Binnenland. Dit de Provincie. Zoekliehtjes. Kerknieuws. lom zijn fel geschokte gezondheid te her stellen. Na een kort verblijf in Zuid- Frankrijk .wil hij zich „naar Algiers be geven en er tot in het voorjaar blijven. Het Engelsche Lagerhuis heeft in' eerste lezing een wetsontwerp der conser vatieven aangenomen, waarin werd voor gesteld plaatselijke stakingen, die ge proclameerd worden zonder dat het des betreffend conflict aan arbitrage onder worpen is geweest, te verbieden. Naar gemeld wordt, vertoont de Vesuvius teekenen, welke erop zouden wijzen, dat een hernieuwde werking aan staande is. Overdag stijgt een groote rook kolom uit de krater, en 's nachts teekent zich een gloed tegen den hemel af. Men gelooft echter, dat voor 'de omliggende streken nog geen gevaar dreigt. De Fngelsche premier heeft in een schriftelijk antwoord op een vraag in het Lagerhuis medegedeeld, dat hij, gezien de bezwaren, die er tegen zijn ingebracht, niet bereid is de kwestie van een Kanaal tunnel weer aan de orde te brengen. Het Nederlandseh-Be 1 gisch verdrag. Als antwoord op de vraag wat er ver der van uit Zeeland kan worden gedaan ten opzichte van de beslissing van de Eerste Kamer over het verdrag met Bel gië, kunnen wij melden, dat het bestuur van de afdeeling Zeeland van .het Nat. Comité van Actie tegen het Belgisch ver drag de leden van die afdeeling heeft opgeroepen tot een vergadering te houden Zaterdag 20 dezer, in de Sociëteit St. Joris te Middelburg, 's namiddags te 2 uur. Aan die vergadering zal het voorstel worden voorgelegd om handteekeningen van Zeeuwsche kiezers en kiezeressen te verzamelen op een petitionnement aan de Eerste Kamer, verzoekende de ge vraagde goedkeuring aan het verdrag met België niet te verleenen. Voorts zal daal de kwestie besproken worden van het vormen van plaatselijke commissies ter uitvoering van dit denkbeeld. Belangstel lenden, die nog geen lid van het Comité zijn, zullen aan den ingang van de zaal gelegenheid hebben zich als lid op te geven. Emigratie naar Canada. De minister van Arbeid, H. en N. heeft aan daarvoor in aanmerking komende ge meente-besturen een circulaire gezonden betreffende steun voor emigratie naar Canada, waaraan wij het volgende ont- leenen: i 1 f" Voor seizoen 1925'26 was van rijks wege een bedrag beschikbaar gesteld, waardoor voorschotten konden worden verleend aan landarbeiders, mits zij ook van gemeentewege voorschot ontvingen, om de reis te betalen naar Canada, waar heen zjj emigreerden. Het rijk verleende die hulp toen slechts voor inwoners uit •een beperkt aantal bepaald aangewe zen gemeenten. Van oordeel, dat emi gratie medewerkt tot bestrijding der werk loosheid, heeft de regeering besloten voor het komende seizoen aan een grooter aantak gemeenten gelegenheid te geven, om, als zij zelf bereid zijn, een voorschot te verstrekken aan emigranten, van rijks wege een aanvulling van dit voorschot te verkrijgen. De bedoeling is, dat die voor schotten worden gegeven aan voor emi gratie geschikt geoordeelde landarbeiders, die in het voorjaar van 1927 naar Canada emigreeren, doch niet in staat zijn om de kosten van overtocht daarheen zelf geheel te betalen. De voorschotten van Rijkswege zullen worden verleend door bemiddeling van de Emigratie-Centrale Holland, welke in stelling te dien aanzien zal handelen in overleg met den directeur van den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. In elk geval komen voor hetontvangen van deze voorschot- Jen slechts zoodanige personen in aan merking, die door de Emigratie-Centrale Holland als landarbeiders in Canada wor den geplaatst, nadat zij door de Neder- landsche vereeniging „Landverhuizing" geschikt zijn geoordeeld. De op deze wijze van gemeente- en rijkswege beschikbaar gestelde gelden zul len door den emigrant in een tijdperk van uiterlijk vijf jaren moeten worden terugbetaald. De kosten van overtocht met inbegrip van 25 dollar landingsgeld, welk bedrag het eigendom blijft van den emigrant en de overige onkosten gedurende de reis tot aan de plaats van bestemming bedragen tezamen ongeveer f 450 a f 475. Als minste bedrag zou moeten wor den geëischt, dat de arbeider zelf f 100 betaalt, terwijl slechts bij uitzondering een voorschot zou moeten worden' verleend indien' Jiij zelf mirtder dan f 100 kan bij dragen. In elk geval zou de eigen bij drage niet beneden f50 moeten dalen. Zieke Kamerleden. Het Tweede-Kamerlid, de heer Vliegen was wegens lichte ongesteldheid verhin derd de vergadering dier Kamer van gis teren bij te wonen. Invoer van bevroren vleesch. Plet centraal bestuur van de provinciale bonden van melkveehouders, gevestigd to Rotterdam, heeft een adres gericht aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarin er op gewezen wordt, dat uit Engelsche proeven is ge bleken, dat vleesch in bevroren toestand in staat is mond- en kiauwzeer-besmetting -te doen plaats hebben, en er bij den minister ernstig op aangedrongen wordt, zoo spoedig mogelijk maatregelen te wil len treffen, waardoor een besmetting door bevroren vleesch geheel wordt uitgescha keld, hetwelk alleen dan het geval zal zijn, als een invoerverbod ervan wordt uitge vaardigd, zooals kort geleden ook door Amerika geschiedde. Gemeente-Socretaris gescho rst. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Halsteren werd, nadat de Raad gedurende 3 uur in beslo ten zitting was geweest ter bespreking van het voorloopig rapport der commis sie tot onderzoek, naar eventueel ge pleegde onregelmatigheden door den ge meente-secretaris, met algemeene stem men besloten den secretaris, den heer A. v. H. te schorsen voor den tijd van twee maanden als secretaris en als ambte naar van den burgerlijken stand, met. be houd van zijn jaarwedde als secretaris tot 15 December 1926 en zonder behoud van de jaarwedde als ambtenaar van den burgerlijken stand. Tegen de zedeloosheid. Onder presidium va,n dr J. Lammerts van Bueren heeft te Utrecht het comité tot bestrijding van de openbare zedeloos heid en hare gevolgen vergaderd. Ver tegenwoordigd waren alle op dit gebied werkzame protestantsclie, roomsch-kath., en neutrale vereenigingen. Voorts waren aanwezig het Tweede Kamerlid mej. Frida Katz, mr H. de Bie, kinderrechter te Rotterdam, en de heeren C. E. C. Hogen- dijk en J. Voskuil, chef der zeden- en kinderpolitie te Amsterdam en Rotterdam. Vooreerst wetrd besproken het antwoord van den minister van justitie pp de vragen van mej. mr. Katz, inzake de toepassing van de ai'tt. 240, 240bis en 4Ö0bis der Strafwet .met betrekking tot de bestrij ding van de pornografie. Duidelijk bleek, dat bij de meeste parketten voor de 'toe passing van deze bepalingen zeer weinig belangstelling bestaat. Poover waren de resultaten van het onderzoek van den minister. Breedvoerig werd gesproken over de vraag, hoe het rechtsbewustzijn van ons volk ten opzichte van het groote ge vaar, dat hier vooral do jeugd bedreigt, zou kunnen worden wakker geschud en hoe een andere mentaliteit bij de 'rech terlijke macht zou kunnen worden bereikt. Wenschelijk werd geacht dat zekere nor men en criteria zouden worden vastgesteld ten opzichte van de vraag, wat al of niet strafbaar is te achten. In verband met de internationale ver dragen op dit gebied achtte de vergade ring het Rijksbureau tot bestrijding van ontuchtige uitgaven het aangewezen li chaam ,om gegevens hiertoe te verzamelen1. Van groot belang werd geacht de door de regeering voorgestelde wijziging van art. 240, krachtens welke het voor eert veroordeeling voldoende zal zijn, dat de overtreder „ernstige reden moet hebben gehad om te vermoeden", dat de af beelding of het voorwerp aanstootelijk was voor de eerbaarheid. Naar aanleiding van de in de pers ge voerde polemiek over het voornemen van Indische .ondernemingen, om een trouw- verbod in te voeren voor assistenten, hield mevr. A. de Graaf-Kooman, presi dente d,er efd. Ned.-Indië van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn, een pleidooi voor het voeren van een actie, ook hier te lande, tegen het concubinaat, vooral ook door jonge menschen, die naar Indië ver trekken, te raden en te waarschuwen. Resloten werd, deze zaak over te dragen aan de Indische commissie van het nat. comité tot "bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen. Keuring van voor uitvoer "be stemd vleesch. De heer Wintermans heeft een amen dement voorgesteld om in artikel 1, letter S van de wet op de middelen, te schrap pen de woorden: „125. de baten voort vloeiende uit de keuring van voor uitvoer bestemd vleesch". De bedoeling van dit amendement is, een prineipiëele uitspraak der Kamer te verkrijgen over het beleid der regeering met betrekking tot de tarieven voor ver goeding van kosten ter zake van de keu ringen in dit artikel genoemd, mede in' verband met die, bedoeld onder S 126 en IJ 232, welke tarieven, en naar de gegeven cijfers van den, niet te amen- deeren, ramingstaat èn naar de uitkom sten Her rekening van de laatste jaren veel hooger zijn, dan de Veewet, respec tievelijk de Vleeschkeuringswet, bij rede lijke toepassing toelaat. Electriciteit uit België. En kele bladen bevatten het bericht, dat aan de gemeente Overslag (Z.-Vl.) vergunning is verleend om electrische stroom te be trekken uit de Belgische gemeente Lan- gerbrugge, nadat eerst vergeefsche pogin gen waren aangewend om aansluiting bij de P.Z.E.M. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is dit bericht voor barig. De onderhandelingen hierover zijn nog loopende. Middelburg1. De commissaris van politie verzoekt ons te willen waarschuwen tegen C. H. Smith, zich noemende president van het Nederlandsch Kolonisatie-bureau te Saskatchewan. Het is gewenscht, al vorens met dezen persoon in connectie te treden inlichtingen bjj den commissaris in te winnen, terwijl dit ook met klem wordt aangeraden aan hen, die reeds connectie mochten hebben aangegaan. Goes. Geleerd door de ervaring van vorige jaren 'heeft het bestuur van de Antirevolutionaire Kiesvereeniging, bij de voorbereiding van de jaarvergadering die Vrijdagavond gehouden wordt, getracht, het nuttige met het aangename te ver eenigen. i Behalve de gewone punten voor zulk een vergadering, jaarverslagen, verkiezin gen enz. komt op de agenda ook voor: Quartetzang, orkest, solozang en mando- linemuziek. Bovendien komt ook nog aan de orde de bespreking van de Statenverkiezing, een punt dat onderaan op de agenda staat, maar dat zeker wel als een der meest belangrijke mag worden beschouwd. Voorzoover dat nog nog noodig mocht zijn wekken wij gaarne tot getrouw be zoek op. i Vlissingen. Tegen gisterenavond bad de Stoomvaart-Mij „Zeeland" autoriteiten en zij die destjjds hun medewerking verleen den ,aan de o.a. met medewerking van de Maatschappij samengestelde film, welke een propaganda-tournee "door bet, buiten land hebben gemaakt, in het bijzonder door Amerika, uitgenoodigd de films te komen zien in de Alhamhra bioscope alhier. Het zou ons te ver voeren, iedere film op den voet te volgen, Het zij vol doende pr op te wijzen, dat Zeeland op deze films een zeer belangrijke plaats inneemt, dat men een goeden kijk krijgt op het strandleven te Vlissingen, op dat te Domburg, op den kerkuitgang te Zou- telande, op Westkapelle, Veere, en na tuurlijk ook op Middelburg, o.a. op de Markt op Donderdag. Maar ook het leven der bevolking wordt er in op het doek gebracht, zoowel het werKen op het land bij zaaddorschen en bessen plukken; hun vermaken (gaaischieten en ringrijden). Is dit alles een weergave van hetgeen iedere vreemdeling hier kan aantreffen in onze provincie, minder gelukkig achten wij het, dat voor een deel der films figuranten zijn gebruikt en dat nog wel voor tooneeltjes die de bezoeker piet of zeer zeldzaam of geheel anders zal zien. Wanneer zal hij „echte" boeren en boerinnetjes ge regelde dansen zien uitvoeren, wanneer zal hij een boerentrouwpartij op het Stad huis te Middelburg zien, zooals die hier werd weergegeven? Laat men zich hij het maken van propaganda toch houden aan hetgeen wer kelijk ieder kan zien, als hij onze pro vincie bezoekt. Zeer juist was liet gezien ook buiten' Zeeland „verschillende belangwekkende plekjes te vereeuwigen, waaronder' de bloembollenvelden bij Haarlem, de rozen velden te Boskoop, de bloemententoon stelling te Haarlem, mooie kasteelen en daarbij behoorende tuinen, enz. enz. Ook bij enkele hiervan had men zijn toevlucht genomen tot figuranten en wij herhalen: Nederland biedt van zich zelf moois ge noeg. Goede muziek begeleidde de films. Kapelle. Onze correspondent deelt ons mede, dat men bij de uitgraving van de consistoriekamer, die volgens den kro niekschrijver Bijlo aangebouwd is in de 16e eeuw, benevens grafkelders die zelfs schuin onder de fundamenten zaten, nog heeft gevonden een geraamte, zeer waar schijnlijk aangespoeld bij overstrooming. De afdruk in het zand was duidelijk zicht baar, één arm lag in uitgestrekte houding, zoodat men hier niet heeft te twijfelen aan een ter aarde 'besteld lijk, vooral gezien de uitgestrekte houding van den arm. De on derscheidene zandlagen die men aantrof zijn ook mede een bewijs hiervoor, dat ze ker de kerk veel lager geweest is; steeds weer hebben ophoogingen hiertegen plaats gehad. Tot diep onder de fondamenten van koor en kerk had men deze vondst. De beenderen zijn in het koor in een der vele grafkelders die men aantreft, opge borgen. De kroniekschrijver Bijlo meent, dat deze kerk dan ook ouder is dan het jaartal 1427, dat men aangeeft. Misschien is deze vondst wel een staving voor dit ar gument. Het wordt door hem met verschei dene voorbeelden aangehaald en beslist te gengesproken. Mogelijk heeft volgens hem in 1427 een restauratie plaats gehad of heropbouw. Ook bij de 30 cM. verlaging van den vloer in het nu onderhanden genomen koor der kerk heeft men in een hoek aan den buitenmuur een stuk mooi wit mar mer gevonden, 0,80 cM. lang en 25 cM. breed, prachtig bewerkt met druiventros sen. Jammer, dat men hij de opgraving nog een stuk heeft afgebroken. De kroniekschrijver Bijlo gewaagt van een marmer wapenbord van Van Tuijl, dat in den Patriottentijd vermoedelijk is ver nield, evenals vele familiewapens die of stuk geslagen of weggebeiteld zijn van de grafzerken. Dit wapenbord is later ver vangen door een houten bord dat nog voor de Tombe van Tuijl hangt. Zou het niet mogelijk zijn, dat men hier een onder- of bovenstuk vau gevonden heeft? Het is in elk geval niet te hopen dat dit verloren gaat. Kruiningen. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig alle elf leden. De voorz. leest na opening der vergadering de notulen der vorige vergadering, welke na eenige opmerkingen van dhrn Visser en Minnaar onveranderd worden vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat de kas van den gem.-ontvanger is nagezien en in orde be vonden met een kasgeld van f 4102,17 en dat mej. J. Nieuwenhnize haar benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwer ken aan de school te Oostdijk aanneemt. B. en W. stellen voor om met 1 Jan. 1927 het aantal onderwijzers der o. 1. school te Hansweert van 5 op 4 te brengen. Uit de berekening van B. en W. bleek, dat wan neer in 1927 nog 5 onderwijzers worden gehandhaafd, dit de gemeente waarschijn lijk f 20841 zou kosten. Dhr Visser kon zich niet vereenigen met deze zienswijze en rekende voor, dat dit slechts f 4914 zou kosten en met de cijfers door B. en W. ge goocheld is. Hij is voor goed onderwijs, vooral voor hel volkskind, dat slechts zes jaren daarvan genieten kan voor zijn ver der leven, en is tegen het voorstel van B. en W. De voorzitter antwoordt, dat de cij fers van dhr Visser wel volgens de theorie der wet zijn, docli de toepassing in de practijk geeft hem de overtuiging, dat het de gemeente voor 1927 f 20841 zou kosten, terwijl bovendien de billijkheid dan zou eischen dat de o. 1. school te Kruiningen ook een leerkracht zou toegevoegd worden, wat den bouw van één lokaal meer zou meebrengen en met de rechten van het bijz. onderwijs de gemeente op f 50.000 zou komen. Dhrn Kole, Elsman, Minnaar en Fran- coijs zeggen ook voor goed onderwijs te zijn, doch vinden het te gewaagd voor de gemeentefinanciën om de 5e leerkracht te bestendigen. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van dhr Visser. Na eenigen tijd vergaderd te hebben met gesloten deuren, komt in openbare zitting punt 3 dei' agenda, om met ingang van .1 Jan. 1927 eervol ontslag te verleenen aan F. J. Beun als onderwijzer der o. 1. school te Hansweert wegens opheffing van diens betrekking. Daar niemand hierover het woord meer verlangt, wordt dit voorstel met algem. st. aangenomen. Eveneens met algem. st. wordt de pensioengrondslag van den gem.-veldwachter Van Kleunen vast gesteld met ingang van 1 Jan. 1926 op f 1875. Bij de rondvraag merkt dhr v. d. Straa- ten op, dat de vloer van het gymnastiek lokaal der o. 1. school te Hansweert niet in orde is. Den voorz. is dit niet onbekend en zegt de noodige aandacht hieraan te zul len wijden. Dhr Visser vraagt of de in de voorwaarden van aanneming bij den schoolbouw bedoelde boete bij niet tijdig klaar zijn al of niet zal worden toegepast. De voorz. zegt, dat dit bij de oplevering pas ter sprake komen zal. Dhr Visser is met dit antwoord niet tevreden en zou gaarne zien dat de klemschroeven werden aan gezet, daar volgens zijn meening 'het be spottelijk lang duurt met den bouw. Ook dhr Kole dringt aan op spoed en spreekt van zieke kinderen en offers aan de oude school. De voorz. zal de zaak van dhr Visser hij B. en W. ter sprake brengen en deelt mede, dat de school op enkele kleinigheden na klaar is. B. en W. zijn niet ontevreden over de uitvoering van een en ander. Dhr Kole wijst nog op het onbillijke dat de hiervoren genoemde mej. Niemvenhuize f 1.50 per lesuur krijgt en de onderwijzers alhier f 1.25. De voorz. licht een en ander nader toe. Daarna sluiting. Zoute lande. Donderdagnamiddag verga derde de gemeenteraad. Na opening met gebed bracht de voorzitter in herinne ring, dat het 1 Nov. j.l. 25 jaar geleden was, dat dhr P. Florusse alhier definitief was benoemd als secretaris. Hij wenschte den secretaris met dit feit van harte geluk en wees er op hoe hij al die jaren met lust, ijver en nauwgezetheid de werk zaamheden als secretaris heeft verricht en bovendien als gemeente-ontvanger zijü kas en hoeken altijd -volkomen in orde heeft gehouden. Spr. uitte den wensch, dat de secretaris nog vele jaren als zoo danig zal mogen werkzaam zijn. De wet houders en leden van den raad sloten zich bij den wensch van dgn voorzitter 'aan. De secretaris bracht dank voor de 'tot hem gesproken woorden. Deze hulde viel hem onverwacht op het lijf, want hij meende, d„at dit feit onopgemerkt zou zijn voorbijgegaan. Spr. bracht in herinne ring dat niemand der Raadsleden meer tegenwoordig is, met wie hij; is be gonnen. Spr. staat aan de herfst van zijn leven. Vele jaren zal hij hier niet meer werkzaam zijn. Ingekomen is een schrijven van de Kroon, dat een aanslag in de forensen- belasting over het jaar 1924'25 van den heer B. F. S. von Brucken Fock is ge handhaafd, welke aanslag door Ged. St. was bestreden, tegen welke uitspraak de raad in beroep was gekomen bij de Kroon. Aangezien de werkzaamheden aan den toren zijn ten einde gebracht, deelt de voorzitter mede, dat de begrooting wel ©enigszins tegen valt en stelt voor om een geldleening aan te .gaan van f 1050. Dhr Koppejan wil een gedeelte van het goede slot daarvoor bestemmen en zoo doende de leening verkleinen. Dhr de Visser vraagt of het niet mogelijk zou zijn om steun te verkrijgen van 's Rijks 'Monumentenzorg, hetzij een vergoeding of renteloos voorschot. Dhr Stroo zegt, van 'dezelfde meening te zijn. Nu de begroo ting tegenvalt en altijd de wenschen van den Directeur zijn opgevolgd, bestaat er misschien wel kans^dat. wij geholpen wor den. De voorzitter stelt voor om zich te wenden tot den heer Directeur van 's Rijks Monumentenzorg en diens medewerking te vragen, m'aar acht het noodig nu een geldleening groot f 1050 aan te gaan tegen een rente van 4 pCt. af te lossen met f 100 per jaar en als het kan meer. Con form dit voorstel wordt besloten. Verder deelt de voorzitter mede, dat hij betref fende een verzoek van de spek- en vleeschvereeniging gedaan in de vorige vergadering tot het inrichten van eert gebouw voor noodslachtingen, zich in ver binding heeft gesteld met den heer de Waard te Middelburg, hoofd van den keu ringsdienst, die hem mededeeling deed van een Koninklijk besluit op welke wijze zoo een gebouw moet worden ingericht en dat de kosten hiervan zouden bedragen f 1200. De voorzitter gelooft, dat de op gaaf der Kosten door den heer de Waard gedaan, wel wat aan den lagen kant is. Nu komt er ook nog bij of wij buiten het slachthuis, nog een inrichting moeten heb ben, tot verkoop van het vleesch. Dan zou dit komen te staan op f 6 voor ,een Zij aten en dronken tot de zond vloed kwam en verdierf 'ze allen. Aan dit woord dacht ik onwillekeurig bij het lezen van het volgende bericht uit Indië waar dezer dagen de commu nistische woelingen heel wat opschudding verwekten De nacht van Dinsdag op Woensdag is overal rustig verloopen. De toe stand wordt zeer duidelijk geïllus treerd door een klacht van „Da Preangerbode", dat in de hotels en sociëteiten in de hoofdsteden de diners- dansants zeer druk bezocht waren, waarbij de ernstigo gebeurtenissen wer den weggelachen in flirtend diskours. De indruk van de toch zeker ernstige gebeurtenissen wordt weggelachen en weg- gedanst. Is het niet in-droevig? Terwijl duistere Russisch-coinmunisti- sche machten zich opmaken om de be staande orde omver te werpen en da revolutie te doen zegevieren, komt men bijeen om te dansen .en te lachen. De vraag dringt zich op: is een be volking waar zooiets mogelijk is, niet rijp voor liet roode oordeel? OPMERKER. varken en f 12 voor een rund, ongerekend de bouwgrond, die er voor noodig is. B. en W. slellen voor, om niet te vlug te zijn en liever de kat uit den boom te kijken. De h.h. de Visser, Stroo an.Adri- aanse kunnen zich hiermede vereenigen. Dhr Maljaars zou graag een slachthuis willen, doch gezien de gestelde eischen: kan spr. meegaan mét het voorstel van' B. en W. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit aangenomen. (Slot volgt.) Koude'kerke. Dinsdagavond werd in het Café van den heer Steveninck alhier eert lezing gehouden over, het nut van een geitenfokvereeniging. Op duidelijke wijze werd uiteengezet wat de Prov. Vereeniging voor de verbetering van het geitenras doet, en welk nut het afwerpt voor 'de bij! haar aangesloten vereenigingen. Na af loop der lezing werd een vereeniging opge richt, alle aanwezigen traden als lid toe. In het bestuur werden gekozen E. Looijse- voorzitter; A. C. Maas, secretaris, A. Schout, penningmeester, W. Stroo com missaris, A. Harpe, idem. Als bokhouder voor de vereeniging werd benoemd dhr J. Maas, Zwanenburg. De contributie werd vastgesteld op f0.50 per jaar. Het dekgeld op f0.50 per geit. Voor niet-leden werd het dekgeld vastgesteld qp f2.50. Zij die voor 15 December e.k. zich als lid op geven, betalen geen entree-gelden, nadien datum betaalt men een entree-geld van f0.50. 'Het bestuur zal de niet op deze vergadering aanwezige geitenhouders be zoeken om ook hen te bewerken voor aansluiting. Tholen. Misleid door het felle licht van een straatlantaarn en daar het uitzicht be lemmerd was dooi' den velen regen, reed Zaterdagavond de auto van gebr. van Hou ten te Scherpenisse aan den Singel alhier te water. De chauffeur, de heer David van Houten, werd aan de pols verwond door het inslaan der ruiten. De heer D. van Houten kon zich met zijn verloofde, die mede in de auto zat, redden door de stuk geslagen ruit, terwijl de heer Dingenus van Houten zich wist te redden door den bo dem der auto in te trappen. Nader verne men wij, dat de heer D. van Houten zooda nig was verwond, dat deze door den dokter is verbonden en gehecht is moeten worden. De andere passagiers waren met den schrik vrij gekomen. De auto, welke vrijwel is vernield, is met een bok gelicht, daar men tevergeefs getracht heeft de auto met een span paarden op het droge te halen. (Z. N.) Scherpenisse. Tot ambtenaar van den; Burgerlijken Stand is door den Raad be noemd de burgemeester W. L. Klos. Tot wethouder in de vacature-Klos werd met 3 stemmen benoemd de heer J. M, van der Graaff; de heer D. K. Rijstenbil ver kreeg 2 stemmen, terwijl 2 briefjes on ingevuld waren. Hoofdplaat. Ten einde er zeker van te kunnen zijn, da.t de nieuwe lijn van de Zeeuwsche tramwegmaatschappij, die va» Biervliet naar Breskens wordt aangelegd deze gemeente zal aandoen heeft de ge meenteraad besloten f500 subsidie voor die lijn beschikbaar te stellen. Rfttranohemsnfc De gemeenteraad heeft in beginsel besloten tot electrificatie dei- gemeente. 1 Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen (vac.-Ds van Noppen) J. G. Grolle te Hillegom, J. F. Roth te Almkerk en N. G. Veldhoen te Alphen a. d. Rijn. Beroepen te Uitwijk, J. de Wit, cand. te Noordwijkerhout. Te Mijdrecht I. Kievit te Baarn. Te Geleen-Lutterade, H. F. de Puy te Caclzand. i D r J. Brinkman. In Haarlem loopt het gerucht, dat dr J. Brinkman, geref. predikant aldaar, bij den kei'keraad zijn ontslag zou hebben ingediend. Aan. den Haarlemschen correspondent van het H d b 1. verklaarde dr B. op verzoek om in lichting. dat het gerucht „onjuist en prae- matuur" is. Algem. Synodale Commis sie der Nederl. Herv. Kerk. In de gisteren, voortgezette zitting werd kennis

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2