$0. 139 Maandag 14 Maart 1917 41e Jaargang Buitenland Binnenland. Dit Je Provincie. tti II pitje". Nu heb j<y pn leuke naam. „M. Hzn. Tromp" ppig, je naam in f]e [briefjes wel terecht |.et liever een schuit er nog maar eens lijter". Dus nu blijf poen, misschien komt 'wél bij? Snuffe). leer heb ik je gemist Ie moeilijk? „Schild lijd gezellige briefjes 1 je best. bagbloem" Gelukkig In 'is niet de zieken. Islag al? .Juffertje in lering goed gestaagd pd .meegezongen Zijn lertrokken. „Winter. Ine dat, dat ik ver. fteeren met Moeders ok nog? „Druifje", Iniels op_ tegen. „Hoe Ir vreugd"! „Ceder", pr eens vragen of de 'tls toch in orde |ietje". Ja dal was sel hoop ik eens te (meisje". Nu kan jij pn, denk ik. Samen „Kruidje roer nie 't een vergissing ge. hoor, voor 't. raad- oplossing was dus Eerst kon ik 't „Fazant". Dat kan hingen geven, twee ken, ,wat heb je veel lel eens willen zien. paf fijn zeg, dat je ^esproken hebt. Jij (uit geweest. „Made. eens in Hilversum Jnooie kaart. Dank je It Was toch een prei. I leuk dat jullie zoo den prijs. I „Lerngern". Ik had lhoord met 't woord landers moest er zoo (.Lentebloempje'".. Jn, 't.soms zoo echt ge. ook eens een mooi |,De< Gebroeders". A. raadsels, ik kan ze 't soms niet dadelijk, luie heel aardig, mei I manier zal je 't Wel |ur". Kan ik nh bok hut ik raad dat je pbt. „.Sneeuwklokje". [-1 mooi in den tuin. j je bloemen, ,,'t Vier. |t ik die teekenihg paterpoort in Sneék? lat een verjaardagen |eest. Groeien dó ko. Dal was een dub- zoo door gaat moet In studeerkamer heb- 't Js een leuk ra„d- ok eens in. Ik heb al was 't dan bok leurtje". Prettig, dal hiooi vond, en ook iapport had. „Goud- allemaal ken ik ze si mij ook niet. Er „Erica". Ja, je had lees je ze niet alle- iet zoo lang. „Ane- briefje niet vinden. |t, of jij hebt 't niet Itje!'. Gaat W. later |hien moet ik in het eranderen, maar 't „Gladiolus". Ik krijg 't nog wel een poos- lat 't geplaatst kan. ilbot". En was 't een agmiddag? Van het wel wat voor mij 't oogenblik -ben jij schien komt er nog „Landkrab". Als het eens plaatsen, maar •g goed. ■ren: it uit 49 letters. Leeft zijn kruis, m 27. 18. 30. 16. 19. 42. 21. 38. 2. 49 7 gebruikt men om doen. kan nu wel weer op een afstand. 4. 45 wordt 't water 15 is een plaats in en delfstof, icjitjes sturen Tante 11. 46. 25. 4. 35. 6. 29 was een sterke t woord sneeuw. door .„Eekhoorn"). sren: it uit 18 letters en m. 13. 17. zoo geronnen. 9. 10. 13. 14. 13, 3. jongensnaam, en deel van 't hoofd, oms lang 11. 16. 6. is een meisjesnaam, kt men op de bo den van TANTE DOLLIE. Direcleur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Fer 3 maan dsn, franco per post, f3.—t Losss nummers f9.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Hoe staan de kansen? Er zijn heel wat menschen die zich bezig houden met de vraag hoe de kansen staan voor de a.s. Statenverkiezingen. Het is moeilijk op die vraag een bevredi gend antwoord te geven. Nemen we de cijfers van 1923 en 1925 tot grondslag, dan kan wel worden gezegd, dat de A.-R. partij er in Zeeland niet al te gunstig voorstaat, en dat er zeer veel kans is dat één van de 9 zetels die zij thans be zet houdt in de Staten, verloren gaat. Maar veel zegt dit niet. De toestand van thans en niet die van vorige jaren is beslissend. En nu wagen wij ons niet aan voorspel lingen. Er zijn bij iedere verkiezing verrassin gen van aangenamen of minder aangena- men aard en de uitslag is vaak heel anders dan verwacht werd. Maar dit staat vast: de kans op een goeden uitslag wordt grooter naarmate er beter gewerkt wordt. Ook op dit gebied geldt, dat de luiaard het niet ver zal brengen en dat wie zich slap aanstelt in zijn werk op geen zegen mag hopen. Van sommige kanten en met name dooi de S.D.A.P. wordt hard gewerkt. Door het houden van vergaderingen, het versprei den van lectuur, door huisbezoek, enz. tracht men de kiezers te brengen achter het roode vaandel. Laten wij dit pogen niet onderschatten, maar ook van onzen kant geen enkel mid del onbeproefd laten om ons stemmencijfer zoo hoog mogelijk op te voeren. Wij zijn ook bij dezen arbeid afhankelijk van Gods zegen. Maar op dien zegen mogen wij dan al leen hopen, indien wij in getrouwheid het werk ons op de handen gelegd vervullen. Voor den uitslag zijn wij niet verant woordelijk. Maar wel voor de wijze waarop wij onze taak hebben afgewerkt. Het Kabinet en het verdrag. Hoe staat het- Kabinet tegenover het verdrag? Deze vraag meermalen gedaan, is nog steeds niet officieel beantwoord. Vrij algemeen l^eerseht intusschen' de opvatting, dat als bet tractaat verworpen wordt, Minister van Karnebeek ontslag zal nemen, zonder evenwel andere^ mi nisters in zijn val mee te sleepen. Toch ligt in de Memorie van Antwoord op het voori. verslag over de Staatsbe- grooting door de Eerste Kamer, een op merking verscholen, die op bet tegendeel zou kunnen wijzen. Men leest daar toch het volgende: „Reeds in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de Staatsbegrooting en in het daarop gevolgd mondeling debat heeft de ondergeteekende uiteengezet, dat dit Kabinet, zij het op het beperkte terrein van zijn taak, homogeen is als elk ander en dat op gelijken voet als steeds tevoren, het overleg wordt ge voerd in den Ministerraad, ter ver zekering van eenheid van handelen in de groots punten van staatsbeleid." Op het beperkte terrein van zijn taak en in de groote punten van staatsbeleid: is het Kabinet dus homogeen. En nu kan zeker niet worden ontkend, dat het Belgisch tractaat behoort tot de groote punten van staatsbeleid. Zoodat dus de conclusie gewettigd schijnt, dat bet geheels Kabinet achter Minister van Karnebeek staat. Schijnt zeggen we, want er zijn an dere verschijnselen die er op wijzen, dat deze geheele zaak langs het Kabinet heen gaat. Alleen is het dan niet duidelijk wat dan wel tot de groote punten van staats beleid moet worden gerekend. De Saarkwesiie opgelost. Na een welsprekende uiteenzetting van Briand en een debat vol spanning, waar aan Chamberlain, Vandervelde en Scialoja deelnamen, zijn de voorstellen der regee- ringscommissie voor het Saargebied door den Volkenbondraad Zaterdag met alge- meene stemmen aangenomen. Stresemann had gevraagd: le. vertrek der Fransche troepen uit het Saargebied, op een te Genève vast te stel len dag; 2e. vermindering van het aantal troepen met ten minste eenige honderd man; 3e. vaststelling van het internatio naal karakter van deze troepenmacht; 4e. deze troepen mogen slechts in buitenge wone omstandigheden tegen de bevolking optreden. Stresemann handhaafde echter zijn voorstellen niet. De Raad besloot wel, den aftocht der bezettingstroepen van het Saargebied en de inwerkingtreding van bet nieuwe beschermingsstelsel binnen drie maanden te doen plaats hebben. Afge sproken werd ook, dat er van de nieuwe politietroepen geen gebruik zal gemaakt worden dan in buitengewoon ernstige ge vallen. Eindelijk is de sterkte van 800 man een maximum-sterkte. Een revolutiepoging in Griekenland. Wij maakten reeds melding van sta kingsonlusten te Athene. Nader lezen wij, dat na de algemeene staking werd ontdekt dat zekere legereenheden, welke onder Pangalos een rol hadden gespeeld, ge tracht hadden om de stakers te steunen met het doel zich van de macht meester te maken. De politie nam groote voorraden communistische proclamaties en propa- ganda-middelen in beslag. Telegrammen uit de provincie berich ten dat alle winkeliers hun winkels hebben gesloten. Zij hebben burgerwachten ge vormd om bun eigendommen te verdedi gen tegen eventueele aanvallen der „Roo- den". De politie requireerde te Athene tal van bakkerijen en restaurants. Te Salo- niki bedwong de politie communistische woelingen. Overstroomingen in Frankrijk. De overstroomingen nemen vooral in het Zuid-Westen van Frankrijk in uitgestrekt heid toe. Een groot aantal wegen staat on der water. In Dordogne is de vlakte van Bergerac ondergeloopen. De bewoners van oen groot aantal dorpen zijn moeten vluch ten. Rhone, Loire en Seine met hun zijri vieren vertoonen alle een snellen was. Geest van salmiak als politiek wapen. De directeur van het internationaal bu reau van den arbeid, Albert Thomas, die dezer dagen in de universiteit te Belgrado over de komende internationale economi sche conferentie iiet woord voerde, is daar (evenals onlangs te Athene) het voorwerp geweest van communistische manifesta ties. Dadelijk bij liet begin van zijn rede werd Thomas met het geroep: „Weg met den ex-oorlogsminister! Weg met den dienaar van het kapitaal!" ontvangen. Het kwam tot vechtpartijen op de gale rijen. De communisten werden ten slotte uit de zaal gedrongen. Op het laatste oogenblik gelukte het hun echter, een flesck geest van salmiak naar de sprekers tribune te slingeren. De flescb brak in stukken en verspreid de een scherpe lucht door de zaal. Het ver blijf werd er haast onhoudbaar, doch Tho mas sprak dapper door en beëindigde zijn rede onder grooten bijval. Tien jaar revolutionair bewind. Zaterdag was het tien jaar geleden, dat te Moskou de revolutie uitbrak, die het tsarisme heeft weggevaagd en het pad heeft gebaand voor het bolsjewisme. In Januari was Raspoetin vermoord. Den len Februari liad te St. Petersburg een bespre king plaats gevonden tusschen Golytzin, den minister-president, Doumergue, den Franschen minister van buitenlandsche zaken, en lord Milner, de Engelsche gevol machtigde, waarin de Westersche bond- genooten hadden aangedrongen op instel ling van een liberaal ministerie, in staat om met de Doema samen te werken. De tsaar weigerde zulks en besloot de Doema te verdagen om zoo de oppositie tot zwij gen te brengen. Den Hen Maart weigerde de Doema haar zitting te sluiten en be stormde het volk het nieuwe arsenaal en het paleis van justitie. Den volgenden dag was de revolutie in vollen gang en werden het admiraliteitsgebouw en het winterpa leis bestormd. 15 Maart was het pleit in de hoofdstad beslecht. Prins Lwof, Miljoe- kof en Kerenski vormden een voorloopige regeering en den volgenden dag deed de tsaar, die te Pskof vertoefde, afstand van de regeering ten behoeve van zijn broer Michael. Alles ging snel in die veelbewo gen dagen (men was midden in den groo ten oorlog) en reeds den 23sten Maart hadden Ruslands bondgenooten de nieuwe regeering erkend. Tot Mei hield het driemanschap het uit, toen hadden de kadetten, de voorstanders van het voortzetten van den oorlog, afge daan. In de nieuwe regeering bezetten de socialisten vier zetels en hadden zij feite lijk de overhand. De bolsjewiki staken het hoofd op, de tucht in het leger verslapte en overal vielen deelen van het Russische Rijk„af, die zich zelfstandig verklaarden. Toen eindelijk Kerenski als dictator het heft in handen genomen had, trok Korni- lof, de opperbevelhebber, tegen hem op. Daar men Kornilof verdacht van monar chistische bedoelingen, leed zijn poging schipbreuk en den löden September ver klaarde Kerenski Rusland tot een repu bliek. Het voortzetten van den oorlog was Kerenski en de zijnen noodlottig. Den 7en November brachten de bolsjewiki hem ten val. Met den gehaten oorlog was het uit, maar, zoo merkt de N. R. G. op, vrijheid bad de Maartrerolutie in zijn gevolgen het Russische volk niet gebracht, dat na een korten tijd van verwarring bet tsaristische juk door dat der bolsjewiki zag vervan gen. De waarde van adverteeren. De Engelsche vruchtenhandelaarsbond zegt in zijn jaarverslag, dat een bedrag van 40,000, hetwelk aan zijn advertentie veldtocht ten koste gelegd is, ten gevolge heeft ge had, dat het publiek 2 millioen meer aan vruchten heeft uitgegeven in 1926 dan in het daaraan voorafgegane jaar. In 1926 besteedde het 34,789,24-9 aan versch fruit bijkans precies 2 millioen meer dan in 1925 en bijna 3 millioen meer dan in 1924. De grootste toeneming in het verbruik betrof appelen. Hieraan werd in 1926 voor 9,561,921 ingevoerd, in 1925 voor 7,541,961. De vermeerde ring in het gebruik bedroeg 2,204,830 centenaars (1 Engelsche centenaar is 453,6 K.G.). „Ik geloof niet", zeide de voorzitter van den bond, „dat de handelswereld op een mooier voorbeeld van den ontzaglijken in vloed van reclame kan wijzen dan dit. Het heeft den bond verleden jaar 40,000 ge kost om te zeggen: „Eet meer fruit!", maar de uitkomsten toonen, dat deze uitgaaf honderdvoud gerechtvaardigd was. Korte belichten. Volgens een bericht in de Roemeen- sche bladen zullen binnenkort gedelegeer den van Roemenië en Hongarije bijeen komen om verschillende geschilpun ten, die nog voortvloeien uit 't vredesver drag tusschen de beide naties ,te regelen. De Duitse he werkloos heidsstatistiek toont voor de twee de helft van Februari een vermindering van het aantal arbeidloozen met 3,7 pet., dat is 65.000 man. Het bulletin over de gezondheid van den Spaanscben koning zegt, dat bij eenige uren van rust genoten heeft. Over acht dagen zal de koning geheel her steld zijn. Koopen op afbetaling. Het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond heeft een commissie in hqt leven, geroepen, welke zal hebben te rapporteeren over het stelsel van koo pen op afbetaling in zijn verschillende vormen; over de vraag of en in hoeverre- 't stelsel afkeuring verdient uit maat schappelijk en economisch oogpunt; en eventueel welke maatregelen zouden kunnen worden genomen om de nadee- len van het stelsel te weren. Deze commissie bestaat uit de heeren: mr P. J. M. Aalberse, voorzifter; mr F< Bielders, Leuvebaven 21, Rotterdam, secretaris, Dr J. van Beurden en mr J„ van Hellenberg Hubar. De Jaarbeurs te Utrepht. Naar een Havasbericht meldt, zal de Fransche oommissie van advies voor den' buitenland schen handel, onder toezicht van de ministers van handel en van buitenlandsche zaken, een studiereis o>r- ganiseeren naar Nederland, ter gelegen heid van de Utrecbtsclie Jaarbeurs en de aldaar gelijktijdig te houden tentoon stelling van voortbrengselen der luxe-ar tikelen-industrie. Het gezelschap, uit een groot aantal leden van de commissie van advies voor den buitenlandschen handel bestaande, zal onder .leiding van den heer Maggie, di recteur van bovengenoemde commissie, heden uit Parijs vertrekken. De Par ij s-cbe dagbladen zijn zeer in genomen met deze nuttige manifestatie van Fransch-Nederlandsclie vriendschap. Huistelefoon-installaties. Ter tegemoetkoming aan bezwaren van particuliere zijde heeft het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie eenige verrui ming aangebracht in de regeling voor de huistelefonie, welke zooals bekend in de toekomst geheel rijkszorg zal worden. In 3e eerste plaats is, wat de niet door het Rijk in gebruik te geven in richtingen betreft, de datum waarna geen toestemming meer zal worden gegeven' tot inschakeling op de Rijkslijnen thans 1 Juli 1927 -gesteld op 31 Decem ber 1927. Als uitvloeisel daarvan zullen de des betreffende verzoeken tot inschakeling tot' 1 Januari 1928 kunnen worden ingediend, terwijl 'de daarbij toegelaten contract's- duur van ten hoogste 5 jaar op 10 jaar is gesteld. Ook de datum van inwerkingtreden van de bepalingen op de uitbreiding van par ticuliere installaties is uitgesteld ran 1 Januari 1927 tot 1 Januari 1928. De mailsneltrein. Groot, zegt het „Vaderland", was de belangstelling Zaterdagavond op het per ron van het Hollandsche Spoorstation voor de Rapide, die voor de eerste maal een snelverbinding bad gereden tusschen de lij sulinde en den Haag. Vrijdagavond is dit schip der Rotter dam sche Lloyd in .Marseille aangekomen en Zaterdagavond om 7.34 stoof de trein reeds het Haagsche station binnen. Toen leek het perron opeens op dat van Lyon, Niet dat het perron zelf veranderd was, maar P.L.M.-wagens verwacht men er niet. P.L.M.-wagens herinneren aan wijn gaarden tegen heuvelruggen aan cypres- sen en vijgeboomen, aan avignon, aan bla kerende zon en helder blauwen hemel. P.L.M.-wagens doen denken aan de zoete, warme Provence. Maar de illusie op het Haagsche perron duurde slechts kort. Daar zorgden de kruiers voor en de pas sagiers zelf ook. Op het perron stond het dagelijksch bestuur van de Vereeniging van Indische Verlofgangers, de heeren A. F. Jansen' van Raay, voorzitter, en D. van' Geuns, secr.-penn., met .oud-kapitein H. W. Ub- bens van den afhaaldienst, den trein af te wachten. De passagiers uit Indië Kunnen bij de administrateurs aan boord reeds plaats- kaarten krijgen voor alle stations in Ne derland. In Marseille wordt de bagage in een wagon geladen, die niet eerder geopend wordt dan voorbij' de Neder land sche grens. De Fransche en Belgische douane laten dezen trein geheel met rust.. Vroeger moest men vpor hetzelfde ar tikel in Frankrijk en België betalen, moest men driemaal zijn koïfers ontsluiten met het angstige risico dat een douanier even wat nauwkeuriger kijkt met het treurige gevolg dat de volgeladen koffer zelfs on der extra pressie niet weer te sluiten was, Vroeger hadden de verlofgangers ook het groote oponthoud in Parijs. Van de Lyon moest per taxi naar het Gare du Nord gereden worden. En dat is nog een heele afstand. Er waren er wel, die er meen dan veertien dagen over deden Een v r o u w e 1 ij k P o 1 d e r- bestuurslid. Tot voorzitster—van de Banne Buiksloot is gekozen mevrouw G. KoemanDe Boer te Buiksloot. Ook werd zij benoemd tot hoofdinge land van het Hoogheemraadschap „Wa terland". Mevr. Koeman is de eerste vrouwelijke polderbestuurder in ons land. V r ij w i 11 i g verlaten dienst. Blijkens een ministeriëele beschikking in de dezer dagen verschijnende legerorden wordt de gelegenheid, om vrijwillig den militairen dienst onder toekenning van wachtgeld te verlaten, voor de onderoffi cieren van liet wapen der infanterie na 1 April a.s. tot een nader te bepalen tijd stip opengesteld. Afschaffing der borgstelling in het aannemersbedrijf. Zooals men weet, heeft de Aannemers, bond besloten, niet meer op werken in' te schrijven waarbij1 borgstelling gevraagd wordt. In het Technisch Gemeenteblad betham delt nu J. L. J- van Benthem de vraag, welk standpunt de overheid tegenover het besluit van den Aannemersboud heeft in te nemen en hij beantwoordt de vraag als volgt; Ofheffing van de hoiigstellinig is- het een uiterste, handhaving zonder meer het andere. Naar mijne meening verdient olok hier de gulden middenweg het meest aan. beveling. Het kwaad ligt in de slechte toepassing van een goede regeling. Dit kwaad kan vermeden worden door aan de goede re. geling ook een goede toepassing ten deel te doen vallen. Wanneer derhalve de overheid zich op liet standpunt van strenge toepassing der A.Y. plaatst, wordt hiermede een radi'. cale hervorming der practijk tot stand ge. bracht en zullen bij de beslissing omtrent de gunning van een werk niet de borgen maar de aannemler zoowel wat diens technische als financieele capaciteiten aangaat op de eerste plaats aan be- oordeeling worden onderworpen. Er opent zich hier de mogelijkheid van een nieuw contact tusschen de over. heid en de Kamers van Koophandel en Fabrieken die geacht mogen worden ook op dit terrein voor de overheid een betrouw bare gids te kunnen zijn. Het werkterrein van deze organen zal hierdoor in omvang doch mede in utiliteit toenemen, terwijl da beslissingen der overheid aan de hand van de door deze instituten verstrekte gegevens geacht zullen mogen worden op een goeden en onpartijdigen onder grond te berusten1. Aangezien voorts van deze practijk het gevolg zal zjjn, dat slechts kundige en ia verhouding tot het uit te voeren weit financieel voldoende gegoede aannemer» naar de uitvoering van een werk zullen mededingen en daartoe zullen worden toe. gelaten, kan tevens de vrees voor unfaire concurrentie vrijwel uitgesloten worden geacht, zoodat de borgstelling voor de aannemers haar scherpste zijde jal heb. ben verloren. Van aannemerszijde zal men voor eena houding der overheid, als door mij ge. schetst, niet anders dan waardeering kun- nen hebben, als men bedenkt dat aan hunne belangen op deze wijze daad!, werkelijk en zooveel mogelijk zal worden tegemoet gekomen. Prijsgeven van den borgtocht stelt d» belangen der gemeenschap onnoodig op het spel, en, waar deze belangen nu eeïij. maal hooger staan dan die van een be. paalde groep burgers, ligt dit naar mijne meening niet op den weg der overheid. De strijd tegen de vaccina, tie. Men meldt aan de N. II. Ct.: Uit 's Gravenpolder gingen vorige week autobussen vol met kinderen der bijzon, dera school (der Geref. Gemeente) naar Gouda en Giessendam, om aldaar vaiï medici verklaringen te kunnen krijgen om vrijgesteld te worden van de verplichting' tot inenting tegen de pokken. Nu men in de naaste omgeving geen medici meel vindt, die de briefjes willen afgeven, zoekt rnen het ver van huis. Vertooning Oogstfilm. Vrij', dagavond 25 Maart zal ö(p 1de Hoeve Westhof in do Bathpolders te Rilland gele. genheid zijn, een eigenaardig© en bellang, wekkende vertooning bij te wonen. Aldaar zal worden opgevoerd de buitengewoon belangrijke Oogstfilm, samengesteld door den alom bekenden Folklorist D. J. v. d. Ven, te Oosterbeek. Deze rolprent is 2600 M. lang, en brengt ons oogstgebruiken uit alle deelen van ons land, uit Zeeland, uit Groningen, uit Lijn. buig, uit Gelderland en andere. Wat Zeeland betreft zien we het vol', gende: In den zomer van 1926 werd door de niet genoeg te waardeeren hulp van den directeur der Ratlipolders aldaar het koolzaaddorschen met den vlegel opgeiio. men met alle eigenaardige gebruiken, zoot als die vroeger in zwang waren. Te Kloet tinge, op de hoeve van burgemeester Zandee werd het planten van den Meitak op de tarweoogst gefilmd. Bij het slot der opvoering worden we verplaatst naar Walcheren. We zullen dus vele van onze bekenden op het doek zien. Op populaire wijze zal de samensteller de geheele film verklaren. Doch wat deze vertooning nog aantrekkelijker maakt, is het feit, dat de componist der muzikale hegeleiding, de wereldvermaarde musicus prof. Julius Röntgen, zelf aanwezig zal zal zijn én zijne compositie's ten gehoore zal brengen. Door medewerking van allen; De com', missarissen der Mij- de Bathpolders, van den Directeur, van den beheerder van Westhof, de verzekerings-Mij., én last hot least van 'den samensteller, van den Oom), ponist en van den operateur is het mo gelijk deze vertooning te Rilland te or. ganiseeren op de hoeve, waar een deel is opgenomen. Eigenaardig is de vertooning omdat deze zal plaats hebben in een niet al lel 'daagsche omgeving. Namelijk in een enorme schuur en gezeten op geperst stroo. Doordat de Brand verzeker ings-M; 1 at- scliappijen elk gebruik van vuur, hetzij in lantaarns, of door lucifers of door sigaren', pijpen of sigaretten verboden heeft, zal in de verlichting moeten voorzien worden door eenige automobiellantaarns. Maar daarboven is het gewenscht, dat iedere bezoeker een electrische zaklantaarn, voorzien van een nieuwe batterij mede brengt. Op de hoeve zal gelegenheid zijn tot het stallc-n van rijwielen, auto's en auto1, bussen. Terwijl getracht zal worden op de een of andere wijze te voorzien in een treinverbinding in de richting Zeeland, na afloop der voorstelling. Middelburg. Zaterdagmiddag bad op de Algemeene Begraafplaats alhier de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. de Waard, in leven oud-commies bij het Rijksarchief. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heeren mr A. Meerkamp van Embden, Rijksarchi varis en mr A. J. van der Weel, secretaris penningmeester der Godshuizen, waarvan de overledene archivaris was. Beiden schetsten de groote verdiensten van den heer de Waard. Een zoon dankte allen, die zijn vader de laatste eer hadden bewezen en beide ge- 1 f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1