Kerknieuws PrcdUdwarteB. Rechtszaken. DOET VERMOEIENIS VERDWIJNEN- Berichten over onze adverteerders. .1' verklaard, dat de Tuinbouwvereen. geen recht van bestaan heeft en deze bp kan doeken en dat daarvoor een Veiling in de plaats is. Dhr P. Zegers adviseert te be sluiten hand in hand de aanbevolen cati- didaten van de vereen, te stemmen. Dhr P. ccheele wijst op het goede werk van dhr de Graaf verricht voor de Veiling, maar ontveinst ook geenszins de fouten. Dhr Zegers zegt: als mede-oprichter dei' veiling en de historie meegemaakt hebbende, kan ik wel op fouten wijzen, doch zal die niet resumeeren. Alleen het feit van de weigering der boeken-inzage bij liet moeten nazien der rekening ligt nog versch in liet geheugen. Dhr H. P. Ganseman gaat niet accoord met den vorigen spreker en vraagt: zijn er nu enkel candidaten te Kapelle? Kun nen andere gemeenten b.v. Ierseke, ook niet vertegenwoordigd zijn? De voorz. merkt óp, dat dit zeer wel mogelijk is. en wijst op Kruiningen, waar wel betere zijn te vinden dan het tegenwoordige be stuurslid Sonke. Eveneens te Wemeldinge Ook daar zijn wel betere dan Karelse. Dhr Scheele „wat een poepje is ons Veilingsbestuur". De voorz.: de beste can didaten zijn aangezocht en die stellen wij voor. Dhr J. de Jager Jz. vestigt het oog op den georganiseerden koop- mansbond. Spr. vraagt, zou het ook geen nut hebben dat ook deze wordt vertegen woordigd in het veilingsbestuur. Spreker merkte op, dat in het Westland ook meer erkenning is van de kooplui en de samen werking vredelievender. De voorz. zegt deze adviezen in gedach ten te zullen liouden en sluit deze drukke vergadering. Wolfaarfsdijk. Donderdagavond vierde de Zangvereeniging „Looft den Heer" baar 5-jarig bestaan. De voorzitter, Dr J. J. Prueniger, opende deze bijeenkomst. De secretaresse bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek, dat een batig saldo in kas was van f 71.28. De avond werd gezellig doorgebracht met het hou den van voordrachten en samenspraken. Ook werd nog een revue in dichtmaat gehouden, behandelende het vijfjarig be staan der vereeniging Ook een kopje cho colademelk en gebakjes ontbraken niet. 'Aan mevr. Prueniger werd een prachtige plant in pot aangeboden voor den krach- tigen steun dien zij steeds aan de vereeni ging verleent, dooi- de oefeningen op het orgel te begeleiden. Arnemuiden. Nu de bouw in deze ge meente van 24 nieuwe woningen hare voltooiing nadert, zal er een belangrijke verbetering in de woningtoestanden in treden. Het noodzakelijke samenhokken van twee en drie gezinnen in een woning zal daardoor weldra tot het verleden gaan beboeren. Nieuw- en St. Joosland. In een dezer da gen gehouden vergadering van „Ge meentebelang" werd besloten deze veree niging te ontbinden. Uit de leden zou dan getracht worden een groep recktsche kiezers te vormen voor candidaatstelling van raadsleden. Donderdagavond was daarvoor een openbare vergadering belegd die druk bezocht was, en waar bet soms nog al warm schijnt toegegaan te zijn. Aangezien bier reeds een G h r. Hist, kiesvereeniging bestaat, achtte men de vorming van een groep rechtsche kiezers niet noodig, zoodat daartoe niet werd overgegaan. Een comité heeft zich ge vormd om te trachten een antirevo lutionaire kiesvereeniging op te rich ten, waarvoor later een vergadering zal worden gehouden. Biggekerkc. Doof de Staatk. Geref. Par tij zijn alhier tot candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing gesteld de hee- ren: 1. J. Poppe (aftr.); 2. J. de Hondt Sr. en 3. P. Dingemanse Jr. Brouwershaven. Woensdagavond ver gaderde de A.-R. Kiesvereeniging onder leiding van den heer I. A. Catsman. De penningmeester bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat de boeken sloten met een batig saldo van f 57.54. Daarna ging men over tot stellen van candidaten voor den gemeenteraad. Er werd besloten een lijst in te dienen met 7 candidaten en wel in de volgende orde: C. W. den Boer Jz., H. Verhoef, B. v. d. Wal, J. Slager, G. v. Wouwe, A. Brons en A. v. d. Klooster. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda, J. B. G. Croes te Bussum. Bedankt voor Rozenburg P. Zwier te Papendrecht. Ned. Geref. Kerk. Ds J. G. Aaide r s zal op Woens dag 23 Maart te Amstefdam-Groot worden bevestigd om den daarop volgenden Zon dag zijn intrede te doen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kerkwerve en Serooskerke F. M. Kuipers, bulppred. te Zandvoort. Te O. L. Parochie, A. Kardolus te Suameer. Aangenomen naar Hoevelaken, J. A. van Boven te Ede. Naar Lith en Alem, Dr G. Hille Ris Lambers te Jorwerd. Naar Putten, B. G. G. Steenbeek te Wierden. Geref. Kerken. Bedankt voor Aalsmeer, W. Seinen te Opperdoes. Kapelle. Voor de ontstane vacature van ontvanger en administrateur van de Ned. Herv. Kerk alhier hebben zich 7 sollici tanten aangemeld. De aftredende, dhr W. K. G. Schrier, beeft deze functie op de meest eervolle wijze vanaf 1890 vervuld. Opgewekt leven. Dezer dagen verscheen in druk bet verslag van bet Ge meentelijk Leven in de Gereformeerde Kerk te Bergen op Zoom, gedurende bet jaar 1926. Daaruit blijkt, dat die Gemeente bestaat uit 312 belijdende en 372 doople den, d. i. 63 meer dan het vorige jaar en dus in het geheel 684 leden. Die 684 leden nu hebben in 1926 voor allerlei godsdien stige doeleinden een som van f 13.500 bij eengebracht, terwijl het plan bestaat om binnenkort tot den bouw van een nieuwe kerk en pastorie over te gaan naar het daarvoor door den architect Boeijenga ge maakt bestek, dat op pl. m. f80.000 ge raamd wordt. Zouden andere gemeenten hieraan niet een voorbeeld mogen nemen? Beroepingswerk. Kerkvoog den en notabelen van Sint-Maartens- d ij k liebben met algemeene stemmen be sloten den aanslag voor den raad van be heer te voldoen. De gemeente is sedert April 1923 vacant. Te Voorburg worden van Ned. Hervormde zijde pogingen gedaan om, naast de confessioneele, een ethisch- ortbodoxe prediking te verkrijgen. Ned Geref. Kerken. De be zwaarden der Geref. Kerk te Zaandam hebben een terrein aangekocht met de bedoeling een kerk te bouwen, berekend op drie- a vierhonderd plaatsen. Tot onderwijzeres aan de Juliana- school te Groningen is benoemd Mej. B. M. Roetert Steenbruggen te Krabbendijke. Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. School te Soerabaja op Java dhr J. Maas te 't Zand bij Middelburg. Zondag 6 Maart 1927. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. geen dienst, av. ds Homburg. Woensdag vm. ds de Vries, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vries. Koudekerke, 10 uur Ds Tjebbes van Mid delburg, 2 uur Ds R. ten Kate. 't Zand, 10 uur Ds R. ten Kate, 2 uur Dr J. Th. Ubbink, van Souburg. Domburg, Woensdag 9 30 u Ds Swaan. Geref. Kerken. (Verbeterd bericht.) Ierseke, vm. en nm. Ds B. Meijer. Rechtbank te Middelburg. Diefstal in dienstbetrekking. In de zitting van de Rechtbank te Middelburg van gisteren werd behandeld de zaak tegen de 20-jarige winkelbediende J. L. te Middel burg, thans in arrest, aldaar, die verdacht wordt zich eenige jaren achtereen te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van winkelgoe deren ten nadeele van zijn patroon de firma Boasson en Zonen te Middelburg. Verdachte ontkent zich aan de hem ten lastegelegde feiten te hebben schuldig ge maakt. Hij werd bijgestaan door Mr P. C. Adri- aanse, advocaat te Middelburg. De patroon van verdachte M. II. Boasson, manufacturier te Middelburg, werd als eerste getuige gehoord, en verklaarde, dat verdachte in de jaren 1925 en 1926 bij zijn firma als winkelbediende werkzaam was. De vermiste voorwerpen bevonden zich in het magazijn, tot hetwelk verdachte toegang had. Toen men bemerkte, dat goederen werden ontvreemd, is men de pakken gaan merken en getuige kan dan ook met beslistheid verklaren, dat de ter terechtzitting aanwezige pakken goederen van zijn firma afkomstig zijn. De getuige L. Tavenier, winkelbediende bij de firma Boasson, verklaart zelf geen goederen te hebben vermist, doch wel te hebben ge hoord, dat er zeemlappen zoek waren. Getuige heeft verdachte wel eens opdracht gegeven zeemlappen van het magazijn te halen, doch meer weet hij niet mede te deelen. Aangezien verdachte veel uitging heeft getuige hem daar voor wel eens gewaarschuwd. De getuigen W. Verslujjs en J. Christiaanse, kooplieden te Middelburg, zeggen van den ver dachte garens en zeemlappen te hebben ge kocht. Voor de garens werd een gulden per pak en voor de zeemlappen f 0.50 ad f 0.60 per stuk betaald. Verdachte gaf zich als koop- I man uit. Getuigen hebben de goederen weer aan anderen van de hand gedaan. Verdachte door den President ondervraagd, blijft ontkennen ook maar iets aan getuigen te hebben verkocht. Hij verklaart de door ge tuigen gedane mededeelingen voor gelogen. De Officier van Justitie, requisitoir nemen de, is van oordeel, dat de feilen zijn bewezen door de verklaringen van de beide getuigen Verslujjs en Christiaanse. Bovendien verklaart getuige Tavenier, dat verdachte veel uitging en veel geld uitgaf. Spreker acht het een ernstig feit, te meer waar de diefstallen ge durende meer dan een jaar doorgingen. Hjj eischt tegen verdachte een gevangenis straf van 8 maanden. De verdediger van verdachte zegt, dat uit het requisitoir van den Officier wel blijkt, dat deze zich voelt zwak te staan. Verdediger acht hier niet genoeg bewezen om verdachte te straffen. Er waren slechts vier zeemlappen die in beslag genomen zijn, gemerkt en over die voorwerpen zou het dus loopen. Nu gaat het niet aan te zeggen er is veel meer ge stolen en dat moet dus verdachte hebben ge daan. Verdachte is reeds 3 maanden in voor arrest. Mocht de Rechtbank toch termen aan wezig achten verdachte te straffen, dan lijkt een straf van acht maanden verdediger veel te zwaar. Verdachte heeft een blanco strafregis ter. Het is op grond daarvan dat verdediger de clementie der Rechtbank inroept. Uitspraak 18 Maart a.s. Daarna werden de navolgende zaken be handeld J. C., 21 jaar, koopman te Middelburg, thans in voorarrest en W. L. C. V., 23 jaar, koopman te Middelburg, verdacht, d at zij in 1925 en 1926 op verschillende tijdstippen pakken Brooksgaren en zeemlappen heli- ben gekocht van verdachte L., die door dief stal althans door misdrijf verkregen waren. Eisch voor ieder 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte C. verzocht diens onmiddellijke invrijheidstelling, waarop de Rechtbank, na in Raadkamer te zijn geweest, verdachte C. in vrijheid stelde. J. B. \V., 26 jaar, zonder beroep, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voor arrest, verdacht van diefstal van rokken enz. ten nadeele van E. R. van Acker te West- dorpe. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. K. J. van D., 53 jaar, koopman te Axel, verdacht, dat hij op 8 December 1.1. te Axel den kommies P. van den Ameele, die bij ver dachte in opdracht van den Inspecteur der Directe Belastingen kwam om 20 cent. porto kosten te vorderen, dreigend heeft toegevoegd: dat gaat te ver, dat moet uit zijn, ik heb jullie huisnummer opgenomen, ook dat van jou huis, en ik zal jullie vergeven met het water uit je regenbak, want daar d.ik vergif in. Eisch: f25 of 25 d. h. J. de J., 49 jaar, Koopman te Ovezande, verdacht dat hij op 12 Januari 1.1. te Nisse, toen de politie een geweer bjj. verdachte in beslag wilden nemen, aangezien zü hem .op heeterdaad betrapte wegens overtr. van de Jachtwet, zich tegen die inbeslagname heelt verzet, door in dreigende houding met de kolf van het geweer opgeheven, zich tot hen te wenden onder het toeroepenvan„ik sla je dood of de hersens in". Verdachte ontkende het hem ten laste ge legde feit te hebben gepleegd. De verbalisant door den President ondervraagd, blijft bij zijn proces-verbaal. De Officier van Justitie requi sitoir nemende, acht het feit wel wettig, doch niet overtuigend bewezen en eischl vrijspraak. C. de R., huisvr. K. M., 24 jaar, zonder beroep, wonende te VTissingen, verdacht van diefstal van eenige meters gaspijp van de gasleiding. Eisch: f15 of 15 d. h. J. de H., 26 jaar, herbergier te Oostburg, appellant van een vonnis van het Kanton gerecht te Oostburg, waarbij hij wegens over treding van de Drankwet (sterken drank ver- koopen zonder vergunning) gepleegd bij her haling, werd veroordeeld tot f400 of 100 dagen hechtenis. Eischf 75 of 25 d. h. A. B., 26 jaar, koopman to Wachtebeke, appellant van een vonnis van den Kanton rechter te Hulst, waarbij hij wegens overtr. van de Veewet (uitvoer van een rund) werd veroordeeld tot f 100 of 20 dagen hechtenis. Eisch: verdachte niet ontvankelijk verklaard in zijn verzet. J. de B., 53 jaar, landbouwer, en P. van den D., 60 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te 's-Heer Arendskerke, waren hij von nis van het Kantongerecht te Goes, wegens zonder daartoe gerechtigd te zijn, rijden over eens anders grond veroordeeld tot f 0.50 of 1 dag hechtenis, tegen welke vonnissen zij cassatie aanteekenden. De Hooge Raad ver nietigde beide vonnissen en verwees deze naar de Rechtbank te Middelburg ter berech ting. Eisch: voor ieder f0.50 of 1 d. h. A. J. de H., 51 jaar, en J. A. de H., 49 jaar, beiden van beroep molenaar en woon achtig te Breskens. Appellanten van een von nis van den Kantonrechter te Oostburg, waar bij zij wegens overtr. van het Prov. Regiem, (dempen van een sloot zonder vergunning van B. en W.) werden veroordeeld ieder tot een geldboefe van f 8 of 8 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Niet tijdig afsluiten van een overweg. Vervolgens werd in hooger beroep behandeld de zaak tegen E. M. K., 36 jaar, huisvr. A., wachteres van den Spoorweg wachtpost te 's-Heer Arendskerke, verdacht van het niet tijdig afsluiten van een over weg bij de aankomst van een trein. De Kan tonrechter veroordeelde haar deswege tot f25 of 25 dagen hechtenis. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Verdachte's verdediger Mr Witlox, advocaat te 's-Hertogenbosch, beweerde, dat het hier niet mogelijk was art. 7 Tan het Reglement op de overwegsluitingen toe te passen. De dienstregeling schrijft voor, dat de overwegen moeten worden gesloten 3 minuten "voor den aangegeven tijd. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat een trein een kwartier en meer vertraging heeft tengevolge waarvan liet overwegverkeer onmogelijk zou worden. Volgens spreker heeft ook de Hooge Raad uitgemaakt, dat dit ar tikel niet te handhaven is. Verdediger acht hier overmacht aanwezig. Waar verdachte reeds 17 jaar in dienst is, en nimmer met den strafrechter in aanraking is geweest, verzoekt verdediger dan ook verdachte te ontslaan van rechtsvervolging of haar vrij te spreken. De Officier van Justitie merkt op, dat z.i. hier geen overmacht aanwezig is. Het was de plicht der wachteres te zorgen, dat de over weg tijdig gesloten was, te meer waar het hier een rechte baan betreft, zooilat zij tijdig den trein kon zien aankomen. J. J. V., 50 jaar, koopman te Kapelle, ver dacht, dat hij op of omstreeks 30 December 1926 te of nabij 's-IIeer Arendskerke met het oogmerk tot. wederrechtelijke bevoordeeling door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen J. Thorenaar heeft gepoogd te bewegen tot afgifte van f 220 door als volgt te handelen. In December 1926 zeide hij in strijd met de waarheid tot T., dat hij een partij hooi van 25000 a 30000 K.G. had gekocht van zekere de Jonge uit NieuwVossemeer-, waar op, naar hij valsehelijk zeide f 400 voorschot en f 100 voor vracht contant moest worden betaald. Eenigen tijd later vervoegde ver dachte zicli bij T. en deelde dezen mede, dat. voormelde de Jonge hem geschreven had over die bewuste partij hooi en die hij voor ver dachte had gekocht voor f37 de 1000 K.G. Dat hooi zou dan in Antwerpen verkocht worden en een mooie winst mee gemaakt kunnen worden. Als bewijs dat verdachte zelf het restant, voorschot van f280 kon storten liet hij aan T. een door hem yalschelijk in gevulde cheque op de Nationale Bankveree- niging zien, waarin hij verzocht om f 280.40 ten laste van zijn rekening te betalen aan W. J. de Jonge te Nieuw-Vosmeer. Daarbij toonde verdachte twee door hem geschreven brieven ten name van voornoemden de J. aangaande de levering en afzending van het hooi. De verdere uitvoering van vorenom- schreven misdrijf om T. te bewegen aan hem, verdachte, f 220 af te geven, is alleen niet gelukt, doordat (Thorenaar zeide de zaak niet te vertrouwen en weigerde de f 220 aan verdachte af te geven. Getuige Thorenaar, hengstenhouder te 's-H. Arendskerke, verklaarde, dat verdachte bij hem was geweest en hem medegedeeld had, dat lijj een groote partij klaverhooi kon koopen van zekere de J. uit Nieuw-Vosmeer. Ver dachte moest evenwel van getuige een voor schot hebben voor verzending enz. Get. ver trouwde het zaakje niet, waarop hij naar de Politie is gegaan. Deze heeft zich bij ge tuige in huis verdekt opgesteld, en zoodoende het geheele verhaal gehoord. Getuige Eversdijk, rijksveldwachter te 'sHeer Arendskerke, verklaarde, dat hij bij de vorige getuige in huis is geweest en daar liet ge sprek heeft afgeluisterd. Ook had verdachte het over een cheque en over brieven, die door de Jonge geschreven zouden zijn, zegt get. Verdachte door den President ondervraagd, erkende wel de bedoeling gehad te hebben om geld los te krijgen, doch niet om iemand op te lichten. De Officier van Justitie requisitoir nemende, meent, dat het ten laste gelegde wettig en overtuigend is bewezen. We hebben hier po ging tot oplichting. Spreker zegt, dat verdachte een zeer ongunstig individu is, en reeds ver dacht is geweest van brandstichting, en hij weer een nieuwe zaak wegens oplichting te gen verd. heeft. Spr. zegt, dat het meer dan tjjd is, dat verdachte eens aan het ver stand wordt gebracht, dat een dergelijke ma nier van zaken doen niet opgaat. Hij eischt een gevangenisstraf van 6 maan den. De verdediger van verdachte Mr P. C. Adri- aanse, advocaat te Middelburg zegt, dat ook hij omtrent het verleden van verdachte niet. veel goeds kan zeggen, doch in dit geval zal volgens pleiter verd. moeten worden vrij gesproken. Volgens pl .is getuige Thorenaar niet door verdachte bewogen iets af te geven. Get. is naar de politie .gegaan en heeft die gezegd: Nu moet je vanmiddag eens komen dan zal je eens hooren hoe iemand tracht mij op te lichten". Pleiter durft dan ook met. een gerust gemoed voor verdachte ontslag van rechtsvervolging te vragen. De Officier van Justitie repliceerende zegt, dat de ele menten van poging tot oplichting hier wel degelijk aanwezig zijn en persisteert bij zijn genomen conclusie. Oplichting. Op het eind van 1926 ver scheen ten huize van zekere R., koopman te Goes, M. v. B., huisvr. van 0., vischleur- ster te Arnemuiden, die hem zeide de gelukkige bezitster te zijn van f 42000, waardoor zij aan haar lang gekoesterd plan gevolg kon geven om hem aan 2 of f 300 voor zijn zaken te helpen. R. had daar wel ooren naar. Eenige dagen later verscheen de vrouw weer bij hem. Zij toonde hem toen een stuk papier waar boven „Testament" stond geschreven en waar uit inderdaad viel op te maken, dat zij de gelukkige erfgename was. Achteraf is gebleken, dat zij dit Testament had overgeschreven of doen overschrijven van een testament, dat op een andere erflating betrekking had. Aan de hand van dit stuk trachtte zij R. te bewegen een schuldbekentenis groot f300 te teekenen, welk bedrag zij hem zou leenen. R. ging daar op niet in, doch vrouw O. bewoog de vrouw van R. daartoe. Later kwam zij in de wo ning terug, vragende om f 11 om de stukken te doen registreeren, welke f 11 R. haar ter hand stelde. Nadien bleek, dat het geheele geval een listig gesponnen verzinsel was om R op te I.ichten. Gisteren stond vrouw W. van O. voor de Rechtbank to Middelhui» terecht als verdacht van oplichlmg en eischt) de Officier van Justitie tegen haai- een g#. vangenisstraf van 3 maanden. Uitspraak in alle zaken 18 Maart a.s. De malversaties te Dod#. waard. Voor de rechtbank te Tiel stond terecht een 51-jarige kassier van de boeren, leenbaank te Dodewaard, thans gedetineerd Men zal zich herinneren, dat in het laatst van het vorige jaar bij de boerenleenbank ti Dodewaard een zeer ernstige fraude ontdekt werd met spaargelden. Het totaal van de ver. duisterde bedragen liep in de duizenden en in verband hiermede werd de man gearres teerd. Deze was ook directeur van <?en siga renfabriek en genoot in Dodewaard en oiit geving een vrijwel onbeperkt vertrouwen. Aan verdachte was in de eerste plaats verduis. tering ten laste gelegd, voorts, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan valschheid in g#. schrifte en gebruikmaking van een valsch geschrift. Uit de voorlezing van de betrekke lijke stukken bleek, dat verdachte zich i( den loop van 1)320 tot en met 1926 aan (al van fraudes heeft schuldig gemaakt. Hem werd als bewezen ten laste gelegd, dat hij in dit tijdvak van vier personen een bedrag van f 1000, van één f 2000, van een ander f 2064 en van een zevende een bedrag ran f 1750 heeft verduisterd. Voorts, dat hij, om ontdek king van het misdrijf te pntgaan, een valsch# quitantie heeft ingevuld en onderteekend met een valsche handteekening tot een bedrag van f 1750. Verdachte bekende de hem ten laste gelegde feiten. Nadat de getuigen waren gehoord, wees het O. M. op het vertrouwen, dat verdachte in schier onbeperkte mate bezat. Hij heeft van dat vertrouwen een schandelijk misbruik ge maakt. Spr., de feiten bewezen achtende, eisch te terzake het voortgezet misdrijf Tan verduis tering in dienstbetrekking en valschheid ia geschrifte, een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren met aftrek van de preventiev» hechtenis. De raadsman, mr. E. J. J. van Lidth d# Jeude .wees er op, dat verdachte steeds heeft bekend jglestaan als stipt eerlijk, maar da oorlog richtte de sigarenfabriek te gronde en zijn eigen kapitaal, alsmede dat van zijn vrouw ging verloren. Hij heeft nimmer de gel den van de sigarenfabriek en van de boeren- leenbank afzonderlijk gehouden en zoo stond hij, voor hjj het zelf wist, voor een aanzienlijk tekort. En daarmede was het misdrijf van voortgezette verduistering er. Pl. herinnert er tenslotte aan, dat elke straf niet alleen ver dachte, maar in de allereerste plaats diens vrouw en drie kinderen treft. Deze omstan digheden in aanmerking nemende, eonclti deerde pl. tot de uiterste clementie. Uitspraak 17 Maart. De hemden van Eerelman. Eerelman was zooals men wroet ea» bekend dierenschilder, die zich speciaal een naam heeft verworven door zijn? hondenschilderijen. Reproducties van deze honden zijn niet in den handel, maar nu maakt de fa. T. Helmiens en Zonen, sigarenfabrikant» te Groningen, het mogelijk dat men toch zulk een reproductie in zijn bezit kan krijgen. Een advertentie in dit nr. geeft daar omtrent nadere inlichtingen. Keuring voor jonge stieren door de Fokcentrale te Oostburg. Op 23 Februari hield de Fokcentrale te Oostburg haar eerste keuring van jonge stieren. Op één na waren alle aangevoerde stieren door leden der vereeniging gefokt en afkomstig van ingeschreven ouders. Er waren 18 stieren aangevoerd. Ook was er tijdens de keuring, die werd uitgevoerd door de heeren Koopman en Zwagerman, veel publiek. Jammer genoeg begon men te vroeg en vertrokken de stieren reeds om 12 uur weer. Daardoor konden velen van buiten Zeeuwsch Vlaanderen deze keuring moeilijk bereiken. Een volgende maal be ginne men later. Dat zal den handel be vorderen. De gemiddelde kwaliteit was zeer be vredigend. Het Bestuur reikte 8 medailles uit, terwijl nog een 4-tal stieren een eer volle vermelding verdiende. Tijdens de keuring werden 3 stieren te gen bevredigende, hoewel billijke prijzen, naar elders verkocht. De medailles werden als volgt toege kend: lste. Abraham IX van de Stierenveree- niging „Excelsior" te Aardenburg, gebo ren 9 Maart 1926, uit Noord-Holland. Op brengst moeder: als 3-jarige, 4514 KG. melk met 3,41 pet. vet in 305 dagen. 2de. Pias III, van den heer Iz. Cappon te Bres kens, geboren 15 Maart 1926. Vader: Pias no. 4165 S. Opbrengst moeder als 5-jarige: 5320 KG. melk met 3,88 pet. vet in 336 dagen. 3de. Hein, van den heer Joh. Ris- seeuwProvoost' te Schoondijke, geboren 30 Maart 1926. Vader: Diamant no. 3701 S. Opbrengst moeder als 4-jarige: 4392 KG. melk met3,48 pet. vet in 330 dagen. 4de. Leo, van den heer A. de Hullu— Leenhouts te Groede, geboren 13 Februari 1926. Vader: Pias no. 4165 S. Opbrengst moeder als 3-jarige: 4198 KG. melk, 3,64 pet. vet in 301 dagen. 5de. Promp, van den beer P. de Feijter te Aardenburg, ge boren 26 Mei 1926. Vader: Pias no. 4165 S. Opbrengst moeder als 6-jarige: 8586 KG. melk, 3,81 pet. vet in 406 dagen. 6de Lehman II, van den heer Joh. Risseeuw Provoost te Schoondijke, geboren 2 Febr. 1926. Vader: Lehman no. 5754 S. Opbrengst moeder als 6-jarige: 4793 KG- melk, 3,10 pet. vet in 313 dagen. 7de. Zwarthak, van den heer P. do Fevter te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2