ZoekMtjes. Uit de Provincie. tieaduizend gulden. De spoedige totstand koming van het nieuw tehuis werd mede mogelijk gemaakt door financieel en steun ran de Indische regeering en tal van particulieren. De eerst ingekomen gift voor éen bouw bestond uit royale bijdragen ran bezoekers van het Chr. Mil. Tehuis te Buitenzorg. Iadische mail per vliegtuig. De Nederlandsch-Indische Vereeniging voor Luchtvaart te Batavia organiseert na overleg met het Departement van Marine, een postvlucht, met een Dernier water vliegtuig van Soerabaja, Tandjong-Priok waar Sabang en terug, met het doel de mail van en naar Nederland over te brengen. Het ligt in de bedoeling te Sabang aansluiting te krijgen met de Slamat, die !4 April vandaar naar Nederland vertrekt, en met de Indrapoera, die 5 April uit Nederland arriveert. Op deze wijze zal de Indische mail anderhalven dag vóór het vertrek der mailboot uit Sabang nog verzonden kunnen worden. Bij Kon besluit is benoemd bij het reserve-personeel der landmacht bij het personeel van den geneeskundigen dienst tot reserve eerste-luitenant-tandarts de vaandrig J. G. Pott, van het 14e reg. infanterie. Gewijzigd postvervoer. In 't postvervoer op het eiland Tholen zal met 1 Febr. weder een verandering gebracht worden. Thans rijdt de postauto van Ber gen op Zoom naar Tholen enz. door naar Stavenisse en van hieruit wordt de post naar St. Annaland 3 maal daags door een fietsrijder vervoerd. Met ingang van morgen nu zal genoemde postauto van St. Maartensdijk binnen door eerst naar St. Annaland en zoo naar Stavenisse, drie maal daags, rijden, zoodat de dienst per rijwiel van Stavenisse naar St. Anna- land dan opgeheven wordt. Chr. Sociale Landdag. In de E.aterdagmiddag te Middelburg gehouden Tergadering van het Chr. Comité voor Chr. Sociale Landdagen op Walcheren, waarbij zijn aangesloten de Clir. Besturen bonden en Chr. Sociale Bonden en Chr. Landarbeidersvereenigingen op Walcheren, werd besloten dit jaar den 6en Socialen Landdag te houden op Hemelvaartsdag op ®en terrein nabij de „Griffioen" te Mid delburg. Middelburg. Gisterenmiddag geraakte op het Bolwerk nabij de Branderijmolengang de auto van den heer V. zoo diep in de modder, dat zij niet verder kon. Een ter hulp geroepen autohandelaar spande een andere auto voor die van den heer V. en wist deze zoo uit de benarde positie te ver lossen. Een verharding van dit deel van het Bolwerk, het eenige dat met voertuigen bereden mag worden, ware zeker het over wegen waard. Is een verharding als op de Singels ook mogelijk? Dat alle vinders van gevonden voorwerpen nog niet weten, dat zij het gevondene op het politiebureau dienen te bezorgen, moge blijken uit het feit, dat pen Hongaarsch meisje in Middelburg, op [Woensdag 1.1. een nieuw handtaschje met inhoud verloor, hetwelk tot heden niet is bezorgd. Goes. Afscheid Inspecteur P. O. Lab rijn. Zaterdagmiddag verzamel den zich in het Rrjkskantorengebouw, Ra velijn, de administratieve en actieve amb tenaren bij 's Rijks directe belastingen, om afscheid te nemen van hun vertrek- kenden Inspecteur, den heer P. Labrijn. Dat de scheidende chef zich een blijven de plaats heeft weten te veroveren in de harten zijner ambtenaren, bleek al te zeer uit de aanwezigheid van alle groepen in zijn inspectie en in niet mindere mate bleek de groote verknochtheid aan hun superieur uit de warme toespraken die dosor verschillende ambtenaren werden ge- honden. Door den heer J. H. Jacobs, chef de bureau, 'werd den scheidenden Inspecteur, namens het gansche perso neel, een electrische bureaulamp aange boden. Spr. zei o.a.: Het bericht .van uwe benoeming te Lei den werd door ons met zeer gemengde gevoelens ontvangen. Eenerzijds gunnen wij U allen, zonder uitzondering, de ver vulling van Uwen wensch; anderzijds zijn we egoïstisch genoeg aan ons zelf te denken en betreuren we Uw heengaan ten zeerste. Immers, in de ruim 8 jaar, welke U hier als Inspecteur zijt werkzaam geweest, bebt U zich doen kennen, als een hu maan chef niet alleen, doch ook als be langstellend vriend, van welke eigenschap U meermalen blijk gaaft door in onze huiselijke omstandigheden belang te stel len en daarin mede te leven. U hiervoor te danken en, ook U me vrouw, nog eens voor het laatst de hand te drukken, is het doel van deze sa menkomst. Ik verzoek U deze bureaulamp, welke ik de eer heb U namens het gansche personeel aan te bieden, te willen aan vaarden, als een bewijs van hoogachting en erkentelijkheid, voor hetgeen U voor pns allen, tijdens Uw verblijf te Goes, zijt geweest. Moge het U en Uw echtgenoote in Uwe nieuwe woonplaats in alle opzichten wel gaan. Achtereenvolgens voerden het woord de heeren E. de Guchteneire, kommies le kl. te Goes, L. La Rose, ontvanger te Goes, en J. Snoodijk, kommied le kl. te (Wolphaartsdijk, terwijl aan mevrouw La brijn door de rijksklerk mej. J. Snoodijk bloemen werden aangeboden. De heer Labrijn was door de spontane hulde diep getroffen en dankte, onder den indruk, vöor de bewezen hartelijk heid. Hij wenschte den ambtenaren in hun verdere loopbaan veel goeds toe, waarna zij door den heer en mevrouw Labrijn werden onthaald. Het W oh lmutli-a p p araat. Dit apparaat, dat berust op de ontdekte ge neeskracht in de electriciteit, heeft zich, in de zeven jaren dat het te bekomen is, veel bekendheid weten te verwerven, wat voornamelijk te danken is aan de overtuigend goede resultaten, die er mede bereikt werden. Zaterdag heeft in hotel Centraal, de heer Feij, deskundige van de Mijdie ge noemd apparaat verhandelt, bijgestaan door een gediplomeerd verpleegster, een demonstratie gegeven, die voor ieder toe gankelijk was. In tegenstelling met de electricoer-ma- chines, geeft het Wohbnutb-apparaat, ook bij de hoogste spanning, geen schokken. De droge batterijen, die ongeveer 3 jaar werken, stralen een galvanischen zwak stroom uit, die heilzaam op het geheele lichaam inwerkt, en alle mogelijke spier en gewrichtspijnen doet verminderen en genezen. De Maatschappij die reeds 450.000 van deze apparaten plaatste, waarvan een 100.000 in Nederland, is uitermate bil lijk in haar condities, zooals ons werd verzekerd. De toestellen kunnen ook ge huurd worden, een lijvig handboek wordt cadeau gegeven en bovendien is er ge neeskundige controle op de gebruikers, door doktoren en gediplomeerde verpleeg sters. De hoofdvertegenwoordiger voor deze Omgeving is de heer W. J. Rartelse te Kloetinge. Kloetinge. Toen de landbouwer de D. Zondagmorgen om 8 uur zijn schaap naar de weide had gebracht en een half uur later nog eens ging kijken, kwam hij tot de ontdekking, dat de twee honden van den bakker BI. het schaap aan het af maken waren. Bij zijn komst namen de bonden de vlucht. Doch zij hadden het schaap zoo toegetakeld, dat het afgemaakt moest worden. Uit bovenstaande blijkt de wenscbelijkheid, om deze gevaarlijke hon den een muilband aan te doen. Vlis8ingen. Gisteren kwamen met de mailboot der Zeeland niet minder dan 1500 zakken post mede, waarvan een gevolg was, dat de mailtrein met een klein uur vertraging vertrok. Kapelle. In haar eigen gebouw kwam de vereeniging tot stichting en instand houding van een Chr. Bewaarschool in jaarvergadering bijeen. De voorz. Us A. Scheele, was dank baar gestemd, ziende op het vele dat was verkregen: een nieuw gebouw met ruime lokalen, en een inventaris die aan gevuld kon worden. Het spijt Spr. echter dat niet meer ouders aanwezig zijn, hoe wel toch mag worden geconstateerd, dat deze school de liefde der ouders bezit. Tweemaal werden in 1926 de kinderen getracteerd en werd een openbare les gegeven, die met. groote belangstelling door de ouders werd bijgewoond. Do secr. Th. Possen roemde de resultaten zoowel als de methode van onderwijs, die zelfs tloor vakkundigen werd geprezen. Alle lof zwaaide spr. toe aan het per soneel, dat zooveel wist te bereiken met de leerlingen. Het aantal leerlingen varieerde van 40 tot 45. lederen dag kunnen leerlingen aangenomen worden, mits de leeftijd van drie gaar is bereikt. Do penningm. Joz. de Jager, moest een nadeelig saldo boeken van f 178.94. Bezuinigen indien maar mogelijk is al- zoo eerste eisch. Maar ook dient verhoo ging van bijdragen en gemeentesubsidi© niet uit to blijven, wil men dit zoo be geerde en onmisbaar geworden böwaar- schoolonderwijs behouden. De voorloopige begrooting 1927 koin niet anders dan met een tekort geraamd worden. Herkozen werden de aftreden de bestuursleden Th. Possen (secr.) en M. de Looze. Het Ned. Herv. Kerkelijk Zangkoor hield in het lokaal „Obadja" een openbare vergadering, die onder leiding stond van den voorzitter J. v. d. Vliet, welke een har telijk welkomstwoord richtte tot de talrijk opgekomenen. Dr J. D. Schmidt sprak een pakkend openingswoord. Voordrachten werden geleverd, samenspraken uitgevoerd en vooral viel de zang zeer in den smaak van de aanwezigen. Voortreffelijk werd ge zongen het nummertje, begeleid met orgel, „Een huis met rozen". Het slot van het programma was een tableau, voorstellende de vier jaargetijden, waarbij door enkele dames uit het koor gezongen werd het be kende Gezang: Uren, dagen, maanden, ja ren, enz. Vrijdagavond vergaderde alhier de Ring Z.-B. Oost van Geref. J.V. Nadat de voorzitter deze vergadering op de gebrui kelijke wijze geopend had, leverde vr. Ze- gers van Kapelle een inleiding over „Het doel der J.V.". Onder de vele problemen waarvoor wij in onzen tijd geplaatst wor den, rekende inleider ook dat der Jeugd organisaties. De J.V. heeft een wel om schreven doel, n.l. om haar leden te vor men voor het komende leven. Daartoe is het bestudeeren der Calvinistische begin selen noodzakelijk. Na de pauze was heit woord aan vr. Rui tenbeek met zijn inleiding „Onze houding tegenover de moderne jeugdbeweging". In leider wees er op, dat er een tijd geweest is, dat er met verachting en bespotting op onze organisatie werd neergezien. Thans echter zijn, gedachtig aan het woord: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, de rollen omgekeerd. De verachting heeft plaats ge maakt voor bewondering en zoo is men van de overzijde ons voorbeeld gaan vol gen. De beginselen van beide organisaties staan lijnrecht tegenover elkaar. Op beide inleidingen volgde een zeer ge animeerde bespreking, waarna deze druk bezochte vergadering met dankgebed werd gesloten. Hansweeri. Zaterdag heeft op de Schel de nabij Bath een aanvaring plaats gehad tusschen de uitgaande Engelsche zeeboot „Duudrennan" en de binnenkomende Ita- liaansche zeeboot „Tassa", waarbij beide schepen belangrijke averij bekwamen en eerstgenoemde zoo erg, dat zij, om zinken te voorkomen, op de slikken omboog moest worden gezet. Men zal trachten het schip daar voorloopig dicht te maken. Gisterenavond is het Nederlandsche sleepschip „W. van Driel 45" tegen het remmingwerk van de Postbrug gevaren, waardoor dit ernstig beschadigd werd. Na dat ten genoege-van den waterstaat was borg gesteld, heeft het schip de reis kun nen voortzetten. Het schip „Nautilus 4" is te Wemel- dinge tegen het steiger gevaren, waardoor dit beschadigd werd en het schip de reis niet kon voortzetten alvorens te hebben borg gesteld. Het schip zelf bekwam geen noemenswaardige schade. 's-Heer Abtskefke. Vrijdagavond werd in de O. L. school alhier een drukbezochte ouderavond gehouden. Het hoofd dei- school wees in een kort openingswoord op de eisch en die het onderwijs in deze dagen stelt en dat mede daarom alle ouderwetsche denkbeelden moeten worden prijsgegeven en onze oogen gericht moeten worden op de toekomst, omdat ook dan van den mensch meer zal worden geëischt dan nu het geval is. Hij dankte B. en W. die ook ter vergadering waren voor de middelen om het onderwijs op peil te kunnen brengen. Eerst werd door de kin deren der hoogste klassen gezongen. Prachtig klonken die kinderstemmen. Na een oogenblik rust volgde een gym- nastiekuitvoering door enkele meisjes en daarna was er de gelegenheid om het schoolwerk te bezichtigen. Mooi was voor al het teekenwerk der oudste leerlingen. De ouders en aanwezigen waren vol lof over het werk van het personeel der school en het gepresteerde' door de kin deren. De avond werd wonderlijk genoeg geslo ten door een tooneelvoorstelling. Wat men al niet tot een ouder-avond rekent! Wolphaartsdijk. Zaterdagavond hield de afd. der Centrale Tuinbouwvereeniging al hier een vergadering. Besproken werd o.m. het vervoer van groenten naar de veiling, hetwelk werd opgedragen aan Joh. van den Berge, die per vrachtauto de groenten bij de verschillende leveranciers zal opha len en naar de veiling vervoeren. Verder werd besproken aankoop van plantgoed. Het bleek, dat de benoodigde hoeveelheid, die gedurende de vergadering werd be steld, kan gelëvei-d worden door de leden der vereeniging en er nog een groot kwan tum hloemkoolplanten over is. lerseke. Door de Rijkspolitie is tegen ze keren B. van Rotterdam proces-verbaal opgemaakt wegens afleveren van waren (sigaren) onder een merk waarop een an der recht heeft. Vrijdagavond hield de varkenshond „Voorzorg" alhier onder voorzitterschap van den heer J. Padmos Sr. zijn jaarver gadering. Aanwezig 17 leden. Het ledental was in 'tafgeloopen jaar met 7 toegeno men. De ontvangsten bedroegen met vo rige saldi f 1248,97, de uitgaven f418,55, saldo f 830,42. De aftredende bestuursle den M. de Jonge, W. D. van Oosten en W. J. van Oeveren werden herkozen. In 't af- geloopen jaar werden 13 varkens uit nood geslacht of als gestorven aangegeven. Waarde. Vrijdagavond vergaderde de Varkenshond „Nieuwe Hulp". Aanwezig 31 van de 43 leden. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er was ontvangen f 479.81, uitgegeven f 487.46, al- zoo een kwaad slot van f7.65, dit afge trokken van het goed slot 1925 was er begin 1927 in kas f438.41. De aftredende bestuursleden Jan Bom, A. Dek, C. Klap C. Kommels, en A. Blaauwkamer werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. Ook werd besloten in het jaar 1927 voor een varken 12 ct. per week te betalen. Domburg. Vrijdag hield de Coöp. Ver- bruiksvereeniging „Ons Belang" haar acht ste jaarvergadering. Gedurende het ver- loopen boekjaar stegen de inkomsten de zer vereeniging met f 2500, zoodat haar omzet over dit boekjaar bedroeg ruim f35000. Na afschrijvingen en aflossing hield zij nog ter beschikking harer leden 5 pet. over op heit verbruik, waartoe in deze vergadering ook besloten werd, dit bedrag aan dividend uit to keeren. Her kozen werden als bestuursleden J. Corré, G. Provoost en C. Geldof. Als commissa rissen werden herkozen J. Maas Jz. en W. Passen ier. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen W. Baard. Het ledental dezer ver eeniging ging dit jaar voor noch achter uit. Zij telde op het einde hiervan 114 leden. Voor de vereeniging een gunstig jaar. Vrijdagavond vergaderde het zieken fonds „Onderlinge Hulp". Tegenwoordig 68 leden. Uit het verslag van den Pen ningmeester bleek, dat ontvangen was over 1926 f 1260,53. De uitkeering aan zieke leden bedroeg f 1508. De uitgaven bedroegen f 1614,341/2- De kas sloot met een nadeelig slot van f 350,811/2- Als ge volg van dit tekort werd besloten de contributie met 5 cent per lid te ver- hoogen, zoodat voortaan f0,20 contributie per weiek zal worden geheven. Goedgevon den werd om aan leden die als patiënt in een ziekenhuis worden verpleegd, 50 pet. op liet ziekengeld te verstrekken. Vervolgens werden de heeren C. Geldof, P. Dourlerjn, P. Brand, A. Pïovoost en M. Reijnhoudt Jr. aangewezen als com missieleden om te onderzoeken naar de levensvatbaarheid van een op te richten ziekenbus. Wegens het bedanken van A. Baard als commissaris werd de heer W. Maas in diens plaats gekozen. Arnemuiden. Zaterdagavond hield de Chr. Jongelingsvereemgmg „Maranatha" haar jaarlijkscbe propaganda-avond in één der lokalen der O. L. school. De op komst was zoo goed, dat het lokaal over vol was en velen zich met een staan plaats tevreden moesten stellen. Na ope ning sprak de voorzitter eenige woor den van welkom. Daarna werden opge voerd, drie samenspraken en twee voor drachten. Twee leden der vereeniging brachten een opstel ten gehoore, n.l. een Vaderlandsch Opstel, over den dood van Jan en Gomelis de Wit, en een bijbel- onderwerp over Mattheus 25 eerste ge deelte. Nadat nog eenige zangstukjes ten gehoore waren gebracht, werd door den voorzitter, een woord van dank gericht tot de aanwezigen, in het bijzonder aan de fam. de Visser, die zoo bereidwillig was geweest, hun orgel af te staan voor dezen avond. De collecte bij den uitgang gehouden, voor den nood in de Drentsche Venen bracht op f 4.38. St. Laurens. Toen de landbouwer K. al hier Zaterdagmorgen met paard en wagen uit Middelburg naar huis reed, werd hij geruimen tijd gevolgd door een auto, die geregeld signalen gaf om te kunnen voor bijrijden. Bij het Hoogelandsche wegje werd hef paard scliuchtig, het tuig brak, waarna het paard er alleen van door ging, met het gevolg, dat de wagen in een sloot terecht kwam. K. en zijn zoon geraakten beiden te water, doch bekwamen geen let sel. Met den schrik en een nat pak kwamen ze vrij. Bigjekerke. De A.R. Kiesvereen. alhier kwam Vrijdagavond voor de tweede maal in dezen winter bijeen. De aftredende be- stuursleden D. Ctoppoolse en J. Janse werden herkozen. Ook werd de volgende lijst van candidaten voor de a.s. Statenverkiezing vastgesteld: 1. G. v. d. Putte, 2. P. G. Laernoies, 3. CL Boone, 4. L. Simonse, 5. O. Polderman, 6- J. Koppejean, 7. D. de Buck, 8 A. Melis. Veere. Vrijdagavond, vergaderde de kies- vereeniging. De voorz. dhr W. de Wolf opende op gebruikelijke wijze. Hierna werd een herstemming gehouden voor no. 2 der candidatenlijst. Daarna volgde een referaat over „de Coalitie en die verbro ken" door dhr A. P, Wouters Jz. Een leerzame bespreking volgde hierop. N. en St. Joosland. Vrijdagavond werd de jaarlijksche alg. vergadering gehou den van het zieken- en pensioenfonds „N. en St. Joosland". De voorz. herinnert bij de opening aan het feit, dat het fonds dit jaar 30 jaar bestaat; dat de secr. en penningm1. hun functies dan 30 jaar belangeloos en tot groote tevredenheid van leden en bes gunstigers hebben waargenomen, waar voor hij hun dan ook hartelijk dank be tuigt. Hij feliciteert de vereen, niet dit ju- bilé, hoopt dat 1927 gunstiger mag zijn dan 1926, in welk jaar de griep voor ons fonds ongunstig heeft gewerkt. Verder deelt hij mede dat de penningm. dhr J. Baas zich niet meer voor een herbenoe ming beschikbaar stelt wegens zijn leef tijd. Ooir spreekt de voorz eenige waar- deerende woorden ten opzichte van het overleden bestuurslid W. J. Boone. Op verzoek van het Prov. Instuur der Ziekenkassen wordt besloten inplaats van de voorgeschreven bijdrage van 5 cent per lid, voor 1927 6 cent per lid bij te dra gen in de algemeene kosten. Daarna brengt de penningmeester zijn 30e jaarverslag uit, waaruit o.m. blijkt: ■dat op 1 Januari 1926 het fonds bestond uit 152 leden en 45 begunstigers; in 1926 kwamen er 13 leden en 2 begunstigers bij; daartegenover verminderde het aantal le* den met 8 en dat der begunstigers met 4, zoodat er op 1 Januari 1927 waren 157 leden en 43 begunstigers. Ontvan gen was f 1725.77 en uitgegeven f2363.77, zoodat er een nadeelig saldo is van f638. Het maatschappelijk kapitaal bedroeg op 1 Jan. 1927 f2845.93V2. Aan 53 personen was uitgekeerd voor ziekte f2258.90, ter wijl aan de erfgenamen van 4 overleden leden werd uitbetaald f40. Als leden der financieele commissie werden herkozen de heeren O. M. Roo- zemond, M. Joosse en P. de Klerk, allen bij acclamatie. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Polderdijk en R. Goedhart en in de plaats van dhr J. Baas werd geko zen dhr P. Dingemanse Az. In de vacature Boone werd gekozen dhr M. Dellebeke. Onder algemeene instemming stelde een der leden voor den penningmeester ©en aandenken aan te bieden, voor bet vele en nuttige werk dat hij 30 jaar voor het fonds heeft gedaan. Ten slotte gaf de secr. dhr F. P. Pol derdijk nog een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen uit het laatste 5-jarige tijdvak, in aansluiting met hetgeen vroeger reeds vermeld is over het eerste 25-jarige tijdvak hij de herdenking daar van. Gedurende het 30-jarig bestaan is totaal uitgegeven f 24518.90, waaruit het groote nut van het fonds duidelijk blijkt. In dien tijd overleden 45 leden en 17 be gunstigers. Staande de vergadering wer den nog 4 nieuwe leden opgegeven. Aanwezig waren 76 leden en begunsti gers. Na afloop der alg. vergadering werd door het bestuur tot penningmeester ge kozen dhr P. Dingemanse Az. Op Donderdag 27 dezer hield de Geitenfokvereen. alhier haar jaarlijksche Dat was een goed bericht de voria, week uit Oostburg. In tegenstelling met andere streken y> Zeeland werd in 1925 in den Statenkrjr, Sluis het Anti-revolutionaire stemméj cijfer niet onbelangrijk opgevoerd en t_ werd gemeld, dat voor Cadzand, Riei]>' vliet, Retranchement en Zuidzande nieuwe Kiesvereeniging is opgericht. Onze mannen kunnen /Laar niet va- groote dingen spreken. Hunne bracht ii klein. Het aantal medestanders gerij,' en de tegenstand sterk. Toch behoeft dit niet te ontmoedig» als yan de belijders in deze omgr.yLV geldt wat van de gemeente te Filadelfi! geschreven staat: Gij hebt mijn woorj bewaard en hebt mijnen naam niet ver loochend. Moge de nieuwe Kiesvereeniging groei® en bloeien, vinde zij een geopende deur en worde het haar gegeven, veel te doet voor cle verbreiding van onze Anti-revo lutionaire beginselen. OPMERKER alg. vergadering, onder voorzitterschap van dhr J. Poppe VVz. Uit het verslap van den secr.-penningm. bleek, dat j. vereen. 64 leden telt met 3 donateur; houdende plm. 80 geiten, waaronder i P.V. stamboek geiten en een flink aantal geiten die in het Plaatselijk Stamboek zijt ingeschreven. Van voornoemde geiten zai zooveel mogelijk getracht worden jonge geitjes aan te kweeken. Hoewel het boek jaar sloot met een nadeelig saldo yk f 12.51 kon inen toch zeer tevreden zijn, omtrent den geitenstapel. Als bestuuis lid werd herkozen dhr Janus Joosse, ah bokhouder dhr M. Dellebeke, als afgev, naar de P.V. M. Dellebeke en als bode J. Reijnoudt. Besloten werd op de tt houden tentoonstelling, gezien de toestand van de kas, geen geldprijzen beschikbaai te stellen. Zootetentfe. Vrijdag j.l. gaf het Chr. Fanfarecorps „Luctor et Emergo" in de Ghr. School haar 4e openbare uitvoering voor donateurs en publiek. Dhr D. le Cm eere-voorz. der vereen., wees er op, dal het eigenlijk een jubileumuitvoering is, aangezien het in November 1.1. 5 jaar geleden is, dat deze vereen, is opgericht, In 't kort deed spreker uitkomen, wat zoo- al in deze 5 jaar is gebeurd. Voornamelijk werd gewezen op de animo van den ijverigen directeur dhr Geijsen uit Vlis- singen. Spr. hoopt dat dhr Geijsen nop lang voor onze vereen, zal mogen werk zaam zijn. Daarna werd het progamma op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Door dhr le öoq werd aan het einde dei uitvoering nog een woord van dank go richt tot directeur en leden. Het was een welgeslaagde uitvoering. Dreischor. Een dezer dagen had de rijwielhandelaar T. alhier eenige rijwielen buiten tegen de muur van zijn gebouw geplaatst. Toen hij een poos later een rijwiel wilde nemen, bleek het belasting- plaatje daarvan te zijn ontvreemd, be nevens een plaatje van een andeir rijwiel. Bij de politie werd aangifte gedaan. Deze stelde een onderzoek in en het mocht haar gelukken den dader die reeds m plaatje voor f 1.50 verkocht, en het an dere nog in zijn bezit had op te spo ren. Axel. Vrijdagmorgen had de werkman M. v. D. bij het uithakken van topboo- men, nabij het buurtschap Spui, het on geluk, uit een dier boomen te vallen, waarbij hij behalve verschillende kneu zingen, enkele ribben brak, benevens hel sleutelbeen en een schouderblad. Over brenging naar het ziekenhuis was noodij -Bij het vullen van een autoresemir met benzine, waarbij een carbidlamp hls lichtbron dienst deed, haid de chauffeui J. v. T. het ongeluk, dat de benzinegas- sen door de carbidvlam- werden aangetast, zoodat plotseling een uitslaande vlam ont stond, die zich ook aan de- auto mee deelde. Gelukkig had de chauffeur zoo veel tegenwoordigheid van geest, dat hij direct een jas over de vlammen aai de auto wierp, waardoor deze doofden ei toen bluschte hij de benzinebus en caf bid lamp, zoodat voorkomen werd, dat dj brand zich uitbreidde. De chauffeur zei! was er het ergst aan toe, 'daar hij to vige brandwonden opliep. (M. OU Van socialistische zijde wordt oot ook hier hard gewerkt. Blijkens een mede' deeling in „Het Volk" werd na zes avoe den huisbezoek het aantal partijleden ver dubbeld en werden 8 nieuwe abonne! voor „Het Volk" ingeschreven. Zij deze mededeeling voor onze vrieJ' den een prikkel om met niet minder IF te arbeiden, voor de uitbreiding van ofl® beginselen en de versterking van den18 vloed van onze peis. Terneuzem Donderdag a.s. te 10 vim. vergadert de gemeenteraad. Pun^1 van behandeling zijn o.a.; Voorstel vairi en W. tot aankoop van verschillende peI ceelen grond in de Axelsche straat. Id'/ tot aankoop van een perceeltje grond v» de N.V. „De Hoop" en een van heer G. F. P. van der Peijl alhier. W tot overname van een straat van het Idem om aan dhr II. H. A. BauffC1j te Hulst vergunning te verleenen een rio° te leggen in gemeentegrond. Idem oma' den agent rechercheur van politie gratificatie te verleenen van f75 P maand voor de waarneming van de 1 trekking van inspecteur van politie. Id om aan den heer A. O. de Don® een gratificatie te verleenen van £F per maand, voor de waarneming

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 2