Ruwe Huid Kerknieuws Gemengd Hieuws. Telegrammen Laatste Berichten. Allerlei. Burgerlijke Stand. leerling £-18.271/2. dien wei, als kleinere oesters minder geld 0pjjrengen. En daar in oesters zaken doen ööjï als in andere everitueele winst alles [,ej,eerscht, is de vraag naar 't meest winstgevende overheerschend. Een en an- laat zich dus goed aanzien. Ook uit frankrijk, de groote afnemer, komt meer ^langstelling. Was de leverancier van igiKKïonpti-eoesters tot heden goed, het laat zkh aanzien dat ook de zaaigoed- vt?rkcoper dit seizoen een loonend bestaan zal hebben. K^rtgene. Gisteravond hield de warklie- denrereeniging Onderlinge Hulp" alhier haar algemeens jaarvergadering. De voor zitter herinnerde in zijn openingswoord aan het groote tekort, dat de kas geleden heeft, doordat zij aan 53 zieken f 1603.75 heeft moeten uitkeeren, en aan andere onkosten f 151.69, alzoo een uitgaaf van f 1755.44, terwijl de ontvangsten slechts f 1190.80 bedroegen, alzoo een tekort van {564.64. Verder werd bgsloten, om een drieklassenstelsel in te voeren. Men moet dan 2.5 procent van, zijn uitkeeringen betalen. De le klas klas krijgt f6, de 3e klas f9 en derde klas f 12 per week uit- keering. De contributie bedraagt voor de le klas 15 cent, 2e kl. 22i/2 cent en, 3e klas 30 cent per week. De aftredende bestuursleden werden alle herkozen, zoo 64k de bode G. Bouwense. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde de A.R- Kiesvereeniging, onder leiding van dhr P. Oomelisse. Door Dis. Douma weid een referaat geleverd over Ontwa pening". Spr. teekent eerst de ver schillende kringen, waarin 'de ontwape'. jiii^leuzc is aangeheven. Vervolgens gaat. hij de voornaamste gronden na, die als argumenten tegen het onderhouden van een weermacht worden gebruikt. In dit verband bespreekt hij do beteekonis -en bedfleling van den "Volkenbond en het uiterst gevaarlijke van eenzijdige ontwa pening, met het oog op de ligging van Nederland, terwijl 't bezit van zoo groote hdoniën de verantwoordelijkheid ver. zwaart. Afzonderlijk wordt in 'tkort be ziën het Tolstoïanisme: dé leer van het niet wederstaan op grond van de Berg rede. De zedelijke en godsdienstige «em- held van het koninkrijk der hemelen heft deH rechtsregel voor de Overheid echter niet op. Bij de behandeling van ons stand punt ten opzichte van den oorlog wordt de nadruk gelegd op de beteekenis van het nationale daj als gave Go'ds moet worden erkend. Vandaar de noodzakelijkheid Van historisch besef, terwijl tenslotte er op aangedrongen wordt om de weermacht te zien als orgaan tot handhaving van het door God gestelde recht. Op dit referaat volgde eeni 'levendige bespreking. Gestemd weid voor de volg orde der candidaten voor de Prov. Sta ten Ds Douma eindigde deze vergadering met dankgebed. Seroo8kerke. Gemeenteraad. Maan dag hield de gemeenteraad een openbare vergadering; allo leden waren tegenwoor dig. Na opening met gebed wenschte de- voorzitter den raad, daar het de eerste vergadering is, een gelukkig jaar en me moreerde in het kort den toestand der gemeente, die in menig opzicht goed mag heetem. Bet oudste lid, dhr de Visser, beant woordde dezen wensch, waarna notulen der vorige vergadering werden vastgesteld Ingekomen stukken: Bericht van den mi nister van financiën, dat een voorschot is verleend van f3690.95 af te betalen m 75 jaar ingevolge de Landarbeiderswet. Van Ged. Staten goedkeuring wijziging begrooting 1926. Van de Geitenfokver- eenii»mg een dankbetuiging voor verleende subsidie en dat z-e dit jaar geen bijdrage noodig heeft, aangezien de rekening een batig slot aanwijst. Van J. Wisse, dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie toj wering van schoolverzuim aanneemt. Van den Gemeenteraad van Oostkapelle, dat de jaarwedde van den hulpkeurmees ter Pieterse is vastgesteld pp f 1700 en f500 vergoeding motor en dat dit door Ged. Staten is goedgekeurd. Van Ged. Statiën dat de vrijstelling voor lichamelijke oefeningen voor twee jaar 'is toegestaan. De rekening van de Vrouwepoldersche straatweg bedraagt in uitgaaf f874.18, in mrtrang f856.22 goed slot f 19.96. Zonder stemming goedgekeurd. Een verzoek van Geldof om benoodigdheden aan de gemeente te leveren en van J. Job-se 0la in. aanmerking te komen voor tim- en metselwerk wordt ingewilligd. Gp een aanvraag van C. J. W. Cohen fe Utrecht om concessie voor radio-in stallaties werd afwijzend beschikt. In- Ssbomen was een verzoek van de heeren 'hfladsma en de Bree om subsidie voor schoolmuseum. B. en W. stellen voor «wijzend te beschikken, waarop d'e heer de Visser voorstelt f 10 subsidie te wat door J. Wondergern werd ge steund. Met 4 tegen 3 stemmen, die van heeren Goedbloed, Allaart en Co-rne- usse werd dit voorstel aangenomen. Zon- stemming werd besloten de bijdragen row de bijzondere scholen vast te stel en op een bedrag van f977.841A of per Aankoop schoolbanken openbare school. B. en W. stellen voor, banken aan te ®eppen van een fabriek, aangezien W. ™>»e heeft meegedeeld voor dien prijs ®e»uet te kunnen leveren. Na bespreking besloten zes banken per timmerman de fabriek te betrekken. JWu kwam aan de orde aanvraag be- teng Lepelstraat. B. en W. stellen voor «aaer goedkeuring van Ged. Staten toe Ij111111? te geven, doch alleen met »Nnw6 steen, die op monster gekeurd worden door den raad. Dhr P. de asH*6- wees er dat m de vorige ver- eMerxng is besloten tot gebruikte steen den polder Walcheren. Hij zou dit willen toestaan ter tegemoetkoming. B. en W. wenschten dit niet meer toe te staan. Dhr P. ae Visser maakt er een voorstel van, wek voorstel gesteund werd door wethouder Goedbloed. In stem ming gebracht, werd dit aangenomen met vier stemmen: vóór de Visser, Goedbloed. de Buck en Melis. Dhm Allaart, Corne- lisse en Wondergern zijn voor nieuwe steen. Nu komt aan de orde een voorstel van P. de Visser om de klok van den toren ook te laten luiden voor de Gere formeerde Kerk op kosten van de burger lijke gemeente, welk voorstel in de vorige vergadering werd aangehouden. De voorzitter zeide, dat na onderzoek is gebleken, dat. de toren eigendom is van de burgelijke gemeente en merkte tevens op, dat het niet aangaat de burgelijke gemeente te laten betalen voor liet klok luiden voor de kerkelijke gemeenten. Van de Kerkvoogdij der Ned. He.iv. Gem. was een schrijven ingekomen om ter voor koming van onaangenaamheden op het voorstel afwijzend te beschikken en van den Kerkeraad der Gerief. Kerk een schrij ven ter ondersteuning van het voorstel de Visser. Een drukke discussie ontstond waarbij dhr Allaart zeide, dat hij nu het schrijven van de Ned. Herv. Kerk is ingekomen, dacht, dat De Visser zijn voorstel wel in zou trekken ter voorkoming van stoor nissen. Dhr de Visser zeide, niet te kun nen begrijpen waarom, als onderling over leg gepleegd wordt, de klok niet voor heide gemeenten kan geluid worden. B. en W. stellen voor om het ter voor koming van stoornis zoo te laten en dus het voorstel af te wijzen. Het voorstel om op gezamenlijke kos ten .na overleg voor beide diensten te luiden werd met 5 tegen 2 stemmen1 aangenomen. Tot leden voor het stembureau werden benoemd dhrn W. C. Allaart en Iz. de Buck voor de Staten, A. Melis en L. Cornelisse voor den gemeenteraad en P. de Visser en J. Wondergern voor Kamer verkiezing. Bij de rondvraag wees dhr te. de Buck op den toestand van de be strating in den Molenweg. Weth. Goed bloed zeide, dat daar werk van gemaakt ds. Naar aanleiding van een vraag van P. de Visser over de Hondechemsweg ant woordde weth. Goedbloed, dat hij van Geldof geen boodschappen thuis meer aan neemt; alleen die op de Secretarie zijn geldig. Daarna ging de raad over in be sloten vergadering ter bespreking van be grooting en teekening tot verbouwing van de y-eldwachterswoning. Koudekerke. Aan den hulpbesteller der Posterijen en Telegrafie A. Schout van het hulppostkantoor alhier is wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend. Ritthem. De landbouwvereeniging hield gisterenavond haar jaarvergadering." Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten over 1926 bedroegen f 15251,57 en de uitgaven f 15077.03. Al zoo een goed slot van f 174.54. De aftre dende bestuursleden W. Gevaal Pz., J. de Visser en W. Boogaard werden met algem. stemmen herkozen. Tot leden van de Kascommissie werden gekozen de hee ren L. C. de Visser en A. Cevaal Wz. Tot lid van het krmgbestuur der Z. L. M. werd gekozen dhr H. M. van de Putte. Tot bode werd herbenoemd dhr L. van Eenennaam. Voor de landbouwtentoon stelling te Middelburg werd f 15 toegezegd. Dhr C. Stevens, rijkslandbouwconsulent hield een lezing over weideverbetering, welke toegelicht werd met lichtbeelden. De .spreker zette in den breede uiteen, de doelmatige bemesting, het droogleggen en het greppelen der weilanden. Enkele vragen werden door den spreker beant woord. Eenige personen gaven zich op voor een proefveld met stikstofbemesting. Souburg. Maandagavond vergaderde de afdeeling der „Vereeniging tot Cbr. ver zorging van krankzinnigen" in Concor dia. Uit het verslag van den secretaris M. Joziasse bleek, dat in ,plaats van den heer Ballast was gekozen in het Bestuur dhr G. de Ru, het aantal leden 189 be draagt, terwijl Ds Hamming een rede hield in bet belang der stichting in de Ned. Herv. kerk op 24 Jan. De penningmeester J. Cijsouw deelde mede, dat de ontvangsten en uitgaven over 1926 bedroegen f 190.10 en f 191.11, terwijl aan de stichting was afgedragen f161 met inbegrip collecte der spreekbeurt. Tot bestuursleden werden ge kozen dhrn G. de Ru en A. van Veen. Tot afgevaardigden naar de jaarvergade ring dhrn H. G. van Dijk en J. Willemse Hz., plaatsvervangers dhrn P. Wisse Sr en P. Louws. Vervolgens bracht dhr J. Cijsouw verslag uit van de bespreking suppletiefonds op de jaarvergadering 1926. Besloten werd voor deze zaak in overleg met andere gemeenten actie te voeren. Aan de afgevaardigden ter jaarvergadering wordt ook opgedragen deze actie te steu nen. Vijf nieuwe leden traden toe. Dhr A. Melis eindigde met dankgebed. N. en St. Joosland. Op Maandag ver gaderde de raad dezer gemeente. De voorz. opende de vergadering met den gebruikelijken nieuwjaarswensch. De voorz. deelde mede dat Ged. Staten de be voegdheid missen om het reclamebord bij de begraafplaats op te doen ruimen, omreden het binnen de bebouwde kom der gemeente staat. De huur van de woning, waarin het Hoofd der School woont, werd voor 1927 wederom bepaald op f250. De Wed. C. Kroon, destijds tijdelijk benoemd voor het bedienen van het uurwerk in den toren, werd thans als zoodanig definitief aangesteld. Een door B. en W. voorioopig verleende onder stand aan het gezin Zwartepoorte weid door den raad goedgekeurd, maar tevens besloten thans geen ondersteuning meer ito verleenen. Op verzoek van het bestuur der Z.L.M- te Goes werd besloten een cursus te doen houden in landbouwhuis. houdkunde, behoudens goedkeuring van den Minister. Het aantal leerlingen be draagt 12. De gemeente moet 30 pet. betalen in de geraamde kosten, doch ont vangt zooveel terug aan hum' voor een lokaal, voor het doen schoonhouden daar van en voor vuur en licht, dat het te be talen bedrag geschat is op f 40, terwijl door de landbouwvereeniging een bijdrage van f 10 is toegezegd, die de gemeentekas ten goede komt. Blijft dus te betalen f 30. Aan Ged. Staten zal vrijstelling ge vraagd worden van het geven van gym. nastiek in de O.L. school, omdat daar voor geen lokaal aanwezig is. Van de vereen, voor Chr. Lager Onder wijs alhier is een aanvrage ingekomen om gelden uit de gemeentekas toe te staan voor het stichten van een School voor Chr. Lager Onderwijs. Gevraagd wordt een school met 2 lokalen met ruimte in elk lokaal voor 48 kinderen. Uit de voorgelezen stukken bleek, dat er 40 ouders zich verbonden hebben om gezamenlijk 75 kinderen naar deze school te zen den. De voorz. deelt mede, dat de stukken in orde zijn bevdnden, en dat er 2 mat nieren zijn om aan het verzoek te vol. doen, n.l. gelden toestaan, of de bestaande O.L. school in tweeën splitsen en daar van 2 lokalen aan die vereen, af le staan met bijbouwing van een overdekte speelplaats enz. Met het oog op het „ge. wicht" der te nemen beslissing, stellen B. en W. voor thans geen besluit te nei. men, doch pas een volgende vergadering te besluiten. Na eenigo bespreking stelt het lid Rooze voor direct een besluit te nemen, welk voorstel ondersteund wordt door ,J. Dingemanse. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen met 2 voor en '5 tegen. Daarna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Goedgevonden wordt, dat J. Kwekke- boom voor het ledigen der aschbakken zal zorgen in 1927 tegen een vergoeding van f 50. Op voorstel van B. en 'W. wordt besloten het gras der oude begraafplaats en dat aan den Kanaaldijk bij de Lost plaats, alsmede een perceeltjei tuingrond bij de van Akenstraat te verpachten voor de jaren 1927 en 1928. Op hun voorstel wordt goedgekeurd het gras der nieuwe begraafplaats aan J. de Goffau te gunnen voer f 5, zulks in het belang der be graafplaats zelve. Ook wordt besloten do berm van den Watergang langs de weg naar de Losplaats onder profiel te brengen met de bij de weegbrug liggende grond eai dit werk te doen mede als werkverschaf fing, dus door werkloozen te laten uit voeren. Nog werd op voorstel van B. en W. besloten de gemeentegelden, welke bo ven het bedrag der door den gem.-ontvan- ger gestelde zekerheid in kas zijn, te deponeeren bij een bankinstelling. Mede- deeling geschiedde van het volgende: De opbrengst steiger- en kaaigélden in 1926 is f2519; verlaging gasprijs; adres Oir. Bond voor fabrieksarbeiders inzake steun regeling personeel Meelfabriek; bericht dat de losse grond op de Losplaats1 gegund is 'aan A. de Jager voor f10. Alles voor kennisgeving aangenomen. Bruinisse. Gisteren is in de Grevelingen aan den grond gevaren het haakschip „Zwerver", schipper De Waal, van Wer kendam. Het schip is gezonken. Het was geladen met grind, bestemd voor Dijk- water. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tnbe 80 et. PUROL Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beverwijk Joh. J. Poort te Almen. Geref. Kerken. Tweetal te Utrecht Dr W. G. Harrenstein te Amsterdam en H. W. den Houting Jr te Huizum; te Apeldoorn G. J. Goede te Voorthuizen en P. Nomes te Delfshaven. Beroepen te Hilversum (2e maal) G. Laar man te Klundert en (2e vac.) J. v. Herksen te Hillegom; te Antwerpen J. H. Lammertsma te Appingedam. Aangenomen naar Koliumerpomp J. B. v. d. Sijs te Leiderdorp. Bedankt voor Berlikum, Tzum, Ternaard, Hijlaard, Oudehorne en Zoutkamp J. B. v. d. Sijs te Leiderdorp. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Haarlem S. v. d. Molen te Zierikzee en K. G. van Smeden te Kampen. Luth. Kerken in Amerika. Op de Luth. Synode van Ohio en andere staten is besloten tot de samenvoeging van de Lu- thersche Kerken van de Yowa-, de Buffalo- en de Ohio-Synode. Deze drie Kerken zijn numeriek de belangrijkste Luthersche. Men heeft zich vereenigd onder den naam: de Evang.-Luth. Synode van Amerika. In den loop van dit jaar wordt een nieuwe synode gehouden voor verdere bespreking. Ongelukken. Te Uden is eergiste ren een 2-jarig jongetje in de nabijheid van de ouderlijke woning verdronken. De land bouwer S. te Emmer begaf zich Zaterdag met een paard aan de hand door Erm. Plot seling trapte het paard terzijde, waardoor een meisje aan het hoofd werd getroffen. In zorg- wekkenden toestand werd het kind opgenomen. Een 14-jarige jongen te Aibergen had Zon dag het ongeluk bij een uitspanning te Al melo uit den schommel te vallen, met 't on gelukkige gevolg, dat hij de beide polsen brak. Een r jj k e arme. Walter Williams, een zeventigjarige, die in het armhuis te Lampeter (Cardiganshire) is gestorven, en op' zijn verzoek van de armen begraven is, heeft ongeveer 2000 pond nagelaten. Hij heeft 100 pond aan den directeur van het armhuis gelegateerd, en hetzelfde bedrag aan een vriend en medeverpleegde. Verder heeft hij aan vijf hospitalen elk 50 pond geschonken. Losloopende honden. In 1926 heeft de politie in het Graafschap Londen bijna 30.000 losloopende honden op straat opgepikt, van welke er ruim 21,500 afge maakt moesten worden, omdat er geen eige naar is komen aanmelden. Daaronder waren enkele exemplaren van groote waarde. Overval van gemaskerde bandieten in een bioscoop. Zondag avond, ongeveer kwart over negen bevond zich de directeur van de cinema „Moderno", ie Aken, tijdens de voorstellingen op zijn bureau, dat gelegen is boven het theater, toen op de deur werd geklopt. Nauwelijks had hij „liinein" geroepen of twee gemas kerde kerels sprongen, voor hem. De een dreigde met een met scherp geladen revolver, terwijl de andere den directeur dwong hem geld te geven en dit te leggen in een ge opende actentasch, die de handiet bij zich had. Zij wisten, dat er veel geld aanwezig moest zijn, aangezien d e recette van den heelen dag naar het bureau was gebracht. De doodelijk verschrikte directeur, de heer Lehr, riep om hulp; onmiddellijk sloegen de bandieten, van wie een 'n langen mantel droeg, op de vlucht en renden de trappen af, de straat op. Op het spectakel waren enkele personen toegesneld, onder wie de ingenieur Engels. Engels greep een der kerels vast, doch deze trok de revolver en schoot den ingenieur in den buik. Bewusteloos viel hij op den grond. Na dit intermezzo vervolgden de bandieten hun vlucht .achtervolgd door den directeur en den portier van den bios coop. Op den hoek van de Grossbölnstrasse werden nog twee schoten gelost op de ach tervolgers. Straat in straat uit vluchtten de bandieten voort. De actetasch hadden zij weg geworpen. Het gelukte hun te ontkomen. Het moeten jonge mannen zijn van om en bii de 20 jaar. Engels is naar het zie kenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgelijk; de kogel zit in het darmkanaal. Een gevecht in de lucht. Zon dagmiddag speelde zich te Hendrik-Ido-Am- bacht een aardig voorval af, zoo meldt de „Tel." Het zoontje van den heer H. v. d. L. had een grooten vlieger opgelaten, welke zóó hoog steeg, dat velen er naar bleven staan kijken. Van ver naderde een vliegmachine, bestuurd door een piloot, die met zijn jongensjaren blijkbaar niet zijn jongensstreken afgeleerd had. Want plotseling, in de nabijheid van den vlieger gekomen, schoot de vliegmachine om laag, recht op zijn concurrent af, zij ramde hem zoodanig, dat hij lamgeslagen naar be neden fladderde. Dat de omstanders zich nog al vermaakten, is te hegrijpen. Postdiefsta 1. Tusschen Cardiff en Paddington is uit een trein een post zak gestolen met een inhoud aan bank biljetten en geldswaardig papier ten be drage van 10.000. Er waren nog' meer postzakken in den trein en er was van buiten niet aan to zien, dat er geldswaar den in waren; toch was deze zak de eenige, die gestolen werd. De dieven heb ben dus blijkbaar van den kostbaren in houd afgeweten.. Een advertentietrein. De spoor wegmaatschappij Parijs—Orleans heeft een proef genomen met een advertentietrein. Een trein, uit zeven wagens bestaande, is ter beschikking van een aantal landbouw-onder- nemingen gesteld om te adverteeren. Zes wa gens zijn als tentoonstellingslokalen ingericht voor landbouwartikelen, de zevende is een leeszaal. De trein rijdt voornamelijk door de landbouwdistricten, teneinde de landbouwers op de hoogte der nieuwste methoden te houden. Weer een moord. In den afgeloopen nacht, omstreeks half drie is de vrouw van den landbouwer de K. te Elsbeek (gemeente Hilvarenbeek, N.-Br.) in haar bed doodgeschoten. De dader loste van buiten drie schoten. Het eerste schot drong in de beddeplank, het tweede trof de vrouw, die inmiddels wakker geworden was, en overeind was gaan zitten, in de slaap. Ze was op slag dood. Van den moord wordt verdacht de 53-jarige huurman van d. K., een Belg, zekere Geerts, die voortvluchtig is. De roofmoord te Emmerhout. EMMEN V. D. De marechaussee heeft heden nacht de vermoedelijke daders gearresteerd van den roofmoord te Emmerholit in den avond van 25 Jan. j.l., waarbij de landbouwer E. werd doodgeschoten. Het zijn drie ar beiders nit Emmer-Compascuum, beruchte ty pen, die reeds eenigen tijd goed in 't oog werden gehouden. De politie verricht thans huiszoekingen in de woningen der verdach ten, die nog niet bekend hebben. De hoofddader is de 24-jarige ongehuwde J. S., de beide andere aangehoudenen zijn de gehuwde personen J. S. en H. v. W. De politie is hen op 't spoor gekomen door een afgeluisterd gesprek, waarin de hoofddader verklaarde den roofmoord gepleegd te heb ben. Alle drie leefden van smokkelhandel langs de grens. De opstand in Portugal. PARIJS. V. D. Volgens een bericht uit En- gelsche bron moeten de opstandelingen Opor to nog steeds in handen hebben. Volgsws een bericht uit Madrid uit officiëele bro», zjjn de regeeringstroepen echter Oporto bim- nengerukt De staking bij de spoorwegen in Portugal breidt zich steeds uit. De toestand is zeer ernstig. LONDEN. V. D. De griep breidt zich in Engeland nog steeds uit. Het aahtal sterf gevallen in Engeland aan influenza bedroeg vorige week 818 en de week daarvoor 725. De te water geraakte auto. De Provincie aansprakelijk. De Rechtbank te Middelburg heeft be paald, dat. de Provincie Zeeland aan Jaic. de Dreu te Goes, wiens automobiel tijdens het vervoer per Provinciale stoomboot- dienst, van de boot afreed en in het water wegzonk, een schadevergoeding van f900 moet betalen (zijnde het maximum der schadevergoeding genoemd bij do re geling van het Beurtvaartadres) en tevens de proceskosten heeft te betalen. (Heeren automobilisten zullen dit be richt met genoegen lezen. Uitgemaakt is nu, dat de provincie in haar verplichting gen te kort is geschoten en schadevergoe ding moet betalen. Misschien zal er nu aan de pontons van do prov. boot ca eindelijk eens meer voor de veiligheid gezorgd worden. Red.) Vogelverschrikker. „Ben je niet bang, Marietje, dat de spreeuwen zullen neer vallen op die prachtige kersen van je hoed?" „Als jij met me meeloopt, zal dat wel niet gebeuren." Hartelijk. Een boer viel van het afdak van zijn kippenhok, en schreeuwde van de pijn ofschoon hij niet, ernstig gekwetst was. De buren liepen te hoop en vroegen, wat hem scheelde. Toen vergat de man zijn pijn en schreeuw de woedend: „Als jelui dit precies weten willen, klimt er dan ook op en laat je er af vallen." Veiligheid. Motorrijder en automobilist. Rijd niet hard en rijd niet onvoorzichtig. Gij hebt anderer recht op veiligheid te eer biedigen. Denk nimmer, dat gij door een signaal te geven, geheel uw plicht hebt ge daan: uitkijken en voorzichtig rijden, blijven toch geboden. Gezondheidsraad. WtwelkoerMB. Amsterdam, 9 Febr., 2.45 u. Berlijn 59.2359.26. Brussel belga 34.7534.79. Parijs 9.80—9.85. Londen 12.12i/4—12.123/4. New-York 2.497/82.501/g. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Febr.: Matige tot zwakke N.O. tot Oostel.-wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer. 's Nachts lichte tot matige vorst. Overdag temperatuur om het vriespunt. Lidht op voor fietsers. Donderdag 5.35 uur. MIDDELBURG. Bevallen: J. Blokpoel, geb. Schipper, d.; W. Stroo, geb. Delbeke, d. Overleden: E. de Lange, 36 j., ongeh. d. Over de maand Januari. AXEL. Huw.-aangiften7, Leendert Moer land, 24 j. jm. en Cornelia Scheele, 23 j. jd. Huw.-voltrekkingAdriaan Schieman, 21 j. jm. en Geertrui Dieleman, 18 j. jd.Leendert Moerland, 24 j. 'jm. en Cornelia Scheele, 23 j. jd. Geboren: 1, Cornelia Janneke, d. v. Pie- ter Johannes Scheele en Debora Crina van Cadzand; 9, Geertruida Adriana, d. v. Jozias v. Doeselaar en Anna Helena van Alten; 10, Daniël Cornells, z. v. Adriaan Schieman en Geertrui Dieleman; 9, Framjoise Jannetje, d. v. Abr. Pieter Esselbrugge en Jerina Francina Blankert; 10, Jacob Jacobus, z. v. Jan Fre- derik den Doelder en Neeltje Magdalena Klaas- sen; 12, Jacomintje, d. v. Johannes Haak en Ebrina Anna van Driel; Catharina Helena, d. v. Willem Broekhoven en Janneke Verschelling21, Abraham, z. v. Karei Pieter de Koeijer en Margaretha Poulina van Ta-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3