laii- en TniBltsQw. Allerlei. Laatste Berichten. Burgerlijke Staal Marktberichten. si? Kunst Gemengd Nieuws. Is toch het rood» :e" bladen de waat- menschen eenzijdig ■f liet immers altijd i „Het Volk", ral, als het soms ens een beetje hef- dan kan men met w" nooit te voor- 'reep ik dan ook blad, dat de men- voorlicht, om t« den Goeschen Ge tond. ris ik gedacht had. ,den gaven breede ;k, dat het er bijv. ?e van de burger had. doet 'tveel beter, lt het, werd dooi ritiseerd en bij de van het B. A. was .eftig protesteerde, bestaan voor de wat zij te zeg- roode lezers niets alzijdige voorlich- rens. OPMERKER, regen zal kunnen de scheiding tus- iz elfde waarheden rar voor het wijder ij niet wetenschap- de gereformeerde grondige beoefe- verblijdem wij ons. zijde der gerefor- tevens de open- dden onrecht, toen isterdam als tegen- le leerscliool van lisatie. De Ge le Ned. Herv. ge- voor haar evange- stichten, waartoe 000 benoodigd is;, er at. iéref. Kerken. gecommitteerden met deputaten uit n Gelderland voor met het oog; op gemeenschappe- zendende kerken an Amsterdam, te te willen nemen ran de Zendende belangen. g e 1 i s a t i e „J e - te Leiden, heeft jn besloten, zich eene Vrije Evan- staande op dien- grondslag als de smeentem in air land. rm. 6 Maart zal rts als consulent, van Spijk alhier t der Ned. Herv. amidöags zijn in- |il ontdekt? bericht uit Engeland leslaagd zijn om de, Jleereu. De medische artement vau volks- Icht gekregen een |ar de bewering van ent wiens naam. o£ fiere bijzonderheden eesmiddel. voornamelijk in [rezen in den laat- itende en kalmce- I Zulke waarnemin- nieuw, maar wor- volksgeneeekun- |denken en geloo- ts" in „De Tijd", ld mioderne Volks- schrijver ook het aan de genees- Itte terug naar de lie de getallen ip en het was dit beteekenis van pythagorieën tot harmonie der sfe- Ihrijft over dezen ireïsche leer met tellingen „volgens Wen zullen bij de Jdaderen of beter Beweging gebracht de uitspraak dei nuziek als genees- seneetsmiddel noer [vierklank". Theo- [ien er lijders aan maken, wanneet 'in den phrygr verder zegt hy> en verstandig en pel genezen wor- in zijn geschrift i fluilspel een ge- meeste ziektenf is beweert, door dagen ieder PT11' lüt lichaamsdeel te genezen. Caelius ^.gjiaiius deelt talrijke gevallen mede, waarbij geesteszieken al naar den aard hunner ziekte, deels met dorische, deels inet phrvgische toon-opvolgingen met fucces werden behandeld. Met name de vtbagoreïsche artsen bezigden gaarne de verzachtende uitwerking der muziek bij operaties. Dit „muzikaal medicijn gaat oorspron kelijk 'uit van de gedachte, dat daardoor ,te 'ziekte demonen verteederd werden en deze beschouwing heeft lang stand ge- iouden. Luthers' melancholie werd door zijn kloosterbroeders met harpspel en 7!0g verdreven; de ziekelijke zwaarmoe digheid van Philips V van Spanje kon slechts verbannen worden door de stem van den beroemden zanger Carlo Broschi on de tengevolge van den Bartholomeus- nacht waanzinnig geworden Karei IX van Frankrijk werd slechts door muziek van zijn aanvallen van razernij verlost. Ver- dor zegt de in de oudheid beroemde arts Claudius Galenus, dat hij door muziek zielszieken genas. Het wil, dat, Paracelsus met verbazend succes vroolijke muziek tjoon jicht en spierrheumatiek aanwend de en de beroemde Fransche natuur onderzoeker van de 18e eeuw Charles de Bennet bevestigt deze geneeswijze op grond van jarenlange ondervinding. Een van de bekendste chirurgen van Frank- jijl^ P. Desault, bezigde de macht der tonen, om personen, dio aan dolheid leden le genezen. De professor in die chemie aan het Royal Institution te Manchester, de in 1873 gestorven Grace Calvert, liet zenuwzieken zachte melodieën voorspelen die hen spoedig kalmeerden en in een weldadigen slaap voerden. De uitwerking oi' muziek op zieken vat de Fransche psycholoog Vigneul-Marville in deze woor den samen: „De muziek en de klanken der instrumenten dragen bij tot de ge zondheid van geest en lichaam, reinigen liet bloed, verdrijven treurige stemmingen en verwijden de vaten en poriënde voor het welzijn zoo gewichtige huidademing wordt er door bevorderd. Coöp. „Dinteloord". Gister had te Roosendaal de algemeene vergadering plaats van de Coöp. Suiker fabriek en Raffinaderij „Dinteloord". Aan liet uitgebrachte verslag over het boekjaar 1025'26 ontleenen we, dat het betaalde gehalte bedroeg 17.51 pet., dat van de snijdsels 16.95 pet. Gemiddeld per etmaal werd verwerkt 3.035.160 K.G. Vermeld wordt de actie der gezamenlijke coöp. suikerfabrieken, ter bescherming te gen het gevaar dat deze industrie en de bietencultuur bedreigt, door het verloop, der suikerprijzen als gevolg van de be scherming in bijna alle suikerproducee- rende landen. De opleving der suiker prijzen in het laatste kwartaal van 1926 heeft dit gevaar verminderd, maar dit neemt niet weg dat een onbeschermde partij zich pp den duur moeilijk zonder bescherming zou kunnen handhaven tegen over al deze gewapende mededingers'. Het aantal aandeelen op 31 Juli 1926 bedroeg 7501 (v. j. 7494). Geleverd wer den 252.733.840 K.G. bieten waarvoor ge- Hiiddeld per 1000 K.G., na aftrek der onkosten, f21.65 werd betaald. De door de leden betaalde vracht bedroeg gemid deld "f 1.22. Dat nog zulk pen prijs kon betaald worden, is te danken aan de omstandig heid, dat een groot deel der productie verkocht werd vóór- de verlaging intrad. Op de totale aanschaffingswaarde der vaste goederen van 7.9 millioen werd reeds 5.4 millioen afgeschreven. Voorge steld wordt dit jaar f472.518 op deze bezittingen af te schrijven. (M. C.) Onze tegenwoordige „beschaving". In een pas uitgekomen boek van Luc. Willink, getiteld „Film", wordt op pag. 34 het volgende verhaald: L de groote Fransche film „Le Miracle <1® Loups", werden verschillende spelers j zfe ernstig door wolven verwond en 4e film heeft dit met afgrijselijke natuur- getrounfheid weergegeven, doordat de ope rateur mot kwaadaardige koelbloedigheid ZP werk voortzette en niemand den on gelukkige te hulp schoot. Het is een af schuwelijk schouwspel, te zien hoe de welven lappen vleesch scheuren uit het ffl uiterste doodsangst verwrongen gezicht, i Het bloed spuit met kracht uit den mond, eetvleeschde handen vormen bloedpoelen sneeuw. Het is het gruwelijkste realisme, wat ooit op de film zag. En verder op pagina 36: De filmongelukken zijn talloos. Vele filmartisten hebben daarom een telganger in dienst, die precies het- MWe eostuum draagt, zoo gelijkend mo- goijk geschminkt is en die zijn leven "aagt, daar waar de held iets extra ge- vaarlijks moet doen. Zulke gevaren wor- t in het land der Yankees aanbesteed, earl White's dubbelganger stierf na een van een verhooging. De dubbelganger 'n William Desmond werd door een 1 ireui overreden lebben wij nog wel eenig recht om j legere eeuwen „barbaarsch" te noei- i vrifü.' vr:)a"t Het „Algemeen Weekblad T* Christendom en Cultuur", aan welk nf1 we deze citaten ontleenen. slavernij is maar kinderspel vergele- "ij deze geraffineerde wreedheid I ®ngelukken. Zondag heeft te Rijswijk een ernstig oiigeluk plaats ge had. Uit de richting Delft kwam een motorrijwiel met zijspan waarin zich twee personen bevonden. Bij het passeeren van een auto reed het motorrijwiel tegen een boom. De bestuurder v. H., wonende te Den Haag, werd levensgevaarlijk gewond. De beide inzittenden van het zijspan lie* pen eveneens ernstige verwondingen op. Door een auto werden de drie personen naar Delft vervoerd. Tijdens dit vervoer is de heer v. H. overleden. De beide andere personen, een zwager en een broer van den verongelukte, maken het naar omstandigheden vrij goed. Het 3-jarig dochtertje van een landbouwer te Uden, viel bij het naar huis gaan in een sloot en verdronk. Te Rijsbergen (N.-Br.) wordt sinds Donderdag vermist de 22- jarige A., wegwerker. Men vreest, dat hem een ongeluk overkomen is. Te Tilburg is een 14-jarige loopjongen door een autobus overreden. De jongen werd met een schedelbreuk en zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De 12-jarige W. te Nijeveen sprong op den auto eener graanmalerij, viel er af, en kreieg de achtermeien over het lichaam. Hij was terstond dood. Zon dagmorgen was liet paard op hol van landbouwer M. te Zundert. Eenige land bouwers die ter kerke gingen, wilden het opvangen, met het noodlottig gevolg, dat landbouwer de M. werd meegesleurd en onder de wielen terecht kwam. De onge lukkige werd naar het gasthuis te Breda vervoerd. Demo or d teDen Haag'. Men meldt uit Ede: Nadat hier Zondag het signalement, van den persoon tegen wien met betrekking tot den moord aan den Bezuidenhoutscheweg in Den Haag ernstige vermoedens waren ge rezen, was aangeplakt, hebben verscheidene personen alhier aan het politiebureau kennis gegeven, dat ze Vrijdag j.l. vermoedelijk dezen persoon gezien hebben. Hij vervoegde zich op verdachte wijze hier en daar en vroeg of men hem ook adressen kon opgeven van personen, die uil Brabant of Limburg kwamen. Eén had hem een gulden reisgeld gegeven. Uit Brussel wordt nog gemeld: De politie heeft op het postkantoor van het Gare du Nord, waar ze hun als poste restante aangekomen correspondentie wilden afhalen, twee Neder landers aangehouden, zekere Cornells Vinger- linck, oud 20 jaar en Piet Broers, oud 38 jaar, als verdacht van den roofmoord in het Bezuidenhout. (Hierop had dan het telegram in ons nr van gisteren betrekking. Red.) Aan de Tel. wordt nog gemeld: Het onderzoek inzake den roofmoord, die op Maandag 17 Januari j.l. te Den Haag heeft plaats gehad, deed, zooals gemeld', het vermoeden rijzen, dat twee Haagsche inwo ners, de 38-jarige Pieter Broers en de 20- jarige Corn. Vingerling, die op Vrijdag 21 Januari naar België waren vertrokken en niet naar Den Haag terugkeerden, hij den moord betrokken waren. Het Belgische gerecht werd in de zaak ingewijd. De rechercheurs aldaar begonnen een onderzoek, waaruit bleek, dat de verdachte personen in kleine hotelletjes rond de Noord- statie hadden verblijf gehouden. Men kreeg ten slotte den indruk, dat Broers naar Nice was afgereisd, doch er werd geconstateerd, dat in het postkantoor aan de Brabantsche straat brioven werden afgehaald, die poste- restante aan voornoemde verdachten waren geadresseerd. Vrijdag j.l. kwam daarop uit Den Haag de commissaris van politie Melse, der afdee- ling' Centrale Recherche te Brussel over. Met den Belgischen Inspecteur van de gerechte lijke politie, Delcarte, begaf hij zich den vol genden dag naar het postkantoor aan de Brabantstraat, waar in overleg met den amb tenaar aan het loket voor de poste-restante brieven toezicht werd uitgeoefend. Des mid dags om halfdrie boden zich twee wei-ver zorgde heeren met hoed en jas aan het loket aan, waar zich dien dag trouwens geen enkel stuk voor hen bevond. Broers ..jvas inmiddels door den heer Melse herkend, doordat hij in het bezit was van een foto van verdachte. Toen de politiemannen op de beide Hage naars afgingen, verbleekte Broers en was even ontroerd, doch zijn jongere vriend hield' zich goed. „U is wel Broers?" werd aan den oud sten, een grooten gladgeschoren man gevraagd. Op zijn bevestigend antwoord werden hem en zijn vriend de handboeien aangedaan en beiden werd verzocht met de politiemannen in een auto te Btappen. De aanhouding was in enkele oogenblikken geschied en zoo discreet, dat zij door bijna niemand werd opgemerkt. De aangehoudenen werden naar het Brusselsch gerechtshof ver voerd, waar zij onmiddellijk door den heer Melse aan een verhoor werden onderworpen. Hier bleek, dat heide personen sedert eerj drietal dagen een kamer hadden gehuurd in een perceel aan de Avenue des Alliées in de in de Voorstad Vorst. Zij loochenden alle schuld aan den roofmoord en wisten voor oen morgen, dat de misdaad werd gepleegd, een alibi op te geven. Op de vraag wat het doel van hun reis naar België was, antwoordden zij, dat zij hier werk wilden zoeken. Hun brieven deden zij volgens hun verklaring, poste-restante adres- seeren, omdat zij nog geen vast adres konden opgeven. Geconstateerd werd, dat beide per sonen geen middelen van bestaan hadden. De eene bezat niets meer, terwijl de andere nog slechts in het bezit van vier francs werd bevonden. Gedurende het verhoor bleven beiden kalm. Foto's en vingerafdrukken werden genomen, waarna zij in de gevangenis van Vorst werden opgesloten. Telegrafisch werden zes personen uit Den Haag naar Brussel geroepen, om mei de aangehoudenen te worden geconfronteerd. Gisteren hadden deze confrontaties plaats. Vier van de zes getuigen meenden zonder met stelligheid te kunnen spreken, dat Broers geleek op den persoon, die in den morgen van den roofmoord in de omgeving van het huis waar de misdaad was gepleegd, gezien werd. Ten opzichte ran Vingerling werd echter «iets bezwarends getuigd. Na deze confrontaties houden de Nederfand- sche ambtenaar evenals de Brusselsche recher che zich uiterst gereserveerd. Eerstgenoemde ver trok naar Den Haag, waarhij hij de juistheid van de verklaringen van Broers, rond wiens persoon de instructie het meest schijnt te draaien, zal nagaan. De uitlevering der beide Nederlanders zal spoedig geschieden. De bewoner van het perceel te Vorst, waar de aangehoudenen hun intrek hadden geno men, verklaarde, dat deze overdag altijd bui tenshuis vertoefden en slechts den nacht in de kamer doorbrachten. Een valscbe postwissel. Te Ven- lo is aan het postkantoor een vervalsche post wissel uitbetaald. Het oorspronkelijke bedrag van f 5 was veranderd in f 25. De postwis sel werd verzouden op 12 October te Utrecht en te Venlo besteld op 14 October, waar is niet na te gaan, daar niet alleen het bedrag, doch ook het adres uitgeradeerd en door een valsch vervangen is. Vermoedelijk zijn afzender en ontvanger een en dezelfde persoon. In financiëele moeilijkheden. Een Antwerpsche diamanthandelaar heeft zijn betalingen gestaakt. Een Amsterdamsche ju welier behoort met een vordering van bijna een ton tot de gedupeerden. Men verwacht, dat de schuldeischers tot een accoord zullen komen. Melkwagen door een trein aangereden. Dc sneltrein uit Gronin gen, die Zaterdagmorgen om 7.41 ver trok, heeft op den onbewaakten over weg bij Twijlzèl een melkwagen aangere den. Door krachtig remmen van den ma chinist werd erger voorkomen. De voer man kwam er met den schrik af. De bussen melk gingen verloren, de melk wagen werd totaal versplinterd. Een infcerriationale oplich teraangehouden. De Parijsche poli tie heeft een Amerikaan aangehouden, wiens uitlevering door de Ver. Staten verzocht was en die waarschijnlijk ook in Europa heel wat op zijn kerfstok heeft. De heer Joseph D. Johnson, alias George D. Ball, alias Ziegler, George Massan, Joseph Clark enz., leidde te Parijs een leventje als een prins. Hij logeerde in de beste hotels en bracht zijn avonden door in cabarets en nachtgelegenheden. Toen hij Donderdag een bank verliet op de Place Vendome legde de politie de hand op hem, daar hij verdacht wordt deel uit te maken van de internationale oplichtersbende, die de Parijsche politie onlangs ontmaskerd heeft. Johnson schijnt sepcialitcit geweest te zijn in de z.g. vertrouwenstruc, die hij zoowel in de Ver. Staten als in Europa met veel succes heeft toegepast. Hij werkte bij voorkeur in de groote badplaatsen en winter-verblijfoorden. De Amerikaansche politie heeft zijn uitlevering verzocht voor een oplichterij te Chicago, waarbij hij een koopman uit Rochester (N.Y.) 175.000 dol lar moet hebben afgezet voor voorgewen de beursoperaties. Johnson is een paar weken geloden uit Milaan te Parijs aangekomen, waar hij zijn intrek nam in een gezocht hotel nabij de place Vendome. Hij sprong royaal met het geld om en gaf zich uit voor Ameri kaans ch-generaa]Zoo kostte het hem wei nig moeite kennis te maken met menschen van aanzien, met wie hij veel uitging. Elke nacht was hij' gastheer of gast van een gezelschap in de een of andere nacht club, waar hij vooral de aandacht op zich vestigde door de kellners en bedienden in het gelid te scharen, hen te inspecteeren en dan op meesterlijke, zooal niet Napo leontische wijze te zeggen: „Jongens, ik ben tevreden over jel" Bij het verhoor voor den commissaris van politie weigerde Johnson zich uit te laten, zoolang hij zich niet van rechtskun dige bijstand verzekerd had. Hij gaf echter toe de man te zijn, wiens uitlevering werd gevraagd en toen hij hoorde, dat er een belooning van 1000 dollar was gesteld op zijn belooning, bood hij de politie het viervoudige van dit bedrag als zij, hem wilde laten gaan. Hij bleek bij zijn aan houding in het bezit te <zijn van valsche dobbelsteenen en had nog een ruim tegoed bij zijn bankier. i Vreemde diefstal. Toen Za terdagochtend om half zes een melkrijder- te Berlikum de kom van St. Annaparo- chie had bereikt, hield hijl zich even bij den achtersten wagen op. Toen hij zijn .zitplaats op den voorsten wagen weer zo-u innemen, ontdekte hij, dat het kistje met melkgeld verdwenen was. Het geld was bestemd om aan de veehouders te wor den uitbetaald. In het kistje zou zich een bedrag van ongeveer f 1000 hebben bevonden. De Roofoverval te Emmer- hout. Gistermiddag had te Emmen de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den landbouwer R. En- sing, die bij den Dinsdagavond gepleeg- den roofoverval te Emmerhout door re volverschoten werd gewond en aan de gevolgen overleed. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. Aan de groeve sprak da H. de Groot uit Emmen, die de tragiek schetste van de treurige gebeurtenis, waarbij een men- schenleven verloren is gegaan bij een poging tot verdediging van een gezin. Van de dadern is tot dusver nog geen spoor gevonden. Noodlanding. Gistermiddag had te Hoofddorp op het land achter een boerderij een noodlanding plaats van een militair vliegtuig, afkomstig uit Soos ter- berg. Toen het vliegtuig boven Hoofddorp vloog, brak een stang, die tusschen den motor terecht kwam. De vlieger sergeant v. d. Pol, zag zich genoodzaakt een nood landing te doen. Op het oogenblik, dat het vliegtuig den grond raakte, kwam een der wielen in een sloot terecht, met het gevolg, dat een stang brak en in den propellor terecht kwam, terwijl een wiel door den vleugel drong. Ook de motor werd licht beschadigd. De vliegenier en de passagier, eveneens een militair, ble ven ongedeerd. Het was een klein model vliegtuig. Een complot rivierdieven te Rotterdam. Dc Rotterdamsche ri vierpolitie is op het spoor gekomen van een wijdvertakt complot van rivierdieven; die een 20-tal inbraken op schepen in de haven .hebben gepleegd, waarbij de kapiteins met verdoovende middelen wer den bedwelmd. Zes verdachten zijn in het huis van bewaring opgesloten. Orkaan aan de Noorsehe kust. Gisterenmorgen stak aan de Noor- sclie kust onverwacht een orkaan op, die de schepen, welke voor de haring vangst waren uitgevaren, overviel. Men vreest, dat 2 vissohorsbooten met een be manning van 14 koppen, welke te Soend- moer thuis behooren, zijn vergaan. Apotheek brand te Brus sel. In de Belgische centrale apotheek te Brussel is Zondag brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen en de belendende huizen moesten worden ont ruimd. Af en toe hadden ontploffingen plaats. Tegen middernacht was het vuur nog niet gebluscht en eerst tegen den mor gen was men het vuur meester. Aardverschuiving b ij Na men. Zaterdagmiddag heeft een aardver schuiving in de buurt van Namen plaats gehad. Een massa van naar schatting '2000 kub. M. aarde kwam op de spoorlijn Namen-Charleroi terecht. Twee arbeiders raakten onder de massa bedolven en zijn toe nu toe niet gevonden. VLISSINGEN. De raad zal op 18 Fe bruari weder bijeenk oime». R. en W. bepaalden de stemaniaff voor den gemeenteraad op Woensdag 18 Mei. AMSTERDAM. V.D- De Vierde Kamer der Rechtbank alhier veroordeelde dien 40- jarigen bankwerker 0. M., die in den nacht van 26 op 27 Aug. 1.1. zich toegang verschafte tot het Koninklijk Paleis en daar een aantal officiers- en comman deurskruisen, etc. wegnam, tot 2 j. gevan genisstraf. Het O.M. had ontslag van rechtsvervolging geëischt en plaatsing in een krankzinnigengesticht voorloopig voor den tijd van een jaar. HOEK VAN HOLLAND. V. D. Het Engel- sche stoomschip Hillbroock, .met een la ding lijnkoeken van Philadelphia onderweg naar Rotterdam, is door een defect aan de stuurinrichting hier aan den grond ge varen. Het is nog niet gelukt, liet schip vlot te krijgen. WEERINGEN. V.D. Die èx-kroonprins, die sinds gisterenavond hier bij den "bur gemeester logeert, bracht hedenmorgen een bezoek aan het gemeentehuis. Daar na legde hij enkele bezoeken af, Onderweg begroette hij verschillende ken nissen. Eenige vrienden van den ex-kroonprins, die van Wieringen naar elders verhuisd zijn, zijn ook overgeko men. Toch heette het zelfs gisteren nog, dat er bij de autoriteiten van een bezoek van den kroonprins aan Wieringen niets bekend was. Ook zijn vroegere vrienden verklaren slechts „toevallig" op Wierin gen te vertoeven. Vroeger wilde de ex- kroonprins niets weten van een filmop name, thans worden van zijn bezoek aan het eiland filmopnamen gemaakt, waarbij hij het werk der photografen vergemakke lijkt. DEN BOSCH. V.D. Het Gerechtshof ver oordeelde A. Rongen te Bunde tot 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis ter zake j van poging tot moord op CL Baars. De advocaat-generaal had 4 jaar geëischt. NIJMEGEN. V.D. In 'tland van Maas en Waal weigert een groot aantal der toekomstige bewoners van huizen, welke door de bouwbureaux, ingesteld door .de watersnoodcommissie, gebouwd worden, de overeenkomst te teekenen inzake de rentelooze hypotheken. Te Wamel en be neden-Leeuwen zijn alle werkzaamheden aan de huizen stopgezet en de huizen, welke bijna bewoonbaar zijn, gesloten. De geheele nieuwbouw staat zoo goed als stil. Intusschen neemt het aantal per sonen, dat de overeenkomst teekemt, toe. LONDEN. V-D. De Daily Mail verneemt nit Hankow, dat de besprekingen van Maandag tusschen den Britschen legatie- raad te Peking en den minister van bui- tenlandsche zaken te Hankow bevredi gende resultaten hebben opgeleverd. PARIJS. V. D. Uit Indianapolis wordt gemeld, dat het congres der Amerikaan sche mijnwerkers met 1500 legen 18 st. besloot de communisten uit de vakorgani satie uit te sluiten. NEW YORK. V. D. Nabij Springhall zijn twee sneltreinen met elkaar in botsing gekomen. Een persoon werd gedood, 18 reizigers werden gewond. inrwin—>j«y im ai im i ju In den nacht van Vrijdag op Zater dag 1.1. zijn ten nadeele van den land bouwer L. te Zuid zando uit een op diens erf staand wagenhuis een drietal konijnen ontvreemd, benevens een aan zijn knecht toebehoorend rijwiel dat in voornoemd wagenhuis geplaatst was. Van een en an der is bij de politie aangifte gedaan. GOES- Voor de militielichting 1928 zijn alhier ingeschreven 78 personen. De Ra w 1 p 1 ug. Als ooit een prak tische vinding stormenderhand de wereld veroverde, dan is het de rawlplug en tocli weten nog velen, te reien niet hoe gemak kelijk en zeker zij met de rawlplug wat ook onwrikbaar kunnen bevestigen. Rawlplugs zijn kleine gepatenteerde buisjes van stijve hennep, gehard en ge prepareerd met een chemisch proces, dat geheim is. Om een bevestiging te maken met een rawlplug maakt men eerst een klein net gaatje met het rawlplug klopboortje en plaatst daarin de rawlplug, die er thans precies in zal passen. Wanneer men nu een schroef in de rawlplug draait zet deze automatisch uit, waardoor zij een geheel wordt met den wand van het ge maakte gat, terwijl in denzelfden tijd een schroefdraad zich gevormd heeft in de fibre (hennep), waardoor de schroef een absoluut stevige en blijvende bevestiging verkrijgt. De voordeelen van de rawlplug zijn: 1. Een absoluut hechte bevestiging. Een rawlplug no. 14 bevestigd in steen, houdt meer dan een V2 ton. Loswerken of krimpen onmogelijk. De nieuwe rawl plugs voor hef. bevestigen met houtdraad- bouten kunnen een trekkracht weerstaan van over de 4 ton. 2. Onzichtbaar na bevestiging. De diameter van de rawlplug is kleiner dan de kop van de schroef, en bedekt hierdoor het gemaakte gat. 3. Geen beschadiging van muren of de coraties. 4. Vakkennis onnoodig. Iedereen die een schroevendraaier kan hanteeren, is in staat bevestigingen te maken met rawlplugs. 5. Re-stand tegen elke temperatuur en klimaatswisseling. 6. Een schroef bevestigd door middel van een rawlplug kan zoo vele malen ■als het noodig is in- en uitgedraaid'wor- den. Dit komt doordat een volmaakte schroefdraad gemaakt is in de fibre (hen nep). 7. Economisch in het verwerken. 8. Een besparing van 75 pCt. aan tijd en geld in verhouding tot de oude methode. 9. Geven een absoluut stevige en blij vende bevestiging in alle materialen. Ideaal voor het maken van bevestigin gen in steen, beton, cement, marmer, tegels, metaal, bimeement, gipsplaten, drijfsf.een, mergelsteen enz. Rawlplugs zijn onmisbaar voor het be vestigen van otectrische gas- of sanitaire fittings, huizen, kabels, machines, leidin gen, steunen, kapstokken, schilderijen, kortom alle artikelen, die door middel van schroef, duim of lioutdraadbout bevestigd moeten worden. Ze worden gemaakt in alle maten, zoowel voor het bevestigen van de lichtste voorwerpen als zware machines. H oe bedoel d. Een klein schraal vrouwtje zegt tot een forschen slagersknecht, dat zij een stuk vleesch noodig1 heeft, voldoen de voor twee personen. De slagersknecht kijkt lachend op het vrouw tje neer en vraagt: Voor twee zooals u, of voor twee, zooals ik. Dat is verschil". Doorslaan van muren. In oen Belgisch blad staat het volgende middel om baksteenen waterdicht te maken. Neem 300 gram zeep op 1 liter water en strijk dit zeep water kokend op de goed droge, van stof gereinigde steenen. Laat de muur opdrogen en bestrijk voor de tweede maal met een kokende oplossing van 250 gram aluin op elke 5 liter water. Na het drogen, wordt geezegd, dat de steenen geen water meer zullen opnemen. Het middel is goedkoop ge noeg en allicht te probeeren. GOES. Geboren: Willemina, dochter vim Cornells Pieter van den Hoek en van Cornelia Pieternella Sinke. MIDDELBURG. Bevallen: M. J. ra« Riet, geb. Langejan, d. Gehuwd: P. Bostelaar, 24 jr en C. J. Schouten 18 jr. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Febr., 2.30 u. Berlijn 59.3059.84. Brussel belga 34.7934.84. Parijs 9.849.87. Londen 12.137/6—12.141/8- New-York 2.502.501/2- Goes, 1 Febr. 1927. Nieuwe Tarwe f 13.75f 14.80, Goud- gerst f 11.50f 12.60, Haver f9f 10, Kookerwten f 17.50f 22, Kroon erwten f 14f 23, Bruine Boonen f 10f 12.50. Aanvoer ruim met kalmen handel. Eieren per 100 stuks f 6.20, per 25 stuks f 1.55, winkelprijs 7i/2 ct. Boter per K.G. f 1.90, per halve K.G. f 0.95, winkelprijs f 1.05. Aanvoer fabrieksboter 84 pond, ver kocht a f 1.15. Poelederen A 5 ct. Eierenverkoop Onderafdeeling Zuid-Be- veland V.P.N. Aanvoer 20430 stuks. Prijs f 4.60—6.60 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3