Zoeklichtjes. De begrafenis van het stoffelijk over schot van mr Dresselhuys zal plaats vin den op Maandag a.s. te half 2, in het familiegraf te Culemborg. Opvolger van mr Dresselhuys in de Tweede Kamer is dr Bierema, oud-lid van de Tweede Kamer. Opbrengst Rijksmiddelen. De opbrengst der gewone Rijksmidde len bedroeg over do maand November f44.179.247.37, wat vergeleken met de zelfde maand van het vorige 'jaar een voordeelig verschil maakt van slechts ruim' 4 ton. In totaal is nu dit jaar ontvangen ruim f450 miillioen tegen ruim f425 mil- lioen dn hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Als men rekening houdt met het feit dat dank zij de verhooging van de In voerrechten voor dit doel ongeveer f13 millioen meer werd ontvangen, dan is het duidelijk, dat dei opbrengst der mid delen nu niet bepaald schitterend kan worden genoemd. Opmerking verdient nog dat de Tabaks belasting tot nu to© f4 millioen meer opbracht dan het vorige jaar, maar dat de opbrengst van de vermogensbelasting van f 12 millioen tot f 9 millioen terug liep. De Schelde-quaestie. Naar men uit Brussel aan het Vader land meldt, heeft de heer H. Vos, Kamer lid voor Antwerpen, een schriftelijke vraag gesteld aan den minister van Bui- tenlandsche Zaken betreffende de quaes- 'tie van de doorvaart der Belgische oor logsschepen langs de Wester-Schelde. Hij verzoekt den minister hem mede te deelen, of hij erkent dat Nederland het recht bezit de Schelde ten allen tijde zoowel van oorlog als van vrede voor Belgische oorlogsschepen te sluiten en of indien Nederland in geval van een oor log de Schelde volstrekt of onder zekere voorwaarden sluit, dit land verplicht is, dezelfde sluiting ook. ten aanzien van Belgische oorlogsschepen toe te passen, wanneer België tot de oorlogvoerenden mocht behooren, zijnde dit behoudens de verplichtingen die voor Nederland voort vloeien uit het lidmaatschap van den Vol kenbond. Indien de minister hier bevestigend op antwoordt, vraagt de heer Vos wat de bedoeling is van de reserve in de toelich tende memorie. Werkloosheid in Z.-Vlaanderen. Door den heer Loerakker zijn tot den 'Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, de volgende schriftelijke vra gen gericht: Is het den Minister bekend, dat de werkloosheid op vele plaatsen in Z. Vlaanderen, door allerhande omstandig heden, zeer groot is? Zoo ja, is de Minister dan niet van 'oordeel, dat er van Overheidswege maat regelen moeten worden genomen waar door de werkgelegenheid wordt vergroot en verdere inzinking van het levenspeil der bevolking in dat gewest wordt tegen gegaan? Min. van Kar neb eek gehuldigd. Het Zwitsersch Tel.-Agentschap meldt uit Bern, dat de federale raad in Zwit serland ©en dejeuner gegeven heeft ter ©ere van minister Van Karnebeek. Aan wezig waren o.a. de president der fede ratie, leden van den federalen raad en de Nederlandsche gezant te Bern, jhr Boude van Troostwijk. Mr J. Duys. Be heer J. E. W. Duys, lid van de Tweede Kamer beeft gistermiddag met goed gevolg aan de Leidsche universiteit het doctoraal examen in de rechten af gelegd. De heer Duys, die candidaat- no taris is, zal zich als advocaat te 's Gra- renhagc Vèstigen. Be burgemeester van Gouda. De burgemeester van Gouda, de heer Ulbo J. Mijs, heeft besloten tegen nader te bepalen datum ontslag te vragen uit zijn ambt. De heer Mijs was burgemeester sinds 8 November 1917. De ramp bij de Vink. Thans wordt bekend gemaakt, dat met ingang van 1 Februari 1927 de heer J. Veenenbos, bouwkundige hij de Nederl. Spoorwegen te Maastricht, zal worden overgeplaatst naar Rotterdam. De heer Veenenbos wordt werkzaam gesteld op 't bureau van dein chef van weg en werken, Ir. Pantaloon Baron van Eek. Dit betee- kont, dat de heer Veenenbos de plaats zal innemen van dein hoofdbouwkundige, (Jen heer Leith. ïooals men zich zal herinneren, zegt de R otter d., heeft de heer Leith voor do commissie-Kraus verklaringen afgelegd, welke zeer ongunstig waren, zoowel voor den chef van hot bureau, den heer Panta loon Baron van Eek, als voor den hoofd opzichter den heer Berghuis, in zake de ramp bij de Vink. Vlak daarop kreeg de heer Leith, naar zijn zeggen, ongevraagd verlof, terwijl de Directie zei, dat het op verzoek was. Nu wordt hij de woestijn ingezonden. Boteekent dit, dat personeel bij de Ned. Spoorwegen de waarheid niet mag zeggen? 'tZou onbegrijpelijk kortzichtig zijn. Middelburg. Gisteren herdacht de heer L. H. H. Parren, commies bij den P.T.T.- diemst alhier, don dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad. Namens hein, die met hem samenwerken werd den jubilaris een vulpenhouder als souvenir aangebo den. Een extra vrije dag maakte dat de heer Parren zijn jubileum in familiekring kon doorbrengen. I Goes. Op den len Kerstdag zullen f 's morgens één brief- ein éen pakketpost- bestelling warden uitgevoerd. Daarentegen zal er van 's morgens 1112 u. geen gelegenheid bestaan om de cor respondentie kosteloos af te halen. Overigens is hot kantoor opengesteld als op Zondagen: voor dan postdienst; 's morgens 89 u., en 1112 u., voor j den telegraaf- en telefoondienst: 89 u. i v.m., 'en 12 n. n.rni. j Voor den 2en Kerstdag geldt de gewone Zondagsdienst. Kloetlnge. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad .Afwezig met kennisgeving de heer Wr F. K. Lenshoek. Ingekomen is goedkeuringvan de be grooting voor 1927- Van Ged. Staten schrijven dat op 1 Jan. 1927 de jaar wedden van Burgemeester, Secretaris en ontvanger respectievelijk zullen bedragen f1790, f2100 en f900. De pensioens grondslag van den gemeente-ontvanger wordt met ingang van 1 Jan. 1927 vast gesteld op f900 Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, waarhij verzocht wordt voor gebruik van heit schoollokaal dat de vo rige vergadering beschikbaar is gesteld voor het houden van ©en tuinbouwcursus, eeni'ge vergoeding te eischen, stellen B. en W. voor om voor elk seizoen f5 te heffen. Do heer Straub handhaaft zijn meening om f10 per jaar te heffen; er zijn personen op die cursus die het bedrag wanneer het moest, wel alleen zouden kunnen betalen. De voorz. zegt, dat er ook minder gesitueerden op die cursus zijn; allen betalen evenveel. De heer Straub vraagt of dan geen schoolgeld geheven kan worden, waarop de voorz. antwoordt dat dit niet mogelijk is. Ook de heer Sinko voelde in 't begin veel voor de meiening van dhr Straub, maar daar do minder gegoeden evenveel betalen als de gegoeden, sluit hij zich bij het voorstel van B. en W. aan. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W. met 5 tegen 1 stem (dhr Straub) aangenomen. Ingekomen is een verzoek van K. Meul- polder alhier om de gemeenteherberg we derom voor een jaar te mogen inhuren, te gen denzelfden huurprijs en onder dezelfde voorwaarden. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, maar tegen een jaarlijkschen huurprijs van f 150- Dit wordt aangenomen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om aan heit Burg. Armibeist. te ver zoeken een jaarlijksche bijdrage van f 1500 te verl-eenen in de verpleegkosten enz. van arme krankzinnigen, voor het eerst in 1927- Do voorz. licht toei, dat het Arm bestuur ieder jaar veel geld overboert en voor oen tamelijk groot bedrag N.W.S- aankoopt. Daar het meerendeel der ver pleegde krankzinnigen eigenlijk armlas tigen zouden zijn, vindt hij het niet meer dan billijk dat gemeente en armbestuur ieder do helft der kosten betalen. Het voorstel van B- en W. wordt aangenomen. Als gevolg van een verzoek van J. W. van de Weert, waarbij deze tegen 1 Jan. 1927 ontslag vraagt als gemeientebouw- meester, stellen B. en W. voor hem eer vol ontslag te verleenen. De voorz. deelt nog mede, dat v. d. Weert eerst het voornemen had om tegen 1 Febr. 1927, den dag waarop hij 20 jaar in dienst der gemeente zou zijn, ontslag te vragen, doch ziekte dit heeft bespoedigd. Met alg st. wordt eervol ontslag verleend. Tevens stellen B. en W. voor sollicitanten naar deze betrekking op te roepen te gen een bezoldiging van f150 's jaar». De voorz. deelt nog mede, dat in verschil lende gemeenten is geïnformeerd naar do bezoldiging; waaruit blijkt, dat ver schillende gemeenten f150 uitgetrokken hebben. Voor het bedrag dat thans geno ten wordt (f 40) zal wel niemand gevonden worden die het werk daarvoor wil doen. De heer Straub vraagt, wat de werkzaam heden zijn on hoeveel pet. genoten wordt bij aanbesteding van werken. De Voorz. schetst hem de werkzaamheden en zegt dat bij aanbesteding van werken 5 pet. wordt genoten. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. In behandeling komt do vaststelling van een instructie voor den ambtenaar ter secretarie. De heer Straub vraagt of er geien strijd ontstaat tusschen deze instruc tie en d© Alg. Politieverordening. De in structie zegt dat de ambtenaar zich bij brand in do omgeving van het gemeente huis, naar het gemeentehuis moet bege ven. terwijl de alg. politieverordening zegt dat hij zich naar hot brandspuithuisjo moet begeven. De bepaling in de instruc tie wo(dt geschrapt. Naar aanleiding van het verzoek der buurtvereen. „Tol" stellen B. en W. voor om bij den spoorwegovergang een lantaarn te plaatsen. De heer Straub zegt dat bij, den overweg te Goes ook een lantaarn staat; dei vraag ïs nu door wie wordt de verlichting van dien overweg betaald, door do gemeente Goes of door de Staats spoorwegen. Wordt ze door de Staats spoorwegen. betaald, dan kan ze het in deze gemeente ook doen. Besloten wordt do Staatsspoorwegen op de slechte verlichting van den overweg te wijzen en te verzoeken een betere verlichting aan te 'brengen. Vastgesteld, wordt het le suppl. kohier Hondenbelasting. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van L. G. v. Dijke om ontheffing van schoolgeld wordt met alg. st. aangenomen, daar de verorde ning zegt, dat van ingeschreven kinderen dus ook van die welke niet naar school gaan, schoolgeld verschuldigd is. Do wen- schelijkheid wordt te kennen gegeven om do verordening te wijzigen. Bij de rondvraag vraagt da heer Zwee- dijk waarom nog geen begin is gemaakt met do verbetering van het voetpad bij den beier Trimpe. Dhr Eversdijk ant woordt hierop dat dit het gevolg is van het ontbreken van koolasch, die momen teel niet aan de gasfabriek te krijgen is. Zoodra koolasch voorrad'g is zal het pad worden verbeterd. Do hoer Straub vraagt, wanneer nu eens een begin wordt gemaakt met de plannen betreffende de huizen naast het gemeente huis. Do voorz. zal in besloten zitting den heer Straub van antwoord dienen. Hierna besloten zitting. Ellewoutsiiijk. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat in deze gemeente in 1926 slechts, 3 kinderen werden gebo ren, van welk aantal nog 2 behooren tot gezinnen di© huiten de dorpskom, vlak aan de grens ©ener naburige ge meente wonen. 'Opvallend is het, dat er zoovele (26) gezinnen zijn, waarin slechts 1 kind aangetroffen wordt. Gezinnen met 2 kinderen is daaraan evenredig. Groote huisgezinnen zijn in da gemeente zoo goed als niet. Heit aantal sterfgevallen van be trekkelijk jonge menschen was in 1926 het dubbele van de geboorten. Waar het geringe geboortecijfer ook in vorige jaren geconstateerd is>, gaat de bevolking wat aantal betreft steeds achteruit, ook omdat het vertrek van ingezetenen, door vesti ging lang niet gedekt is in de laatste jaren. Do school, die tijden gekend heeft van een leerplicht -ge bevolking van 120 tot 130, telt thans slechts even boven 50 leerlingen en de vrees is niet onge grond, dat -de tijd niet ver af is, dat we hier zullen krijgen een éénmansschool. Maar ook op ander gebied staan de zaken voor ons dorpje er niet al te rooskleurig voor. Do aangelegde spoor lijn zal voor ons druk haventje een ge duchte concurrent blijken. (M. Ot.) Schore. Dhr K. alhier kwam op den postweg met z'n auto, tengevolge van slip pen, in een sloot terecht. Dhr K. liep ern stige kneuzingen op, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en de ge wone werkzaamheden voorloopig niet kun nen worden hervat. Bij dhr J. R. werd in den nacht van Woensdag op Donderdag een drietal konijnen ontvreemd. De politie stelt een nader onderzoek in. Gisteren vergaderde de raad der ge meente. Afwezig met kennisgeving dhr G. Rijn. Na onderzoek der geloofsbrieven van G. Potter werd deze toegelaten als lid van den raad. Dhr G. de Vrieze werd met vijf van de zes stemmen benoemd tot wethou der, welke benoeming door hem werd aan genomen. Tot afgevaardigde naar de ver gadering der Waterleiding-Maatschappij werd benoemd J. G. van Nieuwenhuijze, als plaatsvervanger W. Karelse. De jaar wedde en pensioengrondslag van dhr J. G. van Nieuwenhuijze werd vastgesteld op resp. f 1470 en f 1765. De steenkolenvereeniging „Tot ge mak en voordeel" hield in „het Wapen van Zeeland" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr W. Karelse. Het ledental bedraagt thans 96. Aangekocht werden 1807 H.L. en verkocht 1792 H.L. steenkolen. De rekening 1926 sloot met een goed slot van f 105,66 Tot bode werd benoemd dhr M. Veerhoek. Herbenoemd werden de bestuursleden C. Potter en M. Joosse. Bij inschrijving werd het vervoer voor 1927 gegund aan dhr W. Rijn Chrzn. voor 5,9 cent per H.L. en het opscheppen en afdragen aan A. Zoeteweij Mzn. voor 6 ct. per H.L. Besloten werd nieuw mate rieel aan te schaffen. De afdeeling Kruiningen-Hansweert- Schore van het Groene Kruis hield gister avond haar algemeene vergadering. Voor zitter dr J. Nieuwenhuize. Medegedeeld wordt clat het meermalen voorkomt dat door de leden de gebruikte artikelen te lang worden gehouden. In de toekomst zal hier nauwkeurig op worden gelet en zullen de nalatigen worden aangesproken voor vergoeding wegens het onnoodig in ge bruik houden dier artikelen, terwijl ook daardoor ontstane schade zal moeten wor den vergoed. Herkozen werden de aftre dende bestuursleden G. Beth, J. N. Elen- baas, B. J. Eisman, mevr. Lutgert, J. Nieu wenhuijze en A. Stevense. De rentelooze aaiideelen no. 34, 177, 16, 111, 194, 122, 89, 115, 102 en 108 werden uitgeloot. Op gemaakt werd' de begrooting 1927 der T.b.c.-commissie Groene Kruis en Dames- vereenigihg. Dhr A. Maas vestigt er de aandacht op, dat het zeer zeker in het be lang der afdeeling zou zijn wanneer werd aangesloten bij de Prov. vereeniging, waarop de voorzitter mededeelt, dat ook het bestuur, met een dergelijk voorstel wenscht te komen. Aldus besloten. Pogin gen zullen worden aangewend voor uit zending van zwakke kinderen naar een kinderherstellingsoord. Hierna sluiting. lerseke. De ledenvergadering dei' Vei', van Geref. L. 0. Kakeldans werd door den voorzitter H. Vendeville geleid en bezocht door 23 leden. Herkozen werden als be stuursleden dhr W. Bakker, die aannam, en dhr A. de Putter, die bedankte. In diens plaats werd gekozen dhr J. Cornelisse, die de benoeming in beraad nam. Het be stuursvoorstel tot opheffing van het Sup pletiefonds werd op voorstel van dhr Stoel ingetrokken. Het zal nu gereorganiseerd worden. Dhrn Stoel, Joos Schipper en Joos v. d. Have zullen zich daarvoor span nen. In de commissie tot nazien der boe ken werden benoemd dhrn Jb Bol, L. Stoel en Ph. Bom. De rondvraag leverde een broederlijke bespreking op, o.a. aangaande het archief, waarna ds B. Meijer de aan gename vergadering met dankgebed sloot. 's Heer Hendrikskinderen Gisteravond hield de kol en vereeniging „Eendracht maakt Macht" haar jaarvergadering. Do voorzitter, dhr D. J. v. d. Graaff, getuigde van ©en aangename en voor de1 leden voordcelige periode sinds onze vorige jaarvergadering. De ontvangsten bedroe* gen f 4387.22, de uitgaven f 3738.691/2 ©n oen batig saldo van f 648.521/2. Do af tredende bestuursleden D. J. v. d. Graaff en J. Vermeule Mzn. werden bij acclamatie herkozen. De vereeniging telt 143 leden waarvan thans 84 aanwezig. De gebruike lijke maaltijd besloot deze vergadering. Hansweert. Do bij Walsoorden gestran de zeeboot „Sac Gity is gistermiddag met hoog water mot behulp van 4 sleepbooten vlotgesleept, en is op eigen kracht naar Antwerpen opgestoomd. Men had circa 3000 ton overgeladen. Borssele. Donderdagavond werd in de gemeentewoning door Dr Folrner een le zing gehouden over het belang van een goede watervoorziening, zoowel voor drinkwater als voor de reiniging van lichaam, kleeding enz. Tal van lichtbeel den op het gebied van watervoorziening werden vertoond. Een daarvan dient bij zonder te worden vermeld, n.l. de plaat, die te zien gaf hoe in Borssele gedurende 12 jaren (19121925) het aantal typhus- gevallen 27 bedroeg per 17500 inwoners, terwijl dit in de 24 andere gemeenten van Zuid-Beveland 3 op 17500 was en tevens dat deze verhouding vóór den aan slag dier leiding was 1 en 3. De spre ker heeft zeker zijn hoorders, voorname lijk vrouwen, duidelijk aangetoond hoe noodzakelijk het zou zijn als tot aanleg van de' waterleiding werd besloten. Hij spoorde de aanwezigen aan het financieel bezwaar, dat door de manier waarop de vereeniging van Algemeen Belang de zaak wil regelen voor niemand te groot zal wezen ter zijde te stellen en een drachtig samen te werken tot het verkrijgen van de waterleiding. De heer Van Poelgeest gaf nog ©en na dere verklaring over de kosten van aanleg en uitleg van aan do inwoners gezonden circulaire en hoopte ook, dat spoedig zich velen zouden opgeven als lid van „Alge meen Belang". Kamperland. Donderdagavond j.l. werd een ouderavond gehouden in de Christ, school. De voorzitter, dhr J. G. de Muijnck, memoreerde in zijn openingswoord, dat „Ouderavonden" onder de voorstanders van het Chr. onderwijs een vasten vorm hebben gekregen, temeer daar duidelijk blijkt dat ook hier jaarlijks de belangstel ling grooter wordt. Zoo wordt de band tus schen school en huisgezin versterkt. Daarna hield hij een referaat over „Wat de maatschappij is voor de school" en be handelde daarin: le. het juiste uitgangs punt der school; 2e. het ware karakter, en 3e. de beste aansluiting bij het leven in de maatschappij. Daarna werd pauze gegeven, waarin de ouders in de gelegenheid werden gesteld het werk hunner kinderen te bezichtigen. Na de pauze werd nog een referaat ge leverd door dhr W. Th. de Looff over: „Vrome vermaningen". Het hoofd der sch. dhr W. T. Coumou las nog een stukje voor uit „Toen en Nu". De avond werd verder gezellig doorge bracht onder het genot van een kopje cho colademelk en het zingen onder begelei ding van het orgel. Ds F. J. v. d. Ende sprak het slotwoorde en eindigde dezen ge- zelligen avond met dankgebed. Westkapelfe. De kantoorhoudster der P. T. T. alhier is met ingang van 1 Janu ari bij ministerieel besluit aangewezen als sub-ontvanger, hoofdzakelijk voor ge- Do verlegging van de Vlissingsche lijn. van Folkestone! naar Harwich, zal, als mc-n de officïeele berichten mag gelooven, voor Vlissingen geen nadeelige gevolgen hebben. He wil hot hopen. Maai' voor onze veeboeren heteekent het zoovod als do bekrachtiging van een vonnis. Do directe oorzaak van de verlegging moet n.l., naar gemeld wordt, gezocht worden in het invoerverbod van versch vloeisch. Do Mij', is klaarblijkelijk van meening, dat deze ban niet zal wor den op goh ©ven, hoezeer men de Brit- sche autoriteiten ook heeft kunnen over tuigen dat oir in den aanvoer van dit vleosch 'geen gevaar schuilt voor "den Enigdschen veestapel. Het kwaad schijnt dus teinvolle over ons besloten. Hot Nede'i'landsche vee is en blijft ge- weiea'd. En onze Regeering is, dank zij onze handelspolitiek, krachteloos en dus mach teloos. Een mooi ding toch, dia vrijhandel. OPMERKER. slacht. Aan den tegenwoordigen functio naris, den heer P. Huijbregsen, is met in gang van dien datum eervol ontslag ver leend. Souburg. Looip Ider bevolking in do le helft Deo. 1926. Gevestigd: mej. J. O. M. Polderman, Bermweg B 3, van Middelburg; A. J. Eiff en gezin, van Tumhoutstr. E 17. VÜssin. gen; J. do Visser en gezin, v. Turnhout- str. E 42, 's Bosch; J. J. Suumiond, Kanaalstr. A 83, Middelburg. Vertrokken: A. v. d. Rest en gezin, Nieuwe Vliss.weg G 172, naar Vlissingen; J. San dorse, Groote Abeele A 225, naar Middelburg; mej. P. Pïeterse, Middelh. str. A 194, Middelburg; M- do Boer en gezin, Vliss.stE. E 5, Helder; wed. S,. P. HoIIe- brandse-do Booij en gezin, Rtthemsche- str. B 399, Oost-Voorne; Mej. T. Verburg en geizin, Marnixpl. O 13 a, Middelburg; G. de Winter en gezin, Tuindorp Di 16, Middelburg; Chr. Schooneinwolf ©n gezin, de D'eckerstr. E 35, Helder, J. H. Keijzer, Do Deckerstr. E 35, Ned. Indië; K. Vene- ma, v. Teijlingenstr. B 224, Ned.-Indië; E. K. Zech ein gezin, Tuindorp D 43, Vlis singen. Terneuzen. Donderdag a.s. vergadert de Gemeenteraad. Aan de orde komt o.a.: voorstel tot invoering van een rioolbelas ting. Idem om aan de Vereeniging tot Zie kenverzorging alhier een subsidie toe te kennen uit de gemeentekas van f 3000; be noeming van een lid van het Burg. Arm bestuur, wegens bedanken van den heer van Sprang. Aanbevolen worden: 1. P. W. Crince, en 2. J. van Riet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leek, A. Veldkamp te Dong- jum. Te Stavoren, 0. S. Cazemir, cand. te Groningen. Aangenomen naar Feijenoord G. B. Wes tenburg te Beverwijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Schoonrewoerd G. v. Heij- ningen te Ter Aar. Beroepingswerk. De Kerke- raad der Herv. Gemeente te Maartensdijk (U.), heeft thans voldaan aan den aanslag j van den Raad van Beheer en kan nu ook tot het beroepen van een predikant over- j gaan. De gemeente is sinds Mei 1923 va- I cant. D s F. A n k e r. Naar gemeld wordt, zal Ds F. Anker, pred. der Ned. Herv. Ge- meente te 's-Gravenmoer, op advies van zijn geneesheer om gezondheidsredenen j zijn ambtelijken arbeid moeten beperken. I Kruiningen. Gekozen tot ouderling bij de Geref. kerk (vacature-Tissink) dhr Th. de Borst te Hansweert. Schoondijke. Gekozen tot ouderling in de Geref. kerk dhr W. J. Bosschaart en tot diaken d'hr Joh. de Feijter, in plaats van de heeren A. Quist en Joz. Leenhouts. Geslaagd te Delft voor het ingenieurs examen voor civiel ingenieur de heeren H. L. G. Garpreau, IJzendijke en P. M. Elenbaas, Soerabaja. Heinkenszand. Geslaagd te Utrecht voor het Rijksdiploma hoefsmid de heer A. Zuidweg Jz., alhier. Bevorderd tot doctor in de genees kunde de heer Z. G. Hoogerheide, geboren te Bruinisse. Onderwijs aan de rijpere jeugd. Volgens de Tel. zijn de uitnoodi- gingen aan zeven personen, die de minis ter van Onderwijs in de Staatscommissie voor het onderwijs aan de rijpere jeugd wil doen zitting nemen, reeds eenigen tijd ge leden verzonden. Als voorzitter zou baron Van Wijnber gen (R.-K.), als ondervoorzitter mr H- Smeenge (V.B.) optreden. Als leden wor den nog genoemd de heeren Van der Mo len (A.-R.) en Vorring (S. D.). Er is geen enkele dame uitgenoodigd. De plannen van den Minister zijn nog niet medegedeeld aan degenen, die uitge noodigd zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2