KATHIYN BARRINGTON. Buitenland. TWEEDE BLAD. Binnenland. Dit de Provincie- Gevaarlijke revolutionaire films. FEUILLETON. DE ZEEUW VAN VRIJDAG 18 MAART 1927, No. 143. De Bedijnsche correspondent van de Nederl. geeft over dit onderwerp enkele beschouwingen, die wij hier gedeeltelijk laten volgen. Berst geelt hij een beschouwing van den film Potemkin om'dan te vervolgen; Hier sprak tot ons de geest van ver. zet tegen de overheid, een verzet, dat den stoot geeft tot een radicale omwenteling. Geen wonder, dat tijdens de voorstelling van Potemkin de zaal herhaaldelijk daver, de van applaus, dat de duizenden commu nisten naar elk kino togen, waar deze film werd afgedraaid, om te demonstreeren. Br sprak toen mijn verbazing uit over 't feit, dat zulk een opwindende film wordt toegelaten, dat men een publiek, door weeën en naweeën van een niet-gewonnen oorlog uit zijn evenwicht gebracht het materiaal in de hand geeft, om tegen elk positief bewind te kankeren. Ik wees in die dagen nadrukkelijk op 't gevaar, dat jok voor ons land van zulk een pakkend, meesleepend schouwspel uitgaat en las la. ter met ingenomenheid, dat Potemkin in verschillende plaatsen werd verboden. Hoe juist dit besluit was, bleek me thans bij de opvoering van een tweeden Russischen film, die den pakkenden titel Moeder draagt, een lokmiddel, omi pile weeke zielen te beïnvloeden. Kan 't on schuldiger, teerder, lieflijker heeten: Moe der? Wie denkt daarbij aan iets kwaads, iets leelijks, iels gruwelijks? Wie denkt daarbij aan een geraffineerde propagan da, aan een gif, dat de volksziel gaat be. invloeden? Wie denkt daarbij aan een ge vaar, dat 't staatsgebouw op zijn grondves ten kan doen schudden. Maxim Gorki's roman leidt ons in de sfeer der fabrieksarbeiders binnen. Do fabriek heersebt, het volk heeft te ge hoorzamen. Van vakorganisatie is nauwe, lijks sprake. De zoon werkt in die fabriek, maakt de stroomiing van den nieuwen tijd mee, heeft meelij met zijn moeder, die ge ziet werken, sloven, jakkeren tot laat in den nacht. De vader is een dronkaard, met lichaam en ziel onder den invloed van den whodka, mishandelt zijn vrouw, neemt in z'n dronkenschap haar 't strijkijzer uit de moede handen en geeft 'tin de kroeg als onderpand om verder te kunnen drinken. Geen wonder, dat de moeder en de zoon elkaar te hulp kou men in beslissende oogenblikken. Bij 't uitbreken van een werkstaking blijkt, dat de zoon wapens en revolutio. naire pamfletten in heit huis van zijn ouders verborgen houdt. Zijn ïhoeder weet daarvan. De zoon weet aan de hem achtervolgende soldaten te ontkomen, maar zijn vader wordt door een scihot ge- dood. De politie komt opdagen. De moedei staat bij de baar, moet bij 't lijk van haai man toezien, hoe alle hoeken en gaten onderzocht worden en verraadt tenslotte, denkende, haar zoon daarmee te helpen, de schuilplaats. Natuurlijk wordt deze nu gearresteerd. Wij maken 't militaire gerecht mee, zien den zoon in 't tuchthuis transporteeren, beleven het bezoek van zijn moeder, die zich schuldig voelt tegenover haar kind. De vrienden van haar zoon, de opstandi. gen, zijn haar vrienden geworden en zij beraadslaagt mee, hoe men den gevangene kan bevrijden uit den gruwelijken kerker. Zij geeft haar jongen een waarschuwing en in 't voorjaar wordt de poging onder, nomen; op 't uur, dat de gevangenen op 't binnenhof der gevangenis wandelen, ont staan worstelingen en gevechten tusschen de gevangenen, de bewakers ein de ter mlp ijlende soldaten. Een bloedbad speelt zich voor onze ogen af. Over 't wankelend en schomme lend ijs der Wolga weet de gevangen zoon te ontkomen aan zijn achtervolgers. Ginds komt zijn moeder hem met de ka meraden tegemoet. Beiden omhelzen el kander hartstochtelijk en uit dat alles spreekt t begrip Verzet! Revolutie! Sol daten te paard, geweerschoten, de bet vrijde zoon valt doodelijk getroffen in 5) -o- Zoo moest hij wel den indruk wek ken, dat hij niets zag van de loerende gestalten aan dein kant van de kade. Maar nauwelijks was hij de brug over, of bij sprong snel op zij. Met kracht deed hij zijn vuist neerkomen op ean der loerende gestalten. De ander sprong °P beim toe en zwaaide zijn mes. Hij zag reeds bet glanzen van het lemmet. Met den linkerarm greep hij de vuist, die bet mes omklemd hield en den rechter arm sloeg hij z'n aanvaller om het mid del. Nu was de weg vrij voor zijn met gezellen en haastig riep hij: „Nu, loop Wat u kunt, juffrouw Barrington!" Hij be merkte, dat het meisje hem gehoorzaamde, maar ook, dat de koopman, zonder zich te bekommeren om dengene, die hem zoo n grooten dienst had bewezen, haar volgde. Ook bemerkte hij, dat de hulp voor zijn aanvaller steeds naderbij kwam. P bet gele gezicht, dat zoo dicht bij net zijne was, zag hij reeds een grijns van overwinning, want 'de twee andere vervolgers waren reeds op de brag. de armen zijner moeder; deze blijft on wrikbaar vast staan en deinst voor de aanrukkende soldaten niet terug. Technisch doet ook deze film voor Po. temkin niet onder, maar men merkt al gauw, dat dezelfde efffecten benut wor den om 't publiek mee te sleepen, dat het materiaal van Gorki benut werd, o m d e revolutie te propageer en, om den geest van verzet aan te wak keren, om den geest van Rus land naar Duitschland, naar alle landen over te brengen, die dom en dwaas genoeg zijn, de opvoering van zulke films toe te laten." Russische spionnage in Zwitserland. De Zwitsersche politie is op het spoor gekomen van een uitgebreide organisatie, die op Zwitsersch grondgebied spjpnnage ten gunste van Rusland verrichtte. Deze organisatie bad bureaux te Bern, Bazel en Zürich. Zij diende in de eerste plaats om op alles, wat met den volkenbond in verband staat, het oog te houden. Drie maal per week vertrokken er agenten naai' Parijs, vanwaar de berichten dan doorge zonden werden aan het centrale comité te Moskou. Van Russische zijde wordt dit bericht tegengesproken. Stakingen in Polen. De staking der Poolsche textielarbeiders schijnt zich tot een algemeen conflict in de Poolsche industrie te ontwikkelen. De arbeiders te Lodz hebben besloten van daag de algemeene staking af te kondigen, indien vóór dien tijd hun eischcn niet zouden zijn ingewilligd. De metaalarbei ders te Lodz, die eveneens tot staking zijn overgegaan, eiscben een loonsvarhoo- ging van 32 pet. Ook het spoorwegper soneel dreigt met stalling, indien de re geering de looneischen van bet perso neel niet inwilligt. In de sociaal-democratische bladen wordt gezegd, dat het uur voor den strijd van het Poolsche proletariaat heeft gesla gen. Het gaat thans niet meer om esn loonstrijd, doch om een politieken strijd tot bescherming van de democratische constitutie en van 't democratische kies recht.. Mac Donald als bijbelvoorlezer. De Britsche Radio Omroep laat eiken Zondagavond een gedeelte van den Bijbel voorlezen. Vaak zijn de voorlezers beken de persoonlijkbeden. Verschenen Zondag avond was de voorlezer Mac Donald, de bekende leider der labour-partij en oud- eerlt-minister. Hij las de hoofdstukken 48 en 49 uit Genesis, handelend over de laat ste dagen en den dood van den aartsvader Jacob. Ford is zuinig. Ford is niet alleen de rijkste man ter- wereld, maar bij wil het ook blijven. Niet zoozeer door zijn inkomen nog te verkoo- gen, want dat behoeft niet, maar door ook in zijn uitgaven op de kleintjes te passen. Ford is lid van een golfclub te Detroit, in welke club hij de groote man is. Het is de Dearborn Country Club, en bet golfter rein is gelegen op land van Ford. De club (of Ford) bad een bezoldigden golf-oefenmeester, zekeren Davey Robert son, een Schot, die nog al flink bezoldigd werd. Maar de financiën van de club wa ren niet florissant. Er was een tekort op den dienst, en Ford legde dat tekort er niet bij, maar hij ontsloeg den duren oefenmeester en zal nu in diens plaats een goedkoopere kracht aanstellen. De ontwapeningsbesprekingen. De volkenbond publiceert een door de regeering' der Vereenigde Staten toegezon den memorandum, waarin de opmerkin gen dezer regeering, betreffende de voor stellen der gemengde ontwapeningscom missie, die onderzocht zullen worden dooi de voorbereidende ontwapeningsconferen tie te Genève, vervat zijn. De Amerikaansche nota is uiterst ont moedigend voor bet succes der ontwape- ningsbesprekingen, welke de volgende week hervat worden. Amerika weigert alle compromisvoor stellen der gemengde volkenbondscommis sie inzake het toezicht op de naleving- der ontwapeningsovereenkomst en wijst bet denkbeeld, dat de beperking' der militaire Met groote inspanning draaide hij de band, die het mes hield, naar achter, totdat zijn aanvaller met een kreet van pijn het list vallen. In minder dan geen tijd greep hij nu den Chinees beet en wierp hem letterlijk voor de voeten van de twee mannen, die te hulp wa ren gesneld en reeds aan het einde van de brug gekomen waren. Hij boorde den schok, maar ook het geluid van brekend bout. In volle vaart waren de beide mannen over den voor hun voeten geworpen vriend gestrui keld en tegen de smalle leuning van de brug aangetuimeld. Natuurlijk was deze daar niet tegen bestand en de beide aanvallers tuimelden in het wa ter. Forsyth liep zoo hard hij kon zijn metgezellen achterna, totdat' hij het geluid van voetslappen hoorde. „Dat zal het meisje met haar vader zijn!" Plotseling liilrd dit op. Op den hoek van een straat gekomen, zag hij bij het licht van een lantaarn twee gestalten, die van Barrington en zijn dochter. Hij ging nu weer tot den gewonen stap over en hoorde de stem van het meisje smeekend en dringend zich richten tot haar vader. „Vader, gaat u toch terug, u moet te- begrootingen een der grondslagen der con ventie zou zijn, af. Amerika verzet zich ook tegen het voor gesteld verbod van militaire oefenijftjen met gifgassen en verklaart, dat ondanks de conventies over het verbod van den gas- oorlog de staten toch verplicht blijven ver dedigende maatregelen tegen den gasoor- lov te bestudeeren. Kort» berichten. In den Belgischen senaat beeft Van- dervelde verklaard, dat er onderhandelin gen over deerkenningvan sovjet- Rusland gaande zijn. Te Augsburg is de jongste zoon van rijksweerminister Gessier aan de gevolgen van een griepaanval overleden. Zijn anderen zoon had de minister in 1924 aan hartverlamming verloren. Hinden burg en Marx hebben den minister tele grafisch hun deelneming betuigd. Sir Henry Craik, hetoudstelid van het Engelsche Lagerhuis, conserva tief afgevaardigde van de Schotsche uni versiteiten, is overleden. Hij was in 1846 geboren. Wijziging Arbeidswet Wekelijksche rustag voor chauffeurs e n voerlieden. In de Memorie van Antwoörd op het V. V- der Eerste Kamer betreffende de be grooting van Arbeid, H. en N., deelt de minister betreffende de Arbeidswet het volgende mede; Invoering otp korten termijn van de werktijdbepalingen der Arbeidswet 1919 op alle onder die wet vallende bedrijven is practiseh onuitvoerbaar. Er wordt een algemeene maatregel als bedoeld in art. 14 der Arbeidswet, geroeid gemaakt tot verzekering van een wekelijk se hen rustdag aan chauffeurs en andere voerlieden. Omtrent het ontwerp. Verplegingsbesluit zijn met het oog®- op de belangen der ziektc.verpleging de noodiige ambtelijke ge gevens ingewonnen. Dit ontwerp zal bin, nekort den Hoogen Raad van Arbeid be reiken. Ook ten aanzien van het hotel- en koffiehuis pers on eel erkent 'de minister de noodzakelijkheid van wettelijke regelingen, doch in verband met andere voorzienin gen op het gebied der sociale wetgeving, welke in voorbereiding zijn, kan bij' geen belofte doen omtrent het tijdstip, waarop voor de hierbedoelde arbeiders een re geling zal kunnen worden ingevoerd. De Minister is van meening, dat voor de niet onder de Arbeidswet en dei VeL ligheidswet vallende arbeiders werkzaam bij land- en tuinbouw, wettelijke regelin gen, strekkende tot bescherming van kin deren, jeugdige personen en vrouwen en tot beveiliging tegen ongevallen, het eerst ter hand behaoren te worden genomen. Daarna zal gestreefd worden naar een regeling van den arbeidsduur van mannen, waarbij veel invloed wordt toegekend aan de organisaties van werkgevers en arbei ders in het bedrijf. Van het aanbod der vakvereeniginigen om bij het toezicht 'hip de naleving der Arbeidswet hulp te bieden, voor zoover daartoe aan bestuurders dier vakvereeni- gingen controle-bevoegilheid verleend zou moeten worden, meent de minister geen gebruik te moigen maken. Een vacantieweek, hoe wenscholijk ook voor de arbeiders en huisgezinnen, acht de minister thans nog niet voor algemeene verplichte invoering vatbaar. Een vrijen middag voor de winkelbe dienden wenscht de minister in het vast te stellen Werktijdenbesluit voor winkels voorgeschreven te zïen. Verbetering van den spoorweg Bergen op ZoomRoosendaal. Men is thans begonnen met de ver betering van den spoorweg tusschen Ber gen op Zoom en Roosendaal. Dit baan vak verkeert reeds jaren in heel slech ten toestand, vermoedelijk omdat het nog niet berekend was op de zware locomo tieven, die de mailtreinen van en naar Vlissingen rijden. Nog vorig jaar zijn van een uit Vlis singen komenden sneltrein nabij Wouw een paar wagens uit de rails gesprongen en omgevallen. De slechte weg was hier- rug gaan!" „Moeten?" vroeg de ruwe stem van barrington, „waarvoor?" „Ga toch, vader! Ik kan den weg al leen wel vinden; en Dr Forsyth verkeert in levensgevaar. Gaat u hem toch helpen!" „Dank je wel, hoor. Een zendeling minder in China zal geen verlies zijn. De kerel moet zich zelf maar „O, gelukkig. Daar is hij! Wat ben ik daar blij mee!" Toen zijn dochter hem in de rede viel, keerde Barrington zich om en zag op enkele schreden van zich verwijr derd den zendeling. „Zoo, dokter," antwoordde hij onber scliaamd. „We hadden het juist over je." „Zcoals ik hoorde," antwoordde For syth droogjes. „Welnu, je komst maakt een eind aan ons gesprek, en ik denk, dat we nu het beste doen als we verder gaan," zei de koopman, zonder zich te bekommeren over hetgeen de ander wel van hem zou denken. Dick Forsyth keek naar het meisje. Haar gezicht stond pijnlijk en het was hem duidelijk, dat ze zich schaamde over het gedrag van haar vader. Met 'tver. aan vermoedelijk niet geheel onichul- dig. A. W. Kymine 11. f Te Den Haag is gisteren overleden, 65 jaar oud, de heer Anue Willem Kym- mell, oud-directeur van den postchèque- en girodienst. De radio-verbinding met Indië. Men meldt aan bet V.D.-bureau, dat gisteren nog een telegram ontvangen is van een amateur uit Medan, die melding maakte van een uitstekende ontvangst van de radio-telefonische uitzending van het Philips' Laboratorium te Eindhoven. De Rijksbemiddelaars. Verschenen is het verslag van de werk zaamheden van de rijksbemiddelaars gedu rende 1926. Hieruit blijkt, dat de rjjksbemiddelaars in 1926 kennis bobben genomen van 75 dreigende of reeds uitgebroken arbeids geschillen. In 26 van deze gevallen heb ben zij op grond van art. 3 van de Ar- beidsgeschillenwet bericht ontvangen van een burgemeester, dat in zijn gemeente een staking of een uitsluiting was ont staan. In 35 gevallen hebben, de rijksbemidde laars uit eigen initiatief nadat zij van het conflict hadden kennis genomen, het zij uit dagbladen, hetzij op andere niet- offficieele wijze inlichtingen betreffen de een uitgebroken of dreigend conflict gevraagd. In twee gevallen werd er van arbeiderszijde de aandacht op gevestigd, dat een conflict dreigde. In één geval werd zoowel van arbeiderszijde als van werkgeverszijde de aandacht op een con flict gevestigd. In twee gevallen heeft een rijksbemidde- laar op gemeenschappelijk verzoek van werkgevers- en arbeidersorganisaties par tijen bijgestaan in het bereiken van over eenstemming ten aanzien van eenige ge schilpunten. In de overige negen gevallen hebben de i-ijksbemiddelaars zich bepaald tot het bijeenbrengen van gegevens, om dat oen conflict dreigde. De Metaalindustrie. Gisteren had te _'s Gravenhage een be spreking plaats tusschen het dagelijksch bestuur van den Metaalhond en het hoofd bestuur van den Algemeenen Nederland- schen Melaalbéwerkersbond, over heldoor dezen bond ingediende ontwerp collectief contract. Ten aanzien van de hoofdpunten, name lijk het persoonlijk minimumloon en de werklieden vertegenwoordiging, hebben de besprekingen tot resultaat geliad, dat 'een vorm is gevonden, die de principiëele bezwaren van het dagelijksch bestuur van den Metaalbond ondervangt. Dit bestuur zal thans een tegenvoorstel in boven bedoelden geest "formuleeren. Hofberichten. De Koningin en Prinses Juliana zullen a.s. Zaterdag voor bet voorgenomen be zoek aan de Jaarbeurs, per staatsspoor van 12 u. 15 min. naar Utrecht vertrek ken en worden te kwart voor vijf weder te 's Gravenhage terugverwacht. Donderdagnamiddag 24 dezer zal ten Koninklijke Paleize voor de Konink lijke Familie en ©en aantal genoodigden o.a. uit de zendingskringen, een lezing worden gehouden dooi' dr John R. Mott, uit New-York, voorzitter van de Wereld federatie van Christen Studenten-vereeni- gingen (World's Student Christian Fede ration). jWordt het Verdrag verworpen? Naar wij vernemen, beerscht onder de leden van de Eerste Kamer de vaste veronderstelling, dat het Verdrag Neder landBelgië met groote meerderheid zal worden verworpen. Bij Kon. besluit is, met mgang van 1 April 1927, de ontvanger der loods gelden te Vlissingen G. Bakker, benoemd tot commissaris van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, te vens ontvanger der loodsgelden te Vlis singen. Au tob u s vergunning en. Ged. Staten beschikkende op net verzoek van L. Goedbloed te Vlissingen van J. C. Krijger te Goes en van Joh. Eggebeen langen om haar gerust te stellen, liep hij met haar mee en terstond zei ze; „Ik ben blij, dat u veilig en wel hier zijt." „En ik hen Mij, dat u veilig en wel hier zijt," antwoordde hij1 lachende. „Vertel u eens, wat er gebeurde, dok ter." „Niet zoo heel veel," antwoordde hij met een lach. „Ben van die menschen probeerde me met zijn mes te bewerken, maar ik dwong hem het te laten vallen. Vervolgens wierp ik hem zijn makkers voor de voeten. De brug brak en ze vielen in het water. Vervolgens besloot hij met een lachje, „liep ik weg." „U is heel dapper", zei het meisje met bewonderenden blik. „Kom kom," gaf hij ten antwoord. „Dat is voor het eerst, dat ik een zendeling heb ontmoet, die een beetje meer moed beeft dan een spitsmuis", voegde Barrington er aan toe, die de woorden van zijn dochter had opgevangen. „Dan heeft u nog niet veel zendelingen omtmoet," gaf de jonge dokter ten ant woord. 4 Een lichte handdruk deed hem opzien en hij zag de donkere oog en van het meisje op hem gericht, met het verzoek om niet door te gaan. Daarom vervolgde te Wolphaartsdijk om vergunning tot het in werking houden, wat de beide eerst genoemde verzoeken aangaat, van ee* dagelijkschen autobusdienst onderschei denlijk van Vlissingen en van Middel burg over Nieuw- en St. Joosland, 'sHeer Arendskerke en Wolphaartsdijk, naar het Wolphaartsdijksclie Veer, en omgekeerd, en, wat den laatstgenoemde aangaat, van een autobusdienst, uitsluitend op Don derdagen, van Oud-Sabbinge (gemeente Wolphaartsdijk) over Wolphaartsdijk, 'sH. Arendskerke en Nieuw- en St. Joosland naar Middelburg en omgekeerd; overwegende: dat het personenvervoer tusschen Middelburg (Vlissingen) en het Wolphaartsdijksche Veer, en omgekeerd, niet van zoodanige n omvang is, dat er termen zouden zijn, om aan twee onder nemingen een vergunning voor een vol- ledigen dagelijkschen dienst op de ge noemde lijn te verkenen, doch dat er aanleiding bestaat, met het oog op het marktbezoek te Middelburg naast één da gelijkschen dienst aan nog een onder neming een vergunning te verleenen voor het vervoer van personen, uitsluitend op Donderdagen dat aan den dienst VlissingenWol phaartsdijksche Veer, en omgekeerd, van den aanvrager Goedbloed de voorkeur moet worden gegeven boven den dienst MiddelburgWolphaartsdijksche Veer, en omgekeerd, van den aanvrager Krijger; dat blijkens de ingewonnen berichten de aanvragers Goedbloed en Eggebeen hunne voornoemde autobusdiensten naar behooren uitoefenen, weshalve zij voor inwilliging vatbaar voorkomen; dat aan het verzoek van J. C. Krijger voornoemd niet kan worden voldaan; Coöp. Veilingsvereeniging „Walcheren". Volgens de exploita tie-rekening over 1926 bedroegen de las ten van deze vereeniging in totaal f 14.068. De balans wees aan bezittingen aan op 31 Dec. 1926 kas f1329, emballage f6594, inventaris f 1300, debiteuren f 3166, ef fecten f40, kapi taaltekort f35, contribu ties f47. De schulden waren: onkosten f572, boerenleenbank f 10.091, borgstel lingen f 100, crediteuren f 1307, statiegeld koopers f 300 en reserve-fonds f 141. De omzet in ronde cijfers bedroeg op de Ideine veilingen f 210.000 en op de ex port-veilingen f 120.000 tegen respectieve lijk f190.000 en f115.000 in 1925. Middelburg. Politieke actie. Don derdag 31 Maart hoopt voor de Clentrale antirev. kiesverecn., kieskring Middelbrug, ojp te treden oud-Minister H. Golijn. lerseke- De candidaten der anti-rev. kiesvereen. voor den Raad zijn; J. Sinke; M. Willemsen, P. Rustraan, G. Polderman, W. L. Hirdes, J. 0. Ciamelisse. 's Gravenpolder. De datum van stem ming voor den Gemeenteraad is door B. en W- nader bepaald op Maandag 23 Mei a.s. De opbrengst van de collecte voor de wed. Biersteker uit Ierseke bedraagt al. hier f 109.75. Terneuzen. Gistermiddag xwarn de Ge meenteraad in openbare zitting bijeen. Bij het verslag van de commissie van Toe zicht op het Lager onderwijs in de kom der gemeente over 1926, werden door enkele leden opmerkingen gemaakt naar aanleiding van mededeélingen in dit ver slag vervat, welke h.i. beter achterwege konden gelaten zijn. De verordening op het. geven van voor publiek toegankelijke lichtbeeldenvertoo- ningen in deze gemeente werd aange nomen, na de aanvulling door dhr Freriks voorgesteld, om een clausule op te nemen inzake toezicht op de platen en (of) pho- tografien welke door de ondernemingen als reclame gebezigd worden. Betreffende de plaats door woonwagens in te nemen bij verblijf binnen de ge meente, werd een verordening vastge steld. Het voorste] van Bh en W. tot het verleenen van een subsidie aan de R.K. Bewaarschool te Sluiskil en in de kom, werd na eenige discussie aangenomen. Voor 1927 wordt, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, aan de R.K. Bewaar school te Sluiskil een subsidie toegekend van f 400, aan de school in de kom een van Ï600, beide onder voorwaarde dat overgelegd wordt de begrooting voor het volgende 'jaar en de rekening over het afgeloopen jaar, terwijl ter goedkeuring hij niet, maar lachte schamper en zei; ,,'tZiOu verloren tijd zijn u te over. tuigen, Mr Barrington, maar in ieder ge val zult u het overige van nwi leven aan een zendeling iets te danken hebben.Ik moet u hier verlaten. Aan de overzijde van de straat is mijn hotel." „En het onze ook", gaf het meisje ver heugd ten antwoord. „Is dat zoo?" De oogen van den dokter gaven reeus het genoegen te kennen, dat heit hooren van dit nieuws hem gaf. „Dan zullen we elkaar spoedig terug zien en Daar was een plotselinge onderbreking. Toen het meisje sprak, liep een Chinees, die in de schaduw van het hotel -had gestaan, naar Barrington toe en begon zoo vlug in 't Chineesch met dezen te praten, dat Forsyth er niets van kon maken. Barrington antwoordde hem en kele woorden en wendde zich vervolgens tot zijn dochter. „Kom, Kathlyn. We hebben geen tijd, te verliezen." Meteen greep hij zijn dochter brjj den arm, liep haastig met haar naar binnen, en gaf den Chinees, die hen verbaasd aankeek, een teeke,n hom tiet volgen. (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 5