pen" Vrijdag B December 4ie Jaargaag y derd. muiden. Burgerwoning. feuilleton! MARy ST JOHN. Buitenland. 35, Utrecht kfbraakveillng hand te koop: dunning, tien en Abonnementen aangenomen door ELZiEN, Molenstr. 90 Gemeenteraad van Middelburg. en, welke een De Raad van uitermate dili- slu.it zal voor Noordgroep de .bantsche Elec- en aangekocht, ijn er daarover missarisseo en chappij onder tot mijn leed- punten, waar- >ens zijn gerwor iTeken van den op Uwe werk- sten en dat het it de instelling nut en tot heil iwMA) weavftasuMi -u Directeur-Hoofdredacteur; R. ZUIDEMA. oplosbaar mstreeks 15 zijd franco de grootste en lijmerige et grootste middelburg. 3S1ER VERVAAT, srzoeke van den heer egens algeheele ophef opslagplaats te Goes, ling verhuizing naar T Secember 1926, ïr, aan de Loskade te ■koopeni Bureau: Langs Vorststraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUfJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummers f0.05 OluulUulu uooiü niuiuuB) stationsgebouwen, als: zwaar meest grenen o lang 14 M. tot ,rPlaten als10 X 30. I ItbalkenDampalen; ordings 3XL I en Zolderdeelen w.o. bengels,; DattenDeu- ongeveer 6000 Dak- een mooie gelegenheid nu of van 't voorjaar bouwen of verbouwen eleinden geschikt, ge- t station van trein en een welvarend dorp erke) bestaande uit en achterkamer, gang oote schuur, voorzien iding en flinken tuin fruitboompjas. Desge- )k nog 2'/s Genie' bevragen en nadere te bekomen bij [ENS, Reinierstraat 4. Wed. H. RIEMENb, i, Oostburg. E KOOP: eengelegen perceel uen- en Bouwland gem. Ommen, groot Zeer geschikt tot het een boerderij Deden* Maar wat dan? Opnieuw heeft Woensdag Ds Kersten, in de Tweede Kamer zij,n bekende bezwa ren tegen de verzekeringswetten doen hoo ien. „Ook al zingen zoo betoogde hij -'dc- Raden van Arbeid en vele persor ganen om nog andere redenen clan het welzijn des volks, den lof va.n de geze gende werking dezer wetgeving, zij blijft ons volk opgedrongen en zij heeft de achting van ons volk iret." De verzekeringswetten zo-uden dus moe ten worden ingetrokken. Maar wat dan? Op die vraag is Ds Kersten het ant woord niet schuldig gebleven. Ka betoogd te hebben dat het beginsel der verzekeringswetgeving revolutionair is. vervolgde Spreker: Het ligt n'eit in mijjn bedoeling, den behoeftig geworden arbeider aan zijn lot over te ge-ven. Zulks ware eveneens in strijd met het zooeven genoemde Staatsrecht, en ik zie- deze .wetgeving als droeve weerslag op de onder li beraal bewind ve-rsteende maatschappij, als vrucht van de werking der onge- loofsthoori-eën. Als ik dat zeg, bedoel ik niet de .liberale groep werkgevers en de onder hen meer dan anderen met aardsche goederen gezegenden al leen de schuld te geven. Ik wil belij den: ook bij ons, kerke-lijken en belijders der Gereformeerde waarheid, ontbrak en ontbreekt veel aan het vervullen der roeping, door God ons opgelegd jegens hen, die van hun handenarbeid niet of niet meer bestaan kunnen. Ik heb er tegen getoornd, datmen den werkman aan zijn lot over- 3 geeft, nadat deze jaren en ja- ren z ij n trouwe dienste n heeft s gepresteerd. De gevolgen van dat egoïstisch le ven bleven niet u'.t. Het volk werd bearbeid. Het ging beter lot eischen. Het vertolkte, over uitbreiding van het kiesrecht heen, sterker zijn eischen door zijn in aantal groeiende vertegenwoor digers in do Volksvertegenwoordiging. Wat hier gezegd wordt is volkomen juist. De gevolgen van het egoïstisch leven J zijn inderdaad niet uitgebleven. Wanneer men vraagt, hoe het toch mogelijk is, dat zelfs in' Ze-eland de so cialistische candidaten duizenden stemmen op zich vereenigen, dan ligt hier mee het antwoord. En het doet ons genoegen, dat ook Es Kersten er tegen toornt, dat men den werkman aan zijn lot overgeeft, nadat l deze jaren en jaren zijn trouwe diensten I heeft gepresteerd. Maar nu moeten we- hier ook weer billijk zijn. E-r was niet altijd o n w i 1, maar in vele gevallen ook onmacht. Het klinkt wel heel mooi wanneer D-s Kersten verder betoogde dat zij, -die te gen de verzekeringswetten bezwaren heb ben hun arbeiders hij ziekte, invaliditeit en ongeval niet aan den dijk zullen zet ten, dat zij beter voor hen zullen zor gen dan de staat eischt en hen met f3 in de week niet zullen heenzenden, maar de piractijk leert en heeft geleerd, dat hier niets van terecht komt. Welke boer of ambachtsman is in staat ■de zorg voor zijne zieke, invalide of Uit het Engclsch. 104) „Wat hindert het, zoolang zij alles maar goed en prettig schikt?" antwoordde Pratt, die al een diepen eerbied en groote gene genheid voor zijne jonge meesteres had opgevat. „0, de oude mevrouw wist wel wat zjj deed. Het was niet waarschijnlijk, dat zij veel op zou hebben met zoo'n trot- sche vrouw als Mrs St. John!" want Janet was niet bemind bij de bedienden te Crome. --Ik wil niet ontkennen, dat gij gelijk hebt. Pratt", antwoordde zijne vrouw, "m^a^ ik vind, dat zij wat al te eenvoudig r<* *s voor haar leeftijd. Waarom 7t a ^at zhv"eren hlaadje zoo mooi? durf verzekeren, dat er noch vóór, noch ua Kerstmis een diner zal gegeven worden. jU neeft alleen wat over voor goede wer- f'nJ?.n oe armen en al zulke dingen meer." "Wat doet dat er toe?" merkte Pratt erf?- aan' hoop, dat ik mijn plicht ken hr> 1RI? vervuhen, al behoef ik ook, zoo- 5 1 i ^en' aan Seen enkel diner e helpen dienen," en zijn doek ging won over llet zilveren blad. „Als nu lit ^er^e?" kaar stokpaardje is, wel ken in s clat W'J °ns moeten schik- e Sebreken van onze meerderen. ae menschen van haar leeftijd oude arbeiders opi zich te nemen? Stel, daar is een klein haasje of boertje wiens arbeider op- betrekkelijk jeugdigen leeftijd invalide wordt? Is hij „dan in staat voor hem to zor gen, beter dan door de verzekeringswetten wordt gedaan Daar sterft een jeugdige arbeider. Is men dan in staat aan de weduwe en weezen een jaarlijksehe uitkeering te ver- leenen als thans verzekerd is? Zijn inderdaad alle werkgevers in staat hun oude arbeiders een wekelijksche toe lage te verleenen? Het antwoord moet ontkennend luiden. En dan spreken we nog niet van de losse arbeiders. Wij nemen aan dat Ds Kersten het ern stig meent als hij zegt dat de bezwaarde patroons meer voor hunne- arbeiders zul len doen, dan thans mat de verzekerings wetten het geval is, maar hijzelf zal moeten toegeven, dat hier een belofte wordt gedaan, di-ei hief ingelost kan worden. Intrekking van dei verzekeringswetten betee-kent in verreweg de meeste geval len, introkking van uitkeeringen bij onge vallen, ziekte-, invaliditeit en ouderdom, beteekent voor duizenden en tuinduizen- den arbeiders een schier niet te dragen druk. Voor daartoe kan worden overgegaan zal op da vraag „wat clan?" oen ander en -meier afdoend antwoord gegeven moe ten worden dan door dein woordvoerder van de S.G.P- gedaan werd. (Slot.) Daarna, volgt de artikelsgewijze be-- handeling der gemeente-begrooting. En kele opmerkingen uit het vele klein goed noteerden wij. Dhr Cornelisse vraagt naar de mogelijkheid van centrale verwarming van 't Stadhuis. De voorz. en dhr V-ertregt ontraden dit. Cen trale verwarming is voor oude gebouwen m-eestal nadeelig. Alles scheurt en barst. Dhr Cornelisse stelt voor liet salaris van den bezoldigden Ambtenaar van den Burg. Stand (voor het voltrekken van huwelijken) van f 150 op f 250 te brengen, omdat zoovele huwelijken op buitengewone uren worden gesloten. Dit wordt z.h.st. aangenomen. Dhr Hondius dankt den Raad voor dit bewijs van waar deering van zijn arbeid, dien hij zeer gaarne verricht, maar die toch van be- beduid-enden omvang is. Dhr Paul brengt de kwestie der wet houderspensioenen ter sprake. (De wethouders verlaten de vergadering.) Spr. voert het pleit daarvoor. Het wet houdersambt is geen eerebaantje meer. Spr. zou een principiëele uitspraak van den Raad willen, en doet mede namens de lieeren Mes en Hondius een voorstel in dien geest. Dhr v. cL Beke Callenfels ziet geen reden om dit pensioen in te voeren. De bezwaren daartegen zjjn in het meerder heidsrapport neergelegd. Van een kans op een langeren zittingsduur der wet houders door pensionneenng is volgens spr. geen sprake. De hoofdbetrekking der wethouders ligt elders. Het wethouders ambt in Middelburg vergt niet den ge- heelen persoon. Bovendien zal het pen sioen ook gering zijn. Van een voorziening ■in den ouden dag der wethouders zal geen sprake kunnen zijn. Het motief van iedere pensioenregeling is gelegen in een duurzaraen band. En die is hier niet. De voorz. steunt het voorstel-Paul. Hef is meer een appreciatie. Mevr. Weijl wil het aan ieder mogelijk mak-en, het wethoudersambt te aanvaar den. Dhr den Hollander zou de drie heeren een afgerond voorstel willen doen indie nen. Spr. wil zich niet vastleggen aan een memoriepost en wil zj,cli over de zaak zelf nog niet uitlaten. Het voorstel-Paul (niemoriepostj wordt aangenomen met 9 tegen 6 stemmen (tegen dhrn van Callenfels, Portheine, den Hollander, Bosman, Vertregt, en Streef kerk) De voorstellers zullen hun idee nacler uitwerken. Dhr Hondius vraagt naar cle herstelling van het Stadhuis. Volgens den voorzitter is dat werk klaar. Dhr Hondius zegt, dat de West ge cel in treurigen toestand verkeert. Weth. Onderdijk antwoordt, dat de monumenten-commissie alle oude ge bouwen, ook het stadhuis, in 't oog houdt. Spoedig zullen misschien voorstellen af komen. Dhr Mps vestigt de aandacht op het salaris van den Commissaris van Politie. Kunnen hem geen periodieke verhoogin gen worden toegekend? De voorz. zegt, dat de Kroon dit salaris vaststelt. Dhr v. d. Weel klaagt over de electri- sclie straatverlichting. Weth. de Veer ant woordt, dat de nu gebruikte ballons prak tisch de beste zijn gebleken en dat men wel sterkere lampen kan do-en branden, maar dan worden de kosten veel hooger. Po t-em kin-film. De heer den Hol lander brengt de Potemlrin-film ter sprake Spr. merkt op, dat verschillende bur gemeesters deze- film verbieden. Eenige opvoedende waarde zit er zeker niet in deze film. (De voorz.: die zit er in geen enkele film). Er zit wel een gevaarlijke tendenz in. De voorz. zegt, dat de film Maandag heeft proef gedraaid. De Commissaris van Politie is er heen geweest en deze meent, dat met een kleine verandering in enkele opschriften de film gerust kan worden ver toond. Dhr Mes: er wordt in de film een revolutionairen geest gekweekt. De voorz.: de zaak is aan mij over gelaten. Daarover heb ik alleen te be slissen. De bioscoopcommissie kan maat- regelen nemen voor de jeugdige personen. Maar voor een verbod voelt Spr. niets. Dat is maar reclame en de film- wordt wel licht in besloten gezelschap toch afge- draaid. Dhr v. d. Beke Callenfels acht deze film in dezen tijd van relletjes voor onze 1 jongelingen, die .nog weinig gezien en - meegemaakt hebben en ontvankelijk zijn voor indrukken, gevaarlijk. Dhr v. .d. Weel juicht het vrijzinnig standpunt van den burgemeester ten zeerste toe. Dit verbod zou het begin zijn van allerlei censuur. Dhr te Veer: we krijgen toch binnen kort de bioscoopwet. Dhr v. d. Beke Callenfels: gelukkig. DhrMes klaagt over -een wijnkoopman die Donderdags op de Markt bij de aan prijzing van zijn waren den middenstand schandaliseert. Spr. zou dien man van de Markt willen weren. Dhr v. d. Weel zegt, dat de Raad den verkoop van al coholhoudenden drank op de Markt kan verbieden. De voorzitter zal de zaak onderzoeken. want zij is nog maar een jong meisje zouden alles misschien onderst boven ge keerd hebben, en het ons zóó lastig ge maakt hebben, dat wij niet wisten wat te beginnen. Stel u voor, dat Mr Walter nu eens heer en meester geweest was" en toen Mrs Pratt den zakdoek voor de oogen hield en zeide, „gij hebt gelijk, Pratt", hield -deze gedachten wisseling op. Mary hield zich het eerst bezig met haar eigen kamer, en de veranderingen die zij er in aanbracht, waren zóó verstandig, dat zelfs de scherpe blik van Janet er niets verkeerd kon ontdekken en zij moest toe geven, dat het een voorbeeld van gezellig heid was. Het groote bed was weggezet en vervan gen door een ijzeren uit een der andere ka mers. De verdere meubels bestonden voor namelijk uit een ronde tafel, een ouder- wetsche canapé en eenige gemakkelijke stoelen. Een gesneden kabinet was gevuld Jj met Mary's geliefkoosde 'boeken, en een mooie, oude plaat van de San Sisto Ma donna hing boven den schoorsteenmantel. In een hoek hing een kastje met porselein, dat de kamer een aangename kleur ver schafte. De voorkamer was nu voor Lettice ingericht; maar Mary was van plan er een soort van werkkamer van te maken, waar zij en de kinderen zich op regendagen kon den vermaken. Maar zij vönd er haar grootste genoegen in om de kamer gereed te maken, waar Janet en de kinderen zouden huizen gedurende de maanden, dat de pastorie in orde werd gebracht. Ver scheiden kamers, waarvan sommige in elkander uitkwamen, werden reeds voor hen gereed gemaakt. De vroegere billard- kamer zou een geschikte speel- of leerka mer voor -de kleine meisjes zijn, terwijl de kamer er naast tot studeerkamer of biblio theek voor Maurice werd ingericht. Janet kon de huiskamer voor zich ge bruiken en Mary bedacht reeds hoe zij haar zou verrassen met meer smaakvolle overtrekken. „Arme Janet!" sprak zij bij zichzelve, „ik geloof, dat leelijke kleuren voor haar bepaald iets ongezelligs hebben. Ik zal zor gen, dat zij de kamer niet herkent, als zij binnenkomt, het zal een volmaakte huiska mer voor buiten zijn"; en hoewel Mary in het geheele huis het meest van deze kamer hield, door de voetstappen die onder het venster geweest waren, nam zij toch het kloeke besluit, dat Janet die gedurende haar verblijf de hare zou noemen, en dat zij elders hare tenten zou opslaan welke zelfopoffering Janet terstond te niet deed door te zeggen, dat zij grootendeels in de studeerkamer van Maurice dacht te zitten, waar zij het toezicht kon houden op de les sen der kinderen, en bij de hand zou zijn, als hij haar noodig had. Al deze plannen voor het gemak van haar broeder en diens vrouw hielden Mary bezig 'en verwarmden haar hart. De voormiddagen vlogen om, als Rhoda en zij eerst in de eene kamer werkten en dan in de andere. Dikwijls was het eene verrassing, wanneer de bel luidde Bestrating Lange Delft. De heer Cornelisse zal geen motie tot asphal- teering en trottoiraanleg indienen, gezien de gevoerde discussies. Voor klinkerbe strating voelt spr. niets. Spr. dringt bij B. en W. aan om met de betrokken bewoners nog eens te spreken over trot toiraanleg. De voorz. zegt: dan gebeurt er volgend jaar niets. B. en W. willen eerst eens een proefbestrating aanleggen. Weth. Onderdijk merkt o-p, dat de be strating (hetzij klinkers of keien) kan worden aangelegd, los van de trottoir- kwestie. Dhr Paul ontraadt die proefbe strating. Dan wordt het een staalkaart. En in korten tijd kan m-en toch de waarde van een bestrating niet beoordeelen. Men kan beter in een of andere stad gaan kijken. De voorz. zegt, dat „Gemeente werken" nog eens zal overleggen met de betrokken bewoners. Dhr Streefkerk vraagt: is de agphalt- geschiedenis van de baan? De voorz. antwoordt bevestigend. Den post plantsoenen wil de fin. commissie met f 600 verminderen. B. en W. zijn daar tegen, omdat er veel aan geplant moet worden. Dhr Vertrégt merkt op: dit was vorig jaar ook het motief. Is toen het program niet uitgevoerd? Dhr Onderdijk: gedeeltelijk. Na eenige dis cussie wordt de post zoo gelaten. Dhr van der Weel dringt aan op meer urinoirs, wat nogal eenige hilariteit verwekt. Avondvergadering. Alvorens met de- behandeling der be grooting werd voortgegaan, werd besloten het des morgens toegestane crediet van f 2000 voor steun aan werkloozen te ver- hoogen tot f 3500. Bij de verdere behan deling der begrooting kwatm o.a. ter sprake het voorstel tot verho-oging van de ver goeding aan den conciepge van het gym nasium voor het schoonhouden van het gebouw met f100. De heer Vertregt ver klaarde zich hier te-gen, ter-wijl dhr. Paul voorstc-kle het terugwerkende kracht te geven tot 1 April 1926- Het voorstel- Paul werd verworpen met 9 tegen 8 st Vo-or S.D.A.P. en V.D. Het voorstel-B. en W. werd aangenomen z.hs, nadat de heer Vertregt zijn voorstel om de post op f200 te handhaven had ingetrokken. Bij de post Hondenbelasting werd er op gewezen, dat voor vele honden waar schijnlijk niet betaald wordt. B. en W. zullen overwogen hondenpenningen in te voeren. Bij de pio-st opcenten Vermogensbelas ting werd door den heer Paul nogmaals verdedigd het voorstel om het aantal opcente-n te- verhopgen van 50 op 100, nu er geien zekerheid is, dat het vermenigvul- digingscijfer van den H. O. niet meer dan 1 zal bedragen, en slechts een post on voorzien is uitgetrokken van f 15 220.73 tegen f28.597.55 voor 1926. Eei vo-orz. zegt, dat de- H.O reeds ge daald is van 1.16 tot 1,10, en acht het onbillijk dei opcenten te verhoogen, als er sprake- kan zijn van 1,05 of hoogstens 1.10. De heer Onderdijk heeft 2 jaar geleden voor verlaging van de opcenten 'gestemd, Hij meent, dat nu met 75 opcenten kan worden volstaan. De heer Paul kan hier ook m-ede ac- coord gaan. Hij zou de ongeveer f8500 dan hij het onvoorzien willen voegen. De heer De Veer aicht een opcenten- en Lettice drie treden tegelijk met Boy ach ter zich de trap opkwam, om haar te zeg gen, dat de koffie gereed was. De namiddagen brachten zij door met lange wandelingen. De sneeuw was spoe dig weggedooid, en daar Lettice noch haar tante wat gaven om natte schoenen en morsige paden, hadden zij en Boy spoedig kennis gemaakt met den omtrek; dikwijls verdwaalden zij en kwamen zij moe en uit gehongerd thuis, 's Avonds lazen zij voor en werkten; en als Lettice naar bed was schreef Mary lange brieven aan Janet en Dollie. Soms, maar niet dikwijls gingen zij uit rijden. Randall, de koetsier, zag zich genoodzaakt alleen de paarden af te stap pen. Mary vond deze rijtoeren zóó verve len, maar ter wille van Lettice offerde zij zich soms op. Eens maakten zij een heer lijken tocht; zij reden naar Ganterton en aten in de vreemde, oude herberg, wan delden toen door de stad en woonden den dienst bij in de kathedraal. Het was zoo'n genot voor Mary, dat zij zichzelve beloofde het nog eens te zullen doen, als Maurice en Janet er waren. Wat zou Maurice het heerlijk vinden, dacht zij. Voor haar was de verbazende kathedraal het toonbeeld van rust en vrede en de zachte muziek scheen haar geheel tot rust te brengen. Op een anderen dag reed Randall hen naar Featherston. Dat was een heerlijke dag voor Lettice. Deze grauwe winterna- middag beschouwde zij steeds als een bij zonderheid in haar leven, waarop zij en Mary het kleine, hooge kerkhof overstaken Prijs der Advertenfiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. verhooging in alk' gevallen onbillijk, waar bij de heer Portheine zich aansluit. Bei den vindein het billijk, dat ook zij, dia veraio-geinsbe-lasting betalen, van belasting verlaging prof.teeren, terwijl de heer Boas- son er op wijst dat het hier een crisis maatregel geldt, die zoo spoedig mogelijk moest verdwijnen, en de heer Hondius, dat deze verhooging v.'eer terugslaat op- den middenstand. De- heer Qornelisse meent, dat ten slotte het geld beter kan worden betaald door hen die vermogen hebben, dan alleen uit inkomsten van ar beid moeten leven. Mevr. Wedjl wil het voorstel nog jaar aanhouden. Het voorstel Paul 75 opcente» wordt verworpen met 11 tegen 6 stem men, die der S.D.A.P. en mevr. de Graaf. De H.O. wordt niet met f20000, doch met f 10.000 verlaagd, waardoor heit be drag wordt f475,000 en de post onvoor zien gebracht op f25.220.73, waarna alle begrootingen worden aangenomen met a.lg. stemmen. Te ongeveer kwart over tien sloot de voorzitter de vergadering met dank aan de leden voor de vlugge en aangename afwerking der begroetingen. De verwoeste gebieden. Bij de besprekingen in de Fransche Kamer over het herstel van het bevrijde gebied heeft de rapporteur gewezen op al hetgeen de regeering daarvoor heeft gedaan. Zij heeft daarvoor reeds meer dan 70 milliard francs uitgegeven. Er zjjn 53.156 K.M. weg en 2361 K.M. spoorweg hersteld. 18.514.444 H.A. grond worden weer bebouwd, 9651 scholen zijn her bouwd. De textiel-, mijn-, metaal-, suiker en chemische industrie zijn tot het eerste plan van de Europeesche productie te ruggekeerd. De rapporteur meent, dat er nog vijf jaar noodig zijn voor de algeheele voltooiing van het herstel. Na de Engelsc-he mijnwerkersstaking. Het rijkskabinet heeft besloten den uit voer van kolen met licenties uit Zuid- Wales, het Tyne-gebied en Schotland toe te staan, benevens de verscheping van bunkerkolen uit alle havens. Het einde van de kolenstaking doet zijn gunstigen invloed op de ijzer- en staal industrie reeds gevoelen. Een aantal hoog ovens is weder in bedrijf gesteld. Het aantal mijnwerkers, dat het werk heeft hervat is tot 700.000 gestegen. De centrale raad der Russische vak- vereenigingen heeft opnieuw een bedrag van £400.000 tot steun van de Engel- sche mijnwerkers gezonden. Dit bedrag is bijeengebracht door een heffing van 1 pCt. van het loon der Russische mijn werkers.. Korte berichten. Het Parijsche „Journal" constateert, dat de Fransch-ei grenzen onvol doende bewaakt zijn. Op het oogen- blik bevinden zich in Frankrijk tenminste driehonderdduizend vreemdelingen, die geen pas bezitten en die op onwettige wijze zijn binnengekomen. In verband met het bestaande ge brek aan tonnenmaat bij de Rus sische handelsvloot, heeft de sowjet-regee- ring beg-loten in het buitenland een 10-tal groote koopvaardijschepen te laten bou toen onder hen de zee lag en zij het lang zame geklots der golven hoorden. Dit was de eerste maal dat Lettice de zee zag. Zij had er wel uren willen blijven, maar Mary voelde zich gedrukt toen zij over de groote, grijze watermassa keek en luisterde naar het eentonig breken der golven; het was een verluchting, toen Randall de paarden om liet keeren en zij langs den langen, donkeren weg naar huis terugkeerden. Lettice vleide zich in de duisternis gezellig tegen haar tante aan. Mary voelde dat warme kinderhanden zich om haar hals sloegen. „O lieve Tante Mary, wat was het een heerlijke middag! en o, ik ben zoo moe en gelukkig!" En dit zeide Lettice bijna eiken dag; zij was altijd „zoo moe en zoo gelukkig" en de bleeke magere wangen werden iets meer gevuld en de blauwe» oogen stonden veel vroolijker. Janet zou haar kind bijna niet herkennen," schreef zij. Het speet haar, dat zij -die opmerking, hoe onschuldig ook, gemaakt had; Janet vond noodig er een lang, scherp antwoord op te geven. „Kunt gij u daarover verwon deren?" antwoordde de bezorgde moeder. „Lettice ziet er goed uit, omdat zij de bui tenlucht inademt; voor het eerst van haar leven leidt zij een natuurlijk bestaan voor een kind. Voorheen sleepte zij slechts een ziekelijk bestaan voort. Met al uw liefde voor Lettice, kent ge haar nog niet zoo goed als ik" (hier keek Mary twijfelach- tig). 1 I l i (Wondt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1