30 chtjes. leuws Prsdikterti Onderwijs. leestafel. Semewgd Hlenws. ire Telegrammen. Laatste lericlite® Recbtszaken. BriefwisseliBi. loep MappJesleÈnn Hmwijjli Staal iarktberichteB. Dt. Oud.-Cieref. Kerken. Aangenomen naar Ederveen P. Beekman te Gravenhage. m het eeland hoopt A.-R (en iekt rnskerk, .de man miet jeugdige hart, te bezoeken, hij, naar is aan- KiesTereeniging te treden en Vrijdag. als Mr Heemskerk Haag naar Zeeland het vanzelf dunkt delburgsche en Axel- de moeite doen het hun een vreug- «luisteren, r, die over enkele verjaardag hoopt te' ontziet in het hartje Zeeland te komen, verwacht, dat voor- ichèn alles op zij zul- grijzen staatsman ;en or dig veel geklaagd stille, over gebrek aan Middelburg en Axel, wel liefde is voor belangstelling voor en hebben te zeggen. OPMERKER. j.l. waren ingekomen' cc. Min. van Water ten, waarin aan de ncessie werd verleend een brug over de dank aan deze auto- leende medewerking, den van de Tweede Mr Sasse van IJsselt erder zou hij willen overging tot het ver ing aan B. en W. tot de diverse werken Is is een firma bezig doch dat is, om in nen zetten, hoe zwaar ich als lid van den genheid miskend. De reeds lang vermeld, vas verleend, ierwijl den Raad nog niets was. ,t sinds de concessie geen Raadsverga- ouden. Dat de dag- n, daar kan hij niets ch zoo miskend, dat en. Tenslotte wordt men B. en W. toe- 'ver te gaan tot aan- se brugwerken. Dhr mden tegen, an deze zaak waren erzoekschriften inge- den heer Duivendijk iding-Mij Tholen. De baantje, kwijt te ge- lerhalve om een ge- draaibaar te. maken, erst met B. en W. de een buis langs de :n. De Raad gaf den piest, terwijl met de nderhandeld. werk. De voorz. zegt deelte buiten pacht is iit een goede berg- ateriaal van de brug. is verpacht voor 7 raagt, of de brug ed wordt. Hoe gaat ndwerken. lat in gedeelten zal raagt voorts, of de let eens door wer- rerd worden, dat B. en W. met iten tot de brug komt. len werkeloozen. Al- leidsbemiddeling zijn voor werkverschaf- komen. K. had dezer dagen een spade eenigs- ngers te verwonden- met ernstige bloed- ziekenhuis te Sluis- lking dezer gemeente 926 uit 3362 m. en 1954 personen. Door "e de bevolking met door vestiging met otaal 216 m. en 243 verminderde de be en 38 vr. en door en 259 vr., totaal ndering bedroeg 34 88 personen, zoodat bevolking onzer g®" ïlde, t.w. 3328 m. on bei- ie Kerk. >h. H. H. van Beem W. Lodder te Doorn hoen te Alphen a. d. K Veenwan f. In den ouderdom ■an bijna 64 jaar is te Wageningen overleden heer H. Veenman, ouderling-lid van de «rameene Synode der Ned. Herv. Kerk en ran het provinciaal kerkbestuur van Gel- (Ierland- Ds C. van Koetsveld, t Op ruim fli-jaiigen leeftijd is te 's-Gravenhage, over- I 'des Ds C. v. Koetsveld, emeritus-predikant, z00D van den bekenden Hofprediker en schrijver Ds C. E. v. Koetsveld. Ook van jjen thans ontslapene zagen een aantal ge dichten en christelijk getinte novellen het li dit pg c. v. Koetsveld heeft meer dan 40 jaren als predikant de Ned. Herv. Kerk ge diend, achtereenvolgens te Usselo, Beusichem, Zevenhuizen, Oostkapelle, Halfweg (bij Haar lem), Oosterhout en het laatst te Goes, ®aar hem in 1908 eervol emeritaat werd verleend, bij welke gelegenheid de regeering hem benoemde tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling i heeft plaats Dinsdag op Oud Eik en Duinen. Beroepbaar. De heer J. A. van der Sijs te Leiderdorp die eenigen tijd te Amersfoort hulpdienst verrichtte, stelt zich thans beroepbaar in de Geref. Kerken. Vliegtuig in dienst der Zen ding. Zendeling Daniels, werkzaam op Niemv-Zuid-Wales, die in den oorlog als vlie ger dienst deed;, heeft een gemeente .van gen-eldigen omvang te verzorgen. Wil hij alle posten in zijn gemeente bezoeken, dan moet hij per jaar ongeveer 10.000 mijlen afleggen, lot dusverre bediende 'hij zich tot dat doel van een auto, welke echter door den slechten toestand der wegen niet steeds te gebrui ken was. Nu gebruikt hij, naar de „Dias pora" meldt, zijn verlof in Engeland om geld® in te zamelen voor den aankoop van 'een vliegmachine; hij doet daarmede de eerste poging om de vliegmachine te stellen in den dienst der zending. Geref. Gemeenten. Aagtekerke, Dinsdagavond 6.30 u. ds Kersten vai Rotterdam. MUMHAROY'a Keeloijotafoletten genezen, ontsmetten en zui veren de Keel. bij Apotb eD Drogisten. Flacon 60, Buisje De kosten van ons Lager Onderwijs. Het „Verslag van den staat van het onderwijs over 19231924 (lager onderwijs) bevat ook een „over zicht van uitgaven en inkomsten van het Rijk en Gemeenten tezamen", waarin we de stijging kunnen volgen der totale uitgaven, van rijk en gemeenten samen, sinds 1878. Die bedroegen, de inkomsten en do subsidiën van het rijk aan de ge meenten verrekend, in 1878 f7.078.000. terwijl de bevolking in 1879 4.012.693 zielen telde. In een staatje stelt het Hdbl. de stijging der totale uitgaven van rijk en gemeenten voor het lager onderwijs naast de stijging der bevolking. Daaruit blijkt, dat ruim be rekend, het lager onderwijs ons land in [79 ongeveer f 1.80 per hoofd der bevol king heeft gekost, in 1899 ruim f3, en 4?09. ruim f5, in 1919 ruim f10, terwijl dit cijfer in 1923 tot r u i in f 20 per hoofd der bevolking is gestegen. Van de jaren 1911 tot en met 1915 stegen de uitgaven voor het land van gemiddeld f37.7 mil ten tot f 157.(8 in 1923. De stij ging is zeer sterk sinds de radicale door voering der OnderwijsbevTed'ging (1920). A. Barger te Aer- ijega en Elahuizen D- I Zwolle. jJimotheus" boe kan het an ders—geeft 'n portret van den ontslapen edewerker L. Penning, met een van «el waardeering getuigend bijschrift. Verder bevat dit nummer o.m. de vol gende bijdragen: Van de waarheid niet gediend, door J. N. V.; Dr J. W. de mijne f, door D. K. B. (met portret); woorden van wijzen, A. v. H.; Naar Noor- r, gen' ^oor J).; De Spaansche Ziekte. verhalea: In den greep van Mammon, i enning, en De mensch mees- or M. Jacobs, worden vervolgd. f' ^kuuwvenster" van deze j bevat nog een weekoverzicht van van den heer Penning. En daar- ow,S] ,fen 'P^ret met bijschrift van den pot! ene' frontplaat geeft ditmaal zeer mooie kiek van fbnsterdam in e sneeuw. Onder de vele kiekjes trekt «es 1 aandacht een foto van de Zeeuw- BrtHffJZan5ers,. bonden, en 6en p.^ schitterende foto's uit Indië. taf til- Z e e 1 a n d geeft o.m. een drie- I van hét te Domburg gevierde fors ï- Se'egienlieid van des burgemees- tevrni" T en een Portret van den Scho nSw 1'eere^en burgemeester van Z6Pnwi„i ï1100* z4in een paar echt ^uwsehe kiekjes, die de wekelijksche e^nmaak 111 beeld brengen. Trou w doodgestoken. Za- T°ud heeft te Amsterdam een 44-ja- rige man, wonende Prinsengracht 232, een 26-jarige vrouw, met wie hü leefde, met een broodmes in den hals gestoken, waar door de halsslagader is geraakt en dientenge volge de dood onmiddellijk intrad. De dader had tevoren een hevige twist met de vrouw gehad en pleegde in drift dezen gruwelijken aanslag. Toen hij de straat op vluchtte, liep de kamerverhuurder hem na en wees hem aan twee surveilleerende politieagenten aan, waarop de dader gearresteerd werd'. Bij het verhoor bekende hij in drift de vrouw te hebben doodgestoken. Moord. Vrijdagnacht is de 20-jarige arbeider N. te Oss vermoord. Nader meldt men: De 21-jarig'e M. v. Nuland 'kwam Vrijdagavond om half 11 van zijn werk in de Export-slagerijen, toen hjj door eenige kameraden werd meegetroond naar een woning in de Hoekstraat, waar hij op eenige glazen cognac werd onthaald. Toen v. N. zich na eenigen tijd verwijderde naar de plaats achter het huis werd hjj gevolgd door een der aanwezigen. Deze bracht hem een snee in den hals toe, waardoor de slagader werd geraakt, tengevolge waarvan de onge lukkige spoedig doodbloedde. De politie, die terstond ter plaatse was, arresteerde de vier aanwezige mannen. Drie hunner werden echter weder in vrijheid ge steld. Zekere van G. tegen wien zware ver moedens zijn gerezen, is in* het ziekenhuis met het lijk geconfronteerd. De verslagene was een zeer oppassende jongeman en kostwinner voor zjjn moeder. Naar men zich zal herinneren heeft een paar jaar geleden in dezelfde buurt een moordaanslag plaats gehad op zekeren Van Erp. Men heeft toen de dader niet kunnen achterhalen. Een kuitenprikker. Door een tweetal meisjes is bij de politie aangifte ge daan, dat zij te Voorburg door een ongeveer 14-jarigen jongen met een scherp voorwerp in een der beenen zijn gestoken, waardoor een vrij beduidende verwonding is ontstaan. De politie heeft dit jongmenseh nog niet kunnen opsporen. Gevecht om een bruidje. Op Celebes (Ned. Indië) bestaat een eigenaardige manier om aan het vrouwtje zijner kepze te komen. De candidaat moet een strijd wagen mei den krokodil. Daartoe begeeft hij zich ge wapend met een scherp geslepen dolk te water en valt aldaar zijn tegenstander aan, om een gevecht op leven en dood met hem aan te gaan, onder het oog van een groote menigte. Zien de omstanders, dat hij 't dreigt af te leggen, dan komen zij gezamenlijk hem te hulp en bevrijden hem zoo mogelijk. Ge woonlijk wint echter de mensch en treedt hij dan als overwinnaar uit het strijdperk (of liever strijdwater) dan kan hij er op rekenen, dat hij teruggekeerd in het dorp de bruid zijner keuze zal trouwen, die het als een groote eer beschouwt de uitverko rene tp mogen worden van zulk een dapper man. Deze krokodillendooders krijgen dan ook gewoonlijk de mooiste meisjes tot echtgenoote. - Zware brand te Gent. Te Gent is de groote katoen-spinnerij van Vander- hagen een prooi der vlammen geworden. Al leen de kantoren en- de maohine-afdeeling konden behouden blijven. Door den brand die een schade van meerdere millioenen fr. heeft veroorzaakt, zijn een 20O-tal arbeiders werkloos geworden. Een nieuwe verzekering. Een groote Engelsche vennootschap, die te Lon den verschillende hotels en een honderdtal restaurants exploiteert, heeft met een harer cliënten een eigenaardig contract geteekend. Voor een bedrag namelijk van 5000 pond sterling heeft de Engelschman, die blijkbaar bevreesd is voor een duurder worden van het leven, zich tot het eind van zijn leven het recht verzekerd op twee maaltijden per dag in een der grootste restaurants van de Engelsche hoofdstad.-De man is op het oogen- blik 40 jaar en heeft zich vóór de onder- teekening van het, contract aan een minutieus geneeskundig onderzoek moeten onderwerpen, waarbij bleek, dat hij volkomen gezond was. 29.000 kilometer do or de lucht. De marine-officier Bernard en zijn monteur Bougalt zijn Zaterdag van hun vliegtocht naar Madagaskar en terug te Parijs teruggekeerd. Onder onbeschrijfelijke geestdrift streek het watervliegtuig om kwart over tweeën op de Seine neer. De vliegers hadden een tocht van 29.000 kilometer achter den rug. De minister van marine is de koene vliegers op het Elysée aan president Doumergue gaan voorstellen. Pokken in Noord-Eng eland. De pokken-epidemie in Noord-Engeland neemt geen einde. Week op week worden alleen uit het graafschap Durham 250 gevallen ge meld, terwijl menig geval aan de waarneming ontsnapt. In een vergadering, te Durham ge houden, werd er op gewezen, dat de zieken huizen niet in staat zijn, al die zieken be hoorlijk afgezonderd te-verplegen, en dat de verwaarloozing der inenting de overheid op ondraaglijke kosten jaagt. In Durham alleen 1000 pond sterling per week. Anderhalf uur onder een trein. Toen Vrijdag een trein van de tunnel- spoor het station Holbom binnenreed, viel een passagier, een 25-jarig luitenant, onder den trein. Dadelijk werd de stroom afgeslo ten en 'verscheen er een hulpbrigade met een paar geneesheeren. Het kostte anderhalf uur om den man, die vreeselijke pijnen leed en telkens een morfmespuitje hebben moest, te bevrijden. Toen dat eindelijk gelukt was, leefde de man nog, maar bij aankomst in hel ziekenhuis overleed hij. Een studentengrap. De Glasgow- sche studenten hebben een grap uitgehaald, waarvan ze pleizier beleefd hebben. Dagen eu dagen hadden ze reclame gemaakt voor een miss Ann Dapenny, het Amerikaansche zwemwonder, die zich te New-York te water had begeven om den Oceaan over te zwem men en na alle records te hebben gebro ken, Donderdag te Glasgow aan land zou komen. lederen dag' had de „University Ma gazine" de vorderingen van de koene zwem ster vermeld, totdat dag en uur kon worden opgegeven, waarop de heldin aan wal zou stappen en haar een grootsche hulde zou kunnen worden gebracht. Op het vastgestelde uur stonden 40.000 menschen aan de oevers van de Clyde het grootsche moment af te wachten. En lang werd hun geduld niet op de proef gesteld. Weldra zag men de dap pere „zwemster" de wateren van de Clyde doorklieven en onder geweldige toejuichin gen verdween zij tegenover het Custom Hou se in een havenkeet. Feitelijk was het een zwemmer, die een paar honderd meter stroom afwaarts van de stad in het water was gegaan. Eenige oogenblikken nadat hü de keet was binnengegaan, kwam daar een in badmantel gekleede dame uit, die de toejuichingen van de menigte, als was zü het zwemwonder, in ontvangst nam en in triomf naar de studentencluh werd gevoerd. Enkele uren later kwamen de verblufte Glasgowers te hooren hoe ze waren beet genomen. Heel de geschiedenis was niet an ders dan een grap van de studenten om. veel volk bü elkaar te krijgen om onder de leuze „And a penny" vanwaar de naam miss Ann Dapenny" gemakkelük te kun nen collecteeren voor hun liefdadigheidswerk. Dokter door eenpseudo-zieke beroofd. Te Parijs is zekere dokter Léon David, tüdens zy'n spreekuur door een pseu- do-zieke overvallen. Onder bedreiging met een revolver noodzaakte hü den dokter de plaats te wü'zen, waar hij zün geld verborg, wat door den indringer daarop kalm in den zak werd gestoken evenals een tweetal revol vers, een gouden ketting en een zilveren sigarettenkoker. Alvorens heen te gaan 'bond de pséudo-zieke den dokter de handen op den rug, stopte hem een prop in den mond en sloeg hem voor alle zekerheid zoodanig op het hoofd, dat hü bewusteloos bleef lig gen. Men een buit van 2500 francs ging hü er tenslotte vandoor. Een vergissing. Doumer is tot voorzitter van den Franschen Senaat geko zen. Bij de stemming heeft zich een grappige vergissing voorgedaan. Toen de enveloppen met de stembriefjes er in werden geopend, kwam uit een daarvan een biljet van 20 frank te voorsc-hjjneen verstrooid Senator had het envelop, waarin hij een fooi voor een der Senaatsboden had gesloten, in de stem bus gestoken. Jan. 1821 Goes, kleeding, de Kok. 19 's Heerenhoek, huis en meubilair, Neervoort. 19 Middelburg, bout, Blaupot^ ten Cate. 20 Rilland, inspan, de Kok. 20 Ierseke, huizen, v. Dijke. 20 Ierseke, inboedel, v. Dijke. 20 Kwadendamme, afbraak, Verbist. 21 Ellewoutsdijk, boefje, Pilaar. 21 Oostkapelle, hout, Blaupot ten Cate. 25 Oostkapelle; hout, Ittmann. 26 Veere, boerderij-inventaris en huis raad, Blaupot ten Cate. 26 Middelburg, hout, Blaupot ten Cate. 26 Kapelle, verpachting boomgaarden, wei- en bouwlanden, Ned. Herv. Kerk, Kram. 26 Goes, inboedel, van Dissel. 26 Kruiningen, schoolgebouwen, v. Dijke. 27 Oudelande, afbraak, Verbist. 27 'sHeer Arendskerke, boefje en bouw terrein, Pilaar. I 27 'sHeer Arendskerke, koemelkers-in span en huisraad, Pilaar- 28 Meliskerke, boerderij-inventaris, Loeff. 28 Oostkapelle, hout, Blaupot ten Cate. 'sHeer Abtskerke, weiland, v. Dissel, 's Gravenpolder, twee woonhuizen, er ven bouwland, v. Dissel. Roofmoord te 's Gravenhage. DEN HAAG. V.D. Hedenmiddag is te 's Gravenhage in 't perceel Bezuiden bout 165 a, waarin gevestigd is een manufac turenzaak van den heer iW. een roof moord Ontdekt. Toen 2 kinderen van den manufacturier, die vandaag met een kraam op de markt staat, uit school thuis kwamen, vonden zij in de keuken de moeder liggen in een plas bloed. Wanorde in de keuken wees op een voorafgegane worsteling. In de kamer bleken de kasten enz. opengebroken, hetgeen duidde op roofmoord. De justitie en Politie waren spoedig ter plaatse aanwezig. Dadelijk na het ontdekken der misdaad werd de echt genoot gewaarschuwd. Nadere bijzonder heden ontbreken. MIDDELBURG. V. D. Te Zuiddorpe is een 31-jarige boerin N. W. in een regenput gevallen en verdronken. DELFT. V. D. Zondagmorgen is van zijn bed gelicht de bekende M. L., verdacht van vele inbraken in de omgeving van Delft. NOORDWIJK AAN ZEE. In den afge- loopen nacht is de motorkotter Z 31 uit Zeebrugge, welke van de viscbvangst te rugkeerde, 3 K.M. ten Noorden van Noordwijk gestrand. Het schip beeft een groote partij viseb aan boord. Naar IJmui- den is om assistentie geseind. OSS. V. D. Hedenmorgen is als verdacht van den moord op den 32-jarigen M. v. N. de 26-jarige L. G. alhier naar de strafge vangenis te Den Bosch overgebracht. HEERLEN. (V. D.)"BTen W. hebbenbe- sloten tot opheffing van een groot aantal gemeentebetrekkingen en op wachtgeld- stelling van de betrokken ambtenaren. Bij de gemeente-begrooting zullen verder voorstellen worden gedaan tot herziening 8 der salarissen. In dit verband zal de Bur gemeester aan den voorzitter van bet col lege van Ged. Staten verzoeken zijn salaris te herzien. PARIJS. V. D. De geallieerden militaire deskundigen achten de door generaal Pa- wels gedane voorstellen inzake de ont wapening van Duitschland onvoldoende. Hem zal verzocht worden, zijn voorstel len te herzien, waarvoor hem een week tijds zal gegeven worden. LONDEN. V. D. Heden zal het kabinet bijeenkomen ter bespreking van den toe stand in China. Verwacht wordt, dat de besprekingen tusschen Engeland en de andere mogendheden een bevredigend ver loop zullen hebben. LONDEN. V. D. De Daily Mail ver neemt uit Warschau, dat in Polen een uit gebreid communistisch complot is ont dekt, dat ten doel had, het doen uit breken der revolutie. Vierhonderd per sonen, waaronder hooge ambtenaren en drie leden van het kabinet zijn gearres teerd. Groote hoeveelheden ammunitie zijn in beslag genomen. De organisatie werd vanuit Moscou van geld voorzien. Ver schillende der samenzweerders gebruik ten dit geld echter voor een goed leven in plaats van voor de revolutie. JERUZALEM. V. D. Ook in Palestina heerscht griep. Er is bijna geen gezin zon der grieppatiënten. LONDEN. V. D. Chamberlain bracht gisteren meer dan een uur door op het de partement van Buitenlandsche Zaken. In politieke kringen kent men hieraan groote beteekenis toe in verband met de gebeurte nissen in China. S Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari j.l. definitief be noemd tot machinist bij den Prov. Stoom- bootdienst op de Westerscbelde den beer A. Tb. Valk, die reeds eenigen tijd als zoodanig tijdelijk werkzaam was. MIDDELBURG. Door de Rechtbank al hier is heden failliet verklaard O. A. Reitsina, koopman te jerseke. Onjuiste aangifte voor de belastingen. Voor de rechtbank te Assen stond terecht R. M„ landbouwer te Odoom, die voor 't belastingjaar '26 zijn aangiftebiljet voor de Rijksinkomstenbe- lasting onjuist heeft ingevuld en aan den inspecteur der directe belastingen te Em- men heeft doen toekomen. In het biljet was door hem' vermeld dat zijn inkomen in het kalenderjaar f5053.97 had bedra gen, terwijl hem bekend was, dat bedoeld inkomen circa f5000 meer had bedragen. Het O.M. eischte 1 mnd. gevangenisstraf. Dezelfde verdachte beeft voor de ver mogensbelasting opgegeven dat bet vermo gen van hem f52.200 bedroeg terwijl dit in het jaar 1925 f 108.000 heeft bedragen. Het O.M. eischte 14 dagen gevangenis straf. Tegen A. B., gemeente-secretaris van Cioevorden, werd wegens het doen van een onjuiste aangifte voor de Rijksinkoro- stenbelasting f750 boete, subs. 3 imnd. hechtenis geëischt. Overtreding der invalidi teitswet. De kantonrechter te Am sterdam veroordeelde een arbeider van daar wegens het niet verstrekken van in lichtingen omtrent zaken en feiten betref fende de naleving der Invaliditeitswet, tot een geldboete van f5 of 5 d. hechtenis. Bedoelde arbeider had geweigerd de na men en adressen op' te geven van zijn werkgevers, die geen rentezegels hadden geplakt; hij had nagelaten hun zijn rente- kaart ter plakking aan te b:eden, naar zijn zeggen uit vrees voor ontslag. Berichtgever te R. Het bericht van de O.-H. candidaten voor de Prov. Staten, dat wij Zaterdagavond ontvingen, stond dienzelfden avond reeds in een ander blad. Wij herinneren er onze correspondenten aan, dat wij in dergelijke gevallen hun berichten niet honoreeren. 's-HEER.EN.HOEK. Zaterdag 15 Jan. 1.1. had alhier een aanbesteding plaats van Kunst meststoffen Jjenoodig'd voor de Iandb. ver- eeniging „Help u Zeiven", gevestigd te Ove- zand. Door de leden was aangevraagd 370000 K.G. superphospbaat, 335000 K.G. Am. Su- perphosphaat, 88200 K.G. Chili-Salpeter, 12200 K.G. Kalksalpeter, 13900 K.G. Thomasmeel, 135000 K.G. Zw. z. Am., 17600 K.G. kali- zout 40 pet., 14700 K.G. Pafènt Kali, 14300 K.G. Norge-Salpeter, 1700 K.G. Kaïniet en 2500 K.G. Kalkstikstof, waarvoor de leverin gen als volgt werden opgedragen. Voor Super aan D. Scheele te Terneuzen a f 2.43voor Am. Super aan Gebrs Wal raven te Kwadendamme a f 6.35voor Chi li aan Centraal Bureau te Rotterdam k f 14.09 voor Kalksalpeter aan idem, idem a f 11.67 voor Zw. z. Am. aan idem, idem a f 13.10; voor Kalizout aan C. van de Velde te EI- lewontsdyk k f 6.04voor Patentkali aan P. 1. van Aardenne te Dordrecht k f6.94; voor Norgesalpeter aan Jac. Martens te 's-Hee- renhoek a f 11.40; voor Kaïniet aan C. van de Velde te Ellewoutsdük a f2.57; voor Kalk stikstof aan Jac. Martens te 's-Heerenhoek a f 11.40, alles per 100 K.G.voor Thomas- meel aan C. van de Velde te Ellewoutsdük a f 0.171/^ per pet. BIEZELINGE. Ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle, werden Zaterdag voor de Ned. Herv. Gemeente van Biezelinge en Eversdy'k publiek verpacht: diverse perceelen bouw- en weiland en boomgaard, voor eene totale jaarlüksche pachtsom van f 7182.51. Er werden prijzen besteed van f 125—f 285 per Hectare. MIDDELBURG. Huw.-aangiftenP. Boste- laar, 24 j. en C. J. Schouten, 18 j. Gehuwd: A. Bedet, 30 j. en A. E. Petters- son, 26 j. Bevallen: P. Vogel, geb. Pleüte, "d. Overleden: S. M. Rosierse, 76 j., wedL v. J. v. Seventer. GOES. Geboren: Johanna Margaretha The- resia, d. v. Johannes Henricus Witkam en Theodora Johanna Elisabeth Meiering. Overleden: Adriaan de Fouw, 48 j., geh. met Digna Johanna de Jonge. Van 613 Jan. KRUNIINGEN. Geboren: Elizabeth Antho- nia, d. v. Franeiscus Servaas en Komelia Jansen; Janne Stephanie, d. v. Gustaaf An tonius Verstraeten en Magdalena Uütden- houwen. Overleden: Gerrit Harms Ossel, 55 j., echtg. v. A. C. de Keijzer; Jannetje Elizabeth Hoo- gerwerf, 26 j. echtg. v. J. C. Verhagen te RotterdamPieter Willeboer, 60 echtg; v. J. Daniëlse; Maria Theresia van de We gen, 47 j., echtg. v. H. Griep. (Kr. C.) COLIJNSPLAAT. Geboren: 10, Thomas, z. r. Maarten de Bruü'ne en Tannetje Adriana de Lange. Overleden: 7, Tona Alebregse, 25 j. jd.; 9, Marinus' Pieter Slimmen, 66 j., echtg. r. Tona Davida Boer; 11, Martha Slimmen, 29 j., echtg. v. Anthonij Bouterse. KORTGENE. Overleden: 5, Jan Comelis Kleppe, 72 j., echtg. v. Lena van Gemert. KATS. Geboren: 10, Nicolaas, z. v. Joost Schrier en Lüdia de Wild. (Adv. BI.) Over de maand Dec1. ZAAMSLAG. Ondertrouwd en Getrouwd: Dirk Willem Frederik Kaijser, 29 j. jm. en Tanneke Dieleman, 26 j. jd.Pieter Dees, 20 j. jm. en Suzanna Cornelia Bareman, 20 j. jd. Geboren: 1, Maatje Cornelia, d. v. Wil lem Pieter de Zeeuw en Elizabeth Krina Schieman; 3, Johanna Maria, d. v. Marinus Pieter van de Voorde en Janna Comelissen; 12, Geertruida, d. v. Cornelis Klaassen en Neeltje Buy'ze; Johannes Willem, z. v. Johannes Willem de Feüter en Adriana Cor- nelissen; 21, Jozias, z. v. Franpois Kolüa en Adriana Goossen. Overleden: 28, Ebrina Meertens, 76 j. on- geh. d. Rotterdam, 17 Jan. 1927. Graanmarkt. Tarwe met ruim aan bod, flauw gestemd, verkocht voor f 14.25 f 14.70, voerkwaliteit f 13.50f 14, in de puike ;soorten, Gerst Chevalier f 11.75 f 12, Haver ruim aanbod, lager verkocht voor f9.50f9. Erwten kleine groene, ruim aanbod, la ger verkocht f 18.50—f21.50. Voerer- ten f 15f 17. Bruine boonen met ruim aanbad en niet geheel te plaatsen f 12 f 13, f10f 11. Schokkers prima' f38- f42, '2e soort f34f37. Niet geheel ge ruimd f 16f25. Alles per 100 k g. Veemarkt. Aanvoer517 vette Runde ren; 236 vette Kalveren; 673 Schapen en Lammeren; 1261 Varkens. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 2831, 38 42, 45—48, Ossen 35, 40—42i/2, 45—47, Vet te Kalveren 50—521/2, 7072i/2, 85—87y2, Schapen f 18—f 26 per stuk, Lammeren f 17 f 24 per stuk. Varkens 31, 32, 33. Koeien en ossen aanvoer minder, handel redelijk, prijzen ongeveer als vorige week. Enkele puikbeste koeien tot 2 cent boven noteering. Stieren aanvoer onbeteekenend, der halve geen noteering. Vette kalveren, aan voer zeer ruim, handel stug, prijzen voor le soort bleven nog gehandhaafd, maar 2e en 3e soort iets minder. Schapen .en lam meren aanvoer weinig, handel tamelük, prij zen ongeveer als vorige Veek. Varkens aan voer flink, handel slecht, prijzen gedrukt. Zware varkens moeilük te plaatsen. Zaden: Geel Mosterd f 26f 28, Blauw Maanzaad f 56f 59, Karwijzaad f 41f 43, Lü'nzaad (blauw) voer f 17f 19, Lünzaad (wit) zaai f 20f 22, Koolzaad f 24f 25. Vlas: 21600 K.G. blauw f0.80—f 1.20, 1350 K.G. wit Zeeuwsch f0.70f0.80, 2600 K.G. Holl. geel f0.70—f 1, 16000 K.G. Gro- ningsch f 0.70f 1, 1800 K.G. Dauw root f 0.70—f 0.75. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 3.80f 4.25, Zeeuwsche Eigenheimers f 3.60 f 3.90, Blauwe Eigenheimers 3.75f 4, Zeeuw sche Bonte f 5f 5.30, Zêeuwsche Blauwe f4.70—f5.20, Poters f2.30—f2.70, Bravo's f 4—f 4.40. Aanvoer en vraag tamelük. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: zwakke tot matige wind, uit Zuidelü'ke richting, nevelig tot zwaarbewolkt of betrokken, enkele regenbuien, weinig ver andering in temperatuur. WtMelkoertec. Amsterdam, 17 Jan. 2.15 uuik Berlijn 59.2959.31. Brussel helga 34.7634.79. Parijs 9.949.96. Londen 12.133/8—12.135/8. New York 2.497/8—2.50Vs.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3