Gezondheid met t glazen 'urol tój Ruwe Gemengd Nieuws. Oaderwj leciitszak Middelburg. Woensdagavond werd door de Clhr. Middenstandsvereeniging alhier haar eerste jaarvergadering gehouden. De vocrz. dhr J. Bolier opende, nadat gele zen was Ps. 148, de vergadering met gebed. Hij heette allen hartelijk welkom, in '(.bijzonder enkele nieuwe leden, waar na hij een openingswoord sprak, waarin hij er op wees dat we als middenstanders moeten georganiseerd zijn en ook organen scheppen welke de belangen Van den middenstand behartigen en in hare behoef ten voorzien. Zulk een orgaan is de Mid- denstandsraad, welke door de Regeering is ingesteld, en welks leden gekozen wor den door de 3 middenstandsbonden. Deze heeft reeds zeer veel vruchtbaar werk verricht, denk slechts aan de z.g. Weelde- wet,welke door haren arbeid, nog niet is ingevoerd, en nog zoo veel meer. Hier uit blijkt duidelijk, de roeping van alle middenstanders om zich te organiseeren plaatselijk en landelijk, opdat zoodoende, via den nationalen bond en via den Mid- denstandsraad, onze belangen bij de re geering kunnen worden bepleit. Hierna pracht de secr., dhr F. A- de Jonge, zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal loden der vereeniging thans 34 bedraagt, dat door de vereen, is in gesteld een advies- en incassobureau het welk 1 Mei 1926 geopend is, dat in 't be ging van 'tjaar een poging is aangewend om Zaterdagsavonds na half tien, het sluitingsuur der winkels vrij te laten, en Zondags de winkels den geheelen dag te doen sluiten, in verband met de voor stellen welke aan en in den gemeenteraad gedaan werden, en dat in Dec. j.l. aan B. en W. een verzoek gericht is om op Oudejaarsavond de verordening op de winkelsluiting te willen opheffen, daar dit voor vele middenstanders en een groot gedeelte van het publiek noodzakelijk bleek. Dit verzoek werd gesteund door „Handelsbelang" e(n de Bakkerspatroons- vereeniging, en werd door B. en W. in gewilligd. We zijn, zoo zeide hij, gezien onzen arbeid, dankbaar maar niet voldaan en moeten krachtige propaganda voeren om onze vereeniging in alle opzichten tot grooter bloei te brengen, waarbij we even wel goed in het oog moeten houden dat onze vereeniging niet het doel is, maar het middel, waardoor we onze taak die God ons op sociaal terrein op de schouders gelegd heeft naar behooren kunnen ver vullen. De penningm. dhr D. C. Bouwense bracht zijn financieel jaarverslag uit, waaruit bleek, dat, indien een krachtige propaganda zal worden gevoerd, en vruchtbaren arbeid verricht, ook de kas flink moet worden versterkt. Hierop volgde de bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding der heeren K. Helder, F. A. de Jonge en Oh. J. de .Wolff. Door het bestuur waren candidaat gesteld de aftredenden en de heeren B. C. van Doorman, A. D. Littooij en B. Leijnse. De aftredenden werden herkozen en namen hun benoeming aan. Nadat een kleine verversching was aan geboden, werd overgegaan tot bespreking der propaganda, welk punt werd ingeleid door den heer Oh. J. de Wolff. Verschil, lende methoden werden aanbevolen en door de vergadering breeder besproken, waarna besloten werd de propaganda op verschillende manieren, zoo flink mogelijk aan te pakken. Te half twaalf werd de vergadering door den voorzitter gesloten, waarna de heer Florusse eindigde met dankzegging. Middelburg. De ongeveer drie jaar be staande vereeniging van Postzegelverza melaars alhier, genaamd Midphi, zal met toestemming van het gemeentebestuur, te beginnen met vandaag, iederen Zaterdag van 2 tot 4 uur een postzegelbeurs hou den in de graanheurs. Het doel is post zegelverzamelaars in de gelegenheid te stellen hun verzameling door ruilen en aankoopen te verbeteren. Steeds zal een of meer bestuursleden aanwezig zijn om de gewenschte inlichtingen te geven over philatélisme. Door de jury's der Prov. Huisvlijt tentoonstelling te Middelburg, zijn de vol gende prijzen toegekend: zilveren medaille aan mej. S. Wiersma, Nieuwe Haven, met inzending 36 Groep I, dameshandwerken; zilveren medaille aan mej. M. Schijve te Nieuwvliet met no. 101, groep IÏ houtsnrj- eiï zaagwerk; zilveren medaille aan den hoer G. M. J. Merx, Veersche Singel met Co. 44 groep III, foto's; zilveren medaille aan den heer R. v. Miert, met no. '15 groep IV, schilder en teekenwerk en vlin ders; zilveren medaille aan dhr F. Kop. pen, Vlissingen met no. 75, groep V di versen; zilveren medaille aan dhr A. Pot ie Vlissingen met no. 62, groep V di versen; zilveren kruis aan mevr. A. J. Brouwer, te Kortgene met no. 61 groep I, dameshandwerken; verg. bronzen me dailles aan mej. 0. GoudswaardRadder, Segeerssingel met no. 3 groep I, dames handwerken; aan den heer J. A. Roth, geisdam met no. 48 Groep II, beeldhouw, werk; aan dhr J. Onderdijk, Dokstr. met no. 83, groep IV, schilder en teekenwerk; aan den heer A. G. Kruijthof te Souburg met no. 57, Groep II, snij en zaagwerk 5 In groep I. dames-handwerken werden diploma's zeer eervolle vermelding toege kend aan mej. T. II. v. d. Ende, no. 32; en mej. 0. L. Pieterse no. 74; eervolle vermelding aan mej. J. Rozemond no. 10; mej. wed. Hemler-Marijs no. 21mevr. Dieleman no. 27; mej. A. H. E. Setten v. d. Meer no. 82, en mej. H. H. A- Standaert, Terneuzen no. 95. In groep II, houtsnij- en zaagwerk zeer eerolvle vermelding aan den heer G A Herwijnen, no. 50, eervolle vermeldingen aan de heeren G. Noordhoek, Goes no. 28; J. J. Kroes no. 35; W. de Munck no. 51; II. C. Hengstmangers no. 64; H. B. Wijt man no. 68; en M. C. Noordhoek, Goes no. 106. In groep III, zeer eervolle vermelding aan den heer H. A. M. van Visvliet, Domburg, no. 20; eervolle vermelding aan dhr M. Hofman, no. 17. In groep IV, schilder- en teekenwerk: :eervolle vermelding, aa de heeren; J. J. :de Baare no. 85, P. W. de Hooge, Vlis singen no. 26; J. H. v. d. Kop no. 96. H. J. v. Doorn, no. 86; G- J. Noordhoek, Goes, no. 28; K. Louws no. 25; W. A- Enkelaar no. 41; D. J. Tanis, no. 11, J. T. II. Scheijbeler no. 77- In dgrocp V, diversen, eervolle vermel dingen aan mej. Hovestad, Goes, gemeu bileerde kamer, no. 104; G. F. Jacquet, Vlissingen cocosnoten no. 100; J. La- main, opgezette vogels no. 49; J. Lam- merts van Euren, suikerwerk no. 38; A. J. Brugge, Breskens, vuurtoren no. 81; W. Burgers, Vlissingen, scheepje en bal lonnetje no. 103; F. Dekker, molen no. 45 en N. P. Bassacrt, miniatuur heerenklee- ding, no. 6. Heinkenszand. Vrijdagnamiddag verga derde de Raad der Gemeente onder voor zitterschap van den beer Burgemeester. Alle leden waren tegenwoordig. De voor zitter opende de vergadering met een nieuwjaarsgroet. Hij memoreerde de din gen van beteekenis over 1926, o.a. bet aftreden van burgemeester Steketee en het optreden van hem. Wat, hij voor zeven maanden niet kon is hij thans in staat te beoordeelen en wel dit, dat de heer Ste ketee als burgemeester zeer veel vooi de gemeente Heinkenszand heeft gedaan, waarvoor hij deze thans nog den dank overbrengt, spreker is er van overtuigd van de gelieele gemeente. Gedurende hei afgeloopen jaar heeft spreker ruimschoots ondervonden de bij zijn optreden door het dagelijksch bestuur toegezegde mede werking, evenals die van de ambtenaren inzonderheid van den secretaris. Ook van de raadsleden is de volle steun ontvangen waarvoor hij allen hartelijk dankt. Ram pen of bijzondere onheilen troffen deze gemeente over het afgeloopen jaar niet. Hij spreekt den wensch uit dat onder Gods zegen de gemeente ook in 1927 een goed tijdperk tegemoet gaat. De beer Dominicus beantwoordt als oudste raadslid den voor zitter bij welke woorden wethouder van Iwaarden zich aansluit. De notulen wor den gelezen van de vorige vergadering en onveranderd vastgesteld. Door Ged. Staten is de gemeenterekening over 1925 goedgekeurd. Ingekomen is hef rapport van den keu rings veearts hoofd van dienst voor den keuringskring „Heinkenszand:". Goedgekeurd is door Ged. Staten den onderhoudsplicht door den polder Nisse van de Nissche zandweg, waarvan een ge deelte op grondgebied dezer gemeente ligt. Door B. en W. wordt de stemming van leden voor den gemeenteraad bepaald op 18 Mei 1927. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld met 90 bonden op f 328. Het bedrag der vergoeding vooi het Bijzonder onderwijs is vastgesteld vooi het driejarig tijdvak tot 1925 op f 11.96 per leerling, wat voor de R.-K. Bijzondere school met 144 leerl. bedraagt f 1722.24 en voor de school met den Bijbel met gemiddeld 57 leerlingen op f 681.72. Op voorstel van B. en W. wordt met alge- meene stemmen besloten ontheffing te vragen -vroor lichamelijke oefening. Een ontwerp-verordening voor de brandweer wordt door B. en W. aangeboden §n artikelsgewijze behandeld en met alge- meene stemmen zonder wijziging goed gekeurd. Behandeling van een gewijzigde verordening voor de max.-snelheid word! aangehouden tot een vólgende vergadering in verband met het feit, dat het „Clara's- pad" bij Ged. Staten volgens den ligger op wegen en voetpaden bekend staat on der „steenweg" en het „steenslop" als „Slopplaatsendijk". Thans wordt door den raad besloten aan deze wegen definitief de namen van Clara's-pad en Steeneslop te geven, terwijl besloten wordt het Cla ra's-pad te laten loopen tot aan de grens van 'sHeer Arendskerke wat thans „Vijf wegen of Jetjesweg" wordt genoemd. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden voor de Provin ciale Staten worden gekozen de heeren G. Kuzee en A. Simon.se en als plaats vervangers W. de Vos en H. van Iwaar den. Met algemeene stemmen werd een ontwerp gewijzigde politie-verordening goedgekeurd op de openbare vermakelijk heden en herbergen. Bij de rondvraag vraagt de heer Domi nicus of reeds een plaats is aangewezen voor de woonwagens waarop de voorzitter antwoordt ,dat een verzoek dienaangaande gericht aan Z.E. den Commissaris der Koningin tot heden nog onbeantwoord bleef doch dat hij hoopt spoedig een antwoord te kunnen geven op deze vraag, waarna liij, waar niemand meer het woord verlangt, de vergadering sloot. Ovezand. D.e Raad vergaderde gisteren Vastgesteld werd het primitief kohier hon denbelasting voor 1927, met 66 honden le en 3 honden 2e klasse, tot een bedrag van f267. Een verzoek van de Vereeni ging Schoolmuseum te Middelburg om subsidie werd afgewezen. Tot leden van de beide stembureaus voor de stemming voor de Prov. Staten en Gemeenteraad werden alle benoembare leden herbe noemd en in de ontstane vacatures ge kozen de heeren F. J. Scbuerman en A. van 't Westeinde. Tot leden van de Schattingscommissie werden herbenoemd de heeren L. W. B. A. Mulder, P. J. van der Slikke en D. van den Dries. In de plaats van J. Rijk welke niet meer in aanmerking wensebte te "komen werd ge kozen de heer F. de Jonge. fn verband met de schenking van de Verlotingscommissie werd de begrooting van 1926 gewijzigd. Eene af- qn overschrij ving bad plaats wegens meerder werk aan de riolen. Overwogen werd om een standplaats voor woonwagens aan te wijzen. De 80 procent voorschot voor de bijzondere scholen werd vastgesteld Het percentage der gemeentelijke Inkom stenbelasting voor 1927 werd vastgesteld op 1.4. ierseke. Oesterverzending Januari 1927. Nederland 213.521, Engeland 1.788.198; Eelgië 140.72-5, Duitschland 386.270, Frankrijk 3.500. diverse landen 39.725. Tb taal 2.571.939. Vorig jaar Januari 1.977.760. EllewoutsdifK. Iu dank ontvangen voor de Wijkverpleging uit Ovezande f5 en uit Ellewoutsdijk f2.50. Souburg. Vrijdag vergaderde de Raad Wegens afwezigheid van den Burgemees ter is dhr A. Melis voorzitter. Deze opent de eerste vergadering in het nieuwe jaar met gebed. Een verzoek van M. Pierens om verbete ring van den Molenweg wordt toegestaan. Een verzoek van J. J. Kotvis e. a. tot het dempen van een sloot in de Nieuwstraat wordt toegestaan met 9 tegen 2 stemmen, die der heeren Arendse en Kodde. Behandeld wordt een verzoek om subsi die van de vereeniging „Schoolmuseum te Middelburg". Het Dag. Bestuur stelt voor f 10 subsidie per jaar te verleenen. Dhr de Priester wil f 25 geven; dit wordt verwor pen; alleen dhrn Priester en Janse voor. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met alg. stemmen. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek om ontslag als voorz. van de brand weer van dhr J. Suurmond, verbonden met een voorstel tot wijziging van art. 82 algemeene verordening van politie. Het Dag. Bestuur stelt voor, aan den heer J. Suurmond eervol ontslag te verleenen en art. 82 der algemeene Politieverordening te wijzigen in dien zin, dat de beperkende bepaling, dat de voorzitter van de brand weer uit den Gemeenteraad moet worden benoemd, daaruit gelicht wordt. Dit wordt aangenomen. Op herhaald aandringen van den Raad stelt dhr Suurmond zich alsnog beschikbaar om lid der brandweercom missie te blijven, doch niet als voorzitter. De commissie zal dan met 1 lid worden uitgebreid. Hierna komt in behandeling een schrijven van het Bestuur der Vereeni ging voor Chr. Wijkverpleging. Dit Be stuur ontving een schrijven van den Raad (22 Dec. 1926), waarin te lezen staat, dat men volgens een door het Bestuur ver spreide circulaire lid der vereeniging moet zijn om hulp van de wijkzuster te kunnen krijgen, welke handeling als zijnde in strijd met de toezegging en met de voorwaarde, waaronder door de gemeente subsidie is verleend, door den Raad ten zeerste be treurd wordt. Het Bestuur schrijft, dat zulk een be perking niet bedoeld is, en het zich niet anders bewust is dan steeds aan ieder dus ook niet-leden of niet-begunstigers desverlangd, op advies van een geneesheer, hulp door de zuster verleend te hebben, waarom het dan ook beleefd verzoekt wel de gegevens te mogen ontvangen, op grond waarvan blijkt, dat het handelt in strijd met de gedane toezegging. Dhr Janse wil weten, of het Bestuur der Wijkverpleging vergaderd heeft en of de exploitatierekening binnengekomen is vóór beslist wordt, of subsidie door den Raad zal gegeven worden. Dhr Marijs geeft toe lichting over inzage der boeken, die naar zijn meening niet in orde zijn. Dhr Janse stelt voor, aan het Bestuur der Chr. Wijk verpleging te schrijven, dat als de commis sie van advies erkend wordt, subsidie zal worden verleend. Dhr Jobse sluit zich Hierbij ten volle aan en deelt mede, dat het Bestuur heeft vergaderd en niet de com missie van advies is uitgenoodigd, maar dhr Melis. Ook dhrn Kodde en Gijsouw keuren de handelingen van het Bestuur der Ghr. Wijkverpleging af. Dhr Suur mond wil er toch op wijzen, dat we niet alles als kwaden wil moeten opvatten, want het laatste schrijven zegt toch, dat het Bestuur der Wijkverpleging in het ver volg den Raad zal erkennen. Dhr de Pries ter zegt nog, dat de commissie van advies wil zeggen, dat die commissie op alle ver gaderingen wordt uitgenoodigd. Het voorstel-Janse dat, als de commis sie erkend wordt, subsidie zal worden ver leend, wordt met alg. stemmen aangeno men. Hierna wordt het schrijven behan deld. Dhr de Priester zegt, dat dit schrij ven onbegrijpelijk is. Spreker wenscht, dat aan de wijkverpleging wordt bekend ge maakt, dat ze met haar schrijven er naast is. De Raad betreurt, dat ze met haar cir culaire misleidend is geweest, hoewel hij ook zegt, dat geen bepaalde gevallen ge noemd zijn. Hierna wordt de discussie over deze zaak gesloten. Behandeld wordt het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij de goedkeu ring wordt onthouden aan het besluit van den Raad tot opheffing van het wettelijk vervolgonderwijs. Gezien het feit, dat in de plaats van het op te heffen wettelijk vervolgonderwijs, waarvan door een ieder doende is voorzien in de behoefte aan on derwijs van den aard van het wettelijk vervolgonderwijs, waaraan door een ieder zonder onderscheid naar dep aard zijner behoeften zou kunnen worden genoten, zoo stellen B. en W. voor, niet in beroep te gaan tegen het besluit van Ged. Staten. Dhr de Priester betreurt het, dat het Dag. Bestuur voorstelt niet in beroep te gaan bij de Kroon. Het is een Raadsbesluit en dat moet uitgewerkt worden. Willen we werkelijk vervolgonderwijs geven aan de genen, die er behoefte aan hebben, dan is de door den Raad aaiigewezen weg de juiste. Spreker doet het voorstel wel in be roep te gaan bij de Kroon. Het voorstel-de Priester wordt met 6 te gen 5 stemmen aangenomen. Dhr Jobse wil weten, of er ook iemand wordt aangewezen die als pleiter voor deze zaak kan optreden. Daarop wordt voorloo- pig niet ingegaan. Een voorstel van B. en W. tot het sluiten van een kasgeldleening van f 30.000 wordt, als volgt toegelicht: In verhand met het faillissement der Al gemeene Woningbouwvereeniging moest op 12 December jl. van gemeentewege het grondvoorschot betaald worden, groot f 1873,56 en zal op 25 Februari a.s. het houwvoorschot, groot f 17.727,65 betaald moeten worden en waaraan door het fail lissement door de vereeniging niet wordt bijgedragen. Hierbij komt nog, dat de ont vangsten gering zijn, waarom een kasgeld leening van f 30.000 noodzakelijk is. Dhr Janse had gedacht, dat het Dag. Bestuur reeds lang een schrijven aan de Regeering had gezonden om vrijstelling van het be talen van rente, ziende op de misère, waar in de Gemeente zit. Dhr Melis zegt, dat met een 14 dagen liet verloop van den woningbouw in be handeling komt. B. en W. hebben nog ge tracht de klip der geldleening te ontzeilen, doch dit is niet gelukt. Het voorstel om een geldleening aan te gaan wordt met 9 tegen 2 st. aangenomen, die der heeren Pagter en Marijs. Tenslotte wordt 'behandeld: verordening, betreffende afkondiging van plaatselijke verordeningen, aangezien de bestaande verordening verouderd is. De verordening wordt met alg. stemmen aangenomen. De vaststelling pensioengrondslag van Burge meester en Ontvanger wordt aangenomen. Dhr Janse bespreekt nog weer den toe stand van den Vlissingschen weg, die on houdbaar is en vraagt of het Dag. Bestuur reeds stappen gedaan heeft. Dhr Melis deelt mede, dat reeds stappen gedaan zijn; we moeten dus een afwach tende houding aannemen. Dhr Cijsouw meent, dat voor goedge. keurde geldleeningen toestemming noodig is van Ged. Staten. Spr. meent hierop te mceten wijzen. Dhr Marijs vraagt inlichting óver hot betalen van straatbelasting door ingelan den aan Ritthemschen weg aan Ritthem. Spr. betaalt liever aan Souburg. Ook heeft spr. gehoord, dat de Vuijst geweigerd heeft Zaterdag over te zetten, wegens storm. Dhr La Soe vraagt inlichting over de aanbesteding van het vervoeren van stee- nen en of daar publicatie aan gegeven is. De voorz. geeft toelichting. Dhr de Priester vestigt de aandacht op de Nieuw straat, waar een paar nieuwe gebouwen zijn gezet en de straat niet voldoende is gerepareerd. Ook heeft spreker een ern stige klacht tegen den veerman de Vuijst, deze blijft op zijn gemak des Zondags binnen, als moet overgezet worden, na herhaald hard bellen, komt hij eindelijk. Arnemuiden. Door B. en W. dezer ge meente is deze week aanbesteed eenig grondwerk aan de werkloozen voor f250. Door verschil bij de inschrijving, is het aan den laag sten inschrijver onder de werkloozen gegund. Hierover ontstond onder de werkloozen groote ontevreden heid. Het werk wordt dan ook onder politietoezicht uitgevoerd. Aagte kerke. Toen Woensdagmorgen de landbouwer P. D. bezig was, met het ver richten van werkzaamheden met den ros molen, kwam zijn 12-jarige zoon in aan raking met een der stangen hiervan. Hij werd tegen den grond geslagen en bekwam een vrij groote hoofdwonde. De genees heer constateerde een vrij ernstige her senschudding. £M. C.) Zierikzee. In de Donderdagnamiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad werd het voorstel der Gascommissie a. om in de fabriek aan te brengen twee volledige ovens met 8 doorloopende re porten van siblica-materiaal en het om houwen van de bestaande kameroven in een retor-oven (f 34.000); b. het aanbren gen van twee exhousters met stoom machine of gasmotor met verwijding van' de bestaande buisleiding (f 10.000) ;.c. ver schillende reparaties en bouwwerken f5000), totaal 149.000, aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Cadzand. De Raad dezer gemeente kwam Donderdag in voltallige vergadering bijeen. Op zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan den heer J. A. Blanker! als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onder wijs; in zijn plaats werd benoemd de heer P. M. van Iwaarden. Medegedeeld werd, dat door Ged. Staten ontheffing wordt verleend van de verplichting tol het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, terwijl van hetzelfde college eej bericht van goedkeuring was ontvangen op het raadsbesluit tot verzetting det kermis; deze zal nu voortaan gehouden worden op den eersten Vrijdag en daarop vogenden Zaterdag in September. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Directeur der Rijks kweekschool te Oostburg betreffende een te houden voordracht met filmvertooning voor schoolkinderen, wordt besloten in de kosten, verbonden aan deze voorstel ling voor ten hoogste een bedrag van f20 bij te dragen. In de electriciteitsverordening wordteen kleine wijziging gebracht, terwijl besloten wordt in de eerstvolgende raadsvergade ring voor de finaneiëele administratie van het bedrijf een verordening vast te stel len krachtens art. 114bis der gemeente wet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Putten, I. Kievit t9 Baarn, Te Drogeham, F. C. Willekes te Birdaard. Te Varik, J. Kramer te Elden. Geref. Kerken. Beroepen te Woubrugge, D. Nauta, cand. te Leiden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amsterdam (Oost) H. Hoo- gendoorn te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Westzaan, R. Kok te Gouda. Beroepbaar. De heer S. J. P. Goos- sens te Amersfoort, is beroepbaar ver klaard in de Geref. Kerken. Kerkelijke examens. De Ker- keraad der Geref. Kerk van Britsum zal op de Classis Hallum het volgende voor stel in bespreking geven: „De Cl. Hallum der Geref. Kerken brenge het volgende voorstel ter Part. Synode van Friesland (N.) met verzoek om het zoo mogelijk door te zenden aan de Ge nerale Synode: „Proponenten zullen gehouden zijn één jaar na afgelegdpraeparatoir examen ol zojo noodig telken jare, bij de Classis welke hen examineerde verlenging van de hun verleende bevoegdheid om te propo- neeren, aan te vragen. Slechts om drin gende redenen zal de Classis een aanvrage kunnen inwilligen. Aan deze bepaling wordt terugwerkende kracht verleend. Ds Lingbeek door den vloer. Terwijl ds Lingbeek in een druk bezochte vergadering te Fijnaard sprak over de „Wederopkomst van de room- sche macht in Nederland", zakte de vloer in elkaar, waardoor de bezoekers in een kelder terecht kwamen. De vergadering werd in een andere zaal voortgezet. De teelt van Oost-Indische kers. Te Ouddorp (Z.-H.) worden reels de contracten voor de teelt van Oost- Indische kers afgesloten. De prijzen zijn in vergelijking met hel vorige jaar met 12 cent per kilo gedaald. Voor de a.s. campagne is de prijs: hooge 50 en korte 60 gulden per 100 kilo. De daling van den prijs zal van geen beteekenis zijn op de beperking van de teelt. Dit zaad is bestemd als export naar Engeland en Amerika. De dominé en de Minister in het bad. Het „Hbl." vertelt het vol gende: Eiken ochtend omstreeks denzelfden tijd komen in een van de Haagsche zwem inrichtingen zwemmen de gepensionneer- de generaal De Mok, de oudste predikanf der Hervormde Gemeente, dr van Gheel Gildemeester en de sportliefsto en pou- lairste) minister die ooit raadsman der Kroon is geweest, de heer Kan. De ge neraal ofschoon een stuk jonger dan de dominee, zwemt maar heel kort, neemt meer een bad. De dominee echter niet tegenstaande hij reeds een eind de zeven tig is gepasseerd zwemt nog eiken och tend het zwembassin éénmaal op-en-neer, eerst met den horstslag, dan meit den rugslag. De minister wint het na tuurlijk verre van alle Haagsche persoon lijkheden die zwemmen. Hij maakt den borstslag afwisselend éénmaal met het hoofd onder, eenmaal met het hoofd bóven water, vijf, zes, zeven maal het geheele bassin rond, met groote regelmatigheid, een prachtig voorbeeld van volgehouden training. Een paar aardige anecdotes zijn geboren in dit zwemkringetje. Op een ochtend trekt een vriend me op zij en zegt, ter wijl de minister in het water springt: „Die kan gaat zóólang te water, tot ie breekt." Dominee houdt van een geestigen zei Op een ochtend komt hij statig binnen wandelen, terwijl de minister zich juist te water wil begeven. „Wel, Excellentie, vraagt hij dan, „ligt het heele ministe rie nog niet in het water?" Een anderen keer komt dominee hel perron op, langs de kleedhakjes. Dat ran den minister is nog dicht, maar dat ver hindert dominee niet dien minister zijn ochtendgroet te brengen. „Goeden morgen, Excellentie", roept hij door het gordijn, „staat het ministerie nog niet in zijn hemd?" Het was een van de eerste dagen van het nieuwe jaar, dat de minister van- ondor-de-douche vandaan kwam, terwijl J dominee binnenstapte. Dominee steekt zga hand uit, om zijn beste wenschen your het nieuwe jaar te geven. De miniate1 verontschuldigt zich dat zijn hand :'<yJ nat is. Kom, kom, Excellentie 0nze verhouding is r droog! zoo Geslaagd te Leiden raai examen rechtsgel H. Stavenman; „xamen wis- en n plantkunde)-mej. E. X ft. Dekker. eer oor en natuurt van Zondag 6 Fe Ned. Herv. K Goes, vni. ds Homburg, n &v. ds Steinz. "s Heer Hendrikskinderen, Kamsteeg (Bed. H.Av. Wolfaartsdijk, vm. ds Mai Kamperland, vm. leeskerk, van Wolfaartsdijk (H. Ritthem, 9.30 u. ds H. geen dienst. Kondekerke, 9.30 u. ds Kate van Vlissingen, Kate. 'H Zand, 10 u. ds R, ten tï. van Oyen van Rittl Geref. Gem Middelburg, Dinsdagav. preek) ds Kersten. Rechtbank te Mjdd Door de Rechtbank te gisteren o.m. de strafzaak M. Z., 30 j., autobusdiens Hansweert, verdacht dat hij 1996 in de „Goesche Cour I heeft doen plaatsen, zijnde gelijke handeling doordien in strijd met de waarheid I dat een andere autobusondei| i schuldig maken aan oneerlj welke bewering in strijd m was, waardoor verdachte va druk vestigde, dat de ander ondernemer zich niet hield rief, maar 10 cent onder d 1 door welke handelingen van nadeel kon ontstaan voor den veerdachte in zijn hoedanighc dienstondornemer, n.l. de au nemer P. Leendertse. P. Leendertse, autobusdien Hansweert, als eerste getuig klaart, --dat verdachte en hij ran een autobusdienst Hanswi get. het ingezonden stuk la personeel gevraagd of ze perst voor f0.30, waarop deze te dat zulks niet gebeurde. Get min gedaan. De onderteekenai kent get. niet eens. Getuige werd door jnr F. Adriaar schadevergoeding, voor materi nevens aanplakking van het weert en Goes aan het gemei slotte veroordeeling van verda ten van den rechtsbijstand een bedrag van f 25. Verdachte door den Presid legt aan de Rechtbank over vermeld staat de officiëele pc 4e volmacht heeft gegeven c Plaateen. Zekere Pauwels zou hen gegeven met het verzoek h'aei daaronder te doen pla. Zetf heb ik het stuk nie afgegeven, zegt verd. ®st- A. M. IX van den Berg T*a de „Goesche Courant" kam het stuk ter plaatsing Courant" heeft aangeboden en 3l8u>0 is dat stuk inderdaad daahte ontkent het stuk zei t® hebben aangeboden. Iet O. M. requisitoir nemen dat het ten laste geleg *«bm. Omrede er maar 2 Hansweert—Goes zijn eeage get. Leendertse bedot °P een dergelijke manier worden gegaan. Hij eist dagen hechtenis, •ir F. Adriaanse zegt, dat aaak exploiteert op een «Machte komt geregeld met at*»? pcdd'e- Verdachte mo worden gebracht, dat h innen de grenzen van het i ®®4ertse voelt zich door nrum, z®n eer aajigetast, ogniaals aan op schadevergo het vonnis te bet Uitspraak over 14 dagen, g, ®-> 45 jaar, zonder hei Sou 'Wlrens' verdacht van vei l92S6!ildSbedrag' groot f36 h< r de gemeente Wisse "abtei t van Directeur van beidab ge 'ours te Middelburg I r>rCj ®"'sch 1 maand txij'SWethouder te tSdï i, oré, verklaarde, c bouriiÜ Was met de admini lerd. beweerde, dat h .ng van Wissenkerke niet ViJin ,Z00n er °ver ging. «nn beweert' dat get. en er maar zand over

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2