Telegrammen. Leestafel. Recbtszaken Marktberichten. Advertentie». Gemengd Nieuws. het niet onmogelijk, dat z'ch hior of daar nog een „Saul achter de vaten" had verstoken. Maai- dan bleef toch nog altijd de mogelijkheid open deze op de lijst te brengen door één of meer pl. vereeni- gingen. „En die komt dan met een zeer klein getal ter Centrale'zegt Goes. (Die mogelijkheid is wel denkbaar, dcch ook die mogelijMieid kon voorkomen worden door de bijgevoegde namen ter kennis to brengen.) Maar ik meen toch, als voor 2 aftredenden 16 namen gezocht worden, dan moet die groot© Saul z'ch wel bij zonder diep hebben verstoken. En zou de grootheid van d'e „vergeten' 'man dan pas blijken, als door do pl. vereen, na men genoemd worden, dan. zon t mij toch zeer verwonderen, als straks, die wegge doken candi ia it opeens zooveel stemman verkroeg, dat hij een behoorlijke plaats op de in te dienen lijst kreeg. Bovendien, de gelegenheid end namen te noemen bleef open. Immers de gezon den lijst was slechts een advies. Op onze vergadering is dan ook uitdrukkelijk mee gedeeld, dat ieder nog vrij l>leef namen toe- te voegen. De behoefte daaraan be stond niet. Integendeel het kostte nog al moeite om er zes „om hals" te brengen. En dan die 10 in del gewenschtrf volg orde? Wpe't Goes ook wat er aan haar voorstel (of verzoek) verbonden is. "De winter is de tijd om te vergaderen. En nu is hek mogelijk, dat Goes altijd op een flinke opkomst kan bogen, (een berichtje aan gaande de plannon om de vergaderingen wat aantrekkelijker te maken, doet mij het tegendeel vermoeden) op de dorpen gaat het niet zoo gemakkelijk. Men moet soms weken van to voren in de weer zijn om ©en vergaderlokaal te krijgen. An dere vergaderingen moeten ook een beurt hebben. En de menschen? Er zijn per sonen (althans hier) die in drie, vier vereenigingen een bestuursfunctie boklee- den. Zij moeten in de wintermaanden soöis enkele weken achtereen drie of vier avonden van huis. En dan „weer en wegen'.'. Ook een factor. Men schrijft een vergadering uit, doch 'tweer werkt niet meie. Er is die week nog een piaar raaien vergadering voor ander doel gevolg; een kleine opkomst, zoodat een flinke K.V. met b.v. 60 'leden 15 of 16 stemmen uitbrengt, terwijl een kleine K.V. met zijn 40 leden 28 a 30 stemlmen uitbrengt. Ik geloof, M. de R., dat tal van vereenigingen blij waren met dit ad vies en gaarne de inbreuk(?) opi het „van onder op" vergeven. De K.V. .te Goes spore hare afgevaar digden aan tot betere waakzaamheid en'ga over tot de orde van den Öag. U, M. de R., dankend voor de opname, M. O. DEURLOO, Voorzitter A.R. Kiesvereen. Nieriwdorp', 4 Dec. 1926. (De geachte inzender heeft bedoeld be richt blijkbaar wat al te vluchtig gele zen. De circulaire is uitgegaan van het bestuur der K.V. De vereeniging zelf heeft dit onderwerp nog niet behandeld. Red.) Weer een spoorweg-ongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks' kwart voor vijf is halverwege de halte Bleiswijk Kruisweg en station Zootermeer-Zeg- waard, dus ongeveer 2 i/s kilometer vóór laatstgenoemd station, een personenwagen van trein 168 een sneltrein van Utrecht naar Den Haag ontspoord. De trein reed met groote snelheid. De reizigers in do eerste en tweede klas wagon de vijfde van den trein hoorden plotse ling een harden slag, waarna de wagen geweldig begon te schommelen en te schudden. In verschillende compartimenten werd bijna tegelijkertijd aan de noodrem ge trokken. De machinist, die blijkbaar inmid dels ook al gemerkt had, dat er iets niet in den haak was, remde eveneens uit alli- inacht. Nog voordat de trein tot stilstand kwam brak de koppeling tusschen het vierde en vijfde rijtuig. De achterste wa gens duwden den vijfden wagen, welke ontspoord bleek te zijn, nog wat op, waar door deze dwars over den weg kwam te staan. Hierdoor werd het treinverkeer over bet andere spoor eveneens geheel ver sperd. Zoodra de trein stilstond verlieten alle reizigers haastig de wagens om te kijken wat er gebeurd was. Het bleek, dat de voorste truck van den vijfden wagen uit de rails was geloopen. De wielen waren, zooals moeten op de biels en een groei In bet grint van de spoorbaan aangaven, dog een eind naast de rails doorgeloopen dn ten slotte in het zand gezakt. Dc consternatie onder de reizigers was natuurlijk groot, maat men kalmeerde spoedig toen bleek, dat wat wel heel Wonderlijk is niemand eenig letsel had gekregen. Terstond werden de noodige maatrege- en genomen om de reizigers hun weg n |llnen ^en- vervolgen. moest van het station Zoeter- negwaart dadelijk zorg gedragen de trein, welke uit andere woid"1^ aari^oc^ was> tijdig opgehouden Bilf' re,izigers van den ontspoorden wa- en het achterste deel van derf trein nor, ^1, ln, ziin geheel uit zestien wa gens bestond moesten overstappen in wnmt 6 Vler WaS°ns, die alle goed bezel f^t, zoodat het heel wat voeten deel ,.aar eer ^en iu het voorste teil-Poon trein een plaatsje haddeD 0ooigegaaiT^na döel naaJ 1)011 Haag Inmiddels was trein 110, welke om streeks tien minuien over vijven, komende uit Gouda, dit punt moest passeeren, bij de halte, BleiswijkKruisweg gekomen. Vele reizigers uit dezen trein hebben hun reis voortgezet met een open vrachtauto. Nadien is een regeling getroffen, zoodat de passagiers van de treinen uit beide richtingen, tot aan de plaats van het ongeval konden rijden, daarna een eind langs de spoorbaan moesten loopen, om vervolgens' in een nieuwen trein hun reis te vervolgen. Uit den aard der zaak leverde dat veel vertraging op. In dien tusschentijd was men met man en macht aan het opruiraingswerk begon nen. Met behulp van winches en takels werd de ontspoorde wagon eerst weer recht boven de raüs geplaatst, waarna de geheele beschadigde truck er onderuit werd gehaald. Het voorste stuk van den wagen waarvan geen enkele ruit was gebroken werd op een lorrie neergelaten, zoodat de wagen weer kon rijden. Langzaam is deze wagen daarna met het achterste stuk van den trein opgeduwd naar het station Zoetermeer-Zegwaart, waar het geheel voorloopig op een zijspoor werd geplaatst. Bij een dadelijk ingesteld onderzoek bleek, clal de oorzaak is geweest het sprin gen van een wielband bij kilometerpaal 10.6. Tusschen Bleiswijk en Zoetermeer heeft de linkerwielband van het eerste rijtuig het begeven. Door het springen van dezen band verloor het betrokken wiel den zijdelingschen steun tegen den binnenkant van de spoorstaven. Hierdoor volgde ontsporing. Het is vast komen te staan, dat het eerste rijtuig circa 500 M. ter zijde van van de rails heeft doorgeloopen, hetgeen uit de moeten, die de wielen in de dwars liggers hebben geslagen, ten duidelijkste blijkt. Verschillende dwarsliggers zijn aan de oppervlakte versplinterd, het grint ver toont eveneens diepe voren en alles bij eengenomen, mag het een wonder heeten dat bij een snelheid van 80 K.M., die de f'-ein op het oogenblik der .ontsporing ad, geen ongelukken zijn voorgekomen. Uit de zandsporen die over een groote ■lengte langs de baan gevonden werden, bleek, dat de machinist reeds onmiddel lijk heeft geremd, toen hij onraad be speurde. Ongelukken. De werkman E. J. Kriege is te Woorden uit de hoogste ver dieping van het centraal magazijn op het binnenplein gevallen. Hij wiep balen uit het raam en is vermoedelijk duizelig geworden. De man is met gebroken ledematen per bran card naar het ziekenhuis vervoerd. Onmiddel lijk levensgevaar werd niet aanwezig geacht. Te Oosterhesselen is Donderdag' een ern stig ongeluk gebeurd. De zoon van Ds King uit Sleen kwam bij het uitstappen uit de stoomtram te vallen. Hij werd door een pas- seerende goederentram gegrepen en bekwam ernstige verwondingen. Naar Hoogeveen ver voerd, is hij aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overl den. M. K. uit Schie dam is bij het springen op een rijdende auto van v. L. met zijn been tusschen de spaken van het wiel terecht gekomen, tengevolge waarvan hij is gevallen en hem beide beenen zijn verbrijzeld. Hij i,s naar het gemeente ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Te Wouw is een man onder een zwaar beladen wagen gesomen en zoodanig verwond, dat hij kort daarop is overleden. De arbeider J. Meijer uit Onderdendam stortte in de melkfabriek te Bedum van een hoogte in den kelder en werd, bewusteloos, met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen. Hij is naar het zie kenhuis te Groningen overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Te Maarssen hoeft het 2-jarig kindje van den schilder G. uit een kan kokende koffie gedronken, tengevolge waarvan de kleine enkele uren later is over leden. Op de Barendreclitsche brug is een sleeperswagen door de stoomtram gegre pen. De voerman van den wagen geraakte bekneld tusschen locomotief en wagen. Bei de beenen werden hem verbrijzeld en moesten hem in het ziekenhuis worden geamputeerd. Bij Roozendaal is een voerman van zijn wagen gevallen en overreden. Hij overleed spoedig. Een br-ong as ontpl of f i ng te Vel sen. Donderdagmiddag waren een chef monteur de heer v. R., en de electricien W. op de terreinen der Papierfa brieken te Velsen bezig mét het plaat sen van een electromotor bij een dear waterbronnen. In het gebouwtje bij deze bron had zich, zonder dat beiden hier van ook maar iets bemerkten, brongas ontwikkeld en toen de motor werd aan gezet, ontplofte dit gas, waardoor een groote vlam ontstond, die het geheel ge bouwtje vulde. De heeren v. R. en W. -bekwamen aan banden, armen en gelaat vreeselijke brandwonden. Vooral met den heer v. R. was het ernstig gesteld. Ge lukkig is het gezicht niet beschadigd. Een ernstige beschuldi ging. Dezer dagen is een 19-jarig stu dent gearresteerd onder beschuldiging acht maanden geleden te Edinburg, waar hij studeerde, zijn moeder vermoord te heb ben. Ook wordt hij verdacht van het vervalschen van cheques. Aanvankelijk had men aan een ongeluk gedacht met een pistool, dat de zoon gekocht had voor een reis naar Frankrijk. Het wa pen zou zich in een lade bevonden heb ben van een scbrijfburea waaraan de moe der zat. De zoon vertelde destijds, dat hij een schot bad gehoord en, zich om draaiend, zijn moeder op den vloer had zien vallen. 130 Walvisscben gestrand. Woensdag kwam een school van 500 wal visscben de baai van het schiereiland Sjiboe aan den Grootein Oceaan binnen. De baai, die vroeger heel diep was, is tengevolge van de aardbeving van 1923 verzand. Dit had tengevolge, dat 130 wal- visschen strandden. Visschers en boeren van mijlen in den omitrek zijn op den buit afgekomen en trachten de mSnsters met speren en hooivorken af te maken. Een bedelaar met cheque boek. Patrick King, oud 61 jaar, stond heden voor den politierechter te Liver pool terecht wegens bedelarij op den open haren weg. De griffier las een brief voor, welke in den jaszak van den beklaagde was gevonden, en welke luidde: „Hierbij sluit ik 4 biljetten van 1 pond in, en 'tevens hen ik zoo vrij u mede te deelen, dat uw tegoed bij onze bank op het oogenblik 1065 bedraagt." Deze brief was gedateerd 26 October j.l., gericht aan P. King en onderteekend door een officieel persoon van de Bank of Ireland te Castlebar. De man werd wegens herhaalde bede larij tot 5 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. En hij is bezitter van meer dan f 13.000. Tusschen hemel en aarde. In een Zustergesticht te Dendermonde moest een jonge novice een mand met waschgoed, die naar een zolder moest worden opgeheschen, aan een trijshaak bevestigen. De haak schoot echter uit en drong in het kleed der novice, die een 12-tal meters hoog werd opgetrokken. Gelukkig had de kloosterlinge zich nog bijtijds aan het trouw kunnen vastgrijpen. Toen zij zoo tusschen hemel en aarde liing te zweven, ging er een venster open en werd haar door een helpster een hand toegestoken om haar binnen het raam te trekken. De moedige helpster zat geknield op de vensterbank en greep do verschrikte novice bij de schouders vast, toen de haak losraakte en het kleed der kloosterlinge scheurde, die luide om hulp riep. Een zekere Willeors, die in de nabijheid werkzaam was, hoorde het noodgeschrei, ijlde naar de kamer, waar de helpster zich bevond en redde beide vrouwen, die op het punt waren omlaag te storten. De geredden hadden inmiddels het be wustzijn verloren, zoodat de man juist bijtijds was gekomen om een groot onge luk te verhinderen.. Auto door sneltrein gegre pen. Zaterdagavond reed een auto, waarin drie heeren gezeten waren, te Weesp op den Muidorstraatweg' in de richting naar Am sterdam. De afsluitboomen aan den spoor overweg tusschen het Merwedekanaal en de Vinkenbrug waren neergelaten, omdat trein 375, welke om 11.40 van het Centraal-Station te Amsterdam naar Amersfoort vertrekt, „in aantocht was. De bestuurder van dé voren genoemde auto schijnt niet gezien te hebben, dat de spoorboomen gesloten waren, met het gevolg, dat hij met zijn wagen in volle vaart tegen-den afsluitboom opreed. Door den schok vloog de boom omhoog en reed de wagen den overweg op. Op hetzelfde oogenblik pas seerde de sneltrein, zoodat de auto in bot sing kwam met de locomotief. De schok was van dien aard, dat de auto achteruit rolde en bij den afsluitboom terecht kwam. De inzittenden waren allen gewond. Door een voorbijganger werd onmiddellijk burge meester De Wolff van Diemen, gewaarschuwd; ook \cten geneesheer uit die gemeente kwam spoeidg ter plaatse. Per auto van den Gem. Geneeskundigen Dienst te Amsterdam werden do drie heeren naaï een der Amsterdamsche ziekenhuizen vervoerd. De sneltrein, waarvan de machine met de auto in botsing was geweest, had door het gebeurde twintig minuten vertraging; de loco motief werd beschadigd. Brutale aanranding. Zaterdag morgen is de 63-jarige vrouw B. te Gaan deren door een marskramer aangerand. Toen aan zijn eisch om geld niet werd voldaan, sloeg hij de vrouw met een stok bewusteloos. Later werd zij aan den weg gevonden. De 'politie doet onderzoek. Kindermoordenaarster. Te Sylda bij Mansleld had een vrouw haar jongste kind, toen het huishouden te zwaar begon te worden, vergiftigd met melk, waarin zij rattenkruid had gedaan. De rechtbank van Halle, waarvoor zij' terecht stond, nam ver zachtende omstandigheden aan en veroordeel de haar tot drie jaar gevangenisstraf. Spoorloos verdwenen. Zaterdag 27 November zijn te Roermond plotseling vier jongens van omstreeks 20 jaar verdwenen. Naar verluidt hebben zij de tram naar Maes- eijck genomen en zijn dus vermoedelijk Bel gië binnen getrokken. Typhus door drinkwater. Het vorige jaar zijn te Illinois vier typhus-epi- demieën voorgekomen, waarvan de versprei ding door water was geschied, en welke voorkomen hadden kunnen worden, indien de raadgevingen en waarschuwingen van het Staatsdepartement van openbare gezondheid, welke aan iedere stad en waterleiding waren gegeven, waren in acht genomen en opge volgd. Van deze 4 epidemieën was in één geval het water verontreinigd, nadat het uit den wel was gehaald, in het tweede geval was het water van een wel onder den grond verontreinigdin het derde geval was de drinkwaterleiding verontreinigd door een ver- bindingspijp met industriewater en in het vierde geval was de reiniging van het opper vlaktewater onvoldoende. Sneeuwval in Duitschland. Uit Erfurt wordt gemeld, dat het in het Thü- ringsche Woud drie graden Celcius vriest. Er valt sneeuw. Ook in het Zwarte Woud is veel sneeuw gevallen. Op den Feldberg ligt de sneeuw 25 c.M. hoog. Ook uit Silezië en het Sauerland wordt sterke sneeuwval gemeld. NIEUW-AMSTERDAM. V. D. Heden morgen had minister Kan een conferentie met de verveners. De verschepingen gaan beter dan het vorige jaar. De toestand in de veenderij laat zich dan ook beter aan zien. LONDEN. V. D. Churchill zal een korte vacantie nemen en die doorbrengen in Zuid-Frankrijk, waar 'hij vermoedelijk Mussolini zal ontmoeten. PARIJS. V. D. Uit het Alpengebied wordt hevige sneeuwval gemeld. PADANG. V.D. De communisten ver moordden het adathoofd te Loeboek Min- teroen. De militairen bevrijdden een ont voerden oppasser. Militaire versterkingen zijn naar Solo vertrokken. Padang is Za terdag- en Zondagavond streng bewaakt. De wegen waren afgezet. J>e voorbijgan gers werden gefouilleerd. „Ons Zeeland" uitgave G- W. den Boer, Middelburg, geeft een paar mooie platen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De foto-pagina is ditmaal gewijd aan Tholen, waarvan o.m. do molen en het markt plein in beeld zijn gebracht. „Timet heus" geeft in de geschie denis van den dag, enkele bijzonderhe den omtrent zachte en strenge winters. Van den anderen inhoud vermelden wij; „De ware kindervriend" "door den hoofd redacteur, het vervolg van het verhaal van Penning, een brief van J. II. K. en „Voor poffertjes en wafeltjes" door J. H. v. R. „Het Schouwvenster" heeft o.m. een aantal heel mooie kieken van 'de Reeuwijksche plassen die misschien droog gemaakt zullen worden. Er gaat daardoor ongetwijfeld een mooi stukje natuurschoon verloren. Misschien dat hier echter "kan gelden: uit verlies winst. Verder geeft dit mooi uitgevoerde blad een groot aan tal actueele kiekjes. De malversaties te Frane- k e r. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft nadat des ochtends nog een nieuwe ge tuige was gehoord, den gewezen gemeente ontvanger van Franeker veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens het voortgezet misdrijf van het valschelijk op maken van- boeken en registers, met vrij spraak van de verduistering van f38.000. De rechtbank had hem een jaar opgelegd. Oplichting. De rechtbank te Gro ningen veroordeelde den 54-jarigen los- arbeider B. D. te Wittewierum, die een vrouw oplichtte voor f 4.50, onder voor geven het geld noodig te hebben voor een doodkist voor zijn zoontje, dat over leden zou zijn, tot 1 jaar gevangenis straf met aftrek van preventief. De eisch was I1/2 jaar gev.straf. De man was niet gehuwd en had geen kind. Verduistering en heling. De Buitengewone Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft den 29-jarigen kantoor bediende, die de Centrale Suikermaat schappij, waarbij hij als kassier werk zaam was, voor een bedrag van f 70.299.26 benadeelde, wegens het voortgezet misdrijf van verduistering in dienstbetrekking ver oordeeld tot li/2 jaar gevangenisstraf on der aftrek der Voorhechtenis. De eisch was één jaar gevangenisstraf met aftrek der voorhechtenis. Zijn 26-jarigen, eveneens bij de Centrale Suikermaatschappij werkzamen vriend, die zich te verantwoorden had wegens twee misdrijven van heling (het uit winstbe jag vervoeren en bewaren van f20.000 en f 10.000 van het verduisterde geld) werd een jaar gevangenisstraf opgelegd. Tegen hem had het O.M. twee jaar ge- eischt. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Dec. 2.30 u. Berlijn 59.44—59.46Va Brussel franc 6-956.96V2 Brussel belga 34.7934.81 Parijs 9-869.90 Londen 12.12V8-12.13V8 New York 2.502.501/é Rotterdam, 6 Dec. 1926. Graanmarkt. Tarwe wederom met tamelijk aanbod. Nadat begin markt en kele prima partijtjes waren uitgezocht tot ongeveer onveranderde prijzen, moest overigens lager worden afgegeven, ver kocht van f 14.50f 15, voer f 14f 14.50. Gerst chevallier fll.5012, haver f9 f10, Erwten, kleine groene f 16f22, Schokkers ruim aanbod, lager en grooten- deeJs onverkocht. Bruine boonen even eens ruim aanbod, lager en grootendeels onverkocht, van f 14f 16, alles per 100 K.G. Veemarkt. Aanvoer 576 vette Run deren. 198 vette Kalveren, 1794 Schapen en Lammeren, 1028 Varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 30—32.5, 41.-45, 47.5 50. Ossen 34, 4048 ,46. Stieren 31, 36, 4042.5. Vette Kalveren 5557.5, 75 —77.5, 87.5—90. Schapen f 18—f26 per stuk. Lammeren f 17f22. Varkens f0.35 —0.35.5. Koeien en ossen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen vrijwel onveranderd. Een enkele puik-beste koe tot 2 cent boven noteering. Stieren aanvoer matig, handel kalm, prijzen ongeveer gelijk als vorige week Dinsdag. Velte Kalveren aanvoer redelijk, handel lui, prijzen van le soort bleven gehandhaafd, 2e en 3e soort iets moeilijker te plaatsen. Een enkel puikbest kalf nog 57.5 cent boven noteering. Schapen, lammeren aanvoer ruim, han del traag, prijzen weinig veranderd. Var kens aanvoer flink, handel matig, prijzen als vorige week. Een enkel puikbest ex. nog wel Va cent boven noteering. Zaden. Geel Mosterd f26f28, BI. Maanzaad f 58f 60, Karwijzaad f 44 f 46, Lijnzaad (blauw) f 18f 19, Lijnzaad (wit) f 20f 21, Kanariezaad f 14f 15, Koolzaad f 24f 26. Vlas. 4200 K. G. blauw f 0.80—f 1.25, 6800 K.G. wit Zeeuwsch f0.75f0.80, 7200 K.G. Holl. geel f 0.75—f 1, 5000 K.G. Groningsch f 0.70f 0.80. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 3.50f 4, Zeeuwsche Eigenheimers f 3.25f 3.60, Blauwe Eigenheimers f 3.75 f4, Zeeuwsche Bonte f4.50f5.10, Z- Blauwe f4.40f5, Poters f2.10f2.70, Bravo's f 3.70f 4.20. Aanvoer minder, vraag redelijk. MIDDELBURG. Gehuwd: C. J. van Me ten, 24 j. en A. Böttcher, 24 j.; P. J. Zan- dee, 27 j. en .P S. Walraven, 25 j. Bevallen: M. J. Pluijmers, geb. Ver sprille, z.; E. Barents en, geb. Jongepier, d.; J. van den Berge, geb. Wondergem, z. E. Bolderdijk, geb. Brinkhorst, z. GOES. Huw.-afk.4, Carl Govert Dale- boudt, 27 j. jm. te Goes en Geertruida Cornelia Vermeulen, 32 j. jd. te 's-Gra- venhage. Overleden: 8, Alida Betronella Linse, 58 j., wed. van Jacobus Baljé. Over de maand November. KLOEfTINGE. Gehuwd: 18, Adriaan Dekker, 27 j. jm. en Katharina Wil- h el mi na Trimpe, 25 j- jd.; 18, Jacobus Adriaan Dalebout, 24 j. jm. en Cornelia Meulpolder, 22 j. jd. Geboren: 10, Johanna Antonia Henrica. d.v. Johannes Gornelis Thonen en Hen- drina Wiesseds. 12, Krina Isabella, d.v. Gornelis D'ominicus en Janneke Pieter- nella Lindhout; 15, Petrus Ludovicus Ma ria z.v. Josephus Hennanus Gornelis Ig natius Velthuijse en Maria Elisabeth Jo hanna Bangert. Overleden: 12, Neeltje Timmerman, we duwe van Pieter v. d. Bliek, eerder van Jan Marinus Geense, 85 j. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 25, Pie ter Gornelis Kruijs Voorberge, 25 j. jm. en Maria Kalleimein, 20 j- jd. Geboren; 1. gara Elisabeth Johanna, d.v. Iman Johannis Koeman en Maatje Tanneke Buijse; 9, Jobina Johanna, d.v. Adriaan Rijk en Maria v. d. Dries; 12, Janna Maria d.v. Gornelis van gtrien en Johanna Boot; 20, Helena Pielernella, d.v. Marinus Johannus Mol en Jac omina Jo hanna Cornelia de Bruijne; 23, Dinge- rnan Adriaan, z.v. Johan Adriaan D'inge- manse en Jannetje van gtrien; 23, Maria Wilhelmina d.v. Pieter v. d. Kreeke en Adriana Zuidijk; 24, Neeltje d.v. Jan d. Weel© en Aaltje Prince. KATTEND!JKE. Geboren: 4, Jan Ge rard, z.v. Pieter Brandt en Geertruida Labeur. 1 Overleden: 11, Pieter Feijtel, 79 j. on gehuwd. ST. LAURENS. Ondertrouwd: pieter Ja cobus Maljers, 26 j- jm. en Sara Wilhel mina Meijler, 26 j- jd. Getrouwd: Lein van Wallenburg, 28 j. jm. en öatharina Francke, 23 j. jd.; Me lis Gilde, 23 j. jm. en Jannetje Holle- brands© 19 j- jd. Geboren: Bartel Willem, z.v. W- J- Da vids© en M. Cthiistiaanse; Marry Fiorina d.v „A Koning en A. Koomahs. Overleden: Jan Kwekkeboom, 23 j. Levenloos aangegeven een -kind van het vrouwelijk geslacht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 7 Dec.: Matige tot zwakke Z.W. tot N.W., later veranderlijke wind, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, licht© vorst 's nachts, overdag iets zachter. 10 December a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd en Grootouders JACOBUS SIM0NSE en MARTINA BESUIJEN hun 40 jarige Echtvereeniging te herdunken. Hurine dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Koudekerke, 6 Dec 1926. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mevrouw de Wed ALIDA PETRONELLA BALJÉ, geb. Linse, in den ouderdom van 58 jaar Uit aller naam. JOOST BALJÉ. Goes, 6 December 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3