ËeiEHEi Nienws. Telgpammen. laatste Berichten. Ingezonden Stukken. telegrafisch weerbericht. Tl n? Vooraf eenige 1 [ïeenen aard. Er ht. Da wetgever ■r school te gaan. dus to zorgen en hij ze dwingt en aan d en geest ie kinderen. Wel- chool? Een kind wezentje. Het is ngen en dansen, vliegen en ravot- chool niet. Daar n zijn, op tijd, in spelen onder toe- kalm! Dat is natuur. Wat ziet sommige kinde ren voor zij naar rden, een school- soms de eetlust soms geklaagd ■en slapen minder dus een bezwaar s nog een ander, kind naar school nste bijna altijd, derziekten, maze- roodvonk, wind- inkhoest worden opgedaan. 'Men d dio schoolinfec- )r isoleeren van ontsmetting enz., gelukt. Men kan n korten tijd te el niet. En nu ïjn, dat alle kin- mazelen krijgen ormaken van die vatbaar worden, ren op de school, vatbaar zijn ook die veel zieker En hiervoor komt dere ongerechtig- >1 opgedaan, lui- avus), ringworm, ch dat komt bij Neen, maar wij ijk rekening mede is, dat plotseling optreden en dan te krijgen. In luis een school- Dr Heijermans heel groot aan- net en zij komen En als het nu waren. Maar ei gen van. Ontste- ote abcessen op nog een ziekte, liet zoo dikwijls en enkele maal is de Tubercu- door de school oor de zieke kin- thuis, op bed, maar door de agers, die weer ook in het ge- maar die een rontsteking heb- e etter, dia soms komt zitten, een metten. p school dan ko- voor den dag. en dom, schijnen it de onderwijzer >or doofheid, die n bemerkt. Bij- ebrek, dat lang ontdekt en eerst ordt. Adenoids ui de neusadem- roote beteekenis smhaling komen uwaandoeningen, lende ziekten of tellen is, oogen van even niet deze aandoenin- oor den dag. k® de onderwijzers uders te maken. de huisartsen aar als er een eerste, die deze ader onderzoekt s geeft om naar heel wat miet de tr zij van school arop* invloed uit- ;er. En juist en arts. Deze moet liool komen, on- onderzoek drie- eelen schoolleer* dden en het eind. rwij'zers, wat zij gen hebben, con- o noodig, advies van school gaat, :r, die raad geelt eroep. itte allen op de Groene Kruis dien van school- ind hield de ver- ter onderSteu* haar 8ste jaar- Geldof Sr leidde f.rétaris K. Lou- •slag uit, hetwelk dood werden we leden traden rans 40 bedraagt- ooman deed het n. Het bezit der fanuari f 1359.53. eden W. v. d. werden herkozen- erd herbenoemd- rzien, en verder gen gevoerd over ereen. 1 Vrijdagavond kwamen de leden der Chr. Zangvereeniging .„Halleluja" met be- ou*s!igers en verschillende afgevaardigden bijeen in feestelijke vergadering om te gedenken het 10-jarig bestaan der ver- eeniging. Een der lokalen der Chr. school was daartoe keurig versierd. De voorz. G. van Keulen opende de samenkomst, waar na allen zich aan den maaltijd vereenig- den. Na den maaltijd bracht de secretaris liet jaarverslag uit; hij' gewaagde van den achteruitgang van het ledental, hetwelk is gedaald van 33 op 20. De penningmeester sloot zijn boekjaar niet een batig saldo. De 2e voorzitter sprak een gelegenheids woord. De afgevaardigden van het school bestuur, van het bondsbestuur, en van 2 zuStervereenigingen brachten hun felicita tie. Verschillende zangnummers werden «ezongen. Samenspraken en voordrachten werden gehouden en de avond gezellig doorgebracht. Terrteuzen. 'Gisteravond werd alhier in de Geref. Kerk een openbare vergadering gehouden door de Geref. Jongel. Vereen. ,.0nze hulpe zij in den Naam'des Heeren" Va opening door den voorzitter dhr R. Stonthamer, spraK ds Kok van Zaamslag naar aanleiding van Lukas 9 vs 51 en 'V.v. over he1, onderwerp Verscheidenheid" Hij wees op de groote verscheidenheid onder het menschdom in temperament en behandelde achtereenvolgens het Cho lerische, het Sanguinische, het Melancho lische -en het Phlegmatische temperament. Spr. schetste op zeer interessante wijze de voor- -en nadeelen van de verschillende temperamenten ten opzichte van het ge loofsleven, en wees er op, hoe de ver schillende temperamenten door met elkan der aanraking, te zoeken, elkander voor eenzijdigheid kunnen bewaren. Spr. moe digde in het bijzonder de jongelingen aan, om elkanders gebreken te verdragen en samenleving te zoeken. In de Raadsvergadering van a.s. Don derdagmiddag twee uur komen aan de orde: Stemming over 'het voorstel van Riet, om van alle verleende rioolvergun ningen een retributie te heffen van f 1. Foorstel van B. -en W. tot vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke ver goeding bedoeld bij artikel 1.01 der L. 0.- Wet 1920, voor 1927. Idem tot wijziging van het reglement cvoor liet burgerlijk armbestuur. Idem tot vaststelling van eene verordening op het geven van voor het publiek toegankelijke liehtbee 1 den-vertooningen. Idem tot vaststelling van een nieuwe verorde ning op de verdeeling der gemeente in stemdistricten voor do verkiezing van de leden van den gemeenteraad, en aanwij- zen stemlokalen. Idem tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur, ter vervulling van de vacature van Driel. Aanbevolen worden de heeren a. B. N. van Dijke, en b. K. Burger. Idem tot ver hoop van een per-ceel gemeentegrond aan de erfgenamen van H. flartog. Idem om in beginsel te besluiten tot verkoop van een strook gemeentegrond aan A. Dhert alhier. Idem tot verkoop van. een perceel bouw grond aan de Wed. D. P. Solleveld alhier. Idem tot verkoop van verschillende p-e-r- ceelen grond in de Axelschestraat. Ingekomen zijn o.a. een adres van S. van Hoeve, landbouwer Ie "Driewegen, hou dende verzoek aan hem eene schadever goeding te verleenen van f25 per jaar, voor het in gebruik geven aan de ge meente van een stukje gfond als stort plaats van het straatvuil, enz., dat te Driewegen wordt opgehaald. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Januari j.l. tot wederopzegging - eene schadever goeding toe te kennen van f25 per jaar. Adres van de N.V. Ijzerhandel, v.h'. Fa Gebrs Tazelaar alhier, houdende verzoek aan haar concessie te verleenen voor het oprichten van eene radio-Centrale. Ned. Herv. Kerk. Zestal te E.elde, H. W. Bloemhof te WalrfhuizSn, E. B. Damsté, cand. te ■Zwolle, J. G. Frank te Coevorden, A. G. Kloots te Roderwolde, Dr K. Sonies te Stadskanaal en E. A. A. Snij delaar te iMantgum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Gouda, J. B. G. Croes te Naarden-Bussum en P. Zwier te Papen- hecht. Ds S. A. v. H o ogstraten. D'oor het Hoofdbestuur van het Ned. Zend. Gen. is benoemd tot zen deling-1 eeraar, bestemd voor Oost-Java, Ds S. A. van Hoogstraten, Ned. Herv. Pre-d. te Nieuwe Pekela, die deze benoeming heeft aan genomen. Ds N. P. van Es. f Te Soest is in den ouderdom van 76 jaren overleden ds H- P. v. Es, em. Ned. Herv. predikant D'e thans overledene was laatstelijk gedu rende 31 jaar predikant in de gemeente Boorhbergum (Fr.). Geslaagd. De heer J. M. Spier te sGravenhage is aan de Vrije Universi teit te Amsterdam geslaagd voor het cant ridaatsexamen theologie. Ned. Geref. Kerken. Naar héF Hdbl. verneemt zal binnenkort worden *JtoTgegaan tot de institueering van een Neid. Geref. Kerk te Haarlem. Samenwerkende Zen ding sj. corporaties. Op Donderdag 17 Maart te Utrecht een gecombineerde' vergaf nering van de hoofdbesturen der Samen, 'jterkende Zendingscorporaties pla t> heb- y®11 ter bespreking van het con :e f-regle- ®teril op de Zending, waarover de S node 6T Ned. Herv. Kerk h u orleél gei. teagd heeft. Ds J. Paimeb-afete r van Amersfoort, lid van het hoofdbestuur der Utr. Zend. Vereen, zal het onderwerp inleiden. Verbroedering. Uit de kerk- berichten in de „lerseksche Crt." blijkt, dat Zondag in de Ned. Herv. Kerk te St.-Maartensdifk, Ds Zandt optrad en dat Dinsdag Ds Kersten in dezelfde kerk op treedt. Eigenaardig preekverzoek. In de (Doopsgez.) „Zondagsbode" publi ceert de heer G. R. Veendorp te Arnhem een brief van meer dan 100 jaar gelet den, waarvan het adres '(op den naar huiten gevouwen kant geschreven, een couvert gebruikte men er niet voor) luidt: Aan Den Erwaarde Heer Bedienaar van Predik dienst hij de Doopsgezinde Gemeente te Pieterzijl Deepartement Westerecms Met Vrind. De brief zelf vraagt: 'Ooslemieland, Den 10 Maart 1813. Erwaarde Bedicmiaar van Preedikdienst. bij de Doopsgezinde Gemeente te Pieterzijl, De Wijl onse gemeente te Zijldijk Herderloos is, zoo verzoeken Wij U Eerwaarde, om een Preedik dienst te doen Op Den 28 Dezer te Zijldijk, Zoo het mogte Gelukken, Zoo kunt Gy UE anhoud Verkrijgen by Harm Tonnis Wee op Kolhol, en daar voor genieten Somma Vyf Gulden hyr op Verwagten Wy berigt, Uit nam onze kerkeraat zyt. vrind lijk Gegi'oet. Klaas Luelfs Enlioom. Geref. Gem. Hoedekenskerke, Dinsdagav. 6 u. ds Vreugdenh.il van Bruinisse'. (Verbeterd bericht.) Aan de Chr. school te Kruiningan werd benoemd tot assistent dhr II. van Wijk te Hansweert en tot vakonderwijzeres "(handwerken) mej. D. Hollestelle te Krui- ningen. Benoemd tot assistente aan de Chris telijke school te Geersdijk mej. H. van de Linde te: Biezelinge. Geslaagd voor 3en stuurman do heer P. M. But, leerling van de De Ruij- terschool te Vlissingen. B. en W. van St. Maartensdijk heb ben ter benoeming van een onderwijze res aan de openb. lagere school aldaar de volgende voordracht opgemaakt t.w.no. 1. mej. J. H. M. van Oost te St. Maartens dijk; iio. 2 mej. A. IJ. Mollema t© Middel burg; no. 3 mej. C. H. Bos te Bergen op Zoom. (M. Ct.) Ongelukken. In liet Wilhelminazie- kenhuis te Nijmegen overleed 51 jaar oud, zekere de K. uit Hardinxveld, die aan boord van den baggermolen- uit een schoorsteen op dek gevallen en zwaar gewond was. Te Almelo is een 9-jarig jongetje door het ijs gezakt en verdronken. - Te Werkendam is een 11-jarig jongetje door het ijs gezakt, en om het leven gekomen. Terwijl de vader en moeder afwezig waren, zou het 13-jarig' dochtertje van H. te St. Willebrord voor moeder de wasch koken. Zij stond bij de kachel toen plotseling haar kleeren vlam vat ten. Hevig ontsteld snelde zij naar buiten. Vreeselijk -kennend van pijn werd zij door eenige mensclien uit de buurt aangetroffen, die spoedig met water behulpzaam waren de kleeren te blusschen. Nog enkele flarden bedekten het lichaam, dat met hevige brand wonden was overladen. In deemiswekkenden toestand werd de kleine opgenomen. Haar toestand is hoogst ernstig. Zaterdagmor gen sprong bij een bakker te Dordrecht een der ovens. S., die er vlak bijstond, kreeg de volle laag ijzer en koolstof in het gezicht en bekwam aan het bovenlijf en het gelaat zoo ernstige brandwonden, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Ver moedelijk zal S. het licht zijner oogen moeten misson. Door do tram van Den Haag naar Wassenaar is gisternamiddag een dame overreden. Het slachtoffer werden de beide beenen afgereden. Zij overleed bijna onmid dellijk. Het ongeluk te Heerlen. Omtrent het onderzoek naar de oorzaak van het on geluk te Heerlen, waarbij twee metselaars werden gedood en vijf gewond, verneemt het Volk: Het bleek, dat geen voldoende maatregelen genomen waren ter beveiliging van de dwars balken. Doordat het mogelijk was, dat deze konden -kantelen en niet meer in staat waren het zware gewicht te dragen, braken zij, met het noodlottige gevolg. Enkele stukken hout zijn in beslag genomen. Tegen den aan nemer is procesverbaal opgemaakt, wegens vermoeden van veroorzaken van dood door schuld. Een spoorwegongeval. Vrijdag middag zijn van den trein van Leeuwarden naar Ilarlingen, doordat een as van een per sonenrijtuig brak, bij Schenkenschans twee wagens uit de rails g'eloopen, waardoor het hoofdspoor wprcl versperd. D'e reizigers van Leeuwarden en van Harlingen worden naar de plaats van het ongeval vervoerd, waar ze in de wachtende treinen kunnen over stappen. Er zijn geen persoonlijke ongeluk ken gebeurd. Daar het marktdag te Leeuwarden was, zat de trein vol reizigers. Op do spoorbrug over de Sn eekervaart werden de reizigers plotseling opgeschrikt door een harden slag. I>e trein schokte hevig, doch de trein reed door en men dacht, dat er niets gebeurd was. Toch reed de trein niet als gewoon- a lijk. Een 600 a 700 M. voorbij de brug voelde men 'n tweeden schok en meteen stond de trein stil. De portieren werden open geslagen en in groote consternatie spoedden, de reizigers zich uit den coupé. Toen zag men, dat de twee rijtuigen, die achter den goe derenwagen gekoppeld waren, uit de rails waren geloopen. De kussens van het rijtuig lagen door elkaar en sommige banken waren versplinterd. Do menschen, -die in dit rütuig hebben ge zeten, hebben angstige oogenblikken beleefd. Dit rijtuig'is vanaf de spoorbrug meegesleurd. liet achterste gedeelte van den wagen sleepte bijna over den grond, de wielen sta ken door den vloer van den wagende schroeven van de Ijzeren stoelen, waarmede de rails op do liggers bevestigd zijn, waren over een groote lengte afgeknapt. Verschei dene liggers waren totaal versplinterd. Men mag van groot geluk spreken, dat geen persoonlijke ongelukken zjjn voorge komen. Diefstal van sieraden. Zater dagmorgen bij de opening van een winkel in goud-, zilver- en diamantwerken op den Nieu wend ijk te Amsterdam werd de diefstal van een groot aantal sieraden ontdekt. Da delijk wérd de politie gewaarschuwd. De Com missaris van Politie spoedde zich met eenige rechercheurs naar den winkel, waar alles over hoop was gehaald. De etalagekast was intact gebleven. De dieven schijnen Vrijdagavond door opensluiting van de deur in het ijzeren scherm zich toegang tot den winkel te hebben ver schaft. Van braak was niets te bespeuren, De juwelier, die het bovenhuis boven den winkel bewoont, had niets verdachts gehoord. Het gestolene wordt geschal op 30 a 40 dui zend gulden. Verboden opvoering. De burge meester van Opsterland heeft de opvoering verboden door de anti-militaristenvereeniging te Jubbega van ,,De Zwervers van Prod- nolskoi" of „De man uit de greppel" een stuk van Inte Onsman, dat in Rusland speelt, gedurende de eerste revolutiejaren. Voor een appel en een ei. Een bekend Haarden- en Kachelmagazijn to Almelo adverteerde eenige weken geleden, dat al daar voor „een appel en een ei" een kachel le verkrijgen was. Een pientere juffrouw ver scheen dezer dagen in genoemd magazijn, deponeerde een appel en een ei op de toon bank en vroeg een kachel te mogen uit zoeken. De winkelier voldeed aan haar wensch, wat voor deze juffrouw een aardig buiten kansje beteekende. Gesnapte inbrekers. Den laatsten tijd werd te Rotterdam herhaalde- lijk ingebroken in zaken, die des nachts onbewoond waren. Een aantal recher cheurs werd daarom belast met de sur veillance van de verschillende wijken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag con troleerden vier rechercheurs in het oos telijk stadsgedeelte, een winkel van de Unie-Maatscliappij. Twee hunner ble ven voor het huis staan, twee anderen aan de achterzijde stelden een onderzoek in. Dezen zagen toen zij over de schut ting keken twee mannen hard wegloopen. Zij zetten hen natuurlijk na. De mannen renden den winkel door en sprongen par. does door de groote spiegelruit. Het bret- ken van het glas trok de aandacht van de twee rechercheurs, die zich Voor het huis bevonden en dezen slaagden er in het tweetal in te rekenen. Het bleken te zijn twee recidivisten. Den buit, be staande uit een bedrag van ongeveer f400, hadden ze nog bij zich. Zij deelden mede gewend te zijn in den voornacht in te breken en dan te wachten tot onge veer 5 uur, op welk tijdstip zij steeds onj- gemerkt temidden van de arbeiders, die zich dan naar hun werk begeven, met het gestolene over straat konden gaan. Aardschokken in Qalifor- n i In Galifornië zijn Vrijdagnacht voort durend aardschokken gevoeld, die echter geen 'groote schade hebben aangericht. Een dure dronk. De Aquitania is Vrijdagochtend te Cherbourg aangeko men met een onvrijwillige passagier aan boord. Het was een jonge Amerikaan, die den vorigen Vrijdagavond te New-York aan boord was gekomen o-m eenige ken nissen goedendag te zeggen. Voordat hij aan boord ging had hij zich evenwel te goed gedaan aan gesmokkelde whisky, waarvan de gevolgen merkbaar werden toen hij eenmaal aan boord was. Drie uur, nadat het schip vertrokken was, dus Zaterdagochtend vroeg, kwam hij bij derf purser aan en vroeg, waar hij eraf moest. „In' 'Cherbourg" was het antwoord. De jonge man was in rok en heeft de rest van: de reis, die hem op een 600 dollars te staan zal konnen, in geleende kleeren gedaan. Het overtappen van bloed. Het Middlesex-ziekenhuis te Londen heeft dezer dagen vrijwilligers opgeroepen voor bloedtrans- lusie en die roepstem heeft reeds gehoor gevonden; het ziekenhuis beschikt thans reeds over een „corps" van 45 man. Het normale aantal operaties, waarbij bloed-lransfusie ver- eischt is, maakt het noodig, eens in de drie maanden een beroep te doen op elk dezer vrijwilligers. De ziekenhuis-autoriteiten, zou den het corps zoodanig willen uitbreiden, dat het slechts noodig is eens in de zes maanden, van de diensten van eiken vrijwilliger ge bruik te maken. Een pandjeshuis bestolen. De dief is.... gevlogen. Een employé van de gemeentelijke bank van leening' te Han nover is met 25.000 mark gevlucht. Hij is van Hannover per vliegtuig naar Amsterdam vertrokken. De Merapi en de Marapi aan 't werken. De Merapi op Java vertoont sterk verhoogde werking'. Hoewel het romme len zeer sterk is, bestaat er geen directe reden tot ongerustheid. Een hevige aschregen daalt uit den Ma rapi neer. De Merapi is een werkzame vulkaan op de*grens van Soerakarta, Jogjakarta, en Ke- doe, 't laatst enkele jaren geleden sterk ver hoogde werking heeft vertoond. De Marapi is een vulkaan in de Padangsche Bovenlanden, waarvan verscheidene uitbar stingen bekend zijn. AMSTERDAM. V.D. Naar wij vernemen heeft aan boord van het stoomschip „Vechtstroom" een ernstig ongeval plaats gehad, tengevolge waarvan de kapitein, de 40-jarige P. Krijnen, die gehuwd Was en vader van één kind, is overleden. De „Vechtstroom' is heden in Amsterdam aangekomen. Men vermoedt, dat de ka pitein gestorven is tengevolge van dam pen, die ontstaan zijn uit de in de lading aanwezige carbid. Later is brand ontstaan. ARNHEM. V.D. Op een boerderij aan den Amsterdamschen weg heeft oen moordaanslag plaats gehad. De 21-jaiige W. L., die reeds geruimen tijd met zijn 26-jarige vrouw in onmin leefde, loste van achter een regenton een revolverschot op haar en vluchtte daarna in de bos- sc-hen, waar hij later door de politie is gearresteerd. De vrouw werd niet ge raakt. j LONDEN. V.D. Nabij Huil zijn twee reizigerstreinen met elkaar in botsing ge komen. Er zijn 12 dooden en 'vele ge wonden. PARIJS. V.D. Op het eiland Corsica heeft de hevige sneeuwval groote schade aangericht. Er zijn meer dan 30 dooden. Verschillende huizen zijn ingestort. ROME. V.D. In officieele kringen ver luidt, dat Mussolini het voorstel van prei sident Cloolidge tot het houden van een ontwapeningsconferentie zal aannemen. MILAAN. V.D. Uit een aangeteeken- den brief uit Munclien aa,n een bank zijn 200 biljetten van 1000 lire gestolen. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet ver klaard: W. Meerdinck, hotelhouder te Brouwershaven; J. v. d. Poel, timmerman te Oudelande en 0. W. Cfarisse, winkelier te Vlissingen, St. Jacobstraat. MIDDELBURG. Alhier is gisteren pro ces-verbaal opgemaakt tegen een paar per sonen,- die om geld speelden. VLISSINGEN. In de raadsvergadering zullen Vrijdag worden overgelegd de oor spronkelijke bestekken van de verbou wing aan het Gasthuis, en het rapport van de minderheid van het college van regenten over de overschrijding der toe gestane credieten. De Kleine Gouden Medaille voor 36 jarigen dienst is toegekend aan den ser geant C. Melse, L. Jacobs, en de schrijver J. M. Francoijs. Schout bij Nacht L. J. Quant, com mandant der Marine te Willemsoord, zal morgen een officiëel bezoek brengen aan de Marine te Vlissingen en o.a. den Com missaris der Koningin en den burgemees ter van Vlissingen bezoeken. Febr. 15 Krabbendijke, heerenhuis, van Dijke. 15 Gapinge, verpachting wei- en bouw land, Blaupot ten Gate 15 Vlissingen, vleeschkratten, Paap. 16 Heiinkenszand, inspan, Pilaar 16 Serooskerke, bouwland, de Neeling. J.7 Ierseke, molen en huizen, v. Dissel. 18 Baarland, inspan, Beth. 18 Nieuwdorp, landbouwersinspan', Itt- mann. Verwachting tot den avond van 15 Febr. Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des .nachts. In het Zuid-Oosten overdag toe nemende dooi. Barometer stand hedenmiddag twee uur: Stand van Zaterdagmorgen tien uur 775. Licht op voor fietsers: Dinsdag 5.40. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.! Bede om Hulp. In den nacht van 7 op 8 Februari werd te Yerseke een gruwelijke misdaad gepleegd. Een braaf huisvader werd door een vuige sluipmoordenaar het leven be nomen. Een siddering doorvoer ons toen den volgenden morgen deze vr-eeselijke ge beurtenis ons bekend werd en diep mede lijden welde op in onze barlen met het arme slachtoffer en met. de nagelaten be trekkingen, n.l. zijn Weduwe en tien kin deren, waarvan de -oudste even 11 jaar en het jongste 11 weken is. Dit gezin, hetwelk in kommervolle om standigheden achterblijft, moet geholpen worden, want voor jaren zal in het onder houd moeten worden voorzien. Nietwaar, weldadige landgenooten, Gij allen gevoelt piet ons het schrijnend leed dit rampzalige gezin aangedaan, en met ons zijt gij van meening dat hier spoedige hulp dringend noodig is. Een Comité, samengesteld uit personen van allerlei richtingen, is gevormd en stelt zich ten doel door inzamelen van giften de weduwe en hare 10 arme kin dertjes voor totalen ondergang te behoe den en Iiun gedurende de eerste moeilijke jaren finantiëel te kunnen steunen. Een beroep op Uwe liefdadigheid wordt doch dringend gedaan. Girostortingen kunnen worden gedaan onder No. 5590 ten name van den Voor- zifter; terwijl postwisselzendingen kunnen geschieden aan den penningmeester. Namens liet Comité: J. SINKE Jz., Burgemeester. J. J. VAN DER PEIJL, Voorzitter. B. J. DF. WINTER, Hfd. der Scli. v. d. Geref. Gein., Secretaris. K. R. KLAASESZ, Direct. Post- en. Tele graafkantoor, Penningmeester. Dr J. G. VAN KLINKENBERG, Arts. C. HARTOOG, Lid der Prov. Staten van Zeeland. C. DE JONGE, Idem. J. OOM, Hoofd eener Openb. School. J. HAGE, Idem. J. ROTHUIZEN, Hoofd der Geref. school. W. HONDF.RS, Hoofd der Herv. school. Yerseke, 14 Februari 1927. P.S. Voor Goes ligt een lijst ter teeke- ning in de Goesche Melksalon van dhr C. Bustraan. R,otterdam, 14 Februari 1927. Graanmar k t. Tarwe ruimer ter markt, vrijwel onveranderd verkocht, de beste kwaliteit van f 14.85f 15.25,, voer- lcwaliteit van f 14.25f 14.65, rogge f 12 f 12.50, gerst chevallier ruimer ter markt, langzaam onveranderd f 12f 12.50. Haver ruim aangeboden, lager veil kocht f 9.75f 10.25, kleine groene erw ten prijshoudend gestemd f14f21.50, schokkers eveneens prijshoudend, puike f 37f 41, 2e soort f 26f 35, afwijkende f 14£18. Bruine boonen ruim ter markt, nog veel onverkocht, stemming flauw f 11 f 12.50. Veemarkt. Aanvoer: 579 Vette Run deren, 267 vette Kalveren, 418 Schapen en Lammeren, 1039 Varkens. Prijzen .per halve K.G. Koeien 3032, 40—42, 46—48, Ossen 35, 39—41, 44— 46, Vette Kalveren 50-52.5, 60—62.5, 72.5 75, Schapen f 21f 30 per stuk, Lamme ren f 20f 29 per stuk, Varkens- 31.5, 32 32.5. Koeien en ossen aanvoer flink, han del iets vlotter, oude prijzen. Een enkele puik beste k-o-e nog tot 2 cent boven: boteering. Stieren geen noteering wegens onbeduidender! aanvoer. Vette kalveren aanvoer ruim, handel slecht, prijzen onver anderd, 'le soort kalveren gemakkelijker te plaatsen dan afwijkende kwaliteit. Scha pen en lamineren aanvoer minder, handel iets vlotter, prijzen stijgend. Varkens aan voer flink, handel vlugger, prijzen' iets hooger. Zware en lichte varkens maakten' geen verschil in prijs. Een enkel puik- best ex. n-og i/2 cent boven noteering. Zaden. Blauw Maanzaad f52f54, Karwijzaad. f39f41, Lijnzaad (blauw) voer f 18f 21, Lijnzaad (wit) zaai f22 f24, Kanariezaad f 11-f 13. Vlas. 10900 K.G. blauw f0.90— f 1.30, 4200 K.G. wit Zeeuwsch ,f0.80f 1.25, 5500 K.G. Hojl. geel f 0.80—f 0.85, 13000 K.G. Groningsch f0.80fl.25, 400 K.G. Dauwroot f0.75f0.85. Aardappelen. Brielsohë Eigenhei-' roers f4.20f4.60, Zeeuwsche Eigenhei mers f4f4.25, Blauwe Eigenheimers f 3.80f 4.20, Zeeuwsche Bonte f 5f 5.30, Zeeuwsche Blauwe f 4.80f 5.20, Poters f2.30—f2.90, Red Star's f3.80—f4.20, Bravo's f4f4.50. Aanvoer redelijk, vraag tamelijk. MIDDiELBURG. Bevallen: J. P. Koop manDingemanse, z.; M. O- Everwijn Behage, z.; 0. M- L. 'SnijdersVan Schoote, z. Gehuwd: A. Willems; 21 j., en P. WiL lems 21 j. GOES. Huw.-afkondiging: Jacob de Bel, 22 j. jrn. te Kruiningen en Maria Maas, 19 j. jd. Geboren: Petrus Johannes z.v. Albertus Johannes Wilde en Henrica Adriana Zwe- ger. j i Provinciale Almanak. De uit geefster deelt ons mede dat deze almanak in den vervolge ieder jaar in Januari zal verschijnen. Daarmee vervalt, als vanzelf spreekt onze opmerking over het te vroeg verschijnen. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Febr., 1 u. Berlijn 59.2059.23. j Brussel belga 34.7434.76. j Parijs 9.82—9.85. Londen 12.12—12.121/4. I New-York 2.493/4—2.50. 'i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3