M4 het beste Radiotoestel Kerknienws. Onderwijs. Predikheurteu. Land- h THintonw. Staten-Generaal. Gemeugd Nieuws. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 |et Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Hoestende Kinderen Wiijnhardfs Thajmsiroop de voorzitter aan beide functionarissen dank voor wat door ben in het belang der vereeniging werd verricht. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heer Bastmeijer met zoo goed als algemeene stemmen werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer A. de Jonge Nz. die zich niet meer beschikbaar stelde, ge kozen werd de heer G. Eckhardt. Tot afgevaardigden naar de Centrale Kiesvereeniging werden herkozen de hee- ren Bastmeijer, Oosterhaan en Mr Goed- bloed (sec. de heeren Dekker, Buitenhuis en Laport) en tot afgevaardigde naar het Prov. Comité, de heer Bastmeijer (sec. de heer de Lange). Bij de bespreking van het winterplan deelde de voorzitter mede, dat in verband met de komende verkiezing eenige open bare vergaderingen zullen worden gehou den, waarin als sprekers hopen op te tre den de heeren R. A. den Ouden, P. A. Schwartz en Ghr. v. d. Heuvel. Deze werkzaamheden werden afgewis seld door muziek en zang, waarbij de da mes en heeren die hunne medewerking verleenden, zich op zeer verdienstelijke wijze van hun taak kweten. Dat hunne prestaties op prijs werden gesteld bleek wel uit het herhaald en geestdriftig ap plaus. Het was een opgewekte vergadering. Moge straks, als er gewerkt moet wor den, de belangstelling niet minder groot zijn. Souburg. Donderdag had een goed be zochte ouderavond plaats van de vereeni ging „School met den Bijbel". De heer S. Brandsma, inspecteur L. O., hield een rede over: „het gebed in en voor de school". De onderwijzer heeft een zwaren arbeid te verrichten. Immers de lagere school brengt voor de meeste kinderen de kennis aan, die ze later noodig hebben. Ook hebben de bijz. onderwijzers nog de taak kennis aan te brengen van Gods Woord. Het gebed is dus wel zeer noodig. Vervolgens behandel de het hoofd der school het onderwerp: „Vacanties". Aan de hand van uitspraken van paedagogen toonde spreker aan, dat rusttijden voor onderwijzer en leerlingen noodig zijn, zal het onderwijs slagen. In de pauze werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen en werd tevens eenige verversching aange boden. Aan het einde dankte de voorzitter allen, die tot het slagen van dezen avond hadden medegewerkt, in het bijzonder den heer Brandsma en den burgemeester Jhr. H. A. van Doorn voor hun tegenwoordigheid, waarna ds Wurth met dankgebed sloot. Terneuzein Vervolg raadsvergadering. Begrootingsdebat Dhr. Hamelink (S.D.AP.) opent de. rij der sprekers bij de alg. beschouwingen over de begrooting 1927 en onderwerpt dein arbeid van het tegenwoordige college van B. en Wi. aan critieik, en meent dat dit niet heeft beantwoord aan de leuze bij de verkiezingen aangeheven. Hij gelooft dat zedelijke en stoffelijke toestan den der gemeente niet beantwoorden aan de verwachting. Dhr Geelhoedt (V.B.) meende, in een anderen vorm, dezelfde gedachte te mjoe- ten ontwikkelen, doch gaf toe, dat het college onder zeer moeilijke omstandig heden had gewerkt. Dhr Oolsen (R.K.) wenscht dat B. en W. pogingen aanwenden tot het weder invoeren van het herhalingsonderwijs. Spr. besprak voorts dat de begrafenis rechten i/3 minder opgebracht hadden dan die raming. Verder wil hij dat als de gemeentewerk- lui werken aan openbare scholen, dit 'in rekening wordt gebracht bij de re kening schoolkosten. Dhr Van Riet (öhr. H.) verdedigt het standpunt van B. en Wl. met aan te wijzen dat enkele voormannen der S.D'.A.P. het zelfde hebben gedaan. Dhr. Freieriks (R.K.) vraagt of dei films opgevoerd in de bioscoop altijd van dien aaxd zijn dat zij door kinderen kunnen worden gezien en of het niet goed zou zijn dat de films door een keuringscom missie uit de geimeente werden onder zocht. Men zou bijv. personen beneden 16 jaar bioscoopbezoek kunnen verbieden. Hij dient dienaangaande oen voorstel in, dat later zal worden behandeld. Dhr gcheele (A.R.) zegt dat als dhr Hamelink verwacht had dat er meer op Chr. terrein zou zijn gebeurd, hij het ook betreurt dat er zoo weinig is geschied. Hij wijst er op, dat alleen door de recht- scbe partijen iets kan worden bereikt, als zij een gezamenlijk program hebben en betreurt het dat verschillende rechtsche partijen hun vertegenwoordigers zonder program naar den raad zenden. Hij zou gaarne zien dat hierin verandering kwam niet alleen, maar ook dat er een ge- zataoenlijk program der rechtsche partijen werd opgesteld. Spr. zegt, dat dhr v. Cadzand altijd trouw medewerkte, dat dhr Oolsen op de rechtsche partijen meer af brekend dan opbouwend heeft gewerkt, en hoopt dat zijn partij hem daar eens op zal wijzen. Verder wees Spr. er op1, dat de rechtsche partijen uit 4 groepen bestaan, die aangaande' verschillende dingen zeer uiteenloopen,maar toch ook in veel din gen hetzelfde nastreven. Dit zou door een gemeenschappelijk program kunnen wor den vastgesteld. Dhr De Jager (A.R.) antwoordt den heer Hamelink dat hij geen bezwaar kan hebben nu eens de balans op te maken. Spr. zegt, dat dhr Hamelink voor het pu bliek wil trachten uit te laten komen dat alleen zijn eigen partij het eens goed zou doen, en andere partijen niet be kwaam zijn. Verder zou ook deze spreker gaarne een gemeenschappelijk grogram1 der rechtsche partijen zien. Hij wil den schijn ■iet op zich laden, dat door hem het belastingcijfe.r is verlaagd, en volgt het voorbeeld van Minister Golijn, in wiens schoenen hij wel niet staan kan, maar die ook weoaschte, dat men een anderen weg aanwees om te bezuinigen als men een beteren wist. Spr. gelooft dat hij den werkman geen kwaad hart toedraagt, maar er zijn ook andere categoriën van men- schen, voer wier belangen hij evengoed nroet waken. Verder merkt spr. op', dat de rechtsche partijen stoelen op een wortel des geloofs, ook de linksche partijen doen dit, maar niet des goloofs, maar des ongeloofs. Spr. erkend, dat de gemeente belastingen in 1926 zijn verhoogd. Maar de oorzaak is, dat het belastbaar inko men met 7 ton was vermindert. Na replieken van de heeren v. Dalei (S. D.) en Hamelink (S.D.) betoogt dhr. v. Aken (0-H.) dat dei Chr.-Hist. ook een program hebben. Hierna wordt nog het woord gevoerd dooi' de' heeren Van Riet, Oolsen, N. Halmelink, de Jager en D. Scheele, waarna de voorz. opmerkte, dat er een eind moet komen aan de discussies, en meent dat inzonderheid de heeren N. Hamelink en D1. Scheele in de opvattingen over de beginselpolitiek in den raad' soms te ver gaan, in het be lang van een goed bestuur der gemeente. Spr. verdedigt zich tegenover de aanvallen valn sommige leden als zou er te weinig aandacht aan verschillende takken van dienst door het bestaande college van B. en W. geschonken zijn. Spr. zegt toe, dat zoodra de bioscoopwet in werking treedt, de noodige maatregelen door B. en W'. zullen worden getroffen. De heeren Oolsen en Hamelink voeren in derde in stantie nog het woord na de rede van den burgemeester. Daarna volgt artikels- gewijze behandeling der begrooting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Amsterdam, G. Bos te Harderwijk. Te Mijdrecht, I. Kievit te Baarn. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Delft, S. v. d. Molen te Zie- rikzee. Te Barendrecht, J. Reesink te Aal ten. 's-Heer Arendskerke. Bij de gisteravond gehouden stemming voor het kiescollege werden herkozen de heeren J. Tolhoek, M. Nagelkerke en J. v. d. Poel en gekozen dhr P. Jobse. Jubileum Ds D. Hoek. Onder groote belangstelling vierde Woensdag Ds D. Hoek, pred. bij de Geref. Kerk te Enk huizen, zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubileerende predikant werd namens den kerkeraad gecomplimenteerd door ouder ling S. Groot en namens de gemeente door ouderling van Wijck. Namens de classis werd het woord gevoerd door Ds van Dorp van Andijk en namens de kerk van Zwijndreoht door den heer Zwart. Namens de kerk van Heinkenszand, de eerste ge meente van Ds Hoek, werd het woord ge voerd door den heer Steketee. Ds J. Mortier van Serooskerke (S.) hoopt op Zondag 19 December a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Zalk, als opvolger van Ds P. F. van Noort, die naar Nieuw-Loosdrecht ver trok. Dr J. Brinkman neemt ont slag. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld, heeft dr J. Brinkman, predi kant bij de Geref. kerk te Haarlem, om redenen van particulieren aard het pre dikambt in de Geref. kerken neergelegd. Dit houdt, naar verzekerd wordt, geen ver band met de zaak-dr Geelkerken. Dr Brinkman gaat over tot eeen anderen staat des levens. Zitplaatsenverhuring. Een lezer schrijft aan de R o 11 e r d.: Zondag middag j.l. mocht ik met mijn gezin ter kerke gaan en op de wandeling daarheen sloot zich een oude broeder bij ons aan. De man had ook 's morgens de reis van ongeveer drie kwartier ondernomen en maakte thans ten tweeden male den tocht. Bijna tachtig zomers waren over hem heengegaan. „En nu", alzoo luchtte de grijsaard zijn gemoed, „nu heb ik geen plek meer in de kerk." „Geen plek, hoe dat?" „Langen tijd heb ik een plek gehad in het bankje naast den voorlezer", was het antwoord, „maar men heeft den prijs zoo hoog opgedreven, dat ik die niet meer be talen kan en nu heb ik geen plek meer." Ziedaar de „zegeningen" van de ver pachting van zitplaatsen in Gods huis. Blijkens de binnenkort te verschijnen legerorders is tot reserve-veldprediker bij het leger te velde voor den tijd van oorlog benoemd ds W. Faber, predikant bij de Gereformeerde kerk te Hoogeveen, voor heen te Serooskerke (W.). Goes. Herkozen tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Gemeente de heeren A. L. v. Melle, H. P. v. d. Ilell en tot diakenen de heeren E. Barbier en Van Dalen en tot leden der commissie van toezicht de heeren J. A. Steketee, Joh. v. As- peren Vervenne en H. Hollestelle. Ds W. R. Kalshoven f. In het Diaconessenhuis te Arnhem is gisteren op 92-jarigen leeftijd overleden Ds W. R. Kalshoven, emeritus-predikant in de Ned. Herv. Kerk. Hij was candidaat in Gelderland in 1861, predikant te St. Jansga van 1862 tot 1866. Verder diende hij de gemeenten Gareit- Wansweerd tot 1873, Ede tot 1890, Has selt tot 1892, Kesteren tot 1899 en Elspeet tot 1920, in welk jaar hij zijn emeritaat verkreeg. Bij Apoth. en Drogisten Kindermishandeling op een school? In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van den gemeente raad van Bloemendaal werd in een gehei me zitting langdurig gesproken over het voorstel van B. en W., om mevr. K.M. te ontslaan als onderwijzeres aan de open bare lagere school E te Vogelenzang. Een 7-jarige leerling, die aan een gegeven bevel niet gehoorzaamd had, was door haar ge knepen en geschopt. Geruimen tijd daarna had het jongetje nog blauwe plekken op den arm, terwijl 10 dagen na dit gebeurde door den dokter een dubbele breuk werd geconstateerd. Na een klacht der ouders bij het hoofd der school en bij B. en W„ werd de onderwijzeres geschorst. Later werd haar medegedeeld, dat zij ontslagen zou worden, omdat zij geen karaktereigen schappen voor onderwijzeres bezat. Zij weigerde echter, ontslag te vragen, waar op B. en W. voorstelden, het haar te ge ven. De Bond van Ned. Onderwijzers had over deze zaak geadresseerd, terwijl op een ouderavond van voornoemde school men zoo goed als unaniem van meening was, dat de onderwijzeres zich niet aan mishan deling had schuldig gemaakt. In de geheime raadszitting werd een motie ingediend, de betrokken onderwijze res niet te ontslaan, doch te schorsen voor een maand zonder behoud van salaris. Deze motie werd verworpen met 113 st. 'n Voorstel om de beslissing in openbare vergadering te nemen, werd verworpen met 10i stemmen. Drie leden verlieten toen demonstratief de zaal, omdat zij aan een dergelijk besluit, in geheime vergade ring te nemen, niet wilden medewerken. Later, na afhandeling van dit punt, keer den zij in de zaal terug. Bij de rondvraag vroeg de heer Schulz, welk besluit genomen was, waarop de voorzitter mededeelde, dat de betrokken onderwijzeres met algemeene stemmen ont slagen was. Waarschijnlijk zal door de ouders dei' op de betrokken school school gaande kinderen beroep bij Ged. Staten te gen dit raadsbesluit aangeteekend wor den. Zondag. 21 Nov. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, nm. geen dienst, av. ds Homburg. Dankdag vm. ds de Vries, av. ds Steinz. Geref. Kerken. Baarland, Woensdag 9.30 en 2 u. ds von Meyenfeldt van Gapinge-Vrouwepolder. Kring Walcheren Z. L. M. Gistermiddag had in dei Sociëteit St. Joris te Middelburg een alg. vergadering plaats van den kring Walcheren der Z. L- M„ onder voorzitterschap van den heer jhr P. J. Boogaert, dia allein welkom heette en in het bijzonder den algemeene secretaris der Z. L. M. den heer Kielstra. Het spijt den voorzitter, dat dhr Kielstra de Z. L. M. gaat vaarwel zeggen. Onder dei ingekomen stukken was een schrijven van den Polder Walcheren, waaruit blijkt, dat die polder bereid is 20 pet. der kosten vaü verharding van wegen te bekostigen, als de weg: ook in het belang vajn den polder is. De voorzitter deed daarop enkele mede- deelingen over de tentoonstelling die op 21 Juli 1927 zal worden gehouden. Goedgekeurd' werd de rekening over 1925, aanwijzende in ontvang f 2321-50Va en in uitgaaf f471.62, dus met een goed slot van fl850.38V2. Tot leden der centrale commissie wer den voor het volgend jaar benoemd de bet ren II. Jansen, A. de Visser en J. Philips©. Medegedeeld werd dat de heer D. de Buck en P. Melis tot leden van het dag el. bestuur zijn herbenoemd. Hierna werd de agenda aan de orde ge steld vair de alg. vergadering der Z.L.M op 29 Nov. Namens deizen kring zal op die vergadering worden verzocht zich tot d© autoriteiten te wenden met het verzoek om de eiischen voor noodslalchtplaatseu niet te hoog te stellen, teneinde de ge meenten niet op al te hooge kosten tei jagen. D© heer De Buck deed enkele me- dedeielingen over de onderlinge slachtvee verzekering, o.a. dat de moeilijkheden, die zich o.a. bij afkeuring van gedeelten van dieren voordeden, steeds weer konden worden opgelost. Ver- der, dat het saldo is f 1366.72, waar tegen over staat, dat bij den kring een som van f 1350 is opgenomen, en allo oprichtingskosten zijn betaald. Bij de rondvraag verkreeg dhr Kielstra het woord en zeide dat scheiden leed veroorzaak!. Hij had niet gedacht, dat het hem zoo moeilijk zou vallen van zijn werkkring in Zeeland afscheid le nemen. Gedurende bijna 11 jaar heeft hij de be trekking vervuld. Het groot en aandachtig gehoor, dat hem hij lezingen op Walcheren aanhoorde, duet hem 'dank brengen aan de dorpsver- eenigingen. Spr. hoopt, dat de Z. L. M. moge blijven groeien en bloeien. Er is in Zeeland een opgewekt landbouwleven en de Z. L. M. is een der krachtigste provinciale organisaties op dat gebied. Eén ding is echter jammer, namelijk, dat nog lang niet alle landbouwers ge organiseerd zijn. Zeeland telt 12 tot 13000 grondgebruikers, de Z. L. M. telt pl.m. 4500 leden, de R. K. Boerenbond onge veer 1500 en de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond 700 tot 800. Er zijn dus nog 6 tot 7000 landbouwers niet aangesloten. Spr. 'wekte de aanwezigen op alle ken nissen tot organisatie aan te sporen, niet in het belang der Z. L. M., maar In hun eigen belang. Ten slotte richt spr. enkele hartelijke woorden tot de heeren Jhr Boogaert en P. Melis, die beiden lid van het Hoofdbestuur zijn, de laatste ook van het Dag. Bestuur. De voorzitter en dhr Melis brengen dank voor deze woorden, en wenschen hem verder alles goeds toe. Lanidbouwhuishoud-onderwijs. In het Zuiden der provincie n.l. W. Z.-Vlaanderen is mein bezig1 zich op an dere wijze voor het landliouwhuishoudonder- wijs gereed te maken dan gewoonlijk. Jan de Landbouwschool te Schoondijke is men n.l. doende het vaste lokaal voor huishoudonder- wijs in gereedheid te brengen. Het lokaal zal zoo worden ingericht, dat twintig meisjes tegelijk afzonderlijk kunnen koken. De theo retische lessen zullen gegeven worden in> het gewone leslokaal Niet. minder dan 40 deel neemsters hebben zich voor den aanstaanden cursus opgegeven. Hij zal begin December aanvangen, met voorloopig de helft der aan gegeven deelneemsters. Tweede Kaïmer. Algemeene beschouwingen. De algemeene beschouwingen zijn ge ëindigd met een kort slotwoord van Mi nister de Geer, waarin hij nogeens uit eenzette, waarom dit kabinet de zaak der Zondagsrust niet kan behandelen. Tegenover de klachten van den lieer Kersten betreffende den stemplicht be- botoogde hij, dat de vorige minister reieds een circulaire heeft uitgegeven, waardoor gevangenisstraf wordt voorkomen in ge vallen van werkelijke gewetensbezwaren' Het geval van den heer Kersten gaat niet opde betrokken vrouw heeft er tegen alle raadgevingen, zelfs van haar echtge noot in, op gestaan de boete niet te betalen en de martelaarsrol te willen spelen. Het is intusschen een vraag ol sommige gewetensbezwaarden nietondeï de vrijgestelden zouden moeten worden gerekend. De verdere desiderata enz. van den heer Kersten liggen buiten de sfeer van dit kabinet. Inzake dp defensie verwijst spr. den heer Albarda naar de rede van den minister van Oorlog van 27 Mei. Wat de salarisregeling der ambtenaren betreft ,het gladstrijken van de plooien in het najaar 1925 is óók een herziening geweest. De moties behandelende, betoogt spr., dat het kabinet in zijn houding tegenover moties toch niet zóóveel verschilt van een parlementair kabinet, als de heer Albarda schijnt te meenen. Een parle mentair kabinet met een meerderheid ach ter zich supprimeert een motie, welke hei niet wil, een extra-parlementair depo neert haar. De motie-Suring kan de regeering niei uitvoeren, evenmin als de motie-Bulten en de tweede motie-Ter Laan. De motie-J. ter Laan over de rechts positie der ambtenaren is waarschijnlijk onuitvoerbaar, want de Centrale Commis sie voor Overleg moet over de zaak eerst gehoord worden en daarna zal de regee- ring komen met haar regeling van de materiëele rechtspositie. Wil de heer Ter Laan de motie niet intrekken? Stemming over de moties. Hierna werden de moties, waarvan de Minister verklaard had, dat ze niet zullen worden uitgevoerd, in stemming gebracht. De .motie-Bulten, welke de regeering uitnoodigt herziening van het Bezoldi- gings-besluit met bekwamen spoed te be vorderen en In afwachting van die her ziening aan de rijkswerklieden en amb tenaren en onderwijzers over het jaar 1926 een toelage in eens van 5 pCt. van hun bezoldiging toe te jcennen, wordt aangenomen met 56 tegen 41 st. De heer Ter Laan (s.-d.) trekt nu zijn salarismotie in. Do motie-J. ter Laan, uitsprekende de wenschelijkheid, dat bij de regeling van de rechtspositie der ambtenaren, zoowel hun materieele als het formeele recht wordt geregeld, wordt aangenomen met 46 tegen 31 stemmen. De motie-Suring, verzoekende onver wijlde indiening van wetsontwerpen tot vei'plichtstelling van het 7e leerjaar aan alle lagere scholen en invoering van den 7-jai'igen leerplicht, wordt aangeno- m c n met 46 tegen 31 stemmen. Binnenl. Zaken en Landbouw II. Hierna was aan de orde de voortzet ting van de behandeling der begrooting van Binnenl. Zaken en Landbouw, waar van wij alleen vermelden, dat de heer Vos (R.K.) den bietenbouw besprak. Hij acht het zeer voorzichtig van de regee ring, dat zij, alvorens stappen te doen om te komen tot een nieuwe suiker conventie, afwacht het advies van de intex-departenientale commissie. Spr. zet het belang van de bietencultuur uiteen,, ook voor de veeteelt. Het is goed, dat de oorzaken van de malaise in de suiker industrie eens onder de oogen worden' gezien. De .prijs wordt geregeld door de productie en de maatregelen in het bui tenland. De bieten-industrie dient loonend te worden. Door den Min is ter werd hierop ge antwoord, dat hij zijn oordeel opschort tot na ontvangst van het rapport der interdepartementale commissie. Dinsdag voortzetting. ■in «aommKsma».™!.' geeft men de verzachtende, hoeststillende Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op verpakking. Let hierop. Ongelukken. Te Rotterdam is de 25-jarige timmerman S., toen hij met een zak kolen van een schip naar den wal wilde gaan, le water geraakt en ver dronken. Ernstig verzuim. Toen in de Ghr. school te Bergen op Zoom de leerlin gen tusschen de schooltijden hun „twaalf uurtje" gebruikten, viel plotseling een groote ruit 't lokaal in De leerling H. d. J.+. uit Dinteloord, werd vrij ernstig aan zijn hoofd verwond. De glasscherven zaten in de wonde. Het bleek, dat de aannemer ver zuimd had bij de pas plaats gehad heb bende verbouwing der school de ruiten vast te zetten, zoodat bij den laatsten storm evengoed alle ruiten naar binnen hadden kunnen waaien. Luchtspiegeling? Toen de boot StavorenEnkhuizen Donderdagmiddag eerstgenoemde haven verliet, werd de aan dacht van de passagiers en het personeel getroffen door een merkwaardig schouw spel. Niet heel ver in zee, naar leeken- schatting op een kwartier varen afstands, rees een zwarte „rug" uit zee op, dien geen der passagiers daar ooit had waargeno men en waarvan de bemanning verklaarde dat het, hoe onbegrijpelijk ook, Enkhuizen moest zijn, omdat het niets anders wezen kon. Ook Urk teekende zich heel zwart en duidelijk tegen de ongewone lucht af en zelfs de daarachter gelegen kusten waren vaag waarneembaar. Allengs begon Enk huizen iets terug te wijken, maar bleef toch ongewoon duidelijk zichtbaar. Overstroomingen in Span- j e. De Segura is buiten haar oevers ge treden. Groote schade is aangericht. Tal van dorpen worden bedreigd. Men vreest dat er slachtoffers te betreuren zijn. Malversaties te Goch. Naar de „K. V." verneemt zijn een paar voor aanstaande beambten van het stadsbestuur van Goch gearresteerd, in verband met plaats gehad hebbende malversaties. Het betreft onregelmatigheden bij de werkloo- zenuitkeeringen en het bedrag waar het om gaat, beloopt ongeveer 200 duizend mark. Slagboomen voor motor bandieten. In verband met het hand over hand toenemen van motor- en auto bandieten, denkt men er in Engeland ern stig over de politieposten met lichte slag boomen uit te rusten, welke in de eerst» waarschuwing van vluchtende auto- of motorrijders over den weg kunnen worden geplaatst. De slagboomen zouden worden verlicht en het verkeer zoolang worden stop gezet als de politie noodig oordeelt. Zwondelpractijken in het groot. Wederom zijn een aantal zwen- delpraktijken aan het licht gekomen, waar van het nagenoeg on begrijpelijk is, dat een verstandig mensch erop inging. Niet temin hebben ook deze vormen van fle«- schentrekkerij talrijke slachtoffers ge maakt. Do hoofdcommissaris van politie t» Rotterdam geeft belanghebbenden in over weging, alvorens in relatie te treden met de N.V. Ilandel-Exploitatis en Administra tie Maatschappij „Het Oosten", gevestigd Bergweg 11a te Rotterdam, welke onder neming bewijzen van deelname in den z.g. „Monte Carlo Wedstrijd" te koop aan biedt, inlichtingen in te winnen aaii het hoofdbureau van politie, afd. centrale re cherche, Haagsche Veer 23, aldaar, en geeft tevens in overweging geen relaties aan te knoopen met de „Onderlinge Cre- diot-Verschaffing ,(0. C. V.)", gevestigd Malhenesserdijk 205b en de „Onderlings Crediet-Bemid'deling (O. C. 13.)", geves tigd Jacob Catsstraat 29b te Rotterdam, welke ondernemingen z.g. credietkaarten Verkoopen a f 3 per stuk, waarna eek geldleening in uitzicht wordt gesteld. De Mij. „Het Oosten" geeft z.g.n. Monte- Carlo-tjes uit, waarop het portret va» Willem Broekhuys, zaliger nagedachtenis, voorkomt. Bovendien wordt bij wijze va» aanbeveling vermeld, dat mevr. de we duwe Broekhuys deel uitmaakt ran d# directie, daar zij als privé-secretaresso fungeert. De Monte-Carlo-tjes kunnen ge kocht worden tegen inwisseling van oude

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2