Onderwijs. Gemengd Nienws. Laatste Berichten. Telegrammen. llQip letapp.teleÈp.J!!, Bechtszakeu. Marktiierlcbten. Aivertentiën. Burgerlijke Stand. D s W. F. He lek er. f Zondag- io)göi is t©n gevolge van een beroerte i'iofeeling overleden ds W. F. Hekker, ■^bitlis-predikant bij de Hersteld Evang. Mfthersche Gemeente te Amsterdam. Ds ïjekker, die juist verleden week zijn 50- :.lfg ambtsjubileum had gevierd, bereikte Jen leeftijd van 74 jaar. Ds G. H. Be eken kamp, Ned. He;rv. predikant te Leiden, heeft met in- jjg van 1 Mei ontslag aangevraagd als voorganger van de evangelisatie te Ouds- hoorn- „.Geschorst. Te Gennep (L.) was ps P. de Borst, pred. der Ned. flarv. gemeente, door het Classicaal Bestuur van Maastricht op grond van „verzuim ie de uitoefening van een kerkelijke be trekking" en van „verstoring van orde" provisioneel geschorst. Het Prov. Kerkbestuur van Noord-Bra- ]lint en Limburg heeft daarna Ds de B. wegens „vergrijp in de uitoefening van 2ijn ambt" definitief geschorst voor on- tepaalden tijd. De Synode der Ned. Herv. Kerk heeft nu wijl bezwaarde hooger beroep had aangeteekend, het Cjass. Bestuur in het «fliijk gesteld. De handelwijze van den predikant werd beschouwd als „vergrijp in de uitoefening van zijn ambt". Echter werd schorsing voor onbepaalden tijd een te zwaar tuchtmiddel geacht, waarom de uitspraak van het Prov. Kerkbestuur ver nietigd werd. Daarop besloot de Synode ,ten predikant te straffen met schorsing in de uitoefening van zijn ambt tot en met 31 Januari 1927". Gereformeerde Bond. Do jaarvergadering van den Gereformeerden Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Ned. Herv. (Geref.) Keik wordt dit jaar Donderdag 31 Maart gehouden. Kerkstrijd. Te Oude-Pebela (Gr. hoeft de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk geweigerd, als er geen dienst is, recht zinnige predikanten in de Ned. Herv. Kerk te laten spreken en eveneens daarvoor anderen gelegenheid te geven. In een der hotels zal nu op geregelde tijden een predikant van rechtzinnige richting op treden. Geslaagd voor het stuurlieden-exa men te 'sGravenhage len stuurman: J. L. J. teil Brink en P. v. d. Maas; en voor' 3eit stuurman T. Hilarius. Ongelukken. Vrijdag had de heer de J., uitvoerder van de Juliana-kanaal- TOken te Maastricht, het ongeluk met zijl motorrijwiel te vallen. Hij weTd naar het hospitaal te Roermond overgebracht. Hier werd een zware hersenschudding ge constateerd. Donderdagmiddag is te Rotterdam een meisje bij bet spelen onder een met een paard bespannen vrachtwagen geraakt. Zij kreeg een van de voorwielen over.jiet lichaam en werd met ernstige inwendige kneuzingen in het ziekenhuis opgenomen. Gisteravond js zij aan dé gevolgen overleden. - Te Bergen (N.-H.) is een 14-jarige jongen door een autobus overreden. De jongen werd naar het Eli- saheht-gesticht te Alkmaar vervoerd; zijn toestand is zorgelijk. Te Barnflair is de 61-jarige S. van den zolder gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. Doordat een 84-jarige juffrouw te Leiden ®a het nemen van een bad, de gaskraan had open laten staan, had zich zooveel gas in de kamer verzameld, dat zij door gasrerstikking om het leven is gekomen, foen zij langer wegbleef dan gewoonlijk, is het personeel op' onderzoek uitgegaan, 'Mi de levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. Pokken, die mazelen ble keVorige week meldden wij, dat aan koord van de sleepboot „Humber" een Jiekkenpatiënt was geweest, die in Schot- Wl aan wal was gebracht en dat de koot te Rotterdam aangekomen, door dien «0B. Dienst ontsmet werd. Inderdaad is de kooi ontsmet, daar men uit Schotland ««grafisch bericht had gekregen, dat er daar een schepeling van de „Hum- k^r bevond, die aan pokken leed. Thans echter is nader bericht uit Schotland ge1- r®611, dat de schepeling van de „Hum- geen pokken maar mazelen had. ^bemanning van de „Humber", die in °teervatie was en daar twee weken zou blijven, is toen ten spoedigste vrij- Bswen; de overbodig geworden ontsmet- Tan de boot werd beëindigd. P moord,in Den Haag. De vmuigmg wint meer en meer veld, dat e'e Bmssel aangehouden personen niets i, den moord aan het Bezuidenhout ™ben uit te staan. wa i ,u'^evering is ten slotte gevraagd, :let gewenscht is, dat elk spoor, hoe Belangrijk oogenschijnlijk, nauwkeu- slLWj nagegaan, zoodat men ten- li*» j zekei'heid heeft, alles te heb- „J™ wat mogelijk was om in deze licht te ontsteken. Mtijd heeft de meening, dat de onbekende is geweest, de -*■ Met groote zekerheid kan off»611 ^"ë®110111611, dat het slacht- lio j misdadiger te voren kof- toor'H1 ea kwft Er is althans kort fls moord iemand ten huize van 'unV°UT 8®weest, die daar koffie ge- ?dt, want er stonden twee ge- ri0v, Pi®s °P tafel. Tot nu toe heeft 'dn !emand aangemeld als de persoon, r® wsschen 10 pr, io u:t koffie gedronken heeft. Uit dit zich op zettelijk schuil houden mag geconcludeerd worden, dat deze persoon er meer van weet. De te Brussel aangehoudenen zijn totaal onbekenden van de familie Wilk, en de vrouw zou met dezen zeker geen koffie hebben gedronken. Alleen zou de mogelijkheid kunnen bestaan, dat zij door uit te kijken, handlangcrsdiensten aan den dader bewezen hebben, maar deze moge lijkheid moet als zeer gering worden be schouwd. Het is niet zeer waarschijnlijk, dat de dader medeplichtigen heeft gehad. Vrachtauto versplinterd. Zaterdagmorgen is de geladen vrachtauto van de firma J. de Ruiter,, te Veenendaaj, midden op den bewaakten overweg der staatsspoor aldaar, door een trein die facultatief is gegrepen en geheel versplin terd. Honderden Meters ver lagen- motor- onderdeelen. De lading meel, enz. bedekte de omgeving. Een der lantaarns van de locomotief vond men een eind ver in het weiland. De chauffeur werd uit den auto geslingerd, maar kwam er, behou dens eenige Ontvellingen, met den schrik af. De overweg, die bewaakt wordt, was niet afgesloten; de bewaker P. Vink had de boomen niet neergelaten. De bewaker was zoo overstuur, dat men bijna niets uit hem kon krijgen. De politie heeft de zaak in onderzoek. -Wisselloope r bestolen. Za terdagmorgen ging de 16-jarige kantoor bediende H. te R'dam, de trap op naar een kantoorpand. De jonge man was op vijf treden na boven, toen een man, dien hij even te: voren bij1 een fiets had zien staan, hem achterna kwam en hem vroeg of hij den heef v. d. Berg kon spreken. H. antwoordde, dat deze daar niet was, waarop de man hem zijn bruin lederen actetasch, waarin eenige papieren en veer tig gulden, ontrukte en er van door ging. Meerdere personen uit het publiek, die be merkten wat hier gaande was, zetten den man, die op de fiets was gesprongen, onder het geroep: „Houdt den dief!" ach terna. Een chauffeur nam aan de ach tervolging mede deel. Hij reed den fiet ser klem tegen het trottoir, doch deze wist niettemin weer op zijn fiets te sprin gen en een straat in te rijden. Daar reed de chauffeur hem opnieuw klem en werd cle man door een agent gearresteerd. On der de vervolging had hij de tasch weten weg te werpen. Deze werd aan de politie overgegeven. De gearresteerde is de 23- jarige M., een werklooze kantoorbediende. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en heeft hekend... Diefstal aan een departe ment. Vanwege het departement van ko loniën te Den Haag is aangifte gedaan van diefstal van een zoo goed als nieuwe schrijfmachine. Een onderzoek wees uit, dat een der klerken, werkzaam aan het departement vermoedelijk de dader was. Hij1 is door de justitie gearresteerd, en de schrijfmachine is in beslag genomen. -Brand. Zaterdagnacht is een bak kerij te St. Pancras, bij Alkmaar, ge heel uitgebrand. De vrouw en de kin deren van den bakker konden met moeite in veiligheid gebracht worden. Van den inboedel werd niets gered. Er ging ook eenig geld verloren. Alles was verzekerd. Veevergiftiging. Zaterdag kwa men de veehouders gebr. Witte, wonende op de Bunders (Texel) tot de onaangename ontdekking, dat een hunner kalveren dood op stal lag. De veearts werd ontboden, en bij onderzoek bleek, dat het dier aan vergiftiging gestorven was. Eenigen tijd later zijn nog drie kajveren gestorven Het gif werd aan een onderzoek onder worpen en bleek arsenicum te bevatten. Op een plankje tegen den zolder boven den voerbak had een busje met arsenicum houdend schapenwaschmiddel gestaan. Dit busje was in het voer terechtgeko men en de inhoud had zich in het drink water der dieren opgelost. Kinderen b ij vergissingver gif tigd. Te Newark heeft een zieken huisverpleegster in plaats van 't gewone voedsel aan een kind van 4 maanden bij vergissing lysol gegeven. De flesschen ge leken op elkaar en die met lysol stond op de plaats waar gewoonlijk het fleschje met de melk voor het kind werd neer gezet. Te Glasgow gaf een verpleegster aan een kind van anderhalf jaar in het zie kenhuis in plaats van een lepel levertraan een lepel carbolzuur. Beide kinderen zijn overleden. Bij het gerechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak werd in beide ge vallen door de jury ernstig aangedron gen pp versterkte voorzorgsmaatregelen en beter toezicht bij het gebruik van vergiften. Overstrooming te Londen. Dallingroad, een straat in Londen, is het tooneel geweest van schrik en ontsteltenis, vooral voor passeerende dames. Een groote waterleidingspijp was gesprongen en had de straat in een ommezien in een kanaal ter diepte van 3 voet herscha pen. Het water drong laag gelegen wo ningen binnen en richtte groote schade aan. Kelders werden blank gezet, een' garage overstroomd en van een bioscoop raakte de lichtteiding door het binnen- stroomende water defect. Ondanks de direct door werklieden ge nomen maatregelen, stroomde het natte element 2 uur lang met zulk een geraas langs Dallingroad, dat het elk ander geluid onhoorbaar maakte. Het heele houten pla veisel der straat werd in een paar minuten tijd, omhoog gewerkt en dreef rond op de oppervlakte van het geïmproviseerde kanaal. Een transformatorenstation liep onder water en deed een deel der electrische verlichting defect raken. Intusschen werk ten ingenieurs uit alle macht om uit te zoeken, waar de breuk zich precies be vond, daar vele buizen op het bewuste punt der stad samenkomen. Levend begraven? Uit een dorpje in het Noorden van Beieren was 1920 de bosch-opzichter Popp verdwe nen. De man was de laatste maal op een dienstgang in bet bosch gezien. Als dader is nu de porseleinarbeider H. aangehou den, die bekend heeft door den opzichter bij het stnoopen, betrapt te zijn. De dader heeft den opzichter neergeschoten, en toen het schot niet doodelijk bleek, hem zoo lang met de geweerkolf en trappen be werkt, tot de dood was ingetreden. De politie die het lijk neeft opgegraven, onder zoekt zelfs de mogelijkheid, dat Popp door den strooper levend begraven is. Treindieven. Bij Oberroeblingen waren Zaterdagochtend vier mannen op een langzaamrijdenden goederentrein ge sprongen met het oogmerk van' diefstal. Toen zij zich.ontdekt zagen door de po litie, sloegen zij op de vlucht, waarbij een der 'dieven zwaar gewond werd door re volverschoten der politie. Zuster Sophie J. Scheelings. f Hedenmiddag werd op de algemeen© begraafplaats te Goes het stoffelijk over schot van wijlen zuster Sophie Johanna Scheelings, die gedurende 23 jaar in dienst der Goesche wijkverpleging de zie ken alhier heeft verpleegd, ter aarde be steld. Er was groote belangstelling. O.m. waren aanwezig de Burgemeester en mevr. Hajenius en de predikanten der Ned. Herv. Gemeente, terwijl de lijkbaar ge volgd weid. door het bestuur der Wijk verpleging en enkele Diaconessen uit het Haarlemsche Diaconessenhuis. Toen de kist in het graf was neerge laten, nam ds Steinz het woord. Met- stillen eerbied aldus spr. hebben we zuster Sophie ten grave gelegd. De vele belangstellenden, die hier rondom dit graf zijn geschaard, willen hulde brengen aan haar, die voor zoo-velen ten zegen is ge weest. Velen zijn er, die, als zij denken aan zuster S.ophie, haar zien staan, gebogen bovejn het ziekbed van hun dierbaren. Zij was een stille, zegenende persoonlijk heid in de ziekenvertrekken. - Haai' hulp bestond niet in vele woorden, maar in de liefde van haar hart aan hen, die steun behoefden. Daarom is er dankbaarheid in veler hart Echter ook weemoed. Zij, die zoovelen tot hulp is geweest, was de laatste jaren van haar leven zelf hulpbehoevend. Maar zij heeft in Gods kracht overwonnen in den strijd, dien zij moest voeren om zich met Gods weg te vereenigen. Zij mag nu aanschouwen de heerlijkheid waarnaar ook onze ziel uitgaat. Daarom willen wij hier God verheerlijken, die in en door haar Zijn werk heerlijk heeft ge maakt. Spr. dankt ten slotte het Bestuur der Diaconessen-inrichting, dat zij zuster So phie indertijd weer aan Goes heeft willen afstaan, zoodat zij hier haar laatste le vensjaren heeft mogen doorbrengen ten huize van de dames Van den Bosch, waar zij zooveel vriendelijkheid heeft on dervonden en genoten. Nadat gezamenlijk was gezongen Ps. 73:12, werd namens de familie Van den Bosch dank gebracht voor de groote be langstelling. De kindermoord te Drei schor. In verband met den onlangs te Dreischor plaats gehad hebbende kinder moord vertoefde Zaterdag j.l. de Justitie uit Middelburg vergezeld van een sectie- dokter, Dr Hulst uit Beiden, te Dreischor voor d-e opgraving van het ljjkje en 'de te verrichten gerechtelijke sectie. Door I. de H., 36 jr, herbergier te Oostburg, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te .Oostburg, waarbij hij wegens overtre ding van de Drankwet (verkoop van ster ken drank zonder vergunning) werd ver oordeeld tot -een geldboete van f400 of 100 dagen hechtenis. Rotterdam, 7 Februari 1927. Graanmarkt. Tarwe met iets klei ner aanbod, wat vaster gestemd, de beste kwaliteit van f 14.85f 15.25, voerkwali- teit van f 14f 14.50, rogge f 12f 12.50, gerst chevallier f 12f 12.50, blanke kwal. er boven betaald, haver vaster gestemd f 10—f 10.50. Kleine groene erwten prijshoudend ver kocht naar kwaliteit van f 14, schokkers vrijwel onveranderd, puike f37f40,50, 2e soort f26f34, afwijkende f 14f 18, bruine boonen prijshoudend f 11,50f 13, alles per 100 K.G. ARNHEM. Zondagavond, toen de hoofd onderwijzer, de heer P. te Elden om on geveer half elf even een luchtje ging scheppen, werd hij nabij het dorp op den straatweg NijmegenArnhem, door een hem onbekende man onverhoeds aange vallen. Deze gaf hem- een hevigen slag op het hoofd en .maakte hem zijn geld afhandig. De heer P. ontmoette op zijn weg naar huis den veldwachter en zette den roover per auto na. De Amhemsche politie werd gewaarschuwd en het gelukte den man te arresteeren. Het is een za kere P. van I., wonende te Arnhem-, Hij was voor kort uit de gevangenis ontslagen, waar hij vier jaar vo-or een soortgelijk mis drijf had doorgebracht. Hij is ter beschik king van de justitie gesteld. GRONINGEN. Door het plotseling uit gaan van cle voorlichten is cle heer S. koopman in manufacturen, gisteravond toen hij met zijn auto op weg was van Groningen naar zijn woonplaats te Bedum in het Boterdiep gereden. Door het inslaan van de ruiten kon de heer S. zich red den De auto is beschadigd. BREDA. De Rechtbank te Breda deed lieden uitspraak in de zaak van de mal versaties te St.-Pliilipsland. De ex-Burge meester L. N. werd veroordeeld tot f 1000 boete subs. 100 dagen hechtenis. De secre taris C. v. B. tot f500 boete subs. 50 da gen hechtenis. EMMEN. Ongeveer 14 dagen geleden overleed een kindje in het gezin van den arbeider J. I. te Zwartemeer (gemeente Emm-en). Het wekte bevreemding, dat het vorig jaar onder bijna dezelfde omstandig heden -eveneens in dit gezin een kind .stierf. Door de Justitie werd een nauw keurig onderzoek ingesteld. Het lijkje dat reeds ter aarde besteld was werd voor het verrichten van een sectie opgegraven. Het onderzoek heeft dermate bezwaren de feiten aan het licht gebracht, dat de burgemeester van Emmen -de vader heeft laten arresteeren. Hij is hedenmorgen ge vankelijk naar Assen overgebracht, on der verdenking het kind te hebben ver moord. IIANKOW. De Minister van Buitenland- sche Zaken van Kanton heeft den Duit- schen legatieraad meegedeeld, dat de Kan- tomneesche troepen niet met 'geweld Shanghai zullen bezetten. COLTJNSPLAAT. Door het bestuur van den polder Oud-Noordbeveland werd publiek aan besteed het vervoeren en lossen van 2072 scheepslon basaltsteenslag, waarvan te los sen 1359 scheepston aan de haven, alhier 409 s. t. aan de haven te Kats en 304 s. t. aan de haven Glasjesnol. Het vervoer werd gegund: le van het ge deelte te leveren aan de haven, alhier, aan A. de Pree Az. voor 48 c.; (2e voor dat te leveren aan de haven te Glasjesnol aan J. A. Schuit voor 49 c.3e. dat voor Kats aan P. H. Tazelaar voor 79 c., alles per scheepston. De lossing werd gegund aan J. Hollestelle voor 40 ct. per s.t. Door het bestuur van den polder Nieuw- Noordbeveland werd aanbesteed het lossen en vervoer van de navolgende hoeveelheden basaltsteenslag: le. 86 s. t. te lossen van de haven, alhier en 2e 555 s. t. te lossen aan de haven te Glasjesnol. Het vervoeren van het gedeelte onder le werd gegund aan P. H. Tazelaar voor 98 c., en het gedeelte onder 2e aan C. J. Janse voor 60 c. per s. t. Het lossen werd gegund aan J. Holle- stglle voor 40 c. per s. t. Het gemeentebestuur besteedde Woensdag aan het vervoeren en lossen van 125 s. t. basaltsteenslag. Het vervoer werd gegund aan A. de Pree Az. voor 29 c., het lossen voor 40 c., per s. t. aan J. Hollestelle. (M. C.) WISSEKERKE. Zaterdag werd door notaris Matthvjs te Kortgene voor dhr H. van Pagee te Middelburg verkocht een woonhuis met erf schuur en moestuintje, groot 2 A. 40 c.A. Kooper dhr P. M. de Boer, alhier, voor de inschrijvingssom van f4425 plus 8V2 pet. on kosten en 1 pet. opgeld. Diefstal met geweldpleging. Voor de arrondissementsrechtbank te Breda heeft terecht gestaan H. van M., afkomstig uit Tilburg, thans gedetineerd, meer bekend als de dader van den geruchtmakenden roof overval in het postkantoor te Drunen, voor welk feit hij voor eenige dagen door de rechtbank te Den Bosch tot vijf jaar gevan genisstraf werd veroordeeld. Dezelfde van M. had ook ongeveer een half jaar geleden een overval gepleegd in een perceel te Tilburg, na volvoering van welk misdrijf hij de vlucht had genomen. Thans stond hij voor dit feit terecht. Wegens poging tot diefstal met ge weldpleging hoorde verdachte een gevange nisstraf van 2 jaar en 6 maanden tegen zich eischen. Het raadslid Coremans we der veroordeeld. De straflijst van het raadslid Coremans te Rotterdam begint lang zamerhand een respectabele lengte te krijgen. Vrijdag moest hij weer eens voor den kan tonrechter verschijnen wegens het veroorza ken van een volksoploop. De verdachte was ditmaal niet verschenen. Het O. M. meende, dat nu maar eens een eind moest komen aan de ongerechtigheden des heeren Core mans en eischte tweemaal zes dagen hech tenis. De kantonrechter was echter milder in zijn oordeel en legde een geldboete van 2 maal f 5 opbij niet betalen te vervangen door 2 maal 1 dag hechtenis. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Febr. 2.45 uur. Berlijn 59,26—59,28 Brussel belga 34,7734,80 Parijs 9,839,85 Londen 12,13—12,131,4 New-York 2,502,501/4 Rotterdam, 7 Febr. 1927. Veemarkt. Aanvoer446 vette Runde ren; 228 vette Kalveren; 553 Schapen en Lam meren 1113 Varkens. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 3032, 3941, 4648, Ossen 34, 38-41, 4648, Stieren geen noteering, Vette Kalveren 50—521/2, 62!/2 65, 721/275. Schapen f 20f 28 per stuk, Lammeren f 19f 28 per stuk, Varkens 30, 31 311/2. Koeien en Ossen aanvoer flink. Handel vlot ter dan vorige week. Prijzen iets stijgend. Een enkel puik-beste koe nog tot 2 ct. boven not. Stieren aanvoer onbeteekenend, geen handel derhalve geen noteering. Vette kalve ren aanvoer zeer ruim, handel stug. Prijzen der vorige week konden nauwelijks gehand haafd blijven. Een enkel puikbest ex. nog tot 5 ct. boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer minder, handel slecht, prijzen onveranderd. Varkens aanvoer flink. Lichte varkens waren gemakkelijk te plaatsen, tegen ongeveer dezelfde prijzen van de vorige week. Zware varkens moeilijk te plaatsen met ge drukte prijzen en .vermoedelijk slechten af loop. Zaden: Bruin Mosterd geen not.geel Mosterd f 26f 27, Blauw Maanzaad f 50—f 51, Karwijzaad f 40f 41, Lijnzaad (blauw) voer f 18f 20, Lijnzaad (wit) zaai f 21—f 23, Ka nariezaad f 12f 14, Koolzaad f 23f 25. Vlas: 13500 K.G. blauw f0,90—f 1,20, 1150 K.G. wit Zeeuwsch fO,75—f0,85, 5460 K.G. Holl. geel f0,80—fl, 18000 K.G. Gro- ningsch f 0,80f 0,95. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 4f 4,40, Zeeuwsche Eigenheimers f 3,90 f 4,10, Blauwe Eigenheimers f 3,80f 4, Zeeuw sche Bonte f 5f 5,30, Zeeuwsche Blauwe f4,80—f 5,20, Poters f2,30—f2,90, Red Star f 3,80—f 4, Bravo's f 4f 4,40. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. MIDDELBURG. Gehuwd: F. A. Clarisse, 23 j. en W. Roelse, 21 j. Bevallen: C. Klaver, geb. Geljon, z. Overleden: S. G. Koolwijk, 86 j., wed. v. C. Groenenherg. GOES. Huw.-afkondigingenHerman Lam- mers, jm. 25 j. en Cornelia Molhoek, jd. 21 j., beiden te Heinkenszand, onlangs te Goes. Gehuwd: Petrus Adrianus Willems, jm. 25 j. te Roosendaal en Nispen en Francina van Hove, jd. 26 jaar. Geboren: Marinus Cornells, z. v. Jacob Geense en Janna Kant. Overleden: Willem de Vos, 4 j., z. v. Jan de Vos en Anna Ilorstanje; Sophia Jo hanna Scheelings, 60 j. Van 27 Jan.3 Febr. KRUIN INGEN. Ondertrouwd: Simon de Jonge 40 j. en Janna de Roo, 39 j. Overleden: Johannis Kievit, 61 j. Van 21 Jan.3 Febr. WEMELDINGE. Geboren: Cornelis, z. v. J. Hamelink en J. Wabeke; Tannetje Pie- ternella, d. v. H. J. Noordhoek en P. v. d. Weele; Jan Leendert, z. v. G. Bras en W. J. Eikelen. Overleden: Johannes de Leeuw, 91 j., wedr. v. Magdalena Kole; Anna Adriana, 2 j., d. v. Jacob J. Lagendijk en K. Kooman; Lena Kosten, 79 j., wed. v. Jacobus Schipper; Apolonia Schipper, 57 j., wed. v. Dirk Zuijd- wegt. (Kr. Ct.) COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd28, Pieter Cornelis Bouterse, 22 j. jm. te Wissenkerke en Joppa Platschorre, 18 j. jd. Overleden: 22, Leendert Koppejan, 68 jaar, ongeh. KORTGENE. Getrouwd: 27, Cornelis Jan Swenne, 22 j. jm. te Wissenkerke en Levina -Dodmond, 20 j. jd. - (Adv. BI.) Over de maand Januari. WESTKAPELLE. Geboren: Adriana Maatje, d. v. H. Heijt en J. NieuwenhuizenJakob, z. v. L. de Hondt en A. Huibregtse; Adriaan, z. v. A. Kaland en P. de Witte; Stefanus, z. v. A. Gabriëlse en P. Louwerse; Maatje, d. v. S. Ddeleman en S. M. den Doelder; Katharina, d. v. J. Roelse en P. K. Hu- gense; Johanna, d. v. L. Houmes en J. Verhage; Komelia en Suzanna, d. v. P. de Kam en F. Minderhoud; Kornelis, z. v. K. Minderhoud en W. SimonseGeertje, d. v. K. Lievense en D. Tanker; Jakob, z. v. W. Minderhoud en A. Minderhoud; Lourus, z. v. M. Hendrikse en N. Verstraate. Overleden: Jacomina, 2 m., d. v. J. Pau- welse en C. Davidse; Jakob, z. v. L. de Hondt en A. Huibregtse; Neeltje Louwerse, 92 j., wed. v. F. Jobse; Willemina Minder houd, 78 j., wed.,v. H. P. Minderhoud; Hui- bregt Lievense, 75 j., wed. v. P. Gabriëlse; Katharina Kaland, 34 j., echtg. v. K. Bras ser; Levina Jobse, 81 j., wed. v. M. Mat- thijsse; Pieter Dirkse, 87 j., wed. v. J. van Rooijen; Machiel Heijt, 63 j., echtg. v. L. Minderhoud; Maatje Tanker, 77 j., echtg. v. K. Faasse; Adriaan Willeboordse, 82 j., wed. v. G. Boelaardt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 8 Febr.: Zwakke tot matige wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Aanvankelijk iets zachter. Het Bestuur der Goessche Wijkverpleging geeft met droefheid kennis van het overlijden van Zuster SOPHIE SCHEELINGS. Met liefde en toewijding gaf ze zich gedurende 23 jaar aan onze zieken en we gedenken haar met groote dankbaarheid. Namens het Bestuur, P. J. STEINZ, Voorzitter. J. DE BR UIJNE, Secretaris. Goes, 5 Febr. 1927.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3