Ingezonden Slakken. Semenfld Kieaws. Telegrammen. Rechtszaken. lM Marktberichten. Advertentie* EÉJÜ2*}so 1926- va* de Vereeniging van bijenhouders), die uM den aard der zaak buiten deze kwestie staalt. (Slot volgt) f Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Een nieuwe Landbouw-organisatie. Naar aanleiding van «enige artikelen in h«t „Friesch Dagblad" werd nu voor vier jaar opgericht de Bond van Landpachters. Doel was, de positie der pachters (huurders van boerderijen en los land) te verbeteren, tloor verlaging der pachtprijzen; verbetering der voorwaarden van het huurcontract; toe kenning van vergoeding aan den pachter voor aangebrachte verbetering; verlenging van den bunrtijd by goede behartiging der plichten tegenover den verhuurder; het brengen der kosten van 't huurcontract voor rekening1 van den verpachter, enz. Voorloopig werkte de nieuwe organisatie alleen in Friesland, waar veel plaatselijke successen werden bereikt, zoodat de Bond spoedig enkele duizenden leden telde. Verleden jaar begonnen de ppch- ters in Groningen 't belang van ejgen or ganisatie in te zien en werden daar ver scheidene afdeeüngen van den Bond van Landpachters opgericht. Daarna volgde Dren the. Gezegd kan thans worden, dat nage noeg alle pachters in deze drie pro vincies aangesloten zijn bij den Bond. Deze telt nu drie provinciale afdeelingen, ter wijl in Overijsel nog dit jaar een provinciale afdeeling zal worden opgericht. Er zijn reeds een tiental plaatselijke, waarvan enkele met over- de 100 leden. De Bond is neutraal. Alle richtingen zijn in het bestuur vertegenwoordigd. De Bond stelt geen candidaten, en beveelt ook geen aan bp de verkiezingen. Hij doet dus niet aan politiek. Uitsluitend komt hü op voor een betere bestaanszekerheid en een vaster rechts positie van de pachters. De leden ontvangen gratis het blad „De Landpaohter" en hebben re~eht op gratis advies in voorkomende rechts-, pacht-, assurantie- en belastingvragen. Thans is een der beide vaste propagan disten werkzaam in Zeeland, waar evenals in Zuid-Holland reeds een aantal pachters lid, of begunstiger zijn. Dezen winter hoopt de Bond op tal van plaatsen openbare vergaderingen te beleg gen en plaatselijke afdeelingen te stichten. Het doel is, spoedig over te gaan tot Jlet oprichten van provinciale afdeelingen in Zuid-Holland en in Zeeland. Bedoeld wordt niet concurrentie tegen be staande landbouworganisaties, wier verdien ste voor den landbouw in 't algemeen graag wordt erkend. Haar waar in deze het eigenaarselement steik vertegenwoordigd is, of overheerscht, kunnen zij niet het lot vna den pachter verbeteren. Daarvoor is een organisatie van enkel huurders noodig. En zulk een orga- nisafe is de Bond van Landpachters. Ongelukken. In de Oranje Nas- saurayn I is de 39-arige mijnwerker J. onder vallend gesteente geraakt. De man, een Oosienryker, gehuwd en vader van een kind, was op slag dood In Staatsmijn Emma kreeg de nujnwerker V. bü het schieten ern stige verwondingen in het gelaat. In deer niswekkender). toestand werd hy" naar de oógenkliniek te Maastricht overgebracht. Te Sè. Oedenrode is een vrouw by' het was- sohen in een plakselkuil gevallen en ver dronken De 18-jarige R. te Veldhoven wordt sedert Dinsdag vermist. Hy ging naar 2yn werk te Eindhoven, doch is daar niet aangekomen. Het dochtertje van den land- houwer v. d. B. te Hooge Mierde geraakte iusstóien een machine en werd zoo ernstig gewand, dat men voor haar leven vreest. Bandietenaanval op een oud tna«. Zondagavond acht uur is te Ingen ingebroken by den 72-jarigen weduwnaar G. Hol. Deze hoorde gestommel op zolder, docih og dacht, dat het katten waren. Kort daarna werd de deur van de kamer geopend en kwam een gemaskerd persoon binnen, die H. aanviel en aan het hoofd verwondde. De dienstbode, die uit was geweest, vond H<fl in den kelder, waarin de man hem ge worpen had. Hü had zyn bewustzijn terugge kregen, toen de dief nogmaals kwain, doch had zich bewusteloos gehouden, waarop de dief het huis verliet, de deur sloot, en den Bleutel meenam. De inbreker heeft kan3 ge- tóen door de meidenkamer binnen te komen. Er moet ongeveer f 4000 gestolen zyn. De toestand van den heer Hol sehynt ern- tó'g te zün. Het parket is naar Ingen ver trokken en heeft daar een persoon gehoord. Attestaties zün, voorzoover bekend, niet ge daan. De aandacht van den veerman te Ingen wend Donderdagavond getrokken door een hoogst ongunstig uitziend persoon, een vreem deling, die zich naar Ingen liet overzetten. Zondagavond, dus den avond van de 'inbraak, dezelfde persoon van den Ingenschai ïtorer door denzelfden veerman overgezet naar oever. Hy vertelde, da,t hy naar a__ moest, doch op de opmerking' van -.veerman, dat hy dat wel niet zou be- - V daar het reeds laat was, zeide hy v8* 'n Eist te zullen overnachten. (Tel.) Het jongste spoorwegonge- «7 'den. De „Msb." meldt: eu kan als oorzaak van dit ongeluk aan- dat het te ver gedemonteerd zyn van rail met het oog op den nieuw te leggen de oorzaak is. Toen we vroegen of rail reeds was losgeschroefd, toen de per- «entrem, welke te 2.09 uur daar ter plaatse deelde men ons mede, dat iader- -Z.Ulks het geval is geweest met alleen de personentrein van 2.09 Waar 0ok alle treinen, welke daar na 10 uur 's morgens z ij n ge passeerd, hebben over de gede monteerde rail gereden. 1 Aanrijding. Gisteravond heeft in Den Haag een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een tramwagen en een autobus. De tram reed met matige snelheid, maar de bestuurder kon toch niet voorkomen, dat de tram de autobus aanreed. De schok was zóó hevig, dat de bus kantelde en op zy kwam te liggen .In de bus zaten vry wat menschen, onder wie vele dames. Een groot aantal pas sagiers kreeeg verwondingen aan hoofd en handen door glasscherven. Door de gebroken ruiten werden de passagiers uit de zwaar beschadigde autobus getrokken en door den inmiddels ter plaatse gekomen gemeentelyken geneeeskundigen dienst verbonden. Gelukkig had niemand ernstige verwondingen. De po litie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. Het tramverkeer op de lynen 6 en 12 stond eenigen tijd geheel stop. -Grenzenlooze woede om een p o 1 k a, - k o p j e. Dat niet alle mannen ingenomen zijn met kortgeknipte haren van hun echtgenoote, moge blij ken uit de volgende korte geschiedenis. Een juffrouw uit de gemeente Lonneker wilde zoo graag een polka-kopje hebben, maar haar man was daar tegen. Toen besloot de juffrouw vorige week den wil van haar echtgenoot te trotseeren. Zij ging naar den kapper en keerde met een keurig polka-hoofd naar haar woning te rug. De woede van haar echtgenoot was echter grenzenloos. Hij verbood haar den toegang tot het huis, daar hij geen vrouw met korte haren wilde hebben. Zoo ge beurde het, dat de uit het huis gezette juffrouw met haar twee kinderen bij de politie haar nood kwam klagen. Zij riep de hulp van den machtigen arm der wet in om weer naar haar haardstede te rug te kunnen koeren! De inspecteur der Lonneker politie wist door tactvol optre den er voor te zorgen, dat de juffrouw weer in huis kon komen. Hopelijk, dat met het groeien der haren de goede ver standhouding weer terugkeert. Communisten tegen socia listen. Zondagavond hield te Rotterdam de Arbeiders Jeugd Centrale een vergade ring, toen plotseling ongeveer dertig jon gens en meisjes van den Communistischen Jeugdbond „de Zaaier" de zaal binnen kwam en dool' schelden en roepen de vergadering van de eveneens roode kin deren in de war trachtten te sturen. De politie die overigens door geen der beide partijen bemind wordt moest er aan te pas komen. Eenige agenten joegen do communistjes de zaal uit. De verbijstering was groot. Vechtpar tij. Zondagavond laat wilde te Rotterdam een man, die zwaar beschonken was, in een autobus stappen. De chauffeur wilde hem niet in zijn wa gen toelaten. De man maakte zich daar zoo boos over, dat hij een groot mes te voorschijn haalde en daarmede den chauffeur te lijf wilde. Deze haalde een grooten moersleutel voor den dag en sloeg den dronken man daarmede op de hand, in welke hij het mes hield. De beschon- kene deinsde af en is later aangehouden en opgesloten. Een ongekend brutale daad is er Vrijdag op klaarlichten dag to Parijs gepleegd: Nouguès, de componist van de opera Quo Vadis, is het slachtoffer er van geworden. Hij woont in de Bonaparte- straat, in het centrum van Parijs, 's Och tends om half tien hebben zich drie jonge lieden, dio op het oog er fatsoenlijk uit zagen eon Parijsch blad spreekt van „elegant gekleed" aan het huis van Nouguès aangemeld. Ze hebben daar, on der bedreiging met revolvers, eerst den knecht, die hun de deur open deed, daarna den chauffeur, die in de keuken koffie zat te drinken meer personeel was er niet in huis gebonden en met een prop in den mond in stoelen gezet, Vervolgens zijn de bandieten naar de slaapkamer van den musicus gegaan, die nog sliep. Eveneens onder de bedreiging van hun revolvers hebben zij hem zijn geld afgenomen, een bedrag van vier duizend frank. Daarna hebben de boeven het huis verlaten. Noguès kon toen den chauffeur en den huisknecht bevrijden, Brand aan boord van een schip. Toen het Britsche stoomschip Ayrshire Zondag uit Colombo naar Europa zee koos, ontdekte men brand aan boord. Het stoomschip City of Nagpur ving het draadlooze noodsein S.O.S.. op en stoom de naar de Ayrshire toe, om bijstand te verleenen. Het trachtte den brand eerst te blüsschen, maar toen de poging daar toe vergeefsch bleek, nam het reizigers en bemanning veilig over. De Britsche korvet Lupin heeft daarna de nog steeds brandende Ayrshire in den grond geboord. Wat 1927 brengen zal. Een Duitsche astroloog, zekere Radetzky, die eenige vermaardheid geniet omdat hij in dertijd den dood van Ebert en van Hugo Stinnes moet hebben voorspeld, heeft zijn profetieën voor het komende jaar het jaar van revoluties, zooals hij liet noemt wereldkundig gemaakt. Mogen we den goeden man gelooven dan staat ons in 1927 de opheffing van den cprridor van Danzig, het einde van het bolschewisme en het einde van hel fascisme te wachten. Hij kondigt voorts aanslagen aan op bekende persoonlijk heden, bijvoorbeeld op Poincaré welke zal mislukken en op Mussolini, die doel zal treffen, en weet ver der te voorspellen dat Frankrijk en Engeland door verschrikkelijke spring vloeden zullen worden geteisterd. Een aanslag vanuit 'n tram- fa a 1 c o n. Te Berlijn heeft een brutale aanslag plaats gehad tijdens de betooging van de republikeinsche organisatie Rijks- banier. waarbit de Rijkspresident Loebe het woord voerde. Tijdens deze toespraak werd vanaf het faal con van een passee- rende tram een schot gelost op de ver zamelde menigte. Niemand werd geraakt, maar alles drong naar de tram, waarvan daan was .geschoten. Doordat eenige be- toogers hun fietsen voor de tram wierpen werd deze tot staan gebracht. Inmiddels was de politie toegesneld, die op het trambalcon een onderzoek instelde. Hier bleek een gezelschap Hakenkreuzler aan wezig te zijn, zooals men weet fanatieke lieden, die haat gezworen hebben aan joden en socialisten. De bende trachtte te ontsnappen en een van hen dreigde met een dolk. Verscheidenen van hen vielen in handen van de menigte en wer den leelijk toegetakeld. Op het tram balcon zijn drie revolvers gevonden, die bijkbaar door de Hakenkreuzler waren weggeworpen. Er kon nog niet worden vastgesteld, door wien het schot gelost was. Er wordt gedacht aan de moge lijkheid, dat het de bedoeling is geweest om Loebe te treffen. Het communisme in Indi Men .seint uit Padang aan de Deli Crt. 'dat liet na langdurig spionneeren aan de politie te Sawahloento (Sum.) gelukte tot de ontdekking to komen van een uit gebreid communistisch complot. De com munisten waren in afdeelingen gesplitst, waarover als majoor fungeerde de nu gearresteerde Ramaja. Het doel van de samenzwering was het .vermoorden van alle B. B. ambtenaren. Bij verrassing wer den 140 sabels in beslag gen om,en. Dooi samenwerking van de politie en de veld politie werden de hoofddaders gearres teerd. Bij huiszoeking in de huizen van com munisten in de kampongs Sewoe en La- wéan te Solo, mocht bet de Solosche politie gelukken in totaal 68 clandestiene revolvers met de bijbehoorende patronen in beslag te nemen. Aanval op een gevangenis. Te Gleiwitz in 'Opper Silezië is Zondag naclit een bende tot nu toe onbekend gebleven lieden binnen gedrongen in de gevangenis. Een cipier, die de indringers wilde verjagen, werd doodgeschoten; zijn collega werd in een cel opgesloten. Tien gevangenen werden daarop door de in dringers bevrijd. Het bleek een goed voor bereid plan te zijn, want de gevangenen wisten, dat ze zouden worden bevrijd, hetgeen hieruit bleek, dat ze gekleed waren en allen in weinige- minuten het ^gebouw konden verlaten. Men vermoedt, dat ze over de Poolsche grens zijn ont komen. Enkele Duitsch-Nationale bladen be weren, dat het Polen zijn geweest die hun landgenooten uit de gevangenis heb ben bevrijd eu zich aldus aan een bru tale schending van de Duitsche souverei- niteit hebben schuldig gemaakt. Een meisje van 18 jaar ver moordt haar 80 jarigen buur man. Te Lapeyruse (Fr.) heeft een meisje van 18 jaar haar 80-jarigen buur man met een bijl vrijwel het hoofd afge hakt. De beide families lagen sinds 30 jaar overhoop over het recht op enkele wellen. Onlangs waren de buren in het gelijk gesteld. Om haar ouders te wreken heeft het jonge meisje nu deze gruweldaad begaan. Zij is dadelijk gearresteerd. Een vereeniging van 'die ven, moordenaars en roovers. Het Soer. Hbld meldt, dat het onderzoek naar het bestaan en het doel en cle leden van de onlangs op Java ontdekte misdadige vereeniging „Tondo Petjaf Pangroewat" .is beëindigd. Het aanLd leden bedraagt 37, Doel der vereeniging is het plegen van gewone diefstallen, in braken, roof, diefstal van gevulde post zakken uit het hoofdpostkantoor, aan slagen hp Inlandsche ambtenaren, enz. Zes personen werden gearresteerd. Zij zullen voor 'den Landraad terechtstaan wegens overtreding van art. 169 W. v. S. De overige leden zullen als getuigen optreden. Gasontploffing. VLISSINGEN. V. D. Op een Hollandsche loodsboot, liggende aan een der steigers al hier, heeft een gasontploffing plaats gehad. Twee leden der bemanning' werden ernstig gewond en zyii naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. Onze correspondent meldt ons nader De ontploffing had plaat3 in het volks logies van het gastransportvaartuig. Twee leden der bemanning werden gewond. Eén hunner had ernstige brandwonden en is naar het St.-Jozcphziekenhuis vervoerd. De andere had slechts lichte verwondingen en behoefde niet in het Ziekenhuis opgenomen te worden. HEERLEN .V. D. Hedenmorgen kregen de mijnwerkers L. en M. twist, toen zy naar hun werk gingen. M. trok een revolver cn schoot L. in de zy. L .moest naai' liet ziekenhuis worden vervoerd. M. werd in ar rest gesteld. NIJMEGEN. V. D. Alhier is een drie-jarig meisje onder een wagen geraakt, waarvan het paard op hol geslagen was, en op slag gedood. zitter van cfen Raad van Bestuur met een toespraak, waarin' hij de leden wel kom heette en hen installeerde. De Raad van Advies koos tot zijn voorzitter den heer C. Roudewijnse te Middelburg, en als pl. vervangend voorzitter dhr W. Kake- beeke te Goes, tot'secretaris dhlr I. P. v .d. Weele te Colijnsplaat en tot plv. secr. dhr Ir J. van Poelgeest te Goes. (MIDDELBURG- De Commissaris van Politie alhier verzoekt de juffrouw, die Zaterdagavond omstreeks half twaalf in de Langedelft is lastig gevallen door een manspersoon, aan het politiebureau te komen tot hot verstrekken van eenige inlichtingen'. Tevens verzoekt de commis saris de beide jonge mannen, die dien avond omstreeks kwart over elf op de- stoep van de woning van den bakker ganders op de Varkensmarkt stonden te praten zich aan zijn bureau te melden, eveneens tot het verstrekken van inlich tingen omtrent de gedragingen van den bedoelden manspersoon. MIDDELBURG. Gisterenavond heeft het Muziekgezelschap van den Houthandel "Walcheren een serenade gebracht aan het echtpaar Polvliet op het Bree, dat zijn gouden bruiloft vierde. Een en atider bracht natuurlijk heel wat menschen op de been. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Nov. 1.30 u. Berlijn 59.41—59.43 Brussel francs 6.95—6.96V2 Brussel belga 34.7534.82V2 Parijs 9.229.25 Londen 12.13—12.13V4 New York 2.50Vi6—2-503/i6 tra MIDDELBURG. Hedenmorgen is in de Statenzaal de eerste vergadering gehouden van den Raad van Advies der P. Z. E. M., wiens samenstelling onlangs is medege deeld. De vergadering werd geopend door Jhr mr J. W. Quarles van Ufford, voor Kantongerecht te Middelburg, Zitting van 24 November. Do Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld' wegens: Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar bren gen: J. v. d. K., te Middelburg f5 b. 's. 1: week tuchtschool; J. ten H. te Ter- ueiuzen f 10 of 10 d.; J. V., te Middel burg f5 b.of 5 d. h. Ideim met motor rijtuig: W. L. te Zouteian.de> f25 of 25 d.; 'dronkenschap H. S- te Arnemuiden f 15 of 1 w. tuchtsch.; dronkenschap (5e herhaling): L. P. te Middelburg 3 w. hecht, en plaatsing in een Rijkswerkinrich ting voor 1 jaar; te Middelburg rijden' over de wandelwegen: A. Wi- te Middel burg f3 of 1 w tuchtsch..; met een rijwic-l buiten noodzaak de 'linkerzijde van den weg houden: J. S- te St. Laurens f3 of 1 w. tuchtsch.; A, D. te Middelburg f5 of 5 d. h.; Te Viissingen faecaliën wer pen; J. d. R., te Viissingen f5 of 5 0.; Aldaar op den openbaren weg vaste zelf standigheden werpen: J. de B. te Viis singen f25 of 25 d. h.;als schipper niet in .acht nemen de wettelijke voorschriften tot voorkoming van aanvaring of aan drijving: G. S. te Viissingen f25 of 25 d. h.; overtreding Arbeidswet: P. de B., te Gap'inge f10 b.s. 10 d. h.; overtreding Warenwet J. L A. de Li. te Middelburg f 10 of 10 d.; overtreding van het Regl. op de Wegen en Voetpaden: A. v. S., Biggekerke, G. G. te Grijps'kerke, Dl W. te Koudektrke en A. v. W. te N. en "St. Joosland, allen f5 of 5 d. h.; H. v. L. te N. en St. Joosland f2 of 2(d. enj J. G. te St. Laurens flO of 10 d. h.; rijden met een motorrijtuig niet voorzien van 2 krachtig werkende remmen: P. R. te Serooskerke f10 of 10 d. h.; J. P. (B, te Middelburg f 10 of 10 d. h.; W. H. O. v. L. te Middelburg f3 of 3 d. h.; jDi. K. te Seirooskeike geen straf; straatschen derij: J. P. A. V., te "Middelburg f 15 of 15 d.; rijden met een motorrijtuig zonder licht: H. P. S. B. v. d. K. te Noord- wijk, f10 of 10 d.; niet zorgen dat een bij hem- inwonend kind de lagere school bezoekt: M. M. te Arnemuiden f 15 of 15 d. h.; A. J. te Koudakerke f 5 of 5 d.; A. de R. te Arnemuiden f5 of 5 cL; K. S. te Arnemuiden f15 of 15 d.; A. W. te Oostkapelle f 15 of 15 d.; Te Middelburg voethallen op straat: A. de V. te> Middelburg: f 3 of 3 d.; overtr. max.-snelheid te- N. en St. Joosland: A. P. te Rotterdam- f 15 of 15 d.; Die- ren noodeloos vervoeren op kwellende wijze: A. K. te 's H. Arendskerke f 15 of 15 d.; J. V. te Middelburg f 15 of 15 d. h.; Rijden met een rijwiel met free wheel zonder rem: P. N. te Middelburg f5 of 5 d. h.; J. A. te Middelburg tf 5 of 5 d.; S. L. te Domburg f5 of 5 d1.; Met een motorrijtuig huiten noodzaak de linkerzijde van den. wetg( houiden en niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een voertuig: G- A. B. te Viissingen 2 maal f5 of 2 maal 5 d.; met ten voertuig buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg berijden: J. L. te Middelburg f 3 of 3 d.; te Middelburg de wegen in verboden richting berijden; J. S., te Middelburg f3 of 3 d. h.; niet op eerste vordering zijn nummerbe- wijs vertoon en: W. H. CL v. L. tei Middel burg f3 o£ 3 d. h.; to. Middelburg .ven ten zonder verguinningf:i Cfav R. te Limimel fl of 1 d.; te Middelburg rijden over de klinkerpaden: A. M- K. te Viissingen; 13 of 3 i; H .S. te O. en: jWl Sou burg f2 of 2 d.; rijden met een voertuig zonder licht: 'J. J. G. te Grijpskerke f§ of 3 d. h.; J. J. v. R. te) 'N. en St. Jposland f5 of 5 d.; Rijden met een rijwiel zonder licht: P. v. d. B. te Am sterdam: f5 of 5 d'. h.; J. Dl tei jMiddel- faurg f5 of 5 d.; overtreding Arbeids wet: M. I. te Viissingen fl of 1 d. Zijn vinger laten afkappen. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch be vestigde het vonnis der rechtbank te Bre da, waarbij I. A. B. K. te Bergen opEoot* veroordeeld was tot 3 jaar gevangenis straf wegens oplichting (het doen afkappe» van een vinger, om van de Verzekerings- Mij. „Fatum" wegens ongeval een uitkeo- ring van f 11.000 te krijgen). Arnemuiden. Door notaris Blaupot te* Cate is Zaterdag publiek verkocht 2.0410 H. A. weiland aan den Nieuwerkerksche* weg. Kooper J. Joosse te Middelburg voor f 3850. Goes, 30 November 1926. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 14 f 14.90, Goudgerst f 11.50f 11.75, Zomergerst f 11, Haver f9f 10, Kookerwten f 16f21, Kroonerwten f 14f 25, Bruine Boonen f 14 f 16.50, Maanzaad f 50f 60. Boter per Kilo f 1.80, middenprijs per halve kilo f 0.90, winkelprijs f 1. Aanvoer fabrieksboter 90 pond, verkocht a fl.10. Eieren per 100 stuks f 10.50, middenprys per 26 stuks f 2.62V2, winkelprijs 12 ct. Eend-eieren 8 ct., poeleieren 7 ct., beide per stuk. Ruime aanvoer. Handel zeer kalm. MIDDELBURG, 29 Nov. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Spina zie 58, Witlof I 2325, Idem II 1213, Nero 1012, Peen 1,53, Koolrapen 1 1,5, Ajuin 4, Karoten 11,5, Spinazie 20, Molsla 4650, Suikerboonen 38, Goudrei- net 2025, 'Zoete Bellefleur 1113, Zure Bellefleur 1622, Engelsohe reiner 19, Pip ping 1014, Reine d'Or 15, Chaumontellen 11, Gieser Wildeman 911, Bergamot 9, d'Arem- berg 16, Jodenpeer 712, Blauwe Druif 44, Tomaten 513 ct., alles per K.G. Andyvie 1 1,5, Savoye kool 1,56, Roode kool 14, Witte kool 12, Boerekool 1,52, Bloemkool I 1016, Idem II 28 ct., alles per stuk. Prei 35, Selderie 1,52, Karoten 13,5, Rapen 34, Rammenas 11,5 ct., alles per bos. MIDDELBURG. Bevallen: A. Floresse, geb. Dodmond, z.; A. A. LoontjenS, geb. van Op- dorp, d. Overleden: P. Vinke, 62 j., geb. met P, Ingelse. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Dec. Matige tot krachtige, later afnemende, N.-O. tot Oostelyke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, weinig' of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt. Geseind van De Bilt te 7 u. 50 aan alle posten: Weest op uw hoede. Zoo de Heere wil en zij leven hopen orze geliefde Ouders, HERMAN STEFES en BL0NDINA BEUNS, a s. Zaterdag 4 December hun 12 */a - j a r i g Huwelijksfeest te herdenken. Dat God hen nog vele jaren voor ons moge sparen is de wensch van hun liefhebbende HERMANN. NELLY. JOHAN. FERDINANDA. Van Lijnschootenlaan 31. Naaldwijk Heden ©verleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd dochter, Zuster en Behuwd zuster, RIESJE MELIS, op den leeftijd van 39 jaar. Uit aller naam, J. M. STURM. Veere, 29 Nov. 1926. Hedeu overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Mejuffrouw P. UELMAN—Sonke, in den ouderdom van 58 jaar en ruim zeven maanden. Namens allen, Familie SONKE. Eenige en algemeene kennisgeving. Ds. en Mevrouw DEN BOEFT deelen langs dezen weg aan hun Zeeuwsche vrienden mee, dat hun een ZOON werd geboren, dien zij HUIBERT noemden. Amersfoort, 28 Nov. 1926. Geref. Pastorie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3