Gemengd Nienws. Telegrammen. Leestafel. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Atvertentiën. I'll f Él Heteren, Th. Keet' oeeham, F. G. "Wille_ 5te^> J- Timmer te wolde, D. J. van d® Kerk. 'raafsmeer, Dr E. D i. Te Hijlaard P. van euzen. Bandoeng, j. F if. Kerk. lisse, S. v. d. Molea Gemeente. M. F. Gerritsma te tan Ds H. Roelofsen n. te Zeist, is eervol ij diende achtereen- te Opheusden, Goes, Ds J. de Leur. langstelling had te rdebestelling plaats rschot van ds J. de Herv. predikant al- de kerk een rouw- n door de predikan- thuysen ïïzn. van 'denburg van Brui van Burgh, J. Nee- E. v. d. Griend van Geref. predikant te Ds Van Griethuysen stoffelijk overschot ragers uitgedragen, seput legde namens ns op het graf en reester van Zonne- relvink, uiting aan De Leur verliest, is hierna enkele ge- •ift. De oudste zoon, dankte voor de be an; t meer noo* u geleden had een de Ned. Herv, ge. ssloten, maatregelen het mogelijk werd int tei krijgen. Thans den een openbare ven, teneinde tegen steer en. Een aan- t debat voor de'ze igd, waarin men zal m, dat ook zonder e zedelijke en gods, irden behartigd. at. De „N. P. Gr. bijdragen van den kerken de volgendf de Staatsbegrooting ontvangt de Ned. Evang. Luth. kerk kerk f 1400; Re- Kath. kerk f 21000; esie f 4300; Israël, tractementen: Ned. Luth. f 337,535,50, 3,325.Doopsgez. f20.000.—; R.- Oud-Bissehoppel. f 10,150.—. Voor academiegelden bij Ev. Luth., Doops- 300.Voor kerke- rtestan ten f 288,366 94.Voor nieuwe ingen, hulppredi- catiën, enz. een be- m- ter veredeling Het bestuur van iging beieft als op. Joh. Schmidt, vaö Haag, die begin a is, aen heer G. Jphenstraat 9 te waarneming van n inlichtingen zijn het in 1927 te iderwijzer aan de en dhr J. Katten! Ley f. Op 85r Haarlem na een verleden de heer oucLdirecteur der nderwrjzers aldaar. ,r diende de over, 3,intte 1Mei 1865 aan de Kweek- als leeraiar voor skunde en daarna HinltPflW. n België. vQor suikerbieten, ring in het najaar itgevaardigd, heeft weeg gebracht en zoowel bij de ver. ers in Jiet buiten! Ldsche zijde is da andbduw erop ga. enlandsche fabric 's ia België plaat, dat er zekerheid ragslgffl, welke de peering voor de a.s. campagne denkt Met prijzenswaardige openhartigheid en snelheid heeft de Belgische regeering, al dus bericht de Nederlandsche rijksianct jjouwconsulent in België, aan den aan drang van binnen- én buitenland gevolg gegeven. Officieel is bekend gemaakt, dat voor den nieuwen oogst geen beperkende uitvoerbepalingen zullen worden uitge vaardigd. Do prijzen, die voor de te verwachten opbrengst zullen worden betaald, zijn in middels bekend geworden. Zij zijn het resultaat van een overeenkomst tusschen de bietenverbouwers en de suikerfabri kanten:. Naar maatstaf van 'den tegen- woordigen suikerprijs zal 300 fr. per ton bieten worden uitbetaald; hierbij is gra tis levering van een hoeveelheid pulp iii begrepen. Deze prijzen zijn, heel wat gunstiger dan die van verleden jaar. Er is dan ook een normale uitzaai te verwachten. Margarine als Hallandsche boter. Er is een tijtl geweest, aldus het off. orgaan v. d. Alg. Ned. Zuivelbond, dat win teliers in het buitenland het een aanbeveling vonden, geen Nederlandsche boter te verkoo- pen. Dit nationaal product stond in het bui tenland in zoo slechten reuk, dat winkeliers j« Duitsche steden er zelfs toe overgingen op hun winkelramen te laten zetten: „Hier wordt geen Hollandsche boter verkocht". Wat is er sedert dien tijd veel veranderd! De organisatie der fabriekmatige zuivelberei ding, gesteund door de botercontrole en het rijksbotermerk, hebben het vertrouwen in ons product reeds weer sedert jaren doen terug- keeren, en evenals de Deensche neemt de Hol landsche boter een voorname plaats op1 de wereldmarkt in. Ook dit heeft echter zijn gevaren, want nu is men er in het buitenland wel eens op uit om iets Hollandsche boter te noemen, wat mogelijk nooit in Nederland is geweest, zoodat ons product de kans loopt daarmede vereenzelvigd te worden en op den duur da'arvan de slechte gevolgen te ondervinden. De eerste verschijnselen hiervan hebben wij eenige jaren geleden in België gehad, toen daar groote hoeveelheden Belgische regeerings- boter uit de opslagplaatsen werden vrijgegeven, waaronder zich ook Nederlandsche boter be vond, Behalve dat deze oud was, werd ze met inferieure soorten en mogelijk ook wel met geen boter gemengd en dan maar heel vroolijk als „beurre hollandais" verkocht. Door middel van artikeltjes in de Belgische bladen en op de Brusselsohe Jaarbeurs, waar in een stand onze botercontrole werd gepropageerd en vlugschriften e.d. over de kenmerken der goede Nederlandsche boter bij duizendtallen werden verspreid, werd daartegen toen ge- Eenige maanden geleden kwamen er be richten uit Duitschland, dat daar, speciaal in Keulen en omgeving, heel wat boter in winkels verpakt, zou worden verkocht, met het opschrift: „Allerfijnste Hollandsche Room boter", die nooit in Nederland is geweest, of die in haar tweede vaderland op ergerlijke wjjze met water, vreemde vetten e.d. zon zjjn vermengd. In samenwerking met den buitenlandschen Landbouwvoorliohtingsdienst van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, waar deze knoeierijen het eerst wer den aangebracht, is de F. N. Z. reeds eenigert tijd bezig zich omtrent den omvang en den -oorsprong dezer knoeierijen te oriënteeren. Intusschen schijnt ook in België weer een edel gilde aan het werk te zijn om; den naam onzer bot,er te belagen. De redactie van het Belgische Weekblad „Melkerij-Koudeteebniek en Veeteelt" schrijft n.l. in haar nummer van 20 dezer, dat op enkele Waalsche markten in België eenige oneerlijke handelaren zijn begonnen groote hoeveelheden margarine on der den naam van „beurre hollandais" aan den man te brengen. Het is prettig, zoo besluit het blad, van alle kanten te hooren, dat men de benaming Hollandsche boter zoo gaarne gebruikt als een cachet van meerwaardigheid, maar er komt eeen bitter bijsmaakje aan, wanneer men gewaar wordt, dat er allerwege knoeiers klaar staan, om die voor ons zoo waardevolle woorden op ergerlijke wijze te misbruiken, Suikerbiet en kali. De rijkslandbouwoonsulent, ir J. H. Witte- veen schrijft in verband met een vraag over de kalibemesting van de suikerbiet in het „Alg. Ned. Landbouwblad", dat de kali bij het vervoer van de suiker langs blad en steel naar den wortel een werkdadigen rol speelt; hoe meer kali de plant kan opnemen, des te meer wordt de ophooping van suiker in den wortel bevorderd. In de ongezuiverde kalizouten nu, komt naast andere verontreinigingen, ook nogal wat ohloor voor. Dit element doet echter juist Bet tegenovergestelde: het belemmert het ver voer van de gevormde suiker zoowel als hel ontstaan ervan. Chloornatrium evenwel, kan onder bepaalde omstandigheden kali-reserves die in' den bodem aanwezig zijn, vrij doen komen, waardoor een soort kali-roofbouw ge pleegd wordt. Zoodoende meent men wel ten onreohte, dat het gunstige resultaat aan het chloor te danken is., Met proeyen moet men in het algemeen zeer voorzichtig zijn, en met kali- en keukenzout- proeven in het bijzonder. Zoolang betrouw bare resultaten ontbreken, is het beter, voor ^9 bietencultuur af te zien van het gebruik van ruwe kalizouten en geeft een bemes ting me! gezuiverde kalizouten de meeste kans op een hooge suikeropbrengst, mits die be mesting vroeg in het voorjaar wordt aange wend, zoodat de kali gelegenheid krjjgt zich door den geheelen bouwvoor te verspreiden. Ongelukken. Te Nijmegen reed aeh 18-jarig meisje M. per fiets tegen een *utoïms. De fiets werd geheel vernield. Zij zelf kwam onder de autobus e* werd ern stig inwendig gekneusd. Men vreest voor haar leven. Te Vries (Dr.) is Vrijdag middag het zevenjarig zoontje van een landbouwer onder een wipkar geraakt en op slag gedood. Het hoofdje was verbrij zeld. Agent met een bijl be dreigd. Zaterdagmiddag te ongeveer vijf uur passeerde een rijwielagent de Ca- tharina Beersmansstraat te Rotterdam, toen hij merkte, dat in bet café van den 32- jarigen W. mannen aan het vechten wa ren. Hij begaf zich naar binnen en zag dat W. met vier bezoekers aan het bakkeleien was. Daar de twist vrij ernstig was, maan de hij de menschen aan ermee op te hou den, hetgeen echter in het geheel niet naai den zin van den caféhouder bleek te zijn. Deze moet zich toen naar de achterkamer hegeven hebben, haalde een bijl en kwam dreigend met dit wapen terug. De agent die vreesde, een slag te zullen krijgen, trok zijn revolver en schoot, op de beenen van den man mikkende. Een kogel drong W. in het rechterdijbeen. Dit belette echter niet dat de vechtparij met haast nog meer verwoedheid werd voortgezet. De agent werd door een ruit geduwd en be kwam een bloedende verwonding aan een zijner armen. Zoowel de caféhouder als de agent wer den naar het ziekenhuis gebracht om ver bonden te worden. W. was 's avonds laat in arrest. Frissche toestand. Blijkens hetgeen er in den raad van Maastricht is gezegd, werkt de gemeentereiniging daar nog niet zooals behoort. De cadavers uit 'tasyl komen op een stort in 'tBosscher- veld terecht. De kinderen gaan ze daar halen en wandelen er mee aan een touwtje door de stad; visschers halen er dat goedje om voedsel te kweeken voor 'tvisscheu. Een lid wist te vertellen dat kinderen die cadavers daar gaan stroopen, de vellen in hun zak steken tot na school en ze dan gaan verkoopen. Een ontaarde vader. In Lom. bartzijde aan de Vlaamsche kust heeft een kind van IV2 jaar spelenderwijs een bankbiljet verscheurd. Toen de vader de stukjes papier ontdekte, werd hij krank zinnig van woede en met een bijl hakte hij de beide handjes van,' het kind af. De kleine is na enkele uren van verschrik, kelijk lijden gestorven. De ontaarde vader is gearresteerd. (Volk.) Kinderen weggeschonken? Door een echtpaar te Emmen in het woon wagenkamp Lombok aangekomen, wer den, naar men aan de Tel. meedeelde, een paar hunner kinderen weggeschonken, een meisje van 3 jaar en een, dat min of meer imbeciel is. Een meisje, dat reeds in de verdienste is doordat het met witte muizen langs de deuren gaat, werd, even als een kindje van een jaar, behouden. De marechaussee doet onderzoek in deze vreemde historie. De moordaanslag te Neer. De dader van den moordaanslag te Neer, de 45-jarige woonwagenbewoner F. V., welke aldaar voor eenige weken terug ge durende een twist in zijn wagen een bij hem wonende vrouw, M. D., door een re volverschot ernstig verwondde en sedert dien voortvluchtig was, heeft zich hij den Officier van Justitie te Roermond vrijwil lig aangemeld. Hij is in verzekerde bewa ring gesteld. Ontploffing en brand te Amsterdam. Een explosie van een voor Amsterdam ongekende kracht heeft Zondagmiddag in het centrum van de stad schrik en ontsteltenis teweeg gebracht. Even na vijf uur deed een hevige slag de huizen van de Heerengrac'ht tusschen de Raadhuisstraat en de Leidschegracht op hun grondvesten trillen, terwijl door den luchtdruk honderden ruiten sprongen. Het bleek alras, dat deze explosie had plaats gevonden in perceel Heerengracht 285, een oud heerenhuis, waarin gevestigd was de Naamlooze Vennootschap Film- en The ateronderneming Emelka. Het pand telde een onderhuis, vier verdiepingen, benevens een vliering. In het onderhuis was de film bewaarplaats gevestigd, waarin tientallen films in trommels bewaard werden. Daar boven waren de kantoorlokalen gelegen en hierboven verdiepingsgewijs de woonver trekken, de slaapkamers, de zolder en de vliering. Van dit geheele huis staat mo menteel niets meer overeind. De luchtdruk was zoo geweldig, dat een politiebeambte, die op den hoek van de Gasthuismolensteeg stond, eenige meters naar voren werd geslingerd en een fietsen de jongen, die over de brug reed, van zijn rijwiel werd geslagen. Ook andere perso nen werden tegen den grond geworpen. Een voorbijganger, de heer Kruse, die zich juist op het oogenblik van de explosie voor perceel Heerengracht 285 bevond, kreeg door vallende stukken glas eenige verwon dingen aan gelaat en handen en daar hem de hoed van het hoofd viel, schroeide bo vendien zijn hoofdhaar door de vlammen, die onmiddellijk na de ontploffing met he vigheid uitsloegen. Een agent van politie bracht hem naar een café, vanwaar nij la ter naar het Binnengasthuis werd ver voerd. Een paniek maakte zich van vele om wonenden meester: tientallen verschrikte bewoners verlieten ijlings hun huizen. Op hetzelfde oogenblik werd een vuurzuil zichtbaar: van de vliering tot het beneden- stuk brandde perceel 285 als een fakkel. De brandweer was na een enkele minuut ter plaatse en begon met veel materiaal aan de blussching. Het bleek echter al zeer spoedig, dat de vlammen reeds met een zoodanige snelheid om zich heen hadden gegrepen, dat het geheele pand onvermijdelijk door het vuur zou worden verwoest en het daarom ge raden was alle 'bluschmiddelen aan te wenden tot behoud van de aangrenzende perceelen. Nadat het blusschingswerk ongeveer een kwartier aan den gang was, bemerkte de brandweer, dat de voorgevel op sommige plaatsen ernstige scheuren vertoonde. Tien minuten later stortten met donderend ge raas zoowel de voor- als de beide zijgevels in. Gelukkig hebben zich hierbij geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. De instorting van het pand had tot ge volg, dat het vuur alleen nog op den be- ganen grond te bestrijden viel, waarbij echter tevens bleek, dat juist daar de vlammen nog met de grootste hevigheid woedden. Hieruit viel af te leiden, dat zich daar ter plaatse ook de vuurhaard moest bevinden, wat ook inderdaad 't geval was. In den kelder van het perceel bevond zich n.l. het magazijn der filmonderne ming, waar ongeveer een honderdtal fims, elk van ruim duizend meter lengte, waren opgeslagen. In het gelijksstraatsche gedeelte van het perceel waren de woon vertrekken gelegen van den directeur der onderneming, den heer C. H. de Balbian Verster, die omstreeks vier uur met zijn vrouw en de beide kinderen zijn woning had verlaten, zoodat op het oogenblik, dat de brand uitbrak, niemand in het perceel aanwezig was. Men meent nu als meest waarschijnlijke oorzaak van den brand te moeten aanne men, dat vuur van de kachel, die in het woonvertrek stond te branden, op den vloer is gevallen, waarna deze is doorge brand. Het vuur zou op deze wijze in den kelder terecht gekomen zijn, waarna door het vlamvatten van de films de explosie zou moeten zijn veroorzaakt. Een misdrijf te Hillegom? In verband met de inbeslagneming door de justitie in het Academisch ziekenhuis te Leiden van het lijk van V. uit Hillegom, vernemen we, dat deze ten huize van zijn zwager aldaar dood onder aan de trap is gevonden. De justitie onderzoekt thans of en in hoeverre hier misdrijf in het spel is. Het betreft hier een bakkersknecht, die Zaterdag j.l. te elf uur des avonds thuis gekomen was. Den volgenden morgen vond men hem buiten bewustzijn onderaan de trap liggen. Bij nader onderzoek bleek, dat op zijn slaapkamer het gaslicht nog brand de, terwijl zijn bed onbeslapen was. Het geld, dat hij bij zich gehad moet hebben, was verdwenen, evenals een boekje, waar in verschillende loopende vorderingen op de clientèle stonden geboekt. Een dr oevige gebeurtenis. Een droevige gebeurtenis heeft er te Ber lijn plaats gehad. Een koopman en zijn vrouw, die van de begrafenis van hun jongste kind huiswaarts keerden, vonden bij hun thuiskomst hun beide andere kin deren van 2% en 1 Yi jaar dood in hun woning, die geheel met rook gevuld was. De kinderen waren gestikt. Zij hadden waarschijnlijk zelf vuur in de kachel wil len maken en zijn toen het slachtoffer van hun onvoorzichtigheid geworden. De redster van den ex-kei- ze v overleden. Uit Londen' wordt ge meld, dat op hoogen ouderdom op haar: buitengoed lady Ampthill is overleden, wier echtgenoot onder de regeering van koningin Victoria als Odo Russell gerui- men tijd gezant was te Berlijn. In de bladen wordt gr aan herinnerd, hoe op een goeden dag mevrouw R.ussell haar man was toen nog geen pair het leven ,van prins Wilhelm, den lateren keizer, redde. De prins wilde leeren scul- len en lady Russell zou hem daarbij „coachen". Toen hij hij de boot kwam, sprong de onstuimige prins van de aan legplaats in de kleine skiff en sloeg er meteen mee om. Lady Russell moest hem vijf minuten boven water houden. Toen eerst daagde er hulp op. Zij was een uit stekend zwemster, terwjjl de prins van wege zijn eenen slecht ontwikkelden arm geen slag kon doen. Tot aan het uitbreken van den oorlog bleven de betrekkingen tusschen den keizer en lady Ampthill heel hartelijk xen nog in April 1914 was Wilhelm II peter voor een van haar kleinzoons. Parelsnoer ver d w enen. Op geheimzinnige wijze is een parelsnoer ter waarde van f 250.000, eigendom van me vrouw Bruce Ismay, te Londen verdwenen. Ze had het snoer, tegelijk met een ander van f 360.000 waarde, bij een juwelier ge bracht, om het schoon te laten maken. Vo rige week Donderdag werden zij terugge bracht, doch toen de eigenares het pakje openmaakte, bleek alleen dat van f 360.000 er in te zitten. De juwelier is er van over tuigd, dat hij beide parelsnoeren in het pakje heeft gedaan, terwijl de looper ver klaart, dat hij het geen oogenblik uit han den heeft gegeven. Een belooning van f 24.000 is uitgeloofd voor het vinden van het waardevolle snoer. Een lading hooi, die cham pagne bevatte. Te Whitehall in den staat New-York moest van een goederen trein een wagen met hooi op een zijspoor gebracht worden om een kleine reparatie te ondergaan. Een van de werklieden, die met de reparatie belast was, zag dat het hooi lekte. Er viel een druppel op zijn lip, die hij aflikte. De smaak was van dien aard, dat hij het noodig achtte den stati onschef te waarschuwen. Bij het daarop gevolgde onderzoek kwamen onder het hooi 200 kisten champagne te voorschijn, die een waarde vertegenwoordigden van naar schatting 50.000 dollar. Eentuberadiumopdeasch- b e 11. Een tube radium ter waarde van f 18.000 is verleden week uit het Chring Cross Hospitaal te Londen verdwenen. Nasporingen hadden aanvankelijk geen resultaat, totdat zich Donderdag iemand aanbood om met behulp van een toestel, dat op radium reageerde, het verlorene te gaan zoeken. Men vermoedde, dat de tube bij vergissing met den vuilnisman was meegegaan en Zaterdagmiddag is het kostbaar element dan ook ongeschonden uit de aschbelt te Harrow in Noordelijk Londen te voorschijn gekomen, dank zij het aangeboden toestel. Oudermoord. Te St. Dié in de Vogezen is den 17en dezer een vrouw ver moord gevonden, zij was met 'bijlslagen af gemaakt en thans blijkt, dat haar zoon de moordenaar is. Hij heeft bekend. Tevens is nu gebleken, dat de moordenaar vroe ger reeds herhaaldelijk heeft getracht niet slechts zijn moeder maar ook zijn vader en grootmoeder van het leven te berooven. Zijn vader is in 1918 gestorven tengevolge van een val uit een raam en te St. Dié houdt men ook van dit ongeval den zoon voor de oorzaak evenals van den dood van zijn jonge vrouw. Bomonploffingindelucht. Bij een oefening in het hommenwerpen bo ven het Finsche vliegveld Vfborg is op 1400 meter hoogte een bom ontploft, ten gevolge waarvan het toestel geheel werd vernield en de beide vliegeniers werden ge dood. DEN HAAG. V.D. Op verzoek van den commandant der zeemacht in Nederl.-In- dië zal binnenkort een contingent van 30 mariniers naar Indië worden gezonden, teneinde te dienen voor versterking van de bemanning van den kruiser Sumatra' te Shanghai. Voor hetzelfde doel wordt de terugkeer uit Indië naar Nederland van een 30-tal mariniers voorloopig uitgesteld. DEN HAAG. V.D- Daar Minister van Karneheek, wegens de openbare behandel- ling van het NederlandschBelgisch ver drag in de Eerste Kamer, verhinderd zal zijn de e.v.zitting van den Volkenl bond te Genève bij te wonen, zal hij vervangen worden door H. M. gezant te Bern, Jhr. Mr Doude van Troostwijk. ROERMOND. V.D. Door het weigeren der stuurinrichting van haai' autoi waar mee zij zich op weg naar Venlo bevond is mej. Cavoy uit Venlo hier gisteren tegen een boom gereden. Ernstig gewond werd zij opgenomen en naar liet hospitaal te Roermond overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. HOEK VAN HOLLAND- V.D. Het stoomschip Meerkerk, op weg van 'Ant werpen naar Rotterdam, dat door Jhet afbreken van een tros niet kon wórden binnengesleept, maar voor den Nieuwen Waterweg bleef liggen, is heden' door 6 sleepbooten binnengebracht. EINDHOVEN. V.D- Hedennacht heeft hier een felle brand gewoed, waardoor zes huizen in de asch werden gelegd, en zeven huisgezinnen dakloos zijn gewor den. Met moeite konden 15 kinderen, die grootendeels op zolder sliepen, worden] gered. Verzekering dekt grootendeels de schade. 1 LONDEN. V.D- In Yorkshire zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Elr weiden 32 personen gewond. Belangrijke uitgave. Naar wij vernemen gaat er de volgende maand bij den Uitgever J. H. Kok te Kampen ter perse een uitgebreide Gereformeerde Ge loofsleer door de hand van Dr K. Dijk te 's-Hage. De bedoeling van den auteur is, dit omvangrijke werk populair te schrij ven, zoodat het voor onze meelevende menschen een Volks-Dogmatiek zal wor den in den goeden zin des woords. Het werd zal verschijnen in afleveringen, zoo dat de koop voor niemand een beletsel zal zijn, vooral daar de Uitgever den prijs zoo laag mogelijk wil stellen. Het werk zal in twee flinke deelen, elk van pl.m. 500 pa- gina's, compleet zijn. Rott. Lloyd. TAB AN AN 28 Febr. van R'dam te Ba tavia verw. TAMBORA, uitreis, 1 Maart te Tanger verwacht. TJERIMAI, thuisreis, 26 Febr. van Marseille. MODJOKERTO, thuisreis, 26 Febr. te Marseille. DELI 25 v. Rett, te Hamburg. BANDOENG (uitr.) 25 te Pt. Said. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOH. DE WITT (thuisr.) 25 v. Singa pore. P. G. HOOFT 26/2 v. Batavia te Amst. ROTTI 26/2 v. Batavia n. Amst. GOES. Huwel.-afkon.Maiinus Adriaan de Jonge, 28 j. jm. to Wolphaartsdijk en Anna' Catharina Schouwenaar, 22 j. jd. t« 's-Gravenpolder, onlangs te Goes. Geboren: Jozina, d. v. Cornells Jan Adriaanse en Wilhelmina Lena! Valkier. Overleden: 'Maria Catharina Ronze, 65 j., gehuwd met Paulus Nonnekes. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 18, Jan Vis ser, 28 j. jm. en Jadomina Adriana Moerman, 25 j. jd. Geboren18, Adriana Geertruida, d. v. Johannis Clement en Neeltje Pieternella Boui- wense; 19, Dorothea Maria, d. r. Cornelia Jail Jans* ea Paulina Rorabout20, Jacob Hendrik ,z. v. Willem Anthonij Kole e* Nee tje Visser. KORTGENE. Geboren: 21, Jasprina Jaooba, d. r. Hubrecht Lieven ran Strien en Wil helmina Platschorre; 23, Lena, d. v. Abra ham van der lleijde en Neeltje Versluis. Overleden: 19, Johannis Oele, 40 j., wedn. r. Elizabeth Bouterse. Rotterdam, 28 Febr. 1927. Graanmarkt. Tarwe minder ter markt, flauw, onveranderd verkocht. De beste kwaliteit van f 14.50f 14.90, voer* kwaliteit f 14f 14.40, rogge van f 12 f 12.50, gerst chevallier iets hooger, van f 12f 12.75, haver vaster gestemd, naar kwaliteti van f 10f 10.50, zaai er bow ven betaald, kleine groene erwten prijs houdend verkocht f 14f 22.50, schokkers klein aanbod vrijwel onveranderd. Birui- ne boonen prijshoudend verkocht, alles per 100 k.g. Veemarkt. Aanvoer: 464 vette run deren, 224 vette kalveren, 374 schapen en lammereD, 1401 varkens. Prijzen per halve k.g.: Koeien 30, 40, 4547,5; ossen 35, "40, 4446; vette kalveren 50, 6062,5, 70—72,5; scha pen f20f32 p. stuk, lammeren "f20 f30 p. stuk; varkens 31, 32, 33- Koeien en ossen aanvoer flink, handel stug, wéinig verandering in prijs. Een enkele puik beste koe nog tot 2,5 cent boven noteering. Stieren onbeduidende aanvoer, weinig handel, geen noteering. Vette kalveren aanVoer ruim, handel slecht, prijzen bijna onveranderd. Een en* kei puik best kalf nog tot 7,5 cent ba. ven noteering. Schapen en lammeren wei nig aanvoer, handel uiterst traag, prijzen onveranderd. Varkens aanvoer ruim, han del lusteloos, prijzen dalend. Zouters tot 34 cent. Zaden: Geel mosterd f26f28, blauw; maanzaad f49f52, karwijzaad f36 f38; lijnzaad (blauw) voer f 17f20, lijn zaad (wit) zaai f22f24, kanariezaad f 11f 13, koolzaad f 25f 26. Vlas. 10.000 k.g. blauw, flfl-30, 3500 k.g. wit Zeeuwsch' f0.90fl.25, 3000. k.g. Holl. geel f 0-90—f 1-25, 15000 k.g. Groningsch f0.90fl.25, 2300 k.g. Dauw; root f0.90. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f5f5.40, Zeeuwsche Eigenhei mers f4.75f5, blauwe Eigenheimers f4.80f5, Zeeuwsche Bonte f5.25 f5.50, Zeeuwsche blauwe f5.10f5.50, Poters f2.60—f3, Red star f4.50f4.80, Bravo's f4.7515, Malta's 12—13,5 et* p. k.g. Aanvoer en vraag 'behoorlijk. IERSEKE. Vrijdag werd door notaris Kram geveild voor de heeren F. en E. Stobbelaar alhier: I. koffiehuis en woning etc., hoog ste bieder f3110; II. woonhuis en schuurtje f1850; III. id. f2800; IV. gecombineerd f 10.000. Onverkocht gebleven. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 'Maart: Stormachtige, later tijdelijk afnemende Zuidel. tot Z.-W. wind. Betrokken met regen, later tijdelijk opklarend. Weinig verandering in temperatuur. Barometerstand hedenmiddag; twee uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u. 753. Licht op; voor f letters: Dinsdag 6 u. 6. j WluetkoertrtL "Amsterdam, 28 Febr., I1 U. Berlijn 59.20—59.23 Brussel belga 34.7434.76 Parjjs 9.77—9.79 Londen 12.111/?—12.113/4 New; York 2.493/ï—2.50. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons aller Lieveling JOSEPH, in den aanvalligen leeftijd van bijna 6 jaar. Uit aller naam, A. M. SIMONS. M. M. Th. SIMONS— Borghgrabf. Algemeene kennisgeving. Goes, 28 Februari 1927. jijj r-i 'I j| L 'i I 4 '1 i l\ f;: i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3