Gemengd Nieuws. Telegrammen. e Berichten. i£$ep Msii$p,fe[8Épi,is FMeieële Berichte#. iesMualsn Marktberichten. BsrpriSte SM. MïertutK». aan ie toon-en," dat het slachthuis te Bode graven niet- zooveel grooter is dan het mtworpene te Goes. Wij kunnen die echter niet plaatsen. Red. Z.) Ongelukken. Gisteravond wer'd in da Dommel to Eindhoven het lijk ge vonden van een man. Het bleek te zijn v d W een 60-jarig koopman uit Gestel. Deze móet door een noodlottig ongeluk te ■water zijn geraakt. Een mooie bestelling. Vrij dagmiddag vervoegde zich hij den banket bakker *H. te Rijswijk een persoon, die zeide te komen in opdracht van een be kenden filantroop en kindervriend aldaar. Hij bestelde voor eenige honderden gul dens chocolade, suikerwerk, St. Nicolaas- poppen en borstplaat, zoogenaamd ten be hoeve van een Maandag 6 December te houden kinderfeestje in den Dierentuin in Den Haag. Den banketbakker, die door ■overwerk en nachturen de bestelling naar zijn beste kunnen uitvoerde werd het Za terdag duidelijk, dat hij eenige bestelde lekkernijen niet pp tijd zou kunnen le veren, en hij stelde zich telefonisch m ver binding met bovenbedoelden filantroop, om hem daarvan in kennis te stellen. Deze heer toonde zich zeer verbaasd, daaT hem van een bestelling aan den banketbakker niets bekend was, en hij ook geen kinderfeestje in den Dierentuin had georganiseerd. De banketbakker heeft zich toen onmiddellijk tot de politie ge wend, die hem aanried, de bestelling op het aangegeven uur aan den Dierentuin te laten bezorgen; misschien dat men met een sluwen oplichter te doen had, die de bestelde waren wel in ontvangst zou nemen en zich daarmee uit de voe ten zou maken. De bakker besloot daarop, de bestelling Maandagmorgen aan den Die rentuin te laten afgeven, doch men wist daar van geen bestelling, zoodat de knecht onverrichter zake terugkwam. De politie stelt thans een uitgebreid onderzoek in. Duiker Engelhart over leden. Enkele dagen geleden is de be kende duiker J. Engelhart overleden. Zijn dood is het gevolg van een ongeluk, dat hem de vorige maand bij het uitoefenen van zijn beroep is overkomen. Den len November daalde hij in het Spaarne af om er den kabel te leggen voor de ge leiding van de electrische spoorlijn Am sterdam-Haarlem. Bij dit werk stootte En gelhart tegen de schoeiing van den dam- wand, waardoor het glas van zijn helm brak. De duiker kreeg water binnen en daarna ook giftige gassen. Met een gitaar op het hoofd geslagen. In een café te Amersfoort kregen twee logé's ruzie, terwijl ziji sa men in de keuken zaten. De een, die gitaar speelde, gebruikte dit instrument om zijn kameraad te bewerken en sloeg hem daarmee eenige gaten in het hoofd. De gitaar vloog in stukken. Bij de daarop volgende worsteling werd de muzikant zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opge nomen. De politie stelt een onderzoek in. Een overspannen moeder. Do echtgenoote van den heer J. B. te Wormer, zette Maandag in den vroegen morgen, vermoedelijk in overspannen toe stand, de gaskraan open in de kamer, waar haar drie jeugdige kinderen sliepen. Daarna'begaf ze zich naar haar man, die te Koog aan de Zaan werkt. Zij overhan digde hem den sleutel dor woning, ter wijl zij hem tevens met haar daad in kennis stelde. De man deelde het gebeurde terstond aan een politie-agent mede, die zich ijlings per rijwiel naar de woning begaf. Hij vond daar de kinderen alle nog in leven. In de woning is n.l. een muntmeter geplaatst. Daar te weinig muntstukken waren ingeworpen, was de gastoevoer opgehouden. Kraan in het water gestart. Bij een versterkingsarbeid van den ijze ren onderbouw van êen spoorwegbrug bij Salzburg stortte een kraan, die den boven bouw een zekeren tijd moest heffen, met donderend geweld in de rivier. Verschei dene arbeiders, die aan den onderbouw werkzaam waren, werden door stukken van den vallenden kraan getroffen, tenge volge waarvan er 2 op slag gedood en elf gewond werden, de meesten ernstig. Voor de tweede maal aange rand. Men meldt uit MunstergeleeuDe lonlangs mishandelde Jos. Hy die zoover genezen was, dat hij zich weer naar de mijn Maurits kon begeven, werd weer overvallen nabij het huis Koekamp door twee personen, die vermomd waren met ©en rooden zakdoek. J. H. bekwam een diepe wonde over het voorhoofd. Op zijn hulpgeroep kwam de landbouwer Clerks die daar dicht hij woont toegeloopen met teen stallantaarn in de hand. De twee individuen hadden daar blijkbaar niet van 'terug; zij grepen den gewonde J. H. en uroegen hem een eind naar de Geleen- teeek mee .Toen namen zij de vlucht. Pc Politie werd gewaarschuwd en de mis handelde is weer onder dokters behan- ueiing. Verder wordt nog gemeld dat men en §ewonde een briefje op de kleeren gestoken had, waarop stond: „Jozef, ik Krijg Mane niet, maar jij ook niet, dan wordt je nog eerder vermoord." Moderne romantiek. Een paar '^""geleden moest Smirnoff, een der oudere P oren van de K. L. M., boven. Denemarken noodlanding maken. ..fit was geen haast bij", vertelde de Rus a's zelf, )>en daarom. zocja op mjjn Po«a g0e^ landingsterrein uit", j. had in dit geval een dubbele be- B- Het uitgezochte weiland was goed voor de machine en voor den piloot, want het was mooi vlak on het lag vlak bij een van die groote boerenhofsteden, waardoor De nemarken bekend iS. Smirnoff zette zijn „kist" behoorlijk neer, vroeg onderdak aan den heereboer en' seinde naar Nederland om hulp. Den volgenden dag cirkelde boven de hof stede een andere K.L.M.-vogel, die ook op het weiland neerstreek, en waarvan de pi loot ook vriendelijk te logeeren gevraagd' werd in het groote boerenhuis. Terwijl de meegekomen mechanicien het kleine euvel verhielp, bezichtigden de beide piloten de groote boerenhofstede onder het vriendelijk geleide van een charmante dochter des huizes. Weer een dag later stegen de beide ma chines op. Smirnoff vloog rechtstreeks door naar Kopenhagen, maar de hulpmachine bleef vrtj lang boven de boerenhofstede cirkelen. Toen twee dagen later deze piloot dezelfde plek passeerde, vloog hij opmerkelijk laag, en later werd geconstateerd, dat de char mante dochter altijd naar de K.L.M.-machine wuifde, mits het de machine van dezen pi loot was. Andere machines keek zij alleen maar na. Het moet natuurlijk een geheim blijven wie deze piloot geweest is. Maar 14 December a.s. zal in de Frederiksbergkerk te Kopen hagen het huwelijk gesloten worden tassohen ■meji Tofa F. E. Spandet uit Thurebylille en den oudsten verkeerspiloot van ons land, den eersten piloot van de K.L.M., den meest po- pulairen piloot op de groote vliegvelden van Europa, dén heer Geyssendorffer uit Den Haag. Oplichter gearresteerd. Dezer dagen vertoefde te Roosendaal een jongmensch, dat zich voordeed als ver tegenwoordiger van een in de provincie Noord-Brabant gevestigde zaak, voor welke instelling hij belast was met het aanstellen van agenten en colporteurs, welke aanstellingen hij voornamelijk zocht te plaatsen onder de werkloozen. In ver band hiermede vervoegde hij zich bij eenige werkloozen, wien hij aanbood als agent voor zijn firma op te treden. Ze zouden dan een behoorlijk weekloon kun nen verdienen. Zij moesten „meneer" ech ter een zeker bedrag vooraf betalen voor hun z.g.n. aanstelling. Be al te goed geloovigen betaalden aan „meneer" van het weinige dat zij nog bezaten, het vereischte bedrag, in het goed vertrouwen, dat zij nu hun dage- lijksch brood zouden kunnen verdienen. De z.g.n. vertegenwoordiger vertrok met de ontvangen duiten en liet zich niet meer zien en ook niets meer van zich booren. Aangifte bij de politie volgde, alsook een onderzoek dezerzijds, uit welk onderzoek al spoedig bleek, dat wederom voor de zooveelste maal een handig op lichter aan het werk was geweest. Het heerschap is intusschen aangehouden en voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Uit het ingesteld onderzoek is reeds ge bleken, dat de aangehoudene op boven vermelde wijze al reeds in 16 verschil lende gemeenten van ons land zijn slag heeft weten te slaan en tientallen slacht offers heeft gemaakt. Een internationale inbre ker. In September en October werden' in België en Frankrijk verschillende in braken gepleegd, waarbij steeds de brand kasten op dezelfde wijze en op dezelfde plaats waren geforceerd. Daarbij werden aanzienlijke bedragen, tot een totaal van eenige honderdduizenden francs buit ge maakt. Acht dagen geleden, meldt de „Tel.", hield de Leidsche politie drie mannen aan, die tot een gedeeltelijke be kentenis van deze inbraken werdeu ge bracht. Uit hun aanwijzingen viel af te leiden, dat de misdaden het werk waren geweest van een bende van vijf man, van wie de hoofdman zich zou hebben' begeven in de richting van de Duilsch- Nederlandsche grens. De politie kreeg vermoedens tegen een Italiaan, die in de mijnstreek van Lim burg werk had gezocht en op hetoogen- blik te Heerlerlieide woonde, Nederland- sche politie-ambtenaren deden, in gezel schap van een Belgischen rechercheur, een inval in 'smans woning aan de Kelk straat. De man had opgegeven C. C. te heeten en 31 jaar oud te zijn. Hij is reeds meer dan een jaar in de mijnstreek woonachtig en geruimen tijd als mijn werker werkzaam in de Oranje Nassau- mijn. Voor hij zich verweren kon, werd hij geboeid. Toen men de woning onder zocht, zag hij plotseling kans, met zijn tanden een kaart te bemachtigen, welke hij begon op te eten. Met de grootste moeite werd hem de kaart weer afhandig gemaakt. Op de kaart komt een adres voor, dat misschien van groote waarde zal zijn. Geld noch inbrekerswerktuigen wer den in de woning gevonden. Zwaar ge boeid werd de man naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Sneeuwlawine op den Sint Bernard. Uit Bern wordt gemeld, dat een groote sneeuwlawine op den Sint Bernard, op een "kilometer afstand van het hospitium Vijf kloosterlingen mee sleurde. Drie hunner werden gedood. Storm in Roemenië. Tenge volge van hevige sneeuwstormen in Roe menië is de hoofdstad Boekarest geheel van de buitenwereld afgesneden. De te lefonische en telegrafische verbindingen met het buitenland zijn gestoord. In een kring van 50 K.M. rond Boekarest is slechts verkeer per slede mogelijk. Spoorwegongeluk te Pa- r ij s. Gisterenmorgen heeft op het Noor derstation te Parijs een spoorwegonge luk plaats gehad. Een personentrein stiet zoo hevig op een stootblok, dat de trein ontspoorde. Drie en veertig reizigers wer den min of meer zwaar gewond. Vergiftiging door asper ges. Te Bien hij Valence zijn vier leden van een familie L., vader, twee kinderen en een schoonzuster, tengevolge van het eten van ingelegde asperges, welke blijk baar vergif bevatten, overleden. De moe der, die niet van de asperges gegeten had, is de eenige overlevende van de familie. Doodgevroren. In den omtrek van Drontheim zijn drie kinderen, die op een ijsschots aan hot spelen waren, daar mee naar zee afgedreven. Toen men hun den volgenden dag vond, waren zij reeds doodgevroren. Een ferme jongen. Een zeven tienjarige jongen zag gisternacht, dat zes mannen bezig' waren een vrachtauto op te laden in een straat van Stoke Newington (Londen). Hij waarschuwde een politieagent, die een van de mannen aanhield, maar daar op van de 5 anderen zoo geducht klop kreeg, dat hij neerviel en zijn arrest int moest loslaten. De inbrekers reden met de vrachtauto' en hun buit ter waarde van ongeveer 500 pd.st. weg, maar de jongen sprong op een tree plank on klemde zich vast. Ondanks slagen op zijn hoofd en armen wist hij het den bestuurder zoo moeilijk te maken, dat deze met de auto' tegen een muur reed', waarop de roovers alle zes zeer snel .vluchtten. De ferme jongen bewaakte den buit tot politiehulp kwam opdagen. De ingevroren schepen. Een telegram uit Detroit meldt, dat 12 van de ruim'120 graanschepen die bij Sault Ste Marie tusschen Boven- en Eriemeer in het ijs be kneld zitten, gisteren door ijsbrëkers bevrijd zijn. De meer dan honderd anderen zitten nog zoo vast als een muur, maar de vorst is iets minder .geworden en er is nog kans om ze allen te kunnen bevrijden. AMSTERDAM. V. D. Hier ter stede is overleden op 69-jarigen leeftijd Jhr prof. dr. J. Six, hoogleeraar aan de rijks-aca demie voor beeldende kunsten en buiten gewoon hoogleeraar aan de gemeentelijke Universiteit. De overledene had een be roemde verzameling oude schilderijen, ter wijl van zijn hand belangrijke publicaties zijn verschenen. GRONINGEN. V. D. Ten huize van de familie S. had hedenmorgen een droevig ongeval plaats. Het dertienjarige zoontje had gisteravond op zijn kamertje vergeefs getracht (naar later bleek, was er geen geld ijn den muntmeter) "de gaskachel aan te steken, en heeft toen vermoedelijk het kraantje open laten staan. Toen vanmor gen zijn moeder geld in den meter deed, is het gas in het kamertje gestroomd.- Men vond den jongen dood. BOEKAREST. V. D. Koning Ferdinand is voornemens voor het. volledig herstel van zijn gezondheid zich naar een Fransch sanatorium te begeven. Tijdens zijn af wezigheid zal een regentschapsraad ge vormd worden waarin ook de Koningin zitting zal nemen. Ter civiele zitting van de Arr.. Rechtbank te Middelburg heeft hedenmor gen de beëediging plaats gehad van Mr. R. J. J .Lajmbooy, advocaat en procul rour te Hulst. Door J. G., 27 j„ landbouwer tel St. Laurens, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtr. van het Regl. o-p de Wegen en Voetpaden werd veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Maandag 1.1. is door tot nog toe on bekende oorzaak, brand ontstaan in het hotel van de wed. M. te Philippine. De brand is ontstaan op een zolderkamertje, dajt gedeeltelijk werd vernield. Door spoe dig optreden kon erger worden voor komen. I j KRUININGEN. Inbraak. Hedennacht is ingebroken in 't post- en telefoonkantoor alhier. Door opschuiving en verbreking van een raam is men binnengekomen. Toen de brievengaarder vanmorgen bene den kwam (het gezin van den brieven, gaarder slaapt hoven) vond hij op het kantoor alles in wanorde. Geld wordt niet vermist, daar dit des nachts nooit in het kantoor wordt gelaten. Pogingen, om do brandkast ta foreeeren, zijn niet aangewend. Er wordt wel een en ander, o.a. eenige postpaketten, vermist. De po litie stelt een onderzoek naai- de(n) da- der(s) in en zal daarbij van een 'politie, hond gebruik maken. Eenige vingerafdruk ken zijn gevonden. Van de inbrekers ia hoven niets gehoord. HEINKENSZAND. Terwijl dei smids knecht Koopmin alhier h denmorgen bezig was een schar te scherpen, kreeg hij een ijzersplinter in het oog, waardoor direct heelkundige hulp tfnoest worden ingeroepen. WISSENKERKE. Men schrijft aan „Het Volk": In deze gemeente zijn thans de beide veldwachters, gekleed in uniform, bezig om met een- adres ter feekening bij de ingezetenen rond te gaan. Dit adres heeft de strekking, aandrang uit te oefenen op de Eerste Kamer der Staten Generaal, om het Verdrag Nederland-België niet goed te keuren. Dat klaarblijkelijk partij-kiezen in een bij uitstek politieke aangelegenheid, dient, hoe men ook overigens tegenover dit Verdrag staat, te worden afgekeurd. Temeer, waar dit rondgaan, naar wij ver namen, .geschiedt op verzoek of qp last van den burgemeester. Goes. Dinsdagavond werd alhier door Notaris Pilaar publiek verkocht een woon huis, schuurtje, erf, tuin en boomgaard, aan 'den Ouden Singel, groot 1.09.42 H.A. aan Willem van der Weele en Willem Faasse, beiden alhier, voor f 10010. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd hedenmorgen aanbesteed: A.. het onderhouden van de Rijkswater- leidingen, bewesten en beoosten het kanaal van Terneuzen, gedurende de jaren 1927, 1928 en 1929 in 2 perceelen en in massa. Raming 1ste perceel f 5000, 2de f 4000, massa f 9000 per jaar. Voor de afzonderlijke perceelen was niet ingeschreven, doch voor de massa door: W. de Bokx, Hoek, f 8500; J. de Bree Fzn., Terneuzen, f 8500; J. H. Reinberg, Ter- neuzen, f 8400; J. A. Meertens, Hoek, f 8390; R. Verschelling, Terneuzen, f 8300 en G. A. van der Straaten, Terneuzen, f8290, alles per jaar. B. Het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1927, 1928 en 1929. Raming f 23000 per jaar. Inschrijvers: Iz. La Gasse, Koudekerke, f24.600; J. de Maegt, Hontenisse, f23.920; H. Kosten Czn., Wemeldinge, f 23.380; P. Dekker, Veere, f 23.300; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 22.900; A. v. d. Straaten Jr., Hansweert, f 22.400, al les per jaar. C. Het onderhouden van het Neder- landsoh gedeelte van het kanaal van Ter neuzen met bijbehoorende werken, gedu rende de jaren 1927 en 1928 in twee per ceelen en in massa. Raming perceel I, f 17.000, perceel II f 26.500, massa f 43.500 per jaar. Inschrijvers alleen voor de massa: P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 40.960; J. J. Jansen, Middelburg, f 40.800; J. A. Meertens, Hoek, f 40.800; G. A. van der Straaten, Terneuzen, f 39.900 en J. H. Reinberg, Terneuzen, f 39.780, alles per jaar. Bij besteding B werd eén biljet van on waarde verklaard, omdat niet aangegeven was „per jaar"; bij G twee biljetten, een omdat de inschrijvingen voor beide percee len afzonderlijk op één biljet voorkwamen en het andere omdat niet was aangegeven „voor de massa". Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Dec., 2.30 u. Berlijn 59-4559.50 Brussel franc 6.95V26.&6V2 Brussel belga. 34.77V2—34.82V2 Parijs 9.789.80 Londen 12.1312.131/2 New York 2.502.501/4 SfoirtofltferacM i« Gttt, Door den Kantonrechter te Go-es zijn veroordeeld wegens: Straatschenderij; J. G„ Goes f 10 of 4 w. t.sch.zonder vergunning zich hegeven op spoorbaan: N. P. v. d. R„ Middelburg ïO.50 of 1 d.; na sluitingsuur zich in eein tapperij be vinden: W-. B-, letrseke, Q. K., P. J. v. S„ aldaar, f5 of 5 d. h.; na sluitingsuur bezoekers in tapperij hebben: M. A. M„ Iereek© f 15 of 15 d.; reclamebord plaat sen zonder vergunning: 'L. M. B Goes, geen straf toegepast; een dier noodelo-os arbeid doen verrichten op pijnlijke en kwellende wijze A- A. K„ J. G. d. K„ Kortgeno f40 of 40 d.; 's avonds rij den niet motor zonder licht en zonder rijbewijs: G. H„ Krabhendijke 2 maal Tl of 2 maaf 1 tl.; met motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts: P. J. D., Kwadendammo f25 of 2-5 et.; niet op eerste vordering van een 'beambte stilhouden knel een motorrijtuig en rij den zonder achterlicht: J. S., Wemelt dingo f15 en f5 of 15 en 5 d.; fietsen zonder rem: J. II., Oveizande f5 of 5 d.; fietsen zonder bel: L. G„ Colijnsplaat f3 of 3 d.; wielen van wagen niet schoon houden: J. d. J., Oveizande; H. V„ Kam perland f5 of 5 d.; D'. L„ Ovezand f5 of 1 w. t.sch.; 'savonds rijden zonder licht: P. N., Iersefcet f0.50 of 1 d., J. S-, aldaar f3 of 3 d.; A. P., Kloeting© f5 of 1 w.t.sch., P. v. d. E„ Ierseke f7-50 of 5 d.; 's aVonds fietsen zonder licht: P. W„ Goes, terug aan ouders, J. B., Bieztlinge f3 of 3 d„ O. D., Wemeldinge f5 of 1 w. t.sch., J. M. B'„ Kloetingei, C. P., Wolphaartsdijk, J. Z., M. R-, N. K. aldaar, E. v. g., 's Heerenhoek, M. P., M- S., P. C. M., Ierseke, J. R.,- Wemeldinge, .E. J. v. I„ Krabhendijke, J. T„ Kloetinge, f7.50 of 5 d.; voertuig 's avonds onbeu he-e-rd laten zonder verlichting: J. K„ Bie- zelingö f5 of 5 d.; met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar bren gen; O- W-, Wemeldinge f25 of 25 d.; dronkenschap G. d. R., Kruiningen, J. CL, Werkendam-, f 10 of 10 d„ G. A„ Hoog© Zwaluw© f 15 of 15 d„ G. H. v. d. M„ Kats hij herh. f25 of 25 d. Door A. B., en L- N. te 's H. Arends- kerfce is hooger beroep aangeteekend te gen de vonnissen van het Kantongerecht Goes waarbij zij bedden zijn veroordeeld wegéns het jagen zonder voorzien te zijn van een schriftelijke vergunn:ng, A. B. tot 2 maal f 100 of 2 maal 1 maand, en L. N. tot 2 maal f50 of 2 maal 14 d. met verbeurdverklaring der niet inbeslag genomen geweren met bevel tot uitleve. ring daarvan of te betalen de waarde daarvan geschat op f20 of 20 d. h. Maandag werden voor den Politie rechter der Bredasche rechtbank o.m. de navolgend©' zaken behandeld en uitge sproken; De beklaagde J. A. E„ van beroep; bak ker, wonende te St. Philipisland, was be klaagd. dat hij op 26 Juli 1926 te Tho- len op de openbare terechtzitting van het kantongerecht aldaar opzettelijk D. F. mondeling heeft toegevoegd de woorden: „F. doet eien valschen eed". O vereenkom!, slig den eusch van den officier van ju stitie, werd bekl. door den Politierech ter veroordeeld tot een geldboete van £25 subs. 25 d. h. G. G. G„ veldarbeide-r te St. Annaland, had in den nacht van 21 op 22 Augustus opzettelijk en gewelddadig J. v. p. ge slagen en daardoor pijnlijk ge-troffen. J. v. P., arbeider te St. Annaland, als getuige gehoord, verklaarde, dat verdachte zich in voormelden nacht op zijn erf bevond, waarop hij hem- verzocht zijn erf te ver laten. Bekl. voldeed hier echter niet aan, en kwam- naar getuige toe en gaf hem toen een hevigen slag op zijn hoofd, welke hem veel pijn deed. Vervolgens werd nog als getuig© gehoord A. P. Q„ arbeider te St. Annaland, d e de mishan deling gezien had. De beklaagde was verschenen. In deze zaak luidde de eisch van den officier van justitie en de uit spraak van den politierechter f20 subs. 20 d. h. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche Eiervei- ling, Warrnoczierstraat 3739, werden 46000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeieren f7.65f 13.40, Eendeieren f 8.30—f 9. VLISSINGEN, 7 Dec. 1926. Kleiperen 5 9, Pondsperen 1112, Gieser Wildeman 9 13, Karei v. Wurtemburg 16, Comptesse de Paris 823, William Cook 11, Juniappel 17 19, Goudreinet 1827, Zure Bellefleur 17 23, Roode ribber 25, Sterappel 29, Court Pendu 11, Perzikappel 17, Bruine boonen 18 19, Uien 22,5, Poters 22,5, Koolrapen 1,5, Spruiten 412, Kroten 33,5, Wijn- peenë 24, Kleine Peeën 3,54, Witlof 18 19, Schorseneeren 719 ct., alles per K.G. Kipeieren 110113 ct. per stuk. Boerekool 1,52, Roode kool 3,54, Savoye kool 2 4,5 ct., alles per stuk. Selderie 12,5, Prei 47, Peen 2,55, Kroten 33,5, Ram- manas 1, Rapen 13 ct., alles per bos. Veld sla 1333, Andjjvie 1756, Postelein (fran- sche) 32, Kervel 15 ct., alles per kist. GOES, 7 Dec. 1926. Peren: Beurré Har- denpont 1537, Br. Chelin 14, Josephine de Malines 31, Comtesse de Paris 1234, Groene Chaumontel 812, Bergamotte d'Es- peren 89, Herfst Bergamotten 8—13, Win ter Bergamoten 58, Wmter Stokerijen 7 8, Louwtjes 813, Winter Rietperen 710, Roem van Vlaanderen 9, Pondsperen 711, St.-Remey 912, Foppeperen 79, Gieser Wildeman 716, Kleiperen 611, Afval- en Kroetperen 15 gulden, alles per 100 K.G. AppelsGoudreinetten 2153, Annanasrei- netten 14, Engelsche Reinetten 15, Golden Noble 16, Lineauspipping 15, Salomé 18, Zure Bellefleur 1827, Fransche Bellefleur 15 16, Court Pendu 1419, Blanke Court Pendu 1116, Reinette d'Or 14, Groninger Kroon 13, IJziken 811, Gelber Richard 16, Zoete Armgaarde 1623, Zoete Campagner 1317, Zoete Bellefleur 1416, Pomme d'Oranje 14 —20 Afval- en Kroetappels 210 gulden, alles per 100 K.G. DiversenMispels f 13 per 100 K.G. Noten 50 ct. per 100 stuks. Bloemen f 9 per 100 bos. Honing 55 ct. per flacon. Hazen f 1.61 f 3.83, Fazanten f 1.98, Houtsnippen 83 ct., alles per stuk. Veiling van 8 Dec. 1926. Spruiten 211 gulden, Kroten f 1.30f 1.70, Wijnpeen 90 ct. f 1.20, Koolrapen f 1, Roode kool flfl.30, Uien f 2, Aardappelen (poters) f 3, Wagenaars- boonen f 11, alles per 100 K.G. Bloemkool f 1f 13, Roode kool f 1.80—f2.40, Witte kool f 1.20, Savoye kool f 1f 2.10, Andijvie 70 ctf 2, Knolselderij 70 ct., alles per 100 stuks. Prei f 6 per 100 bos. MIDDELBURG. Bevallen: H. E- Buijs Does, d.; S. Ja Noodde Voogd d. Overleden: E-. P. 0. Hendrikse, 62 gehuwd met J. van Leersum; W, O- R v. d. Wie-He, 15 j. d.; P. Melis, 19 j. ongeh. z. GOES- Overleden: 6, Neeltje Kok, 44 j. ©chtg. van G. A. Breker te Krabben!, dijk©. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Dec.: Zwakke tot matige Westelijke tot Z.W. wind. Nevelig tot zwaar of halfbewolkt. Weinig of geen neerslag. Aanvankelijk iets kouder. De Heer en Mevr. Dr G KOEK van Hef.k geven kennis van de ge boorte van hun Zaon J A C O 8. Boekelo, 6 December 1926. Voor de bewijzen van deelne ming, ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Moeder, behuwd en Grootmoeder CORNELIA RIEMEN3 Wed. W. Cevaal, betuigen wij onzen hartelrjken dank» Grijpskerke, 7 Dec. 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3