I Knagende pijnen Sanapirin-tabletten bijverdienste] Donderdag 10 Maart 41e Jaargati ATOGEI v. o. RES Middelburg 130 ^rceel WEILAN5 kwaliteit Teer, sknecM gevraag Meid gevraagd, Een Krijgslist, Buitenland. ag II Maart 1927, te verkoopen: perc. Bouwlam hand te pachten p bij inschrijving] Roeden Bouwland Roeden Bouwland r 5000 Kilo Mangeld flinke Dienstbode, te Dienstbode FEUILLETON. 0e Christelijk-Historische Unie. SANGUINOSE K A L Z A M andere wernlerfcj middelen. Telef. 168. g0E| J- J- VAN DIJKe is voornemens o* J dags 2 uur, te Krabbend! tel van den heer OtL eke van den heer Plpn Krabbendijke, Gemeente Krabbendijke; perc. Bouwla ian den Westweg, „Kastanjereep", er. 85 c.A. (221 Roeden), en Nieuwiandepofder, 88 cA(l Gem. 119 Roedei i perc. Bouwla len Nieuwiandepofder, .52cA.(lGem.l32Roedi ivaarden bij de beti pommen. ieelte der koopsom hypotheek gevestijj igen te bekomen ten kat genoemden Notaris. aeraonen met veel innen f 25.— tot f IOO.J ind verdienen. fr. onder letter V. Bure'J Ilad te Goes. leer Abtskerke, in Cola, ot 2 H.A. 85 A. 30 c.A, direct, jaren als men het percei wil gebruiken of voor ien men het wil scheurei ichter dhr. Adr. Eckhari dingen voor het beweii iet scheuren, afzonderlij] onder opgave van rgen of vooruitbetaling- t te* kantore van Notai' 1SEL te Goes, tot 15 Maa srke, bij den Tol. Kaasboer, id te aanvaarden. in te leveren vóór de Weduwe WISSfl iART te Biggekerke. TEKOOP: 12.50. V. CRACAÜ <fc ZOOflJ lat 44, Tel. 892, Vlis- TEKOOP; lUls, prachtige starij elburg, voor vele doel f il. Boekh. D'HÜIJ. TEKOOP: 00 Kilo. Verkrijgbaar 'T, Serooskerke. era. C. A. WALRA?®1! St. Joosland. w VERMAAS, 4 Vlissingen, vraagt en nacbt. ei )I)DE, NieuwlandscheW^I rg- s huwelijk der tegenu""" j e tegen 1 Mei, bg ,t TTEZ, Gr. Markt 18,©* Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHU1J, L. Burg, Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.—i Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. inj Sluimerende krachten. In zijne rede, waarmede Dr J. Schok king de jaarvergadering der Ghr. Hist. Unie opende, werd door hem een zaak ter sprake gebracht, die ook voor andere par tijen, óók voor de A.-R. partij van be lang is. Hoewel allerminst miskennend de stage werkzaamheid en het belangeloos zich ge ven van zoovelen, meende Mr Schokking toch er de aandacht op te moeten vestigen, Jat er in het algemeen nog een tekort is aan het gebruik en de ontplooiing van de beschikbare krachten. „Niet alleen, aldus spr., wordt de arbeid in vele kiesvereenigingen nog te zeer aan enkele personen en in onderscheiden Sta- tenkringen aan een deel der kiesvereeni gingen overgelaten; doch voorts zijn er te veel sluimerende krachten,die konden en moesten worden opgewekt. Juist in verhouding tot het aantal stenf- men op de lijsten uitgebracht is dat doel bewust meelevenden, van wie de bezieling moet uitgaan om aan de beginselen, waar uit we op politiek gebied leven, ingang te geven, te klein. En om dit laatste moet het te doen zijn. Aan een stevige, vaste basis is in onzen tijd, waarin zooveel wankel is ook ik ontken het niet, omdat er voortdurend gerukt en losgewrikt wordt; zelfs schijnt voor een deel van ons volk de politieke werkzaamheid in niets anders te hestaan *f)t zeg, aan een stevige basis is meer dan ooit behoefte. Doch dan niet voor en kelen, maar f oor zoovelen mogelijk. Dit breidt de werkzaamheid ver uit bui ten de gewone opvatting van het lid zijn van een kiesvereeniging, een enkele maal bijwonen van een vergadering, het af-we- ten van het bestaan van christelijk-histo- rische bladen. Ongetwijfeld en die uitbreiding gaat zelfs heel ver, zoowel in de breedte als niet minder in de diepte. In bijzonderheden treed ik niet, daarvoor is het hier de plaats niet, en het zou in elk geval te lang op houden. Maar aan hetgeen hier in het algemeen van u gevraagd wordt en van allen, die tot onze organisatie behooren; ja, ik richt mij ook daarbuiten tot hen, die politieke geestverwantschap met de Christelijk-His- torische Unie gevoelen, moge in die ma-' te voldaan worden, dat de uitwerking daarvan tastbaar wordt." Sluimerende krachten, men vindt ze niet alleen in de Clhr. Hist Unie, maar ook in de A.R. partij. Er zijn tal van personen die zich, soms ooi op zichzelf zeer respectabel© redenen op den achtergrond houden, of ook wel, die omdat ze zich teleurgesteld voelen, zich terugtrekken. Dit moet worden betreurd. Vooreerst omdat op deze wijze op en kele schouders een veel te zware last wordt gelegd, maar ook, omdat daardoor het gevaar voor moreele afwijkingen, waarover, niet altijd ten onrechte, ge- kkiagd wordt, grooter wordt. Er zijn in iederen kring want waar werkt de zonde niet door mensclien, wier bedoelingen niet altijd geheel zuiver zijn, die iets zoeken te bereiken voor zichzelf, met het gevolg dat noodwen dig de belangen van het geheel worden geschaad. Welnu, de kansen van zulke Ik-zoekers zullen minder worden en hun invloed zal verzwakken, naarmate meerderen zich met liefde en volle toewijding geven-aan de versterking van het partijleven en de bevordering van de doorwerking der be ginselen. Mogen vele sluimerende krachten wak. ker worden, niet alleen in de Ghr. Hist. Unie, maar ook in de Anti-revol. partij'. 5) o Kapitein Wagner werd bleek als een doode en deinsde een stap terug; de ma joor bleef staan, en hield zijn oogen on bewegelijk op den keizer gevestigd. Met een geheel veranderde gelaatsuit drukking en op bijna teederen toon zeide deze: „Majoor Hermann, gij zijt een dap per man, ik wilde dat mijn kolonel zich zoo gedragen had. Vraag iets voor u-zelf, wat, doet er niet toe. Het zal mij een groote eer en een genoegen zijn u een bewijs mij ner tevredenheid te geven." „Mag ik u inderdaad om een gunst vra gen, Sire?" „Ja, dat wensch ik." „Dan, majesteit, smeek ik n den kolonel en zijn dapperen genade te schenken. Laat hen hun leven behouden om hun land en vorst te dienen. Vergeef hun dit eene ver grijp tegen de krijgstucht: de omstandig heden waren zoo uiterst moeilijk. Indien Uwe Majesteit werkelijk van zins is mij een bewijs van tevredenheid te schenken, in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Hulst en Sluis. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen was de uit slag van de verkiezingen in 1925 tame lijk bevredigend. Hadden we ïn den Statenkring Hulst een verlies van 122 stemmen te boeken, daartegenover stond ïn den Statenkring Sluis een winst van 129 stemmen, zoodat we in totaal een winst hadden van 7 stemmen. De voioruitgang in Sluis is van temeer beteekenis, omdat het aantal A.R. kiezers hier betrekkelijk gering is. Van 700 stem men in 1922 kwamen we op 829 in 1925, wat een winst van meer dan 18 pet. beteekent. Een prachtig succes, waartoe inzonder heid hebben bijgedragen Sluis met 16 stemmen, gchoondïjke met 25, Cladzand met 32 en Groede zelfs met 42 stem toen Zij het toen verkregen resultaat voor onze mannen een aansporing om met vernieuwden ijver en met zoo mogelijk nog grooter geestdrift aan het werk te gaan om wat verkregen werd te behouden. Ook in den Statenkring Hulst was de uitslag in meerdere plaatsen verheugend. Zoo werd, om van andere gemeenten te Wijgen, in 'Koewacht een winst be haald van 10 stemmen en gingen we ,in Hoek met 30 stemmen vooruit. Maar daartegenover stonden Zaamslag met een Verlies van 25 stemmen en Terneuzen zelfs met 141 stemmen, een verlies van temeer gewicht, waar de Staalkundig Gereformeerden ën de Cho Hist, met niet meer dan 101 stemmen vooruitgingen. Indien ergens, dan is hier dus het wachtwoord; werken, arbeiden met alle kracht en zonder ophouden, om wat ver loren werd te herwinnen. Het zigeunerkwaad. Naar de „Drager Presse" meldt, is men onder de Kamerleden, en met name de plattelanders en Slowaken, voornemens aandrang op de regeering uit te oefenen pm tot een spoedige behandeling te gera ken van het wetsontwerp tot instelling van werkinrichtingen voor zigeuners. De na tionale vergadering heeft vroeger al eens een .dergelijkr-hesluit genomen, maar de zaak is thans dringend geworden, daar de bekende gebeurtenissen in Slowakije de plattelandsbevolking ten zeerste ver ontrust hebben, niet alleen in dat deel van de republiek, maar ook in Bohemen en Moravië, waar ?aj eveneens van zi- geunertroepen te lijden heeft. De huidige .politievoorschriften zijn onvoldoende, ook al omdat het noodige personeel ontbreekt om voldoende toezicht op het trekken de volkjo te houden. Het wetsontwerp wil werkinrichtingen voor de zigeuners instellen op de staatsdomeinen, waar ook ruimschoots gelegenheid bestaat om hun werk in de open lucht te bezorgen. Door geregelden arbeid hoopt men een eind te maken aan Ret misdadig gedoe der zigeuners, dat door hun nomadenleven wordt aangewakkerd, terwijl men in ieder geval het voordeel heeft, dat men heter toezicht op hen uitoefenen kan'in vaste kolonies, dan in kampen, die nu eens hier, dan daar worden opgeslagen. Dr titel van den koning en van het parlement. Het Engelsche Lagerhuis heeft in twee de lezing het wetsvoorstel aangenomen begenadig het regiment met zijn kolonel." Des keizers blik werd nog zachter. Van zijn uniformjas nam hij een hooge ridder orde, spelde deze eigenhandig op de borst van den majoor en sprak: „Gij zijt niet al leen een dapper, maar ook een edelmoedig man. Ik zal gratie schenken aan hen, die ik in gedachten reeds ter dood veroordeel de; het moet niet van Alexander van Rus land gezegd kunnen worden, dat hij een gunst afsloeg, hem gevraagd door den dappersten krijgsman dien hij ooit ont moette". Deze geschiedenis was met gespannen aandacht door allen gevolgd en een geest driftig handgeklap beloonde den verteller. Hoewel deze er niet bij tegenwoordig was geweest, noch den dapperen majoor per soonlijk had gekend, had hij toch gedu rende den vrijheidsoorlog bij de Geallieer den gediend en iedere bijzonderheid van de gelukte krijgslist gehoord van mannen, die toen onder het bevel van den majoor gestaan hadden. Op eenigen afstand, maar zóó, dat hij alles had kunnen hooren, zat een oud man aan een tafeltje. Zijn uiterlijk verried den militair. Gedurende het vertellen zat hij met den rug naar het gezelschap toege keerd, maar een der officieren had opge- waarbij de titel van den Koning en van het parlement in overeenstemming ge bracht wordt met den constitutioneelen toestand, gelijk de rijksconferentie dat had aangegeven. De titel van den Koning wordt nu: „George de Vijfde hij de gratie Gods, Koning van Groot Britannië, Ierland en de Britsche gewesten over de zee, verdediger van het geloof, keizer van Indië". De titel van het parlement wordt: „Parlement van het™ Vereenigd Konink rijk van Groot Britannië en Noord-Ier- land". Een Sovjet-koerier te Wilna aangehouden. Op het station te Wilna werd- gisteren een diplomatiek koerier van de Sóvjet- regeerins die zich op weg naar Warschau bevond, in hechtenis genomen. Zijd bagage bestond uit ongeveer 30.000 circulaires in Russisch, Wït-Russisch en Poolsch uit gegeven door de derde internationale. De circulaires werden in beslag gen,omen, waarna de koerier in vrijheid werd gesteld. De aardbeving in Japan. De districten Tamba en Tajima zijn zeer geteisterd. TeUwataki en Amino is het grootste deel van de huizen vernield, vooral door brand. In al deze plaatsen zijn menschen om het leven gekomen. De economische gevolgen van de ramp zullen niet ernstig zijn, daar de geteis terde streken en dorpen niet in heit cen trum van 't economische leven liggen. De aardbeving is de hevigste geweest, die in Japan sedert 1854 is geregistreerd. Langs de spoorlijnen bevinden zich dui zenden vluchtelingen, die zonder dak en zonder voedsel zijn. Tottori, een plaats van 32.000 inwo ners, Westelijk van de golf van JVasaka, is volgens een draadloos telegram één loeiende vuuroven. Ook Oska en Kobe hebben' ernstig ge leden; in de wijk Sakoe van eerstge noemde stad zijn 40 slachtoffers ©n 67 gewonden, terwijl in Kobe honderden hui zen ingestort zijn. De toestand van de duizenden vluchte lingen wordt nog verzwaard, doordat de velden, waar zij kampeeren, met sneeuw zijn bedekt en er een vinnige kou heerscht. Korte berichten. Volgens een officieel bericht is d e griepepidemie in Engeland aan het afnemen. In 105 groote steden bedroeg het aantal sterfgevallen tengevolge van de griep in de afgeloopen week 898, tegen 1023 in de voorafgaande week. In hei district Vredenburg (Zuid- Afrika) heerscht een nekkramp-epi- de mi©. Gedurende de laatste weken kwa men niet minder dan 30 gevallen voor, waarvan het meerendeel met doodelij'ken afloop. 1*1 W^S» II Hl M*iWiJMHMWIWWMMBIIH11 J De Christelijk Historische Unie heeft te Amsterdam haar algemeene vergadering gehouden onder leiding van mr. J. Schok king. In zijn openingsrede herdacht spr. vele trouwe vrienden der Unie, die in den loop van het jaar zijn heengegaan. Voorts her innerde hij aan het bereiken van den 70- jarigen leeftijd door dr De Visser en de mooie huldiging' hem op dezen feestdag gebracht. Voorts vestigde de voorzitter de aan dacht op de pogingen gedaan om bij de rijpere jeugd in de Christelijk Historische kringen ook politieke belangstelling te wekken. In onze kringen aldus ging spr. ver der zijn nog te veel sluimerende krach ten, die mede vooraan in de strijdende ge lederen behoorden. In een tijd als de onze waarin alles wordt losgerukt, heeft ons volksbestaan meer dan ooit behoeften. Spr. hoopte, dat de taak beseft moge worden in de kringen buiten de Unie, die toch wel in geestverwantschap met haar leven. Spr. doet een ernstig beroep op allen om te geraken tot hooger belangstelling in de politiek. Steeds sterker wordt de tendenz om al les aan den staat ondergeschikt te maken; daarbij maakt de huidige verwarring der denkbeelden de grondslagen van den z'ijk- dom van ons volksleven zoo onvast. Hier door wordt het dubbel gevaarlijk, dat de staat zich van de behartiging der belangen waarop spr. zoo juist doelde meester maakt, omdat de staat geen anderen regel heeft dan wat de machthebbers van het oogenhlik als het algemeen belang zien. De vraag van de partijgroepeering be handelend, zegt spr., dat, al zijn er meer malen meeningsverschillen tusschen leden van eenzelfde groep, toch zij dwalen die in een algemeene principieele beschouwing van het staatsleven geen waarde zien. In het vervolg zijner rede drong spr. er op aan, dat men de heteekenis van de a.s. verkiezingen voor provinciale staten en ge meenteraden hoe zeer die voor de Staten- Generaal belangrijker zijn, niet onder- schattè. Ten aanzien van de vraag of een kabi net gelijk wij thans hebben, niet steunend op een meerderheid in het parlement een essentieel element van het parlementaire stelsel is, is spr. geneigd zich aan te slui ten bij de meening, door mr van Schaick hierover gegeven bij de behandeling der Staatsbegrooting in de Tweede Kamer. Evenmin als deze zou liij echter willen be- toogen, dat niet naar het optreden van een zoodanig kabinet gestreefd zou worden) doch daarbij ga het langs natuurlijken weg, geschiede het in goed vertrouwen dat •het een meerderheid zij, die ook in ver band met de verhoudingen van het oogen hlik den meesten waarborg biedt voor een krachtig bewind en om vruchtbaren arbeid gaat. De Christelijk Historischen zullen zich, evenmin als vroeger, aan de verantwoor delijkheid voor de deelneming aan den steun van een zoodanig te vormen kabinet onttrekken, wanneer daartoe op hen een beroep wordt gedaan. Een van de dingen welke onze tijd voor alles noodig heeft is dat de verantwoorde lijkheid kan worden thuis gebracht waar ze behoort. Dit geldt Qok en niet het minst voor de politiek. Na goedkeuring van de rekeniim en ver antwoording van den- penningmeester is een huishoudelijke bijeenkomst gehouden. 6 Na de pauze waren verschillende door af- deelingen ingediende voorstellen aan de j orde. i' In handen van de Tweede Kamerfractie is gesteld een voorstel-Doetinchemi, lui dende: De Unie doe, in het belang van een rechtvaardige belastingheffing, stap pen hij de Regeering, opdat het aan land bouwers vergund' worde, bij het bereke nen van hun jaarlijksch inkomen in min dering te brengen hetgeen als loon wordt uitgekeerd aan inwonende minderjarige en meerderjarige eigen kinderen, die een plaats ais arbeider in het bedrijf innemen. Een voorstel Voorburg, luidende: „De merkt dat de oude heer aandachtig geluis terd had. De heeren bestelden wijn en een der jon geren sprong op, hief zijn glas in de hoog te en zeide: „Mijne heeren, laat ons drin ken op de gezondheid van den dapperen majoor!" Allen volgden zijn voorbeeld. „Ja, laat ons hier op zijn gezondheid drinken!" riep de officier, die het verhaal ten beste gegeven had. Als mijn geheugen mij niet bedriegt, is hij uit Silezië afkom stig. Lang leve de dappere majoor, indien hij nog leeft, en eere aan zijn nagedachte nis, als hij is heengegaan! Moge het Duitschland nooit aan mannen ontbreken, die, met denzelfden geest bezield, haar zo nen voorgaan, hetzij ter overwinning, het zij ten doode!" „Hoera, hoera! eere aan den dapperen majoor! Lang zal hij leven!" Met luide stemmen vielen allen in en ledigden hun glas ter eere van den held van het verhaal. Toen allen weder gezeten waren, merkte een hunner op, dat de grijsaard, ondanks de algemeene geestdrift, niet opgestaan was, maar ook, dat hij 4ijn hoofd voorover gebogen had, alsof hem iets geschokt had, „Kom hij ons, mijnheer!" riep een jong officier, „wilt gij niet met ons klinken op den roem van Duitschland en van uw eigen landgenooten? Gij hebt het voorko men van een soldaat en hebt in vroeger jaren misschien voor uw land gestreden. Doe ons de eer aan, bij ons te komen zitten en drink met ons op de gezondheid van een dapper man, want ik ben er van over tuigd, dat gij het geheele verhaal gehoord hebt, en dat gij zult instemmen met onze woorden van lof." Hij vulde een glas en bood het den grijs aard aan, die opstond en langzaam dich terbij kwam. Men had zich niet vergist in de veronderstelling, met een oud gediende te doen te hebben. Oud, vervallen en zwak als hij daar stond, met litteekens- in 't ge laat, was hij toch op en top soldaat, terwijl het voor een opmerkzaam oog niet moei lijk was uit te maken, dat zijn zwakke toe stand zoowel aan de wonden, op het slag veld opgedaan, als aan den hoogen ouder dom te wijten was. Hij naderde, leunde met zijn handen op de tafel, en keek met een eigenaardige uit drukking naar den kring, die hem in ge spannen verwachting ontving. Er was iets in zijn voorkomen, dat aller aandacht trok. Niemand sprak een woord, aller oogen waren gevestigd op het eerbiedwaardig gelaat. „Mijne heeren!" zeide de oude man met Unie make studie van het vraagstuk van annexatie van kleine gemeenten door "aan* grenzende groote gemeenten, en bepale haar houding ten opzichte van het ba. langrijke vraagstuk," zal nader worden behandeld, doch niet op deze vergadering. De afdeeling Driebergen-Rijzenburg had een voorstel ingediend, strekkende o.m. over het onderwijs. Het H.B. zegde toe aan nig van het program te ontwerpen, in het bijzonder van de Artikelen, handelend over het onderwijs. Het R.R. zegde to© aan dit voorstel te gelegenertijd aandacht te zullen wijden. De aftredende leden van het hoofdbe stuur, de heeren J. R. Snoeck Henkemans, H. W. Tilanus en dr J. Th. de Visser, wer den bij acclamatie herkozen. Daarna was aan de orde de bespreking van het onderwerp: Indië en Nederland, hetwelk door dr G. W. Th. baron van Boet- zelaar van Dubbeldam, lid van de Tweede Kamer, werd ingeleid. Na gedachtenwisseling werd de verga dering gesloten. Hooge Raad van Arbeid. De Hooge Raad van Arbeid is bijeen geroepen tegen Zaterdag 9 April, te 's-Gra- venhage, ter vaststelling van zijn advies over het voorontwerp van wet tot wij ziging vaar de Ziektewet. De tik van Stenhiui s. Er bestond verschil vair meening om, tx'ent de vraag of, bij het incident aan het slot der behandeling van het ontwapen ningsvoorstel-Ter Laan ïn de Tweede Ka mer, de heer Stenhuis den heer L- de Visser inderdaad geslagen had of allee* maar dreigde zulks te doen. Het Haagsche Volk brengt hieromtrent thans zekerheid en vermeldt dat de heer L. de Visser, nadat de heer Duys hem met „lafaard" had geïnterrumpeerd, zichtbaar verontwaardigd naar Duys liep, waarbij hij een dreigende houding aannam. Met zijn vuist o|p tafel slaand riep hij uit: „Dat moet je nog eens zeggen dat ik een lafaard ben". Stenhuis, die dit mede aanhoorde, voeg, de Lou de Visser hierop toe: „Jo bent ©e»i laffe vent". Toen de Visser na deze op. merking een gebaar maakte, waaruit leek dat hij handtastelijk zoju worden, heeft Stenhuis hem een tik gegeven. De heer Stenhuis, een "van de vredei. lievende ontwapenaars, ïs dus de eerste die in het Nederlandsche parlement ee» collega te lijf ging. Eere wien eere toekomt! Leveranties v 0.0 r h e t L e g e r. De Minister van Oorlog, deelt naar aan. leiding van de vragen van den heer Dec kers, betreffende achterstelling van de Net. derlandsche nijverheid hij de buitenland, sc-he, 111 verhand met de door de Commis sie van aanschaffing van levensmiddelen voor het leger voor het jaar 1927 gehou, den inschrijving voor de levering van ge. smolten rnndvet en reuzel, mede1, dat het hem bekend 'is, dat geen! ander rund» vet mag worden geleverd dan ©enige mat name aangeduide uitheemsche fabrikaten en geen andere reuzel dan N.-Amerikaan- sche, zoodat voor binnenlandsch rundvet en binnenlandsche reuzel zelfs de inschrij. ving niet "is toegelaten. Hierbij zij' vermeld, dat pogingen tot het Verkrijgen van waarborgen, dat door de Nederlandsche nijverheid naar de levering kan worden -ïneegedongen met producten, waarvan de hoedanigheid gelijkwaardig is aan die van de soorten en merken, wei- duidelijke stem, „ik heb inderdaad uw ver haal gehoord, en ik hen er u dankbaar voor," met een kleine buiging voor den verteller, „gij kunt u moeilijk voorstellen, met welke gevoelens ik er naar geluisterd heb. Maar, mijne heeren, laat mij u slechts dit zeggen," terwijl hij sprak, speelde hij met de knoopen van zijn jas, en een orde, die de jongere officieren nog nooit gezien hadden, werd zichtbaar, „toen de keizer van Rusland dien dag eigenhan dig deze orde op mijn borst hechtte, sloeg mijn hart niet met zooveel trots, vreugde en liefde voor mijn vaderland, als op het oogenhlik toen gij van uw stoelen opstondt met zulke luide bijvalsbetuigingen. Ik dank er u van harte voor, mijne heeren! Ik weet, dat, wanneer het vaderland een volgende maal zijn zonen ten strijde roept, er geen gebrek zal zijn aan dappere en heldhaftige mannen, die den oorlog met eere zullen voeren." EINDÉ. Met een van aandoening trillend gelaat verliet majoor Hermann den tuin. Uit het Engelsch van Everett Green, vertaald door I. L. Geïllustreerd Volksblad van D. v. Sijn, Rotterdam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 1