Bultsnland. .QBSülfllUl. Uit de Provincie. Kerknieuws dat. een Bestuurslid aan een school leve ranties doet. Dhr H o n d i u s zegt, dat hij altijd be zuiniging op 't onderwijs heeft bepleit en niet alleen op het openbaar onderwijs, maar ook op het bijzonder. Spr. is dus niet inconsequent. Weth. de Veer wil in de allereerste plaats hulde brengen aan alle besturen van de bijz. scholen voor de zuinige wijze, waarop ze in de afgeloopen drie jaar het beheer over de scholen hebben gevoerd. B. en W. hebben zich echter op het wettelijk standpunt moeten stellen. Enkele schoolbesturen hebben misschien te goe der trouw gedacht, dat het gemeente bestuur wel zekere posten zou vergoeden. We staan hier voor de eerste afrekening en hebben dus nog geen practische er varing. Vele moeilijkheden zullen in de toekomst wel uitblijven. Als B. en W. zich op eng standpunt hadden geplaatst, zouden er zeker nog meer posten zijn geschrapt. B. en W. meenen, dat ouderavonden behooran onder art. 55a, niet onder art. 55 o. De Kroon heeft uitgemaakt, dat voor administratiekosten een bedrag van f0.50 per leerling als maximum en voor zoover werkelijk is uitgegeven, kan worden ver goed. Maar dan niet aan een secreta ris of penningmeester of schoolhoofd. Spr. is persoonlijk van mecning, dat voor het bezoeken van sollicitanten en plaatsen van advertenties geen grens mag worden gesteld. Wat het leggen van een betonvloer in de school op den Wal betreft, dit is niet een geringe of dagelijksche repa ratie. Zoo iets moet op een andere wijze aan den Raad worden aangevraagd. Wat de restitutie van schoolgeld be treft, inderdaad schuilt hier een onbillijk heid, maar een, die de wet veroorzaakt. In antwoord aan dhr Den Hollander geeft Spr. toe, dat B. en W. een on juiste berekening van de kosten van het vakonderwijs hebben gegeven. Spr. voelt er wel wat voor, aan de schoolbesturen een vriendelijk verzoek te richten, om zooveel mogelijk cokes te sto ken, zulks in 't belang van de gemeente. Dhr Vertregt wil voor de Chr. scho len geen fooien vragen, maar oen zoo royaal mogelijke uitvoering van de wet, gezien de zuinige wijze waarop de school besturen huishouden. Het voorstel van den heer Vertregt in zake ouderavonden wordt verworpen met 6 togen 7 st. (tegen links en weth. de Veer), dat inzake de administratie idem met dezelfde stemverhouding. Dat inzake de advertentiekosten ©n het sollicitanten- bezoek werd aangenomen met 7 tegen 6 st. (rechtslinks). Dat inzake de schoolgeldrestitutie werd verworpen, waarbij verschillende lieeren van rechts buiten stemming bloven, omdat ze er niet over konden oordeelen. Het voorstel- IMes inzake den betonnen vloer werd ver worpen met 3 stemmen voor. Het voorstel van B. en W. (gewijzigd inzak© vakonderwijs en de aangenomen voorstellen werd aangenomen met 1 stem tegen (dhr Vertregt). Ten slotte wcnschte de voorzitter alle leden aangename Kerstdagen en het beste bij de Jaarswisseling. Daarna sluiting. Engeland's aristocratie. De Engelsche aristocratische families zijn bezig uit te „sterven. Tweehonderd peers' van een totaal van 780 en 550 baronets van de 1200 die Engeland er rijk is, hebben geen of slechts gepresumeerde erfgenamen. Zoo wordt in het voorwoord van de uitgave van 1927 van Debrett's Peerage, Baronetage, Knight- tage beweerd. De uitgevers van het boek voegen er nog aan toe, dat meer dan negentig van de tegenwoordig bestaande pairschappen er bijna tweehonderd baronetschappen weldra uitsterven zullen. Kolenschaarschte. Een gevolg van den chaos bij de sporen. De Star verzekert dat op honderden ko- lenopslagplaatsen te Londen gebrek aan kolen is. Er zijn sommige kolenhandelaars die zoo gelukkig zijn voldoenden voorraad te hebben om aan de aanvraag te kunnen voldoen, maar een aantal andere groote en kleine handelaars hebben in het geheel geen steenkolen of maar zoo weinig dat zij hun klanten moeten rantsoeneeren. Tal van verbruikers hebben ondervonden dat hun gewone leveranciers hen niet aan een centenaar kolen kunnen helpen. Vele handelaars zeggen dat de echaarschte een gevolg is van den janboel bij de sporen. Wagons die al weken ge leden van de mijnen zijn vertrokken, heb ben de handelaars nog niet bereikt en de verschillende maatschappijen schijnen niet te kunnen zeggen wanneer zij op hun be stemming zullen aankomen. Vele kolenhandelaars hebben hun werk lui gedaan moeten geven hij gebrek aan werk. De Sheffield Coal Company heeft het werk aan de mijn eveneens tijdelijk stil moeten zetten, omdat zij geen wagons kon krijgen. Het schijnt dat de invoer van buitenlandsche kolen, die de wagons in havensteden opgehoopt heeft, de voor naamste oorzaak is van het tekort aan wagons bij de mijnen. Italië en Joego-Slavië. Volgens bericht van de „Politica" te Belgrado hebben te Fume botsingen plaats gehad tusschen Italiaansche en Joego slavische studenten. Verscheiden perso nen zouden zijn gewond. De wacht van 't Joego-Slaviscli consulaat le Fiume is ver sterkt. Het grensverkeer wordt scherper gecontroleerd. Amerika en Europa. Een manifest van veertig professoren van de Golumbia-universiteit wijst er op, dat de Ver. Staten zich niet voldoende re kenschap geven van hetgeen in Europa gedaan wordt in het belang van een duur- zamen vrede. De onderteekenaars van het manifest zeggen voorts, dat de Europee- sche oorlog ook de oorlog van Amerika is geweest. De Ver. Staten houden niet vol doende rekening met hetgeen de geallieer den tot de overwinning hebben bijgedra gen. De keizer van Japan. Volgens een bulletin, door de Japansche ambassade te Parijs verstrekt, zou er een lichte verbetering in den gezondheidstoe stand van den Japanschen keizer waar te nemen zijn. De kerstdagen te Parijs. Nu de kerstdagen naderen, begint de stroom van toeristen naar de Fransche hoofdstad wederom in omvang toe te ne men. Zaterdag waren zes extra-treinen in Cherbourg noodig om de 2070 reizigers, die met de „Majestic" waren meegekomen, naar Parijs te dirigeeren. Voor het mee- rendeel Amerikanen, die de kerstdagen in Parijs of in het Zuiden gaan doorbrengen. Met één dier treinen is nog een ongeval geschied. Twee wagens derailleerden ten gevolge van een rail, die in reparatie was. Er werden geen reizigers gewond. Aardbeving te Lissabon. Nader wordt gemeld: Zaterdag en Zon dag werden te Lissabon drie aardschok ken gevoeld. De aardschok, die Zaterdag middag werd waargenomen, duurde enkele seconden. De bezoekers van theaters en café's vluchtten. Er vielen geen slachtof fers. Een schoorsteen stortte geheel in en de voorgevel van het centraal spoorweg station spleet van den top tot aan den grond. Voorts hoorde men nog luide onder- grondsche geluiden, terwijl de rivier de Taag geheel in beroering gebracht werd. Bij den laatsten schok op Zondagmor gen kwamen groote hoeveelheden visch aan de oppervlakte der rivier drijven. Aardverschuivingen in Italië. Tengevolge van de hevige regens van den laatsten tijd hebben er in de Appenij- nen op verschillende plaatsen aardver schuivingen plaats gehad, waardoor ver schillende kleine gemeenten gedeeltelijk verwoest zijxf,. Ongeveer 600 personen zijn dakloos. Korte berichten. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat men in of- ficieele Engelsche kringen de bezorgdheid niet deelt, die in enkele hoofdsteden van Europa ten opzichte van de Duitsche regeering s crisis bestaat. Men neemt niet zonder gronden aan, dat dr Stresemann minister van buitenl. zaken zal blijven, hoe ook de samenstelling van het kabinet moge worden. Op 18 December moet te Santander een complot der communisten en anarchisten tegen Primo de Rivera zijn ontdekt. Het hoofd der samenzwering was de chef van de politie zelf. Hij is afgezet. Volgens de Dni heerscht er in het Donbekken (Rusland) reeds van 1 Decem ber af gebrek aan graan en meel. De prijzen stijgen sterk. De Hooge School-leeraren te Wee- nen zijn in verband met de ongunstige po sitie, waarin zij ten opzichte van andere ambtenaren dreigen te komen, van plan tot staking over te gaan indien de door hen gestelde eischen niet worden ingewilligd. Ook dreigen de fond s-g e- neesheeren met staking, daar zij door de nieuwe verzekeringswetten bena deeld worden. Naar verluidt zal te Yperen een standbeeld worden opgericht van den Engelschen maarschalk French, die het bevel heeft gevoerd over de Engelsche troe pen van dezen sector en den titel draagt van graaf van Yperen. Het tweede vliegtuig van de imperia le luchtroute naar Cairo en Basra is gis terenmorgen te acht uur van Croydon ver trokken. Het vliegtuig arriveerde te 9.40 te Parijs en vertrok een uur later. Zaterdagavond is te Parijs een auto mobiel op een bruiloftstoet uit 35 personen bestaande, ingereden. Twintig hunner werden gewond, 2 bruidsmeisjes werden naar het ziekenhuis overgebracht. Naar Belga uit Napels seint, is ma joor Pomarici, -die het bevel voerde over de Norge, het bestuurbare luchtschip, vóór dit naar de Noordpool vertrok, in den sneltrein Rome-Napels doodgestoken ter wijl hij sliep in zijn coupé. Volgens de bla den is de dader bij Napels gepakt. Op den bekenden „Gouden Zondag", den Zondag voor Kerstmis, als te Berlijn alle winkels geopend zijn, heeft de Ber- lijnsche tram 2 millioen passagiers ver voerd, de tunnelspoor een half millioen, de auobussen 300.000 en de stadsspoor 650.000. In verband met het veelvuldig voor komen van ontsteking van het tandvleesch in New Jersey waarschuwen de gezond heidsautoriteiten in die provincie tegen het kussen. Zij dringen er vooral op aan, bij het Kerstfeest de maretak te ontwijken! Bij uitbreidingswerken aan het sta tion te Aken zijn gisterochtend drie ar beiders, de gebroeders Klauss, gedood doordat een locomotief ontspoorde en op hen viel. Een vierden arbeider is de lin kerarm afgekneld. Het Belgisch Verdrag. Aan de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, allen advocaten te Groningen, van oordeel dat het voorgestel de Nederlandsch-Belgische verdrag een ernstige bedreiging vormt voor onze staat kundige veiligheid en economische wel vaart, spreekt den wensch uit, dat de Eer ste Kamer der Staten-Generaal het trac- taat in zijn huidigen vorm onaannemelijk zal verklaren. Het adres is onderteekend door 22 Groningsche advocaten. Niet tot oordeelen bevoegd. In een Vrijdag gehouden vergadering van de Amsterdamsche Sociaal-democrati sche Studentenclub is met algemeene stennnen een motie aangenomen, waarin de vergadering, „haar houding bepalende ten opzichte van de aotie, die thans in de studentenwereld wordt gevoerd met het doel, hij de Eerste Kamer op verwerping aan te dringen van het Nederlandsch-Bel gische verdrag, als haar meening uit spreekt, dat de studenten in deze, zoowel uit politiek als technisch-economisch oog punt, zoo gecompliceerde kwestie niet tot oordeelen bevoegd zijn". Burgemeester van Leiden. Naar de Maasb. verneemt, komt Jhr. dr J. Rutgers van Rozenburg, oud-lid der Tweede Kamer, ernstig in aanmerking om te worden benoemd tot burgemeester van Leiden. De heer Rutgers van Rozenburg behoort tot de christelijk-historische Unie en heeft, toen mr Schokking ontslag nam als minister van justitie, te diens behoeve zijn zetel in de Tweede Kamer prijs ge geven. Een socialistische sportclub. Naar „Het Volk" meldt is Zondag j 1. in café De Pool, Damrak, te Amsterdam, een vergadering gehouden, teneinde te gera ken tot de oprichting van een arbeiders sportbond. Het bleek uit inleiding en discussie, dat het N. V. V. deze beweging wel, daarente gen het Partijbestuur van de S.D.A.P. niet steunt. Ondanks de bestrijding van den in sportkringen welbekenden mr H. W. Vlie gen werd tot oprichting besloten. Nederland en deach t-u renwet. Aan de hand van de Memorie van Toe lichting tot de begrooting voor 1927 geeft de Belgische „Echo de la Bourse" een uit voerig overzicht van het Nederlandsche standpunt in zake de acht-urenwet en de ratificatie van de Conventie van Washing ton. Dit overzicht wordt aldus besloten: „Het is dus duidelijk dat Nederland de Conventie van Washington in de huidige omstandigheden niet zal goedkeuren. Het is ook duidelijk dat Nederland zoo lang mogelijk wil vasthouden aan de lenigheid van zijn eigen wet. Op beide punten staat Neerlands besluit vast. De redenen ken nende, waarop die beslissingen zijn geno men, zijn wij verplicht te erkennen dat de houding die Nederland aanneemt, de eeni- ge redelijke is; zij berust op vooringeno menheid, noch mysticisme, noch reactie en is uitsluitend ingegeven door de zorg, den socialen vooruitgang te doen steunen op een sterke economische basis. Zij ge tuigt van den terugkeer tot gezonde regee- ringsmethoden". Het blad hoopt, dat ook in België een dergelijke ommekeer plaats zal hebben. Het Belgisch verdrag. Bij het provinciaal Comité van actie tegen het Nederlandsch-Belgisch verdrag zijn sedert de vorige opgaven nog de lijsten met liand- teekeningen op het petitionnement tegen het verdrag te richten aan de Eerste Ka mer uit de navolgende gemeenten ingeko men: Oudelande 20 (aantal kiezers 391); Ierseke 1407 (2103); Zaamslag 991 (1815), Aardenburg 42§ (1059); Borssele 448 (657); Ïiapelle-Biezelinge 335 (1199); Grijpskerke 254 (442)Zierikzee 1938 (3602); Dreischor 241 (711); Noordgouwe 404- (467); Kerkwerve 222 (410;; Burgh 234 (311); Brouwershaven 425 (716); Nieuwerkerk 478 (900); Bruinisse 570 (1387); Oosterland 287 (917); Zonnemaire 214 (497); St. Philipsland 555 (1011). To taal thans 20392 handteekeningen op 39426 kiesgerechtigden. Hierbij zijn nog niet geteld de 5000 handteekeningen, die te Middelburg zijn verzameld, waar echter de gelegenheid nog niet is gesloten. Een brutaal stukje. Dezer dagen ontsnapte onder de gemeente Zuid- dorpe een koe aan zijn geleiderden kwam in een sloot terecht. Aangezien het laat in den avond gebeurde en men „geen kans zag het dier uit de sloot te halen, liet men het achter om het den volgenden ochtend verder te vervoeren. Toen evenwel den anderen dag de eige naar naar zijn beest kwam zien vond hij het dier ter plaatse geslacht en van de huid ontdaan, terwijl een groote hoeveel heid vleesch was uitgesneden. Van de(n) dader(s! geen spoor. Posterijen. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen de Post- en Telegraaf kantoren Ierseke en Krabbendijke, de hulp post- en telegraafkantoren Koudekerk©, Westkapelle, Arnemuiden, Serooskerke (W.), Oost-Souburg, Veere, Kruiningen, Rilland, Hoedekenskerke, Oudelande, Ove- zande, Kapelle, Borsselen, 'sHeer Arends kerke, 's Heerenhoek, Wolphaartsdijk, Co- lijnsplaat, Wissenkerke en de post 'en tele graaf- en telefoonstations Meliskerke, Bath, Waarde, Schore, Baarland, Drie wegen, Ellewoutsdijk, 's Heer "Abtskerke en Nisse worden aangewezen als sub- ontvangkantoren der accijnzen op het ge slacht, gedistilleerd en andere accijns-mid delen. Tegen de afsluitboomen. Zaterdagavond kwam de heer L. P. uit Goes met zijn auto van de Bredaschestraat naar Bergen op Zoom gereden. Ondanks het feit dat de afsluitboomen voorzien wa ren van twee roode reflectors, had de be stuurder niet gezien dat de weg versperd was. Het gevolg was dan ook dat P. eerst op een tweetal meters van den overweg de afsluitboomen in het oog kreeg. Uit alle macht trachtte deze nog te remmen. Deels door de groote snelheid waarmede de auto voortreed en deels door de gladheid van den weg, reed deze wagen met volle kracht tegen" den ijzeren boom aan op het mo ment dat de mailtrein passeerde. Was deze afsluitboom niet van zoo'n deugdelijk ma teriaal geweest, dan was de auto door den afsluitboom heengereden en een botsing tusohen trein en auto onvermijdelijk ge weest. Thans kwam deze wagen met zulk een kracht tegen den boom aan, dat deze geheel uit zijn stand kwam te staan en ernstig verbogen werd. Middelburg. Het Burg. Armbestuur be sloot Vrijdag 31 Dec. as aan zijn onder steunden f 1.50 extra uit te keeren. Wegens ziekte onder de schoolkin deren zijn bijna alle scholen gesloten. Goes. Potemkin-film. Dezer da gen heeft in de Landbouw-bioscoop de Potemkin-film proef gedraaid. De burge meester, de lichtbeeldencommissie en ver schillende genoodigden woonden de ver tooning bij. De film werd afgekeurd. Slechts als een aantal coupures aange bracht zouden worden, zou de burgemees ter zich met de publieke vertooning kun nen vereenigen. De heer Van Liere heeft geweigerd hierop in te gaan. Daarop heeft de burgemeester thans besloten de vertoo ning van de film „Potemkin", als zijnde gericht tegen de openbare orde, te weige ren en te verbieden. Door het bestuur van de R.-K. Prov. (Staten)Kieskringorganisatie Goes is de verzamellijst opgemaakt van de in gediende candidalen voor de „a.s. ver kiezingen voor de Prov. Staten. Deze lijst bevat de volgende namen, in alphabetisclie volgorde: P. Boonman, te Nieuwdorp; A. v. d. Dries, Heinlcenszand P. v. 3. Dries .Tz., Noord-K,raaijert; A. van Hoolegem, Kruiningen; Mr Mes, Bein- kenszand; A. M. Simons, Goes; A. Si mons© Rz., Hemkenszand; Mr J. H. M. Stieger, Goes; B. Timmerman, Hoedekens kerke; J. W. Vienings, Clinge; P. van 't Westeinde, 's Heer Abtskerke. Waarde. In de Maandag gehouden ver gadering van 'Ingelanden van het Water schap Waarde werd naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten tot ver hooging van kruin en binnenberm van den zeedijk besloten de kruinverhooging in twee jaar uit te voeren, doch de ver hooging en verbreeding van den binnen berm uit te stellen totdat nader advies van deskundigen is ingewonnen. 's-Heer Arendskerke. In de gisteren ge houden raadsvergadering, waarin de heer J. Vermue met kennisgeving afwezig was, werd door den Voorzitter medegedeeld, dat de in de vorige vergadering genomen raadsbesluiten betreffende het in eigen dom overdragen van de openbare lagere school te 's-Heer Hendrinkskinderen met ingang van 1 Januari 1927 aan den Ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente te 's-H. Hendrinkskinderen als bestuur der Herv. Chr. School, en tot verkoop van de voor malige hoofdonderwijzerswoning aan voor meld bestuur, door Ged. Staten zijn^goed- gekeurd. Daarna werd vastgesteld het sup pletoir kohier hondenbelasting voor 1926, tot een bedrag van f 44. Naar aanleiding van een desbetreffend ingekomen schrij ven van de Nieuwjaarscommissie te 's-H. Arendskerke werd besloten de Nieuw- jaarscommissiën te 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen en Nieuwdorp op te heffen. Het voorstel van B. en W. inzake uitbreiding van het waterleiding-, buizennet naar den Westkraaijey(polder werd aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van den Ned. Chr. Landarbeiders hond wordt besloten voor één jaar, in gaande 1 Januari 1927, toe te treden tot het Werkloosheidsbesluit 1917. Daarna werd overgegaan tot behandeling en vast stelling van de begrooting van het Burger lijk Armbestuur te 's-Heer Arendskerke en die van het Groot Armbestuur te 's-Heer Hendrikskinderen voor het dienstjaar 1927, eerstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f 26.675,52 en laatstgenoemde in ont vang en uitgaaf op f 6710,8334. De ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1927 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een gelijk bedrag van f 93.144,44/4, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1608.21. Bij de rondvraag gaf dhr Oudkerk B. en W. in overweging het plaatsen van een lantaarn ter hoogte van den Oranjeboom te 's-Heer Hendrikskinderen. Dhr van den Dries vroeg of nog niets is vernomen omtrent het verharden van het gedeelte van den Rijksweg voor de R.-K. Bijz. Lag. School te Noordkraaijert. De voorzitter zeide hiervan nog niets te hebben verno men, doch hiernaar eens nader te zullen informeeren. Hierna sluiting. Nieuwdorp. Maandagmiddag werd door de Vereen, „voor Landbouw en Veeteelt" alhier aanbesteed de levering van de kunstmeststoffen: Supérphosphaat 14 pet. f 2.32, Ammoniak Superpli. f 6.41, Chili- salp. f 14.34, Zwavel'z. Amm. f 13.20, Kalksalp. f 11.78, Kalizout 40 pet. f 5.04^ Patentkali f 7.10 per 100 K.G. Maandagavond hield de kolenver. „Onderling Belang" haar jaarvergadering. De brandstoffen werden den leden aange rekend als volgt: stukkolen f 1.52, nootjes f 1.50, eierkolen f 1.30, anthraciet f2.40 per H.L., bruinkoolbriketten f 2.30 per 100 K.G., alles franco in de hokjes. De aftredende bestuursleden W. Goed- bloed, G. op 't Hof en C. Gescliiere werden herkozen. Oostkapelle. Maandagavond hield de Chr. Reciteerdub „B lderdijk" haar 3e jaarvergadering welke een feestelijk kirak- ter droeg. Dc voorz W. Francke opende de vergadering en sprak een "openings woord. Door den voorz. werd een voor dracht gehouden over „Willem Kloos als litc-ra'r profeet" en den heer G. van Keulen over „Alice Nahon". Verschillende gedichten werden voorgedragen en over verschillend© onderwerpen werd geïmpro- viseerd. Verder werd de avond gezellig doorgebracht en de vergadering tenslotte met dankgebed geëind'gd. Blggekerke. Maandagavond vergaderde de aH. Biggekerke der Z.LM. Op deze vergadering weid dhr J. Wisse als be stuurslid herkozen. W'erd besloten f 15 bubsidi© te verstrekken aan den kring Walcheren voor dc te houden tentoonstel ling. Er werd aangenomen een voorstel om ©en weegbrug op te richten al of niet op coöperatieven grondslag. Veere. Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging voor verleende subsidie voor Volksonderwijs; een schrijven van Ged. over regeling salaris van Burgemees ter, Secretaris, Ontvanger en Wethouders Proces-verhaal van .kasopname van het Bestuur van het Godshuis; schrijven van den Inspecteur van het L. O. dhr S. Brandsma te Middelburg en dhr P. de Bree hoofd der schoei te Zierikzee, hou dende subsidie-aanvrage voor de vereeni- ging voor Schoolmuseum. Dit laatste stuk werd gesteld in handen van B. en W. om advies. De Burg. deelde mede, dat "kas opname is gedaan hij den gemeente-ont vanger en dat hij verlof heeft gevraagd om 10 dagen uitstedig te zijn. Een voor gestelde wijziging in de verpachtingsvoor- waarden van den Campveerschen toren werd aangenomen, na toggelicht te zijn door weth. Castel, tegen dhr Jac. van Be veren. Enkele voorgestelde wijzigingen in de begrooting 1926 werden goedgekeurd. In gekomen was de ontslagaanvrage van den i I Secretaris dhr Hominge tegen 1 Maart B 1927. Het gevraagde ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend onder dank betuiging voor de bewezen diensten. B. en W. deelen mede, .dat de hoogste in schrijver voor de hoornen staande op het schoolplein is dhr L. L. de Vos te Mid delburg voor f 231. Nog enkele boomen en tronken zullen door B. en W. worden verkocht op 7 Jan. te 10 ure. De voorz. bood tenslotte den raad zijn beste wenschen aan voor 1927 waa,rna dhr Bolier namens den raad den voor zitter een goed jaar wenschte. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Koudekerke. De afd. van den Vrijw. Landstorm kwam gisteravond hijeen om haar jaarlijksche vergadering te houden. Er waren 26 leden aanwezig. Nadat de vergadering geopend was door den plaat selijken leider, kreeg de heer P. G. Laer- noes liet woord welke de noodzakelijkheid van den V. L. op zeer juiste gronden aanwees, spreker wees op den ernst van het gebeurde op West-Java en ook op de relletjes bij de herhalingsoefeningen dezen zomer; een en ander noopt ons tot waak zaamheid. Gelukkig, dat onze organisatie nog steeds groeit en ook beter gefundeerd wordt. Verder werd de avond doorge bracht onder gezellig gekout, het gebruik van chocolademelk en een rookertje, ter wijl ook nog een en ander gedaan yrerd in het belang va,u 4e .Organisatie. Axel. Inzake de electrificatie van Axel deelt men aan de „Ax. Crt." mede, dat thans ook de Sassing geheel klaar is en de perceelen, die aangesloten zijn, elec- trisoh licht hebben. Zoowel in de buiten wijken als in de kom komen er geregeld aansluitingen bij. Maar ook de aanvragen voor aansluiting op het gasnet nemen ge stadig toe. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Putten F. Kijftenbelt te Feje- noord. Geref. Kerken. Aangenomen naar St. Jacobi-Parochie A. F. Keuchenius, cand. te 's-Gravenbage. Bedankt voor Hilversum H. A. Munnik te Zwolle; voor Paesens H. de Jong te Boerakker; voor Ottoland A. F. Keuche nius te 's-Gravenbage. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Werkendam J. Reesink te Aal- ten en Joh. v. d. Vegt te Doesburg. Bedankt voor Steenwijk C. v. d. Zaal te Deventer; voor Nieuwe Pekela L. de Bruijne te Zwolle. Evang. Lutb. Gemeente. Beroepen te Helder Dr J. E. B. Blase te Makasser (N.-I.) met verlof hier te lande: te Amsterdam E. Voges Eikeloh (Hanno ver).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2