Onderwijs. s lmM8E LOOP DER BEVOLKING. gemeente jmgen en Terueozen Ellemmtsdijk Domburg Wissenkerke. Kitthem Sluis Hulst Oosterland Echtscheidingen: Terneuzen 4. 1 Januari 1926 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1927 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal 5021 5028 10049 92 100 192 236 286 522 69 40 38 78 268 300 568 5041 5076 10117 329 297 626 1 2 3 18 17 35 5 3 4 7 14 12 26 331 300 631 665 678 1348 11 10 21 26 35 61 10 8 5 13 32 29 61 662 689 1351 1872 1801 3673 52 42 94 43 45 88 29 16 11 27 37 64 101 1914 1813 3727 331 298 629 5 11 16 9 10 19 5 4 2 6 16 13 29 325 304 629 1884 1241 3125 31 26 57 70 73 143 15 17 21 38 87 76 163 18S1 1243 3124 1889 2072 3911 28 39 67 147 166 313 89 19 25 44 123 72 295 1872 2018 3952 1026 968 1994 28 16 39 30 37 67 10 10 20 40 87 77 1029 974 2003 zal de fontein in 't midKlen haar omge ving besproe'en. Hoogvereerde jubilaris, ik shiiL mot het verzoek, dat huldeblijk te aanvaarden. Moge het tot in lengte van dagen het leven van U en Uw echtgenoote veraan genamen. De Burgemeester dankte hartelijk voor dit huldeblijk en voor de gesproken woorden. Ten stadhuize is 's namiddags een of- ficieele receptie gehouden, waar vele auto riteiten kwamen gelukwenschen, o.a. de Commissaris der Koningin van Zeeland en verschillende burgemeesters. Op het dorp hadden volksspelen plaats, pes avonds een verlichte optocht door de gemeente. Den geheelen dag moest de burgemeester een stroom van geluk wenschen in den vorm van kaartjes en telegrammen in ontvangst nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostervvolde (Doornspijk), A. F. P. Pop te Vaassen. Us H. R o 1 o s e n, pred. van de Geref. 'Gem. te Zeist, moet op medisch advies rust nemen. Offervaardigheid. De leden der Geref. Kerk te Groningen hebben dezer dagen een bedrag van ruim f58000 uit giften bij eengebracht, welke som dient als bijdrage in de'kosten van den bouw van een nieuwe Geref. Kerk in het Oosten der stad. Verkeerde p r a k t ij k e n. Ds J. de Vries neemt in de „Geref. ICerkb. voor N. Brabant' en Limburg" een hem toegezonden schrijven op, „omdat wat er in wordt ver meldt, zeker niet door den beugel kan; en omdat openbaarheid misschien reeds motief kan zijn voor de betrokken candidaten en voor anderen, zoo niet ipeer te handelen „Dat sommige Kerkeraden grenzenloos on-( verantwoordelijk to werk gaan bij beroeping is bekend. Kon jong predikant kan tegen woordig beroepen worden zonder dat hij ooit door eenig Kerkeraads- of Gemeentelid is ge zien of gehoord. Wanneer hij maar geïntro duceerd kan worden onder 't nieuws, dat hij „op het tweetal stond voor predikant te het beroep teen te 1" en „eenige dagen geleden bedankt heeft voor Maar dat ook beroepenen praktijken er op na houden, die niet door den beugel kunnen, is nog niet zoo openbaar. Toch zijn er zulke praktijken, die gesignaleerd moeten worden om zo zoo mogelijk te stuiten. Zulk eeq prak tijk is het volgende. Een Kerkeraad bracht kort na elkaar twee maal een beroep uit. Eerst op candidaat A. De Kerkeraad zond den beroepsbrief maar kreeg geen ant woord. Na vijf weken „zwijgen als het graf" kwam het eerste levensteeken in den vorm van een bedankje. De Kerkeraad beroept daarna candidaat B. Zendt den beroepsbrief. Ook deze candidaat meende goed te doen niet te berichten dat liij den brief ontvangen had, en zonder verderen vorm van proces heeft hij na drie weken „bedankt". Dat is op z'n minst grenzenloos onbeleefd. Het wordt noodig, dat de professoren in Amsterdam en Kampen on der de boeken die een theologisch candidaat behoeft, ook aanbevelenAnfhonia. Marga ret!» „Vormen en Manieren". gemis van een plaatselijke schoolcommis sie. Gereformeèrd Schoolverband. In de Kerstweek vergaderde de Commissie van Uitvoering' van liet G. S. V. Een groot deel van de vergadering was gewijd aan do behandeling van de L. O.-wet, zulks in ver band met liet verzoek van de Staatsoommissie- Rutgers aan do organisaties om haar wenschen ten aanzien van wetswijziging bekend te maken. De C. v. U. kon daarbij een dankbaar gebruik maken van den voorarbeid van den Schoolraad te dior zake. Zij kon zich bij het Concept- schrijven van den Schoolraad in hoofdzaak aansluiten; enkele punten zullen nog aan den Schoolraad worden voorgelegd. De Commissie kon ook een dankbaar ge bruik maken van een rapport over het onder wijs in de religieuse vakken op de kweek school, op haar verzoek door de heeren Dr Kaajan, Ds Meijster en Wirtz samengesteld. Dit rapport werd na bespreking in handen ge steld van drie leden der vergadering. Om het leerplan nader uit te werken. Daarna zal het naar de aangesloten kweekscholen om advies gaan, waarna de Commissie hoopt, het als model-leerplan aan den Schoolraad te kunnen aanbieden. De gedachte werd overwogen om het ver band om te zetten in een organisatie met rechtspersoonlijkheid. Breed werd ook gehandeld over de propa ganda. In verschillende deelon van het land zal de hulp worden gezocht van vooraanstaande mannen en van de pers. Dr Waterink, als adviseur tegenwoordig, kon enkele mededeelingen doen, die een mooi perspectief voor zijn arbeid openen. Voor den winter van '27 op '28 is er uitzicht op een cursus per radio, zulks in overleg met de Chr. Radiovereeniging. Goes. Heden slaagde te 's-Gravenhage foor het examen als coiffeuze, mej. A. G. fan Anrooij. Eenoverbodigecommissie? Ongeveer een jaar geleden heeft de Plaat selijke Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs te Meppel en bloc haar ont- S, a aaa den raad ingezonden, als eenige reden opgevende, dat zij van oordeel was, .niet nuttig voor het onderwijs werkzaam te kunnen zijn. Van eenig conflict tusschen naar en de -overheid was nooit iets geble ken en evenmin van gebrek aan waardee- ™or baar arbeid. Alleen meende zij, at bij de tegenwoordige samenstelling der Plaatselijke schoolcommissiën, waarin evenveel voorstanders van het openbaar ais het bijzonder onderwijs zitting hebben, iffa geen enkel onderwerp kan ter spra- e komen, of liet raakt noodwendig direct mdirect óf het openbaar óf het bijzon- er onderwijs. Besprekingen daarover enten om der wille van den vrede nage len en zoo slonk vanzelf bet terrein van rfczaamheid der commissie dermate in, zp zich zelf als overbodig beschouw- zu kon zich van zekere matheid in naar voortbestaan niet los maken, ia5»^'aaaniiff is, dat deze toestand al een RcbLu at,' dat noch vanwege het rijks- j.„, ,oezicht, noch door den gemeente- ombirw d°?r onderwijzend personeel, den .™??Isslën of andere 'belangbebben- een woord gewijd wordt aan het L, ij k opgehaald. Dezer dagen is in een leemput te Winterswijk een rijwiel gevonden, dat afkomstig bleek te zijn van den 24-jarigen B., die onlangs de ouderlijke woning verliet en daar tot op beden niet was teruggekeerd. De po litie stelde naar aanleiding van deze vondst een onderzoek in en haalde liet S lijk van B. uit een der kuilen op. Het i slaat nog niet vast of hier een ongeluk lieeft plaats gehac of dat B. zich in een vlaag van waanzin van het leven beroofd. In het huis van bewaring zelfmoord gepleegd. Ongeveer half December is er een man in het Haagsclie Huis van Bewaring in gijzeling gesteld wegens een schuld, die hij aan het dag blad „De Avondpost' 'had. De man, een klein winkeliertje, sloot ongeveer 5 jaar geleden een advertentie-contractje af voor 500 rogels. Hij- maakte hiervan zoo goed als geen gebruik en .kreeg van de „Avond post" ook geen aanmaning om aan zijn contractueels verplichting te voldoen. Na vijf jaar ontving hij echter plotseling een dagvaarding om het geheele bedrag te betalen. Toen hij hieraan geen gevolg kon geven, werd de man van zijn brandstoffen- kar gelicht en in het Huis van Bewaring opgesloten. De opsluiting heeft niet lang geduurd Steeds zenuwachtiger werd de gegijzelde en toen hij in bijzijn van een bewaker met zijn vrouw en een ander familie lid sprak, gaf hij duidelijk te kennen, dat liij er een eind aan wilde maken. Hij duidde zelfs de plaats aan, waar hij gaarne begraven wilde worden. De bewaker gaf hem een berisping en zei, dat hij zijn woorden moest intrek ken Kort daarna was do ongelukkige dood. Hij heeft zich aan zijn broekriem opge hangen. Onbegrijpelijk. De directeur van liet Huis van Bewaring scheen niet zeer onder den indruk van het gebeurde. Toen hem inlichtingen gevraagd werden, luidde het antwoord: „Daar heeft u niets mee te maken." Ergerlijke baldadigheid. Een op de Noordvest te Schiedam liggende stoomketel, welke circa 3000 K.G. weegt, is gister door de baldadige jeugd in het water gerold. De vreugde over het welsla gen van de heldendaad was buitengewoon. Proces-verbaal is opgemaakt. V a n d a 1 e n w e r k. Met Nieuw jaarsdag heeft de pastoor te Uden op den kansel de vraag gesteld, of de parochia nen den gruwel der verwoesting niet ge zien hadden op het oude kerkhof. Al de houten kruisen zijn daar weggehaald, de grafmonumenten geschonden, duizenden steenen van de muren gebroken en meege nomen. We hebben dit allemaal lijdelijk moeten toezien en we hebben het gedeelte lijk laten herstellen, maar het was alle maal vergeefsche moeite, het verwoes- tingswerk werd toch voortgezet. Hij deed een beroep op alle welwillende parochia nen en ook op de politie om medewerking, opdat er aan dien gruwel een einde kome. Griep. Onder de grieplijdcrs te Utrecht zijn eenige sterfgevallen voorgeko men,-doordat de patenten een hevige long ontsteking kregen. Drie jeugdige stadge- i nooten.van pl. m. dertigjarigen leeftijd zijn aan deze longaandoening, als gevolg van j de griep die heil overviel, gestorven. Felle brand in Den Bósch. S Gisteravond ontstond brand in een beel- 1 denpakhuis te 's-Hertogenbosch. De poli- j tiespnit was binnen 10 minuten aanwezig, j De opslagplaats, welke een enorme hoe veelheid pakmiddelen bevat, was reeds niet meer te behouden. De voltallige brandweer was met de autospuit aanwezig, zoodat in zeer korten tijd het vuur met 12 stralen werd aangetast. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is het omverloopen van een brandende petro leumlamp door een bond. Noodlottig Nieuwjaars - j schot. Men meldt uit Enschedé: Op Nieuwjaarsmorgen heeft op een boeren hofstede even over de grens een noodlottig ongeluk plaats geliad. Toen eenige buren den landbouwer Fieke bezochten om hem hun Nieuwjaarswenschen aan te bieden, trad een jonge knecht, de Nederlander Jo- rissen, de bezoekers tegemoet, trok een re volver en loste eenige schoten. Een jonge man, Berkemeyer geheeten, werd door een kogel in het hoofd getroffen. Ernstig ge wond werd de jongen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Jorissen werd door de politie gearresteerd. Eenlastigebron. Voor eenigen tijd is in de nabijheid van Maastricht op Belgisch grondgebied plotseling een bron ontstaan. In België heeft men blijkbaar geen maatregelen getroffen om het water af te voeren. Het water liep vrij weg, in de richting van Gaberg. De akkers en weiden zijn nu oververzadigd ervan, ten gevolge waarvan het kwelwater blijft staan." De af- deeling gemeentewerken te Maastricht treft thans maatregelen, opdat het water door een geul naar het kanaal wordt ge voerd. A a n r ij d i n g. Dinsdagavond heeft zekere P., knecht van de provinciale grif fie te Leeuwarden, die op een motorrijwiel met een slecht brandende carbidlantaarn op den Groninger straatweg reed, een jon gen en een meisje aangereden. Deze beide, N. Hiemstra en Rika Lammertsma, zijn ernstig gewond naar het ziekenhuis ge bracht. G e v a a r 1 ij k e schutter. In den nacht van 3 op 4 Januari vond volgens de Tel. een bewoner van de Amstelstraat te Amsterdam, toen 'hij zich ter ruste wilde begeven, een hard voorwerp op zijn hoofd- kussen liggen, dat een revolverkogel bleek te zijn. Hij had eenige oogenblikken te vo ren wel een paar knallen gehoord, maar had daarop niet verder gelet. Den volgen den morgen werd de politie gewaarschuwd en een rechercheur verscheen om een on derzoek in te stellen. Deze vond een ko gelgat in een ruit van de slaapkamer en drie kogelgaatjes in een ruit van de ach terzijde van een huis aan den Amstel. De bewoner van dit huis verklaarde dat hij in den afgeloopen nacht zijn revolver had schoongemaakt, waarbij vermoedelijk drie schoten gelost waren. Er wordt echter ver moed, dat de man zijn vrouw door het los sen van de schoten schrik heeft willen aanjagen. De revolver is in beslag geno men. Twee stat t onsinbraken. Zondagnacht heeft men trachten in te breken in het plaatskaartenbureau van het Hollandscbe Spoorstation te 's Gra- venhage. Men heeft getracht, de brand kast te forceeren, wat echter niet gelukt is, zoodat men onverrichter zake terug moest keeren. Het kan ook geweest zijn, dat. de inbrekers in hun werk gestoord zijn. Er wordt dan ook niets vermist. Dinsdagnacht heeft men eveneens ge tracht in te breken in het station der Zuid-Hollandsche Electrische Spoorweg maatschappij te Scheveningen. Ook hier wordt .niets vermist. De inbreker liet er eenige voorwerpen achter, zoodat deze voor de politie een spoor kunnen zijn. Ingebroken b ij eenlandbou wer. Zondagavond is ingebroken in de woning van den landbouwer P. de Graaft te Sommelsdijk, terwijl deze met zijn vrouw naar de kerk was. De Graaff woont op een boerderijtje in een gtil gedeelte van het dorp. De dief heeft een zijdeur geforceerd, waardoor hij in de keuken komen kon. Vervolgens heeft hij alles, waar hij dingen van waarde hoopte te vinden, overhoop gehaald. Een kabinet werd .opengebroken, het bed uit de bed stede gehaald, en ook op de brandkast beproefde hij zijn krachten, maar het ge lukte hem niet deze te openen. Tenslotte is hij verdwenen met een bedrag van .ongeveer f400 in contanten en coupons. Nog denzelfden avond hebben de burge- meester, do majoor der Rijksveldwacht en de gemeente-veldwachters een uitge breid onderzoek ingesteld, maar tol nog toe leverde dit geen resultaat op. Geen peulschilletje! De di recteur der Geld. Credietvereeniging te Winterswijk heeft bij de .politie aldaar aangifte gedaan van het feit, dat hij 24 December j.l. f21.000 per posl had ver zonden naar een Bank te Berlijn, welk be drag niet is overgekomen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Een moordaanslag te Beet- sterzwaag. Toen op den avond van Nieuwjaarsdag de ongeveer 20-jarige de H. en een vriend met hun meisjes wan delden pp den straatweg onder Beetster- zwaag werden zij" voortdurend lastig ge vallen door drie o.nbekende jonge man nen. Tenslotte gaven zij te kennen, hier van niet langer gediend te zijn, waarop genoemde mannen een dreigende houding aannamen. Onverhoeds werd direct daarop de H. met een mes in den rug gestoken;, waarna de dader en zijn metgezellen de vlucht namen. De getroffene wist zich nog naar liet dorp te begeven en meldde zich bij de politie aan. Deze heeft hem naar een dokter gebracht, die een vrij groote, hevig bloedende wonde onder hel schou derblad constateerde; gelukkig echter was de long niet geraakt. Het. is de politie nog niet mogen gelukken den dader op te sporen. Een vreemd bombardement. Sanbystreet, een straat te Londen op Brix ton Hill, is Maandagavond in rep en roer gebracht door een krankzinnige, die op het dak geklommen was en vandaar ieder een bombardeerde met pannen en schoor steenpijpen. De man, een 38-jarig oud-zeeman, woont in Sanbystreet bij zijn ouders in. Om een uur of drie klom liij plotseling uit een raam aan den achterkant van het huis en klauterde langs een gootbuis naar het dak, waar hij begon te dansen en te roepen naar de menschen beneden. Eerst gooide hij pannen van het dak en vervolgens ruk te hij schoorsteenpijpen af en gooide die naar iedereen, die trachtte hem te bewe gen naar beneden te komen. De politie zette de straat af. De man lachte de politie eerst uit en verzocht haar toen hem te red den. Toen de agenten echter naderbij kwa men begon hij ze weer met" schoorsteen pijpen te bekogelen. Ook de brandweer werd gealarmeerd, maar de brandwachts, die een brandladder opklauterden werden eveneens onthaald op een regen van stee nen, pannen en schoorsteenpijpen. De po litie besloot toen maar te wachten tot de man uitgeput zou zijn. Deze had er echter niet gauw genoeg van. Toen hij alle schoorsteenen, op die van zijn ouders na, van hun pijp beroofd had, sprong hij over een steegje van 1H M. breedte op het dak van een ander huis. Hier werd hij om singeld, maar twee uur lang wist hij zijn vervolgers nog te beletten bij hem te ko men. Eindelijk klommen twee agenten met een zoeklicht op weer een volgend dak, terwijl anderen van de straat af zijn aan dacht afleidden door een ladder te plaat sen tegen het huis, waarop hij zich bevond. Toen de man ten slotte zag, dat er geen ontkomen meer mogelijk was, nam hij een steen op en sloeg zichzelf bewusteloos. Met touwen heeft men hem daarop op straat laten zakken, waar een ambulancewagen gereed stond om hem weg te brengen. Hij had tal van bloedende hoofdwonden. 60 schoorsteenpijpen had hij afgerukt. Zijn vertooning had vijf uur lang geduurd. Smokkelen. Sinds de hooge in voerrechten op zijde, wordt er in de En- gelsche havensteden heel wat gesmokkeld. Het zijn voornamelijk dames, die er zich aan schuldig maken, niet zoozeer om een zoet winstje te maken, maar bij wijze van bravourstukje, om later tegen kennissen te kunnen opsnijden over haar heldenda den. Sinds de smokkelarij zoo is toege nomen worden de vrouwen, die gesnapt worden, vrijwel steeds beboet met de maxi mumboete, driemaal de waarde van het aangehaalde goed plus driemaal het in voerrecht. De meeste dames geven er dan ook de voorkeur aan maar dadelijk de maximum-boete te betalen, waardoor haar een rechterlijk vonnis bespaard blijft. Op de vernuftigste wijze is soms de smokkelwaar verborgen. Zoo vond men laatst twee stuks zijden ondergoed in een paar gipsen beeldjes. Een andere dame had een zijden avondjurk stijf om een ha- rer armen gewonden. Toevallig viel het een kommies op, dat deze arm dikker leek dan de andere, en zoo was zij er bij. Zij betaalde de maximumboete zonder mor ren. Een andere dame had een reiskussen geheel met zijde artikelen opgevuld. Vrij vaak hebben dames zijden kousen verbor gen in de neus van haar schoenen. Een brandstichter. Den laat- sten tijd zijn er te Blockzheim in den Elzas herhaaldelijk hofsteden afgebrand. Bij de ze 'branden was steeds een 18-jarige jon gen aanwezig, die zich bij het reddings werk onderscheidde. Eenige inwoners sta ken de hoofden bij elkaar om den jongen te beloonen, doch anderen opperden het vermoeden dat hij wel eens de brandstich ter kon zijn, omdat hij zich min of meer zonderling gedroeg. De jongen werd aan een scherp verhoor onderworpen en daar bij bekende hij alle branden gesticht te hebben. Eerst zei hij, dat de branden aan gekomen waren door het onvoorzichtig wegwerpen van lucifers in schuren, waar in hij geslapen had, doch later moest hij erkennen de branden met opzet te hebben aangestoken, omdat de eigenaars van de hoeven geweigerd hadden hem onderdak te verleenen. De Sc helde- jutters in ac tie. Sedert 't stoomschip „Andreas" op de Schelde is gezonken, zijn de bekende ha- venjutters met hun bootjes in actie geko men. Zij pikken de goederen op, welke onbeheerd op de rivier ronddrijven en brengen deze in „veiligheid". De rivierpo litie heeft reeds twee mannen aangehou den aan boord van een sleepboot, waarop zich op die wijze onrechtmatig verkregen goederen bevonden, Er zijn voorts ver schillende huiszoekingen gedaan. (Tel.) Jan. 7 Oostkapelle, boomen, Blaupot ten Cate. 7 Wolfaartsdijk, vrachtrfjdtrsinspan, de Wilde en Heijboer. 7 Kloetinge, vijf huizen, Van Dissel. 1.121 Goes, ldeeding, de Kok. j 12 'sHeer Arendskerke, huizen en in boedel, Pilaar. 12 Oostkapelle, meubilair, Blaupot ten Gate. 13 Kapelle, verp. bouw- en weiland, Armbestuur, Kram. 13 Ierseke, schilderswerkplaats, Pilaar. 14 Oostkapelle, hout, Blaupot ten Cate. 15 Biezelinge, verpachting bouw- en wei land, Kram. 10 Kapelle, verpachting boomgaarden, wei- en bouwlanden, Ned. Herv. Kerk, Kram. 19 's Heerenhoek, huis en meubilair, Neervoort. 19 Middelburg, hout, Blaupot ten Cate. 20 Rilland, inspan, de Kok. 20 Ierseke, huizen,» v. Dijke. 20 Ierseke, inboedel, v. Dijke. 21 Ellewoutsdijk, hoefje, Pilaar. Ierseke, 11 woonhuizen, tuingrond en inboedel, van Dijke. 'sHeer Abtskerke, weiland, v. Dissel, 's Gravenpolder, twee woonhuizen, er ven bouwland, v. Dissel. Febr. o Wemeldinge, 2 woonhuizen, schuur, varkenshok en grond, v. Dissel. 16 Heinkenszand, inspan, Pilaar 18 Baarland, inspan, Both. 18 Borsselen, boereninspan, v. Dissel. 23 Nisse, inspan, Neervoort. De toestand in China. SHANGHAI. V. D. De Amerikaansche consul te Hankow heeft bericht naar Shanghai gezonden, meldende, dat alle Britsche vrouwen en kinderen gisteren Hankow, Chang en Kiukiang hebben ont ruimd. Zij hebben zich aan jjoord van twee stoomschepen begeven, die hen naar Shanghai brengen. In Hankow zijn maat regelen getroffen voor een eventueeïert veiligen aftocht van alle Britsche onder danen. De toestand is zeer ernstig. Aam de zendelingen is aangeraden zich uit het binnenland terug te trekken en zich onder de bescherming der Amerikaansche zee- strijdkrachten te stellen. LONDEN. V. D. Voorbereidingen zijn getroffen voor een tocht van vier vlieg machines van Caïro naar Kaapstad, die in Maart zal plaats hebben. BATAVIA. (Aneta.) De Landraad te Ba tavia veroordeelde van zeven beklaagden! wegens gepleegden moord op een agent 2 tot de doodstraf, 1 tot levenslang, 1 tot, 20 jaar, 1 tot 12 jaar en 2 tot 10 jaar ge vangenisstraf. Verplaatsing werklooze arbeiders. Onlangs heeft wethouder Vos in den Amsterdamschen raad meegedeeld, dat overwogen werd met hulp van Eindhoven- sche sigarenfabrikanten en- het gemeente bestuur van Eindhoven honderden werk looze sigarenmakers van Amsterdam naar Eindhoven over te plaatsen. Deze aangelegenheid is na die publica tie in het college van B. en W. aldaar ter sprake geweest. Hier bleek, dat een der wethouders buiten voorkennis van B. en W. deze zaak terloops met wethouder Vos had besproken. Het college stemde echter met de kwestie geenszins in, wat te hegrij pen is, als men weet, dat de woningnood in Eindhoven momenteel 1500 woningen be draagt en de H. O., ondanks de betere eco nomische toestanden niet zoodanig vloeit, als verwacht mocht worden. MIDDELBURG. Aanvoer op de graan markt zeer gering. Handel slap. Tarwe f 14.25f 14.60, Witte boonen f 19f 21 (ongelezen), gelezen f 24f 25, Ronde bruine boonen ongelezen f 28f 32, gelezen f 35f37, Kroonerwten f20 f 24.50, Maanzaad f 58f 63. Boter f 1.05, part, f 1.15, Kipeieren f8.50 part, f9.50, Eendeieren f8.50, part. f9.50, Poeljeëieren f6.50, part, f7.50. OOSTBURG. Tarwe f 14f 14.50, Gerst Chevalier f 11.75, Haver f10, Kroon erwten f 22f 24.25, Bruine boonen 12 f 14. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.34—59.36 Brussel belga 34.7434 76 Parijs 9.85—9.87 Londen 12.123A—12.13 New York 2.49%2-50

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3