Onderwijs. Gemengd Nieuws. Nagekomen Advertentiën. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Leestafel. VITAMIN". Middelburg Voor de Kerstdagen: Gelegenheid voor rooken Legpoters te koop. Het jaar 1930, liet jaar waarin wij, naar den eisch der wet, een vierde faculteit moeten hebben, zoo we den effectus civilis behouden willen, ligt zoo angstig dicht bij. En het zal u dan ook niet verwonderen, dat directeuren, curatoren en senaat zich voortdurend beraden hebben, wat ons te doen stond. "Willen we eenerzijds vasfclioude2i aan bet ideaal eener tot vijf faculteiten uitge groeide Universiteit, aan den anderen kant moet ook worden bedacht, dat we aan ons volk geen offers mogen vragen voor doeleinden, die, naar menschelijk oordeel, onbereikbaar zijn". Voorts werd het vertrouwen uitgespro ken dat in het jaar, hetwelk ons van de eerstvolgende jaarvergadering scheidt, de- plannen een vasten vorm zullen hebben aangenomen. Teneinde daartoe te komen, is de com missie, die werd ingesteld om de verschil lende mogelijkheden inzake den uitbouw der Vrije Universiteit te overwegen, met kracht aan den arbeid getogen. We mogen verwachten, dat zij bare voorstellen ver gezeld zal doen gaan van berekeningen, die aantoonen welke offers moeten worden gebracht om ons ideaal te benaderen en te vens dat die voorstellen door de aangewe zen colleges nauwgezet getoetst zullen wor den. Vast staat voorts, dat in bet bijzonder bet financieele vraagstuk onderwerp van ernstige overweging in de provinciale or ganisaties zal moeten uitmaken, opdat te dien aanzien met kennis van zaken op de jaarvergadering zal kunnen worden be raadslaagd. Kunnen we alzoo nog geen antwoord geven op de vraag h o e de oplossing zal luiden, wel mag worden gezegd, dat er een perspectief is, zelfs dat er gestreefd wordt naar een oplossing, die niet alleen bet jaar 1930, maar ook het jaar 1955 in het oog vat. In elk geval, in geldelijk opzicht zui len-twee dingen noodig zijn; vooreerst een uitbreidingskapitaal ten behoe ve van de materieele voorzieningen (bou wen van laboratoria, enz.) en voorts daar na een belangrijke verbooging van de jaarlijksche inkomsten. Het eerste zal naar zeer globale raming aanvankelijk de f 300.000 overtreffen om een ernstig be gin te kunnen maken; opgave van het tweede zal eerst kunnen volgen, wanneer klaarheid is verkregen, ten aanzien van den te volgen weg. En nu wenden we ons tot u om te komen tot het benoodigde uitbreidingska pitaal. Dat ga voorop. Dat is bet eerste doel, waarop we mogen en moeten aanstu ren. Zoo de Heere wil, komt ook het twee de doel spoedig in zicht. Is het te hoog gegrepen, wanneer we een bevestigend ant woord verwachten op de vraag: „Zal ons Calvinistisch volk toonen, dat het tot ver hoogde offers bereid is, waar het gaat om de uitbreiding der Universiteit, die het van den Heere onzen God ontvangen heeft?" De benoodigde som overschrijdt het drievoud van het bedrag der jaarlijksche contributiën; als in eiken kring dat drie voud wordt samengebracht door giften in eens of in termijnen, en zij die daartoe in staat zijn, voor eenmaal een niet onbelang rijke gift geven, heeft de gestelde vraag een verblijdend antwoord ontvangen, dat ons rijke dankenstof geeft. Wij vertrouwen; wij twijfelen niet. Zien we goed, dan wacht ons volk slechts op de gelegenheid om zich door daden uit te spreken en te verwerkelijken de vaste over tuiging van Dr A. Kuyper, bij de verdedi ging van de hooger onderwijswet in 1904 uitgesproken: „De geachte afgevaardig den behoeven zich niet ongerust te maken, dat na 25 of 50 jaren dit recht zal ontnomen worden, maar wat hun verba zing zal wekken, is, dat de uitgroeiing zal plaats hebben gehad". Welnu, ondergeteekenden vereenigden zich tot een commissie, die zal trachten een uitbreidingsfonds bijeen te brengen. De commissie stelt zich voor het bijeen te brengen bedrag aan directeuren aan te bieden, opdat dezen daarover zullen kun nen beschikken ten behoeve van de uit breiding der Universiteit. Moge onze God de liefde voor onze Vrije Universiteit bestendigen, ja vermeerderen; moge Hij de harten bewegen tot offervaar digheid. Opdat ook hierin Zijn Naam de eere moge ontvangen". Zaamslag. Toi onderwijzeres aan de O. H school alhier is beinoemd mej. J. F. Nijssen te Sluiskil. tt Geslaagd aan de Universiteit te Direcht voor cand. ex. wis- en natuur- unde A dhr W. Elenbaas te Borsselen n voor het cand. ex. Ned. letteren dhr L. M. van Dis. i ®'e Unie-collecte bracht op te Kou- ©kerke t Zand) f 53.85 en te Vrouwe- polder f26.01. Geslaagd voor derden stuurman de •r!00^, van Weel, leerling van de ÖQ Ru^jterschool te' Vlissingen. G11Selukken. Op het spoorweg- nyilaoement te Eist is Zaterdagavond de ,^nvfer R. door een trein gegrepen en ni -i irr0™, Toen de timmerman uit Mill werkzaam was op den zolder eener leerlooierij te Cuijk, viel hij plotse- g door een luik naar beneden. In be- fusteloozen toestand werd hij opgenomen Kj"*" h°t ziekenhuis vervoerd. Te Mill UWf..B- van ziin Paard ten gevolge waarvan hij beide beenen brak. Eeneieren-tragedie. Bij een dichten mist reed gisteren een vrachtauto beladen met 3000 kisten eieren, bij het dorpje Brentwood tegen iets aan, tenge volge waarvan de auto kantelde en een deel der kisten op straat terechtkwam. Voordat de druipende kisten weer opgela den konden worden, veroorzaakte een an dere auto nogmaals een aanrijding, waar door er geen kist heel bleef. Daar het bo vendien op den weg al modderig was, werd het een dusdanige smeerboel, dat de poli tie eraan te pas moest komen om het ver keer te regelen en te beletten, dat er meer auto's zouden slippen. Weerwatnieuws. Een Parijsch telefonist is Zaterdag te Des Moines (Io wa) in het huwelijk getreden met een meisje aldaar. Het jonge paar werd ge trouwd door een predikant te Oklahoma, die hem de gebruikelijke vragen per tele foon stelde en langs denzelfden weg daar op antwoord ontving. Geval van pokken te Maas tricht. Te Maastricht is gisteren een ge val van pokken geconstateerd in een blok waar 50 menschen wonen. De patiënt is naar het ziekenhuis vervoerd. De bewo ners zijn ingeënt en geïsoleerd. Spoorweg on geval. Men deel de aan de N. R. G. mee, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag op het station D. P. te Rotterdam nabij seinhuis D, een losse locomotief op een trein is geloopen. Vermoedelijk was de machinist van de lo comotief door een onveilig signaal gere den. De machine is vernield: de machi nist en een leerling-machinist waren bij tijds van de locomotief afgesprongen. Toen de redactie van het blad zich naar aanleiding van deze mededeeling om in lichtingen wendde tot de dienstdoende ambtenaren van het station, werd haar verteld dat men daar van niets wist. Op nadere vragen wenschte men echter in het midden te laten, of de inlichtingen juist of niet juist waren. Aardschok. Volgens een bericht uit Zwickau (Saksen) is gisterenavond al daar een aardschok gevoeld, die in de bin nenstad en de zuidelijke voorsteden het sterkst waargenomen werd. De schok ging met een onderaardsch gerommel gepaard. K i n d v e r b r a n d. Toen Zaterdag middag de vrouw van den arbeider R. te Heerde, een buurpraatje ging maken, liet zij haar 2-jarig kind alleen thuis. Door on bekende oorzaak is het kind tijdens de af wezigheid met vuur, vermoedelijk uit de kachel, in aanraking gekomen. Toen de moeder thuis kwam lag haar dochtertje dood en half verkoold voor de deur van het huisje. Dieren t ro uw. Drie jaren geleden gaf een winkelier te IJmuiden zijn hond weg aan een asyi, dat voor het dier een anderen meester zocht. Dezer dagen kwam het trouwe beest weer aan de deur ytm zijn ouden baas krabben en werd nu met blijdschap ontvangen. De pagekop veroordeeld. In een onzer Friescho wouddorpen zou men proefles houden voor de betrekking van onderwijzeres. Een der zes dames, uit de vele sollicitanten daartoe mee uitge- noodigd, zette haar hoed afen vertoond© toen eon pagekopje. Helaas, dit werd haar ongeluk, want aanstonds klonk het nu: „Juffrouw, u kunt wel weer gaan; wij kunnen u niet gebruiken!" De sollicitante vertrok weer, zonder proefles te hebben gegeven. Overval in een bakkers winkel. Zaterdagavond heeft een man een overval gepleegd in den bakkerswin kel van de firma Henri J. Carels aan de Weteringschans no. 3 te Amsterdam. De beide winkelbedienden, de dames H. en v. S., hadden reeds precies 11 uur nadat zij de gordijnen hadden neergelaten, de lichten uitgedraaid, toen deze man den winkel binnentrad. Juf frouw II. bevond zich toen in het kleed kamertje, dat aan den winkel grenst. De bezoeker vroeg nog een half brood. Toen juffrouw Van S. zes cent uit de cassa wilde nemen om den man terug te geven, zag zij zich plotseling bedreigd door den loop van een revolver. „En nou geen woord meer" riep hij uit. De man was reeds achter de toonbank tot aan de cassa genaderd. De beide jonge dames een hunner had intusschen de hoorn van de telefoon gegrepen begonnen als razenden te schreeuwen en zij lieten zich daarvan niet afhouden door de bedreiging van den man, die riep „Ga in het hok", doelende op het kleed kamertje „of ik schiet". Op het geschreeuw bleven enkele voor bijgangers staan en diK lioorende, werd de indringer bevreesd betrapt te wor den. Zonder in de gelegenheid te zijn geweest de cassa te openen en er met den inhoud vandoor te kunnen gaan, vluchtte hij naar de straatdeur. Hij riep de dames op zijn vlucht nog toe: „Ver geef het me, ik deed het uit armoede!" Daarna opende hij de deur en sprong op zijn fiets. D© R ici n u s ol i e-af f a ire. Het heeft er nu toch den schijn van, dat de affaire der z.g. „Ricinusolie-, zeep en soda-fabrieken" haar einde zal vinden Per radio werd Donderdagavond den lande medegedeeld, dat de „directeur" F. door de Justitie was aangehouden. Even wel niet op grond van hetgeen hij in Nederland gedaan had, doch omdat de Belgisch© reigeering zijn uitlevering vroeg. Reeds na het eerste faillissement der fa meuze N.V. is een dergelijke vraag van Belgische zijde gedaan. Als verweer 'te gen uitlevering gold toen, dat F. flamin gant geweest was en dat dit verzoek een politieke bedoeling zou hebben. F. werd wel aangehouden, doch om welke reden ook, tot uitlevering kwam het niet. F. is buitenlander, Belg of zonder na tionaliteit. Wel-ingelichten in deze affaire, die ge ëindigd is in een kluwen van faillissemen ten, aanklachten en rechtszaken, zijn het er nog niet over eens, öf F. bewust een oplichter was ofwel iemand die aan grootheidswaanzin leed. Deze heer be schikte in ieder geval over een uiterst suggestieve welsprekendhe'd en het aantal slachtoffers dat hij hierdoor in binnen- en buitenland gemaakt heeft, is toch groo- ter dan men aanvankelijk dacht. In groo- ten stijl is hij in zijn opzet niet ge slaagd, omdat de justit'e hem van zijn eerst© optreden af reeds in 'toog hield en msde omdat de pers actief bleek. Hij wist evenwel aanhoudend weer an deren in zijn zaakjes te betrekken. Tot de laatste momenten toe bleef F. combineeren. Na de eerste poging om in Engeland ©en paar nvllioen te leenen, op gebouwendie andermans eigen dom waren, een poging die kansen maakte, doch gelukkig op het laatste mo ment nog voorkomen werd, was F. weer opnieuw bezig om in Engeland geld te maken. De poging in Engeland ondernomen, ontsnapte aan den greep onzer justitie, omdat het gewraakte feit in het buitenland was gepleegd door een buitenlander en verdere medeplichtigheid niet kon worden aangetoond. Thans zal de justitie aan het Belgisch verzoek voldoen. Smokkelaar aangehouden. De kommiezen te Lobith ,en Miliingen hebben een dezer nachten een goede vangst gedaan. Na een inspannende ach tervolging te water wisten zij een bekend smokkelaar uit Arnhem t© arresteeren op het o ogenblik, dat hij in snelle vaart met een roeiboot den Rijn kwam afzakken. Een poging om het gesmokkelde in den Rijn te werpen, werd verijdeld. Meer dan 100 liter spiritus weird in beslag genomen. Gezant in zijn slaapka mer bestolen. Op buitengewoon bru tale wijze hebben dieven een bezoek ge bracht aan de Japansche Ambassade te Berlijn. Het gelukte hun in de slaapkamer van den gezant door te dringen en zich meester te maken van een aantal voorwer pen van waarde en de diplomatieke pas van den gezant. Blijkbaar zijn de onger noode gasten over het dak van het ge zantschap door een luik jn het gebouw gekomen. Volgens nader bericht moet uit de slaapkamer van den gezant, behalve zijn diplomatiek paspoort, een gouden si garettenkoker, een pelsjas en duizend mark ontvreemd zijn. Dak ingestort. Uit Alexandria wordt gemeld, dat tijdens een voorstel ling het dak van een bioscooptheater in stortte. Zeven bezoekers van de cinema vonden onder de puinen den dood, ter wijl een dertigtal gewond werd. Alle slachtoffers zijn Egyptenaren. DELFT. V. D. Toen gisterenavond een agent van politie te 10 uur naar huis ging, hoorde hij in de Kruisstraat een hevigen schreeuw. Twee beschonken personen, de gebroedersO., waren aan 't vechten. Toen de agent hen wilde scheiden keerden bei den zich tegen hem en takelden hem lee- lijk toe. Zij trokken hem bossen haar uit het hoofd. Later kwam er assistentie en kon dit geboefte worden gearresteerd. ROERMOND. V. D. De chauffeur J. D. uit Echt had het ongeluk te Maasbracht met een tractor te water te rijden. Hij ver dronk. TORONTO. V. D. Een hevige sneeuw storm woedt in West-Canada. Telegraaf- en telefoonverbindingen zijn gestoord. Er zijn verscheidene dooden. BRUSSEL. V. D. De verhooging der spoorwegtarieven is door den ministerraad goedgekeurd en gaat 15 Januari in. ATHENE. V. D. Een Grieksch-Neder- landsch consortium heeft de Grieksche re geering concessie gevraagd voor den aan leg en de exploitatie van een .spoorweg in Jannina (Macedonië). TEGAL. (Ned. Oost Indië). Aneta meldt: Vannacht zijn te Proepoek 19 aardschok ken waargenomen. Verschillende Europee- sohe huizen zijn ernstig beschadigd. Vele Inlandsche huizen zijn vernield. Serooskerke, (W.) Maandag vergaderde de Raad. Opening met gebed. Afwezig dhr L. Cornelisse. Ingekomen een schrij ven van 't college van kerkvoogden der Ned. Ilcrv. Gemeente dat het niet meer voor 't oude brandspuithuisja wil geven dan f2-5. Dientengevolge zijn hiermede de onderhandelingen als geëindigd be schouwd. B. en W,. vragen den raad machtiging «m voornoemd huisjei op te ruimen; de raad verleent die. Herbenoemd zijn tot zetters dhr P. de Visser en G. Jobse. Ged. Staten berichten dat de jaar wedden van de ambtenaren zijn vastge steld als volgt: Burgemeester f2180, secretaris f2100, gem .-ontvanger f820, hc-dde wethouders f 100- De voorz. stelt voor de pensioengrondslag van den ge meenteontvanger vast te stellen op f820, waarmee de raad zich vereenigt. Door Ged. Staten is de rekening 1925 goed gekeurd. Eveneens de begrooting voor 1927. De voorz. deelt mede, dat weth. Allaart en 't hoofd der school dhr v. d. Krc-ke, de te koop gepresenteerde ban ken hebben bezichtigd in Tholen, doch hun is gebleken dat ze niet meer bruik baar zijn. Er zullen nieuwe besteld wor den van do fabriek. Dhr J. Wondergem vraagt, waarom die banken niet kunnen gemaakt worden door de timmerlieden in de gemeente. De voorz. meent, dat ze dan duurder zouden komen dan fabrieks werk. Er zal een onderzoek worden inge steld. Met alg. st. worden herbenoemd tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren J. Wisse en O. Jobse. Een schrijven van A. Wattel te Middelburg voorheen te Serooskerke, om een half jaar ontheffing van hondenbe lasting, wordt ingewilligd. Het suppl. ko hier hondenbelasting stellen B. en W. voor vast te stellen op f7.50 met 5 honden. Esn adres van A. de Visser en andere belanghebbenden om 't Hondegemsvoet- pad van den ligger af te voeren en de weg verhard is, wordt aangehouden tot de ligger gewijzigd wordt. Een ver zoek van Wed. J HoutermanWille- boordse om ontheffing van ©en jaar schoolgeld voor haar zoon en haar pleegkind, zal in overweging worden ge nomen. Van den minister van financiën is be richt .ontvangen, dat de aangevraagde gel den voor den aangekochten grond voor de landarbeidersvereeniging worden toe gestaan, met een aflossingstermijn van 50 jaren. Dhr Iz. de Buck vindt dit het treurige in deze zaak, dat de raad geen medezegging heeft en dat in deze het doel, dat de minister er mede beoogt, geheel verloren gaat. De gronden zijn' door de vereeniging gegeven aan fabrieks- in plaats van aan landarbeiders. Als de raad medezeggenschap had, kon dat voor komen zijn. De voorzitter zegt, dat "toen de aanvrage gedaan werd, deze menschen - landarbeiders waren. Er is nu bijna 3 jaar overheen gegaan eer alles tot stand is gekomen. Tusschen beiden zijn die menschen op 'de fabriek gaan werken. Aan Ged. Staten zal gevraagd worden vrijstelling voor drie jaren om onderwijs te geven in vak j. In bespreking komen nu de gevaarlijke hoeken in het dorp voor het snelverkeer, aangezien er van Ged. Staten bericht is ingekomen, dat nog niet met zekerheid kan gezegd wor den, dat het verkeer niet buiten de kom der gemeente zal geleid worden. Dhr Iz. de Buck zegt, met het oog op de gr.oote sommen, die gevraagd worden voor die gebouwen, de zaak liever zoo te laten B. en W. stellen voor het onderhoud voor gemeenterekening te nemen van de Hondegemsweg op de bekende voorwaar den zooals met de andere wegen is ge schied. Dhr P. de Visser merkt op, dat niet gehandeld is volgens genomen raads besluit om de steen uit te zoeken. De voorzitter zegt, dat wat niet goed was voor den weg, gebruikt is voor zijvleugels in de dammen. Dhr Melis zegt, dat dhï Bolier zich niet heeft gehouden aan het besluit van den raad om de steen uit te laten zoeken. Hij blijft nog bij zijn vroeger gezegde dat er duizend gulden tusschen kade en schip is gegaan. Weth. Goedbloed zegt, dat de zaak wat de Com missie van den weg betreft eerlijk is. Daar kan hij op zweren. Dhr Melis zegt, voor woorden geef ik niets, hier zijn daden.- Bolier had voor zijn eer en goeden naam zich aan het raadsbesluit moeten houden. Dit is niet gebeurd. B. en W. stellen voor den weg over te nemen zooals hij ligt, waarop dhr De Visser zegt, dat moeten wij nu wel. De voorzitter merkt op, dat het 't beste is, er maar het zwijgen aan toe te doen en in het vervolg uit te kijken. T)hr A. Melis zegt: zou de raad nu niet antwoorden ,op de aanvrage van de be woners van de Lepelstraat aangezien zij dan "tijdig de steen kunnen aanlcoopen? Aan dezen wenk zal gehoor worden ver leend. Bij de rondvraag vraagt dhr P. de Visset of het uurwerk en de toren beide ge meente-eigendom zijn. De voorzitter ant woordt bevestigend, waarop de Visser ver langt, dat de kerkklok ook zal geluid worden voor beide kerken. Hij zou broe derlijk willen regelen en de kosten door de gemeente dragen van het luiden. B. en W. zullen hei voorstel in overweging nemen tot de volgende vergadering. Dhr J. Wondergem vraagt of B. en W. den toestand in den Molenweg al gezien hebben, waar de steenen van 't laatst bestrate gedeelte op Tiun kop zijn komen te staan. Hij verlangt, dat Geldof zonder voorkennis van B. en W. niet toegestaan wordt zulk werk voor de gemeente uit te voeren. B. enW. stellen voor een plekje van den Cadetweg te bestraten, zoodat als daar gekeerd wordt met den lijkwagen niet in de modder behoeft gereden te worden, wat de raad goedkeurt Dhr Iz. de Buck vraagt of er al stappen gedaan zijn voor een noodslachthuis. De voor zitter zegt van ja, maar dat hij nog geen mededeeling daarvan kan doen, daar alles nog onzeker is. Sluiting met gebed. halve K.G. f 0.95, winkelprijs f 1.05. Eie- j ren per 100 stuks f 9, middenprijs per 25 stuks f 2.25, winkelprijs 10 cent., Eend eieren 7 cent, Poelje-eieren 6 cent. Aanvoer fabriekshoter 84 pond, verkocht a f 1.15. V. P. N. Aanvoer 8859. Prijs f 9.70 per 100 stuks. Wisselkoe rsetf. Amsterdam, 14 Dec., 1.30 u. Berlijn 59.51—59.53i/2. Brussel franc 6.956.961/2- Brussel Belga 34.7534.82i/2. Parijs 9.969.98. Londen 12.125/g12.12%. New-York 2.50—2.501/8- w—«iPcaMga-gwiuaiisWB—W— TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: matige tot zwakke Z.-W., daarna toenemende W. tot N. wind, be trokken tot zwaar bewolkt, regen- of hagel buien, iets kouder. Door ©en storing bij het afdrukken van de courant was het gisteren niet mogelijk alle bladen tijdig te verzenden. Dit in antwoord op sommige klachten over te late bezorging. Dje Directie. GOES. Geboren: Cornelis, z. v. Cornells van den Heuvel en Kaatje van Maastricht. Overleden: Marinus Pieter de Looff, 52 jaar, gehuwd met Johanna van Westen. Goes, 14 Dec. 1926. Graanmarkt. Nieuwe tarwe f 13.50 f 14.60, Goudgerst f 11.50, Haver f9 f 9.75, Kookerwten f 16f 25, Kroonerw- ten f 14f 25, Bruine boonen f 12f 14, Schokkers f 20f 35. Aanvoer ruim; handel zeer slap. Boter per K.G. f 1.90, middenprijs per Zaterdag 18 December hopen onze geliefde Ouders ABRAHAM KALI0UW en SUZANNA WILLEB00RDSE hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang spare is de wensch van hunne dankbare Kinderen, en Verloofden. Koudekerke, 14 Dec. 1926. Het beste adres voor Stokvisch, Zoutevlsch, bruine Bokking en alle soorten Gouda-, Leidsche-r Edammerbrood- en Boomkaan is in den Kaas- en Vischhandel Noordstraat C 33. 99 ruim voorzien van uitsluitend eerste kwaliteit Rund-, Varkens- en Lams- vleesch. H. J. H0ZEE, Beenhouwers singel. Telefoon 329, Middelburg. van Hammen, Spek enz. A. VERHULST, Langeviele, M'burg. VOOR DE KERSTDAGEN: eerste kwaliteit Rund en Varkens- vleesch. Concurreerende prijzen, by i. PIETERSE, Kapoenstr. Middelburg. Texelsche blauwe opbrengst 150 H L. per gemet. Bravo's en Mid- lothiams, bij P. KOOLE, Souburg. Ruim voorzien Ie kwaliteit Vaarzen- vleesch, Lappen f 130, Stukken en Rollade f 1.40. Alles per K.G., bij 1. ANDRIESSEN, Seisstraat, Middelburg. Kale nders. Van de fa. Oosterbaan en La Oointre te Goes ontvingen wij de Memorandumkalender 1927- Het is een weekkalender in kleurendruk, zeer ge schikt voor kantoorgebruik door de sterk sprekende cijfers en de behoorlijke ruimte voor aanteekeningen. i Zakagenda, uitgegeven door en ten bate van het T. B. O.-fonds „Draagt el kanders lasten", afdeeling van het Ohr. Nat. Vak verb, in Nederland. Deize agenda, die thans voor de vijfde maal wordt uitgegeven, heeft hare bruik baarheid bewezen. De oplaag kon nu reeds op 12.000 exemplaren worden ge steld. Wij vestigen gaarne op dit practi- sche en voor meelevende leden van Ohr. vakorganisaties haast onmisbare boekje de aandacht. Door aanschaffing stelt men zichzelf in het bezit van een geriefelijke zakkalender en dient men tevens het be lang van de Christelijke Vakbeweging en van het Tuhcrculosefonds. Na vijf- en twintig jaren, 1901 1926, door H. de Wilde. Uitg. N. V. Drukkerij van Haeringen, 's-Gravenhage. De heer H. de Wilde, oud, maar nog vol strekt niet op, die ondanks zijn hooger leeftijd, vele jongeren beschaamd maakt en nog altijd met jeugdig vuur ijvert voor de verbreiding en de toepassing van de A.-R. beginselen, heeft ter inleiding van de Staten verkiezingen een brochure het licht doen zien, die de algemeene aandacht verdient. De schrijver vestigt in dit werkje de aan dacht: le op den nieuwen koers, gelijk deze in 1901 werd ingeluid; 2e. op de licht- en schaduwzijden, aan dit 25-jarig tijdperk ver bonden en 3e op het belèid van de rechtschap

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3