Qnderwys. tand- es Tuinbouw. Schoonmaak Gemengd Nieuws. 12g Laatste Bericbten. T el effr ammen. 31119$ ItrtaopiiOiH, BssHNiOBts, «a Rechtszaken. Scheepstijdingen. Marktberichten. Aanbestedingen. jV. van 'Griethuijscp. (Groede), Ds .T. P. Scbolte (St. Anna ter Muiden) en de consulent Ds M. J. Beukenhorst (Sluis). JTaar aanleiding van Openb. 5 vs. 13 werd er op gewezen, hoe het leven der Ge meente des Reeren is een leven van ge- loofezang en eerbiedig aanbidden van Hem, Die overwonnen heeft, en Wiens ]0f eenmaal zal worden gezongen door a| wat is. Aan het einde van den dienst werden toespraken gehouden namens Class- Bestuur, verschillende voreenigingen en den Ring, alsmede door Ds Beuken horst namens kerkeraad, kerkvoogdij1 en cremeente. Na een toegezongen zegenbede werd de godsdienstoefening besloten met het zingen van Gezang 96. p r of. D r M. van R.h ij n. Het Clir. weekblad „Timotheüs" heeft een vraag gesprek gehad met Prof. Dr M. van Rhijn, Herv.. Kerkelijk Hoogleeraar te Utrecht. Deze vertelde, dat men hem in staat had gesteld, een reis naar het Heilige Land te maken, maar dat hij niet eerder dan over een jaar er heen zal kunnen gaan. Prof. v. Rhijn zou zich gaarne onder meer willen wijden aan hof. meer aantrek kelijk maken van bijbelstudie en bijbelken nis, waartoe ook behoort: het schrijven van een boek over den geheelen bijbel, speciaal voor „de jongeren" en de N. C. S, V. Wat. het volk in onzen tijd be hoeft, aldus Prof. van R., dat is het „vertellen" uit den Bijbel in eenvoudigen vorm, mits Oostersch belicht; dat wil zeggen: de plastiek in verband met de dogmatiek. „Vrederust". Men schrijftons van deze stichting: „Gedeelde vreugd is dubbele vreugd." Aan deze gulden spreuk moet ook wel de zcfö algemeen beminde, hoogbejaards jubilaris van dezen dag, de heer J. H. Blum te Domburg, lid van het Bestuur der Stichting „Vrederust" gedacht hebben, toe» hij een som beschikbaar stelde om aan de vele patiënten op onze Stichting door tractatie een vreugdevolle dag te bereiden. Daar alleen zij, die zoo dagelijks onder en met onze zieken medeleven, ten volle karnen beseffen, welk een interns-genot voor de-van-zooveei-vreugde-verstokanen zoo'n tractatie-dag is; was het ons een behoefte hieraan uiting te geven. De glundere gezichten der jongeren, het opgewekte woord der ouderen en de te vreden blik der grijzen geven voldoends te verstaan het genót, dat gesmaakt wordt. Wij kunnen dan ook getuigen, dat er op dezen dag onder onze patiënten vele dank bare harten geweest zijn en vele goede wotfschen voor den milden jubilaris zijn geurt. Voor den dienst in Nederlandsch- Iadië is bestemd ds J. N.Bieger, pred. bij die Protest. Gem,, Vlissingen. Aanvullend onderwijs. De benoeming van de leden der door den mi nister van Onderwijs bij de behandeling der Begrooting aangekondigde commissie voor het aanvullend onderwijs is, naar de; „Msb." verneemt, dezer dagen te wachten. Welverschil. Te Driesum (Fr.) meldden, naar we reeds meedeelden, 105 sollicitanten zich aan voor de betrekking van hoofd der Ghr. School. Te Wierum, twee uur gaans van Driesum verwijderd, is de betrekking van hoofd der Openbare School vacant en daar diende zich aan. één sollicitant. Beeiwortelsuikerfabrikanten en -raffinadeurs. Gisteren heeft de Algem. Technische Vereen, van Beet wortelsuikerf abrikanten en -raffinadeurs te 's-Gravenhage verga derd onder voorzitterschap van den heer M. G. Hummelinck. Er werden campagnebesprekingen ge houden, ingeleid door den heer Smit. In zijn beschouwingen zette hij uiteen hoe volgens zijn meening een werkwijze van de landbouwers, die van zuiver economischen aard is, kan influenceeren op een op den voorgrond tredende fout in een gewas. In de laatste jaren is n.l. gebleken, dat bij de bietenteelt steeds meer het misgewas, z.g. „doorschieters" optreden, een fout, die ge woonlijk wordt toegeschreven aan een stagnatie in den groei. Nu bestaat er bij de coöperatie landbouwers de laatste jaren de zucht om vroeg de beetwortels van het land te hebben, hetgeen gepaard gaat met een vroege, dus te vroege uitzaai, b.v. be gin April. De jonge plantjes hebben daar door de eerste maanden reeds veel te lijden van ongunstige weersgesteldheid, waar door dan reeds de kiem van groeistagnatie wordt gelegd, welke zich bij de latere vol wassen vrucht openbaart door een neiging lot Baadschieten. De waarde van deze „doorgeschoten" bieten is inferieur, maar dat schijnen de landbouwers zich te willen getroosten, ondanks mindere suikerop- brengst en hoogere fabricagekosten. Wettelijke regeling arbeidsduur landarbeiders. D» minister van binnenlandsche zaken landbouw heeft aan de besturen der landbouworganisaties hun meening ge daagd over een voorstel inzake een wette lijke regeling van den arbeidsduur voor volwassen mannen in den landbouw, dat oc landarbeidersbonden onlangs ter ken- ®ls van de regeering hebben gebracht. De besturen der landarbeidersbonden wen- ecuen voor de mannen de volgende alge mene regeling: a- De wet stelt het maximum aantal uren, dat per jaar mag worden gewerkt, vast. b. In de collectieve contracten moet mot deze gestelde norm .rekening worden ge houden en kan de onderverdeeling gere geld worden. c. Is binnen een bepaalden tijd b.v. twee jaar geen collectief contract tot stand gekomen, of kan geen overeenstem ming omtrent de bepalingen van het col lectieve contract verkregen worden, dan kan de beslissing worden gevorderd van een gewestelijke landbouw-commissie. d. De gewestelijke landbouw-commissie bestaat uit vertegenwoordigers van zooda nige arbeiders- en werkgeversorganisaties, dat geacht kan worden, dat een behoorlijke vertegenwoordiging van die groepen is verkregen, waaraan de regeering al dan niet één of meer personen kan toevoegen. De besturen der landarbeidersbonden zijn van meening, dat door een dergelijke regeling de bezwaren, welke steeds aan gevoerd worden tegen de wettelijke rege ling van den arbeidsduur voor volwassen mannen zullen zijn ondervangen, en dat de controle wordt overgebracht naar de orga nisaties, welke met de gewone middelen voor de naleving van-de contracten kunnen zorg dragen en desnoods op boetebepalin gen in het contract kunnen aandringen bij de gewestelijke landbouw-commissies, waartoe de wet ruimte zal moeten laten. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Ongelukken. Onder Langeraar is de heer F. v. d. F., uit Leiden, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een auto, tengevolge waarvan de heer v. d. F. met zijn motor in het Aarkanaal terecht kwam. Hij werd spoedig gered, doch bleek een zeer ernstige hoofdwonde te hebben bekomen. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. kwam zekere C. B. op een motorfiets uit de richting Schagen. Te 't Wad reed rechts van den smallen weg de groentehandelaar J. G. uit Schagen. De motor reed aan den zelfden wegkant en hoewel G. met zijn lantaren zwaaiend voor het paard van de groentekar ging staan, veranderde de motorrijder niet van rich ting. Een aanrijding kon niet uitblijven. De kar met groenten raakte te water en de motorrijder sloeg tegen den grond. Hij was zwaar gewond en overleed spoedig. Gis terennamiddag is te 's-Hertogenbosch een vierjarig jongetje in de Dieze gevallen en verdronken. - Gisternacht is op den spoorweg vlak bij het station Leiden het lijk gevonden van een vrouw, dat in drie stukken was gereden. Aangehouden. In verband met het vinden van het lijkje van een pasgebo ren kind in de Waal te Oppijnen, is gear resteerd de 23-jarige vroegere dienstbode A. Z., wonende aldaar. De verdachte is ter beschikking' van den Officier van Justitie te Tiel gesteld. Arsenic u m-v ergiftiging. Te Manchester is een familie van vier per sonen na gebruik van het middageten on der ernstige vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Allen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar ar- senicum-vergiftiging geconstateerd werd. De toestand van de moeder en een acht jarig kind is ernstig. Men vermoedt, dat de vergiftiging is te wijten aan muizentar- we, die een langen tijd geleden was ge kocht om muizen te verdelgen en welke op de een of andere wijze in de bloem is ge komen, waarmee de saus werd aange maakt. Uitslaande brand. Een groote uitslaande brand heieft gewoed in de fa briek van katoenafval van de firma H. Serpbes te Enschedé. De fabriek brandde tot den grond toe af. Het kantoor en het groote pakhuis kon door de brand weer gered worden. De politie stelt een onderzoek naai' de oorzaak van den brand in. Alles was op beurspolis ver zekerd1. Tragisch. Te Waspik (N.-Br.) kreeg eenige jaren geleden een werkman een stukje ijzer in het oog. Hij verloor dit lichaamsdeel. Thans is op dezelfde wijze het gezonde oog getroffen. Ook dit is verloren gegaan, zoodat de ongeluk kige nu geheel blind is. i 'n Mooie belooning. Te Am sterdam hoorde onlangs een woonwagen bewoner uit de krant voorlezen, dat een belooning werd gegeven voor het vinden van een paarlencollier. De man was de vinder en kreeg tot belooning op zijn wensch eien paard, een nieuwe woon wagen en een scharenslijperswagen. Slagader doorgesneden. Doordat de boomkweeker S. te Boskoop een vlijmscherp mes uit de handen liet val len, werd een slagader van een zijner voe ten doorgesneden. Hij is in zorgwekken- den toestand naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Ge en tekort? Wij meldden, dat de justitie in kennis was gesteld met een tekort in kas van den ontslagen directeur P. van de te Heerenveen gevestigde Eerste Eriesche Onderlinge Landbouwpaarden- verzekeringsmaatschappij. Deze kennisge ving was gebaseerd op het rapport van een accountantsbureau. Thans publiceert een ander bureau, na ook de administratie van den heer P. te hebben onderzocht, een rap port, volgens hetwelk de heer P., in plaats van een tekort in zijn kas te hebben, nog een flink bedrag te vorderen zou hebben. De justitie is ook hiervan in kennis ge steld. Van advertenties, choco lade-en koek. Sedert geruimen tijd biedt het stadje Meppel het weinig hart verheffende beeld eener zeer feKe concur rentie tusschen twee plaatselijke nieuws bladen; een concurrentie, welke, via on aangename en minder waardeerende "schrijverij in de bladen heeft geleid tot., chocolade en koek! Wie eén kleine adver tentie a 25 cent in de Meppeler Courant plaatst ontvangt.een stukje chocolade (kostende 10 cent) en een stuk koek. Hier op heeft het Meppeler Nieuwsblad gerea geerd met het beschikbaar stellen van koek entwee stukken chocolade! Of haar concurrente er thans koffie bij zal gaan schenken vermeldt het verhaal nog niet. Waarvo or land s - ste e nko- Len dienden. Betreffende de voorge schiedenis van den opstand Ier Westkust kwam der „Pr. B." nog het volgende ter joore: Bij den leider der Ombilin-mijnen ver voegde zich op zekeren dag een goed- gekleede Inlander uit Padang Si Boesoek, die den wensch te kennen gaf, dat hem een ton kolen geleverd zou worden. Toen hem er op gewezen werd, dat zulks vrij duur was, verklaarde de man dit als geen bezwaar. Hij haalde bankbiljetten te voorschijn en wilde meteen maar con tant betalen. Eenigen tijd later kwam de Padang Si Boesoek'er terug. De kolen waren prachtig, zeide hij, zóó mooi, dat hij thans 3 of 4 ton wilde bestellen. Dit kwam den heer Van Wijngaarden toch wel verdacht voor. Hij hield den man aan de praat en deed den assistent-resi- dent waarschuwen. Onderzocht werd,. waar de kolen van den vorigen keer gebleven waren. En daarbij bleek, dat diep in het bosch een complete wapen-smederij was opgericht, die gevoed werd met. de kolen uit de gouvernements-mijnen!.1 Er werd dadelijk beslag gelegd, wijl immers de bedoeling heel duidelijk was en vele scherpe klewangs werden buit gemaakt. De man uit Padang Si Boesoek werd in verzekerde bewaring genomen. Dat was in November van het vorig jaar, toen er dus al stevig voor den opstand ge werkt werd. Hollandsche tulpen in de Lon dense he parken. In het Engel- sche Lagerhuis deelde de ondersecretaris van binnenlandsche zaken in antwoord op een vraag mede, dat er dit jaar in de Lon- densche parken tulpen te zien zullen zijn, dank zij een gave van de Nederlandsche Vereeniging van Bloembollenkweekers. Menschkundige collecte- bussen. Het gemeentebestuur van Dor drecht heeft 50 koperen collectebussen la ten vervaardigen, waarop een nieuwe vin ding is toegepast. De ondervinding bij het collecteeren heeft geleerd, dat inzamelen met open schaal in den regel meer op bracht dan met een gesloten bus. De in specteur der Lichamelijke Opvoeding al daar heeft nu een bus bedacht, die eigen lijk bestaat uit een schaal, overdekt met glas, zoodat gezien kan worden, wat er ge collecteerd is en wat als nieuwe gift geof ferd wordt. Maart. S3 Middelburg, onderhouden teer en car- bolineerwerk van kunstwerken, aan legplaatsen en verdere inrichtingen beh. tot het kan. van Terneuzen en Rijkswaterl.. 23 Borsselen.. door best. Calm, polder Borsselen, herstel, vernieuwing en on derhoud tot 30 April '28 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiings- werken. 26 "TBruinisse, best. waterschap Bruinisse, het herstel, vernieuwing en onderh. tot 30 April '28, aarde-, kram-, rijs- en steengl .werken. 30 Middelburg, uitvoeren baggerwerk in en vóór buitenhavens kanaal Z.-Beve land te Hansweert en Wemeldinge. 30 Middelburg, 't zeewaarts verlengen strandhoiofd no. 22 aan de oude hoe ve N. kust Eiland Schouwen. April. 1 Kortgene, aanleggen van steenglooiing en aardewerk en onderhoud 30 April 1928 waterk. e.a. werken. Galam. Annap older. RITTHEM. Door Burgemeester en Wet houders is de stemming voor leden van den gemeenteraad bepaald op Woensdag 18 Mei. DEN HAAG. V. D. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft heden een aanvang gemaakt met de behandeling van het ver drag met België. De tribunes waren dicht bezet. Aan de regeeringstafel waren geze ten de ministers Van Karnebeek, de Geer, Donner en Lambooij. De eerste spreker, de heer Henri Polak (s.-d.) betoogt, dat hij met het geven van concessies aan België zoover mogelijk wenscht te gaan, doch niet ten koste van onze bestaansmogelijkheid. Wordt dit ver drag aangenomen, dan werkt het in de -hand het Belgisch nationalisme en gaan wij onzen ondergang tegemoet. Indien onze nabuurschap door ^verwerping van het verdrag schade zou lijden, is België daar van de schuld, daar het met ongemotiveer de eischen komt. De bevordering van den bloei van Antwerpen mag niet gaan ten koste van onze welvaart. Antwerpen kan een kanaal graven naar zee, waarom dan het Antwerpen-Moerdijk kanaal? Spr. somt alle nadeelen van het verdrag op. LONDEN. V. D. Uit Tokio wordt ge meld, dat het aantal slachtoffers der aard beving 4774 bedraagt. PARIJS. V. D. Uit Tokio wordt gemeld, dat gisteren weer nieuwe aardschokken gevoeld zijn, die een paniek onder de be volking veroorzaakten. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat is hedenmorgen te Middelburg aanbesteed het maken van dijken en een perskade ten behoeve van de verbetering van de haven van Vlissin gen, ingevolge de wet van 25 Juli 1919. Raming f54.900. Inschrijvers waren; firma A. Verhagen te Made f58.770; N.V. Aannemersbedrijf v.h. Boelen en v. Heesteren te Alblasser- dam f57.300; Th. CUmbier, Breskens f54.790; W. A. Verbruggen, Gouda f54.200: II. A- Jaarsveld, Apeldoorn f53.700; N.V. Aannemersbedrijf v.h. v. Dongen en v. Hoven, Dordrecht f53.053; N.V. Aannemersbedrijf v.h. W. 'tHoen, Helder f53.000; J. de Bree Fz., Neuzen f52.880; P. J- de Boei-graaf, Wemeldinge f52.380; J. J- Jansen, Middelburg f52.170; P. T. v. Oort, Raamsdonk f; 51.300; II. v. Seventer, Vugt f51.117; J. Stuurman, Ammerstol f51200; Iz. La. gasse, Koudekerke f51 000; H. Kanders, Raamsdonk f 50.900; N.V- Afdel v.h. Blij- lóvens, Made f50.280; A. Roovers, Made f49.884; L. F. Groosman, Middelburg f49.700; N.V. Mij. tot aanneming van wer ken „Warve", Middelburg f49.400; CL Verwater en Ckx, Made f48.600, IX CL van Sehaik, Arnhem f48.380; A. Tim. merman, Dordrecht f47.700 en A. A- de Wilde, Middelburg f41.636. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: het met een voertuig op vaste assen in de kom der gemeente Goes niet stapvoets rijden: II. W., 's-H. Hendrikskinderen, f 1 of 1 dag. 's Avonds rijden zonder licht: A. W., 's-Gravenpolder, f 1 of 1 dag. Ar beidswet: E. P. v. D., Wemeldinge, vrijge sproken. Wet op openbare middelen van vervoer: G. H., Biezelinge, 2 maal f25 of 2 maal 25 dagen. Leerplichtwet: le herb., J. J. G., Heinkenszand, f 10 of 10 dagen. Leerplichtig kind arbeid laten verrichten: J. v. d. W., 's-Heer Abtskerke, f 15 of 15 d. Straatschenderij: P. M., Oudelande, f 15 of 15 dagen, P. d. P., Hoedekenskerke, voorwaardelijk een maand tuchtschool,. E. J., Ellewoutsdijk, berisping, C. J. A., Ril- land-Bath, f 5 of 5 dagen, H. d. W., aldaar f 5 of 2 w. t.sch. Zonder verlof loopen over eens anders grond: A. v. S., Wolphaarts- dijk, f 5 of 5 dagen, J. P. P., Terneuzen, terug aan ouders. Zonder vergunning ster ken drank verkoopen: J. v. L., Wissenker- ke, f 25 of 25 dagen. Venten te 's-Heeren- hoek zonder vergunning: A. D., Goes, f 5 of 5 dagen. Venten te Wemeldinge zonder vergunning: J. d. D., Goes, f 5 of 5 dagen. Te Kloetinge met een auto te hard rijden: J. J. d. W., Hansweert, f 10 of 10 dagen. Overtreding bouwverordening Kloetinge: J. D., Kloetinge, f 50 of 50 dagen. Met een sleepboot brug over het kanaal naderen zonder vergunning van brugknecht: A. K., Antwerpen, f 50 of 50 dagen. Naam van den schipper niet op zijn schip hebben: C. S., Antwerpen, H. Z., Eberbach, f 5 of 5 dagen. Met een rijwiel niet behoorlijk uit wijken naar rechts: C.- G., Kapelle, f 2 of 2 dagen. De veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: G. d. D., Kloetinge, f '10 of 10 dagen. Met rijwiel niet de rechterzijde houden: C. K., Kapelle, f 3 of 3 dagen. Met auto niet behoorlijk uitwijken naar rechts: J. M. P., Goes, f 15 of 15 dagen, 's Avonds met auto rijden zonder licht: J. T., Middel burg, f 10 of 10 dagen. Als voren en zonder achterlicht-en op bevel van ambtenaar niet stoppen: P. S. K., Goes, 2 maal f 10 of 2 maal 10 dagen, 's Avonds fietsen zonder licht: J. M., Biezelinge, G. v. D., 's Graven polder, terug aan ouders, Q. S., Wol- phaartsdijk, f 2 of 2 dagen, W. d. R., Bie zelinge, f 7.50 of 5 dagen. Fietsen zonder rem: M. S., Rucphen, f 5 of 5 dagen. Fiet sen zonder bel: A. R., Zierikzee, f 3 of 3 dagen. Door G. II. te Biezelinge is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis, waar bij hij is veroordeeld wegens het overtre den der wet op openbare middelen van vervoer tot 2 maal f 25 of 2 maal 25 dagen. - Een prettige familie. Voor den Politierechter te Haarlem stond gis teren terecht een vrouwtje uit IJmuiden, dat zóó verbolgen op haar schoonzoon was, dat ze hem peper in de oogen 'gooide, waarna een andere schoonzoon van haai den reeds met peper gestrooide nog eens flink afranselde. Verdachte zeide, dat ze het spuitje met peper als verweermiddel bij zich droeg, omdat ze bang voor haar schoonzoon was. Het O. M. vorderde tegen verdachte en ook tegen den anderen schoonzoon f 10 boete of 5 dagen. Overeen komstig den eisch werden zij veroordeeld. De malversaties bij den no taris te Ca~pelle a. d. IJssel. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren behandeld de zaak tegen den 44-jarigen J. Chr. de J., notaris te Capelle a. d. IJs sel, die, zooals men zich herinneren zal, verschillende bedragen, in totaal groot on geveer een halve ton, ten nadeele van zijn cliënten heeft verduisterd. Verdachte bekende volmondig het hem ten laste gelegde en verklaarde, dat 't eer ste jaar van zijn notarisschap de verdien sten zeer beperkt waren. Hij verdiende on geveer f 1000, had geen andere inkomsten en ook geen vermogen, zelfs een schuld van f 6000. Getuige Treurniet verklaart, dat de ver diensten gedurende het tijdvak 19151925 gemiddeld f 7000f 8000 per jaar waren. De president tot verdachte: Hebt u, toen u merkte, dat er financieele moeilijkheden kwamen, niet getracht de uitgaven te be perken? Verdachte: Jawel. De president: Maar ik zie hier over het laatste jaar een rekening van de auto- garage van f 2500. Verdachte knikt bevestigend. De president: Toen wist u toch al, dat u achterop was! Verdachte: Ik leefde in een voortdu rende spanning ik had ontspanning- noodig en ging daarom wel eens uit. De president: Ik meen, dat u voor ontspanning wel andere dingen kon doen die geen geld kosten Getuige Borstlap bevestigt nog, dat ver dachte zijn huis heeft laten restaureeren, dit kostte f 7000. De president: Was deze restauratie noodig? Getuige: Voor de woning van een no taris zag het huis er slecht uit. Getuige Treurniet verklaart tenslotte, dat hij een totaal passief van f 81.000 ge vonden heeft tegenover een actief van f 32.000, zoodat er een tekort is van f 49.000. Tel hierbij een schenking van f 15.000 en de inkomsten gedurende de verloopen jaren, dan komt men tot een uit gave per jaar van gemiddeld f 12.000. De officier eischte twee jaren gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Maart. Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt, mót. tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk eenige regenbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. Barometerstand hedenmiddag twee uur; Licht o« voor Betters Donderdag 6 u. 22. Stoomvaart-Mij. Nederland. GROTIUS (uitr.) 8/3 v. Algiers. KANGEAN 8/3 v. Amsterd. n. Huil. KARIMOEN 8/3 v. Hamburg n. Amsterd, SiOEMBA (uitr.) p. 8 Gibraltar. SAPOERA 6 v. Soerabaja te Singapore. VONDEL (uitr.) 6 v. Singapore. SIMAL0ER (uitr.) 7 v. Sabang. AE1MBA (uitr.) 8 p. Gibraltar'. Bali (uitr.) pass. 7 v.m. Wight. Rotterdamsche Lloyd. MODJOKERTö (thuisr.) 8/3 2 u. n.m. v. Havre. INSULINDE (thuisr.) 11/3 7 u. v.m. te Marseille verwacht. i MEDANO 8/3 v. Rott. n. Batavia via Antw. MEDAN (uitr.) 8 v. Pt. Said. SAMARINDA '(uitr.) 7 v. Pt Said. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Maart, 2.30 u. Berlijn 59-25—59.27 Brussel belga 34.7334.75 Parijs 9.779.79 Londen 12.125/8—12.1278 New York 2.497b—2.50. MIDDELBURG, 8 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Spi nazie 2643, Molsla 3034, Veldsla 9 15, Baksla 7880, Snijsla 5054, Dunsel 6066, Postelein 15, Spruiten 820, Wit lof 1020, Nero 7, Peen 14, Karoten 1 3, Rapen 12, Koolrapen 1, Ajuin 14, Zure Bellefleur 40, Zoete Bellefleur I 24, idem II 1718, Grauwzoet I 30, idem II 18 cent, alles per K.G.; Savoije Kool 25, Roode Kool 15 cent, beide per stuk; Prei 26, Selderij 0,52, Rapen 1, Radijs 8 9, Raapstelen 23 cent, alles per bos; Bóerekool 510, Andijvie 45, Bloemkool 61, Zuring 16 cent, alles per mand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3