Onderwijs. Laai- en Taiateaw. Igiiieipd Nieuws. Telegrammen. Rechtszaken. Ép MöSpp,Mgiip,ffi. Scheepstijdingen. Leestafel. Harktknichten. Bnwlfte Staal den ontroering dit laatste, 'ernstige xróoïë aan en in menig oog blonk een traan. Omtfent do reden van dit onverwachte ontslag wordt niets gemeld. Dö a.s. Gein. Synode der1 Ge- lief. Kerken. Naar de N. Pr. Gr. Grt. reinoemt heeft de raad der Geref. Kerk te (jroniageri besloten de Gen. Synode van geref. kerken bijeen te roeipen tegen Dins dag 16 Aug." a.s. R1TTHEM. Gisteren herdacht de heer B. J. de Meij, hoofd der Chr. school alhier, den dag, dal hij voor 25 jaar bij het onderwijs in functie trad. 's-Namiddags werd dit ju bileum gevierd met de schoolkinderen. Ook het schoolbestuur was tegenwoordig'. De ju bilaris werd toegesproken door den voorzitter van hel Bestuur, den onderwijzer der school en door ds H. v. Oijon. Hieruit bleek hoe allen zijn arbeid op prijs stellen. De wensch' weid uitgesproken, dat hij nog lang zijn werk mot de hulp des Heeren mag voortzetten. Toen de kinderen Gez. 96 gezongen hadden, werd hem een aandenken aangeboden. Daarna zon gen de kinderen Ps. 1214. De heer de Meij dankte allen hartelijk voor de blijken van waardeering en sprak vervolgens nog een afzonderlijk woord 'tot de kinderen. Verder werd de tijd in feestelijk samenzijn doorge bracht, waarin de kinderen op milde wijze werden getrakteerd. Nadat gezongen was Ps 146:3 eindigde ds van Oijen met dankzegging. Des avonds bracht de muziekvereeniging een serenade. (Niet van onzen gewonen corres pondent. Red.). Suikercultuur in België. De Belgische regeering heeft besloten den uitvoer van suikerbieten in 1927 vol komen' vrij te laten. Tusschen. suikerfa- brikanten en landbouwersvereenigingen zijin. onderhandelingen gaande om de pro ductie van suikerbieten dit jaar op te voeren van 5 tot 10 pet. De verhoogde productie zal plaats heb ben ten koste van den chichorei-, vlas- ©n baresrbouw. Ongelukken. Te Gorinchem is een 18-jarige timmerman aan een in aan- )ouw zijnd huis door misstappen van een stelling gevallen. Met een zware hersen schudding is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Het driejarig zoontje van v. 0. te Uden kwam ongelukkigerwijze in een sloot te vallen en verdronk. Coremans op. straat gezet. Gistermorgen heeft ten slotte de uitzetting van het Rotterdam sche raadslid Core mans uit zijn woning in de Goud scha Dwarsstraat, plaats gehad. Er deed zich niets bijzonders voor. Stuk voor stuk werd het huisraad naar huiten gedragen. Eerst eenige stoelen, toen een tafel, een kastje, en ander meubilair. Voor de ramen verschenen overal de hoofden van de buurvrouwen, terwijl op het gelucht „Coremans wordt er uit gezet", zich spoe dig ©en groepje kijkers in de straat verza melde. Maar daar bleef het dan ook bij. De heer Coremans zelf was niet aan wezig; was al vertrokken naar den tem pel (café) in de Pannekoekstraat. En zoo tegen half elf ging zijn echtg-enoote met een zestal kinderen weg uit de woning en uit do straat, waar zij 13 jaren hadden' gewoond. De medelijdende belangstelling der buren manifesteerde zich in het bij' elkaar steken der hoofden en een mee warig gemompel Het huisraad, het was een betrekke lijk geringe hoeveelheid, werd aan de overzijde .tegen een schutting geplaatst. Achter de toonbank in het café in de Pannekoekstraat liep de uitgezette be woner woedend op en neer, de klanten bedienend. Achter in den hoek, bij1 de kachel, zijn snikkende vrouw met de 6 kinderen. Om de toonbank hadden zich een aantal aanhangers geschaard, die in rol ontzag luisterden naar de talrijke v-e-r- wenschingen, welke het raadslid uitsloeg. Na korten tijd, waarin hij zijn zoontje uitstuurde om vitriool te halen wijse lijk: hoeft de apotheker het den j ongeil niet rpeegeg-even ging hij uitvoering geven aan het plan, dat hij reeds herhaal delijk had geopperd. Een hord werd haas tig geschreven, en op een plank gespij1; herd. Eir stond op Uit politieken haat op straat gezet door de Samaritaan, het Christelijk gespuis, met vrouw en 6 kinderen, waar ■ik 13 jaar gewoond- heb en zonder huurschuld. Coremans. In optocht ging het hiermee de straat bp. Voorop de lange figuur van den heer Qoremans zelf, daarachter zijn vrouw, ©en kind op den arm, de vier anderen naast zich. In een steeds toenemende menschen- inenigte liep het groepje »aax het Stad huis ioim een woning te vragen. t Voordat de enkele boden met den por der precies wisten, wat er gebeurde, klon ken de martiale stappen van den heer Coremans reeds op de steenen trappen bjtnr boven en trachtten verscheidene nieuwsgierigen mede naar binnen te drin- pn. Slechts met de grootste moeite ge lukte het, dezen tegen te houden. Boven richtte het raadslid, dgt daar «en weg wel wist, zich onmiddellijk' naar ue burgemeesterskamer. Even een korte strubbeling in de hall bij de bodenkameir voor men het wist, stond de ge- heele optocht in de antichambre. Een ruk aan de gesloten deur en Core mans wandelde met vrouw en kinderen d-e burgemeesterskamer binnen, waar het col lege van B. en W. juist in vergadering bijeen was. De familie Coremans plaatste zich vóór de .groene tafel, en .liet hoofd herhaalde den eisch, welken hij reeds zoo vaak uitgesproken had, „dat hij een huis wilde hebben." Eén oogenblik van uiterste verbazing aan de andere zijde; onmiddellijk daarop klonk de aanzegging van don burgemees ter, dat de heer Coremans direct de kamer moest verlaten. Deze weigerde; hij moest eerst een huis hebben. Opnieuw klonk de waarschuwing, opnieuw volgde de weige ring. De heer De Zeeuw greep naar de telefoon, om de politie op te bellen. Eerst toen sloot een bode de deur. Het is aan de buitenstaanders niet bekend geworden, wat er toen binnen gezegd is, doch slechts zeer weinige oogenblikken' later kwam de stoet weer naar buiten. Een uur lang heeft de heer Coremans in de gang op' en neer geloopen, zonder dat er iets gebeurde. Tenslotte kwatn er een mededeeling uit de burgemeesterskamer, dat de heer Coremans zich moest gaan vervoegen bij Maatschappelijk Hulpbetoon. „Heeft dat een huis voor me?" was het antwoord op deze vraag. Hierop kwam geen definitief antwoord. De echtgenoot© van den heer Coremans "telefoneerde daarop met M. H. Ten slotte bleek dan, dat vanwege Maat schappelijk Hulpbetoon en het Leger des Heils ,een huis gegeven zou worden, een der woningen uit het blok in de K. -Wa genstraat, dat door een groot aantal ge zinnen wordt bewoond. Overleg volgde. Ten slotte weigerde de heer Coremans. Da&r wilde hij ni-et in. Hij nam opnieuw zijn bord op, ging met vrouw en kin-deren weer naar benaden, zoodat de stoet, die even te voren zoo veel opschudding had verwekt, weer op. straat liep: Des morgens reeds was door bemidde ling van den deurwaarder een onderdak aangeboden aan de vrouw en de kinderen', in het hotel Elim van het Leger des Heils. Dit was door den heer Coremans even wel geweigerd. Het meubilair is van gemeentewege op geslagen m een loods. Nadat d-e heer Coremans gistermiddag een half uur op den Goolsingel had gedemonstreerd, is hij wegens het veroorzaken van een volks oploop opgebracht naar -een politiepost waar het hord, dat hij- met zich droeg in beslag is genomen. Daarna'is de familie Coremans weer heengezonden. Amsterdam vo-oir een gioote ramp behoed. De Minister van Oorlog heeft onlangs è,n schriftelijk èn door het toekennen van een, bedrag in geld aan elk hunner, zijn groote tevredenheidheid betuigd aan den sergeant P. Berghuis en den chauffeur J. Kurschmer, beiden van' de expeditie-afdeeling der Artillerie-inrich tingen aan de Henibrug, en aan den jeug digen landbouwer Stolwijk, wonende in den Grooten IJpolder bij het kruitvoor- raadmagazijn. Die onderscheiding viel hun ten deel voor het manmoedig Optreden', waardoor Amsterdam's Westkant voor een verschrikkelijke ramp werd gespaard. Ten einde de gemoederen der Amster dammers niet te verontrusten, is het ge beurde geruimen tijd geheim gehouden. Doch nu, enkele maanden daarna, mag aan de daden dezer dapperen bekendheid wor den gegeven. De feiten zijn -de volgende: Op zekeren dag in het najaar werd, zoo-als herhaaldelijk gebeurt, een voor raad patronen, schietkatoen en nog meer hoogst gevaarlijk, ontplofbaar goedje, on- der leiding van sergeant Berghuis, per vrachtauto van de Hembrug naar het kruitmagazijn aan de andere zijde van het Noorclzeekanaal vervoerd. De mili taire chauffeur Kurschmer zat aan het stuur. Toen de wagen aan den overkant, in den Grooten IJpolder, op ongeveer vijftig meter afstand yan het kruitmagazijn ge komen was, sloegen plotseling de vlam men uit de motorkast. Sergeant en chauf feur sprongen van de auto en schreeuw den den in het land werkenden boeren arbeiders toe: „Mannen, vlucht, redt je leven!" Gok zij op lijfsbehoud bedacht, gaven aanvankelijk daartoe het voorbeeld Doch het volgende moment keerde de sergeant terug, op den voet gevolgd door den chauffeur. Zij sleepten in zenuwach tige haast de kisten met de gevaarlijke lading van den wagen, nauwelijks daarmee bezig, kregen zij hulp van den boerenzoon Stolwijk, d-ie, op handen en voeten krui pende, de auto naderde gn er bij was, toen het ontladen net was begonnen. Het drietal wist in korten tijd de gevaarlijke lading op veiligen afstand te brengen, en heeft daarna de vlammen met opge- spitte aarde gedoofd. De auto brandde geheel uit, maar dit had niets te heteekenen tegenover de ramp, door deze wakkere mannen' voor komen. M-et het kruithuis in de onmiddel lijke nabijheid, de petroleumhaven, tank installaties en eenige groote fabrieken op ni-et al te grooten afstand, zou bij het in aanraking komen van de lading van de groote vrachtauto- met het vuur, een reus achtige ontploffing een groot deel van Amsterdam hebben weggevaagd. Geen wonder, dat de regeering de moe dige daad van dit drietal erkende. (Hbld.) C o m m u n i s t i s c h v -o o r m a n t Soerabaja in een gat onder den grond gevonden. Sinds eenige maan den was de Soerabajasche recherche reeds o-p zoek naar een zekeren Soebek- ti, een van de communistische voorman nen, die voor interneering naar Nieuw- Guinea in aanmerking komen. Deze Soe- bekti was een tijd lang uit de stad ge weest, doch op 22 Januari kreeg men van (een spion het bericht, dat Soe- bekti weer was teruggekeerd en zich in het Rangkahsche ophield; het huis werd nader opgegeven. De assistent-wedana toog er met eenige mantris en recher cheurs op uit, om den langgezochte te arresteeren. Het bedoelde huis werd om singeld en de bewoners moesten het ver laten, terwijl de assistent-wedana naar binnen ging, om het te doorzoeken. Onderwijl trachtte een inlander de wo ning aan den achterkant te verlaten-. Een rechercheur wilde hem arresteeren, doch hij wist zich los te rukken en verdween weer in het huis. Men zocht binnenshuis naar hem, doch hij- scheen plotseling ver dwenen te zijn. In een der kamers werd echter een gat gevonden, hetwelk bij na der onderzoek vrij- diep bleek te zijn. Een lamp, welke men in het gat naai beneden gelaten had, werd op geheim zinnige wijze gedoofd, terwijl een schok werd gevoeld. Toen had men de over tuiging dat zich iemand in het gat bevond. Men sommeerde den persoon er uit te komen, doch hierop werd geantwoord: „Ik kan niet, ik ben ziek!" Men ging. er toe over om den man, die 2ich in! een soort van nis- had teruggetrokken, uit te /graven. De uitgegravene bleek de langgezochte Soebekti te zijn. Hij had in zijn graf vijl dagen doorgebracht zonder te eten of te drinken. Het Javaansche bijgeloof wil na melijk, -dat, wanneer men 7 dagen lang onder den grond kan doorbrengen, men zich onherkenbaar kan maken. In den sigarettenkoker van Soebekti werd een papiertje met een Arabische spreuk aan getroffen. E en g e v a a r 1 ij k e gewoonte. Zondagmorgen was men ten huize van den heer Groot te Krommenie bezig de kachel aan te maken met petrolerun. Plotseling ontstond een ontploffing, waar na de kamer in een ommezien in lichte laaie 'stond. Ook de kleeren van Groot/s 14-jarige dochter vatten vlam. Zij vlucht te brandend de straat op. De buren scho- ten te hulp en wisten m-et jassen en lcleeden -de brandende kleeren te dooven, waarna het meisje door een dokter be handeld werd. Hij' konstateerde, dat de ongelukkige over het geheele lichaam ern stige .brandwonden had opgeloopen. Zij werd per auto naar- het ziekenhuis ver voerd. De buren, hadden intusschen met emmers water den brand gebluscht. Het bleek, dat de kamer grootendeels was uitgebrand. Een tegenspraak. Naar de „Zuid-Willemsvaart" meldt, is na een zorgvuldig- onderzoek door de politie, ge- bleken, dat bet bericht, dat ook door ons de vorige week werd gepubliceerd, als zou in Helmond een vrouw haar pasgeboren kind te koop hebben aangeboden, geheel en al uit cle lucht is gegrepen. Overstroomingen. Te Wey mouth (Eng.) zijn groote deelen van de stad door de hooge zeeën ondergeloopen. Een bioscoop, waar bijna 200 kinderen in waren, werd totaal geïsoleerd. Mannen moesten tot hun middel door het water waden om de kinderen, waaronder heele kleine, op den arm van hun moeders, te redden. De kinderen waren wel opgewon- den, maar er was niet de minste paniek. Vreeselijk. Een veertienjarig scholier te Heidelberg heeft zich gister morgen na een standje van zijn moeder' over zijn ongehoorzaamheid, naar het sta tion hegeven, in plaats van naar school en zich daar -onder een binnenkomenden trein geworpen. De knaap was onmiddellijk dood. Een veteraan, dienaarChi- n a w i 1, James Slee, een man van 57 jaar, heeft Maandag dienst genomen in het Amerikaansche leger om naar China te worden gezonden. Hij heeft gevochten op Cuba, in China en Frankrijk en hij heeft, naar hij zeide, een voorgevoel, dat er nu ook in China weer gevochten zal worden. Op de aanmerking bij zijn dienstneming, dat men hem dat niet kon garandeeren, antwoordde hij, dat men hem dat in 1898 en 1917 eveneens gezegd had. Hij zou het er dus maar op wagen. Violet voor heeren. Zondag werden de Londensche kerkgangers ver rast door het zien van een man, die een wandelende aanbeveling wenschte.te zijn voor een kleuriger en dies fleuriger man nelijke dracht. Hij had namelijk een pak aangetrokken, dat weliswaar van de ge wone snit was, maar de aandacht trok door zijn violette kleur. OOSTERHOUT. Gistermiddag heeft een schipper in het Wilhelminakanaal nabij Oosterhout een zak opgehaald, welke het lijkje van een pasgeboren kindje bevatte. Een .onderzoek wordt ingesteld. UTRECHT. Gister heeft te 's Gravenhage een bespreking plaats gehad tusschen het dagelijksch bestuur van den Metaalband en het bestuur van de Ned. R.-K. en de Chr. Metaalbewerkers!) ond, naar •'aanlei ding -van het door die bonden bij: den Me taalbond ingediende ontwerp collectief contract. Langdurig werd van gedachten gewisseld over het door genoemde bon; den voorgestelde persoonlijk minimumloon en over de vertegenwoordiging der werk. lieden in het ontwerp neergelegd. De be sprekingen zullen op 19 Maart worden voortgezet. HAARLEM. Gister is de 6-jarige H. W. door een vrachtauto overreden en ge. dood. LEIDEN. Hedenmorgen arriveerden hier ter stede in een 2-tal auto'sH. M. de Koningin-Moeder en Prinses Juliana met gevolg, teneinde een bezoek te brengen aan het Rijksmuseum van oudheden al hier. 't Bezoek gold inzonderheid de Egyp tische zaal, waar zij werden rondgeleid door den directeur van genoemd museum, Dr Holwerda en de Egyptoloog Dr van Wijngaarden. Het bezoek duurde ca. ltys uur. DEN BOSCH. Gisteravond viel de 76- jarige W. van de trap van zijn woning. De dokter kon slechts den dood constateeren. DEN BOSCH. In een perceel aan den Breeden Weg alhier is het vannacht tot' een ernstige vechtpartij gekomen. Zekere E. D. werd door enkele personen aange rand en zoo ernstig mishandeld, dat hij zich door een dokter möest laten verbin den. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. LONDEN. In de haven van Portland zijn gister 2 duikbooten aan den grond geloopen; er bestaat geen gevaar. BERLIJN. In een staalfabriek bij Dort mund is een 15 M. lange en 4 M. hooge .muur ingestort. 3 arbeiders werden be dolven en 2 werden gedood. LONDEN. Het aantal dooden bij de beide mijn-ongelukken bedraagt thans 70. De hoop, nog de overige arbeiders te kunnen redden, heeft men thans opgegeven. ADUARDl. De arbeiderswoning van J. v. d. W. is hedennacht door tot nu toe on. bekende ooizaak geheel afgebrand. De be woners wisten zich te redden. VERBETERING. De heer W. v. Oeveren te Wiolphaarts. dijk maakt er ons op attent dat in onze driestar „De Provinciale Staten" een abuis' Voorkomt, daar ..hij als Chr. Hist, lid van 1910 tot 1923 in de Staten zitting had. Wij hadden onze gegevens omtrent 1913 ontleend aan „Parlement en Kiezer", waarin ook de heer v. O. als A.R. vermeld stond. Gevonden voorwerpen. Gevonden te Goes een portemonnaie met inhoud en twee zakdoekjes. Terug te beko men Bur. van dit blad. Door J. K., 31 j„ smid wonende te N. en St. Jaosland, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van de Arbeidswet werd veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Het tlrama te Overscihie. De rechtbank te Rotterdam heeft den 19-jarigen J. V., die in den pacht van 16 opi 17 Mei van het vorige jaar in de £oerderij van W. Hoogerbrugge te Overscihie heeft ingebroken en in een worsteling, na eerst W. Hooger- brugge een schot in de borst te hebben toe gebracht, op J. Hoogerbrugge vier revolver schoten heeft gelost, tengevolge waarvan de getroffene eenige dagen later in het zieken huis is overleden, gistermiddag1 veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. De Rechtbank achtte bewezen, dat verdach te zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal met braak en aan doodslag, gepleegd na 'het begaan van een strafbaar feit. Belasting-ontduiking'. DeHaag- sche rechtbank heeft de tuinders A. A. van R. en .J Th. van R., uit Monster, wegens on juiste aangifte voor de Rijksinkomstenbelasling, veroordeeld ieder tot f 5000 boete, subs. 6 maanden hechtenis. De eisch tegen ieder der verdachten was f 10.000 boete, subs. 6 maan den hechtenis. GOES. Gisteren werd door notaris van Dis sel publiek verkocht, voor den heer L. Ver- beem te Goes een woon- en winkelhuis met erf, groot 5 A. 20 c.A., gelegen aan den 's-H. Hendrikskinderendijk. Koopers dhrn Joh de Dreu en J. J. de Jonge, beiden, alhier, voor f 4410. Gisteren werd te Utrecht aanbesteed Be stek 1493 S.S., nl. het maken van grondwer ken en draineeringen, het uitvoeren van spoor werken, het maken van gebouwen en van andere werken op het emplacement Goes. Raming f187.000. Aantal ingekomen biljetten: 36. Hoogste inschrijver: M. Rakkeren te Princenhage, voor f 186.900, Laagste: N. V. Spoorwegbouwbedrijf te Utrecht voor f 148.000. Rott. Lloyd. GROTIUS 1/3 van Amst. naar Batavia. JOHAN DE WÏTT (ttraisr.) 28/2 v. Sabang. MADOERA 1/3 van Batavia, 1. v. Liver pool te Amsterdam. VONDEL (uitr.) 28/2 van Colombo. KANGEAN (thuisr.) pass. 27/2 Sagres. SINGKEP (thuisr.) pass. 27/2 Perim. Stoomvaart-Mij. Nederland. BANDOENG (uitr.) 1/3 van Suez. MODJOKERTO (thuisr.) 28/2 v. Marseille. TABANAN, 28/2 v. Rott. te Batavia. TAMBORA (uitr.) pass. 27/2 Finisterre. TJERIMAI (thuisr.) 28/2 van Tanger. TOBA (thuisr.) 27/2 te Belawan. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Maart, 2.30 u. Berlijn 59.20—59.22 Brussel belga 34.7234.76 Parijs 9.75—9.78 Londen 12.11%12.12 New York 2.49%'2.49V8 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Mrt.: Meest matige tijdelijk krachtige Zuide lijke tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring- n. Waar schijnlijk regenbuien. Weinig verandering in temperatuur, Barometerstand hedenmiddag twee uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 5.40 u. „T i m o t h e u s" het altijd mooie, echt Christelijke tijdschrift, bevat deze week o.m. de volgende bijdragen: Zeven troost woorden van Asaf, door J. T. Indrukken van den hoofdredacteur. In den greep van Mammon, door L. Penning. Brieven van Zuster Martha. J. H. K. Tuberculose, A. Dupont. De twist der sterrenkundigen, A. L. v. H. Door het reisgehied v,an! den Apostel Paulus, door Dr G. P. Marang. Verschllende aritikelen zijn geïllustreerd; ROTTERDAM. 1 Maart. Op de heden in ons Veilingslokaal, Warmoezierstraat 37 39 gehouden veiling, werden de vol gende 'prijzen besteed: Kipeieren f5.35' f7, Idem klein f4.85f5.25. Eend-eie ren f5—f6.25. Aanvoer 190000 stuks. MIDDELBURG. 1 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteedsprui ten 815, witlof 2530, uien 24, spi nazie 40—44', molsla 38—42, dunsel 95, peeën 24, nero 1012, zure bellefleur 2139, pipping 25, roede wagenaar 30, zoete bellefleur 23, armgaard 23, grauw- zoet 25, alles per K.G., bloemkool 1.30, per mand, - savoije kool 15, roode kool 14, beide per stuk, prei 3—6, rapen 24, karaten 12, alles per bos. VLISSINGEN. Veiling van 1. Maart 1927. Poters 3.54, Uien 3, spinazie 35, rapen' 2.53, koolrapen 2, spruiten 1117, kro ten 23, peeën 2.5, kleine peeën 3, witlof 2328, schorseneeren 78, kleiperen 20 25, roode ribber 41, zoete campagne 21, 'zure bellefleur 35, ermgaard 37, bruine boonen 15, alles per K.G. Boerekool 1.5 2.5, roode kool 58, savoije kool 1.54.5 bloemkool 932, alles per stuk. Radijs 4! 4.5, selderie 23.5, prei 1.55, ramme nas 1.5, rapen 23.5, alles per bos. Veld sla 3840, postelein (Fransche) 21, peter selie 1819. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land". Veiling van 1 Maart 1927. Peren: kleiperen 1623, Gieser Wildeman 20 27, winter touwtjes 917, stoofperen' 18, uitschot peren 511. Appels: goudreinet- ten 4568, zure bellefleur 2741, West- landsche bellefleur 36, Court Pendu 28, eierappels 18, zoete eampagner 2230, zoete bellefleur 1724, zoete armgaardé 1428, zonzoet 31, pomme d'orange 18 33, Geldersche Holaart 16, uitschot ap pelen 810. Diversen: spruiten' 215', veldsla 1314, spinazie 10, sjalotten 13, roode kool 3.60, witte kool 2.10, uietf 1.10, uien (uitschot) 0.10, wortelen 1.50 koolrapen 1.50, snijfcoonen 16—28, alles per 100 K.G. Prei 211, per 100 bos. Bloemkool 714, Groene savoije kool 2 5, gele savoije kool 25, selderie 0.903. MIDDELBURG. Bevallen: A. van den Houte geb. de Heul, d.; D. Julianus geb. Goos, z.; J. Janse geb. Gij vat, z.; J. Wes- selink geb. te Kronnie, d. Overleden: M. L. van Hoepen, 41 j., we duwe J. L. Emans; M. J. Behage, 19 j., ongeb. dochter. GOES. Overleden: Mattheus Dronkers, 90 jaar, weduwnaar van Pieternella Mol hoek. Van 1628 Februari. KOUDEKERKE. Gehuwd: J. Coornan, 25 j. jmi. en J. Catsman, 23 j. jd. Bevallen: J. P. Dekker, gieb. Jacobs©,' z..; L. Boogaard, geb. Sinke, d.; A. van Leuverden, geb. Wielemaker, z. Overleden: C. Wielemaker, vrouw van F.. Harpe, 46 j.; A. Schout, wednr. van P. de Potter en P. Biiinmel, 86 j.; J. Cal- jouw, wednr. van J. W. Jongepier, 82 j. Gedurende de maand Februari. KLOETINGE. Geboren: 9, Elizabeth Minetta, d. v. Jakob Hoogesteger en Maria Wagenaar; 16, Elizabeth Pieternella, d. v. Johannes van Gorp en Pieternella Fran- oina de Pan; 18, Adriaan, z. v. Marinus Goeree en Johanna Pieternella de Laat; 27, Johannes, z. v. Jan Gunst en Andrea Johanna de Buck. Overleden: 9, Lauwerina Adriana, 5 m., d. v. Pieter Willem Sonke en Angenita Adriana Slimmen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3