KerMeaws ikkeirtn. Gemengd Nieuws. Laad- es Taiahraw. Zoekiichtjes. Scheepstpingen. ifci hrfapfcuieMp,». Onderwijs. voor aanschaffing nieuwe leermiddelen en schoolmeubelen bijzondere school Kerk- hoekstraat. Dhr Ossewaarde kan hier niet tegen zijn, maar dringt er op aan dat ook aan de openbare school deze leermiddelen niet zullen onthouden worden. De aan vraag wordt met algemeene st. toegestaan. Punt 4 vaststelling vergoeding bijzondere scholen. Ook hier was dhr Ossewaarde niet voor. Hij acht betaling der bijacten te veel godsdienstonderwijsbelang, waarom hij blanco zal stemmen. Dhr Mol betreurt het dat de Ghr. school is geassureerd, daar kan hij niet voor stemmen. Bij stem ming merkt dhr Mol op, dat hij geacht wordt tegen dien assurantiepost te hebben gestemd, eveneens dhr G. Hartoog. Anders allen voor, behalve dhr Ossewaarde, die blaneo stemde. Het schoolbestuur der school van de Ned. Herv. Gemeente vraagt vergoeding assurantie over de afgeloopen jaren, bene vens de gewone vergoeding. Uitslag stem ming evenals de vorige. Vastgesteld werd de rooilijn in den' Achterweg. De Hooge Raad heeft beslist, dat voor de uitvoering van eon burger rechtelijk besluit personen moeten wor den aangewezen, voorheen was dit B. en W. Daarom vragen B. en W. doorloo- pende machtiging aan. Toegestaan. Vast gesteld werd een vergoeding voor de leden der stembureaux. Besloten werd, nog niet over te gaan tot verkoop yan het huis aan den hoek SchipperstraatStoofstraat dat moest aangekocht worden voor weg- verbreeding aan den Dam. B. en VV. achtten het niet in het belang der gemeente, huizen zelf te behearen, en adviseeren daarom tot verkoop. De heeren Ossewaarde, de Koeijer en Mol spreken de wensch-elijkbeid uit om reke ning te houden met den huurder, iemand met groot gezin. H.i. is de gemeente moreel verplicht, daar mee te rekenen. De huur is reeds opgezegd tegen 1 Mei a.s. Gewacht zal worden tot de huurder een nieuw gebouw gevonden heeft. Dhm Zuijdweg en Vercouteren, aan nemers alhier, vragen verkoop van een strook grond aan de Oude Torenstraat. Ook dhr Jac. de Koeijer vraagt aankoop van een paar vierkante M. grond naast zijn huis. Enkele raadsleden zagen gaarne een overeenkomst met de betrokken per sonen, waarbij beiden gebaat zouden wor den. Een voorstel in dien geest doen B. en iW. Zij zullen onderhandelingen openen, waarover de raad dan nader kan beslis sen. Een prijs van f 4 per M2. wordt niet te laag geacht. Aldus aangenomen. De Centrale Bond van Transportarbeiders afdeeling Ierseke dankt den raad voor inwilliging van haar verzoek tot te werk stelling van haar werklooze leden. Verder vraagt ze medewerking tot leniging der nog steeds bestaande werkloosheid, m.a.w. bestendiging der werkverschaffing. Dit adres wordt gesteund door het werkloozen- comité waarvan dhr Ossewaarde de tolk is. Hij dringt aan op beschikbaarstelling van meerdere gelden. Dhr Ossewaarde heeft uitgezien naar productief werk, o.a. door rioleering en demping der sloot aan den Achterweg, idem aan den Dam vanaf P. v. Stee tot aan dhr Spruit, idem on der aan 'den Dijk vanaf 'toude kerkhof tot aan de Scbeldestraat, bovendien die rioleering tusschen Bom- en Varkensstr., vereffening van het padje onder aan den Dijk uit Polen, enz. enz. De voorzitter vraagt of dit alles nu wel degelijk gemeentebelang is en zoo ja of het belang wel tegen de financieel© kosten opweegt. Dhr Scheele ondersteunt dhr Ossewaarde in zijn pogingen om de werkloozen aan werk te helpen. De1 voor zitter vraagt of niemand meer iets heeft daarover. Dhr Daane vraagt df het niet mogelijk is om nog een "14 dagen werk te verschaffen. Na een langdurige 'dis cussie dient dhr Ossewaarde een voorstel in om de post subsidie uit de gemeente kas aan 't werkloozencomité met f500 te verhoogen. Aangenomen met algem. fetemmen. Dhr W. O. van Oeveren aan de Lange PViele vraagt voldoende erfafscheiding langs zijn eigendom. De sloot naast zijn erf is gedempt zonder zijn goedkeuring en 'dus is zijn erf niet afgesloten. De voorz. vertelt hoe die zaak in elkaar zit. Dhr de Koeijer raadt aan om de zaak in der minne te schikken. Dit is in elk geval beter. De voorzitter acht dit risico minder groot, alhoewel hij procedeeren een wis selvallige zaak vindt. Bovendien is de vraag of Van Oeveren geen toestemming beeft gegeven. Volgens dhr G. Daanei heeft tij wel toestemming gegeven. Dhr Hartoog Stelt voor om dit stuk te renvoyeerenj aan B. en W. Aangenomen. Benoemd wer den tot leden der stembureaux 1. Secra Ijarie: voorz. burgemeester. Leden; Ph. [Bom en G. de Jager. Stembureau II. iSchool I. Voorz. en leden: J. L. Bom, O. Hartoog en P. de Koeijer. Stembureau Dam; voorz.; weth. L- van Es. Leden! li. Scheele en G. Daane. Plaatsvervangers: bureau I. M. Mol en J. Bakker, II. J. iWillemsen en E. de Jonge, III. J. Osse waarde en H. Bol. Hoofdstembureau: ambtshalve voorz. J. Sinke. Leden: J. L. Bom, P. de Koeijer, O. Hartoog en M. Mol.- Plaatsverv.De Ja ger, Daane, Scheele. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den op, waarna de voorz. de vergadering sloot. Het was bijna 1 uur geworden. Hefnkenszand. Zaterdagmiddag- verga derden de aandeelhouders van de weeg brug de verwachting" alhier onder voor zitterschap van den heer H. van Iwaa'r- den. Aanwezig waren 32 aandeelhouders. Het verslag van den secr-penningm. toon de aan dat over '26 was ontvangen f 1556.47 en uitgegeven f846.64. Batig slot f709.83. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een winst aan de aandeel houders uit' te keeren van 36 pet. De heer A. Martens werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Direct na deze ver gadering werd een vergadering gehouden vair belanghebbenden om te komen tot op richting van. 3 fairbanken hij het station en de 2 in deze gemeente geimaakte los plaatsen. Besloten werd de aandeel-en der nieuwe weegbruggen te stellen op f 25 per aandeel en een aantal van 200. Van deze aandeelen zal 5 pet. worden gega randeerd en daarop zullen de weegloonen worden gebaseerd. Medegedeeld wordt dat thans 125 aandeelen verzekerd zijn en dat ieder die nu aandeelen bezit in zijn naaste omgeving zal beproeven aandeelen te plaatsen. Besloten wordt met alg. st. te vormen een N.V., die den naam zal dragen van „Samenwerking" en dat door deze N.V. de besluiten dezer vergadering zul len worden uitgevoerd. St Laurens. Maandagavond vergaderde de Anti-Rev. Kiesvereeni-ging voor hot sa menstellen van "de candidatenlijst voior de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Nadat da voorz. op de gebruikelijke wijize de vergadering had geopend, deed hij mede. doeling van een ingekomen schrijven van den wethouder M. Marinissen, waarin deze berichtte, dat hij wegens ernstige doofheid niet meer een candidatuur voor den Raad kon aanvaarden. In waardeeren- de woorden besprak de voorz. de ver diensten van den heer Marinissen, die 21 jaar lid van den Raad is geweest, waarvan 15 jaar wethouder. Hij drukte zijfn spijt uit, dat de heer Marinissen om genoemde reden genoodzaakt werd te bedanken. He vergadering betuigde hare instemming met de woorden van den voorzitter. Nadat verschillende candidaten voor den gemeenteraad waren genoemd en de heer G. Willemse 'mededeelde geen candi datuur te willen aanvaarden, werd tot stemming voor de volgorde van de lijst overgegaan, welke als volgt werd vastge steld: 1. J. W- van 'tHoff, 2. P. Boon Jr., 3. S- Simonse, 4. P. Gilde-, 5- Joh'. Marinissen, 6. J. Ko-o-le, 7- J. W. Davidse, 8. J. M. Houterman, 9- M- Blok. Ned. H-erv. Kerk. Beroepen te Hoenderloo, E. J. Mulder te Bunschoten. Bedankt voor Cadzand, 'M. D. Gijsman te Zunderdorp. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwerkerk a. d. IJssel, P. D. Kuiper, cand. te Kampen. Bedankt voor Apeldoorn, G. J. Goede te Voorthuizen. Voor Den Ha!ml, J. J. Bouwman te Urk. Voor Tzum, F. Wiersma te OosteTbienun. Borssel-e. In de nam-iddaggodsdienstoefe- ning van Zondag j.l. hield Ds J. C. Elcn- fa mis voor een groote schare een gedach tenisrede naar aanleiding van zijn 25- jarige ambtsbediening. De pres.-kerkvoogd de heer J. L. Richel had voor die ge legenheid planten laten aanbrengen rond om den preekstoel, wat aan het kerk gebouw, waarin alle plaatsen bezet waren, een feestelijk aanzien gaf. Er was veel belangstelling ook van elders. Velen uit de de gemeente van Baarland en ook velen uit Gapinge, waar de jubilaris de eerste jaren van zijn ambtelijken loopbaan heeft doorgebracht, n.l. van 2 Maart 190218 Oct. 1908^ waren naar de- kerk gekomen om te luisteren naar de prediking, die door Z.Eerw. werd uitgesproken. Naar aanleiding van Hebr. 725 bepaalde hij de gemeente bij'de volkomen zaligheid van den Christen als doel van het mid- delaarswerk van Christus en dat doel wordt hierdoor bereikt omdat Christus altijd leeft om voor hem te bidden. Op 2 Maart het was toen in onze gemeente biddag was het de juiste dag van het zilveren ambtsjubileum en op dien datum trad Ds Kamsteeg voor de gemeente op, die zijn vriend Ds Elen- baas in deze godsdienstoefening hartelijk heeft toegesproken, waarop de gemeente hem heeft toegezongen de zegenbede uit Ps. 134:3. Synodale Commissie. De voorjaarsvergadering van d-e Algemeene Synodale Commissie der Ned. Hervormde Kerk is vastgesteld op Dinsdag 10 Mei e.k. des voormiddags te 11 uur in het Gebouw der Algemeene Synode te 's-Gra- venhage. K e r k e 1 ij k e g o e d e r e n. De voor jaarsvergadering van het Algemeen Col lege van Toezicht op het beheer der ker kelijk© goederen en fondsen van de Her vormde gemeenten in Nederland zal wor den gehouden te 's-Gravenhage op Dins dag 29 Maart e.k. t Ds E. Bronsema f. Op ruim 96- jarigen leeftijd is in het Diaconessenhuis te Groningen overleden, Ds E. Bronsema, emeritus-predikant der Geref.. Kerk ran Overschild, tevens de oudste emeritus predikant der Geref. Kerken in Nederland. Ds Bronsema werd geboren 20 Dec. 1830. Oorspronkelijk werkzaam in het ko- renmolenbedrijf, kwam liij pas laat op studie en legde hij op 38-jarigen leeftijd eerst het candidaatsexamen theologie af. 18 Mei 1868 deed Ds Bronsema zijn in trede te Borger, vanwaar hij in Januari 1871 naar Gasselternijveen vertrok. Van Gasseltcrnijveen voerde zijn weg naar Wa- penveld in Oct. 1874 en vandaar naar Overschild op 28 Dec. 1879. Hier arbeidde Ds Bronsoma tot 13 Oct. 1895, toen hij eervol emeritaat vroeg en verkreeg. Gedu rende den langen tijd van zijn emeritaat heeft Ds Bronsema de Geref. Kerken in ons land nog herhaaldelijk gediend, vooral de kerk van Sappemeer, bij ontstentenis van den predikant te dier plaatse. Tot enkele weken voor zijn dood ging hij, als het weer het maar oventjes toeliet, nog ter kerke en leefde hij het Geref. kerkelijk leven nog hartelijk mee. Emeritaat. Ds J. H. C. Israël, Ned. Herv. predikant te Eersel en Hooge* loon is voornemens begin September van dit jaar eervol emeritaat aan te vragen en zich te Driebergen te gaan vestigen. Ds B. Bollée. Ds B. Bo-llée, Ned. Ilerv.. predikant te Katwijk aan den Rijn, vroeger resp. te Oo-sterland en te Rum.pt, heeft gisteren zijn 40-jarig jubi leum gevierd, 's Middags hield de jubi laris een gedachtenisrede. i Samenwerkende Zendings- c or p oraties. Wat do inkomsten be treft heeft de- maand Februari het al ni?t beter gemaakt dan haar voorgangster. Ont vangen werd f26.000. Daarmee bleef zij beneden de maand Februari van het vo rige jaar. Dit geeft reden tot zorg, want op die wij-ze verloonen de eerste twee maanden van dit jaar al een aanmerke- lijken achterstand. Intusschen gaat het werk door en stelt het dagelijks zijn eischen. Het is daarom zeer gewenscht, dat -er spoedig een vermeerdering van in komsten plaats heeft. De corporaties doen daarom een dringend beroep op de hulp van allen, wion het heil der Zending ter harte gaat. Dr Gunning over Joh. de Heer. Aan een artikel in „Pniël" is het volgende ontleend: .Neen, laat ons beiden maar onzen eigen weg gaan. Hij, de geboren koop man, met wat meer reclame, zijn Zoek- lichtidealen met zijn Zoeklicht-groeten aan zijn talrijke Zoeklicht-huisgenooten henen zendend en hun af en toe ongemakkelijk de waarheid zeggend (ze willen het van hem gezegd zijn) ik, een beetje kalmer, een kleineren, minder-aaneengesloten kring lezers bereikend op m ij n manier. Maar wij hebben elkander lief, en evenals ik een paar jaar geleden met vreugde naar den doodzwakken broeder henenging, toen velen, en ook hijzelf, dachten dat hij ster ven ging, om hem met een beetje orgelspel beneden in de huiskamer, onder zijn zie kenvertrek, en later aan zijn bed met een enkel woord en gebed te vertroosten, zoo zal hij als mijn afreisuur eerder dan het zijne slaat, zeker wel eens bij mij aanko men en, met zijn trouwhartige oogen mij aanziende, mij verkwikken uit de fontei nen des heils. En dan hoop ik maar, broe der de Heer! dat onze Heiland, dien wij dienen en liefhebben, evenals volgens de legende geschiedde bij Thomas van Aqui- nen, ook tot ons moge zeggen: bene de Me scripsisti, Joanne! quid desideras? En dan zullen wij zeker, misschien wel met een glimlach, als we nog eens eventjes aan al onze Zoeklicht- en Pniël-drukte denken, antwoorden: nihil praeter Te, Domine! Ik haal die woorden nu maar in het Latijn, waarin ze ons werden overgeleverd, aan, maar wil ze toch even vertalen, ook omdat gij meer dan ééns in uw blad v-erklaardet geen Latijn of Grieksch te kennen (wat toch wél jammer is, broertje, maar nu een maal niet te verhelpen!) Toen Thomas van Aquinen, die groote, veelzijdige en geleerde kerkvader-dogmati cus, zijn laatste woord had voltooid, ver scheen hem, volgens de legende, de Heere Jezus in een visioen en zeide tot hem bo venstaande woorden: „gij hebt goed over Mij geschreven, Thomas! wat begeert gij nog?" En het antwoord van den vromen man luidde: „niets anders dan uzelven, Heer!" Wel, beste Johannes de Heer! mijn naamgenoot en broeder! zouden wij iets anders begeeren? Neen, in eeuwigheid ni hil praeter Te Domine! Niets anders d a n U! Ziezoo, nu schrijven wij niet meer over malkaar vóórdat één onzer is heengegaan; dan mag de ander nog een vriendelijk woord over zijn zoo andersoortigen mak ker neerpennen. Ofzouden wij beiden nog Jezus' wederkomst mogen beleven? O Johannes, wat zou dat heerlijk zijn! Woensdag 9 Maart (Biddag). Ned. Herv. Kerk. Kapelle, vm. en nm. Dr Schmidt. Geref. Kerk. Souburg, 9.30 u. Ds G. B. Wurth, 2 u. Ds Koning van Sint Laurens. Kapelle, vm. en nm. Ds A. Scheele. GeTef. Gemeente. Nieuwdorp, Donderdagavond 7.15 uur, Ds J. Fraanje te Barneveld. fcica—w—omarn Geslaagd voor stuurlieden-examen voorloopig diploma de heeren J. J. Maas, M. Verhoeff, J. Kliphuis, J. Edenburg en G. Veenhouwer. Op de voordracht ter benoeming van» een onderwijzeres aan de O.L. school te Serooskerke (Sch.) zijn geplaatst de da mes D. J. Crueq te Goes, J. J. Rottier te 's-Heer Abtskerke eu J. v. d. Zande te Tholen. Ongelukken. Te Echt is Zon dag een 50-jarige landbouwer door paard en kar overreden en gedood. Hour haar verbrand. Zaterdag was een dame te Den Haag woonaotitig, bezig heur haar te wasschen met een heele flesch benzine, toen de gassen, door de verdamping van de benzine veroor zaakt, -ontstoken werden door een klein petroleumlampje, dat op een paar "meter afstand brandde. Het geheele hoofd van' de dame stond opeens in lichte laaie. In den h-evig.sten angst trok de dienstbode mevrouw den tuin in, waar zij een bak water over de vlammen gooide. De ben zine was betrekkelijk snel ui tgeb-rand. Een dame, die in een andere straat woonde, had aan den achterkant van haar woning de vrouw in vlammen gezien en spoedde zich met een flesch slaolie naar de wo ning van de ongelukkige, wier hoofd, hals en schouders één groote brandwond ver toonde. Het haar was geheel weggebrand. Een geneesheer heeft mevrouw behandeld en naar een ziekenhuis doen overbrengen. Gevaar vpoc het leven is er niet, maar na de genezing der vreeselijke wonden zal pas kunnen worden uitgemaakt, in hoeverre mevrouw in gelaat en hals voor haar leven geschonden zal zijn. D-e dame had nooit benzine voor dit doel gebruikt Op raad van een vriendin deed ze het voor het eerst, omdat ze op reis moest en haast had en heur haar dan spoediger zou drogen. Het familiedrama te Den Haag. Het nader onderzoek in verhand met het familiedrama, dat Zaterdagavond ten huize van van V. te Den Haag plaats had, heeft de justitie, aanleiding gegeven den 73-jarigen dader, 'die zijn schoon zoon met een revolver schoot, op vrije voeten te stellen. Hij is op ad-vies van den dokter in verband met een hartkwaal, in het Ziekenhuis opgenomen. Het slacht offer van het schot, de heer van V., jnaakt het naar omstandigheden goed. Dokter benadeeld. Onlangs werd melding gemaakt van het feit, dat een dok ter uit Zeeland bij de politie te Sneek aan gifte had gedaan van Verduistering van f24.000 en dat de persoon dien hij van verduistering verdacht, op het punt stond naar het buitenland te vertrekken. Het is de politie intusschen mogen gelukken den dader aan te houden. Het is zekere J. V., vroeger gemeenteontvanger in een stad in Friesland. De dader is in het Huis v. Bew. te Leeuwarden opgesloten geweest, doch is nu ontslagen en naar zijn ouders terugge keerd in afwachting van zijn vonnis. D<e dokter heeft een schade geleden van onge veer f 3000, welk bedrag waarschijnlijk door de familie van den exgemeent-e'-ontvanger zal worden vergoed. Een lieve zoon. Gisternamiddag ont stond er ruzie in het gezin van v. d. M. te Strjjp tusschen de moeder en den zoon. Deze nam een stuk hout en sloeg zijn moeder daarmede zoodanig op haar arm dat dit lichaamsdeel ernstig gekneusd werd. De zoon werd door de politie aangehouden en in arrest gesteld. Zevenbergen bouwt geen pulpdrogerij. In de zaal „De Unie" te Roosendaal werd Zaterdagmiddag een algemeene le denvergadering der Coöp. Beetwortelsui kerfabriek te Zevenbergen gehoud-en, met als hoofdpunt der agenda: het bouwen van een pulpdrogerij. Na een zeer heftig debat werd het voorstel in stemming ge bracht en met 731789 stemmen verwor pen. Toen de heer Kakebeeke, directeur der suikerfabriek „Dinteloord", het woord kreeg, om den bouw van een pulpdrogerij te bepleiten, werd hem 'door voetstampen enz. het spreken belemmerd. Enkele leden uit het district Langeweg opperden nog het denkbeeld de fabriek te trachten over te doen aan de Centrale Suikermaatschap pij, gezien de slechte resultaten van het bedrijf. Daar deze kwestie niet op de agenda stond, ging de vergadering hier niet verder op in. (Tel.) De spoorwegtarieven voor groenten en fruit. In de algemeene vergadering der groep Veilings vereenigingen uit den Nederl. Tuinbouwraad op 30 dezer te Utrecht zal een voorstel van het bestuur behandeld worden, om' pogingen aan te wenden ter verkrijging van verlaging der vrachtta rieven voor groenten en fruit. In de toe lichting tot dit voorstel zegt het bestuur o. m.: Het op 1 Juli 1926 door de Nederland- sche Spoorwegen ingevoerde tarief voor ijl- en vrachtgoed, dat was aangekondigd als brengende belangrijke vrachtverlaging, heeft voor onzen tuinbouw meer nadeel dan voordeel gebracht. Zoo is bijv. het 10- ton-tarief ten aanzien van ijlgoedzendin- gen naar het buitenland over een afstand van 100 tot 300 K.M. verhoogd met 19 tot 26 pet. van het vóór 1 Juli geldende tarief. Een dergelijke tariefsverhooging is des te ernstiger, daar het vóór 1 Juli geldende tarief voor den afzet onzer tuinbouwpro ducten oTer het algemeen reeds te druk- De S. D. A. P. gaat voort met orervvia. ningsbulletins te verspreiden omtrent hare actie in Zeeland.,/ In „Het Volk" van Maandag kwam weer het volgende bericht voor: „De afdeeling Ierseke der Partij hield Za terdag een openbaren propaganda-avond. D, zaal was tot berstens toe gevuld, velen moe», ten teruggezonden worden. P.g. Overhoff hielt een luid toegejuichte rede. Eenig debat va» een vrijz.-dem. Een tooneeiclub van de afd. KruiningenHansweert voerde een tooneel- slukje op, terwijl de A. J. C. van Goes eeniga dansen uitvoerde." Het verslag meldt niet of de groote op komst den spreker, dan wel de tooneeiclub gold. Vermoedelijk het laatste. De bedoeling is blijkbaar de menschen al spelende en dansende te brengen naar hel roode kamp. Of 't gelukken zal moet de toekomst ieeren. In elk geval zal het zaak zijn met het van dezen kant dreigende gevaar rekening te houden. OPMERKER. kend was. Zoo bedraagt de vracht voor een wagon sla van 5000 K.G. als ijlgoed over een afstand van 250 K.M. (ongeveer het traject Den HaagOldenzaal grens) f 1.25 per 100 K.G. f 62.50. Daar de gemid delde marktprijs van sla in den vorigen zomer varieerde van f 200 tot f 250 per wagon van 5000 K.G., vormde de vracht dus een belasting vair 25 tot 31 pet. van de gemiddelde marktwaarde van het product. Het is duidelijk, dat een -dergelijke be lasting' den afzet onzer tuinbouwvoort- brengselen ten vzeerste moet belemmeren, temeer daar de spoorwegtarieven van de landen, tegen welke de Nederlandsche tuinbouw in de naaste toekomst steeds fel ler zal hebben te concurreeren als Italië en Frankrijk belangrijk gunstiger zijn dan de Nederlandsche tarieven, terwijl ook de Duitsche spoorvrachten aanzienlijk la ger zijn dan de Nederlandsche, zoodat de producten der zich voortdurend ontwikke lende Duitsche cultuurcentra met veel minder vrachtkosten op de Duitsche mark ten kunnen worden aangevoerd dan de Nederlandsche tuinbouwvoorthrengselen. Zoo bedraagt de vracht voor een wagon aardappelen of kool van 10,000 K.G. van Broek op Langendijk naar Venlo-grens M. 99, terwijl in Duitschland de vracht over eenzelfde traject voor kool slechts M. 77.40 en voor aardappelen zelfs maar M. 57.40 beloopt. Hieruit blijkt, dat in Nederland de vracht voor kool 28 pet. en voor aard appelen ruim 70 pet. duurder is dan in Duitschland, terwijl dit verschil orei' zeer lange afstanden nog veel belangrijker is. Rofterdamsche Lloyd. BANDOENG (uitr.) pass. 6/3 Perim. INSULINDE (thuisr.) 6/3 v. Port-Said. MODJOKERTO (thuisr:) pass. 6/3 Ouessant. SIANTAR fuitr. )pass. 6/3 Ouessant. SITOEBONDO (thuisr.) 6/3 v. PortSaid.- SOEKABOEMI (uitr.) 5/3 te Belawan. TAMBORA (uitr.) pass. 6/3 Kaap del Armi. TAPANOELI (thuisr.) pass. 6/3 Gibraltar. MAD10EN (uitr.) 5/3 te Soerabaya. KAWI (uitr.) 7/3 te Soerabaja. MERAUKE (uitr.) 7/3 te Belawan. MODJOKERTO (thuisr.) 7/3 te Harre. PATRIA (thuisr.) 7/3 v. Sabang. Stoomvaart-Mij. Nederland. GROTIUS (uitr.) p. 7 Gibraltar. KRAKATAU (uitr.) p. 6 Dungeness. J. P. COEN (uitr.) p. 6 Perim. BENGKALIS 4 v. Sainarang te Singapore, VONDEL (uitr.) 5 v. Medan. GROTIUS .(uitr.) pass. 7/3 Gibraltar. REMBRANDT (thuisr.) 7/3 v. Algiers. VOND-EC" (uitr. )5/3 v. Belawan. BALI (uitr.) 6/3 v. Antwerpen. MANOERAN (uitr.) 6/3 v. Suez. SINGKEP (thuisr.) 6/3 v. Port Said. IERSEKE. De uitslag der aanbesteding bou wen buis, Damstraat, voor dhr A. Verschil r» is: ingeschreven door Bruijnzeel en Polei, Kruiningen f4870; J. Luteijn, Ierseke f4885; C. M. Laban, Ierseke f5148; J. J. Martoijn, Ierseke f 5175. Glas en schilderwerk: J. Elenbaas f388; J. v. Willegen f413; L. van Es f428; C. Smit f 473. Gunning aangehouden. Ho-ek. Zaterdag had alhier de alanbeste- ding plaats van 350.000 k.g- macadam voior -den Koudenpolder. Ingeschreven werd door: „De Hoop", Temeuzen per ton 13 f3.74, Ned. Basalt Mij., Rotterdam 13 f4, Prima Goal. Qo-mpany, Neuzen f3.80, J. V- Adriaansen, Hontenisse 13 f4.15. Gegund aan „de Hoop" te Neuzen- Aagtekerke. Vrijdag werd alhier voor -de erven wijlen J. Maljers, ten overstaan van notaris Lo-eff verkocht: een woonhui» met bergplaats en tuin, groot 52 roeden, o(p het dorp nr. 55. Kooper de heer J. Moens Sr., voor 'f2420- N. on St. Joosland. Zaterdag werd alhier door het bestuur van den Middelburg- schen polder aanbesteed: het onder profiel brengen van 1040 M. lengte aarde baan voor verharding met grint op den ouden dijk. Er waren 6 inschrijvingsbiljetten, waarvan 1 van onwaarde. De laagste in schrijving was f 446 en de hoogste f537.50. Gegund aan J. Ddlebeke wo nende alhier, voor f446.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2