Mjss. Brief wisselin n. 1 lHj ;ezonde& Stikkea. Rechtszaken. Marktberichten. Itmt Provinciale Staten van Zeeland. er de bekende ,,toon- daad heel wat „ge- vertoond", .vermaak" gel uk- ring toont men: geld kali stukslaan jks voor in de plaats iezoekers bij de ver ten toonen hoe het eliers zelf zoo best ar buiten wordt ge- I ri die men hier en dat als de drank de wijsheid in de tnimigen aan den dag rak nog op een heel niet hot goede geld in dezen tijd. wat getoond op der wijze de belangen iders en van Goes m gediend, neen, dat n de tooudagen ge- ningen' 'worden ge- OPMHRKER. van den heer J a c. Bescherming s t r ie". ft toe, dat er over veel gezegd is en zelfs in landbouw- critiek tegen spr. Maar spr. wil niet ie ujt den weg gaan, s in liet belang van' elen daarbuiten te van <len Bond van is ter sprake ge- de suikerbietenteelt ld meer is. Spr. deelt als vrijhandelaar I, te ijveren voor be~ r-industrie. Uit vele blijkt, dat de suiker leerende landen be- gevolg hiervan Is, [rootste gedeelte van' j lioogen prijs binnen |n, en het overschot op de wereldmarkt kunstmatig laag ge- Nederland nu con- kern van de kwestie, lultuur van zooveel jrone maatregelen ge- tent van wel. in Nederland 60.000 seland alleen 25.000 Bzaaid worden. Aan [millioen per jaar uit- er 51/2 miljoen in de er verder op, dat jijen noodlijdend zou- bietencultuur ver- spr. aan het groote iheepvaart, spoorwe- an bij de bietenteelt i t dt zoo economisch mogelijke middelen Is veredeld. Naar een. wordt altijd door ge- creschiedt zoo voor- [Jk. En de Ned. Coöp. spr. up to date noe- lir staat in ons land |n in vele opzichten Geregeld wordt ge- op den voet te vol- is in de praktijk om genoemden Bond op- steunend op de |at de bietencultuur ëgenwoordige suiker- fendabel is. In het fele boeren, maar van jlsche volk, moet deze vorden. Uit de his- fcuiker altijd geweest [belasting, terwijl de |s beschermd werd. was vastgelegd niet or de suiker, maar Igens een afloopende 3e jaren. [op initiatief der Bel- [olgd de Brusselsche zaak internationaal [nventie heeft gewerkt den Europeeschen weer midden in de krom vraagt meerge- bnders dan weer een ntie en zoolang die [stelling der wet van [t niet met het vrij de grenzen gebeurt wel van zoo groote Nederlandsche volk iets mag bijdragen. |den Bond van Coöp. staan de georgani- Landbouw, zou dit die ten slotte te be- indruk maken. Van- stie nu alom ia de is aan "de orde wordt et den heer Welleman bog en wijst er op, Middelburg pen breed vestie zal gehouden bespreking. Eakele t r heeren wijzen op den verhoogden suiker prijs der laatste weken. Dhr Welleman antwoordt, dat een eventueel premie-stel sel gekoppeld zou kunnen worden aan den wereldprijs van suiker. Maar al te veel waarde moet men aan een toevallige plot selinge prijzen wijziging niet toekennen. Dhr van Bommel van Vloten gelooft niet, dat de stijging der laatste weken van blijvenden duur zal zijn. Ze heeft een oorzaak in een beperking van de suiker teelt in Cuba. Hierna sluiting. te E. Uw bericht Vrijdag plaatsen. zullen wij (Buiten V erantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Redactie, Eerst heden zag 'ik in Uw Blad van 13 Nov. j.l. onder de Berichten voor Adverteerders een beschrijving van het A.Z.O.T. Apparaat waarin medegedeeld wordt, dat een gedeelte der huurprijzen van deze apparaten aan de Prov. Zeeuw- sche Vereeniging ter bestrijding der Tu berculose wórdt afgestaan. Ik moet daar tegen protesteeren. Er is door mij over deze apparaten een heele correspondentie gevoerd met deü vertegenwoordiger in Zeeland en met de Directie van de Fabriek. Het resultaat daarvan is geweest, dat aan den Fabrikant verklaard is ,dat ik in het geheel geen aanbeveling van dit apparaat geven zal en aan den vertegenwoordiger, namens het bestuur van de Prov. Vereen, dat deze niets met den verkoop van het apparaat wil hebben uit te staan. Het is dus onjuist, dat de netto op brengst voor een deel in de kas der Vereeniging zal komen. U dankend voor de plaatsing van 'dit stukje, Hoogachtend Uw dw. A. J. HOORWEG, 1 distr. consultatie-bureau arts. Wachtkamer enz. tei Breskens. Die lelden der Staten, de heeren P. Eras mus, A. A. E. Hendriks©, D'. H. van Zuijen en J. J. Wallien en B. en W. van Breskens hebben aan de Staten doen toekomen een afschrift van een door hen aan den Minister van Waterstaat gericht aidnes, houdende verzoek, om alsnog terug te komen op do door hem genomen afwijzende beschikking op het ver zoek van S. M. de Vuijst te Bres kens., tot het verkrijgen in erfpacht van 'een stuk grond aan de nïeuwta aanlegplaats afdaar, teneinde daar op een veerhuis met autogarage, goederen bergplaats en gelegenheid tot het stallen van vee te. stichten. Het dagel. bestuur van de afd. Oostburg der Z.L.M. en de Bond van Zeeuwsche veehandelaren zon den afschrift van een te dier zake aan Geö. Staten gericht adres met verzoek, Üa inwilliging van het verzoek van De Vuijst alsnog te bevorderen. Het komt ook Ged. Staten gewenscht voor, dat in de onmiddellijke nabijheid van de nieuwe j aanlegplaats der Prov. boot een gele- j genhedd wordt gesticht, waar reizigers zich kunnen ophouden, auto's kunnen worden geborgen enz. Vooral aan een ruime overdekte gelegenheid tot het stal. len van vee zal inderdaad behoefte be staan, aangezien het vee dikwijls gerui- men tijd op de aankomst van de boot zal moeten wachten en ook wel te Bres kens zal moeten overnachten. Uit den Sard der zaak is het niet steeds mogelijk den aanvoer aldus te doen geschieden, dat te Breskens onmiddellijk verscheping kan plaats hebben. Waar het belang van den Prov. Stoombootdienst in niet geringe mate bij deze aangelegenheid is betrokken, hebben Ged. Staten aan genoemden mi. «aster verzocht hen wel de redenen te wil len mededeelen, op grond waarvan afwij zend op het verzoek van de Vuijst is beschikt. Voor zooveel noodig verwijzen Ged. Staten naar hun antwoord d.d. 3 Sept 1.1. op de door den heer S. Brands- md gedane vraag nopens het stichten vain dienstlokalen ten behoeve van den Prov. Stoombootdienst bij de bedoelde (aanlegplaats en naar hun voorstel tot wijziging van de begrooting 1927. Wijziging begrooting 1927. Btg de voorgestelde wijziging van de begrooting 1927 wordt verhooging van de ontvangsten geraamd' voor de post „Geldleening voor de uitvoering van bui tengewone werken" met f 1.132.676.34 on wordt deae post, die nog memorie was uitgetrokken op dit bedrag gesteld en 't totaal der inkomsten op 3.089 170.97 gld. Deze verhooging van ontvangsten is «oodig door de volgende nieuwe uitgaaf- posten: verbetering steiger dam te Kat- sche Veer f20000; Renteloos voorschot ^Poorweg-Mij. Zuid-Beveland f 417.333.34, idem aan de Z-Vl. Tramweg-Mij. voor de lijn EreskensHoofdplalat f 136 693; bouw fiieuwe boot voor den Prov. Stoomboot, dienst f325 000; subsidia kosten van ver betering van den weg van Zierikzee naar Brouwershaven f 100.000, aanleg van een nieuwen verbindingsweg in de gemeente Groedo f25.500; al deze posten zijn overgebracht van de begrooting 1926, waarop zij eerst waren uitgetrokken. Ver der voor vernieuwing van den weg van Zierikzee naar Zijp© f 20.000; van den weg langs Wolfertsdijk f25000; voor aanleg beplanting langs wegen in Zeeuwsc.h- V la anderen f 2500; verbetering weg Walz- ooracn Hulst en aanleg rijwielpad daar- langs f36.250; aanleg rijwielpad weder zijds Sluis f4800, gedeeltelijke vernieu wing van een der drijfkisten van de aan legplaats voor den provincialen stoom bootdienst op de Wiesterschelde te Vlis- singen, nu het vast staat, dat deze pon ton als aanlegplaats in gebruik zal blij- venf2600; en ten slotte voor den bouw van een wachtkamer c.a. te Breskens f 17000. Het ligt in de bedoeling een eenvoudig gebouw te stichten, waarin zich zullen bevinden een wachtkamer, een goe derenbergplaats, een kantoor voor het per soneel, en een ten behoeve der Z.V1. Tramweg-Mij., alsmede een voldoend groote, niet-oveidekte veebergplaats. Door de Z.V1. Tramweg Mij. zal voor het door haar in gebruik te nemen gedeelte een nog nader te bepalen huur worden be taald, berekend op den voet van 8 pet. der te haren behoeve meer gemaakte bouwkosten. Door vermindering van onvoorzien met f2.046.42 kunnen gedekt worden de kos ten voor een subsidie voor de stoom tramwegmij. Walcheren (f 1296.42) en een meerdere uitgave voor het jaarboekje van Zeeland (f750). Ongelukken. Het kindje van 'den landbouwer S. te Schijf, or.der Rucphen, dat roor eenige dagen in een ketel kokend water viel, is aan de gevolgen overleden. Te Dreutnel is een 22-jarige schippers knecht van de sleepkraan „Bacis" van de Ned. Transport Mij .over boord geslagen en verdronken. Ernstige broedertwist. Reeds geruimen tijd bestond een veete tusschen de twee gebroeders Janssen uit Brunssum, over een huwelijk, dat één hunner gesloten had. Hierover kregen zij bij het ouderlijk huis eergisterenavond weer een woordenwisseling, waarbij de gehuwde zich zoo woedend maakte, dat hij zijn broeder met een mes tusschen de ribben stak. Levensgevaarlijk verwond, werd deze naar het hospitaal te Heerlen' gebracht, terwijl de gehuwde Janssen werd aangehouden en in arrest gesteld. Een mislukte ontvluch ting. Een 14-jarige verpleegde van het Opvoedingsgesticht „Ned. Mettray" te Eef- de kon Zaterdag j.l. den drang naar vrij heid niet weerstaan. Hij wist aan de bewaking te ontkomen en stapte te Gors- sel in een aan den IJsel liggend bootje, waarmede hij de rivier afzakte. Te De venter poogde hij ongemerkt tusschen de brugschepen door te varen, doch door den sterken stroom kwam zijn boot in botsing met de brug. Dit zag een brugwachter, die den jongen uit de boot liet komen en naar bet politiebureau bracht, waar hij door personeel van „Ned. Mettray" werd teruggehaald. De knaap zeide, ont vlucht te zijn, omdat het hem in het ge sticht niet beviel. Hij had willen trach ten over de Zuiderzee Amsterdam te be reiken, waar zijn vader woont. S m o k k e 1 a r ij. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd even over de Nederlandsche grens onder de Duitsche gemeente Kohlschedd een auto door de douane-beambten gesommeerd te stoppen. Hieraan werd geen gevolg gegeven, waar op de douane enkele schoten losten. Eén ervan trof den bestuurder in den buik. In levensgevaarlijken toestand is hij naar een der Aakensche ziekenhuizen overge bracht. De inhoud van den auto is in beslag genomen, 1000 K.G. koffie, 300 K.G. tabak, een hoeveelheid cacao en thee en 12.000 sigaretten. Stormen en overstroomin- g e n. Uit Italië komen nadere berich ten over de hevige stormen en over stroomingen. Het spoorwegverkeer is hier en daar gestoord. De Sieve, een rivier in de provincie Florence, wast voortdu rend en heeft een uitgestrekt gebied over stroomd. De troepen voorzien de bevol king van brood en levensmiddelen. Van een sleepboot uit Marseille werden twee booten losgeslagen, waarvan er 1 tegen de rotsen sloeg en vernield werd. Het lot van de tweede boot is nog onbekend. Het noodweer boven Frankrijk blijft nog steeds aanhouden, en woedt vooral langs de kusten. Te Cannes is de muur van dien strandboulevard over een stuk van 10 meter weggeslagen. In het departement Taute Loire is sneeuw gevallen. Ook in het Kanaal en Langs de kust van den Atlantischen Oceaan was het boos weer, waarvan de scheep vaart .groote belemmering ondervond. Uit Piacenza (Italië) wordt gemeld, dat in de nabijheid dier stad de Po-dijk is doorgebroken. Het water drong met ge weld door de 70 meter breede bres en overstroomde een uitgestrekt gebied, dat evenwel tijdig door de bewoners verlaten was. Door den aanhoudenden regenval blijft het water nog steeds stijgen. Brutale oplichti n g. De hoofdcassa van de Rijksspoorwegen te Dortmund is de dupe geworden van een brutale oplichting. Zaterdagmorgen ver scheen een man ten kantore der cassa, en toonde den kassier papieren volgens welke hij een schadeloosstelling van 48.000 mark van de Rijksspoorwegen te eischen had. Nadat hem het geld was uitbetaald, ontdekte men, dat de papie ren vervalscht_ waren. Het is de politie gelukt den oplichter te arresteeren. Deze weigert tot dusver iets omtrent de plaats waar het geld bewaard is, mede te doelen. 0cn inbrekersbend e. Die Rer- lijnsche politie is een bende inbrekers op het spoor, dia den laatsten tijd in het bijzonder in confectiemagazijnen voor tienduizenden marken hebben gastolen. Een der leden van deze bende is een te Berlijn wonend Hollander, die evenals zijn bentgenooten voortvluchtig is. Het geheimzinnig geval van den koetsier. In verband met de mishandeling van den koetsier K. te Den Haag, die voor eenge dagen verlamd thuisgebracht werd, terwijl hij ook zijn sp 1 aak vermogen verloren had, heeft de politie gistermiddag twee personen ge arresteerd. Aangehouden zijn 'de vrouw met wie hij op zeer vriendschappelijken voet omging en 'haar vriend F., die ver dacht worden K. te hebben mishandeld. Beide aangehoudenen zijn in het zieken huis met K. geconfronteerd. De toestand van K. is vrij ernstig Zware mishandeling. In den nacht van Maandag op Dinsdag ont stond in het Wlittaveen, te Geesteren, gemeente T'ubbeggen, na afloop van een verjaardagpartij, twist tusschen zekeren Wi. en R. Del laatste werd door W. met een scheermes bewerkt en wel zoodanig, dat bij een breede wond! in de borststreek opliep, alsmede een diepe snede op het hoofd en arm bekwam. Vergezeld van de gemeentepolitie begaf in dienzelftten nacht de burgemeester zich naar de plaats van het gebeurde. De dader W. werd van zijn bed gelicht en zwaar geboeid over ge bracht naar het gemeentehuis te Tubber- gen, alwaar in dienzelfden nacht Wl- aan een scherp verhoor werd onderworpen en een bekentenis aflegde. De toestand van R. is zorgelijk. Ongeval op een torpedo boot. Aan boord van de Duitsche nieuwe torpodoboot Möwe die in de Oostzee voor Pillau een proeftocht maakte om de ma chines te toetsen, scheurde gisteren ge durende da vaart de veiligheidsklep van den voorsten condensator in de machine kamer. Door de ontsnappende stoom werden één machinist en één stoker ge dood; zwaar gewond werden vier man van het macliinekamerpersoneel. 1 Een gevaarlijke klant. Dinsdag morgen betrad de circa 40-jarige, ongehuwde V., uit Terband, de werkplaats van den ruim 50-jarigen boekdrukker Brouwer', te Heerenveen. Nadat V. prijsopgaaf gevraagd had van drukwerk, ontstond er een hevige woordenwisseling. De ruzie liep ten slotte zeer hoog. V. haalde daarbij onverhoeds een revolver te voorschijn «n loste een schot. De kogel ging Brouwer rakelings langs het hoofd en kwam terecht in de kantoordeur. Oogenblikkelijk schoot het personeel toe en wist V. den revolver uit de 'handen te nemen. Dit wapen is later in beslag1 genomen. DEN HAAG. V. D. Op 63-jarigen leef tijd is overleden mr R. B. Ledeboer, sedert 1908 advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. HOEK VAN HOLLAND. V. D. Het En- gelsche stoomschip Dashwood, op weg van Manchester naar Rotterdam, strandde gis teren op de Franscbe kust nabij Boulogne. Het schip is hedennacht weer vlot geko men en heeft de reis naar Rotterdam voortgezet. LONDEN. V. D. De Sovjet-ambassadeur te Londen, Krassin, is hedennacht te vier uur overleden. LONDEN. V. D. Uit Gonstantinopel wordt gemeld, dat in Syrië tusschen de Franschen en de Drusen een wapenstil stand is gesloten. SHANGHAI. V. D. Binnenkort wordt een beslissende strijd verwacht over de he gemonie van China. OTTOWA. V. D. In een mijn te Gillvray heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Het reddingswerk werd belemmerd door een ontploffing. Adht mijnwerkers zijn nog ingesloten. KAPELLE. Tegen een landbouwer al hier is door een keurmeester proces-ver baal opgemaakt, aangezien door eerstge noemde geweigerd werd den ambtenaar in de gelegenheid te stellen de melk, welke voor den verkoop bestemd was, te zeven. ONS TELEFOON- EN GIRO-NUMMER. Zooals aan het hoofd van dit nummer van ons blad wordt medegedeeld, is ons telefoonnummer, zoowel voor Redactie als Administratie, vanaf heden: 11. Ons giro nummer is thans 44455. Vriendelijk verzoeken wij onzen lezers en adverteerders hiervan nota te nemen. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Nor., 2 u. Berlijn 59.36—59.37. Brussel francs 6.956.96. Brussel Belea f34.75—34.80. Parijs 8.758.80. Londen 12.12s/4—12.13. New-York 25Qi/8—2.50yt. deloos arbeid doen verrichten op pijn lijke kwellende wijze L. J. L., Kamper land, f40 of 40 d.h.j Op Openbaren weg te 's Heerenhoek venten zonder vergun ning: F. P. A., G,oes f5 of 5 d.h. Vuur stoken op een verboden afstand van den openbaren weg: W. A., Wolpliaartsdijk 5 of 5 d.h.; Wielen van wagen niet van klei 'en slijk zuiveren: I. L. van A., Wissenkerke, F. d. K., Kapelle, J. Z., J. v. a. L., aldaar, D. B., A. K., Biezelinge, P. V., Baarland, P. B., Nisse f5 of 5 d.li.; J. P., Ovezande f 10 of 10 d.h.Met motor rijtuig geen signaal geven als de veilig heid van het verkeer zulks vordert: J. v. d. H., Amsterdam f10 of 10 d.h.; 's Avonds met auto rijden zonder achter licht: K. B.j Goes, f3 of 3 d.h.; Met auto rijden waarvan nummer en letter niet voldoende zichtbaar zijn: H. v. d. M., Kats f 5 of 5 d.h.; 's Avonds met motor rijdwn zonder lichtJ. D., Kapelle f 10 of 10 d.h.; 's Avonds fietsen zonder licht: L. P. M., Kattendijke f 1 of 1 d.h.; A. W., P. R., Goes, B. T., Kloetinge, P. C. Krui- ningen, f5 b. of 5 d.h.; Met voertuig 's avonds rijden zonder licht: L. P., Krui- ningen, f 5 of 5 d.h. overtreding van de Motor- en Rij aangeteekend tegen het vonnis van het Kantongerecht Goes waarbij hij is ver oordeeld tot f25 b. of 25 d.h. wegens strooperij. Door J. la S., 23 jr, koopman te Arneniuiden, is hooger beroep aange teekend tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet werd veroordeeld tot f 25 b. of 25 d.h. Door C. J. B., 41 jaar, metselaar te Nisse, is hooger beroep aangeteekend tegen twee vonnissen van den kanton rechter te Goe3, waarbij hij bijl ieder von nis wegens overtreding der Jachtwet werd veroordeeld tot f 10 of 10 d.h.; met ver beurdverklaring van het geweer >of f20 of 20 d. h. Bedreiging. De Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft een 27- jarigen los werkman, die zijn vroegere verloofde in een dreigbrief met moord of doodslag bedreigde, veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De eisch was vijf weken onvoorwaardelijk. V r ij heid sb e ro 0 ving in een' gesticht. Voor de rechtbank te Arn hem heeft onlangs terecht gestaan de heer J. B., directeur van een tehuis voor zenuwpatiënten te Drempt. Het O. 'M. eischte toen tegen verdachte wegens op zettelijke wederrechtelijke vrijheidsberoo- ving van een paiiënt, f-200 boete subs. 30 dagen hechtenis. De rechtbank veroor deelde verdachte gisteren jjit overweging dat hij te goeder trouw gehandeld had tot f 100 boete of 10 dagen [hechtenis. De moord te Overschie. Gis teren zou voor de Rotterdamsche Rechte bank terechtstaan de 19-jarige J. V. ts Delft, de dader van den diefstal met ge weldpleging te Overschie, waarbij J. Hoo- gerbruggen werd gedood en W. Hooger- bruggen ernstig gewond. De president deed echter mededeeling van een ingekomen "brief van den ver dediger, mr E. J. H. Heida, waarin deze bericht, een tweeden persoon te hebben ontdekt, die mede aan het feit schuldig zou zijn. In verband daarmede heeft mi Heida heropening van het vooronderzoek gevraagd, waartegen het O. M. zich heeft verzet. Na een geheime zitting van I1/2 uur, waarin verschillende personen gehoord werden, besloot de Rechtbank te voldoen aan het verzoek van den verdediger. De politie heeft den tweeden persoon, die mededader zou zijn geweest aange houden. Het is zekere H. M. De man had vroeger in een woonwagen gehuisd, later in een woonschip te Delft gewoond en was ongeveer in den tijd, dat het feit te Overschie is gepleegd, uit die stad verdwenen. Ter civiele zitting van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg is heden morgen beëedigd als advocaat en procu reur te Aardenburg dhr mr T. M. Lijssen. Knefcwi gerecht te Gwt Door den Kantonrechter te Goes, zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplicht wet: W. S., Goes, f 1 of 1 dag; J. v. G., Colijnsplaat f3 of 3d. Strooperij: J. v, L., 'sGravenpolder f10 of 10 d.h.; ,W. V., aldaar, vrijgesproken; Een dier noo- ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling, Warmoezierstraat 3739, waren gis teren aangevoerd 53000 eieren. Prijzen: kipeieren f 12.10f 14.90, idem (klein) f 6.50f 12.35, eendeieren f 8f 9.15. GOES, 23 Nov. Peren: Doyenne de Co- mice 3071, Doyenne d'Alencon 1522, Josephines de Malines 1626, Comtesse de Paris 1421, Nouveau Poiteau 722, Beurré Alexander Lucas 1835, Beurré Diel 1927, Beurré Glairgeau 1522, Duchesse d'Angoulême 25, Le Lectier 13 18, Le Guré 512, Bezy van Schonauwen 20, Passé Colmar 12, Groene Chaumontel 515, Bergemotte d'Esperen 915, Jo- denperen 1115, Winter Bergemotten 6 11, Wintersuikerijen 912, Broompark 11, Roem van Vlaanderen 12, Rietperen 10, Pondsperen 511, St. Remey 810, Witte Cousin 4—6, Gieser Wildeman 717, Kleiperen 611, Afval- en Kroetperen 16 gld., alles per 100 K.G. Appels: Goud Reinetten 2160, Canada Reinetten 20, Lemoenappels 25, Zure Bel lefleur 1630, Dubbele zure Bellefleur 25 30, Westlandscbe Bellefleur 1527, Fransche Bellefleur 1216, Present van Engeland 21, Sterappels 3840, Pomme de Nord 15, Roode Paradijs 17, Tante Dora 14, Salomé 13, Grauwzuur 14, Court Pendu 1020, Reinette d'Or 15, Zoete Gampagner 1320, Zoete Bellefleur 14 18, Zoete Armgaarde 1723, Zoete Blanke Armgaarde 16, Huismanszoet 915, Pom me d'Oranje 1820, Afval- en Kroetap- pels 210 gld., alles per 100 K.G. Diversen: Mispels 312, Spruiten 3 12, Uien (groote) 2.60, Kroten 1, Rapen (blauwkop) 1 gld., alles per 100 K.G.; Bloemkool 15, Wittekool 2.10, Noten 0.40 gld., alles per 100 stuks; Prei 711, Bloemen 515 gld., beide per 100 bos; Hazen 3.454.44, Konijnen 1.20, Fazan ten 1.90, Houtsnippen 0.74, Eenden 0.36 gld., alles per stuk; Honing 0.560.60 gld. per flacon. VLISSINGEN, 23 Nov. Kleiperen 2—7, Gieser Wildeman 911, Beurré Glairgeau 1934, Gomptesse de Paris 21, Gulderling 21, Pondsperen 910, Pompereinet 13, Goudsappel 17, Gampagnezoet 1819, Goudreinet 2437, Zure Bellefleur 21 22, Ribber 22, Blomzoet 24, Ermgaard 13, Perzikappel 15, Mispels 1017, Uien 2 3,5, Koolrapen 1-1,5, Spruiten 5—10, Peeën 1,52, Witlof 1227, Tomaten 18 22 cent, alles per K.G.; Kipeieren f 1.31 per 10 stuks; Savoije Koo 12,54,5, Bloem kool 8—25 cent, beide per stuk; Selderie 0,54-, Prei 57, Peeën 44,5, Kroten 3, Rapen 12, Chrysanten 6,5-9 cent, al les per 'bos; Veldsla 1720, Andijvie 19 56, Sla 1719 cent, alles per kist. GOES. Huw.-aang.: Jacob Geene, jm. 22 jaar en Adriana van den Berge, jd. 27 jaar te Wemeldinge. Terneuzen. Gisteren werd ten overstaan van Notaris Callenfels in het openbaar bij opbod verkocht het woonhuis en érf aan de van Bovenstraat 1. Kooper werd de lieer M. Dees, Dijkstraat "te Terneuzen voor f 1525, zonder de kosten in de koop- voorwaarde bepaald. MIDDELBURG. Door den hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat werd hedenmorgen aanbesteed het onderhoud van .de havenwerken te Breskens ge durende de jaren 1927, 1928 en 1929, ra ming f 14000 per jaar. InschrijversH. Kosten Cz., Wemeldinge f 15.250;, Iz. la Gas se, Koudekerke f 141Ö9, J. de Bree Fzn, Terneuzen f 13580, N. V. Maatsch. voor burger en waterbouwwerken te Wil lemstad f 13577, P. Dekker, Veere f 13410, P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f13320, J. J. Jansen Middelburg f 12970, Th. Cam- bier, Breskens f 12426 gn P. J. v. d. Sande, Breskens f 12318 alles per jaar. MIDDELBURG. Namens Ged. Staten van Zeeland werd hedenmorgen aanbesteed: het herstellen en onderhouden gedurenda twee jaren 'ingaande 1 Januari 1927 van de Provinciale wegen en andere water staatswerken, in 22. perceelen. Inschrij vers Perc. 1. straatweg van Zierikzee naar Zijpe: C. v. d. Klippe, Oosterland f 13840; Iz. Douw, Zierikzee f 13295, J. J. Jansen, Middelburg f 12590, W. Wandel Nieuwerkerk f 12200. Perc. 2, veerdam en steigeir te Zijpe: C. v. d. Klippe f 539, M. Krijger, Brui- nis se f539. Perc. 1 en 2 gecombineerd Iz. Douw f 13845 en W. Wandel f 12775. Perc. 3, steiger, toegangsweg en wacht huisje te 'Stavenisse: L. Leenderts, Sta- venisse f1431, A. Westdorp, Stavenisöe f 1420 en 'C. v. d. Klippe f 1346. Perc. 4 tot en met 10, omvattende straal en grindweg, langs Wolphaartsdijk, veer dam, steiger enz., aldaar; straat- en grind weg van Goes over 's Gravenpolder naar Hoedekenskerke; veerdam, steiger enz. te Katsche veer; steiger met toegangsweg te Borsselen; pontons met toegangsbrugge» enz. te Hansweert en klinkerbestrating op het stations plein te Vlake en steiger te Hoedekenskerke: F. Duijnhouwer Sr te Goes f 22.790, H. Kosten Cz. Wemel dinge f 22760, J. J. Jansen, Middelburg f22642, W. v. d. Linde, Kattendijke voor f 21949. Perc. 11, straatweg tusschen Zuid-Be veland en Noordbrabant: M. W. Knuist, Goes, f 1740; J. J. Jansen f 1720, en W. v d. linde f 1588. Perc. 12, steiger veerdam, wachthuisje, enz. te Kamperland: G. v. d. Klippe f 1860; A. van Hee, Kamperland, f 1588 en J. J. Jansen f 1560. Perc. 13, steigers, veerdam, enz. te Kort- gene: J. de Bree Fz., Neuzen, f 3365 en C. v. d. Klippe f 3220. Perc. 12 en 13 gecombineerd: P. de Voogd, Veere f4890 en J. ten Kate, Kort gene f 4588. Perc. 14 tot en met 18, omvattende straatweg wederzijds Sluis; straatweg BreskensNieuwvpet; stralatweg Schoon- dijkeIJ zehdiikeRijksgrensstraatweg OostburgZuidzande en straatweg tus schen oostelijk en westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen: J. J. Jansen f 17.550; A. J. Oaimbier, Breskens f 16-957; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f16 879 en M. Wandel, Sch oondijke f 16 750. Perc. 19 tot etn met 21, omvattende straatweg NeuzenAxel: straatweg Walz. oordenHulst en Steigerdam, steiger enz. to Walzoorden: J. H. v. d1. Ven f13798; J. de Maiegt, Hont.enisse f 10.190: J. F. Adriaansens Polvlief, Hontenisse f10035. Perc. 22, drijvende aanlegplaats voor den Prov. Stoooibootdenst 00 de Wes- terschelde te Vlissingen: J. J Kri-ger, Vlis singen f850 ein J. J. Jalnsen f780. Alle inschrijvingen zijn per jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Nov.: Zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind. Nevelig tot zwaarbewolkt. Weinig of geem regen. Iets kouder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3