KWATTAy Donderdag 18 Movember 1926 41e Jaargang oorten. AH-MASSES Mo E'S )FFEE i-en Winkelhuis FEUU-göi" MARy ST JOHN. Buitenland. N/OLLE-MELK-REÊP Beier dan Goed; DEBESTg Vraagt K WATTA -iSPECDLA AS er-maaréén' en weg,inden aop'twaten sportterrein, ■al een ware napering en izaam tevens. "r Pachten KOOP akhuls sn open Erf, V f vaarzen, n Groenten en Fruit, 2 Kalfvaarzen en Fruit en Groenten erste Knecht, sje-aileen, v. g. g. v. Voor Allen die Sukkelen MIJnhardt's Laxeertabletten eeds meer succes et onze noeten dus voor lig zijn. 0 E S. Telef. I8C Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. aren, van November 326-1983: 20 WEILAND, aan den rgschen weg onder 0.10 WEILAND, aan omsweg, onder Vlis- gebruik bij dhr. Jae. aarden liggen ter ken en kantore van J. A, Groenmarkt te Middel- inschrijvingsbilletten iwacht vóór of op 25 26. brek aan opvclger itigd bekende zaak in en Groenten, met enierswaren. Het pand gangenis in volkrijke rneuzen, en voor alle eschikt. tter A. LITTOOIJ'S euzen. E KOOP: Slov. en 5 Dec. P. MAL- [inde, Serooskerke (W.) ere bonte Pootaard- len te koop, an zuivere gewassen, mud, en beslist zui- nhsimor Pootaard- 'komstig uit de Hoek- f4.50 per mud, liefst aor 1 Dec. a.s. bij A. C. VAN HOUDT, 'Tel. 44. E KOOP: ijk, welk een goed be- I rt. Brieven vóór 25 Nov. letter W Boekhandel irg 16 Middelburg. ekening. „Elzenoord", er. E KOOP: este Kalfvaara, ning, bij A. BIERENS, oop gevraagd. VADER, Oostkapelle. Haart gevraagd verkend gezin. J. WISSE, Kapelle. NKETBAKKER, in, bekend met suiker-, choeolade-en fantasie- kt plaatsing tegen 1 a.e„ in gemengd be daar waar gelegenheid r de zaak over te nemen, der no. 10 Bureau „De Goes. - H. C. VOORHOEVE, adres Lange Kerkdam 12 aar, vraagt tegen 1 Dec. Ires: Verhulststraat 22, Bureau: Lange Vorstsfraat 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertenfiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. V Om de grondslagen. Op de onlangs gehouden algemeene ver. gadoring van die. Nederl. Middernachtzen. dingveTeeniging heeft Minister de Geer en kele opmerkingen gemaakt over „Echt scheiding en ons zedelijk bewustzijn", die ernstige overweging verdienen. Heit is, zooals dei1 Minister zeide, een aangelegenheid, die in deze dagen allen die het wel imeenen met de toekomst van ons volk, niet met rust mogen laten. „Grondslag van ons huwelijks- ein ge^ zinsrecht is dei levenslange monoga'm'ie. Aldus wordt het niet alleen bedoeld door ons Burgerlijk Wetboek, maar is het ook, als vracht van een eeuwenoude chris telijke. beschaving, sinds onheuglijke tijden gemeengoed van de natie. Wanneer wij dan ook meenden, dat iets vast geankerd lag in onze volkszeden, en tegen subl versieve theoriën bestand was, dan was het tot betrekkelijk korten tijd geleden wel onze huwelijksinstelling. Er waren ge. vallen, waarin echtscheiding wettelijk toe gelaten was, en waarin zij ook voor kwam; maar dit waren hoogei uitzonde- ringen. Hardop werd er dan liefst niet over gesproken, en in intiemen kring slechts met droefheid en medelijden. Dit is nu geheel veranderd. Men is te genwoordig op "groote schaal „gesepa reerd". i Er wordt over gesproken met hetzelfde gemak als waarmee men over een ge boorte, een sterfgeval of een bruiloft spreekt. Dit „gesepareerd"-zijn is een levens staat als een andere. Straks sluit men een nieuw huwelijk, dat trouwens meer malen van de separatie het doel is ge weest. Er is een zeer diepe kloof ontstaan tus- scben wat de wet bedoeld heeft en wat de practijk, tengevolge van een lacune in de wet, ervan heeft gemaakt. Als dit nog een tijd' doorgaat en zich' verergert, dan gaat ons heele huwelijks recht, in één zijner meest essentieele be- standdeelen, ondersteboven. En dat zal in dit geval niet maar beteekenen, dat een of andere sympathieke rechtsinstelling verloren gaat, maar dat één der p ij - Iers van onze samenleving be zwijkt. Sterker nog, dat wij in ons gezinsleven zullen dalen tot een peil, hetwelk ligt benéden dat van vele heidensche volken, ja, zoo men den Zwitserschen hoogleeraar Albert Hein gelooven mag, ook beneden dat van de hoogere. diersoorten. Deze hoogleeraar heeft reeds vóór ja ren een studie geschreven onder het op schrift: „Het seKueele leven van den mensch van het standpunt der natuurlijke ontwikkelingsgeschiedenis waarin hij op merkelijke mededeelingen doet over den monogamischen drang bij del hoogere dier soorten, -en tot de. conclusie komt, dat alle ffnenschelijke gedraging op dit gebied, wel ke niet berust op levenslange monogamie, „zonde is voor den rechterstoel der na tuurlijke ontwikkeling". i Eezei schrijver dient zich aan als een overtuigd material i s t, maar schrij ft ia zijn voorrede, dat „de. ongeloovige natuur onderzoeker op dit gebied tot dezelfde eischen kojmt als dei geloovige." "Wij zijn, sedert deze studie verscheen, op het gebied der echtscheidingen al weer heel wat gevorderd. En het euvel neemt dagelijks toe. Er wordt vaak gezegd1, dat de tegenP woorclige practijk haar ooi-sprong vindt in de al te groote begrensdheid van de Uit het Engelsch. 97.) o— „Gij moet me later eens met uw smaak bijstaan," antwoordde Mary vriendelijk; want zij was blij, als zij zag, dat Janet ge lukkig was, en zou die vreugde voor niets willen verstoren. Wat Maurice betrof, hij zag zijne vrouw verheugd aan hare oogen waren zoo helder als die van een kind, de knorrige toon was uit haar stem verdwenen; als zij gelukkig was, zouden zij er allen wel bij varen, dacht hij, en be gon de verandering met minder smart te beschouwen. Na het ontbijt begaven zij zich naar de pastorie. Deze was ongeveer een kwartier van het hek verwijderd; het berkhof en de tuin waren slechts door eene heg geschei den; de kerk was van grijzen steen ge bouwd, en zag er oud en eerwaardig uit; zij werd schilderachtig bedekt door een mantel van klimop. Maurice was verrukt hoor het uitwendige, maar hij waarschuw de Mary, dat het inwendige minder fraai was. »De kerk is van Linnen zeer vervallen," zeide hij; „een gedeelte van het houtwerk ls ,'lalf vergaan, en in de banken in den zuidvleugel is de worm." Toen Mary later anes met den predikant bekeek, zag zij, wettelijke redenen tot echtscheiding. Ik laat dit 'in het midden. Maar hoe* men ook denko over uitbreiding daarvan eindeloos veel gevaarlijker dan deze is ivat zich thans beizig is tei ontwikkelen. Die huidige echtscheiding met onderling goedvinden is de negatie van het hu welijk. Wat deize zaak zoo intens beden kelijk maakt, is, dat 't hier niet slechts gaat om een welig opschieten van iets abnormaals, mtor om heit omzetten van de normen zelf. Zondige uitwassen kunnen ons vaak benauwen maar zoolang zij als zóódanig gequalificeerd blijven, is er hoop opi red ding en is het gestel der samenleving niet aangetast. Maar wanneer men voor huwelijk gaat aanzien een verbintenis die even gemak, kelijk tijdelijk als blijvend kan zijn, wan neer men van menschen, die kort gele den getrouwd zijn, hoort vragen, niet als grap, maar in ernst: zijn zei nog niet uit elkaar? dan wordt de toestand veel ernstiger. D'e aanranding der 'huwelijksinstellinig in onze dagen is méér dan een volks zonde; het is een inzinking van onze cul- ■tuurhet is de w e z e n 1 ij k e loswri k. kring van één der Christel ij ke grondslagen van ons volksle ven." Wij hebben hieraan geen woord toe te voegen. Het gaat in onze dagen niet om bijkom stigheden, niet om dingen die liggen aan dén omtrek, maar om de grondslagen. En daarom kan het nooit genoeg wor. den betreurd, dat het vorig jaar een Kabinet naar huis weird gestuurd, dat zich ten doel stelde handhaving en beves tiging van de Christelijke grondslagen van ons volksleven, om plaats te maken voor eien Kabinet dat de principieele vraag, stukken die het volksleven beroeren, zoo veel mogelijk wenscht te laten rusten. Een gevaarlijk geneesmiddel. In het vervolg van zijn rede werd er door Minister Da Geer op gewezen, dat eir menschen zijn, die de tegenwoordige echtscbeidingspractijken goedpraten, om. dat er zooveel ongelukkige huwelijken zijn. Zij vergeten echter, aldus de Minister, dat dit geneesmiddel erger is dan de kwaal, omdat hierdoor ongelukkige huwe lijken worden bevorderd. Vóór de sluiting van heit huwelijk wordt de keus onberadener en lichtzinniger, wanneer men niet inteer bedenkt: het is een stap voor het leven, maar Wanneer men weet: het zal net zoo lang of kort id uren als wij zelf willen; het is een proef die gewaagd kan worden. Ernstig zelfonderzoek is er niet meer noodig. Men gaat naar het huwelijksaltaar als naar een maand-pemsion, dat m'en opzegt zoo men verkiest. Een waarborg voor een gelukkig huwelijk biedt deze licht ^innigheid niet. En in de tweede, plaats bevordert de moderne opvatting het ongeluk gedu rende het huwelijk. Hoe tal van huwe lijken hebben niet hun bewolkten hemel gekend, terwijl man en vrouw elkaar ten slotte hebben leeren begrijpen 'en liefheb ben met een hoogere en hechtere liefde dan ben in dei bruidsdagen verbond, om de eenvoudige reden, dat het „heilige moeten" hen tezamen hield en tenslotte ook ïnn riijk tezamen bracht. Er is, nadat het huwelijk gesloten is,, dat hij gelijk had. Het geheele gebouw had een verwaarloosd aanzien. Wel was het koor van gesneden eikenhout en waren twee der ramen prachtig beschilderd; maar de doopvonl was gebroken, de hoo- ge banken zagen er vervallen uit en de verkleurde fluweelen kussens op het altaar deden Maurice en Mary verschrikte blik ken wisselen. Het kerkhof zag er aardig uit, maar stond geheel onder het onkruid; in het zonnigste hoekje, was de groote rood-stee- uen zerk, waaronder Isabel, de weduwe van Marmaduke Reid, met haar echtge noot en hun zoon, Walter Henderson be graven lagen. Het was een groote platte steen, zonder eenige versiering ,maar er stond een prachtige, Spaansche kastanje bij, en het gras was gelijk en kort afge maaid. Mary vond het een rustig hoekje; zij maakte met Maurice plannen hoe zij er hloemen bij zouden planten, en onder den boom zou eene bank gezet worden, waar Maurice in den zomer zijne preeken kon maken. „Dan zullen het waarlijk „overpeinzin gen tusschen de graven" zijn," sprak hij schertsend. Mr Ghampneys en zijne vrouw hadden hen zeer vriendelijk ontvangen. Maurice had hem wel eerder ontmoet en menigmaal waren er brieven gewisseld. Terwijl de beide predikanten zich in de studeerkamer opgesloten hadden, liet Mrs Ghampneys de dames het huis zien, of zat een gebod van liefhebben, een plicht om elkander te verstaan, die een mach tig schild vormt tegen verwijdering en zelfzucht, wat dan gewoonlijk op rekening van het huwen geschoven wordt. De moderne opvatting haalt dit schild meedoogenloos omlaag en rukt daardoor allo kans op toenadering uit. Iedere luim van verkoeling wordt aangezien als een hoogst eerbiedwaardig symptoom dat men eigenlijk niet bij elkaar behoort en wordt het sein om te gaan overwegen of men niet liever scheiden zal. Geen wonder, dat op die wijze de kans op een herstelde toenadering redde loos verspeeld wordt. De schaduwen, die in de meeste huwelijken voorkomen en die bestennl zijn om de verbintenis te louterc-n en te verdiepen, werken aldus als blijvende verstoorders van het huwe lijksgeluk. Langs deze twee wegen, zoowel vóór als t ij d e n s het huwelijk werkt de moderne opvatting ongelukkige huwe lijken in de hand1. Hot kwaad, dat zij verhelpen wil neemt door de toediening van het medicijn een" stijgende lijn aan; met het gevolg dat het medicijn dn steeds meerdere gevallen moet worden toege. diend en dat van onze oude huwelijksin stelling niets dan de schijn overblijft." Hier ds geen woord teveel gezegd. Door dergelijke geneesmiddelen wordt het kwaad bevorderd. Het eenige afdoende jpiddel is: terug gaan tot de goddelijke; ordinantiën. In dic-n weg wordt ervaren, dat het dienen van God een belofte heeft niet alleen voor het toekomende, mUar ook voor hef tegenwoordige leven. En voorts past het hier te behartigen den wenk door Mi' Heemskerk bij het be- grootingsdeba.t - gegeven: „Tegenover de machten der vernieling dient van Christelijke zijde niet verdeeld heid, maar saamhoorighedd gesteld." met verstopping of moeilijken, tragen ■en onreigelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Astritb Brusselsche bladen melden, als een merkwaardig feit, dat, in de afgeloopen week, verscheidene vaders die ten stad- huize de geboorte van een dochtertje kwamen aangeven, bij de ambtenaren van den burgerlijken stand aandrongen op het inschrijven van hun kind onder den naam van Astrid (dit als hulde aan de nieuwe kroonprinses) aan welk verzoek gevolg werd gegeven. De naam Astrid is echter voor de Vlamingen geen volstrekt onbe kenden naam. Guido Gezeile spreekt in zijn boekje „Van den Kleenen Hertog" van Vrouwe Astride" en heden ten dage nog is Astrid in West-Vlaanderen, namelijk in 4® Yzerstreek, als meisjesnaam nog gebezigd. Vlaanderen telt niet mee. Onder dit opschrift bevat De (Brus selsche) Standaard een artikel, waaraan wij het volgende ontleenen: Daar is geweldig feest gevierd gedu- met hen te praten in de gezellige voor kamer. De pastorie was schilderachtig gelegen; de roode muren waren bijna geheel achter klimop verscholen; vóór liet huis was een groot grasveld met een moerbeiboom in het midden en enkele bloembedden aan de zijden. Het huis was groot, maar verkeerde ook in treurig vervallen toestand; de bo- ververdieping was niet gemeubileerd, en in verscheiden kamers hing het papier van den muur en kon men dus den kalen on dergrond zien. Janet schudde haar hoofd, maar Mary wierp haar een geruststellen den blik toe, terwijl zij fluisterde, „gij kunt immers allen hij mij komen, terwijl dit voor de kinderen in gereedheid wordt ge bracht"; en haar schoonzuster voelde zich getroost. „Wij hebben nu geen kinderen meer thuis, en hét huis is veel te groot voor ons," merkte Mr Champneys op, terwijl zij haar doek dichter om zich trok, en oven hoestte, toen zij langs de breede, oude trap naar beneden gingen. Zij was een magere vrouw met donkere oogen, zachte steun -en manieren. Haar leven was «enigszins treurig en eentonig voor bij gegaan; jaren lang was haar wereld besloten geweest tusschen de studeerka mer van haar man ein de gezellige voor kamer, mef de ouderwetsche meubels en Indische schermen. De bovenkamers wa ren voorzien van allerlei gemakken voor (wriye-; rende dit zomersche najaar! Daar is een vorstelijke bruiloft geweest, een groot ko ning werd gestandbeeld, herdacht en te Antwerpen is het 10.000e schip aange komen Wanneer we de Antwerpsche plechtig heden uitzonderen, want daaraan kleeft geen tekort, moet het dadelijk opvallen, hoe, voor de rest, alles is geschied, pre cies of er in dit land geen Vlamingen be stonden. Prinses Astrid is te Brussel verwelkomd, begroet, befeesd in het, Fransch. In het station waren alle wapen schilden Fransch, alle liedjes Fransch, Burgemeester Max sprak op het stadhuis alleen Fransch. Alle verdere óntvangsten in stad en paleis waren Fransch, Fransch, almaar door Fransch! Wie zou durven denken, dat de Vlamingen de meerderheid der bevolking uitmaken in dit land! Antwerpen was hoffelijk geweest en het vertaalde, bij monde van zijn burge meester, de Vlaamsche welkomstrede in het Fransch. Maar Brussel is petit Paris zelfs tegenpver vreemde gasten, die zelf het Fransch slechts karig gebruiken. En Vlaanderen kent men er niet. Daarna zou men koning Leopold's ruiterstandbeeld inhuldigen. Alles was op een enkel kinderliedje na Fransch, rede voeringen, hedankingen. Het opschrift van het monument is in het latijn gesteld. Reeds had men deze methode beproefd op het monu ment aan de voetballers. Is het de nieuwe oplossing van de talenkwestie? Spreekt het officiëele België, zooals eertijds de officiëele Hongaarsche monarchie, voor taan latijn? Men weet te Brussel inderdaad niet, hoezeer Vlaanderen wordt gegriefd door deze opeenstapeling van onrecht vaardige bejegeningen. Herleving vain den Meisjeshandel in Oost-Europa. De hoofdcommissaris van politie te Boedapest heeft zich tot de Roemeensche politie-autoriteiten gewend, roet het ver zoek ook harerzijds nauwkeurig toe te zien .op alleen of in groepen reizende meisjes, die de grens overschrijden, daar tengevolge van de economische crisis in Hongarije en de ontoereikende werkge legenheid de handel in meisjes hand over hand is toegenomen. De meisjeshandelaars houden den on ervaren meisjes de meest verlokkende positie-aanbiedingen voor, betalen de reis en beloven haar een mooie plaats als opvoedsters, kamermeisjes, enz. De Hongaarsche politiechef merkt in zijn schrijven op; dat de tot dusver naar Roemenië gelokte Hongaarsche meisjes haast zonder uitzondering in den poel van zedelijke ellende verzinken, en dat op dit oogenblik alleen in Boekarest aan 9000 Plongaarsche meisjes een dergelijk lot is beschoren. .De mijnwerkersstakinlgi in Engeland. Volgens een lid van de bemkldelings- coimmissie van hef vakvereenigingscongres zou de stemming onder de mijnwerkers tegen de vredesvoorstellen der regeering uitvallen. Hij voeigdei er echter aim toe, dat de stemming niets aan den toestand zal veranderen, daar de mijnwerkers het werk hervatten en deze beweging steeds toeneemt. Van de ongeveer 80.000 stakers in Schotland hebben er bijna! 70-000 hun stem. uitgebracht en van dit aantal heb ben er slechts 12.500 de voorstellen der regeering aangenomen. Het resultaat was in Glasgow een waira verrassing. een zieke. Van uit een groot venster kon men tusschen het groen door een klein stukje van den rooden steen zien. Op dit oogenblik waren da boomen kalal en zag men hem geheel. Janet schrikte en zeide: „het spijt mij, dat dit venster op hef kerkhof uitziet, anders zou het zeker mijn lievelingsplaatsje worden." „Het is liet mijne ook altijd geweest", gaf Mr Champneys vriendelijk ten ant woord. „Ach, gij zijt nog jong, en kijkt gaarne op iets vroolijkst" en zij zag met zichtbare belangstelling naar het schoone gelaat van Janet. „In het voorjaar, als de hoornen groen worden, 2iet ge niets dan de kerk en de boomen. Ik heb Zondags dikwijls voor dat venster naar het zingen zitten luis teren dan zeide ik tot mijn man, dat ik ook naar de kerk geweest ben." .Tanet en Mary waren 'beide zeer in genomen met Mrs Champneys; maar van den predikant hadden zij een minder gun- Istigen indruk gekregen. Hij was een ern stig, oud man met droge manieren; zeer I geleerd en precies, maar onpractisch, als jj men wat met hem te maken had. Op kluizenaarswijze had hij zijn leven doorgebracht; hij werkte niet in zijn ge meente, maar was gewoonlijk in zijn stu deerkamer verdiept in oude folianten. On danks zijn voldoend inkomen waren zijn f geldzaken toch altijd in de war; door kortzichtigheid en gebrek aan belangstel- Ook de stakers in Zuid-Wales hebben de voorstellen, en met nog grooter meer. dorheid; verworpen; tegenover 122.000 te. genstelmlmers stonden slechts 41.000 voor. stemmters, een verhouding dus van 3 tot 1. In Lancashire em Cheshire is door de districtsafgevahrdigden gestemd, die even, eens met 676 tegen 625 de voorstellen vbrworpetn hebben. Het aantal mijnwerkers dat aan den arbeid is gegaan steeg tot 357.000. Een vermeerdering dus van 8439. Wervelstorm in de Vereenigide Staten. Een telegram uit New York meldt, dat de .Oostelijke Staten geteisterd zijn door een wervelstorm van een snelheid van 70 mijl per uur, welke aanzienlijke schade aan de scheepvaart berokkende, de daken' van de woningen aan de kust afrukte, mijnen deed onderloopen, het verkeer ïnf de war stuurde en de telegrafische com municaties, zoowel van de landlijnen ala van de zeekabels, verbrak. Wel het ern stigst is het gevaar in Oost-Pennsylvania, en in West-Virginia, waar alle rivieren buiten haar oevers zijn getreden, spoor- en andere bruggen zijn weggeslagen. In New-Jersey heeft de wind de muren van een schouwburg in aanbouw tegen den grond geworpen. Tengevolge vpn een hevig onweer, "dat zich boven New-York ontlast heeft, zijü tien lieden gedood en vijf gewond. De voorbode? Voor het eerst sedert langen tijd ia het aantal vacante betrekkingen bij de arbeidsbeurzen te Parijs aanmerkelijk ge daald, waarin men de voorbode van een economische crisis vreest te zien. Naar verluidt, moet ook het aantal bestellingen; in de industrie afnemen, wat reeds ten gevolge heeft gehad, dat door vrijwillige overeenkomsten tusschen werkgevers en arbeiders de arbeidstijd in sommige be drijven verkort is. Men begint er op aart te dringen, dat de regeering scherper toe zicht zal oefenen op dc buitenlanders', die in Frankrijk werkzaam zijn. Korie berichten. Volgens, een bericht uit Sofia is een nieuw communistisch complot ont dekt, waarbij ruim 150 personen te Sofia en ruim 800 persionen in de provincie betrokken moeten zijn. Een poot aantal verdachte personen onder wie de leider der communisten Pawloff, is in hechtenis genomen. Pawloff moet reeds bekend hebben. Pe Engelsohe minister van mijn wezen zal Donderdag een delegatie vart mijneigenaars uit Wales ontvangen naar aanleiding van een verzoek om het uit voerverbod voor kolen op. te heffen. To Cardiff is men van oordeel, dat de uitvoer waarschijnlijk weer spoedig wordt toe gestaan. De Belgische oud-minister Francqui gaat verscheidene maanden rust nemert ling was de pastorie in dezen verwaar loosden toestand geraakt zóó zelfs, dat het voor zulk een oud huis niet zonder! gevaar was; behalve in de kamers, die hij met zijn vrouw bewoonde, was er in het geheele huis bijna geen heele vloer te vinden. Maurice floot zacht voor zich heen, toen hij de kamers bekeek, waar zijn kleine meisjes zouden moeten slapen. „Mr Champneys wil, dat ik in het begin van Februari zijn plaats zal innemen en hij en' zijne vrouw zullen niet vóór het laatste oogenblik vertrekken; zelfs als Mr De- noon er in toestemt mij dan te laten gaan, hoe zullen wij deze verdieping dan zoo 'spoedig, voor de kinderen gereed krijgen?" Maar Mary lachte om zijn wanhopig gelaat. „Gij moet allen bij mij komen", zeide zij; „Janet en ik hebben het reeds af gesproken. Er is zooveel te doen, dat gij blij moogt zijn, als ge er in Juni in kunt en toen gingen ze allen samen de kerk bezien. Mr Champneys en zijn toekomstige plaatsvervanger hadden zooveel te spre ken, dat liet de heide vrouwen begon te vervelen, om steeds op en neer te loopen en Mary sjelde dus ten laatste voor, dat zij langzaam terug zouden gaan, en dat Maurice hen zou volgen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1