Ktrküteiws. (Mere®. Wetenschap en Kust. iMfi Bieiws. Laatste UerfeMes. Telegrams. Bargeilgke Stand. Marktberichten. met beperkende bepalingen omtrent het weiden van stieren en hengsten, zulks wegens herhaalde klachten over daarom trent veroorzaakten overlast. Het voor stel Braam opcenten te heffen op de Vermogensbelasting, wordt na verdediging door derr voorsteller en bestrijding door den voorzitter, verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor do heeren Braam, Meij- aard en Van Wjeele. Bij de rondvraag bepleit de beer Van Weele de wenschelijk- heid wederom te komen tot heffing der gemeente-inkomstenbelasting van gemeen tewege, en dus ontheffing te vragen vain de. verplichting, dat dit door het Rijk dient te gesphieden. B. en WL zullen hierover praeadvies uitbrengen. Daarna sluiting. Zlerikzee. Door de ambtenaren alhier is Woensdag 1.1. een in volle werking zijn de geheime sigarenfabriek ontdekt ten huize van de B. De voorradige tabak en sigaren benevens de werktuigen, zijn in beslag genomen. Brouwershaven. Benoemd tot gemeente veldwachter alhier de heer J. Wjtte, ma- rechaussé te Hansweert. Hoofdplaat. Op last van de politici wer den hier verschillende wagens, beladen met bieten, aangehouden. Bij weging werd vastgesteld', dat de wagens te zwaar belast waren. Tegen de landbouwers werd proces-verbaal opgemaakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemstede (liulp-pred.), J. de Wit, cand. te Noordwijkerliout; te Bergschenhoek, L. J. Bruijn te Oeoe. Aangenomen naar Heemstede (hulp- pred.), J. de Wit, cand. te Noordwijkerp Irout. Geref. Kerken. Bedankt voor Hilversum, G. B. Wurth te Oost- en AVest-Souburg. Geref. Gemeenten. Beroepen te Alaardingen, J. Overduin te Werkendam. Bedankt voor Moercapelle, B. va,n Neer bos te Terneuzen. Goes. Zooals wij reeds meldden heeft Ds Tj. Kielstra, emeritus-predikant te Zeist, den wensch te kennen gegeven, op Zondag 14 November a.s. nog -eens in de Doopsgezinde Kerk ie Goes, waar hij zoovele jaren het evangelie heeft verkon digd, te prediken. Aan deze wensch werd door den kerkeraad gaarne voldaan. Met het oog op zijn hoogen leeftijd die clag zal het juist 50 jaren geleden zijn dat hij het predikambt aanvaardde zal op zijn verzoek Ds Koekebakker van Middelburg zich gereed houden, in zijn plaats op te treden, indien onverhoopt zijn gezondheidstoestand dit nooclig mocht maken. Kamperland. Zondagmiddag nam ds G. de AVijk afscheid van de Ned. Herv. Ge meente alhier met een prediking over Jozua 2 vs 21, waarna toespraken volg den van den heer J. Buijse als ouderling, ds Hoogendijk van Kats, den Burgemeester der gemeente AVis serf kerke en ds v. d. Linde van AVissenkerke als consulent. De gemeente zong haar scheidenden leeraar Ps. 1214 toe. Een groote schare vulde liet kerkgebouw. De Asser Synode. In „Woord en Geest" spreekt Ds van den Brink als zijn meening uit, dat Dr van Leeu wen zich wel niet zal kunnen conformee- ren en dat Ds van Djuin zeker afgezet zal worden. Wat Ds Brussaard betreft, zou hjjf wenschen dat dezen kort en goed gevraagd werd: conformeeren of niet, waardoor alle' schijn zou worden wegge nomen alsof mfet twee maten wordt ge meten. Ds v. d. gnoek Ned. Herv. pred. te Rotterdam, is sinds een paar dagen zeer ernstig ongesteld. Ds J. O. Aalders is, naar uit de „Overt. Kerkbode" blijkt, beroepbaar ver klaard tot den Dienst de-s AVoords en der Sacramenten in do Ned. Geref. Kerken. Ds J. C. Br'ussaaird. Iii het officieele persverslag van een der laatste zittingen van dei Synode der Geref. Ker ken te Assen is, nadat geconstateerd was, dat de Synode de bezwaren van ds Brus saard voldoende weerlegd achtte besloten: le. de verwachting uit te spreken, dat ds Brussaard te Rloemendaal de verschil lende uitspraken der Synode ten volle aanvaarden zal en ten grondslag zal leg gen aan al wat hij leert; 2'e. de classis Haarlem op te dragen toe te zien dat ds Brussaard zich overeenkomstig deze verwachting gedraagt en 3e. deze con clusies ter kennis te brengen van den kerkeraad te BJoemendaal. De N. R. Ort. heieft geïnformeerd of el' reeds eenig gevolg gegeven is aan het besluit van dei Synode. Ons werd evenwel medegedeeld, zegt het blad, dat er ver schil van meiening bestaat over de uit legging van het besluit. Sommigen zien ieï in een eisch, dat ds Brussaard zal uitspreken, dat hij zich conformeert met de uitspraken der Synode, maar anderen en daaronder zijn bekende figuren van de Synode, verzekeren, dat de Synode geen verklaring van dezen predikant ver wacht. Alleen is a'an de classis Haarlem verzocht toe te zien, dat ds Brussaard zich gedraagt overeenkomstig de ver wachting die de Synode koesterde, dat ds Brussaard in het vervolg die uitspraken der Synode ten volle aanvaarden zal. Tot heden zijn geen nadere stappen door den kerkeraad of ds Brussaard ge daan. De bedoeling is om eerst de acta Van de Synode! af te wachten. Goes. Vrijdag 29 October j.l. slaagde te Arnhem voor het diploma machine- schrijven, vaardigheids- en snelheids-cer tificaat (plm. 60 woorden per minuut), hetwelk werd uitgereikt door de Fed. van Ned. Steno-leeraren systeem Pitman, de lieer AV. P. de Nooijer te Kruidingen, leer ling van de Pitmanschool te Goes, Direc trice .Mevrouw N. Cirucq. Het zevende leerjaar. De wederinvoering Van den zevenjarigen leer plicht eisoht naar xle Regeering bij de begrootinigsstukken meedeelt, een zoo hoog bedrag, dat ook thans de regeering medewerking aan vervroeging van den door de wet van 30 Juli 1924 (Staatsblad no. 319) gestelden termijn niet kan toe zeggen. Indien echter verbeteringen op het" gebied van het pnderwijs mogelijk blijken, ..die het budget niet bezwaren, zal de regeering niet in gebreke blijven, die in te voeren of voor te stellen. Zoo onderzoekt zij nog of daartoe kan be- hooren een vervroeging van den termijn, gesteld in artikel 203 der Lager Onder wijswet 1920 voor de invoering van het 7e leerjaar, indien deze met enkele andere maatregelen gepaard mocht gaan. Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg. De oudheidkundige verzameling in het Museum van het Zeeuwsch Genootschap te Middelburg is verrijkt met eene kast Smet Indische voorwerpen, gelegateerd door wijlen vrouwe'AV. J. de Bruijn, dou airière AV. A. Graaf van Lynden, overleden te Koudekerke. Verder .een verglaasde tegel en scherven van majolica aardewerk gevonden bij graafwerk te Middelburg, geschonken door den heer P. de Bruijne, aldaar. Aangekocht werd een onbescha digd baardmannetje, onlangs te Ritthem gevonden. Ongelukken. Gisteravond is de 39-jarige kok S. van het Nederlandsche s.s. „Tanger" bij het aan boord gaan te water geraakt en verdronken. Te Deven ter is vrouw J., die in haar woning met haar kleeding te dicht bij de brandende kachel kwam, aan de bekomen brandwon den bezweken. Te Spanbroek is een 3- jarig meisje van de stoep in de sloot voor lipt huis gevallen en daaruit levenloos, op gehaald. Donderdagmorgen vond men op het losterrein van de suikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom het lijk van een schippersknecht, die men reeds se dert 's morgens 4 uur vermiste. Aardbeving opgeteekend. Zaterdagochtend is op het aardbevingssta tion Hohenheim een sterke aardbeving- waargenomen. De duur 'dei' waarneming bedroeg ongeveer twee uur. De berekende afstand was ongeveer 9000 K.M. Als haard komen de noordelijke rang-gebieden van de Stille Zuidzee of de AVestkust van Noord-Amerika in aanmerking. Noodweer. Een hevige storm heeft Napels geteisterd. De telegraaf- en spoorwegverbindingen zijn onderbroken. Door de aanhoudende regens zijn verschei dene straten overstroomd. Te Genua is groote schade aangericht door een wolk breuk, welke zich boven de stad ontlastte. Een hevige regenval heeft in Bari een overstrooming veroorzaakt. Nadat de massa slib, die door het water was aange voerd, verwijderd was, werden veertien lijken gevonden. De stad is bijgaans onbe gaanbaar door de modder. Verschillende huizen in 'de omgeving zijn ingestort en vier personen verdronken. Het aantal dak- loozen neemt gestadig toe. Pasvervalsching. De Utrecht- sche politie heeft drie Duitschers in hech tenis genomen, die in het bezit waren van vervalsclite reispassen. Namen waren ver anderd, stempels bijgewerkt en bovendien was een andere foto op een der passen aangebracht. Een hunner is wegens ver- valsching gearresteerd, de twee anderen als verdacht van het gebruik maken der valsche passen. Hoog wa.te r. Uit Hengelo wordt gemeld: De Bolksbeek overstroomt de ka den weer; in het Stokkumerbroek staan eenige wegen onder water. Uit Grave Zaterdagochtend: Sedert gis teravond 5 uur tot vanmorgen 10 uur is de Maas voor deze gemeente 10 cM. geval len. De Beersche Maas heeft opgehouden te werken. De dijk onder de gemeente Heel, die bij den vorigen watersnood is doorgebroken, is nog steeds niet hersteld. Het gevolg is geweest, dat bij dezen hoogen waterstand alle langs de Maas gelegen bouwlanden zijn ondergeloopen. De boeren, die reeds hun rogge en tarwe hadden ingezaaid, hebben een grooten schadepost te boeken. Jeugdigedieveggen. Te Delft zijn vier meisjes van 11 tot 13 jaar aange houden wegens diefstal van verschillende goederen uit winkels en van kramen op de weekmarkt. De kinderen hadden o.m. buit weten te maken 20 paar kousen, handschoenen, poppen, boodschaptas- schen, verscheidene tricot-goederen, een volledig stel likeurglaasjes met lekbakjes, een tafelkleed en vele snuisterijen. Een en ander is ten huize van de ouders in beslag genomen. Moord te Rotterdam. Zater dagavond tusschen lialfvijf en kwart voor vijf kwam de twee-en-twintigjarige onge huwde varensgezel K. Reingoud te Rotter dam van zijn werk thuis. Voor het huis Achterstraat 43 werd hij aangesproken door een onbekende. Een juffrouw ving een gedeelte van het gesprek op, waardoor zij den indruk kreeg, dat de mannen ruzie hadden over een geldkwestie. Ze zag hoe een van hen naar zijn achterzak greep en omdat zij meende dat hij zijn portemon- naie voor den dag wilde halen, liep zij door. Kort daarop hoorde ze schoten. Ze draaide zich om en zag dat de varensgezel ineenzakte. De dader liep kalm weg. Ze heeft hem nog hooren zeggen: „Ziezoo, die is knock out". In haar opgewondenheid is ze een wa terstokerij binnengeloopen, waar ze ver telde dat er een moord gebeurd was. Op haar aandringen is men gaan kijken en men vond een zwaar gewonden man lig gen, waaruit het leven reeds geweken was. Burgers hebben het lijk naar de ouderlijke woning gebracht. Bij de politie staat de verslagene ongun stig bekend. Hij had zich in de buurt vele vijanden gemaakt. Een kastelein werd aan gehouden, doch hij werd na korten lijd weer op vrije voeten gesteld. D O o r z ij n zoon bes'tole n. De zer dagen werd bij. R. te Tegelen op klaarlichten dag, terwijl de bewoners af wezig waren, ingebroken en briljanten, gouden en zilveren voorwerpen, benevens kleeren, ter waarde van ongeveer f 2000 ontvreemd. .Verdacht werd de 18-jarige zoon van R., die in het buitenland ver toefde, al of niet met' medeplichtigen. De gemeentepolitie', die het onderzoek spoedig ter hand nam, mocht het gelukken een spoor te vinden, dat ten slotte leidde naar Duitschland. Met assistentie der po litie te Cranenhurg (D.) gelukte liet de hand te leggen op den vermoedelijke'n dader R. en een medeplichtige', zekeren S., een Duitsclier. R. werd gepakt te Goch en S. te Kleef. Ziji bekenden de inbraak met diefstal te hebben gepleegd, terwijl nog een groot gedeelte van het gestolen© in hun bezit was. Hoogwater-vari a. De raad van de gemeente Beugen vergaderde eergis teren aang^ien het dorp geheel geïso leerd is en de meeste raadsleden uit an dere gehuchten komen in de huiskamer van een café aan den rijksweg naar Venlo. Een avonturier. 27 Augustus j.l. werd hij de politie te Rotterdam aan gifte gedaan, dat de 22-jarige O., in dienst bij de Suctorstofzuiger-maatschappij: geld had verduisterd. Bij onderzoek kwam uit, dat O. zijn betrekking door middel van valsclie referenties had gekregen. Zoo had hij zich o.m. voor reserve-luitenant uit gegeven, om vertrouwen te wekken. Met het verduisterde geld is hij, naar België gegaan, waar hiji het weldra had opge maakt. Vervolgens lceerdie hij naar Rot terdam terug, waar hij weldra opnieuw een betrekking kreeg, ditmaal bij de firma V. Teneinde aan de dreigende vervolging wegens verduistering ten nadeele van de stofzuiger-maatschappij te ontkomen, be taalde hij haai' het wederrechtelijk toege- eigende geld in enkele termijnen terug. Nauwelijks had hij zijn schuld geheel voldaan, of hij: verdween opnieuw. Dit maal met een flink bedrag, ten nadeele van de firma V. Opnieuw trok hij: naar België, waar hij het geld verbraste. Toen hij eenmaal weg was de vorige week Donderdag is hij plotseling vertrokken kwam uit, dat hij het geld, waarmede hij zijn oude schuld heeft voldaan, waar schijnlijk verduisterd heeft uit de kleine kas van de firma, V., welke hij: onder zijn beheer had, In het geheel heeft hij: deze firma voor een zeven- a achthonderd gul den benadeeld. Dinsdag heeft de Rotter- damsche rechtbank hem bovendien nog bij verstek veroordeeld tot een half jaar ge vangenisstraf, wegens een al vroeger ge pleegde verduistering. O. is nu weer bij Maastricht over de grens ons land binnen gekomen. Hij had geen cent meer op zak en heeft zich daarom bij de politie ge meld. Stormweer en hoog w at e r. in.Engel and. Uit alle deelen van En geland en Schotland komen berichten over aanhoudende stortregens en stormwind. Een aantal sneltreinen van en naar'Schot- land moesten worden opgehouden, daar de spoorbrug over de Clyde bij Crawford was beschadigd. Van verschillende zij den worden ernstige overstroomingen ge meld. Een aantal rivieren in het Noor den van Engeland en in Schotland zijn buiten haar oevers getreden en hebben uitgestrekte landerijen onder water .ge zet. Te Dublin startte een door 10 huis gezinnen bewoond huis in. In het kanaal kon het scheepvaartverkeer slechts met de grootste moeite worden .gehandhaafd, De „kindermishandeling" te Steenbergen. Naar gemeld wordt is het door ons uit liet „Dagbl. van 'N.1- Brabant" overgenomen bericht omtrent 'n kindermishandeling te Steenbergen mee- rendeels onjuist en ten zeerste overdre ven. In dat bericht van het Bredasche blad werd p.m. vermeld dat de onderwijzeres sen „de pplsen en de ellebogen van de kleine aan elkaar snoerden en een touw om de teere beentjes werd gebonden". En verder, dat ze „de arme stumperd zoa'n klap tegen de kaak gaven, dat ze languit over den grond viel." (Waar is, zoo meldt men nu, dat de onderwijzeressen het kind een touwtje los om de armen en beenen bonden, maar zoo los, dat het er geen hinder van kon hebben gehad en zeker geen pijn. (Deze tuchtmaatregel lijkt ons in- tusschen nu. niet direct zeer piaedago- gisch, Red.) Het kind is ook niet op de wang^geslagen, zoodat. het tegen den gïond viel. Hoogstens een half uur heeft het kind de touwtjes om handen en beenen gehad. Het heeft al dien tijcl geen traantje gelaten. Zooals men weet, is door de onder wijzeressen een aanklacht tegen het „D. van N.-Br." ingediend. Paniek in een brandend h u i s. Te Nijmegen brak in den nacht van Zaterdag op Zondag brand uit in de ban ketbakkerij met lunchroom en winkel van de firma L. In slechts enkele minuten stond het achtergedeelte van het pand in lichtelaaie. De bewoners, de heer L., zijn echtgenoote, het achtjarig zoontje en de dienstbode werden dooi' den rook in hun slaap verrast. Er ontstond in de branden de woning een paniekstemming, ten ge volge waarvan mevrouw L. en haar kind zich in nachtgewaad langs aan elkaar ge knoopte beddenlakens uit een der vensters aan den voorkant van het huis naar be neden lieten zakken. Zij werden op het marktplein opgevan gen door buren, die een zeil hadden ge spannen en bereikten ongedeerd de straat. De vrouw was echter geheel overspannen. De dienstbode was door den verstikkenden rook naar beneden gerend, doch kon in haar zenuwachtigheid in den winkel de voordeur niet vinden. Zij liep daarop de trappen weer op en sprong op de tweede verdieping uit een raam op het zeil, maar had liet ongeluk met liaar rug in aanra king te komen met een vooruitstekend ge deelte van den gevel. Ernstig gewond kwam zij op het zeil neer. Dit alles had zich binnen tien minuten afgespeeld. Inmiddels was de brandweer die zeer vlug ter plaatse was, bij de woning .verschenen. Haar eerste werk was den heer L., die gijn' kalmte had behou den en vpor een der vensters aan 'de voorzijde van het winkelhuis stond, met een brandladder te redden. Het vuur werd daarna krachtig aangetast en was na een uur bedwongen. De toestand van het dienstmeisje was Zondagavond zeer zorgelijk. (Ort.) Een kordate machinist. Ter wijl zijn trein een tunnel passeerde, merkte de machinist Topbis van de LondenEdinburg express, dat er iets haperde en \om op alles verdacht te zijn verminderde hij vaart. Op eens sloegen vlammen uit zijn machine, die zijn rech termouw verbrandden en hem van pols tot elleboog pijnlijke brandwonden toe brachten. Daar Be pijn ondraaglijk werd, begreep hij, dat hij niet op de machine zou kunnen blijven. Hij schreef toen op een blaadje papier van zijn notitieboekje, dat hij gewond was, en dat het eerstvol gend station Hitschin moest worden ge waarschuwd voor een plaatsvervanger. Hij wierp het velletje hij een blokpost aan het daar aanwezige personeel toe en reed toen door naar Hitschin. Inderdaad stond men daar gereed, om zjjn taak over te te nemen. Een half uur had Tophis met een verbranden arm gereden, maar toen hij van de machine kwam, viel hij flauw. 1 Een bekentenis op li e t s t.e r f- b e d. De politie te Bromberg kreeg eenige dagen geleden een schrijven van een Pool- schen consul in Amerika, waarin een bekentenis was vervat welke een Pool- sche landverhuizer op zijn sterfbed had gedaan. De oude verklaarde dat hij' 50 jaar geleden een heele slagersfamilie had vermoord, en de lijken had begraven. Toen de politie op de aangeigeven plaats aan het opgraven ging, vond zij vijf men- schelijke geraamten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Nov.: (Meest matige', wellicht tijdelijk krach tige, Z.O. tot Zuidelijke, later ruimende wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Re genbuien. Iets zachter. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: P. D. Adriaanse, werkman te Middelburg, Kleine AVei'fstraat T 38. (AMSTERDAM. V.D. De Centraio Re cherche heeft een inval gedaan in de localiteiten van de Alg. Bouw- en Ex ploitatie-Mij. „de AVitte Stad". Er zou vandaag juist een trekking plaats hebben. Alle boekon, bescheiden en loten zijn in beslag genomen. PEN BOSCH. V.D. Het Gerechtshof veroordeelde C. K. te Breda, wegens po ging tot doodslag op zijn vroegere verloof de tot 3 jaar gevangenisstraf. De recht bank te Breda had 4 jaar opgelegd. PRINOEiNHAGE. V.D. Er zijn weer twee nieuwe typhus-getvallen bijgekomen. In to taal zijn er nu 33- BREDA. V-DL Aan boord vain eeln vrachtboot is vanmorgen een luchttaink gesprongen. De schade is vrij aanzien lijk. Geen persoonlijke ongelukken. BERLIJN. V.D. Tel Madridi zijn 50Cta!- taloniërs gearresteerd, alsmede de leider van de Spaansche reipublikeinsche par tij, verdacht van medeplichtigheid aan de opstandige! beweging. ATHENE-V-D. Dia verkiezingsresultaten geven een overweldigende meerderheid voor de Venizelisten. LONDEN. V-D|. Tengevolge van de ko- lenschaa'rschte zal liet Lagerhuis in een temperatuur vah 4 a 5 graden minder dan de normale temperatuur bijeenkomen. PARIJS. V.D. Sedert 48 uur wordt het gebied van Reims door wolkbreuken ge teisterd. De Marne, de Aisne en de MaaS zijn met al da zijrivieren gewassen. De Maas is buiten hare oevers getreden. .Wisselkoersen!. Amsterdam, 8 Nov. 2.45 u. Berlijn 59.36—59.40 Brussel 6-956 98 Parijs 8.208-23 Londen 12.121/4—12 12,V2' New York 2.50—2.50V4 MIDDELBURG. Huvv.-aangiftenJ. J. F. C. M. Schmeink, 28 j. en A. M. Lemmers, 22 j.; J. de Voogd, 30 j. en M. L. Hertogs, 36 j.; C. J. van Meten, 24 j. en A. Bott elier, 24 j.; C. M. Zuijdweg', 25 j. en P. J. van Eenennaam, 21 j. Gehuwd: P. AValthuis, 28 j. en J. C. Anderiesse, 27 j.; K. C. de Baare, 27 j. en R. C. van de Wal, 25 j. Bevallen: M. Gutteling', geb. Tilroe, d.; S. van den Driest, geb. Melse, z.S. M. Daane, geb. Vreke, z.; J. Wondergem, geb. Hoogesteger, z. Overleden: K. Pleijte, 2 j., z. v. J. Pleijte, geb. AVisse C. J. de Troije, 78 ;j., geh. met J. Gilde; P. B,. Hoogenboom, 69 j., ongeh. d. GOF.S. Geboren: Jan Pieler, z. v. Marhius Openneer en Adriana Neeltje Hibels. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van Adrianus Raars en AVilhelmina Maria Catharina Buijs'. Over de maand Oct. 1926. OUDELANDE. Geboren: 2, Cornells Jan, z. v. Adriaan van de Velde en Helena Meertens; 4, Cornelia AVillema, d. v. Jacob Goetheer en Johanna de Bart; 5, Johanna Maatje, d. v. Gerard Nijsse en Maria Meeuwse. Overleden: 7, Johanna Maatje, 2 d. d.v. Gerard Nijsse en Maria Meeuwse; 14 (te Goes), Hendrika AViskerke, 38 j., ongeh. ST. LAURENS. Ondertrouwd: Melis Gilde, 23 j. jm. en Jannetje Hollebrandse, 19 j. jd.Lein van AVallenburg, 28 j. jm. en Catharina Francke, 23 j. jd. Getrouwd: AVillem de Voogd, 33 j. jm. en Elizabeth Kwekkeboom, 31 j. jd. Geboren: AVillem en Cornelia, zoon en dochter van Izaak Bassie en Maria Din- gemanse. Overleden: Joos Francke, 72 j., wednr van Pieternella Geerse. WESTKAPELLE. Gehuwd: 15, Jan Dek ker, 27 j. en Maatje Minderhoud, 23 j.; 29, Adriaan Louwerse, 24 j. en Adriana Janisse, 18 j. Geboren: 5, Jacobus, z. v. Daniël, de Pagter en Johanna Huibregtse; 8, Leu- nis Adriaan, z. v. Adriaan Lievense en AVillemina van Sighem; 17, AVilleboord, z. v. Simon Hengst en Sentina Huibregtse 17, Jacomina, d. v. Jan Pauwel.se en Catharina Davidse. y Overleden: 3, Jan Kaland, 65 j., echt- genoot van AVillemina Verstraate; 14, Jo hanna Hendriks©, 68 j., weduwe v. Lein Kaland; 14, Kornelis Minderhoud, 77 j., wednr van Maria Gabriëlse; 24, Levinus Lievense, 85 j., wednr. van Johanna Bras ser; 27, Pieternella Tollenaar, 87 j., weid. van Servaas Dieleman. Rotterdam, 8 November. Veemarkt. Aanvoer: 497 vette run deren, 203 vette kalveren, 1576 schapen en lammeren, 1037 varkens. Prijzer p. halvei k.g.: koeien 2830, 39 40, 4547,5, ossen 32, 39, 42,5, vette kalveren 52,5, 70, 87,5, schapen f17— f24 p. st., lammeren f14f18 p. st. varkens 36, 37. Koeien en ossen aahvoer flink) h&ndel hij 't begin traag, later iets Vlugger, prij zen lager. Een enkele puik beste koe nog tot 2,5 ct. boven noteiering. Stieren geen noteering wegens te weinig aalnvoer. Vette kalveren alanvoea' ruim, handel flauwer, prijzen iets lager. (Bij uitzondering voor een best kalf 57,5 ct. hoven notee ring. Schapen en lamlmteren aanvoer ^groo- ter, handel weer flauwer dan vorige week. Oude prijzen bleven toch gehandhalafd. Varkens aanvoel' vrij ruim, handel re de-lijk maai' niet bijster vlug, prijzen iets betel'. Een enkel puik best ex. nog iets boveln noteeiing. Zaden. Gael Mosterd f26f'28, blauw maanzaad f 48f 50, karwijzaad! f 43— f45, Lijnzaaid blauw) f 18f 19, id1, wit f20f22, kanariezaaid f 14f15, kool zaad f24f25. Vlas. 4300 k.g. blauw f0.85fl-10, 500 k.g. wit Zeeuwsch f0.85f0.95, 3600 k.g. Gronmgsch f0.75f0 85. blauwi half gezwingeld f0.70fO-75, 160 k.g. AV. r. R. f 0.70. A a r d a p p e 1 e n. Brielsche eigenhei mers f3.75f4.10, Zeieuwsche Eigenh. f3.501f3.75, Blauwe eigenh. f3.70 f4, Zeeuwscha bonte f4.80'f5.10, id, Blauwe f4.75f5, poters f2f2.40, Bral- vo's f3.70f4.201. Aanvoer taimeilijk, vraAg redelijk. Rotterdam, 8 Nov. 1926. Graanmarkt. Tarwe, minder ter markt, flauw, onveranderd, puike f 15.25 f 15,40, verder naar kwaliteit van f 14,25 f 15. Rogge niet getoond. Gerst Che- vallier onveranderd f 12f 12,50, extra blanke soms iets meer. Haver onver anderd f9,75f 10,40. Kleine groene erwten bleven vast ge steund f 18f 26-50, schokkers iets hoo- gei' betaald. Bruinel 'b'oonen minder ge toond, iets meier gevraalgd1, f 16 50 f 17.50, alles per 100 k.g.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3