KEN- No m Vrijdag 13 November 1116 41e Jaargang IM-MASSËË HOOG, iiü Huis nienwe Wagen, I MARy ST JOHN. gnitsniM Eet VAM MELLE'S Torenkoek. lüBenlani d. REST zending OERJAPONS en l-PANTALtëNS. Wagen, wagen, ie Kar, Wagens, (aar oud, jaar oud. Het Verdrag met België aangenomen. FEÜILLETOSSS. Het kamerlid B. kreunde klaag'ljjk: Hjj vond 't Belgisch verdrag onverdraaglijk Maar zijn vrouw gaf, (wat nood Torenkoek bij zijn brood, en zijn stemming werd wonder- behaag'Ijjk. Verstopping Nïijnhardt's Laxeertabletten en keer zelfs Liet naar de aart dat hij tar de W- C. r buiten had 3est hg een roet toen V. egenheid1 om act te komen 5 weken in bovenkleeren gt, dat verd. 1 voor zijn ook dat V. oten geweest tig èn onheb- diëmi 'bezocht ht. Hij hegt it de directeur ïelde. ir mocht geen ar nooit aait enlijk een be- die door hun iden worden, pij niet thuis iaat en moet ben." dat deze hiet grensgeval. Di- ;ren te kemien langer wilde »oed gevonden >rd opgesloten, ord. Hij zegt, s geweest; hij erd. probeerde houden. Doch' V. was niet onaangenaam', beurde ernstig -beeldige straf kali een geld- jrleden gunstig ran den dokter ite f 200 b. s. iliteit, prachtkleuren reerende prijzen. OES. Telef. 181. GOES Telef. 168. Yardley, Colgate, Sheramy, Coty. aniaatie van den st bieden Surge- Wethouders van te koog aam |e richten tot den ïemeentewerken. ïtingen te bekomen ter van den Reini- 5aardenstraatKogel- en ander is te be- iagt onzen pas ver sus no. 9 en 10, bijna rin vele uitverkochte jlogie, nieuwe en 2e studiewerken enz. en sterk verlaagde ivrage gratis. ïoekhandel, NIJKERK. KOOP: tekstanders, Weitobben paratie van Kuipwerk. ook van Victoriakarns. ING, Oostkerkplein plburg. |dres Breeweg D 156, KOOP: velgbreedte en toe- P. MOL, 'sHeer pf Mei -sgerin benoodigd, ie dochter als dienst pet tuin beschikbaar, te zenden aan den IJ, onder letter G Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorstsfraaf 70, Goes Tel.: Redactie en Administratie no. 11 Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 50 tegen 47. ,Het pleit is beslist. Met 50 tegen 47 stemmen heeft gisteren de Tweede Kamer het tractaat met Bel gië goedgekeurd. Het ging wel op het kantje af. Drie le den toch waren wegens ziekte afwezig, n.l. de heeren Dresselhuys, Sclieurer en Van Voorst tot Voorst, waarvan de beide eerstgenoemden als besliste tegenstanders hekend stonden. Was de vergadering vol tallig geweest dan zou 't dus wel echt een dubbeltje op z'n kant geweest zijn. Tot het laatste oogenblik: bleef het on zeker hoe de stemmenverhouding zou zijn. Geen wonder dat or spanning was in de Kamer en op de tribunes. Vlak voor de stemming kwam echter de heer Braat verklaren, dat hij zijn stern aan het verdrag zou geven en toen boven dien ook de heer Kortenhorst door den Minister overtuigd bleek te zijn was een zij 't dan kleine meerderheid voor het verdrag verzekerd. Er is den laatsten middag nog lang en breed over de voor- en nadeelen van het tractaat beraadslaagd waarbij uiteraard geen nieuwe gezichtspunten werden ge opend. Wat gezegd kon worden was ge- zegd. Als verdedigers traden op de heeren Vliegen, Albarda en Nolens, terwijl de hee ren van Vuuren, de Visser, Schaper en Boon, het tractaat met de bekende ar gumenten bestreden. Nadat tenslotte Minister van Karnebeek nog een poging had gedaan om de be zwaren te weerleggen waarbij hij ech ter minder gelukkig was dan de vorige week werd door den heer Marcliant de motie tot schorsing van de beraadsla gingen ingediend, van welke motie wij reeds gisteren melding maakten. Na een kort debat werd deze motie verworpen met 53 tegen 44 stemmen. Voor de motie stemden de Vrijheidsbon- ders, de Christelijk-Historischen, de Vrij zinnig-Democraten, 4 Anti-revolutionairen, n.l. de heeren Schouten, Prof. Visscher, v. Dijk en v. d. Heuvel, 10 Sociaal-Demo craten en de heeren Kersten, Zandt en Lingbeek. En toen kwam het groote moment, dat over het verdrag zelf moest worden he slist. Vóór het verdrag stemden de Antirevo lutionairen Heemskerk, Zijlstra, de Wilde, J. J. C. van Dijk, Bijleveld, van den Heuvel, Duymaci' van Twist, Beumer, Smeenk, Leenstra; de R.-Katliolieken Van der Bilt, Rutten, Engels, Loerakker, Kam- schröer, Vos, Aalberse, J. B. v. Dijk, Wintermans, Nolens, Fleskens, Hermans, Kqrtenhorst, van Schaik, van Rijckevorsel, Bornans, Amant, Bulten, Kuiper, Suring, Deckers, van Sasse van IJsselt, van Rij- zewijk en Ruys de Bec-renbrouck; de So ciaal-Democraten Sannes, IJzerman, Cra mer, van der Sluis, Albarda, Hiemstra, Vliegen, Drop, mevrouw de Vries-Bruins, Gerhard, Kleerekopea-, van der Heide, van den Berg, van den Tempel. Tegen stemden de 11 C.-H. leden, 7 Vrijzinnig-Democraten, 8 Vrijheidsbon- ders; de Sociaal-democraten Van Zadel- hoff, Brautigam, Schaper, Duys, mevr. Groeneweg, van BraambeeK, van der Waer den, Stenhuis, J. teir Laan, K. ter Laan; en de R.-Katholieken Van Vuren, Moller, mevr. Meijer, van Wijnbergen en Veraart, Voorts de Visser (C.-P.), Schouten en Visscher (A.-R.), Zandt en Kersten (St.-G.) eia HandknecM met paarden kan KL. DE VISSER, elzinge Uit het Bngelsch. 93.) o— „Dat wil ik wel geloovan, antwoordde de jonge erfgename lusteloos. De opmer kingen van Janet stelden haar geduld op zwaren proef. Wat bekommerde zij zich daarover, of de kussens verschoten waren? Zij keek naar buiten op den lan gen landweg naar de velden en heggen. Er woei een frissche wind door het open raampje, die Maurice deed huiveren. Zijn zuster bemerkte het niet; haar oogen waren op den bewolkten hemel gericht. Boven de velden trok een flauwe mist op; het geheele landschap zag er kil en on gastvrij uit. „Het is hier in deu zomer zeer schoon", merkte Maurice op en gaf daardoor ant woord op haar onuitgesproken gedachte; maar zij antwoordde niet en wendde ook het hoofd niet om. Toen waren zij juist bij een klein wit huisje gekomen, dat er zeer eenvoudig uitzag. Het hek werd ge opend door een oude vrouw met een groote muts op. Eeu breede, kronkelende rijweg voerde door het Park, dat niet en Lingbeek (H.-G.). Minister van Karnebeek werd van ver schillende kanten gelukgewenscht. De vergadering werd verdaagd tot a.s. Dinsdag 1 uur. Een historische zitting. Enkele beschouwingen over de Kamer zitting van gisteren laten wij hier volgen „Weder is, aldus de overzichtschrijver van De Maasbode, de 11e No vember een historische dag geworden in de parlementaire geschiedenis en in onze huitenlandsche politiek. Bij den aanvang van de zilting bevond zich op het Binnenhof een ongekend aan tal fotografen, In de hoop het binnen dragen van een of ander ziek Kamerlid aan de gevoelige plaat te kunnen toever trouwen. Het heeft echter niet zoo mogen zijn. De heer Dresselhuijs mocht niet van zijn dokter, evenmin als de heeren van Voorst tot Voorst en Scheurer. De heer Schouten uit Rotterdam was wel aanwezig, maar kon niet spreken en had voortdurend een doek voor het gezicht. Het meest belangrijke feit is, dat het verdrag is aangenomen, en dat, hoe men er ook over moge denken, de Kamer eindelijk een eind heeft gemaakt aan het debat. Het was, of de Kamer terugdeinsde voor de te nemeu beslissing, hoe deze ook zou uitvallen. Voortdurend kwamen er nieuwe sprekers bij, zoodat gisteren in tweeden termijn nog 8 leden liet woord hebben gevoerd. De stemming was meer dan geprikkeld en in de partij van de directe nationale ontwapening wisselden de leden menig hard woord. Buiten hun congressen hebben ze nooit zoo fel tegen over elkander gestaan en elkaar zoo open lijk bestreden. De belangstelling voor wat er in de Kamer voorviel was zoo groot, als we maar ooit gezien hebben en overtrof verre die van I'l November van het vorige jaar. De loges en tribunes waren propvol. Op de tribunes van de buitenlandsche en binnenlandsche pers bevonden zich meer dan 40 journalisten. Achter de ministerstafel bevonden zich, behalve den heer van Karnebeek, de ministers van Financiën, Justitie, Oorlog, Waterstaat en Handel en Nijverheid. Geen wonder, dat de atmosfeer in deze laatste vergadering na ruim vijf uur zwoel werd. In groote stilte, terwijl alle Kamerleden hun plaatsen hadden ingenomen, had de stemming plaats, eerst over de motie en nadat deze verworpen was, over het tractaat. Er was tot het laatste oogenblik een zeer jierveuze stemming en zelfs de ver klaring van den heer Braat kon de Kamer daar niet uithalen, en zeker niet toen hij zeide voor ie zullen stemmen, te meer, daar men tot heden anders had verwacht." Het Vaderland geeft de volgende indrukken: Het wordt stil, benauwend stil als" de jongste commies-griffier de namen der leden gaat oplezen. De span ning doet denken aan het Vlootwet-drama, toen het ook aan één stem kon hangen. Eerst komt natuurlijk de schorsingsmotie in stemming. Slechts twee leden, die later niet tegen het Verdrag stemmen, de anti-revolutionairen van den Heuvel en de oud-Minister van Oorlog van Dijk, geven wèl hun stem aan de uitstelmotie. De motie valt met 53 stemmen tegen 44. Onmiddellijk daarna de stemming over het Verdrag. De twee anti-revolutionai ren vallen van de 44 af, maar de commu- groot en niet bijzonder goed onderhouden was, en waar eenige schapen graasden; toen scheen er eensklaps, naar het Mary voorkwam, een lang, laag, roodsteenen huis uil den grond op te komen; de gloed van het vuur speelde op de ouder- wetsche ruiten, en door de geopende deur zag zij een _groote vestibule met zware marmeren zuilen, die haar levendig her innerden aan den droom van Mrs Reid. Dat bracht haar in verwarring, en zij vergat voor een oogenblik haar rol; maar toen zij met haar gewone nederigheidl achteruit trad, om Janet vóór te laten gaan, duwde Maurice zijn vrouw zacht ter zijde en reikte hij Mary de hand. „Welkom in uw nieuw tehuis, lieve", sprak hij op luiden toon, zoodat de be dienden het konden hooren. „Mrs Pratt, dat is uwe meesteres, Miss St. John. Ik geloof, dat ge mijne vrouw reeds kent." [Mrs Pratt boog, en keek toen onder zoekend naar de jonge dame, die haar zoo vriendelijk de hand gaf. Maar er was iets in het gelaat van Mary, dat ondanks het gebrek aan schoonheid altijd vreemden voor haar innam een open blik en een glimlach, die aller hart ter stond won. „Wat uiterlijk schoon aangaat kon men haar niet met Mrs St. John vergelijken; nist de Visser en vier katholieken, die niet voor de motie gestemd hadden, mej. Meijer en de heeren van Vuuren, Veraart en van Wijnbergen, komen zich bij de tegenstanders voegen, die het daardoor tot 47 st. brengen, terwijl de voorseta- mers tot 50 zakken. Enthousiasme was er niet. Het leek wel, alsof de overwinnaars na d e z e over winning ietwat schuw waren om den Mi nister te gaan gelukwenschen. De lieer Braat zelf gaf echter het voorbeeld en toen volgden er meer. Even later stroomde de zaal leeg De N. R. C r t. spreekt haar verbazing en ergernis uit over dezen uitslag, waar mee, wat men er ook verder van zeggen wil, zeker niet is weergegeven wat in de massa van het volk in deze dagen is omgegaan, en dat zonder twijfel dan ook bittere .teleurstelling zal verwekken. Voor den Minister, zegt hot Hdbld. was de uitslag een Pyrrhus-overwinning (de Eerste Kamer moge hierop de neder laag brengen), voor de heeren Heemskerk en Albarda een voldoening, voor Mon seigneur Nolens de zegepraal. Want hij is, öok nu weer, door zijn werken achter de schermen, de eigenlijke bewer ker van dit resultaat, dat wij met groote bekommering beschouwen en dat stel lig niet wordt gedragen door de over tuiging van de groote meerderheid des volks. „Het Volk" had veel liever gezien, dat de Kamer met groote meerderheid een uitspraak had gedaan ten gunste van nieuwe onderhandelingen. Een bezwaar was echter, dat het voorstel daartoe werd ingediend .door een der felste tegenstan ders Mr Marchant. „Natuurlijk, zegt het blad, waren onze leden individueel vrij, voor de motie- Marchant te stemmen. Zij, die tegen het verdrag hebben gestemd, hebben voor de motie gestemd. Wat ons betreft, wij meenen, dat in de gegeven omstandigheden goedkeuring van het verdrag te verkiezen was hoven goedkeuring der motie, die, na het scherpe debat, dat van .de zijde der vrijzinnige democraten en van den Vrijheidsbond ge voerd werd, voor gunstige internationale verhoudingen moeilijk bevorderlijk zou kunnen zijn geweest. Wij worden in onze meening versterkt, doordat, zooals Albarda terecht heeft op gemerkt,'bij nadere onderhandelingen over het Moerdijkkanaal aan de Belgen kan worden duidelijk gemaakt, dat velen in ons land prijs stellen op een tegemoet koming van België aan behoeften, die hier worden gevoeld." Dictator-spelen. Groot opzien heeft een interview, dat een Amerikaansch journalist nibt Pil- soedski heeft gehad, en dat verschenen is in de Ametrikaanschei krant „Record" in vele kringen te Warschau gebaard. Pilsoedski heeft o.m. woordelijk ver klaard: „Zeer zeker is het waar, dat ik dictator van Polen -wil worden, maar een dictator, zooals dat do president van Amerika is. Ik meen, dat ons parlementair systeem verouderd is, en te zeer inge wikkeld. Ook ben ik van tmeening, dat de afgevaardigden des volks niet in ieder opzicht bereikend zijn voor hun taak, daar onder de afgevaardigden zich helaas nog tal van anatphabeten bevinden. Ook de grondwet laat gacn ontwikkeling van den ..I..... .J. .1 ii «in. i i die is eene besliste schoonheid en heeft de houding eener vorstin", merkte Mrs Pratt later tot haar man op, die in den ouden tijd de betrekking van bottelier vervuld had en nu met hun nichtje Rhoda de tegenwoordige bediening uitmaakten. „Maar zal ik u eens wat zeggen, Pratt, onze jonge meesteres is goed, alis zij misschien niet vriendelijk." „O, tante", viel Rhoda in, „ik denk, dat zij goed is en ook vriendelijk; zij glimlacht zoo lief, als zij spreekt. De andere is schoon, maai- zeer scherp en zij kijkt dadelijk overal rond, alsof zij gewend was een ding eerst te ontleden, voordat zij het op zijne plaats zet" hetgeen bewees, dat Rhoda een vrij goede opmerkingsgave bezat. Toen Maurice zijn welkomstwoord ge sproken had, gaf Mary de oude bedien den een hand en sprak eenige gepaste woorden; maar hoewel zij glimlachte en opgeruimd keek, was liet haar, alsof zij droomde. Zij moest zich bijna knijpen om er zeker van te zijn, dat zij waakte. „Het zal spoedig donker zijn; laat Mrs Pratt u de voornaamste kamers laten zien", merkte Janet aan, terwijl zij naar voren kwam, want zij hield zich nooit gaarne lang op den achtergrond. Zij vond, dat Mary wat al te gemeenzaam met staat toe, en zal dan ook een radicale wijziging moeten ondergaan. Er zijn in Polen nog tci veel partijen, die het land regeeren, en die het nooit met eikaar eens zijn." De afbetaling der schulden. Ronald Mc Neill heeft in het Engelsche lagerhuis meegedeeld, dat er "twee mïl- lioen pond sterling zijn ontvangen van Frankrijk en hetzelfde bedrag van Ita lië op den Loden September in verband met hun oorlogsschulden. Groot-Brittan- nië heaft den 15en Juni 14 millioen pond sterling aan dei Vereen. Staten voor interest betaald; ook op den 15den Dec. moet Groot-Brittannië een bedrag aan de Vereenigde Staten betalen en wel 19 mil lioen pond sterling als interest en afbe taling van het amortisat'efonds. Einde der Engelsche mijnwerkers-staking? De conferentie der mijnwerkersgedele- geeiden heeft gistermiddag met algemcene stemmen besloten om onbeperkte vol macht te verleenen aan den uitvoerenden raad om de onderhandelingen met de regecring voort te zetten, ten einde een overeenkomst te bereiken. Dit beteekent, dat het bestuur onderhandelen kan op den grondslag vain districtsrelgelingen zon der voorbehoud omtrent het aaptal uren, op voorwaarde slechts dat er eenige natio nale waarborgen worden verschaft. De uitvoerende raad vroeg onmiddellijk ©en onderhoud «wat Baldwin aan. Tta bespre king met den premier en Churchill had plaats in de kamer van den eerste-minister in het Lagerhuis. Later woonde de heele kolencomPiissiei van het kabinet de be^ sprekingen bij. In zekere kringen hoopt men, dat er nog hedenavond een voor- loop'igei overeenkomst tot stand zal kot- uien. Een jammerlijke tekortkoming. De „Brusseïsche Standaard" schrijft: De Vlamingen hadden gehoopt,dat nu toch ter gelegenheid van bet prinselijk huwelijk amnestie zou worden verleend aan politieke veroordeelden. De -gelegen heid was gunstig, ze was éénig. Het „Staatsblad" is echter verschenen, maar onder de gunstmaalregelen is niets voor deze reeks gestraften voorzien. En voor de zooveel'ste maal is een gewettigde hoop der Vlamingen door een Belgische regeering met stilzwijgend afwijzen be antwoord. De „Volksgazet" besluit terecht: „Wat in al de andere landen reeds een voldongen feit is zonder koninklijk huwe- Ijijk, blijft in België behooren tot het rijk- der droomen, alhoewel alhier het huwe- Ijijk van den kroonprins -ipct luister en praal voltrokken werd. De maatregelen, voorgesteld dooi' den' minister van justitie, staan verre "beneden de benaming „amnestie". Wat hier voor gesteld wordt kan in alle andere om standigheden, zonder een prinselijk huwe lijk, gedaan worden. België is en blijft tot eigen schande en oneer het land van „niet vergeten, niet vergeven." Wapenstilsfantlsdag. Gisteren werd in het Britsche Rijk de wapenstilstandsdag van 1918 herdacht. De koning, de prins van Walps, en de hertog van York legden kransen bij den ceno taaf. Tijdens den plechtigen herdenkings dienst, waaraan een duizendtal officieren, manschappen van marine, leger en lucht vaart, benevens een enorme menigte voïks deelnamen, legden ook de premiers van Engelland en de dominions kransen bij het monument. Na de herdenkingsplech- de Pratts was, en dat zij zich niet met genoeg waardigheid gedroeg zij had Rhoda, dat roodwangige nichtje, immers zelfs een hand gegeven. Daarna volgden zij Mrs Pratt in optocht, eerst Maurice en zijn zuster, en toen Janet en de anderen. Mrs Pratt maakte overal eenige opmer kingen hij. 'Wat Mary het meest opviel was de vreemde bouworde van het huis. De ven sters sommige met in lood gevatte ruitjes, terwijl andere er meer modern! uitzagen reikten bijna tot den grond met lage, breede vensterbanken. Als men de gang doorliep naar de zijkamer had men een aardig uitzicht. Boomen onttrok ken den stal en een boerderij aan het gezicht; een hekje gaf toegang tot een zonnigen bloementuin met een boomlgaard en een lange wandeling en een zonne wijzer; twee pauwen stapten gewoonlijk langs het pad, dat bekend stond onder den naam van „pauwenwandeling". De zonnewijzer was met groen mos begroeid door den ouderdom en er stond flauw en bijna onleesbaar op geschreven: „Ik geef acht op de hand des Tijds." Toen Mary hier den volgenden morgen haar eerste bezoek bracht, zat de pauw er boven op, en spreidde de schoonheid VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. tigheid, begon het defiléeren van den langen stoet, lieden uit alle volksklassen', die bloemen en kransen aan den voet van' den cenotaaf neerlegden. Korte berichten. Uit Athene wordt gemeld, dat vol gens uit Creta ontvangen berichten zich! sedert eenigen tijd verschijnselen van krankzinnigheid voordoen bij den vroe- geren Griekschen dictator Pangalos, die op Creta in hechtenis zit. Vooral des avonds doen de verschijnselen zich voor. Pangaljos verbeeldt zich keizer van By- zantium te zijn, en wilj, dat men hem naar Constantinopel zal brengen. Azerkan, Abdel Krim's voornaamst© onderbevelhebber in zijn strijd tegen de Franschen en de Spanjaarden, heeft een blief van zijn ouden meester ontvangen uit diens verbanningsoord Reunion, waar in Abdel Krim meedeelt, dat hem een dochter is geboren en zijn tevredenheid betuigt over de wijze,- waarop hij wordt behandeld. Volgens bericht uit Rome zijn in den afgeloopen nacht alle gebouwen der ont bonden partijen en organisaties in Italië door de politie bezet en gesloten. of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Het Belgische loodswezen op' de Schold©. De Belgische bezmnigings-conimissie welke sinds enkele dagen gereed is niet haar rapport over mogelijke inkrimpin gen, hoéft, naar uit Antwerpen aan „De Maasbode" wordt gemeld, ook haar volle aandacht gewijd aan de reorganisatie van den loodsdienst op! de Schelde, welke thans een jaarlijksch tekort oplevert van ongeveer 15 millioen francs. Dit is voor het grootst© gedeelte toe te schrijven aan het feit, dat de schepen nog altijd de voor-oorlogsch© lahds-tarieL ven betalen in papierfranken. Gelijk men weet lijdt ook de Nederlandsche schat kist tengevolge van dezen toestand. Het Nederlandsche loodswezen te 'Vlissingen levert ieder jaar een tekort op van 300.000 gulden. Alle vertoogen om aan dezen mistoestand een einde te maken, brachten geen enkel resultaat. Tot nu de beizuinigings-comimissie kwam en be sloot, dat het niet meer dan billijk was dat de schepen, wier vracht in goudl berekend werd, ook de loodsgelden in goud betaalden. De commissi© meent, dat de ontvang sten daardoor minstens 10 millioen fr. zouden stijgen. Voorts adviseert de commissie de in. richting van een geimengden loodsdienst, van zijn staart in den winterzonneschijn ten toon. De stilte van de omgeving deed haar weldadig aan. Later werd dit haar geliefkoosde rust plaats. Daar liep zij op zomeravonden met een boek in de hand en de pauwen achter zich aan op en neer; op natte dagen zat zij in den boomgaard, met haar trouwe metgezellen naast zich en haar grooten zwarten hond aan haar voe ten, te luisteren naar het ritselen der bladeren. „Wij hebben de oude kamer van Mrs Reid voor Miss St. John in gereedheid gebracht, merkte Mrs Pratt aan, toen zij haastig al de andere kamers bezichtigd! hadden. Toen Mary de kamer, die voor haar bestemd was binnen trad, had zij een gevoel, dat zij van de buitenwereld was afgesloten. Een klein trapje voerde er heen; daar was ook een smalle gang met een klein kamertje, waar al de nood- scliellen hingen; dan een groote zijkamer, kaal en zonder meubelen, maar met een mooi uitzicht op het park; deze voerde naar een nog ruimere kamer, waar het groote bed stond. Het was een groot vertrek, waar het helder brandend vuur en een half dozijn kaarsen nog slechts een flauw licht verspreidden. (Wordt vervolgd-)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1