tjes. euws, Onderwijs. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Allerlei. Postertien e® Telegrafie. Marktberichten. Rechtszaken. g? tot de zond- rf 'ze allen, t ik onwillekeurig volgende bericht lagen de comnru- wat opschudding dag op Woensdag uloopen. De toe- duidelijk geïllus- klacht van „De in de hotels eni dsteden de diners- bezocht waren, ebeurtenissen wer- flirtend diskoers. 'ch zeker ernstige ^gelachen en weg- ssisch-commumsti- naken om de be- e werpen en de vieren, komt men n te lachen, li op: is een be- ogelijk is, niet rijp 1? OPMERKER. er de rund, ongerekend voor .noodig is. B. n niet te vlug te uit den boom te er, Stroo ea.Adri- rmede vereenigen, ig een slachthuis gestelde eischeiï het voorstel van ddelijke stemming (Slot volgt.) avond werd in het veninck alhier een! het nut van een p duidelijke wijze- Prov. Vereeniging van het geitenras fwerpt voor'de bij! enigingen. Na af- vereeniging opge treden als lid toe. gekozen E. Looijse- is, secretaris, A. W. Stroo com- iin. Als bokhouder mrd benoemd dhr- )e contributie werd jaar. Het dekgeld >r niet-leden werd OP f2.50. Zij die- zich als lid op- tree-gelden, na dien- n en tree-geld van!- de niet op deze geitenhourlers be te bewerken voor bet felle licht van aar het uitzicht be velen regen, reed van gebr. van Hou- l den Singel alhier de heer David van pols verwond door De heer D. van zijn verloofde, die dden door de stuk heer Dingenus vart dden door den ho ppen. Nader verne- van Houten zooda- eze door den dokter is moeten worden. 3 waren met den. auto, welke vrijwel bok gelicht, daar heeft de auto met iet droge te halen. (Z. N.) mbtenaar van den door den Raad be- W. L. Klos. Tot ture-Klos werd met heer J. M, van K. Rijstenbil ver wijl 2 briefjes on to er zeker van ta lieu we lijn van de latschappij, die van rs wordt aangelegd ndoen heeft cle ge- :500 subsidie voor stellen. gemeenteraad heeft ot electrificatie der 1 v. Kerk. ingen (vac.-Ds van te Hillegom, J. F. N. G. "Veldhoen te J. de Wit, cand. te Mijdrecht I. Kievit Lutterade, H. F. de man. In Haarlem it dr J. Brinkman, bij den kerkeraad ben ingediend. Aan rrespondent van het B. op verzoek om in- ht „onjuist en prae- 0 d a 1 e Gommis-.- 1 e r v. Kerk. In de zitting werd kennis genomen van het verslag van den heer H. Sanders over zijn arbeid onder de protes- tantsche landgenooten te Duisburg en om geving. In dit verslag wordt o.a. gewezen op de belangrijke toeneming van het scheepver- keer te Ruhrort en Duisburg. In 1925 be droeg het getal Hollandsche schepen welke deze havens aandeden 23.000. Dit jaar is het belangrijk meer. Hoe noodig is het, dat naast de Duitsche „Schiffermission" dooi de Nederlandsche kerk gewerkt wordt voor de geestelijke belangen dergeneu, die tijde lijk in de havens vertoeven. De synodale commissie zal dan ook de bijzondere aan dacht op dit gedeelte van het verslag ves tig11' j Ingekomen was een brief van de commis sie tot behartiging van de godsdienstige lelangen der Nederlanders in Canada. De ze commissie is bereids in overleg getreden met de „Christian Reformed Board of Mis sions" te Grand Rapids, Mich., welker secretaris ter bespreking van deze aange legenheid naar Nederland hoopt te komen. Ook de „Board of inner missions of the United Lutheran Church" zegde hare me dewerking toe. President van de genoemde commissie is dr J. W. Pont en secretaris de lieer J. J. R. Schmall te 's Gravenhage. Van den brief der commissie werd met belangstelling kennis genomen. Ds R. de Jong, predikant bij de Geref. kerk te Broek op Langendijk, heeft tegen 1 Januari emeritaat aangevraagd. Geslaagd voor stuurliedenexamen (le stuurman) J. H. G. Dijk en H. J. Visser; 2e id. H. F. Boegborn, J. de Willigen, J. van Aartsen, H. van Dorp, F. J. Mattaar, J. Weers, C. de Goederen en J. A. de Wit, stuurman sleepvaart P. Weltevreden. Vlissingen. Burg. en Weth. stellen den raad voor, aan den heer G. de Jonge, be noemd tot hoofd der school te Domburg, met ingang van 16 Januari eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school B en aan den heer J. Stroosnijder, wegens gezondheidsredenen met ingang van 8 No vember als onderwijzer aan school D. Gapinge. In een vergadering, waarin door bestuursleden van den kring Walche ren van „Volksonderwijs" doel en streven dezer vereeniging werden uiteengezet, is een afdeeling van „Volksonderwijs" in 't leven geroepen met aanvankelijk 18 leden. (Deze vereeniging ijvert voor het open baar onderwijs.) Tweede Kalmer. De Staatsbegrooting. D'e Tweede Kamer heeft gisteren de algemetone beschouwingen over de Staats begrooting voortgezet. Ook nu was de belangstelling miniem: en de stemming mat. Lange redevoeringen werden niet ge houden en over den algemeenen politieken toestand werd weinig gesproken. M'ej. Gr oen ©weg (S.D.A.P.) opende gisteren de rij met eenige opmerkingen over da huwelijkswetgeving die zij in onchristelijken geest gewijzigd wenschte te zien. De heler Nolens (R.K.) maakte de zeer juiste opmerking dat er op het oogen. blik voor het honden van algemeene be schouwingen niet zooveel aanleiding be staat als anders. Toch maakte hij enkele opmerkingen over de mogelijkheid van sïmenwer. king der verschillende groepen en de positie van het Kapinet. Wat het eerste punt betreft, wij be vinden ons thans in een intermezzoLtoe- stand en het is thans de tijd zich over die samenwerking te oriiënteeren. Twee rechtsche groepen zijn nog verbonden en al is da coalitie thans als het ware vleu gellam, toch blijft de ba'sis voor samen werking bestaan. De opheffing van het gezantschap bij den Paus, dat in ingesteld in 's lands belaing, doet notg steeds zijn gevolgen gevoelen. Er zal nog eenigen tijd noodig zijn om het vertrouwen, in dien herstel mogelijk is, te herstellen. Daarentegen staat echter, dat met die op. heffing een groote moeilijkheid voor de rechtsche coalitie is weggenoman. Inzake het Kabinet zeide Spr., dat het is een extra-parlementair kabinet miet extra-speciale qualiteiten. Het blijft aan totdat zich hier een meerderheid zou hebben gevormd en het wacht af, dat het do boodschap daarvan hier zal verne men. Het zal, indien zich geen buitenge!, wone omstandigheden voordoen, wel tot de verkiezingen aan het werk kunnen blijven. Het kan zich das onledig hou den met practisch werk, het tot stand brengen van verschillende maatregelen, die hier 'in goede aarde zuilen vallen. Het heeft reeds thans, gezien d'e omstan. digheid, niet stil gezeten. Maar eerst het volgend jaar zal er reden zijn om zijn activiteit nader te beoordeelen. In een vergelijking met het vorige kabinet treedt spr. niet. Gedane zaken nemen geen keer. Hij wenschte evenwel aaln te dringen op enkele punten als de overbrugging van de kloof tussehen Arbeidswet en Onderwijs wet (invoering van het zevende leerjaar), bezuiniging op de weermacht, regeling van dei collectieve airbeidsovereenkomsten, latif'catte van versch'lleirde internationale verdragen. Voorts gaf hij in overweging voor en kele, artikelen een inaxi.mlum en minimum tarief in te voeren om daarvan bij; het sluiten van handelsverdragen gebruik te kunnen maken. De heer Sur in g (R.K.) besprak het zevende leerjaar en deelde mede, een mo tie te hebben voorbereid, waarin de re geering wordt ilitgenoodigd, onverwijld met ontwerpen te komen, teneinde het zevende leerjaar verplicht te stellen op alle scholen, voor gemeentelijk lager on derwijs, en de invoering van den zeven jarigen leierplicht. De heer Stenhuis (S.D.A.P.) blies als naar gewoonte hoog van den toren. De regeering, zoo betoogde hij, moet de uit breiding der werkgelegenheid in grooten stijl ter hand nemen. Tegen do werkgevers, die een 52- en 56-urige werkweek e'schen, moet de mi nister krachtig optreden. Met de Arbeids wet gaat het heelemaal verkeerd. De wet is 7 jaaï geleden aangenomen, miaar nog steeds is zij niet volledig ingevoerd. Er moet een eind konten aan het geknutsel op het Departement van Arbeid. Het N.V.V. heeft dezer dagen 'besloten in dezen winter een "krachtige agitatie te voeren tegen den stilstand in de arbeids wetgeving. Het heeft een onderzoek voor bereid naar den arbeidstijd in de verschil lende ondernemingen. 'Het zal overwegen daar waar' dit noodig is, den arbeid te doen neerleggen. Voor de arbeidersbeweging is deze mi nister eon teleurstelling geworden. Een minister is niet geroepen om "te studeeren, maar om tei handelen. De heer v. Rappaird (V.B.) drong aan op het spoedig bijeenroepen van een internationale conferentie met betrekking tot de suikerindustrie. De beier J. ter Laan (S.D.A.P.) besprak de positie van hot overheidspersoneel. Hij kondigde dei indiening aa,n van een motie waarin de wemschelijkheid1 van her. ziening van hot bezoldigingsbesluit wordt aangekondigd. Geldelijke bezwaren daarte gen achtte hij niet aanwezig. De heer Lingbeek (H.G.S.) had nog wat critiek op da coalitiaregeering en viel verder Dr Do Visser aan, dlie naai' de Kamer gezonden werd om1 Dr Kuyper en Nolens ta bestrijden, maar hun later in de armen viel. De boer Sm e enk (A.R.) betoogde dat de positie van het Rijkspersoneel niet achter mag staan bij die in goede partii culioro bedrijven. Er Wordt z.i. wel wat ai teveel gebruik gemaakt van het instituut van het arbeidscontract. Verder bepleitte Spr. overbrugging van dei kloof tussehen Arbeidswet en Onderwijswet en een be. tero toepassing] vaïi de Arbeidswet. D© beer Kuiper (R.K) vroeg het Ka binet, dat wel niet voor 1929 door een parlementair kabinet zal worden vervan. gen, niet al to schroomvallig te zijn unlet het aanpakken van groote problemen, waarbij hij met nalmie aan dei ai'beidswet geving gedacht wikte zien. Met kracht werd door hom aangedron gen op een spoedige regeling inzake de bindend-verklaring van hot collectieve ar. boidscontract. Wordt deze wensch niet vervuld, dan zal spr. moeten overwegen, of hij dezen minister nog langer zal kunnen steunen. De heer Oud (V-D.) drong o.m. aan op bezuiniging door reorganisatie van de staatsdiensten, invoering van het zeven» leerjaar en verbetering van de ambte- naarssalarissen. Vandaag komt 'Minister De Geer aan het woord. Hij is voornemens drie onderwerpen ta behandelen, le. de po sitie van het kabinet;; 2e de programpun. ten van het kabinet voorzoover hier be sproken; 3e den financieelen toestand. Z. L. M. In de alg. vergadering der Z- L. Mi, te houden op maandag 29 Nov. a.s. in het Schuttershof te Middelburg (en niet in de Sociëteit „Do Vergenoeging") komt aan de orde een voorstel van de afd. Gapinge „Kan de Z. L. M. haar invloed doen gelden ter verbetering van de vleeschprij- zen?" Ongeluk. Te Amsterdam is een broodbezorger door een autobus overreden en gedood. De politie constateerde, dat de voetremmen der bus niet goed werkten en maakte proces-verbaal op. Eenwalrusbijde havenvan Nieuwediep. De Heldersche bevolking doch in het bijzonder de vletterlieden en visschers, worden de laatste dagen druk bezig gehouden met de verschijning van een walrus, in de onmiddellijke omgeving van de haven. Zelfs waagde het beest zich Zondagavond tussehen het havenhoofd en werd later opgemerkt opzij van een botter. Verleden week Donderdag werd het heest voor het eerste gezien. Het bevond zich toen achter den strekdam aan den over kant van de haven. Eenige 'botters hebben jacht op het dier gemaakt. Echter zonder resultaat. Eenige personen hebben toen op het beest geschoten. In het logge li chaam, dat door het schot geraakt was, kwam beweging. De groote slagtanden plantten zich in de zware steenen van den strekdam, woelden er eenige los, en toen verdween het dier in zee. Het beest is ze ker wel zes meter lang en heeft naar schat ting een gewicht van eenige honderden kilo's. Zondagmorgen begaven zich vijf stevige vletterlieden naar de haven, hopende het beest weer op den strekdam aan te ttreffen. Hun tocht was niet tevergeefs: het dier had zich weer op den dam ter ruste ge legd. Gewapend met een kabeltouw en ste vige stukken hout trokken de mannen op liet dier af. Op de klappen, die men het toediende, reageerde het absoluut niet. Eerst toen het kabeltouw om het lichaam was bevestigd en de mannen krachtig be gonnen te trekken, kwam er beweging in den kolossus. Met eenige sprongen ver dween het dier in zee, de mannen meetrek kend. Het touw schoot over het gladde lichaam van den walrus heen en hij was hierdoor weer verdwenen. Nadien is hij niet meer opgemerkt. L o b i t h afgesloten! Bij de Duitsche grenskantoren Bahberich en El- ten-Ossenwaard waren tijdens en eenigen tijd na den oorlog kettingen over den weg gespannen. Deze zijn plotseling weer te voorschijn gekomen en worden des avonds 10 uur Duitsche tijd (midden-Europ. tijd 9 uur 20 min.) er voor gehangen, zoodat auto's en rijtuigen, welke Lobith moeten hereiken of gebruik moeten maken van den internationalen weg Amsterdam-Emme- rich-Keulen, niet meer kunnen passeeren. Nu is er wel een verbinding Zevenaar via het Aerdsche veer naar de gemeente Her- wen-Aerdt, doch de veerman behoeft na 10 uur 's avonds niemand meer over te zetten, en is in vele gevallen ook niet te beschreeuwen, zoodat men genoodzaakt wordt, elders te overnachten. Als in een echt rooversver- haal.... Reuter seint nog het volgende uitvoerige verhaal van een aanval van Ghi- neesche zeeroovers op het s.s. Sunning: Een aantal van veertig zeeroovers zwermde plotseling Maandag in den laten namiddag over de reeing van de Sunning. Zij overmanden de bemanning en maakten zich meester van de brug. Tegen midder nacht slaagden de eerste en de tweede stuurman er in zich uit hun boeien los te wringen, en stormden naar de brug, ge wapend met twee revolvers, en een heele lading patronen. De aanvoerders der zee roovers stortten schijnbaar doocl neer on der den kogelregen, doch op een geschikt oogenblik opende één hunner liet vuur op de officieren. In het revolvergevecht dat daarop volg de, werd hij echter neergemaaid. De overgebleven zeeroovers grepen den eersten machinist, dien zij als schild ge* bruikten om weer bij de brug te komen, de officieren openden echter een moordend vuur, dat elf van de roovers neervelde. Jammer genoeg werd de eerste machinist gewond in de borst en het been. De roovers staken toen de eerste-klas hutten in brand, in de hoop om het op de brug te heet te maken voor de officieren, doch de vlammen dienden enkel als brand stapel voor de doode en zieltoogende roo vers en vestigden de aandacht van de En- gelsche kanonneerboot Bluebell op het schip. Toen zij het oorlogsschip op vollen stoom zagen naderen, lieten de roovers twee reddingbooten te water en verdwenen in de duisternis. De Bluebell haalde de beide booten in en hield ze aan. Een verzuim? De reizigers, die gistermorgen om 11 u. 24 met den trein uit Nijmegen naar Maastricht vertrokken zijn, hebben eenige benauwde oogenblikken doorgemaakt. Even vóór het station Reu ver voelde men den trein, die in volle vaart reed, slingeren en schokken, zoodat men niet anders dan een ontsporing verwacht te. De trein kwam evenwel zonder onge lukken te Roermond aan; in den restaura tiewagen was aanmerkelijke schade aange richt, en het personeel verkeerde in ze- nuwachtigen toestand. Nader meldt men: Een wisselwachter heeft, hoewel beide lijnen vrij waren, den trein over de zijlijn gevoerd; hij had vergeten den wissel om te zetten. De trein had een vaart van onge veer 80 K.M. Geen ban diet en overval. Een nader onderzoek omtrent den gesigna- leerden overval te Assen, op twee heeren uit Venlo, die per auto den Rijksweg pas seerden, heeft aan het licht gebracht, dat de schoten gelost werden door Rijksamb tenaren, die controle hielden op frauduleus vervoer. Toen de auto niet stopte bij het zwaaien van een roode vlag, werden twee schoten in de lucht gelost. Van een overval of poging tot berooving is dus geen sprake. Venlo door duizend perso nen verlaten. In verband met de ad ministratieve overname der Duitsche spoorwegen door de Nederlandsche Spoor wegen is het te Venlo gevestigde Duitsche personeel geleidelijk naar Duitschland te ruggekeerd. Tengevolge van dezen maat regel hebben honderd zestig gezinnen, die meerdere tientallen van jaren bier woon den, tezamen tellende circa 1000 personen, Venlo verlaten. Gisteren vertrokken de laatste vijf gezinnen. Het grootste gedeelte van dit personeel is te Kaldenkirchen on dergebracht, alwaar ten zijnen behoeve woningen werden gebouwd. Zware brand teRegens- b u r g. Naar uit Regensburg gemeld wordt heeft aldaar in een landhuis een hevige brand gewoed, die zeer snel om zich heen greep, zoodat liet trappenhuis in korten tijd uitgebrand was. De bewoners van de bovenste verdieping waren daardoor niet in staat te vluchten; vrouwen en mannen verdrongen zich, de kinderen in dc armen houdend, voor de vensters en wilden om laag springen. Het is der brandweer even wel mogen gelukken hen allen, 21 perso nen, van een wissen dood te redden. Rangeerder overreden. Op den spoorweg bij Kaldenkirchen (even over de Duitsche grens bij Venlo) zijn een rangeerder door een trein beide beenen afgereden. Een stationsbeambte, die den vermisten man ging zoeken, struikelde in de duisternis over den verongelukte en kreeg door den schrik een flauwte. Een collega, die op zijn beurt op onderzoek toog, vond zijn twee kameraden tussehen de rails liggen. De rangeerder bleek intus- schen reeds te zijn overleden. Spoorwegramp in de Ver. Staten. Bij een spoorwegovergang in de buurt van Hendersonville (Tennessee) heeft een sneltrein een auto aangereden. Bij die botsing kwamen twee menschen om en werden er zes gewond. Bovendien derailleerde de trein. Er werd ijlings hulp ontboden. Twee auto's vol werkvolk, dat gestuurd was om den weg vrij te maken, kwamen in hotsing. Resultaat vijf dooden en 19 gewonden. De onlusten in Indië. BATAVIA. Aneta seint: De nalcht is op West-Java! rustig verloopen. doch op midden-Ja va boerscht nog eenige beroe ring. Aantallen communisten zwermen naar de suikercultures met de bedoeling daar ongeregeldheden te verwekken. D'e resident van Djokja heeft het personeel van 20 suikerfabrieken toegestaan, zich te wapenen, waarvoor uit Soerakarta 200 geweren zijn aangevoerd. Het bestuur is volkomen paraat. Tot dusver is nog niets voorgevallen. Uit Solo wordt gemeld, dat oen vergat dering van communisten uiteen is get slagen. Er zijn 22 personen gearresteerd. Verschillende telefoonlijnen zijn doorget sneden. Een aanval op den assistent-we- danal van Boj'olali is afgeslagen door vijf politietbeambten, die op de aanvallers vuurden. Te Grodjo is een tabaksloods in brand gestoken. Uit Serang wordt gemeld: 600 mill tairen hebben in het Bantamsche een offensief ingezet. Uit Laboean wordt ge. meld dat kapitein Bekking, die 2 dagen geen contact had met de verzetslieden, hedenavond ©en treffen verwacht, nadat hetsamentrekken der troepen vaïi drie zijden is voltooid1. GENEVE. V-D'. De economische wereld, conferentie zal waarschijnlijk op 4 Mei 1927 worden bijeengeroepen. BERLIJN. V.D. Hot Berliner Tageblatt meldt, dat dr Stresemiann zal trachten in afzonderlijke conferentie met Brïaind en Chamberlain da kwost'e der militaire con trole op voor Duitschland bevredigende wijze ta regelen. SOFIA. V.D. Bij de verkiezing voor de algemeene raden is slechts 38 pet. der stemmen op de regeeringspartijen uitge bracht. Er kwamen bloedige hotsingen tussehen communisten en regeeringspar. tijen voor, waarbij 40 personen werden gedood. MIDDELBURG. Dammen. Gisteren werd de wedstrijd tussehen het 2e tiental van Middelburg en liet 2e tiental van Goes gespeeld met den volgenden uitslag: G. WesselsC. Corstanje 11, J. van' WijckC. Merison 11, J. TevelM. W. v. d. Berge 20, P. SandersJ. Crucq 20, J. BoogaardP. van Liere 2—0, A. CoppoolseG. Schrijver 02, A. 'Petret A. J. Hendrikse 0—2, B. LeijnseL. C. de Waal 11, 1. GeldofL. Dekker 02, dus 119 in het voordeel van M'burg. Oostersche spreekwoorden over de vrouw. Wee 't volk, dat naar vrouwen luistert. Als de vrouwen de macht hadden, zouden zij de wereld aan stukken scheurenals zijl verstandig waren, zouden er rozen op rotsen groeien. Vóór gij met een vrouw niet een kameel lading zout gegeten hebt, kent gij' haar niet. Het is beter alleen in een waterput te wonen, dan met een kwaadaardige vrouw in een zijden tent. Het goed hart van één vrouw is meer waard, dan de sieraden van alle vrouwen bij: elkaar. Veere. Gisteren werd alhier publiek ver kocht door notaris Blaupot ten Gate, het woonhuis met bouwland enz., „Terra Re- na ta" genaamd, aan Joost Polderman te Middelburg voor f 8762 plus 8 Y> pet. on kosten. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Nov., 1.30 u. Berlijn 59.35—59.38. Brussel franc 6.946.98,. Brussel belga 34.7534.85. Parijs 8.648.68. Londen 12.1312.13i/i. New-York 2.50—2.50i/i. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Nov.: Krachtige tot stormachtige, later afnemen de Z. 0. tot Zuidelijke of Z.-W. wind, be trokken met regen, later tijdelijk opkla rend, aanvankelijk iets zachter. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de le helft der maand November 1926, aan het post. kantoor te Goes. Brieven binnenland; N.V. Margarine Verkoop Combinatie', Oss; L. Muller, Ami. sterdam; Traus Steenbakker, Amsterdam; Briefkaarten binnenland: M- v. Keulen, Middelburg;; K. Korssen, Apeldoorn; J. Stok, Rotterdam. Middelburg, 18 Nov. 1926. Aanvoer op de graanmarkt matig. Tar we f 14.50f 15.50, Witte boonen ongele zen f 22f 24, gelezen f 27f 28.50, Kroonerwten f 22f 27, Lange bruine boo nen ongelezen f 16.50f 18.50, gelezen f 19 f 21, Ronde bruine boonen ongelezen f 30 f 32, gelezen f 34f 35, Maanzaad f 50 —f62. Boter f 1, part. f 1.10, Kipeieren f 13, part. f 14, Eendeieren f 10, part. f 11. GOES. Veiling van 17 Nov. Spruiten 112, wortelen 0.60—360;; blauwkop rapen 1.90, kroten 1.902.30, uien 3.80, witlofwortelen 1, aardappelen groote 5.20, id. drielingen 3 50 gld. alles per 100 k.g.., bloemkool 116, rood© kool 0.20—5, sa- voijekool 1.402.40, witte kool 2.30 4.70, kropsla 0.40, andijvie 0.300.50, knolselderie 1.50 gld. alles per 100 stuks, knolselderie 1.10, prei 2.405 gld. p. 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 17 Nov. poters 3, spruiten 3,8 spinazie 8—10, groote ajuin 34, klein© ajuin 0.5—1, karoten 12, koolrapen 12, peen 1 2, witlof I 2526, idem II 17, nero 12, veldsla 1112, bouman reinet 10 15, goudreinet I 27—30, idem II 17 24, zure bellefleur 1622, zoete bel lefleur 14, present van Lunteren 815; comptesse de Paris 11, Gieser Wildeman 3, klei peren 56, Bergamot 7, Nouveau Poiteau 1115, Jodenpeer 1012, Zwijn, drechtsche wijnpeer 14, peperapp'el 5-® 10, mispels 1013 ct., alles p. k.g., bloemkool I 620, idem! II 24, savoije kool 1,54, witte kool 23, roode kool 13, boerekool 0.515, andijvie 0,5—2 ct., alles per stuk, peen 13, prei 24, karoten 23, rapen 13, selderij 0,5 2, rammenas 1 ct. alles per bos. VLISSINGEN. Veiling van 17 Nov. Kleipeer 5, Gieser Wildeman 9—11, Be Clairgeau 3031, Nouveau Poiteau 23, goudsappel 18, Ciaimpagneizoet 17, Goud. reinet 28, zure Bellefleur 2124, War. norsking 2124, grauwzoet 24, perzik- appel 17, Ouré 11, poters 33,5, uien 23, spruiten 4—9, peen 12, witlof 2526, mispels 9 ct. alles per k.g., eie. ren 12 ot. p. stuk; boerekool 2,53, roode kool 1,53, savoije kool 1,54, bloem', kool 3—13 ct., alles per stuk; selderie 11,5, prei 35, poen 23, kroten 1,5 3, rapen 0,52, chrysanten 4,58 ct. per bos; veldsla 921, andijvie 5—40, kervel 10 ct. alles per kist. OOSTBURG. Tarwe, f 14.75—f 15.50, gerst chevallier f 12-50, rogge f13, haver f 10f 10 25, kroonerwten f 25—f 25.50, bruine boonen f 16f 17- GOES. Huw.-aangifte: Johannes Abra ham Goovers, jm. 25 jaar en Helena Cor nelia van Eekelen, jd. 2X jaar. Overleden: Maatje Sanderse, 77 jaren, echtgenoote van Gerard Semeijn. Van 1318 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. Vader en J. M. van Hoepen. Overleden: C. Heijtveld, vr., 44- j.; J. A. Veenenbos, 63 j., man van E. J. J. Korte- weg. Bevallen: S. de NooijerBrasser, d.; P. H. VrekeBontkan, z. Het gerechtshof te 's Gra-venhalge deed gisteren uitspraak in de zaak te gen O. P. H., reiziger te Middelburg die door de rechtbank aldaar was veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens verduistering. Het Hof sprak verdachte ten deele vrij en veroordeelde hemi voor het overige tot zes weken gevangenisstraf. Brutale overval. In den avond van 29 September kwam! bij een landbouwer bij Utrecht een zwerver die om water ear brood vroeig. De 7CLjaxige hoer ontving zijn laten gast zonder arg waan en gal hem een glas water en een snee brood. Toen deze echter om sok ken vroeg en ook een nachtverblijf wil. de hebben, verwees de oude man hemt naar Soest. De zwerver verliet het huis, maar keeixie stil weer terug eu bracht den nacht in den hooiberg door. Den vol genden morgen trof de landbouwer hem daar weer aan; de man vroeg opnieuw om brood en de Koer was zoo. welwillend aan dit verzoek gevolg te geven. Hij begaf zich daartoe in zijn woning en de ander volgde, hem. Op de- deel geko- men, stond de Landbouwer plotseling voor twee mannen die hem' van voren aan grepen, zijn kennis van den vorigen aVond die achter hom liep, pakte hem. van ach teren beet en een worstelpartij volgde. De drie aanvallers namen een blauwen kiel, smeten die over het hoofd van den ouden man, bondien heiml daiarna aan han den en voeten, zoodat hij volkomen mach. teloos was. Één van hen riep: „Waai' ligt je 'geld, anders slaan we je liardj stikke dood". Veel keus was er niet voor het slachtoffer, die noodgedwongen do plaats aangaf, waar hij zijn luttel© spaar duitjes, twintig gulden bij elkaar, be waarde. Die mannen sleepten hemi daarna naar de slaapkamer, waar zij hem' lieten liggen. Toen hij daar ongeveer eenuuf gelegen had, slaagde hij erin, zich los

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3