.Jp^sa^pli Staten-Eeneraal. Dit de Provincie. W»llll®ll^eg^Ê0^^ 'n ^et <'a' gelijksche leven komen vaak kwetsuren, ^jgg^ brand-, snij wonden, enz. voor. Verwaarloozing baart dan dikwijls groote zorg. Behoedt U daarvoor met VASELINE'CHESEBROUGH (spreek uit: Tschiesbro) v want deze is de eenige zurenvrije ter wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hulp in den nood. Vraagt nooit Amerikaansche „Vaseline", maar met nadruk Vaseline-Chesebrough Het beste middel voor de huid! Gebruikt ook Chesebrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de ideale vetvrije huid-cream ke thans in hot leger worden gebruikt, tot nu toe "hebben gefaald. Niettemin is de Minister bereid bij de eerstvolgende aanbesteding dei Nederland- sehe nijverheid in de gelegenheid te stel. len naar de levering mede te dingen, en bijaldien de hoedanigheid en de beu dongen prijzen daartegen geen 'beletsel vormen met het gebruik van het bin. nenlandsch product een proef te nemen. Ambtswoning voor den burge meester van Amsterdam. Zooals bekend is, beeft dr C. J. K. van Aalst, president der Nederlandsche Han- del-Maatschappij, uit overweging, dat Am sterdam de beschikking behoort te hebben over een ambtswoning voor den Burge meester, de Gemeente waardig, en waarin gelegenheid bestaat de gasten der Gemeen te te ontvangen, zijn huis aan de Heeren gracht no. 502, aan de Gemeente voor dat doel ten geschenke aangeboden. Deze aanbieding, aldus deelen B. en W. den Raad mede, getuigend van zoo hoogen burgerzin, hebben B. en W. met zeer groote erkentelijkheid ontvangen. Zij mee- nen, dat het bezit van een ambtswoning voor den Burgemeester of van een gelegen heid om de gasten der Gemeente waardig te recipieeren, het aanzien van de Gemeen te zal verhoogen, en dit te meer, omdat het huis, dat ten geschenke wordt aangeboden, gebouwd werd omstreeks 1675 en alzoo de herinnering levendig lioudt aan het tijdvak van Amsterdams grooten bloei. Tevens hebben de heeren S. P. van Eeghen en twee andere Amsterdammers, die onbekend wenschen te blijven, een be drag van f 60.000 ter beschikking gesteld voor het inrichten, stoffeeren en meubilee- ren van genoemde woning. B. en W. stel len thans den Raad voor de aangeboden woning en het bedrag onder grooten dank te aanvaarden. Samenvoeging van Oorlog en Marine. De minister van Oorlog en van Marine a.i. heeft een brief gericht tot den voor zitter dei- Tweede Kamer, waarin hij mede namens zijn ambtgenooten mededeelt, dat van de zijde der regeering prijs wordt ge steld op een zoo het kan spoedige be handeling van het .ontwerp van wet tot het treffen van wettelijke voorzieningen naar aanleiding van de opheffing van de departementen van Marine en van Oor log en van de instelling van een departe ment van Defensie, hetwelk 15 Novem ber 1920 bij de Kamer is ingediend. Het rumoerige slot. De heer Albarda schrijft thans een ar tikel in „Het Volk" over het rumoerige slot van het ontwapeningsdebat. Hij erkent, dat de Soc.-Democraten beter hadden gedaan, indien zij het voorbeeld van de „burgerlijke partijen" hadden ge volgd en hunne kalmte bewaard. Er was bij de Socialisten gebrek aan zelfbeheer s ch ing Voorts pleit hij verzachtende omstandig heden. Voorziening tegen besmettelijke ziekten. De verplichte vaccinatie. Op het wetsontwerp houdende voor ziening tegen besmettelijke ziekten heb ben de heeren Bijleveld c.s. een aantal amendementen ingediend, waarvan de strekking is, om op eenvoudige w ij - ze te gemoet te komen aan hen, die op grond hunner godsdiens tige overtuiging gewetens-be zwaar hebben tegen inenting. Zoo wordt o.m. voorgesteld, dat een onderwijzer, een onderwijzeres of een leer ling in een school mede kan worden toegelaten, indien wordt overgelegd een bewijs van bezwaar tegen de inenting, door den burgemeester der woonplaats afgegeven. Deze toelating wordt opgeschort met den dag, volgende op dien, waarop de burgemeester van de gemeente, waar de school gelegen is, op advies van den in specteur, aan het hoofd van de school bericht heeft gezonden, dat op grond van het voorkomen der pokken in de woon plaats van den onderwijzer, de onder wijzeres of den leerling, of in de gemeente, waar de school is gelegen, tegen toela ting bezwaar bestaat. Zij wordt weder van kracht, met den dag volgende op dien, waarop de burgemeester der gemeente, waar de school gelegen is, op advies van den inspecteur, van evenbedoeld hoofd bericht heeft gezonden, dat het bezwaar tegen de toelating is vervallen. Eerste Kamer. Het verdrag met België- Gisteren is dan eindelijk de behande ling van het verdrag in de Eerste Kamer begonnen. De belangstelling was niet zoo groot als verwacht werd en na de geweldige agi tatie van de laatste weken verwacht kon worden. In den omtrek van de Kamer was weinig bijzonders te bespeuren en de tribunes waren 'tamelijk bezet. Dit zal wel anders worden wanneer straks de Minister aan het woord komt en de eind strijd moet worden getreden. Van de 22 ingeschreven sprekers, een der heeren heeft zich teruggetrokken, zijn gisteren 4 aan het woord gekomen, n.l. de heeren Polak (S. D.), De Muralt (V. B.), Blomjous (R. K.) en v. d. Hoeven (C. H.). 't Was voor Minister van Karnebeek een slechte dag. Al de sprekers ontpopten zich als be sliste tegenstanders en zij lieten duidelijk doorschemeren, dat er niet de minste kans is, dat de Minister hen alsnog tot andere gedachten zal brengen. De heer Polak, die ongeveer 3 uren sprak, verklaarde niet de minste animo siteit tegen België te hebben, maar hij is er niet voor te vinden België aan oor logsbuit te helpen, waar het geen recht' op heeft en waaraan het evenmin behoefte heeft. De heer de Muralt bracht tal van technische bezwaren naar voren en daar na was het woord aan den beer Blom- j o u s, voor wiens rede bijzondere belang stelling was omdat het bekend is, dat ook de R. K. leden der Eerste Kamer op dit punt niet éénstemmig zijn. Nu, aan duidelijkheid liet de rede van dezen afgevaardigde niet te wenschen over. Hij had zich zoo verklaarde hij onttrokken aan den invloed der litteratuur over het verdrag en had aan de hand der teksten en historische do cumenten de materiëele beteekenis van dit tractaat voor Nederland bepaald en een antwoord gezocht op de vraag, of wij rechtens of moreel verplicht zouden zijn het te aanvaarden. En daarbij was hij gestuit op overwegende bezwaren te gen het tractaat en had hij er niet den minsten rechtsgrond voor kunnen ont dekken. Dit verdrag is een uitwas van het Belgisch annexionisme, het dient ver worpen om de Belgen in de gelegenheid te stellen in een werkelijk overleg een wezenlijken grondslag voor een politiek van toenadering tussclien Noord en Zuid op te bouwen. De heer Blomjous hechtte er .blijkbaar aan om reeds bij voorbaat zijn houding scherp te markeeren. Hij stond er op zijn schepen achter zich te verbranden en verklaarde zijn stem met overtuiging tegen dit verdrag te zullen uitbrengen. De heer v. d. Hoeven, die vandaag zijn rede voortzet, heeft nog slechts kort gesproken, maar het is nu reeds duidelijk, dat hij tot dezelfde conclusie zal komen. 't Begin was dus niet mooi voor Mi nister van Karnebeek. Hoe zal het einde zijn? Tweed» Kalmer. In de Tweede Kamer was het in tegen stelling met de bewogen zitting van Dins dag, weer geheel rustig gisteren. Tot die rust werkte bovendien mede de afwezigheid van de geheele Ghristelijk- Historische fractie in verband met de Unie-vergadering. Alleen de heer Lovink was bij de opening van de zitting tegen woordig. Het scheelde niet veel, of door de afwezigheid van die fractie zou de regee ring weder een conclusie hebben thuis ge kregen van de Kamer, waar ze geen ge volg aan zou geven. De sociaal- en vrijzin nig-democraten stemden nl. allen voor het geven van schadevergoeding aan de firma Kornaat te Vlaardingen, waardoor dit voorstel met slechts 2 stemmen meerder heid het stond 3230 verworpen werd. Onder de voorstellen die vervolgens nog aan de orde kwamen, was er een betref fende het verleenen van steun, in den vorm van een jaarlijksche uitkeering voor ééns, aan zoogenaamde mobilisatieslachtoffers. Het wetsontwerp beoogt aan degenen, die tusschen 1 Aug. 1914 en 1 Jan. 1920 uit den militairen dienst zijn ontslagen wegens ziels- of lichaamsgebreken, welke niet door hun eigen toedoen zijn ontstaan, of aan hun weduwen en weezen de vol gende uitkeeringen te geven, op een ver zoek, dat telkenjare opnieuw zou moe ten worden ingediend: aan gewezen mili tairen f 200 tot ten hoogste f 300, aan we duwen f 100 tot ten hoogste f 200, aan elk der weezen tezamen niet meer dan f 300, aan weezen alléén niet meer dan f 200 per jaar. Bij amendement stelde de heer Ter Laan (S. D.) voor, die cijfers respectie velijk te doen luiden: van ten minste f 300 tot ten hoogste f 700, van ten minste f 150 tot ten hoogste f 350, ten hoogste f 200, niet meer dan f 700, en niet meer dan f400. Door minister Lambooy werd dit amen dement op financieele gronden „onaan vaardbaar" genoemd. Ook heeft hij ten sterkste ontraden een motie van den heer Oud (V. D.), waarin deze, gelijk de heer Heemskerk het later uitdrukte, afge zien van de aanneming van dit ontwerp, een nieuw wetsontwerp „bestelde", om aan mobilisatieslachtoffers een wettelijk r e c h t op een uitkeering te geven. Het verschil tusschen het onderhavige ontwerp en dat, wat de heer Oud wilde, was, dat in het eerste beding is, dat de gegrondheid van de uitkeeringen telken jare opnieu w wordt onderzocht, om te voorkomen, dat menschen, die het niet meer noodig hebben, toch staatssteun ont vangen, terwijl in het andere de uitkeering vaststaat. Voor de uitbreiding, die door den heer O u d gevraagd werd, was m i- n i S t e r Lambooy niet te vinden. Niet uit gebrek aan medegevoel, maar om o li no o d i g e uitgaven te voorkomen. Over de motie-Oud zou vandaag worden gestemd. V e rb e t e r i n g. In het verslag der feestelijkheden bij gelegenheid van den 75sten jaardag van den heer Blum is een kleine vergissing ingeslopen. Er staat: „De Directrice kwam binnen met 2 kin deren uit „Kinderzorg"; dit moet zijn: Me vrouw Quarles van Ufford kwam binnen met 2 kinderen uit „Kinderzorg". G. de Waard, f In den heer G. de Waard, den op 79-jarigen leeftijd te Mid delburg overleden oud-commies van liet Rijksarchief in Zeeland, is een merkwaar dige figuur heengegaan. Opgeleid voor den militairen dienst, betrad hij eerst op rijpe ren leeftijd de archiefloopbaan. Nadat liij aanvankelijk tijdelijk werkzaam was ge weest op het Rijksarchief, volgde in 1899 zijn vaste aanstelling en in den loop der jaren klom hij op tot commies. Den laat- sten tijd was hij werkzaam voor de pro vincie Zeeland. Zijn aanleg voor het ar chiefwerk bleek al Spoedig zonneklaar. Stalen vlijt en scherp verstand stel den hem in staat de bezwaren van zijn niet vakkundig opgeleid zijn voor een groot deel te overwinnen en achtereenvolgens schiep hij een eerbiedwaardige reeks van werken, zoowel op archiefgebied als op meer algemeen historisch terrein. Van de inventarissen mogen worden genoemd de archieven der Godshuizen te Middelburg, die van de kaarten en teekeningen in het Rijksarchief te Middelburg, die van het ar chief van den polder Walcheren, die van charters der Zeeuwsche Rekenkamer en die van het archief der gemeente Arne- muiden. In 1900 verscheen zijn boek over de Neder landsche vlag, waarin talrijke nieuwe gegevens over de vragen, die zich ten opzichte van dit onderwerp voordoen, worden verwerkt. Het „Archief van het Zeeuwsche Genootschap" van het jaar 1912 bracht zijn belangrijke bijdrage over den rand van het eiland Walcheren in 1546 en in de laatste jaren van zijn leven hield zijn wakkere geest zich bezig met de voorbereiding eener' uitgaaf van een scheepsjournaal, afkomstig van den kapi tein Cornelis Evertsen. En alles werd be werkt met een nimmer falende nauwkeu righeid. Nog lang na zijn verscheiden zul len de beoefenaars der Zeeuwsche en va derland sche geschiedenis met dankbaar heid gedenken hoeveel bronnen van kennis door den heer de Waard zijn bewerkt of toegankelijk gemaakt. Bestuur visscherijen op de Zeeuwsche stroomen. Bij Kon. be sluit is op zijn verzoek ontslagen dr T, Folpmers, te Bergen op Zoom, als bacte riologisch onderzoeker bij het bestuur der 'visscherijen op de Zeeuwsche stroomen; benoemd is als zoodanig ter standplaats Bergen op Zoom dr A. Grijns, te Wage- ningen. Veibetering weg Scherpe. nisse-Stavenisse. De besprekingen over de wegsverbetering Scherpenisse Stavenisse duren nog steeds voort. Op 1 October 1926 hebben te dezer zake besprekingen plaats gehad tusschen Gedep. Staten van Zeeland, het water, schap fit. Maartensdijk en het gemeente- bestuur van Stavenisse. Men achtte de kosten .over het geheel tei hoog. Ged. Staten berichten thans te dezer zake een nieuw plan waarvan de verbete. ringskosten worden geraamd op een be drag van f275.000 (v.j. f320.000). Eij dit plan wordt rekening' gehouden met de bedoeling om het wegvak Stave nisseProvinciale steiger te zijner tijd in onderhoud te brengen bij de Provincie, welke dit wegsgedeeltei daarna op hare kcsten zal verbeteren. Ten aanzien van de jaarlijksche om derhoudskosten van den weg wordt voor. gesteld deze te doen plaats hebben in verhouding tot de lengte van de thans bij belanghebbenden in onderhoud zijnde wegs gedeelten. Wanneer de helft der onderhoudskosten komt ten laste der Provincie, zullen de gemeenten Stavenisse en Scherpenisse en het Waterschap St. Maartensdijk onder scheidenlijk in die kosten moeten bijdra; gen: 10,3 pet., 6,3 pet., en 39-4 pet. De gemeentebesturen van Scherpenisse, Tholcn en Poortvliet hebben verklaard niet bereid te zijn bijdragen voor deze wegsverbetering toe te zeggen. Bij beschikking van den Minister van Marine a.i. is de officier van ad. ministratie der 2e klasse T. Strengers den 14 Maart a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. Middelburg. Onder voorzitterschap van Ds J. H. Telkamp hield dé afd. Middel burg van „Sonneheerdthaar jaarvergade» ring. Met dankbaarheid kan worden ge. constateerd, dat het aantal leden en con tribuanten niet vermindert, maar op peil gehouden wordt. Besloten werd 'dit najaar een propagandaavond te houden om nog wat meer bekendheid aan dit mooie werk voor onze blinden te geven. Goes. Zooals de lezers zich uit de Raadsverslagen nog wel zullen herinneren, is het door de medewerking van het Gemeentebestuur, dat 'de financiering van het werk op zich nam, mogelijk geworden de meest noodzakelijke restauratiewerken aan de Groote Kerk in drie jaar af te doen. Binnen eenige dagen zal een be gin gemaakt worden mot den Westergevel (liet onooglijke raam tegenover de R.K. Kerk). Na den Westergevel zullen dan volgen bet dak van de Wandelkerk, eon gedeelte aan de Zuidzijde en enkele klei nere onderdeel en. Zooals indertijd roods dooi den heer Labrijn in den Gemeente raad is gezegd: alleen het meest noodza kelijke wordt gerestaureerd. Van de oor spronkelijke "begrooting is veel geschrapt. B.-en W. zouden niet alleen voortaan hel uitstallen van waren op de stoepen willen verbieden, maar eveneens om de voetgangers in de drukste straten ecu veiliger verkeer te bezorgen tevens de paitieuliere stoepen voor de huizen in Ganzepoci Istraat, Klokstraat en Lange Kerkstraat, die dikwijls van - ongelijke hoogte en soms door hekken afgesloten zijn, 'vervangen door moderne trottoirs. Daartoe is natuurlijk de medewerking der eigenaren noodig. Wij hopen zeer, dat het daaraan niet zal ontbreken en dat de Goesenaren zullen inzien, dat hun stad niet meer is" liet plaatsje van vroeger, toon auto's en fietsen nog onbekende' mid delen van vervoer waren. Het lijkt ons zeer juist gezien, dat de Directeur van Gemeentewerken de belanghebbenden in een vergadering heeft bijeengeroepen en hun het groot© belang van zulk oen verbetering op de hom eigen gemoedelijke wijze Ir eft. uiteengezet. Toch moéten er hoe zou het anders kunnen? nog enkele weigerachtigen onder do betrokkenen zitten. Naar aanleiding van de door den Raad van Arbeid te Goes gedane meda. dceling cla,t geen gevolg zou worden gc. geven aan de circulaire van de rijksverze keringsbank waarin bepaald wordt, dat bij bet ter observatie doen opnemen van een rentetrekker, eerst toestemming rn'oet worden gevraagd aan het Bestuur van de Bank, is bij Kon. Besluit thans bepaald, dat alleen op grond van een be sluit van het bestuur der rijksverzekerings bank de raad van arbeid te Goes, een rentetrekker krachtens art. 15 der inva liditeitswet ter observatie in een inrich ting kan doen opnemen. Klcefinge. De S. D. A. P. zal voor den Gemeenteraad candidaat stellen den heer F. de Rijk. lerseke. De ouderavond der Ohr. school Kakeldans was zeer goed bezocht. 2 lo. kalen waren gezellig vol. De voorz., dhr B. Vendeville, opende met gebed on sprak een kort openingswoord. We moeten, zegt spr., dankbaar zijn voor het verkre- gene, maar waakzaam zijn 'tegenover de vijanden van binnen en van buiten. Notulen en jaarverslag werden in dank goedgekeurd, waarna dhr Rothuizen, "het hoofd der school, sprak over „De ouders en de school". We nemen aan, zegt Spr., dat de school dient uit te gaan van de ouders, niet om te doen wat de ouders kunnen doen, maar om ze te ontlasten. De school is in de eerste plaats voor 't onderwijs, niet voor de opvoeding. Daar om geen schoolvoeding, schoolbaden, schoeisel enz. Er moet gedurig contact zijn tusschen ouders en s :hool. Onderwij zers: daarom nu wel geen huisbezoek, maar 't mag er niet veel van verschillen. In de pauze werd het werk der school jeugd bekeken. Dhr J. Bol behandelde nu naar aanleiding van de bekende uitge dragen steenen der Jordaan een onder, werp over „Steenen, die spreken." Daar zijn ook in onze historie steenen die spreken: de schoolsteenen die spreken van een 80 jarige schoolstrijd. In de dagen der republiek was de Christelijke school regel, dit veranderde in 1816 met de nieuwe schoolwet, toen kwam de modemiseering in dien dorren, geestelijk dooden tijd. Alleen Bïlderdijk waarschuwde en maakte daardoor leer lingen als Da öosta. Men wilde eigen scholen bouwen, maar ze mochten niet, zelfs niet van hun eigen geld voor hun eigen kinderen. Dat was liberale verdraag zaamheid. En die geest is nog niet dood. Die was er Dinsdag nog in den Raad bij een vrijzinnig raadslid. De eerste school met den Bijbel (Aug. 1841) was die der afgescheiden gemeente van Amsterdam! en langzamerhand ging het beter. Maai' hoe plaagden die liberale bewinds lieden nietl In 1850 vroeg men een Ohr. school aan te Goes, en daar waren o.a. de 3 Herv. dominé's tegen en B. en W. weigelden. De openbare was christelijk ge. noeg. Toch kwam die er, maar men moest 3 jaar wachten. Spreker beschreef nu de kamp om gelijkstelling. Na Groen kwam Kuyper, de held in den strijd voor vrij heid van 't onderwijs. De steenen van onze scholen spreken ter gedachtenis van Dr Kuyper, van Lohman, van Schaep- man. Na enkele dankbetuigingen volgde slui ting. Hefnkenszand. Getrouw aan de ge. woonte had het bestuur van de Ghr. School alhier op den biddagravond een vergadering met de ouders en andere belangstellenden uitgeschreven. In het ge- zellig ingerichte lokaal der hoogste klasse kwamen een zeventig belangstellenden sa. men, niet alleen om kennis te nemen van de vorderingen der leerlingen wat zagen de schriften er keurig uit, en wat. waren die krijtteekeningen op het bord mooi maar om ook te luisteren naar hetgeen het hoofd der school, de heer Westveer, en de heer Brandsma, de insp. van het. L.O. in de inspectie Middelburg, ten gehoore zouden brengen. Eerstgenoemde las een fijngevoelig stukje voor van v. d. Hulst, getiteld: „Het zaad", waarnaar met groote aandacht werd geluisterd; de heer Brandsma sprak over „Het gebed in en voor de school". Op ONZE CANDIDATEN. De A.-R. Candidaten voor de Prov. Sta ten in den Kieskring Middelburg zijn: 1. S."Brandsma, Middelburg. 2. J. W. van 't Hoff, St. Laurens. 3. J. Bosselaar, Aagtekerke. 4. J. F. Heemskerk, Middelburg. 5. J. A. Vertregt, Middelburg. 6. A. D. Littocij, Middelburg. 7. W. A. den Hollander, Middelburg. 8. L. J. van Voorthuijsen, Domburg. eenvoudige en duidelijke wij zo werd eerst het principieele onderscheid in 't licht ge steld tusschen het openbare en het Chris telijke onderwijs, vervolgens met welke bijzondere moeilijkheden de onderwijzer heeft te worstelen, hoe noodig het gebed daarom is in de school, en eindelijk hoe èn op de ouders én op het bestuur de plicht rust geregeld de school in hua gebed te gedenken. De vergadering, die onder leiding stond van den voorzitter van het bestuur, den heer A. Slabbekoorn, mag uitstekend ge slaagd heeten. Wolfaartsdijk. Gisteravond to kwart over vijf liad onder deze gemeente een on geluk plaats, dat vermoedelijk goed is afgeloopen. De autobus van v. d. Slikke kwam zoo vol uit. Goes, dat nog twee personen er boven op hadden plaats ge nomen. Op den boek Nieuwe dijk-starl- sche weg werd oen der passagiers er a{geslingerd (zekere F. L. van Wolfaarts dijk, oen scholier). Even bleef liij ver suft liggen. Enkele inzittenden waren spoe dig ter plaatse en nu kon hij: door en kelen geholpen de bus bereiken, die liem naar Wolfaartsdijk voerde. Kamperland. Gisteravond vergaderde de afdeeling der vereen, tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland. De waame. mende voorzitter Ds F. J. v. d. En.de, opende de vergadering op gebruikelijke wijze. Hierna bracht de seer. dhr J. CL Kramer verslag uit van den financieelen, 'toestand der vereeniging. In de vacature van liet bestuur (ontslaan door vertrek van Ds G. de Wijk) werd benoemd Ds Tansbeek, de a.s. predikant der Ned. Herv. kerk alhier. Z.Eerw. zal met deze benoeming in kennis worden gesteld. Als afgevaardigden naar de Jaarvergadering „werden benoemd Ds. F. J- v. d. Ende en. Ds Tonsbeek, als secundi dhrn lm. de hooft en J. W. Lamain. Voorts be sloot de vergadering te trachten een spreker te krijgen om in het belang dei- stichting een woord te spreken. Ten slotte werden nog middelen aan de hand ge daan door de vergadering om het ledental wat uit te breiden. De seer. eindigde met dankzegging. N. en St. Joosland. Dinsdagavond zijn hier opgericht: le. een werkmansvereeni. ging met het doel candidaten te stellen voor den raad. Aanvankelijk traden 18 le-den toe. Als bestuursleden werden ge kozen .7. Poppe Wz., Jacob Kruijt, 11. Baurdoux, H. Luitwieler Jr. en J. Quist. De functies zullen later worden verdeeld. Do bedoeling is volgende week een open. bare vergadering te beleggen voor het verrichten van verschillende werkzaam heden en gelegenheid te geven tot toetre ding. 2e. Een kiesvereeniging op Staat kundig Gereformeerden grondslag met aanvankelijk 12 leden. Bestuursleden zijn; J. de Goffau voorz., J. de Vos, seer., J. Houterman Penningm. en A- ftoverso en Samuel Janso Jr. Volgende week zal, zoo mogelijk dhr D. Kodde van Zontelande alhier een openbare lezing houden. Westkapelle. In de openb. school werd Dinsdagavond door den landbouwonderwij- zer, den heer Poldermans uit Middelburg, aan de leerlingen van het eerste leer jaar- van den winterLandbouwcursus de- eindl es gegeven. In tegenwoordigheid van den lieer Hofstra uit Goes en den heer J. Verhulst, lid van de commissie van toezicht, werden de leerlingen over de verschillende in dezen winter behandelde onderwerpen ondervraagd. Aan het eind der les spoorde hij de cursisten aan het thans geleerde te onderhouden, om met vrucht de lessen a.s. winter in het tweede leerjaar te kunnen volgen. Den heer Pol derman bracht hij dank voor de blijkbaar goede lessen aan den cursus gegeven, die door 18 leerlingen was gevolgd. Breskens. Voor de a.s. verkiezing van den gemeenteraad, werd de volgende can- didatenlijst vastgesteld: 1. W. Luteyn, Azn., (aftr.), 2. I. Clappon (aftr.), 3. F- Klaaysen, 4. M. P- Meeusen, 5. J. v. d. Sande Jacobse, 6- L. Lijk, 7. (J Jacobs,. 8- A. I- v. Melle Jr., 9. A- Verschelling- Terneuzen. Woensdagavond hield de Zendingsvereeniging onder voorzitter schap van den heer J. C. Jan sen haar jaarlijksche vergadering in de Geref. Kerk. In deze vergadering hield de heer W. Bedet een Zendingsrede naar aanleiding van de beide laatste verzen van het Mattheus-evangelie, onder den titel „Het Zendingsbevel van Jezus Chris tus" Het moet dankbaar erkend worden, al. dus gpr., dat in onzen tijd een krachtige ijver voor de Zending is waar te nemen. Onder de vele vraagstukken van önzen tijd is er ook heit vraagstuk van de Zending en de geheele gemeente is bij Christus' bevel méér betrokken dan veelal wordt gedacht. De wil en het bevel des Heeren in de zaak der zending moet niet alleen verstaan, maar ook beleefd worden. Zending is plicht, en geen enkel lid der gemeente mag zich aan dien plicht onttrekken, want het is een roeping voor alle geloovigen. Als er gebeden wordt om de komst van het Koninkrijk Gods, dan wordt ook de activiteit van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2