De Sint-Nicolaas. Onderwijs. Kerknieuws tinge)K.K.G. (Kruiningcm) welke 41 tot uitslag had in het voordeel van E.L. IPO.. Op don Poldorschen weg- speelden V.O.L.TAS. (Goes) tegen Zeelandia uit Hansweert. V.O.LT.A.S- moest in Zeelan- diai haar meerderheid erkennen en ver loor met 31. Voor a'.s. Zaterdag 4 Dec. 3 uur staat op het programma de belangrijke match E.L.T.O—V.O.L.T.A.S. Als E.L.T-0- deze match wint, heeft zij groot© kans op den kampioenstitel. Bij gelijk spel of verliezen is deze kans geheel verkeken. De wed strijd wordt waarschijnlijk op het ter rein van V.O.L.T.A.S. gespeeld. Goes. Met ingang van 1 Dec. werd bevorderd tot adjunct-commies bij de post- chèque en girodienst te Den Haag mej. M. E. den Herder, vroeger te Goes. Gaarne steunen wij het verzoek van den heer Burgemeester, in dit numiner tot de burgerij gericht, om het St. Nico- laasfeest op Maandag 6 Dec. a s. te wil len vieren. Ook den winkeliers zal men hiermede een dienst bewijzen. Vrijdagavond trad voor de Goesche afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwen Bond op de heer Lankamp, hoofd der Chr. school te Neuzen, met het onderwerp „Juliana van Stolberg". Na een welkomstwoord der presidente, wijdde Spr. ter inleiding eerst een woord aan de pogingen tot oprichting van oen monument voor gravin Juliana van Stol berg, gaf daarna een duidelijk beeld van den veelbewogen tijd waarin deze edel- vi'ouwe leefde, waarin de Machiavellis tische staatkunde hoogtij vierde en zoowel de staatkundige vrijheid als die van gods dienst en geweten werden belemmerd en onderdrukt. Vervolgens schetste Spr. de levensge schiedenis van gravin Juliana zelve, meest aan de hand harer brieven; verhaalde welk een trouwe echtgenoote en liefheb- Lende moeder zij is geweest, hoe orde lijk en verstandig zij haar druk en groot gezin wist te bestieren, hoe zij de werken der Christelijke barmhartigheid beoefende, mede leiding gaf aan de beroemde Hof- school te Dillenburg, in 'tkort, hoe zij overvloedig arbeidde in den Heere, waar om zij zeer geëerd en bemind werd. Meer nog, hoe zij straks als de Neder- landsche Vrijheidsoorlog uitbreekt, de Ne- derlandsche zaak tot de hare heeft ge maakt en zij, als de moeder der Neder- landsche Maccabeeën, alle eigen leed ver getend, vrijwillig haar zonen heeft ten offer gebracht tot behoudenis van Gods kerk, hoe zij steeds daarbij de haren heeft vermaand den heiligen strijd te voe ren met edele middelen en niet te grijpen naar middelen strijdig met Gods Woord en bevel. In 't bijzonder is zij voor haar grooten zoon Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands, een bron van troost, van ge loof en van moed geweest, die in den grootsten nood niet gegrepen heeft naar de satanische middelen zijner vijanden, maar zich gesterkt heeft in den God zijner moeder. Ten slotte is deze be droefde en bedroefde vrouw, oud, arm en blind van deze aarde gescheiden met den gebedswensch„dass Gott die Söhne des Nassau-Oranischen Ilauses niemals so fief wolle sinken lassen, dass man das Zeitlichen wegen das Einzige preisgeben iriöge". Met een hartelijk woord tot de aanwezi gen, waarin Spr. er op wees, hoe het leven 'dezer edele vrouwe allen tot voor beeld moge strekken, ein^jgde Spreker zijn boeiende rede, die met onverdeelde aandacht was gevolgd. De presidente der afd. dankte den heer Lankamp zeer voor den genotvollen avond, waarna spr. de vergadering, die zeer goed bezocht was, met dankzegging sloot. Krabbendijke. Benoemd tot ploegbaas Üetr Ned. Spoorwegen alhier dhr M. Be neden, zijnd© overgeplaatst van Vlissingen Blaar Krabbendijke. Oudelande. Donderdagavond hield de afdeeling van 't „Groene Kruis" een ver gadering, welke door 38 leden werd bijge woond. De voorz. D. Meulenberg deed als aigev. naar de Prov. vergadering ver slag. De Commissie, die de yerplegings- artikelen nazag bracht gunstig rap port uit. Tot het nazien der rekening werden benoemd C. Medjaard Pzn. en P. op 'tHof, welke ook als stemopnemers fun geerde bij de vele stemmingen die werdeü gehouden wegens periodieke aftreding van L. Looi en C. de Beste, eerstgenoemde werd 'herkozen en in plaats van laast- genoemde die zich niet meer herkiesbaar stelde C. Me ij aard Pz„, terwijl in 'de vac. A. Wirts gekozen werd A» Zandee. Vol gens een besluit der vorige vergadering werden giften ingezameld tot aankoop van een ligtent welke opbrachten f 109.35 waarbij is gevoegd f 7.50, verkregen van afbraak oude ligtenten. De nieuwe Jig- tent kost f 115.50. Op een door een der leden gedane vraag, of het bezoek der wijkzuster bij een niet lid beloond was, antwoordde het bestuur dat na het eerste bezoek, zij het niet-lid op zijn verplichting wees, welke zeide daaraan te zullen vol doen, doch na meerdere bezoeken wei gerde iets te geven. Conclusie: voortaan oppassen. Arnemuiden: As. Woensdag hoopt de Chr, Jongedochtersvereeniging „Ken den Heere in al uwe wegen" te Arnemuidem haar 10-jarig bestaan te herdenken. Serooskerke. (W.) Vrijdagavond hield de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier haar twintigste jaarvergadering. On der de talrijke aanwezigen merkten we op do afgevaardigden van den Walcher- achcn bond, van Crescendo van Gar pinge, en Halleluja van Oostkapelle. In a*n speciaal gelegenheidswoord wees de voorz. der vereen, op heil; groote voor recht dat Soli tei beurt viel, en op de blijdschap die er thans mag zijn. Hierna vercenigden zich allen aan den keurigen maaltijd die Soli zijn gasten aanbood. D©z© werd op gebruikelijke wijze door Ds van Dijk met dank aan God besloten. In een keurig gesteld verslag gaf de secretaris dhr K. Meijers Ex., een over zicht over Soli's twintig jarig leven, en sprak verder waardeerende woorden tot den voorzitter die ook jubileert, want Soli had nog maar één voorzitter. Verder wekte hij op tot uitbreiding van het koor door toe te treilen als lid. Penningm, bibliothecaris en directeur brachten verslag uit, of spraken oen gele genheidswoord. Da vice-voorz, dhr B. Meijers 0z., richtte zich meer speciaal tot den voorzitter dhr Versluijs en zijn echtgenoote om hen namens de ver- eeniging dank te brengen voor het vele dat zij voor Soli deden, want alleen inge wijden ,zegt spreker, weten, wat ook de echtgenoote van den voorzitter voor Soli is geweest. En daarom 'is het de vereen, een behoefte dit ook in daden te toonen. Een fijne eikenhouten theekast werd daar na den jubilaris etn zijn echtgenoote aan geboden. In een keurige, humoristische speech gaf Ds v. Dijk zijn persoonlijke felici tatie aan Soli's koor, en "daarna die van den Kerkeraad der Geref. Kerk onder wier toezicht de vereeniging staat. Hot hoofd der dhr. School dhr H. J. Versluis, bracht als eerelid der vereeniging ook gaarne aan het zangkoor zijn beste wen- schen. Een twintigjarig jubileum komt op het platteland voor een zangvereeni- ging maar zelden voor, zegt spr. Ook de vroegere predikant Ds Faber van Hoogeveen zond schriftelijk blijk van zijn sympathie en belangstelling. Het ver dere van den avond werd gezellig afgewis seld door voordrachten of improvisatie en gezang. Een pantomine bij den barbier viel zeer In den smaak. Toen de voorz. de eerste dronk wijdde aan ons geliefd Vorstenhuis en daarbij opmerkte dat ten gevolge van de aanne ming van het Beilgisch verdrag iedere Zeeuw als het ware zijn eed van trouw aan het Oranjehuis vernieuwd heeft, klonk daarop spontaan en geestdriftig het al oude Wilhelmus. Het was een poosje na het middernachtelijk uur toen de vice- voorz. de goedgeslaagde feestavond met dank aan God sloot. Hopelijk hebben we het genoegen om' weer in dezen win ter van Soli's koor in' het openbaar te kunnen hooren. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Bergschenhook L. G. Bruin te Oene; naar Schagerbrug' H. J. Wit kop Ez. te Wormer. Geref. Kerken. Tweetal te Meppel A. J. Bouma te Wams- werd en P. Deddens te Rijswijk. Aangenomen naar Haarlemmermeer-Sloter- weg F. H. v. Loon te Smilde. Bedankt voor Nieuwerkerk a. d. IJsel J. H. Meuleman te Hoogersmilde. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Rozenburg G. W. Alberts te Zutphen. GOES. Gekozen tot ouderling1 bij de Geref. Kerk de heeren J. Buijse, W. L. B. J. Dek ker en J. J. Snoodijk en tot diaken de heeren J. Steketee en Q. Trimpe. WISSENKERKE. Zaterdag werd stemming gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor een notabele in de vacature Heijboer. Gekozen werd dhr C. Maris Mz. Voor bet Kiescollege werden de aftredenden H. N. Korstanje, J, van Halst, J. B. Wisse, J. Flikweerd herkozen en gekozen Abr. Heijboer Mz. Om te voor zien in één nog bestaande vacature moet nog een tweede vrije stemming gehouden worden. HOEDEKENSKERKE .Tot ouderling en dia ken biji de Ned. Herv. Gemeente zijn her benoemd Job La Grand en J. P. Hoek van Dijke. Do oogstcollecte bracht op de som van f 14, BAARLAND. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente is door stemgerechtigden her benoemd W. Zeevaart. Do collecte op den Dankdag voor het ge was heeft opgebracht een bedrag van f 75. D s IC .van Dijk hoopt 1 Dec. weer naar zijn arbeidsveld te ICeboemen (Java) terug te keeren. Ds S. P. Vermeer, pred. der Geref. Kerk van Oudemirdum c.s., is volgons bet classicaal advies, voor den tijd van drie maanden in zijn ambtsbediening geschorst. Ds O. I. Geerling, predikant bij de Geref. Kerk te Zaltbommel, is voornemens na een diensttijd van 42 jaar tegen einde Januari 1927 zijn emeritaat aan te vragen. Te Dottum is de tweede Geref. Kerk de Oosterkerk, plechtig geopend, onder leiding van Ds J. Klaarhamer, die sprak naar aanleiding van Jes. 661 en 2. Zendings-Director. De aftreden de Zendingsconsul, Ds D. Crommelin, is door de Besturen der Samenwerkende Zendings corporaties met ingang van 1 Januari 1927 tot zendingsdirector benoemd. Door deze benoe ming is de laatste vacature in de Directie vervuld. Jubilea. Vandaag berdenken D s A. H. v. d. K o o i, emerituspredikant van de Geref. Kerk van Bergen op Zoom, thans wo nende te Amersfoort en Ds F. Staal Pzn, predikant bij de Geref. Kerk van Colijns- plaat, den dag waarop zij voor 35 jaar resp. te Bergen op Zoom en GeesterenGelselaar het predikambt aanvaardden. Tweede predifcantsplaats. Bij de Ned. Herv. Gemeente te Soest zal een tweede predikantsplaats gevestigd zijn. zoo- dra het Provinciaal Kerkbestuur zijn goed keuring daaraan gegeven heeft. D r A. Kuyper J r, pred. der Geref. Kerk te Rotterdam, die maandenlang ernslig ongesteld was, is thans zoover in beterschap toegenomen, dat bij reeds een groot doel van den dag op zijn studeerkamer kan door brengen. De heer J. C. Wirtz, die o.a. te Goes als hoofd eener Chr. School werk zaam was, viert vandaag zijn 70sten ver jaardag. Onderwijzers en 'de Neder- 1 and sche Taal. Het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Vrijdag 26 en Zaterdag 27 dezer, no. 230. bevat het verslag der commissie, in 1926 be last met het afnemen van de akte-exa mens in de Hoogduitsche taal. De uitslag van het examen l.o. is dit jaar gunstiger dan het gemiddelde dei laatste vijf jaren. Van de 490 candidaten die aan het schriftelijk examen hebben deelgenomen, slaagden 211, d.i. 43 pet, of 3 pet. meer dan het genoemde gemid delde, hn van de 375 candidaten, die deelnamen aan het mondeling examen 115 hadden zich na het schriftelijk exa men teruggetrokken slaagden 56 pet., d.i. 2 pet meer dan het gemiddelde der laatste vijf jaren. Vooral de vrouwelijke candidaten mogen dit jaar op een gunstig resultaat bogen; 98 van haar namen aan het geheele examen deel, daarvan slaag den 59, d.i. 60 pet., tégen 46 pet., in 1925 en 56 yet. gemiddeld in de vijf voorafgaande jaren. Van de 277 manne lijke candidaten ,die een volledig examen aflegden, slaagden 152, d.i. 55 pet., of ruim 2 pet. meer dan het genoemde ge middelde. Een .vorige commissie heeft zich be klaagd over het slechte Neder land s c h, dat de vertaling van het Duitsch in de moedertaal opleverde; de commissie van dit jaar moest tevens wij zen op de slordigheid in de spelling, die vooral bleek hij ei of ij (stijle wegen, raveinen, herijken, vermeiden); of bij d of t aan het einde van een werkwoorde lijken vorm (hij vind, hij wordt, hij beoor deeld, hij waardeerd.) 't Is nu weer de tijd dat de inkoopen worden gedaan voor het St. Nicolaasfeest. Dat is vaak een moeilijke bezigheid, maar wanneer men de moeite neemt even de advertentiën in dit blad en het no. van j.l. Zaterdag na te gaan, dan zal het toch ook weer niet al te moeilijk vallen een keus te doen. Hieronder volgt een kort overzicht van de aangeboden artikelen, welk overzicht ten doel heeft op de geplaatste annonces de .aandacht te vestigen. Misschien is, onbedoeld, een enkel adres overgeslagen. Daarom wékken wij in het algemeen onze lezers op, hunne inkoopen te doen bij hen die in dit blad hunne advertentiën plaatsten. MIDDELBURG. Het meer dan 60 jaren bestaande Parapluie magazijn van den heer HUGO WILLEMSEN, is ook dit jaar ruim voor zien van artikelen, geschikt voor St. Nico- taas cadeaux. De aandacht wordt bijzonder getroffen door het nieuwe model Tom- pouce, in zwart en gekleurd voorhanden van de allerlaagste prijzen tot de fijnste kwaliteiten; ook de gekleurde Tompoes is goedkoop te verkrijgen. Voor Heeren is er een uitgelezen collectie -Engelsche en Fransche wandelstokken. De heer VERSTELDE etaleert een rijke verscheidenheid kleine meubelen in Ma gazijn „Crooswijk" welke zich zeer leenen voor cadeaux. Luxe werktafeltjes, thee- kasten, bloementafeltjes, enz. Het adres is: Nieuwstraat H 32. BAKKERIJ BLOK in de Lange Delft is een bekend, gewild en vertrouwd adres voor Boterletters, Sprits, Speculaas, Borstplaat en fondants. Artikelen, die den St. Nioolaasavond zoo gezellig gunnen maken. Het Telefoonnummer Is: 530. Als altijd trekt ook thans de fraaie etalage van de Fa HACKENBERG in de Lange Burg de aandacht door haar schitte- tering van Goud, Zilver en Kristal, ter wijl de sorteering Bloedkoralen en Gra naten buitengewoon is. De firma is tevens ruim voorzien van alle Gouden en Zilve ren stukken, welke deel uitmaken van de Zeeuwsche kleederdracht. Zoekt men een adres waar een ruime keuze St. Nicolaas cadeaux aanwezig is, dan brenge men een bezoek aan Mag. „DE MAAN" in de L. Delft. Prachtige Lampen, thee-, ontbijt en tafelserviezen nikkelwaren, alles lokt tot koopen uit. Inzonderheid de bekende Gero-artikelen in cassettes en étui's. Voor Radio-artikelen kan men zeer goed terecht bij den heer KRAAT, Vlasmarkt. De door hem in den handel gebrachte accu anode bloes, voldoen aan de ver wachtingen en zijn zeer voordeelig in gebruik. We zagen ook nog een com pleet '4-lamps Radio-toestel met luid spreker, dat reeds vanaf f 100 geleverd wordt. De heer HOOFTMAN op de Vlasmarkt heeft naast zijn afdeeling Kleeding naar Maat, zijn Regenkleeding, Winterjassen en Jekkers een ruime sorteering van die kleine mode-artikelen, welke zich zoo zeer leenen voor cadeaux. De bekende Piano-fabrikant ANTGINE MES In de Lange Gortstraat biedt een rijke keuze solide instrumenten. En niet alleen piano's, ook is er een groote voor raad orgels, welk artikel door de Fa steeds meer gespecialiseerd wordt. Ook in Violen en andere kleinere mu ziekinstrumenten is een ruime sorteering voorradig. De heer M. VAN LOO in de Korte Noordstraat hééft zooals uit- de adver tentie blijkt, een groote keuze in nuttige cadeaux. We noemen o.a. fijne wollen en zijden sjaals, handschoenen wollen ves ten, enz. Ook in vak- en werkkleeding is een ruime sorteering. Een groote verscheidenheid van arti kelen is in het Magazijn van den heer C. v. d. KLEIJN uitgestald. Porceleinen ontbijt-, eet-, en tafel-serviezen. Bronzen klokgarnituren. Regulateurs en Baro meters, Nikkelwaren, Theekasten en di verse kleine meubelen. Speelgoederen, stoommachines, "tunnels. Alle henoodigd- lieden voor houtsnijwerk. In alles is hier een rijke keuze. De op geheel Walcheren bekende zaak van den heer BOSDIJK in de Lange Viele is ook dit, jaar weer ruim voorzien van' allerlei rookartikelen. Speciaal het serie- merk „Hofnar" in prijzen van 6, 8, 10 12 cent moet een gewilde sigaar zijn. Verder heeft de heer Bosdijk een groot sortiment gewone en luxe verpakking zoo dat voor iedere beurs wat te krijgen is, ook in tabaks en .sigarenpijpen is ee? ruime sorteering voorhanden. DE ZEEUWSCHE PIANO EN ORGEL- HANDEL, 'Buig A 33, etaleert een aantal prachtige instrumenten, o.a. de bekende merken: Packard, Hofberg en Lindholm in diverse kleuren en houtsoorten, welke zuiver .afgestemd geleverd worden, aan concurreerendo prijzen. De winkel „DE ZEEUWSCHE BOERIN" in de Korte Gortstraat bekend om de fijne Vleeschwaren, is ook dit jaar ruim gesorteerd in luxe doozen cacao, cho coladeletters, chocolade-, suikerwerk-, en marsepein-figuren. Voorts fijne Likeuren in verschillende smaken. Het van ouds bekende adres W. A. DE RIJCKE in de Kromme Weele vraagt ook thans weer de aandacht voor solide Bed den, Matrassen, Ledikanten en Dekens, Als bewijs voor de soliditeit der goederen en den lagen prijs moge dienen, dat mo menteel ter aflevering gereed staat een zeer groote partij goederen voor een groot Hotel te dezer stede, waar door brand alles vernield was. Een goede reputatie geniet nog steeds het Parapluiemagazijn van den heer A. GEENSEN in de Lange Noordstraat. Do étalage van de bekende Tompoes in meei dan 40 kleuren trekt zeer de aandacht terwijl in Heerenparapluies en Wandel stokken een ruime keuze tot koopen lokt. Het „Huis met de Roode Pilaren" in de Lange Delft, de bekende Drogisterij van SCHULTE THIEME, heeft „Voor Elck wat Wils". In Eau de Cologne's, Odeurs en Zeepen, van de eenvoudigste tot do meest luxe verpakking is oen ruime sorteering voorhanden. Verder vindt men hier nuttige cadeaux in fijn Borstel werk enz. Smaakvol is de étalage in de Schoe nenzaak op de Lange Burg van den heei J. GRIJSPEERE. Hoewel de zaak nog jong is heeft ze toch reeds het vertrou wen van velen, daar het devies van Grijs- peere is: Goed schoeisel, tegen billijken prijs. In luxe schoenwerk is een groote verscheidenheid geëtaleerd. Voor een de gelijk cadeau kan men hier zeer goed terecht. Dhr A. M. HOFMAN (Noordstraat) heeft in zijn meubelzaak tal van keurige St.- Nicolaas-cadeaux. Men ga maar eens zien aan 'dit vertrouwd adres. De FIRMA F. P. DHUY, een van ouds bekend adres, heeft voor oud en jong wel iets doelmatigs. Een goed, prettig, boek en er zijn de laatste weken heel wat werken van de pers gekomen is een cadeau, dat altijd op prijs gesteld wordt. Voor de jeugd is hier ook onge twijfeld wat te vinden. Op 't gebied van kleeding kan men terecht in 't VERKOOPHUIS AMERIKAAN (Lange Noordstraat, naast R.-K. Kerk), Wij noemen slechts regenjassen, costuums, overhemden, hoeden en petten, enz. Het is bekend, dat men hier goedkoop terecht kan. Ook het hetere is hier aan lage prijzen te koop. Prima maatwerk wordt tegen billijke prijzen geleverd. De FIRMA F. MALJERS ZOON (Vlis- singsche straat) zorgt, dat de geregelde klanten goed in de cadeaux komen te zitten. Bij Zeelandia zeeppoeder, zeep en soda, waarvan de kwaliteit zeer geroemd wordt, krijgt men bons, die men later tegen serviezen en andere artikelen kan inwisselen. De N. V. SCHULTE Co. in de L. Delft heeft in Toilet-artikelen een ruime keuze practische cadeaux. Eau de Co logne's Boldoot, 3711 enz. Tevens brengt de firma tegen zeer lagen prijs een prima Rolveger in den handel. Zeer de g, an dacht trekken de rijke eta- lage's van de Fa BOASSON ZONEN op de Markt. Inzonderheid de dames zul len hier gaarne een bezoek brengen. Zij vinden hier allerhande IjJeedjes, kussens theemutsen ,enz. voorradig, Vachten én luxe reisdekens, handschoenen. Kortom een groote verscheidenheid solide, prac tische en luxe artikelen geschikt voor cadeaux. De bekende boekhandel van J. J. FA- NOY op de L. Burg Is als steeds voorzien van een rijke keuze boekwerken., welke zich zoo zeer leenen voor geschenk. Ook de nieuwste uitgaven, als bijv. Dr H. Bavinck. Inleiding in de Zielkunde, enz. ontbreken hier niet. Op het gebied van Ijzerware* vindt men .in de Lange Delft de le klas zaak van de Fa D. DE JAGER Jr. Alle moge lijke ijzerwaren zijn daar te koop. Lips- artikelen, kachels, haarden. Voor onze jongens de constructiedoos „Meccano", timmerdoozen en zakmessen. De Fa PIETERS op de Vlasmarkt, een bekend en goed adres voor allerlei dran- ken, importeeren zelf van eerste klas huizen. De bekende goedkoope aanbie dingen, welke deze firma wekelijks doet, betreft dan ook geen marktartikel, ,doch gegarandeerd .zuivere wijnen. Het doel dat de firma zich stelde om door dé goedkoope aanbiedingen en het gereed maken van de betreffende serie's haar personeel aan 't werk te houden, zal £rj wel bereiken. De geleverde waren, zijn daar borg voor. i i GOES. Het Heeren Mode Magazijn van G. DEN HERDER ZOON in de Koningstraat is in deze dagen een gezocht adres, daar al wat tot de Heeren-mode behoort, in ruime sorteering hier voorhanden is. De naam der firma is borg voor goede kwaliteit. De bekende Dames-zaak, het MAGA ZIJN POLEIJ in de Ganzepoortstraat, heeft een ongeëvenaarde keuze in Hand schoenen, Zakdoeken, Kleedjes, Tafel-, Buffet- en Toetsenloopers, Kussens, enz. enz. Verder de bekende Japon- en Mantel stoffen. Vele artikelen, hier verkrijgbaar, zijn zeer geschikt voor St. Nicolaas- cadeau. De FIRMA DE VALK, Lange Kerk straat, vestigt inzonderheid de aandacht op de nieuwe Fransclie Petroleumkachels, die in verschillende soorten voorhanden zijn. In hot magazijn van J. M. BROEK STRA, Koningstraat, trekt o.m. de aan dacht het Luna-Silver, waarop niet ge poetst behoeft te worden, dat niet veran dert van kleur, zelfs door zure spijzen niet wordt aangetast en onbepaalden tijd in etensresten kan blijven staan zonder te verkleuren, geen bijsmaak geeft en zeer hygiënisch is. Koopers krijgen cassette cadeau. In den ruimen winkel van den heer A. J. M. JACOBS in de Lange Kerkstraat is een bijzonder groote collectie kleedjes, schoorsteenloopers, divankleeden, enz. voorradig. De etalage lokt tot kijken en koopen uit. De firma H. MERIS0N EN ZOON (Lange Vorststraat) biedt o.a. als geschik te St. Nicolaas-cadeaux te koop aan: een Lavant-rolveger (een groot gemak voor de huisvrouw), een bedkruik, warmwater- stoof, enz. Voor de jeugd is hier keuze in figuur- en houtzaagwerk. In den radiohandel van de firma J. POLDERMAN (Klokstraat) is voor hen, die radio hebben of begeeren, zeker wel een aardig cadeau te vinden. Alles is hier van prima kwaliteit. De firma WILKING (Klokstraat) toont in hare welvoorziene, smaakvolle etalages een .overweldigende keuze cadeaux voor dames, heeren en kinderen, te veel om op te noemen. Wij zagen o.a. tafel-, divan- en kapstokkleeden, kussens, vachten, toilet artikelen, handwerketui's, handschoenen, dassen, enz. In de zaak van den heer G. EGKHARDT (Korte Kerkstraat) kan men te kust en te keur in Zeeuwsch Boterspeculaas, boter letters, fondants, bonbons, enz. Men kan hier verzekerd zijn van priina kwaliteit. Dhr T. FABERIJ DE JONGE (Lange Kerkstraat) toont in zijn —in letterlijken zin schitterende etalage, wat er bij hem te koop is aan goud, zilver, diamant en uurwerken. Geen wonder, dat er voor deze etalage veel belangstelling bestaat. In Magazijn DE VLIJT (hoek Opril- Groote Markt) kan men terecht voor doel matige cadeaux voor dames (zakdoeken, shawls, handschoenen, enz.), heeren (das sen, overhemden, enz.) en kinderen. Ook in baby-artikelen vindt men hier iets aar digs. Dhr L. SNOODIJK (Wijngaardstraat, hoek Westwal) heeft weer een andér genre St. Nicolaas-cadeaux. Voor dames of heeren fietsers is hier wel iets aardigs te koop. Bv. een mooie carbid- of electri- sche lamp. In don meubelwinkel van de firma CLEMENT (Ganzepoortstraat) is de keuze in geschikte cadeaux heel groot. We noe men slechts dames- en heerenfauteuiltjes, kinder-ameublementje, theekasten, koper werk, schoorsteenloopers, enz. Voor heeren rookers kan men in deze straat, en wel bij den heer P. A. PEN- NINGS, een kistje sigaren, of iets anders in deze branche koopen, waarvoor men zeker later vanwege de fijne kwaliteit veel dank zal oogsten. De heer J. DE GRAAG (Markt-hoek Opril) heeft weer als altijd ruime keuze in goud- en zilverwerken (ook voor den boe renstand) en sigaren en wat verder tot de rookartikelen behoort Een luxe mandje met fruit of iets an ders, wat de tong streelt, is te koop bij den heer C. J. ADRIAANSE (Witte Paard- straat). In de bekende zaak van den heer J. F. VAN ANR00IJ (St. Adriaanstraat^ zijn voorradig tal van soorten Eau de Cologne en parfums, benevens scheerarfikolen voor de heeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6