden ver minderd, terwijl een kostganger weg ging. Den avond voor de daad had haar dochter het plan opgevat het kind om het leven te brengen. Getuige zegt niet te hebben gezien op welke wijze dif geschiedde, doch ontdekte den volgenden morgen, dat het kindje een doodskleur had, waarop zij haar dochter naar den dokter heeft gezon den, die daarop inmiddels is verschenen. Volgens getuige zorgde verdachte goed voor haai' kinderen en hield er veel van. Getuige P. Gaanderse, timmerman te Dreischor, zegt, op 5 Februari er bij te zijn geweest, toen het kistje voor de lijkschouwing werd geopend. Het lijkje was het kind van verdachte. Ook volgens deze getuige was verdachte over het alge meen goed voor haar kinderen. Op een vraag van verdediger, zegt deze getuige, dat het op Dreischor gewoonte is, wanneer iemand uit zijn woning wordt gezet, dat dan in het arrestantenlokaal lei- plaatse huisvesting wordt verleend. Het zou haar man niet gemakkelijk vallen in Dreischor werk te krijgen. Dr Hulst uit Leiden, die de lijkschou wing verrichtte zegt, pp het lijkje geen sporen van geweld te hebben aangetrof fen en acht het mogelijk, dat het kind onder dekens is gestikt. Dr Rutger van Eek te Dreischor zegt den dood le hebben geconstateerd. De verdachte stond als een goede huisvrouw bekend en het was dezen arts ook bekend, dat verdachte's moeder ziekelijk was. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zegt, dat verdachte ten laste ge legd is moord op haar kindje. De des kundigen verklaren, dat haar kind aan verstikking is gestorven en verdachte be kent het feit. De Officier vraagt zich af, wat er met deze vrouw moet gebeuren. Er zijn voor haar verzachtende omstan digheden. De toekomst leek haar te zwaar. Ze is aan het tobben geraakt, en de wanhopige gedachte om haar kind weg te maken, heeft bij haar de overhand gekregen. De bij haar inwonende moeder heeft haar in deze afschuwelijke zaak nog gestijfd. De Officier meende tegen verdachte wegens moord een gevangenis straf van twee jaar te moeten eischen. De verdediger yangt zijn pleidooi aan door te zeggen, dat het bedekken van een gezicht van het kindje nog geen dood door verstikking behoefde te weeg te brengen. Verdachte was van meening, dat het kind niet gezond was. Verdediger is bet met het O. M. eens, dat liet hier een moeielijke zaak is wat de strafmaat be treft. Verdachte is reeds op jeugdigen leeftijd getrouwd, het huwelijk was goed en zij hadden drie kinderen. De man was molenaarsknecht en zij hadden hun brood. Er is evenwel in hun levens-om standigheden een geweldige ommekeer ge komen, hetgeen op verdachte een sterke uitwerking had. De man raakte zijn be trekking kwijt, ze moesten uit hun wo ning en liet denkbeeld stond haar reeds voor oogen, dat zij in het arrestanten- lokaal zouden terechtkomen. Ook had den ze een kostganger, die weg ging, terwijl haar man ziek werd en in het gasthuis werd opgenomen. Verdachte heeft een dagenlangen strijd gevoerd en de bij haar inwonende moeder heeft haar niet geholpen doch tot de daad aangezet. Ten einde raad en door armoede gedreven heeft zij tenslotte de daad bedreven waar over zij thans veel berouw heeft, en waartoe zij inderdaad in wanhoop is over gegaan. Gelet op deze omstandigheden' meent verdediger een beroep te moeten doen op de clementie der Rechtbank. fa De Eerste Kamer. Reeds wezen wij, zegt het „Centrum" op de groote belangstelling alom in den lande betoond in de werkzaamheid der Eerste Kamer, nu daar liet Nederlandsch- Belgisch Tractaat in behandeling' is. Met spanning wordt de uitslag van het debat tegemoet gezien. Van het debat.luister warevan de eindstemming. Want van een eigenlijk debat is hier weinig sprake. De meeste sprekers verklaarden, tegen het Tractaat te zullen stemmen. Wij hebben hier een verzameling rede voeringen, vrijwel geheel op schrift gesteld en voorgelezen. DE SLUISWERKEN TE IJMUIDEN. Nog steeds is men in een der putten aan het heien. Boven ziet men de drie machines die tegelijk aan het werk zijn. sprake. Kantoren en bureaux zijn geopend. Do fabrieken werken. Het daarin werk zame personeel kan in het gunstigste, geval alleen de avondgodsdienstoefening bijwonen, als deze tenminste niet op een te vroeg uur wordt gehouden. En liet is dan ook te verklaren, dat de kerikeraad der Geref. Kerk te Vlissingen het voor beeld van sommige Ilollandsclie kerken heeft gevolgd en alleen des avonds op een uur, waarop anders de vergaderingen aanvangen een godsdienstoefening laat houden. Ook op de dorpen kost het blijkbaar moeite, om de viering als van 'Oucts te doen geschieden. Ik heb de lijst van preekbeurten eens doorgekeken >en dan bleek me, dat er verscheidene (speciaal Ned. Ilerv.) Gemeenten waren, waar slechts één dienst werd gehouden. Wel wordt de Biddagavond op 't platteland veelal benut voor het houden van lezin gen, het geven van uitvoeringen, enz., maar deze staan tot den „Biddag voor 't Gewas" in geen enkel verband. Meer wil ik over de kerkelijke viering van Bid- en Dankdag iiever niet zeggen, want ik weet, dat er van ouds her over de instelling van deze en dergelijke dagen (Tweede feestdagen, G-»»de Vrijdag, enz.) zeer verschillend en dikwijls in hooge mate inconsequent wordt geoordeeld. Wel is er in dit verhand iets, dat ik meen te moeten bespreken. Ik hoorde n.l. en ik kan daar tot op dit oogenblik geen verklaring, ja zelfs geen verontschuldiging voor vinden dat er Christen-landbouwers en andere werkgevers in ons goede Zeeland zijn, die liet vanzelfsprekend vinden, dat hun personeel op Bid- en Dankdag niet komt werken, maar nalaten, om' toch voor die dagen liet gewone loon uit te koeren. Het, is in vele kerken de gewoonte, dat op Bid- en Dankdag flink gecollecteerd wordt voor de kerk en de diaconie. Een gewoonte, waar zeker een goede gedachte in ligt, als tenminste de bedoeling niet voorzit, om op die dagen groote verzoen dag" te houden en "het verder weer met den Heere op een "koopje tei wagen. Maar lioe dan te verklaren, dat men onzen God tegen komt met een offer der dankbaarheid, waarin tevens ligt de er kenning van diepe afhankelijkheid van Hem, maar zijn ondergeschikten aan 't. eind van de week naar huis zendt met een dag loon minder dan gewoonlijk? Hoe zou het veeleer een echt Christelijke dead zijn, als mw behalve kerk en dial Wat de Minister erop antwoorden zai, schijnt den meesten spiekers weinig te in' teresseeren. Wat hij ook alsnog moge aan voeren, men zal tegenstemmen. Voor den Minister, die reeds drie langs Memories van Antwoord opstelde, on m de Tweede Kamer eon verdedigingsrede van ruim vier uren hield, is hot geen aangenaam vooruitzicht, thans weer t0 moeten spreken in antwoord op woord voerders, die bij voorbaat verklaarden: wat gij ook moogt aanvoeren, hoe klem. mend het ook zijn moge, wij stemmen tegen. Als dit „debat" genoemd kan worden dan is het toch wel een zonderlinge «ii ongewone vorm van debat! Even zonderling is ook de telkens weer herhaalde bewering: de Eerste Kamer moet het Tractaat door de Volksvertegenwoor diging aangenomen, afstemmen, omdat de publieke opinie tegen dit Tractaat is. Historisch is de taak der Eerste Ka mer juist het omgekeerde. Zij moet oen wetsontwerp, in de Tweede Kamer aangenomen onder een sterken drang der openbare meening, van „den waan van den dag", in haar rustige at mosfeer, verheven boven dien volkswaan, opnieuw toetsen aan het welbegrepen Landsbelang. Dat de Eerste Kamer tegenover de Tweede Kamer daar zou moeten optra den als vertegenwoordiger van de publieke opinie is historisch en staatsrechtelijk onjuist. De Volkenhonds raad heeft zijn zitting weer beëindigd en de verschil lende staatslieden zijn naar hun woonplaat sen teruggekeerd. De Saarkwestie, waar over begrijpelijkerwijs vooral in Duitsch- land veel te doen was, is voorloopig bij gelegd, doordal een compromis werd ge vonden, waarmee zoowel Duitschland als Frankrijk zich vereenigden. Met de ont wapen ingscon fe re n t i o staat het er niet zoo best voor. Hier is vooral een diepgaand meeningsver- scliil aan 't licht gekomen tussclien Frank rijk en de Vereen. Staten. President Coo- lidge wil een afzonderlijke conferentie, Briarid wil alles te Genève geregeld zien. opdat zulk een conferentie zich namv aansluit aan liet werk van den Volken hond. En ondertusschen komt er van de vermindering van bewapening practiseli nog weinig of niets. In Polen dreigt het economisch leven ernstig schade te zullen lijden door een staking, die tot de meeste bedrijven dreigt over te slaan. Misschien zit ook hier wel het Bolsjewisme achter, gelijk dit deze weck ook weer van zich liooren deen op de Balkan en in Zwitserland dooor allerlei gestook en bedekte propaganda. Het verdrag met België blijft in ons land nog steeds de aan dacht vragen. Misschien zou de Eerste Kamer gisteren zoover komen, dat alle ingeschreven sprekers (26) hun speech hebben afgestoken, maar de rode van den Minister, de replieken en de met zooveel spanning verbeide eind stemming moeten lot volgende week waehten. Het ziet er wel naar uit, dal het verdrag er in deze Kamer niet koml. Maar zekerheid dienaangaande bestaat na tuurlijk niet. De TweedeKamer vergaderde deze week slechts eenmaal, zoodat daarvan al heel weinig valt te zeggen. De wijziging der Land- en Tuinbouwongevallenwet bracht zij alleen tot stand. De Jaarbeurs te Utrecht is dezo week weer geopend. Deze grootsche in stelling weet zich, ook in tijden van ma laise, te handhaven. De organisators ver dienen zeer zeker een woord van hulde. Deze week had ook de nummering der candidate n 1 ij ste n voor de Prov. Staten plaats. Zoo wijst alles op de al dicht naderende verkiezingen voor de Prov. Staten. Moge er onder ons aan de voorbereiding' daarvan getrouw ge arbeid worclen. Ieder kenne zijn plicht vóór en op G April! Do schoonmaak. Neen, ik wil geen signaal geven, dat de schoonmaaktijd weer daar is. De vrouwen weten het toe!' welDaar zijn er, die zich haasten, om conie ook zijn personeel bedacht met een gave der dankbaarheid. Hoe zou men met verontwaardiging spreken, als een liberaal werkgever tot zijn arbeider, die vrij vroeg, om den Biddag te vieren, zei; „Je kunt naar de kerk gaan, zon dikwijls je wil, maar je krijgt dien dag geen cent loon!" Maar hoe moet ik dan noem'en het gedrag van een Christenwerkgever (een dergelijk geval is mij bij name genoemd), die het zijn arbeider niet in de keus gaf, om F werken of weg te blijven, maar die een- voudig-weg op Biddag zijn zaak sloot en z'n arbeider dien dag naar huis stuurde, echter zonder één cent loon? Misschien had die werkgever bezwaar om dien dag z'n arbeider te laten werken hij had er echter, naar ik vast geloof, beter aan gedaan maar niet, omi hem zonder loon te laten. Nog eens, ik weet voor een dergelijk geval verklaring noch ver ontschuldiging. Als dit stukje er toe mag meewerken dat het geweten van de hier bedoelde werkgevers eens gaat kloppen, als zij 's Zaterdags na Bid- en Dankdag het loon aan hun arbeiders uitkeeren, acht ik mijn moeite rijk beloond. LiUOTOR. vóór Paschen er mee k dere hebben meer don liever liet mooie vooi wil liever over de schc een babbeltje houden. „Groote schoonmaak" voor de huisvrouw een meubels bleven niet lan van den kelder tot de les ondersteboven geke zwoegd en gesjouwd ei hold tot in de donker Na dien langen tijd beid, vooral zwaar te mannelijke leden van er iets van de oude De meubels kregen hui do gordijnen werden 'tRook er nog wel naar terpentijn, spiritus men begon zich weer tl En nu? Ei' zijn zei nog wel vrouwen, die scheppen, den grootst maken en het geheelei tot, onder over hoop te 't algemeen gaan de huis meer met eenzelfde grootmoeders stofdoek ren. Daarvoor zijn zij! t< Do schoonmaak ove kan wel niet, maar hierin, hoe je het doe dwaasheden. In de eerste plaats werk goed te vordeelen, één kamer tegelijk overl te voTen zijn de daarbi ten gedaan. Laat het gezin ook g Ge kunt het met de kos nemen, maar zorg s.v. tijden en het thee- en den gewonen tijd. Verder zoi'ge men, tenminste een kamer hoorlijk kan zitten, wat gedaan moet worden, vrouwen den heelen zijn geweest, mogen op haar lauweren rustes Met 'n beetje overleg gehate en verafschuwde van zijn onaangenaam En't is toch ook wanneer na de schoonn zoo netjes en glim mei vriendelijk voorjaarszon in de frissche kamer w< Voor keuken en h Blinde vinken, pen en Snijd er 6 a lapjes van, evenveel r< Verder boter, peper, zoi of wat kokskruiden, 1 Het vleesch bestrooie en verdere kruiden die gemengd heeft. Do la plakjes spek er omheen een dun touwtje of d: vastbinden. De rolletjes boter bruin bakken. D afmaken. Een fijn gesti de jus strooien en ln goed dicht gedekt, een stoven. Elinde vinken woi'di eenvoudiger bereid, n.l manier.- een lapje rm een reepje rauw spek, wordt spek en vleesch augurk heen gerold en draad dichtgebonden, heeft men dan de kru vens wat zuur, Poffertjes. 3 on gist, 1 theelepel zout., 72 ons boter. Meng do bloem aai melk, roer ze tot een or liet zout en de gist, uur van te voren met melk en een snuifje si mengd, bij en laat het staan om te rijzen, de boter gesmolten, me vakje van de pofferlj besmeerd, de pan op plaatst en vlug de pof zijden lichtbruin gebak leert ze, met fijne poed en hier en daar belegi koude boter. S t ij v e n v a. n g o la,tine. Gelatine w_ waitn water, en wor lapje gegoten, om te velletjes in achterhlij met koud water verd uitstekend middel voor sloffen, zoo ook voor voile. Het geeft een m glans. Houtzeep. Voor t donkergekleurde wollen zeep sterk aan te bev zeepsoort, die zéér rein scherp is en bijzonder Meurde stoffen. Het ma vaal. Men kan de sl.ul gebruiken. Het tweede werkt echter minder rei or V Vf SE 0( Beste Jongens en Ditmaal eens een wat ik jullie dan vei'l Gat ik telkens briefjes neefjes en nichtjes rae

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 6