Laatste Berichten. Telegram Laad- a TnMwaw. MarktberieMeo. FtoucMfe BeriGhten. Aantetedinpn. -p, moeilijkheden In Polen brachten a,- en baar familie bierheen. Met de so- faTo middelen, waarover het gezin be- hikte slaagde men er in, de kinderen een "ntellec'tueele en religieuze ontwikkeling te ven is cleze vr0UW op i°nSen leeftijd fpJm-nkt en zullen man en kinderen de zorgzame echtgenoote en liefdevolle moe der moeten missen. Ten slotte wenschte spr. een eere-saluut ,p brengen aan deze' vrouw, dat zij in vre- moge gekomen zijn in hoogere sferen en "del leven, in het belang van haar dierbaar daar de belooniug zal ontvangen voor haar aezin Wij nemen thans afscheid van dit edei- mensch, zoo besloot de rabbijn zijn gedachtenisrede, die groote ontroe ring wekte. Hierna' trad de stoet onder het uitspre ken van gebeden naar de groeve, waar de vader, het zoontje en verdere familieleden van de verslagene luid weenend eenige schoppen zand op de kist wierpen. Nadat men in het lijkenhuisje nog ge beden had voor de zielerust en ook de zoon een gebed voor zijn moeder had uitgespro ten.'was de plechtigheid afgeloopen, die alle aanwezigen diep had geroerd. He politie heeft nog steeds geen spoor van den dader kunnen ontdekken. Bij het ziekenhuis en op de begraafplaats was een oroot aantal rechercheurs van politie on der de aanwezigen, omdat het wel eens is voorgekomen, dat een misdadiger bij de begrafenis van zijn slachtoffer tegenwoor dig was. Ook deze activiteit van de politie b^ft, voor zoover tot nog toe bekend, geen resultaat opgeleverd. He politie ontvangt nog steeds tal van mondelinge en schriftelijke mededeelingen, welke misschien met deze moordzaak in verband kunnen staan. Ongeluk. Een 4-jarig meisje te Oss, dat ten huize van haar grootouders te Ravenstein logeerde en daar in een pot ko kend water gevallen was, is aan de gevol gen overleden. Door een stier aangeval len. Toen de landbouwer F. Smit te Schoonvelde als naar gewoonte den stier wilde voederen, werd hij onverwachts door bet dier aangevallen. In half bewusteloo- zen toestand werd hij opgenomen door de buisgenooten. Onmiddellijk werd een dok ter ontboden, welke constateerde dat be halve inwendige kneuzingen een vijftal ribben waren gebroken. Noodlanding. Gister is een Duitsch drie-motorig Junkersvliegtuig on-' derweg van Hamburg naar Amsterdam, onder Ommen geland, daar het in verband met de ongunstige weersomstandigheden zijn reis niet voortzetten kon. Eveneens is eenzelfde type vliegtuig onderweg van Ber lijn naar Amsterdam bij Nordhorn in Duitschland moeten landen, eveneens in velband met de weersgesteldheid. In beide gevallen had de landing een vlot verloop en konden de. passagiers hun reis met an dere middelen voortzetten. De berooving van f 180.000. Indertijd werden mededeelingen gedaan, dat een Nederlander in Zwitserland het slachtoffer was geworden van een brutale berooving. Onder mooie voorwendsels wis ten eenige personen onzen landgenoot te bewegen geld uit Nederland te laten ko men voor een maatschappij, die te Wee- nen zou worden opgericht. Toen hij het geld bij zich had, hebben ze hem bedwelmd en -ze zijn toen spoorloos verdwenen met medeneming van f 180.000. De Amster damsdie recherche heeft, voor zoover het ons land betreft het onderzoek in deze zaak. Naar wij vernemen is te Haarlem een biljet van f 1000 bij een bankinstelling ontvangen, dat afkomstig was van deze be rooving. Daarvan is bij de politie aangifte gedaan. Bij informatie bij de Amsterdam- sche recherche bleek, dat ook in eenige andere Nederlandsche steden bankbiljet ten «ju uitgegeven, die afkomstig' waren van deze f 180.000. Tot heden heeft het door de Amsterdamsche recherche inge stelde onderzoek nog geen nader licht in doze zaak kunnen brengen. Autobus in brand gevlo den. Gisteren is een autobus, welke den dienst onderhoudt tusschen Zaltbommel en Tie{, in. de nabijheid van Rossum in brand gevlogen. In den auto zaten geen passa- Sffis. De twee chauffeurs, die in den auto zaten wisten zich nog tijdig in veiligheid te stollen, waarna het voertuig van den Waaldijk afreed. De postzakken, die in den *agen werden vervoerd, konden worden gered. Een gemeene streek. Gister avond hebben eenige onverlaten te Amster- "teJa in de nabijheid van de garages in het axihedrijf, welke in het conflict met de chauffeurs betrokken zijn, met kwistige kopspijkers op het wegdek gestrooid, en ander met de bedoeling, handen- peca te veroorzaken bij die taxies, welke oor nieuw personeel worden bediend. Met onbezonnen daad werd slechts dit be- dat tal van wielrijders ten gevolge jte net springen hunner banden, gedwon- berden hun weg te voet af te leggen. fa po^6 n°g' niet gelukt de daders Pakken te krijgen. Echte helden, flinke, ""tedige kerels zijn toch die roode stakers! ri~~ 100.000ste inwoner van omjagen. B. en W. van Groningen oen gemeenteraad voor, den jong- Grrav0116' c^e a^s 100.000ste inwoner van Vanfofv)11 worc^ ingeschreven een dotatie WpJ 'e g6Ven en tevens een zilveren bentxy651 ^°rk' waarin datum en jaartal, Ypaty/31"' waPen der gemeente gegra- 9ftr<y W011' Over de som zal het kind km IQOf?n. beschikken als het den leef- een ^aar beeft bereikt en dan voor Roestemming die B. en W. moeten goed je- zielental van Groningen be- 1 Jan. j.l. 99,587. Het accres is het vorige jaar ongeveer 1650 geweest, zoodat de 100.000ste inwoner vóór 1 April ver wacht kan worden. De Bergense he inbrekers ben d e. De twee jeugdige Bergenaars, die door de politie zijn gearresteerd onder ver denking schuldig te zijn aan verschillende inbraken, den laatsten tijd in Bergen (N.- II.) gepleegd, hebben bij het verhoor voor de politie bekend. Zij hebben in verschil lende leegstaande villa's ingebroken. De Alkmaarsche politie had ontdekt dat een jeugdige inwoner van Bergen een gou den horloge, uit het pension „Holland" ge stolen, Maandagavond bij een goudsmid te Alkmaar te koop had aangeboden. De po litie yan Bergen, hiervan in kennis ge steld, arresteerde hem nog dienzelfden avond. Hij bekende dat hij met twee ande ren, die hij noemde, in acht villa's en pen sions te Bergen had ingebroken. Een hun ner werd eveneens direct gearresteerd in een schoollokaal, waar hij kalm 'aan het gynmastiseeren was. Ook hij bekende. De eerste gearresteerde had als plaats waar de buit verborgen was, de muziek tent aan de Hoflaan genoemd, de tweede wees een andere plek aan. Toen daar een onderzoek werd ingesteld wist hij te ont snappen, doch spoedig viel hij op een wei land weer in handen der politie. Intusschen had in den nacht van Maan dag op Dinsdag de gemeente-veldwachter Van der Kerk een onderzoek ingesteld on der de muziektent. In de nabijheid zat de andere Bergenaar gehurkt. Deze loste met een revolver, uit de villa „Amazone" ge stolen, een schot op den veldwachter, die echter slechts een lichte ontvelling kreeg. De veldwachter maakte nu ook van zijn re volver gebruik, doch de jongen was reeds in het bosch ontsnapt. De veldwachter vond onder de tent na genoeg al het uit de villa's ontvreemde. Een heele inventaris, die per auto werd ge bracht naar het bureau, waar de bestole nen hun eigendommen herkenden. De ongerustheid onder de villa-bewo ners van Bergen is eindelijk geweken. Ook de villa „Russenduin" te Bergen aan Zee was als opslagplaats gebezigd. Een groote stapel goederen is daar in den kelder door de politie aangetroffen. Tijdens het verhoor van de twee verdachten kwam steeds meer aan het licht. Donderdagmor gen is in een kuil aan den Uilenvangers- weg in de duinen een heele voorraad goe deren aangetroffen. Vermoedelijk is ook op andere plaatsen een en ander verstopt. Gebleken is, dat de verdachte T., wanneer hij op nachtelijk avontuur uit was een ge laden revolver bij zich droeg, die hij zijn ouders op den zolder door de politie ge vonden is. Dit wapen werd ontvreemd bij den heer Kooy, terwijl de revolver die de nog voortvluchtige B. bij zich had, bij den heer Vosmaer gestolen werd. Het moet in hun bedoeling gelegen hebben, om als zij bij hun nachtelijke rooftochten overvallen werden er direct op los te schieten. Een geheimzinnige zaak. De heer K., leider van een particulier re cherche-bureau te Den Haag, heeft gister nacht bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een portefeuille, inhouden de f 273, welke vermissing hij zou hebben geconstateerd, nadat hij in een café ster ken drank had gebruikt, na afloop waar van hij meende te zijn vergiftigd, omdat hij een persoonlijk onderzoek inzake den moord aan het Bezuidenhout op zich heeft genomen, waarmode hij den vorigen dag doende zou zijn geweest. Zijn toestand was op dat nachtelijk moment omstreeks 12 a 1 uur van dien aard, dat hij door twee personen moest worden thuis gebracht. Later is hij naar het Ziekenhuis overge bracht, waar hij, nadat zijn maag was uit gespoeld, niet langer wenschte te verblij ven. De heer Iv. is daarna te voet naar huis gegaan. Het onderzoek naar de ver miste portefeuille heeft nog geen resultaat opgeleverd. - Brutale overval. Terwijl de kaartjesverkoopster van het station „Vau- girard" van de Noord-Zuid te Parijs haar kas opmaakte, traden plotseling twee ge wapende bandieten haar kantoor binnen en terwijl de een haar met ziin revolver in bedwang hield, greep de ander in alle haast enkele bundels papiergeld, waarop zij er vandoor gingen. De bureauliste, die haar tegenwoordigheid van geest had be houden, achtervolgde ze, terwijl op haar hulpgeroep een aantal werklieden kwamen toesnellen. Voor ze evenwel begrepen wat er gaande Was waren de brutale roovers met hun bezit, een bedrag van naar schat ting een kleine duizend francs, in de duis ternis verdwenen. Seinwachter doodgeble- v e n. De machinist van een voorbijrijden de n goederentrein bemerkte, dicht bij Mer- sebnrg, dat de hoornen van een overweg, die gesloten moesten «ijn, open stonden. Hij liet zijn trein stoppen en trof bij onder zoek den seinwachter in zijn blokhuis dood aan door het inademen van kolendamp. De ex-agenten inbrekers.. De politie te Rotterdam zet nog onver moeid haar onderzoek door in de zaak van de gestolen sieraden, in verband waarmede o.a. de agent B. die inmiddels ontslagen is en de al eerder ontslagen agent W, gear resteerd zijn. B., die met de andere ver dachten in het Huis van Bewaring zit op gesloten, heeft intusschen een volledige be kentenis afgelegd. De zilveren en gouden voorwerpen destijds in beslag genomen zijn voor het grootste gedeelte door belangheb benden herkend en het is gebleken dat de voorwerpen afkomstig zijn van diefstallen, gepleegd te Hillegersberg, Bloemendaal en Vlaardingen. Geen politieman meer zon der radio. Wanneer de proefnemingen met succes bekroond worden, zal het hoofd der politie in den Amerikaanschen staat New-Jersey, alle agenten laten voorzien van kleine eenlamps-toestellen voor radio telefonie, waardoor zij zich in verbinding zullen kunnen stellen met 't hoofdbureau van politie. De toestellen zullen het for maat hebben van een gewonen sigaretten koker en binnen een kring van 6 K.M. zul len de agenten alle seinen kunnen opvan gen, die door het hoofdbureau worden uit gezonden. Het hoofd der politie gelooft, dat de maatregel goede diensten zal be wijzen ter voorkoming van misdaden, ten- wijl in het bijzonder de arrestatie van ge wapende misdadigers, die over een auto beschikken, er door zal worden vergemak kelijkt. Naastenliefde. Het verkeer wordt een oogenblik stop gezet op de Pla ce Prosper Goubeaux te Parijs om een lijk koets te laten passeeren. Eén enkele vrouw die zoo goed als het gaat twee kinderen met haar parapluie zoekt te beschutten, volgt te voet het stoffelijk overschot. Een jonge man stapt uit een eleganten auto, be geeft zich naar de weduwe, zegt haar en kele woorden en brengt haar dan naar zijn wagen, waarin hij haar met haar beide kinderen laat plaats nemen. Daarop zegt hij tot zijn chauffeur: „Volg de lijkkoets tot aan het kerkhof en daarna brengt ge me vrouw naar huis". Dan groet hij en roept een taxi aan. Inbrekersbende gearres teerd. Naar uit Parijs wordt gemeld, heeft de politie aldaar elf Polen gearres teerd, welke zich de „bende van den mi nisterraad" noemde; de aanvoerder voerde den titel van „ministerpresident". Deze bende moet tal van inbraken in Parijs en omgeving op haar geweten hebben. 4 -Vadermoord. Voor een der Ber- lijnsche rechtbanken heeft gisteren de boe renzoon Frederik Biel terechtgestaan we gens moord op zijn vader en poging tot moord op zijn stiefmoeder. De jonge man was, nit woede omdat zijn vader hem 500 mark geweigerd had, 's nachts de slaap kamer zijner ouders binnengedrongen en had op zijn vader drie en op zijn stiefmoe der twee schoten gelost. De vader was on middellijk dood, de stiefmoeder is in het leven gebleven. Na de daad trachtte Biel zichzelf een kogel door het hoofd te jagen, maar hij heeft zichzelf slechts een niet ernstige wonde toegebracht. Hij heeft voor de rechtbank een volledige bekentenis af gelegd. De officier eischte de doodstraf. Vadermoord. Te Moll in de pro vincie Antwerpen heeft een achttienjarige slagerszoon zijn vader toen deze, als naar gewoonte dronken thuis komend, zijn vrouw met een slagersbijl te lijf wilde gaan, met een revolver doodgeschoten. De jongen, die zeer gunstig bekend staat, be gaf zich oogenblikkelijk na de daad naar de politie, door wie hij voorloopig in arrest werd gehouden. Storm en sneeuw. Omtrent de stormen, die de laatste dagen in Italië heb ben gewoed, wordt nog gemeld, dat vooral in Italiaansch-Tirol groote schade is aan gericht. Vele telegraaf-, telefoon- en elec- triciteitsverbindingen zijn verbroken. De Spaansche spoorwegen hebben volgens een bericht uit Madrid veel schade geleden van sneeuwstormen, die vooral de Oostelijke provincies teisterden. Van vele plaatsen aan de kust wordt zwaar weer gemeld. Volgens het „B. T." is er in Wurttem- bei-g buitengewoon veel sneeuw gevallen, waardoor het verkeer veel stoornis onder vindt en veel schade veroorzaakt is. HEERENVEEN. V. D. In den afgeloo pen nacht is in het ziekenhuis op bijna 82-jarigen leeftijd overleden dhr R. van Zinderen Bakker, uit Kortezwaag, een be kende persoonlijkheid uit de socialistische beweging in Friesland. Hij was een der eerste-socialistische Raadsleden. LONDEN. V. D. Gedurende een storm in de Zwarte Zee zijn 2 Turksche schepen met elkaar in hotsing gekomen. Beide zijn gezonken. Van een der schepen is de ge- heele bemanning omgekomen. Van het an dere zijn van de 22 opvarenden slechts 4 gered. lerseke. Op de verkooping door nota ris Van Dijke voor de erfgenamen van wijlen C. van Putten Cs. werden vol gende prijzen gemaakt: Perceel I, II en III huis en erf Lepelstraat, tuingrond en huis én erf Mosselstraat gecombineerd aan dhr A. Bom voor f3900. Perceel IV, V, VI, XII en XIII drie huizen en erven Mosselstraat en twee huizen en erven Langeviele 'gecombineerd aan dlir J. van Putten voor f 2075. Perceel VII huis Domi- nicusstraat aan Joh. de Jonge voor f 1800. Perceel VIII huis Dominicusstraat aan P. J. de Leeuw voor f860. Perceel IX huis Scheldestraat aan B. J. Koole voor f 1800. Perceel X huis Havenstraat aan C. J. Diikwel voor f1210. Perceel XI perceel tuingrond aan Gebrs. Goeman voor f77. Onverminderd accessoir en onkosten. GOES. Door den heer P. O. Lahrijn is thans in verband met zijn aanstaand ver trek uit de gemeente ontslag ingediend; als lid van den Raad en regent van het Gasthuis alhier. Jan. 25 Oostkapelle, hout, Ittmann. 26 Veere, boerderij-inventaris en huis raad, Blaupot ten Cate. 26 Middelburg, hout, Blaupot ten Cate. 26 Kapelle, verpachting boomgaarden, wei- en bouwlanden, Ned. Herv. Kerk, Kram. 26 Goes, inboedel, van Dissel. 26 Kruiningen, schoolgebouwen, v. Dijke. 27 Oudelande, afbraak, Verbist. 27 'sHeer Arendskerke, hoefje en bouw terrein, Pilaar. 27 's Heer Arendskerke, koemelkers-in span en huisraad, Pilaar. 27 lerseke, huizen, bouwland en meu bilair, Van Dissel. 27 Kloetinge, meubilair, de Kok. 28 Meliskerke, boerderij-inventaris, Loeff. 28 Oostkapelle, hout, Blaupot ten Cate. 'sHeer Abtskerke, weiland, v. DisseL 's Gravenpolder, twee woonhuizen, er ven bouwland, v. Dissel. «Febr. 1 Souburg, melkerij-inventans, huis raad, etc., Loeff. 5 1 Serooskerké, huis, bouwland en hof- steedje, Struve. 2 Oostkapelle, melkersbedrijf, Ittmann 2 'tZand, rgntenierswoning, Loeff. 2 'sHeer Arendskerke, afbraak, Verbist. 3 Wemeldinge, 2 woonhuizen, schuur, varkenshok en grond, v. DisseL 3 Kloetinge, inspan, de Kok. 3 Kruiningen, huis, Van Dijke. 4 Koudekerke, hofstede, Loeff. 4 's Gravenpolder, hotel, etc. Neervoort. 4 St. Laurens, boerderij-inventaris, Blaupot ten Cate-. 8 Souburg, rentenierswoning, Loeff. 9 Vlake, hoefje, weiland, etc., Pilaar. 9 's-Gravenpolder, woonhuizen, bouw en weiland, v. Dissel. 10 's Gravenpolder, huis, etc. Neervoort. 11 Borsselen, boereninspan, v. Dissel. 15 Krabbendijke, heerenhuis, van Dijke. 16 Heinkenszand, inspan, Pilaar 18 Baarland, inspan, Beth. 18 Nieuwdorp, landbouwersinspan, Itt mann. 23 Nisse, inspan, Neervoort. 23 Vlake, inspan, Pilaar. Hoedekenskerke, Steiger-afbraak, Ver bist. ROTTERDAM. V.D. Een 50-jarige schil der, die van een stelling bij het sociëteits gebouw in de Diergaarde viel, is aan de bekomen .Verwondingen overleden. ENSCHEDE. V.D. Op de Stoombleekerjj en ververij te Lonneker is een 31-jarige arbeider bij' het waterscheppen in een reservoir gevallen en verdronken. De man laat een vrouw en drie kinderen achter,. ENSCHEDE. V. D. Te Lonneker is de 79-jarige landbouwer H. B. bij het hooi halen door een gat van den zolder geval len. Hij overleed na eenige uren. Jan. 1 j 26 Middelburg, onderhoud rijles groote wegen op Z.-Beveland en Tholen, etc. gedurende 1927. 26 Middelburg, onderhoud kanaal door Walcheren gedurende 1 Mrt. '27 31 Dec. 1928. 26 Middelburg, vernieuwen en onderhou den verf-, behang, en glaswerk, kunst werken, gebouwen, enz., behoorende tot het kanaal van Tterneuzen, gedu rende 1927. 26Wilhelminadorp, bekapping Stoof „Zeeland", Van Maris. Febr. 11 Kortgene, verhoogen en verzwaren zeedijk Adriaanpolder. Uitvoer van aardappelen naar Duitschland. Blijkens berichten in sommige dagbladen schjjnt in kringen van den aardappelhandel de meening te heerschen, dat met ingang van 16 Februari a.s. het invoerrecht op aard appelen in Duitschland aanzienlijk zal wor den verhoogd; sommige berichten noemen zelfs een bedrag van f 135 per wagon. Naar aanleiding hiervan vestigt de directie van den landbouw er de aandacht op, dat bij het Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag het invoerrecht op aardappelen na den 15den Februari is vastgesteld op 1 Mark per 100 K.G. (f 60 per wagon van 10.000 K.G.), mits die aardappelen vergezeld gaan van een of- ficiëelo verklaring, inhoudende, dat zij in Ne derland gegroeid en vóór 1 December ge rooid zijn. Met de afgifte van deze verklaringen zijn belast het hoofd van den plantenziektekundi- gen dienst te Wageningen, alsmede de rijks- Jandbouwconsulenten in de provincies. Bloemkool. Een delegatie uit de provinciale commis sie uit de veilingen in Noord-Holland heeft een reis naar Italië gemaakt, om zich op de hoogte te stellen van de bloemkoolteelt in dat land. De ondervinding is van dien aard, dat zal getracht worden in de tuin bouwstreken in Noord-Holland. Italiaansch zaad uit te zaaien en er verdere proefne mingen mee te doen, die van belang kun nen zfjn voor onze bloemkoolteelt. GOES. Overleden: .Tan Anthonij de Bruijne, 70 jaren, gehuwd met Bertha van Heel. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. G. F. Dunnes, 29 j. en H. Griep, 22 j.; F. A. Clarisse, 23 j. en W. Roelse, 21 j. Bevallen: E. J. Heuseveldt, geb. Hummel man, z.N. Lenselink, geb. V. d. Guchte, d. Overleden: A. J. Vogelenzang,,3 w., d. Van 1421 Jan. IERSEKE, Ondertrouwd: Jacobus Nieuwen- huize, 27 j. jm- en Jozina Laurina Geer- truida van IJsseidijk, 21 j. jd. Huwel.-afk.Dirk Beerman, 29 j. jm. te Rotterdam en Elisabeth Forra Minnaard, 27 j. jd. te Rotterdam, onlangs te lerseke. Gebnwd: Laurüs Bom, 18 j. jm. en Wil- helmina Johanna Riddérhof, 19 j. jd. Geboren: Neeltje, d. v. Jan Salm en Fran' cina Adriana de Jager: Johanna, d. v. Mar rinus den Herder en Jacoba Johanna van Overbeeke; Digna Adriana, d. v. Jan Willem Bom en Janna Slabbekoom. 1 Overleden: Pieter van der Maas, 87 j., wedr. v. Maria Joppa Israël; Francina Elisabeth Zweedijk, 75 j., echtg. v. Joseph Rober, eerder wed. van Pieter Cornelis BuTghardt; Hubregt Huige, 67 j., echtg. v. Neeltje de Vos, Van 1319 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. C. de Kos-' ter, 51 j. en M. E. Vreke, 50 j.; G. de Wit en L. J. Ladenberg. Getrouwd: A. Loois, 27 j. en E. M. Tim merman, 27 j. Bevallen: A. F. Janssen, geb. Peters, d. A. Wagemaker, geb. Hoogendam, d.; C. Jan sen, geb. Rouw, d.J. T. van Akkeren, geb. Woltering, z.W. C. Verdweü, geb. van Hoepen, d.; C. ;H. Helmich, geb. Du- rink, d.G. Polderman, geb. Huissoon, d. J. J. Kosten, geb. Stroo, d. Overleden: J. M. Th. Urban, vr. v. C. P. van Gelder, 53 j.; E. de Groot', vr. v. K. Wever, 53 j.; Jannetje BodeHagendjjk, 89 j. (VI, Crt.) Van 1320 Jan. SOUBURG. OverledenJacobus de Voogd, 64 j., m. v. Pieternella Marijs. GOES, 21 Jan. 1927. Spruiten f2—f8, Veld sla f6f7, Uien f2.60, Wortelen fl, Roo de kool f 1.20—f2, alles per 100 K.G. Roo de kool fl—f2, Bloemkool f3—f 15, beiden per 100 stuks. Prei f4—f5 per 100 bos. ZIERIKZEE, 20 Jan. 1927. Tarwe f14— f 14.25—f 14.75, Chev. gerst f 11.50—f 11.75, Br. Boonen f 12—f 13, BI. Maanzaad f53. Eigenheimers f3—f3.75, Bonte f4.75, Blau we f 4.50, Uien gr. bruine f 1.40f 1.50. Kipeieren f7.50—f7.80, KI. eieren f5.50, Eendeieren f 8. Boter gr. f 1.04. Aanvoer en vraag weinig. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Jan.: Matige, later toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien, wellicht voorafgegaan door eenige sneeuw, later stijging van temperatuur. Volksgezondheid. Bescherm bij het autogeenlasschen al tijd 'Uw oogen tegen schadelijk straten; der vlam. Gezondheidsraad. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Jan. 2.30 u. Berlijn 59.2759.32 Brussel 34.7534:80. Parijs 9.90—9.95 Londen 12.1412.14V4 New, York 2.501/16—2.50%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3