Ingezonden Stukken. Telegrammen. inggerijfce Stasi Onderwijs. 1 Land «11 TnlnlMOW. Briefwisseling. Marktberichten. Maar dooi het lijden was liij geheiligd en zijn wandel was in de hemelen. Zoo heeft hij gepreekt, getroost, geholpen, ge tuigd tót hij ontslagen werd. bevorderd' tol heerlijkheid, en de Heer hem verwel komde met de woorden: „wel gij goede en getrouw e dienstknecht.'1 Ja de gemeente was de droefheid groot en oprecht. Zestig jaar organist. Zater- hmdachl dhr J. T. J. Matena, organist der Geref- Kerk te Middelburg zijn 60- jubileum als zoodanig. Namens de lemeente werd hem een geschenk aan bied011 en namens het orgelfonds bloe men terwijl Zondagavond tijdensden dienst in d® Hofpleinkerk Dis van Dijk uit Sarooskerke den jubilaris toesprak. D s van don Brink over D s Brussaard. In „Woord en Geest" schrijft Ds van den Brink over de houding van Ds Brussaard o.m. Na de fatale besluiten van Assen trad I)s Brussaard als een der leiders van de bezwaarden op en nam hij zitting in liet Centraal Comité van advies en leiding tevens in de „kerkrechtelijke" commissie van hit Comité. Toen de classe Haarlem handelend ging optreden, stelde hij zich met andoren schrap tegen de „Commissie van advies"; verzette hij zich met alle kracht tegen de schorsing van Ds W. E. van Duin; en trad hij, met mij geheel homogeen, kloekmoedig de vergadering te gemoet, ais zij er toe overging ons bei- don ,in behandeling" te nemen. Veel vu riger," veel krasser, veel scherper dan ik heeft' hij op de classical-e vergaderingen Assai aangevallen en veroordeeld. Niets of niemand, dus sprak hij meermalen tegen mij en tegen anderen uit, zou hein van mij kunnen scheiden. En toen dit wel was gelukt, volstrekt niet door zijn toedoen, en door mij rekenschap was ge geven van mijn zeggen, dat ik aan de zijde van Dr Geelkerken stond, verklaar de hij eigener beweging, dat hij aan mijn zijde stond. En met klem van redenen en heilige verontwaardiging heeft hij ge sproken en gestemd tegen mijn schorsing. Is het dan niet bedroevend, diep be treurenswaardig, dat dezo broeder thans a. h. w, een streep door zijn verleden haalt en zich aan de Asser uitspraken conformeert? Geslaagd voor het examen boekhou den Vereeniging van Leeraren de heeren A. ran Baal en P. van Es te Terneuzen. Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland. De data voor de verplichte voorjaars keuringen in Zeeland zijn vastgesteld als volgt: Dinsdag 1 Februari te Zierikzee otm 8i/2 uur. Dinsdag 1 Februari te ivattendijke om 12 uur. Woensdag 2 Februari te Hulst omi 1 uur. Donderdag 3 Februari te Axel omi 9 uur. Vrijdag 4 Februari te Oostburg om 8. uur. Aan deze keuringen kunnen deelnemen alle hengsten, die niet op de najaars- keuringen aanwezig waren. Verder alle hengsten, die op de najaarskouringen al leen door het stamboek zijn af gekeurd, en die, welke op de najaarskeu- ringen zijn uitgesteld. verantwoordelijkheid der redact».! Aan alle Protestantsche Christenen in Zeeland, die belang stellen in het lot van arme Hongaarsche kinderen. Den Lezer Heil Sedert eenige maanden lag de actio va|i het Zeeuwsche Prov. Comité dat zich de belangen der Hong, kinderen aan trok, bijna geheel stil. Het Centraal Comité ui Den Haag, waarvan Voorzitter was Baron van Vredenburch, meende dat de "jd gekomen was, om aan zijn arbeid ecu einde te maken en ontbond zich in het begin van 1926. Daar ook het R.-K. nuisvestings-Comité zijn arbeid eindigde zou het doen komen van kinderen geheel omnogelijk zijn geworden, indien niet door. het Belgische Comité met het organi- seeren van kindertransporten was doorge gaan en dit bereid was gevonden oen ook reor Holland kinderen mede te brengen, au die gelegenheid is door ons nog meer malen gebruik gemaakt. De kinderactie, "i® door België krachtig wordt voortgezet, ti.Tan K.-K. zijde uit en komt dus 5®chts aan R.-K. kinderen ten goede. 6 uood onder onze Protestantsche ge- pftgenooten. in Hongarije is echter niet Pn ier Stoot dan onder de R.-Katholieken, het is hard voor hen, dat ze telkensi °ansporten van 5 a 600 R.-K. kinderen Jfrf v®rtrekken, terwijl van Proteslantsche J e geen hulp geboden wordt. Talloos knm aai?v.raSen van Protestantsche ouders m en bij de Hongaarsche Kinderliga in, i ,r k or ontbreken van een Protes- umxsche organisatie hier te lande, kun- niet geholpen worden. Toen het v e ,K- Huisvestings-Comité zijn ar- rirtn s'aakte is dadelijk een nieuw opge- is vari Pr°testantsche zijde Hit a de actie ,nog zooveel moge- siih r.aand® houden door het Leidsehe riekm? onder leiding van zijn ener,- en voorzitter. Dhr D. M. van Nes, die persoonlijk de Hongaarsche toestanden zeer goed kent en de Hongaarsche taal spreekt, als zijn eigene. Door de Hongaar sche Kinderliga is nu zeer onlangs een dringend verzoek tot Dhr van Nes ge komen, dat ook van Protestantsche zijde in Holland getracht zou worden voor Pro testantsche kinderen plaatsing te vinden. De Liga, orgaan van de Hongaarsche regeering, verklaarde zich bereid om kin deren, die niet op naam worden aange vraagd, kosteloos van en naar Hon garije te vervoeren, mits hier door de Comité's getracht wordt, gelden in te zamelen, die aan de Liga worden afge dragen. Voor op naam aangevraagde kin deren tot en met 12 jaar moet f20, van 13 tot en met 15 jaar f 26 betaald wor den voor de heen- en terugreis. Gehoor gevende aan dit dringend ver zoek, rlat door Dhr van Nes ook tot ons werd overgebracht, xomt ons Prov. Comité weer tot zijn Zeeuwsche vrien den met de bede: Och, help ons, dat we ook aan de arme kinderen van onze Hong. g-eloofsgenoo-ten de nog zoo hoog noodige hulp kunnen verschaffen. Bij een persoonlijk bezoek aan Hongarije's hoofd stad werden wij in de gelegenheid gesteld [met eigen oogen te zien in welke ellen dige toestanden de kinderen daar ver- keereu en werd het ons duidelijk welk een weldaad het èn voor dje kinderen èn voor hun ouders moet zijn, als Holland- sclie Christenen hun huis en hart openen, om die stakkertjes liefderijk op te nemen en eenigen tijd te verzorgen. Ook is het duidelijk, hoe pijnlijk het is voor Prot. ouders, dat hun kinderen van zoodanige hulp verstoken zijn, omdat er van Protes tantsche zijde geen hulp geboden wordt. Beschamend is het voor ons Protestan ten, dat onze R.-K. landgenooten ons zoo zeer overtreffen in Christelijk liefdebe toon. Tegenover één Protestant, staan er ongeveer 12 R.K. die terwille van de arme Hongaren het offer willen brengen om eenige maanden een kind te verzor gen. Moet dat zoo blijven? Is het niet meer mogelijk, om met vereende krachten nog eens een flinke bestelling van arme kin deren naar de Hong. Liga te zenden;?1 Het is toch nog altijd waar, dat „de zege nende ziel" vetgemaakt zal worden? Komt Zeeuwsche vrienden, laat onze oproep niet tevergeefs zijn! Reeds zoo dikwijls betoondet ge een warm hart te hebben waar het ging om. anderer nood te lenigen. Stelt ons ook nu niet teleur! Zendt Uwe aanvragen om kinderen in aan het adres van den eerst-ondergeteekende, en is het U niet mogelijk, een kind op te nemen, zendt dan uwe geldelijke bijdragen aan den tweeden, die alles, aanvragen en gif ten in „De Zeeuw" zullen verantwoorden. Gedenkt, dat onze Heem Jezus gezegd heeft: „Het is zaliger te geven dan te ontvangen", en dat ook geschreven staat: „God heeft den blijinoedigen gever lief." PH. WESSELS, seer., Papegaaistr. Goes. A. L. VAN MELLE, penningen., Opril 4. Gironummer 117473. Goes, 30 December 1926. N. B. Op 12 Januari a.s. komt weer een kindertransport. Met den op 17 Jan. terugkeerenden trein, waarmee ook kin deren kunnen vertrekken, bestaat gelegen heid voor pleegouders om aan. hun vroe gere pleegkinderen liefdegaven te zenden. Deze .goederen moeten uiterlijk 11 Janu ari in het bezit zijn van den eerst-onder geteekende. De kosten van verzending zijn tot Hongarije f 1 per 10 K.G. en moeten voldaan worden tegelijk met de bezorging bij den heer Wessels. Ongelukken. Een zes-jarig knaapje in de Haarlemmermeer, gaf een paard een tik, waarop het dier den jongen een trap in het gelaat gaf, Met verbrijzelden neus en ge spleten bovenlip is het ventje naar zijn ouders gebracht. Vrijdagmorgen reed de 40-jarige handelaar in kippen G. uit Nieuw-Amsterdam met zijn hondekar, toen achter hem. de stoom tram naderde. Vermoedelijk door den schrik sprong de hond plotseling opzij, met het gevolg, dat de wagen omsloeg, de man op de rails terecht kwam en door de tram ge grepen werd. Hij werd op slag gedood. - Het vier-jarig jongetje K., dat Woensdag te Lisse door de stoomtram beide beenen werden afgereden, ijs (in het ziekenhuis te Leiden overleden. Vrijdagavond heeft te Rotterdam een 55-jarige man, toen hij op een rijdende tram wilde springen, misgestapt, is onder de g tram geraakt en nagenoeg vermorzeld. De J dood trad onmiddellijk in. Een auto in stukken .De be- stuurder 'ongedeerd. Op den rijks weg nabij het Steenwijker pompstation, is een luxe auto in vollen vaart tegen een boom gereden en geheel verbrijzeld. De bestuurder, een tandarts uit Amsterdam, die den auto gehuurd had en alleen in den auto zat, kwam ongedeerd onder de stukken en brok ken vandaan kruipen. De auto was niet ver zekerd. Nog- meer „S n e e u w b a 11 e n". In Dnitsche bladen vinden wij een waarschuwing tegen een Nederlandsche firma, genaamd „Cre dit Hollandais" en gevestigd te Amsterdam, die in Duitschland duizenden exemplaren ver spreidt van prospectus, waarin wordt1 ver teld, dat het, door het „degelijk uitgewerkte systeem" mogelijk is in korten tijd 2000 Neder landsche guldens of 3200 gouden marken te verdienen, welke in contanten worden uitbe taald. Iedere deelnemer moet, om het geld te kunnen verdienen, 4 deelnemerskaarten, welke vooruit moeten worden betaald, verkoopen; de koopers moeten op hun beurt weer vier kaarten plaatsen, enz. Het bekende sneeuw balsysteem dus. Hierbij' treedt ook weer het seriestelsel op en het kan heel lang duren vóór één serie „vol" is. Als het ooit zoo ver komt. Het Dnitsche blad wijst erop,, dat het. „systeem" zoo is ingericht, dat het vrijwel onmogelijk is de firma voor schadevergoeding aan te spreken, lntusschen heeft de Duitsche justitie zich reeds met het geval bemoeid. Tegen eenige deelnemers is rechtsingang ver leend op grond van 286 van het Dnitsche Strafwetboek, waarbij het is verboden deel te nemen aan niet-goedgekeurde loterijen. De deel nemers kunnen worden beboet, met ten hoogste 3000 mark en zelfs tot gevangenisstraf worden veroordeeld. Nu dus de „sneeuwballen" geen kans meer hebben in ons land, probeeren Nederlanders het in Duitschland, waar zij onze Oostelijke naburen niet alleen geld uit de zakken kloppen, maar hun zelfs de kans bezorgen in aanraking te komen met den strafrechter. Inbraken. Te Beverwijk is Vrijdag nacht, de voor enkele weken onderbroken reeks inbraken - voortgezet met een serie van vijf brutale insluipingen. In niet minder dan vier villa's, alle gelegen in het villapark, is men achtereenvolgens binnengedrongen door ver nieling der ramen. In iedere woning werd de huiskamer aan een grondig onderzoek onder worpen. Een dier vertrekken vertoonde een waren chaos. Letterlijk niets was op zijn plaats gebleven. Hier werd al het tafelzilver gestolen. De buit werd ingepakt in een ge deelte van een aan flarden gescheurd over gordijn, -dat de dieven van de ramen hadden weggerukt. Elders werd weer een som gelds vermist, terwijl uit twee bij die beide woningen behoorende schuren een rijwiel werd ont vreemd. Toen de daders ten slotte ook een bezoek wilden brengen aan de villa van Ir. T„ werd door het geraas der vallende glas scherven de vrouw des huizes wakker. Deze wekte haar echtgenoot, die door zijn roepen de inbrekers de vlucht deed nemen. - 1926 besloten niet drie ont sporingen. Vrijdagavond heeft bij het statio'n-Doklaan te Amsterdam een ontspo ring plaats gehad onder eenigszins vreem de omstandigheden. Bij het vertrek van een goederentrein naar het station W.P. volgde het achterste deel van den trein plotseling' een ander spoor, dan het voor ste deel liad gedaan. Dit werd veroorzaakt door het omleggen van den wissel, terwijl de trein daarover passeerde. Volgens het personeel zou dit aan kwaadwilligheid te wijten zijn. Door deze manoeuvre met den wissel ontspoorden twee wagons. Een daarvan kwam in aanraking met een wa gen welke op het terrein stond en die daar door eveneens uit de rails ging. De zijwan den van den tweeden wagen werden inge drukt. Ook de wissel werd beschadigd. In den ochtend van den Oudejaars dag is er voorts ook nog 'n -ontsporing ge weest op het rangeerterrein van het Cen- traal-Slation te Amsterdam. Wederom trof het hier een rangeerende locomotief, die dwars over de rails kwam. te staan. Betrekkelijk spoedig kon de machine weer in het spoor worden gebracht. Rotterdam lieeft ten slotte ook nog 'n geval te boeken gekregen. Daar liep een ■goederenwagen van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij in de Rosestraat, door onbekende oorzaak uit de rails. De wagen kantelde, waardoor -de lijn in beide richtingen versperd werd. Persoonlijke on gelukken gebeurden er niet. (Grt. - Roofoverval te Geffen (N. B.). Zondagmorgen om zeven uur, terwijl de ouders naar de kerk waren en alleen ■de zeventienjarige dochter en haar 14-ja- rig broertje in huis waren, zijn in de wo ning van den heer W. van der Doelen aan den Koppeldijk te Geffen twee mannen binnengedrongen. De lieden droegen de hoed diep in de oogen. Het meisje verkeerde aanvankelijk in de meening met schooiers te doen te hebben en wierp de binnendeur dicht met de woorden: „Het is nog te vroeg". Tege lijkertijd trachtte zij, daarbij geholpen door haar broertje, de tusschendeur dicht te 'houden, maar dit gelukte haar niet. De deur -ging open. Haar broertje zag kans naar buiten te vluchten. Eén der mannen hield daarop -het meis je een revolver voor -den neus en zei tegen haar: „Hou je bek, of ik schiet je kapot". Voordat het meisje in staat was te ant woorden, werd zij ernstig gewond door een revolverschot, dat haar de wang open scheurde van haar mond tot aan het lin keroor. Haar broertje had in dien tijd om hulp geroepen. Het meisje zag nog hoe de indringers zich naar het leege bed van haar vader begaven en daar het kussen van .afhaalden. Er lag echter nietsonder. Daarop namen de woestelingen -de vlucht. Naar wij vernemen, had de heer Van dei- Doelen toevalligerwijze eenige dagen gele iden zijn geld onder een der kussens van de andere bedden een plaatsje gegeven. Het -bedrag, dat hij op deze manier be waarde heiiep verscheidene duizenden guldens. De marechaussee uit Geffen leidt het onderzoek. Van de daders is echter op het oogenblik nog geen spoor gevonden. Ontzettend tooneel. Uit Sin gapore wordt gemeld: De overstroomingen, veroorzaakt door een stijging van 13 meter van het water der rivieren in de omgeving van Kuala- kangsar, hebben tal van dorpen van inlan ders weggespoeld. In heel Perak speelden zich afschuwelijke tooneelen af. Bij de bruggen zijn de waterwegen versperd door de lijken van kinderen, die door hun ouders in wrakke bootjes waren gezet, in de hoop, hen het leven te doen behouden. Men gelooft, dat er zeer veel menschen verdronken zijn en duizenden dakloos zijn geworden. De schade is niet te becijferen. Een brutale inbraak te Lon den. Vrijdagnacht heeft in Londen een zeer brutale inbraak plaats gehad. Juweelen ter waarde van 10.000 pond sterling' worden ver mist en tot nu toe is van de daders geen spoor ontdekt. Aan de inbraak hebben minstens drie personen deelgenomen.Het schijnt dat zij zich hebben laten insluiten en dat zij kort voor het sluitingsuur op Woensdagavond het gebouw zijn binnengekomen. Zy hebben bijna twaalf uur in bet gebouw vertoefd, in welken tijd zij veertien deuren en twaalf ju- weelenkasten hebben opengebroken. Minstens tweeduizend juweelen hebben zij meegenomen in vier gestolen koffers. In de meubelafdeeling hebben zij zich bovendien, zittende op een divan, te goed gedaan aan gestolen fruit. Met de buit ontsnapten zij in een gereed- staanden auto onder de oogen van een politie agent. Influenza te Geneva. Te Genève zijn tweeduizend influenza-lijders. In een groot aantal zaken is het personeel tot de helft geslonken. Stadhuis afgebrand. Een brand, die men eerst na vier uren meester kon worden, is Vrijdagochtend uitgebroken in bet stadhuis van Rouen. Verschillende gemeente diensten, een groot gedeelte der archieven, en het- dak van het gebouw zijn vernietigd. Verschillende brandweerlui zijn gewond. Volgens een nader bericht is de prachtige klokkentoren van het stadhuis ingestort. De schade is zeer groot. De G ri ep te Londen. Londen door staat op het oogenblik naar het schijnt een daar totnogtoe niet bekenden vorm van griep. De lijder heeft acute pijn in de ingewanden, een hevige hoofdpijn, een hooge .temperatuur, een pijnlijke keel en een iioest, die veel weg1 heeft van kinkhoest. Ofschoon ook vol wassenen worden aangetast, zoo zijn kinderen voornamelijk slachtoffer van dezen vorm. van griep. 'n V e 11 e v a n g' s t. Bij liet droogleggen van den molentocht der gesloopte Jonkersche molens te Zevenhoven (Z.-H.) werd 600 pond paling buitgemaakt. Ernstige brand. Vrijdagnacht heeft een vrij ernstige brand gewoed in het hoeden- magazijn van mevrouw S. te Hilversum. De bewoners, -die op de bovenverdieping sliepen, zijn met groote moeite gered. De heer S. werd in bewusteloozen toestand naar buiten ge dragen. De oorzaak van den brand is ver moedelijk kortsluiting. Ontploffing van springstof- f e n. Bij een poging om vuurwerk te ver vaardigen is in de woning van den werkman Weppler te Rödelheim een schotel, waarin zich een mengsel van springstoffen bevond, ontploft. Den zoon van deii werkman werd de rechterhand weggeslagen. De politie nam daarop verscheidene reservoirs met poeder mengsels, welke zich in de woning bevonden, in beslag en bracht deze naar het districts bureau. Daar ontplofte de inhoud van een kistje. Den wacht-commandant der politie Daube werden drie vingers van de rechter hand weggeslagen. Een zevenjarige miLlionnair. Op Kerstdag is de Tjarige Rupert William- Clarke, in Australië, het rijkste kind geworden van heel dat werelddeel. Door den dood van zijn vader, welke dien dag te Monte Carlo overleed, erfde hij den baronnentitel en een fortuin van zestig millioen gulden. Rupert is de kleinzoon van een Londensohen slagers knecht, die in 1840 naar Australië emigreerde. Zijn grootvader bleek een goeden kijk op de waarde van den 1 grond te hebben in het zich mei groote snelheid ontwikkelende land. In enkele jaren tijds had hij de hand gelegd op uitgestrekte bouwterreinen, waarmee hij den grondslag legde van zijn fortuin, dat aanvankelijk grooter is geweest dan den zeven jarigen Rupert thans ten deel valt. Verliezen deden liet familiebezit slinken, 't Is intus- schen ook nu nog niet te versmaden. Ernstige brand te Amsterdam. Zondagmiddag heeft een ernstige, fel uitslaande brand in het centrum van Am sterdam, op den Heiligeweg, gewoed. Op de tweede verdieping boven het kafé „Mo derne", brak plotseling brand uit. De in wonende gerant trachtte het snel om zich grijpende vuur te blusschen en liep daar bij vrij ernstige brandwonden op. Slechts met moeite wisten de danslustigen, die in een dancing op de eerste verdieping bezig waren, zich -te redden. Ook het kafé stroomde in een ommezien van tijd leeg. De brandweer was ,na eenige uren den brand meester. Een .ontzaggelijke men- schenmenigte was op de been. De oorzaak van den brand is gelegen in het vlam vatten van een kerstboom, door het af steken van kamervuurwerk. Opstand in Indië- PADANG. (Aneta). Het district Selaeaig- kang, op de Westkust van Sumatra is geheel in opstand. De wegopzichter Van Me-urs en vier goeroe's zijn te Seloeng- kang vermoord. Een aanval op Sawa- loento is afgeslagen. Een auto, waarin mi litairen .gezeten waren, die van Padang Pandjang te hulp snelden, werd te Pa dang Siboesoek aangevallen. Bij' de ge vechten, die hierop volgden, werd de le luitenant W. F. II. L. Simons neerge schoten. Dertig opstandelingen werden neergelegd. Talrijke arrestaties hadden plaats. De communisten vielen het sta tion te Seloengkang aan, met de bedoe ling de kas te plunderen. De chef en het personeel zijn gevlucht. Tragisch. DEN HAAG. V.D. In den nacht van 1 op 2 Januari ontstond in de Jacob Clats- straat alhier Jwist tusschen de ge broeders v. A. Toen hun moeder hen wilde scheiden, viel zij van de trap en overleed aan de gevolgen. De overval te Geffen. OSS. V.D. In den afgeloopen nacht is door de politie alhier gearresteerd zekere H., bijgenaamd de Sijp, verdacht schuldig te zijn aan den overval te Geffen. Heden morgen werd hij met het betrokken meisje geconfronteerd. Zij herkende in herrr een der beide inbrekers. Van den anderen dader is nog geen spoor te vinden. H.H. Correspondenten. Zoo spoe dig mogelijk, liefst deze week, zullen wij gaarne ontvangen: overzicht bevolking over 1926, opgaven Burg. Stand over De cember en nota over vierde kwartaal '26. GOES, 31 Dec. 1926. Spruiten f 2f8, Wijnpeeën f2.70, beiden per 100 K.G. Bloemkool f 4-f 14, Rood© kool f 3.10, Savoye kool f2, Witte kool f0.50, An dijvie fO.10, alles per 100 stuks. Prei f 0.50f 7 per 100 bos. Hazen f 360 £4.25 per stuk. Rotterdam, 3 Jan. 1927. V e e m a i' k t. Aanvoer 466 vette Run deren, 188 vette Kalveren, 934 Schapen en Lammeren, 1044 Varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 2932, 39—41, 46—48, Ossen 34, 40—42, 45—47, Vette Kalveren 57.5—60, 77.5—80, 90— 92.5, Schapen f 18f 28 per stuk. Lamme ren 117f26 per stuk, Varkens 32,5, 33, 34. Koeien en ossen aanvoer tamelijk goed, handel flauwer, zoodat de prijzen van Dinsdag dan ook niet konden bedongen worden. Een enkele beste boe ging tot 2 cent boven noteering. Stieren aanvoer onbeduidend, geen noteering. Velte Kal veren aanvoer tamelijk ruim, handel lang zaam, de oude prijzen bleven nog ge handhaafd. Een enkel puik best kalf 5 71/2 cent boven noteering. Schapen -en Lamineren aanvoer redelijk, handel iets minder, oude prijzen bleven nog bedon gen. Varkens aanvoer goed, handel ge drukt, prijzen lager dan vorige week. Een 'enkel p-uikhest ex. nog iets boven 110- teering. Men verwacht vermoedelijk slech ten afloop. Zaden. Blauw Maanzaad 5861, Kar- wijzaad 40—43, Lijnzaad (blauw) voer 1819, Lijnzaad (wit) zaai 20—21. Vlas. 12487 K.G. blauw f0.80—f 1.25, 5000 K.G. Gr-oningsch f0.75f0.85. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f3.90f4.25, Zeeuwsche Eigenhei mers f 3.60f 3.90, Blauwe Eigenheimers f3.75f4, Zeeuwsche Bonte föf5.30, Zeeuwsche Blauwe f4.80f5.20, Poters f2.20f2.70, Bravo's f4f4.60. Aan voer weinig, vraag kalm. Tarwe iets minder aangeboden, vooral in de mindere soorten lager verkocht, van f 14.50—f 15, voer f 14—f 14.25, rogge, gerst chevallier en haver niet-toe- menswaard ter markt, erwten, kleine groe ne, bijzonder in de tusschensoorten flauw; gestemd, verkocht naar kwaliteit van f16 f22.50 extra puike daarboven betaald, bruine boonen blijven flauw gestemd f12 f14 alles per 100 k.g. Wf»*elkoersOTL Amsterdam, 3 Jan. 3 uv Berlijn, 59.4159.44. Brussel belga 34.7534.80' Parijs 9.86V2—9.88V2 Londen 12.123/412.13 1 New-York 2.493/42.50 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Jan.: Matige tot krachtige, Z.W1- tot Westelijke •wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets kou der. GOES. Geboren: Franciscus Joannes Ma ria, z. v. Franz Joseph Köstfcrs en Pau lina Petronella van Acker. Overleden: Marinus Leijs, 58 j., echtg. van Wilhelmina Vleugel. Van 2329 Dec-esmber 1926. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. R. A. Dositter, 26 j. en W. Bannier, 20 j. Getrouwd: F. J. Gombert, 22 j. en M. S. Minneboo, 24 j.; C. P. van Dijke, 26 j. en M. E. M. Bukkens, 24 j. Bevallen: H. C. Groen, geb. Verhe-ijden, d.; A. A. 0. Meijer geb. Rademaker, d.; J. C. Dingemanse, geb. Meeuse, z.; F. J. Izeboud, geb. Van der Maas, d.; C. M. J. A. Slabber, geb. Graafmans, z. Overleden: P. Meliton, m. v. C. Ecte- varria, 42 j.; M. C. C. van Dierendonck, wed. v. H. J. Agema, 70 j.; M. J. Wol tering, wed. v. W. Luwema, 63 j.; A. Gcedegebure, z. 17 j.; T. van 't Hof, wed. v. W. van Maanein, 65 j.E. Willeboords3 vi'. v. P. van Soelen, 71 j.M. G. 't Hoen, m. v. J. van Riet, 54 j. (VI. Crt.) KORTGENE. Gehuwd: 9 Dec., Johan Adriaan de Fouw, 31 j. jm. te Colijnsplaat en Aartje Wilhelmina Schippers, 27 j. jd. Geboren: 15, Jacobus Jacob, z. v. Govert Marinus Augustijn an Johanna Levina Wolse. 0velleden: 15, Gerard Noordhoek, 55 j., echtgen. v. Jozina Jacomina Flipse. KATS. Getrouwd: 16 Dec., Eduard Mar- cusse, 36 j. jm. te Hontenisse en Jaooba Aaltje van der Maas, 30 j. jd. Geboren: Marinus, z.v. Pieter de Regt en Lydia Rreuse, WISSENKERKE. Geboren: 9 Dec., Ja comina Johanna, d. v. Jacob Korshuizö en Jacomina Dingemanse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1927 | | pagina 3