oidenkotïs Zoeklichtjes. vT. Extra 30 cte. vM. Extra *o vP. Extra so .J. TABAK over de spoorwegen te doen toenemen doch betreurden, dat dit eerst thans is ge schied, ofschoon er in de Kamer reeds drie jaren geleden op aangedrongen werd Thans zal dit bedrijf in veel streken neer komen op een concurrentie met bestaande autobusondernemingen, hetgeen aan een goed geregeld en veilig verkeer niet bevor derlijk werd geacht. Sommige leden zouden gaarne zien, dat de vakvereenigingen werden gehoord over de vaststelling van de personeel- sterkte bij de spoorwegen. Men vroeg voorts of de regeering bereid is, met $e vakvereenigingen overleg te plegen om treilt de dienst- en rijsttijden. Sommige leden waren geenszins bevre digd door het antwoord van den minister op de vragen van het Kamerlid Duymaer van Twist inzake den treinenloop op Zondag. Zij erkenden, dat het treinver keer op Zondag niet geheel stop gezet kon worden, maar waren van oordeel dat men zich moet onthouden van progapanda voor goedkoop Zondagsverkeer. Andere leden achtten het zeer juist ge zien, dat op Zondag treinen tegen ver Jaagde tarieven loopen. De kans cm van het Belgisch trac taat. De lioefijzercorrespondent van 't Hdbl. is van meening, dat er na de rede van Minister v. Kamebeek nu, voorloopig, waarschijnlijk 'n kleine meerderheid is voor het verdrag die zelfs groot zou zijn indien het kanaal AntwerpenMoerdijk uit dit tractaat kon worden gelicht. Want menig lid dat zich vermoedelijk heeft laten bevredigen door wat de heer Van Kamebeek zeide en mededeelde over de gch&ld©quaesties, zal wel hebben gevoeld 'dat bet gevaarlijk© risico van dat kanaal voor Rotterdam (en Rotterdams belang is, gelijk ook dei Minister erkende, een Ne- derlandsch belaiig) door de rede van den Minister niet verminderd. Wij gelooven dus, zegt hij, dat de zaak nu verder zal draaien om die kanaal- quaestie en het moet voor de voorstan ders van het Verdrag wel zeer spijtig zijn, dat de Minister de medewerking tot elke nadere onderhandeling, dus ook ten aanzien van dit print, heeft afgewezen. Erkend dient echter te worden, dat Bel gië, door hals over kop het Verdrag aan te nemen, een terugkomen op eenig punt van het verdrag wel zeer moeilijk heeft gemaakt voor den Minister. Gelijk gezegd verwachten wij echter voorshands (na de replieken kan het weer anders worden) veeleer aanneming van het Verdrag. Maar dan met een kleine meerderheid. Een resultaat dat zeker in zoo bij uitstek nationale quaestie als deze even weinig bevredigend zou zijn dr De Visser heeft daarop terecht ge wezen als een verwerping met een paar stemmen meerderheid. Om dat ta ontgaan zal er dus toch nog een uitweg dienen te worden gezicht en als de mi nister blijft volharden bij zijn weigering tot medewerking, dan zal het zonder die 'medewerking 'moeten geschieden. Het aan blijven of heengaan van een minister (of zelfs van ministers) nr'ag in een zaak als deze niet medewegen. Verbetering van wegen. Volgens het Voorl. Verslag op de Wa- terstaatsbegrooting achtten verscheidene leden het onjuist, dat op de totstandko ming van de wegenbelastingwet is geprae- judiceerd door in deze begrooting niets uit te trekken voor verbetering van wegen. Zij spraken ook de vrees uit, dat deze gang van zaken aan de wegenverbetering niet bevorderlijk zou zijn, omdat het wegen fonds op zijn vroegst den eersten Mei 1927 in werking zal treden. Tot dien datum zal er dus stilstand in de werkzaamheden zijn. Ook werd gevraagd, waarom voor on derhoud van de Rijkswegen in Friesland, Groningen, Drenthe, Utrecht en Zee land zooveel minder wordt uitgetrokken dan voor de rijkswegen in de overige pro vincies. Nieuwe foto's van de K o n i n k - 1 ij k e familie. Naar wij vernemen, zullen binnen een tiental dagen twee nieuwe foto's van H.M. de Koningin met Z.K.H. den Prins der Nederlanden in den handel verschijnen. De opname geeft de Koningin en den Prins weer ten voeten uit, Hare Majesteit in galakleeding met diadeem en Z. K. H. in de uniform van luitenant-generaal van het Indische leger. De foto's zijn ten Paleize Het Loo opgenomen door den heer A. C. St.ok- huijzen, fotograaf te Apeldoorn en zullen in bromide-uitvoering in den handel wor den gebracht. De Bioscoopwet. Uit de memorie van antwoord op de algemeene beschouwingen der staats-be- grooting blijkt, dat ten aanzien van de uitvoeringsmaatregelen van de bioscoop wet het advies der Staatscommissie is ingewonnen. Nadat dit zal zijn ingekomen, zal uitvoering vermoedelijk (wij spa- tiëeren, red. Z.) spoedig volgen. Het autobus-ongeluk bij Baariand. 'Naar wij vernemen, is de inbeslag ge- nomen trein van den Lokaalspoorweg, waarmede Vrijdagmiddag onder Baarland ©en autobus werd aangereden, na on derzoek door een ingenieur van deNederl. Spoorwegen, weder vrij gegeven. Zondag is de autobus, welke bestuurd werd door liet slachtoffer Louisse en welke bijna geheel vernield werd, onderzocht door den Prov. deskundige dhr Vijgenboom. Daarbij kon worden geconstateerd, dat de remtrommels van de beide achterwie len in gave conditie waren en pas ver nieuwd zijn. Bij blootlegging van de plaats, waar de voetrem ingebouwd was, werd bemerkt, dat ook deze zich in goe den toestand bevond. De deskundigen ikwamen tot de conclusie, dat als de bus slechts een halven meter verder was gereden, de kans groot zou geweest zijn, dat geen der inzittenden er levend was afgekomen. Zondag is het lijk van den chauffeur gerechtelijk geschouwd door dr Hulst, waarna het aan de familie werd terug gegeven pm heden (Maandag) te Hein kenszand te worden ter aarde besteld, waarbij autobusbestuurders als dragers dienst zouden doen. Waar wij Zaterdag iets schreven over liet laat arriveeren van de ziekenauto, is ons nu gebleken, dat dit niet te wijten is aan ©enige nalatigheid van den heer 'Krijger, den garagehouder, daar deze pas om J; kwart voor zes werd opgebeld. Het is begrijpelijk, dat men, wanneer ©en ongeluk plaats heeft, wat zenuwachtig is, maar laat men toch altijd in geval van ziekte of ongeluk direct de garage van den heer Krijger opbellen. De toestand van mejuffr. Mol uit Oude- lande, wier been moest geamputeerd wor den, was hedenmorgen iets beter dan gisteren. In het R.K. ziekenhuis is Vrij dagavond ook nog verbonden mej. v. Dalen uit Heinkenszand, wier arm bij het ongeluk was gebroken. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de locomotief van den materiaaltrem lang durig gefloten heeft, maar de regen klet terde tegen de ruiten van de autobus en de wind gierde zoodat de chauffeur en de passagiers niets hebben gehoord. Trouwens, nu de lijn van de locaalspoor nog niet officiëel is geopend, zijn maar weinigen opmerkzaam bij liet passeeren der overwegen. Hoezeer men echter op zijn hoede moet zijn, is nu wel duidelijk gebleken. Toch zal het wel gewenscht zijn, de kwestie van de overwegen op Zuid-Beve land nog eens terdege na te gaan, vóór de lijn wordt geopend. Het uitzicht moet toch vrij zijn. Er is 'n plaats een drukke plaats zelfs waar men eerst een over weg der Ned. Spoorwegen passeeren moei en eenige meters verder oen overweg van den locaalspoorweg. 'tls te .vreezen, dat ongelukken daai niet zullen uitblijven. Uit Heinkenszand wordt ons gemeldi Onder groote belangstelling werd he denmorgen te half twaalf alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den lieer Louisse, die op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen hij het auto bus-ongeluk te Baarland. De overledene werd grafwaarts gedragen door de chauf feurs der verschillende op Goes corres- pondeerende autobusdiensten. De baar was bedekt met een zestal kransen en bloemstukken van vrienden en chauf feurs. Aan de groeve werd het, woord gevoerd door den burgemeester van Elle- Avoutsdijk, diet den overleden© herdacht als één zijner beste burgers, en familie en vrienden condoleerde. Daarna sprak Ds Sclieele van Kapelle-Biezelinge, die de begrafenis leidde, daar de overledene een oud-catechisant van hem was, woorden van troost. De oudste broeder van "den verongelukte sprak een bijzonder woord van dank aan den burgemeester van TiIle- woutsdijk en verder aan allen, die heb ben gedaan wat zij konden, !>ij dit droe vig ongeluk. De plechtigheid werd door Ds Scheele met gebed beëindigd. Een schare van ongeveer 150 belangstellen den woonden .deze droevige plechtigheid bij. Onder hen merkten wij- op den ingenieur van het locaalspoor, den burge meester van Baariand en den burgemees ter en oud-burgemeester van -Heinkens zand. Door den Commissaris der Konin gin is aan den heer 'M. de Jong te Tholen eervol ontslag verleend als lid en voorzitter der Gezondheidscomissie, zetel Tholen. Prinses Ast rid te Vlissin- gten. Zondagmorgen heerschte aan het Station VJissingen meer drukte, dan op andere (Zondagen, doordat men ponton en hal in gereedheid bracht voor de ont vangst van Prinses Astrid van Zweden de gemalin van Prins Leopold van Bel gië en Haar familie. Loopers werden ge legd, draperieën aangebracht, vlaggen ge plaatst. Hiermede was men bezig, toen te ruim '9 uur de voorgeschreven saluut schoten aankondigden, dal de Zweedsche kruiser Fylgia" op de Nederlandsche wa teren was aangekomen, en geëscorteerd door drie tonpedobooten onzer Marine koers zette naar de buitenhaven. Dioor het verwisselen van loods werd dit laatste eind van de reis nog eenigszins vertraagd en was het ruim 10 uur, toen de krui ser de haven Jrinnenvoer. Hier moes! eerst worden gezwaaid, en was het tegen kwart voor elf toen de „Fylgia" aan den Noordelijken ponton was gemeerd. In de buiten- en binnenhaven waren de marineschepen met vlaggen enz. feeste lijk versierd. In de omgeving van de buitenhaven bewogen zich honderden, die het aankomen van den kruiser gade-sloe gen. Toen de boot gemeerd was, begal zich het eerst aan boord de Zweedsche gezant te 's Gravenhage, de heer Adler- creuts, om- de Prinses, Haar moeder, de hertogin van West-Gothland en Haar zus ter, prinses Martha te verwelkomen. Deze hadden de reis van Zweden met do Fylgia medegemaakt. Vervolgens gingen ook de waarnemende gezant van België te 's Gravenhage, Comte de Lalaing, met den Belgischen consul te Vlissingen, den heer J. van Boven, tevens vice-consul van P- -w ons 9toem der 'dPadererb België, ook de Commissaris der Konin gin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, als vertegenwoordiger onzer Koningin, als mede de kapitein ter zee Lam, eerstaan wezend zee-officier, aan boord om de Hooge gasten te complimenteeren. Hierbij bood de Commissaris der Ko ningin, namens II. M. de Koningin aan Prinses Astrid een prachtige mand bloe men aan, en aan de Hertogin en Prinses Martha ook ieder een fraaie bloementuil. Ook mevrouw Adlercreuts, die evenals mevrouw van Boven aan de Hooge gasten werd voorgesteld,.bood bloemen aan, ter wijl hetzelfde geschiedde door de dames Dero-ij en Decrop namens de Belgische loodsen te Vlissingen. Ook namens de Zweedsche kolonie te Hilversum waren bloemen voor Prinses Astrid gezonden. De Prinses dankte voor de gebrachte hulde en vroeg aan de dames van de Belgische koloniën, van wie mej. Deroij in welgekozen woorden de beste wen- schen voor een gelukkig huwelijk met den beminden Prins Leopold, Hertog van Bra bant had vertolkt, of zij Belgen van ge boorte waren, waar zij geboren werden en hoeveel Belgische loodsen te Vlis singen wonen. Na deze begroetingen verlieten de Vors telijke personen den Kruiser en min zaam buigend wandelde de Prinses met Haar familieleden, gevolg en genoemde autoriteiten door de hal en de Konink lijke wachtkamer naar het tweede perron, waar de Mailtrein van 11.43 werd ver wacht. Hier was gelegenheid ook dhr Gasinjet, commissaris van gemeente- en! rijkspolitie te Vlissingen, voor te stellen. Precies op tijd, reed de mailtrein bin nen en stapten daar uit de Hertog van West-Gothland, vader van de Prinses en broeder van den Zvveedschen Koning, zijn getrouwde dochter met Haar gemaal, en de jongere broeder van de Prinses. Ook hier was het de Commissaris der Ko ningin, die namens H. M. woorden van welkom sprak op Nederlandschen bodem De Hertog inspecteerde hierop de eere- wacht der marine, die onder commando van den luitenant ter zee, eerste klasse Josseler de Jong, op het perron was opge steld. Het muziekkorps van de matrozen- opleiding speelde het Zweedsche Volkslied en de tamboers en pijpers deden zich ook hooren. Na het inspecteeren van de wacht, begaf het Hooge gezelschap zich weder door de koninklijke wachtkamer en de hal naar den kruiser, van welk oorlogschip toen saluutschoten weerklonken. Van uit liet publiek klonk af en toe „Vive la prin- cess-e de Brabant". De Prinses dankte steeds zeer vriendelijk voor deze hulde en beantwoordde de groet door de om standers Haar gebracht. Ook tegen de aanwezige persfotografen en film-opne- mers waren de vorstelijke personen zeer welwillend en vergemakkelijkten zij hun werk ten zeerste. Nadat afscheid was genomen van de autoriteiten, waarbij de Prinses verzekerde zeer getroffen te zijn door de hartelijke ontvangst te Vlissin gen, werden cle touwen losgegooid en werd de Kruiser door een sleepboot naai de reede gebracht. Ook toen bleven de Vorstelijke pers-onen aan dek en salu eerden vriendelijk tegen de achterblijven- den. Het officiëele was weer afgelooperï en de autoriteiten en belangstellenden ver lieten het station, sprekende over den aangenamen indruk, die de jonge kroon prinses van België op allen had gemaakt. - Een der torpedobooten, die giste renmorgen den Zweedschen kruiser moest escorteeren, Jrekwam een boei in den schroef en moest naar Vlissingen terug- keeren. Des middags kon de boot zjch weer bij het escorte voegen. Zeeuw sche Handelsreï- zigersvëreenigi ng. Zaterdagavond vergaderde in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg de Zeeuwsche Handelsrei- zigersvereeniging. Deze eerste jaarverga dering, welke ook door de dames der leden werd bijgewoond, werd door den voorzitter, dhr A. M. Valk, geopend met een rede, waarin hij, zijn vreugde over de groote opkomst, juist ook van de dames, uitsprak. De secretaris, de heer W. .T. Markusse, bracht het jaarverslag uit. Spr. ging na wat reeds is gedaan in het bijzondei; door de verkoerscomissie en wel in het bijzonder het verkrijgen van een trein! Roosendaal-«-Breda aansluitende des Maandags op den trein dien dag te 7.07 v.m. van Vlissingen aankomt en waardoor een goede verbinding met het Z.O. en N.O. van ons land wordt verkregen. Ver der zijn vele voor het verkeer belangrijke verbeteringen zoowelin boot- als trein verkeer met diverse autoriteiten in be spreking. Het ledental is thans reeds gestegen tot 103, terwijl niet minder dan 156 do nateurs zijn toegetreden. Door ,den penningmeester, dhr G. L. Groenendijk, werd vervolgens ook verslag en rekening uitgebracht. Ontvangen werd in den loop van het eerste boekjaar f 1943,84 en uitgegeven f 712.95, zoodat er een goed saldo is van f 1230.89. Ook wat het ondersteuningsfonds be treft mag op gunstige cijfers worden ge wezen, al is dit nog een aan bloedarmoede lijdende loot aan den stam der Z. H. V., doch niet mag worden vergeten, dat het fonds eerst kort geleden is opgericht. Het bedraagt thans f 187.36po, verkregen door diverse bijdragen. Ook de begrooting voor het volgende jaar werd vastgesteld. Tot leden van het bestuur werden hor- kozen de heeren A. M. Valk, Middelburg, voorzitter; G. L. Groenendijk, Goes, pen ningmeester; A. de Beste, .Middelburg, cor respondent en J. Vos, Middelburg, com missaris. Tot ledon dör financieele com missie werden herkozen de heeren E. van Ovcrbeeke, Middelburg; E. Kloote en D. Mol, beiden te Goes. 'Mededeeling werd gedaan van twee adressen door' de verkeerscommissie ver zonden, een aan de directie van de Ne derlandsche Spoorwegen en een aan de Commissie van toezicht, op- do Provin ciale Stoornbootdiensten. 'In het adres aan de N. S. worden verschillende wijzigingen gevraagd tegen den zomerdienst o.a. een avondsneltrefn om 8.18 uit Roosendaal naar Vlissingen; of anders het herstel van den sneltrein die om ongeveer kwart voor 7 te Mid delburg aankwam en van den boemel- trein die to 6 uur aankwam voor den zomerdienst 1926. Verder wordt nog ge vraagd de spoorwegabonnementen (zoo wel algemeene als Zuidcrgroepkaarten)' direct bij indienststelling van de lokaal spoorwegen op Zuid-Beveland daarop gel dig te verklaren. Aan de Commissie voor da Prov. Stoombootdiensten is er op gewezen, dat het reizen naar Zeeuwsch-Vlaanderen, dat bijna steeds dagreizen zijn, en waar dooi de valuta-concurrentie de zaken zeer slecht zijn, duur is. Vooral voor pro visiereizigers is dit van groote beteekonis. Het verzoek wordt dan ook gedaan: 1. om l^et geheele jaar door goedkoope re tourbiljetten uit te geven, welke biljetten thans meer speciaal zijn ingevoerd ten gerieve van pleizierreizigers2. om 10 of 20 rittenkaarten verkrijgbaar te stellen tegen verminderd tarief; 3. abonnemeai- ten „uit te geven tegen billijken prijs en geldig op alle diensten; 4. om in overleg te treden met bevoegden teneinde te ver krijgen, dat ook de spoorwegabonncimen- ten op de booten geldig zijn. Direct© belastingen. Ver plaatst met 16 Nov. as. de komimies 2e kl. G v. Dijke van Sas van Gent naar Achtmaal en P. Vermaas van Rot terdam naar Sas van Gent. "Bij Kon. besluit is in zijn rang overgeplaatst bij het regiment jagers, de eerste luitenant P. P. O. van Rijen, van het 14e regiment infanterie. Bienoeimd en aangesteld1 bij het res. personeel der landmacht, bij het perso neel van den geneeskundigen dienst, tot res. officier 2e kl. de heer A. J. Karramui. Het Nederlandse h-B e 1 g i s c h verdrag. De heer mr J. Adriaianse, V.D. lid van de Prov. Staten van Zee land heeft schriftelijk het verzoek gericht tot Ged. S,tatcin, t& willen mededeeien of juist is wat hij va!n terzijde: heeft verno men, dat kort geleden vanwege de re geering ten tweede male advies van dat college is gevraalgd naar aanleiding van het bij de Staten-Generahl ter ratificatie aanhangig gemaakt verdrag met België en dat bij die gelegenheid Gel. Staten hebben gevraagd of dei opgelegde geheimhouding omtrent het eerste advies niet mocht wor den opgeheven en publicatie van beide adviezen kon geschieden. Tevens zou mr A. het op prijs stellen to vernemen wat op dez-e vragen door de regeering is ge antwoord. Ged. Staten wenschten in hun antwoord in de eerste plaats op te merken, dal zij, hotzeer tot het verstrekken der ge vraagde inlichtingen, wanneer men let op het bepaalde in art. 163 der Prov. Wet geenszins gehouden, desalniettemin gaar ne bereid zijn, voor zooveel van hen af hangt, deze te verstrekken. Het is juist, dat kort geleden en wel bij schrijven van 28 Juli 1926 no. 127 aid. Water staat A Kabinet door den Minister van Waterstaat aan hun Clollegei is ge vraagd, tot welke opmerkingen de kennis neming van het Voorloopig Verslag om trent de nieuwe overweging in de Afdee- lingen der Tweede Kamer betreffende het hier bedoelde Verdrag ten opzichte van de belangen, welke het Departement van Wa terstaat raken,, aanleiding gaf. Het is even zeer 'juist:, dat hun college bij het uit brengen van het gevraagde advies de publicatie van dit en van het te voren uitgebracht advi-es ter sprake heeft ge bracht. Tegen de bedoelde publicatie be staat. bij den Minister van Waterstaateven wel ook thans nog bezwaar. Tarieven e'lectriciteit. Naar wij vernemen is door den Raad van Be stuur der N. V. P.Z.E.M. aan Burgemees ters en Wethouders dei- gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen ©en schrijven ge richt, waarin wordt bericht, dat er wijzi ging wordt gebracht in het bestaande tarief voor de levering van electrischen stroom. Van het thans gekiende tarief vervalt de bepaling: „Bovendien zal voor het bedrag, waarmede een builen bovenge noemde avonduren vallende belasting de hoogste avondbelasting overschrijdt, f35 per kilowatt en per jaar berekend wor den." Voor de bepaling van het jaarlijks door de gemeente verschuldigde bedrag, voor gebruik van electrischen stroom zat het totaal aantal verbruikte K.W.U. berekend worden naar een grensprijs per K.W.U. welke verband houdt met het quotient van het aantal in een kalenderjaar ver- „De dood wenkt ieder uur!" Aan de waarheid van.dit woord worden we eiken dag herinnerd, maar toch wel in zeer bijzonderen zin, hij droevige on gevallen als j.l. Vrijdagavond te Baar land. Zich van geen gevaar bewust, zaten de passagiers rustig in de autobus. Even' een schok, en voor iemand tijd had om over het gebeurde na te denken, lag daar het droevig verminkte lijk van den chauf feur en was een der passagiers hoogst ernstig gekwetst. Bliksemsnel speelde zich liet droeve jlrama af. In een ondeelbaar oogenblik was alles voorbij. Inderdaad, „bet leven is een damp, de dood wenkt ieder uur." OPMERKER. bruikte K.W.U en de maximale belas ting in de speruren van de vier winter maanden Januari, Februari, November en! December. De gemiddelde prijs per ingekocht K. W.U. zal niet hooger worden dan de bedragen, die in een bij het schrijven; gevoegde tabel zijn opgegeven. Tot nog toe hebben de Gemeenten ook in de avonduren van de overige acht maanden een spertijd ingevoerd met het oog daarop, dat de belasting buiten den winterspertijd iiiet te hoog zou worden. Aangezien hot risico, voor wat betreft de belasting huiten den winterspertijd, met het nieuwe tarief zal wegvallen, is het niet uitgesloten, dat in de avondtijden van de overige acht maanden kracht gebruikt zal worden. De directeur vestigt echter de aandacht op de waarschijnlijkheid, dat in sommige netten het krachtverbruik in den avond storend kan werken op de lichtvoorzie ning. Er bestaat kans, dat liet licht on rustig zal branden en dat de sterkte belangrijk zal afnemen wegens het span- ningsverlies, dat door het krachtverbruik zal optreden. Door liet bedrijf zijn spanningsmetingen uitgevoerd, welke een verlies van 18 tot 40 pCt opleverden. Evenredig met dit verlies gaat vrij zeker ook de lichtsterkte achteruit. Lezen en het verrichten van handwerken zal dan in dergelijke geval len zeer bezwaarlijk zijn. De Raad van Bestuur overweegt, met dit tarief eene proef te nemen gedurende één jaar, ingaande 1 Januari 1927. Het ligt voorts in het voornemen, met ingang van 1 November a.s. de spertijd voor die maand in dit jaar te doen ingaan' te 41/2 uur in den namiddag. Goes. Met ingang van 1 Nov. is de h-eetr v. Os uit Heerenveen als landmeter naar het kadaster alhier overgeplaatst, zulks iu de- plaats va.n den he©r Vis ser. De Goeische Amat- Fotoclub organi seerde Vrijdag en Zaterdag hier '11 tentoon stelling. Behalve een uitgebreide collec tie uit de geheele provincie, waren er van firma Gapi, Nijmegen; de Phafaxfabriek „Nebo" en do plaatselijke fotografen de heeren Verschoore en De Soomer, zeer fraaie stands te bezichtigen. De jury, bestaande uit de heeren Boer uit Bloemend aal; Helder uit Middelburg en Dr Wolters te Vlissingen heeft de prijzen als volgt toegekend: Vergroofingten; le prijs; Dr Huese, Goes; 2o pr. Vijverberg, Serooskerke; 3e pr. Hoogstra, Zierikzee; eerv. verm. Bos- schaart te Middelburg. Landschappen: le prijs Merk, Middel burg, 2e pr. Van Aken, Goes, 3e pr. Mej. St©in Middelburg. Portretten: le pr. Van Essen, Goes, 2e pr. Meirk, Middelburg, 3e pr. Mej. Stein, Middelburg. Stillevens: lo pr. Merk, Middelburg; 2o pr. Westerweel, Goes, 3o pr. Van Essen, Goes, 4e pr. v. d. Ende, Goes. De firma Capi exposeerde nog een nieu wigheid in den vorm van lichtgevoelige zijde, waarop foto's kunnen worden af gedrukt. Vlissingen. Aan dei Maatsch. tot het uitvoeren van burgerlijke en waterbouw kundige werken, directeur de heer B. Oosters te Willemstad is gegund het bou wen van 56 woningen voor de woning bouwvereniging „Goed Wonen" alhier, voor f145 943- Bij het maken van de nieuwe ha ven alhier is voor den Voormaligen ha- vendijk de romp gevonden van een schip, dat daar voor enkele jaren is gezonken, althans een stuk van een romp, een ijzer massa van 150-000 k.g., hetwelk door twea bokken is gelicht en nu op land is gezet. 's H. Abtskerke. In de Zaterdagnamiddag gehouden Raadsvergadering deelde de voorz. mede dat de rekening over 1925 is goedgekeurd en de benoeming tot zet ters van de heeren J. Tolhoek on M. v. Weele. De ingekomen begrooting voor 1927 vair den vleeschkeuringsdienst in de combinatie Goes wordt aangenomen voor kennisgeving. Komt aan de orde do electrificatie der gemeente, waarom trent Ged .Staten voor 15 dezer bescheid vragen. Nat cienige discussie wordt het, voorstel van B. en Wi- om de gevraagde garantie ad ongeveer f25 per aansluitbnar perceel gedurende 10 jaar te geven, ge amendeerd door de heeren van Weele en Braam met alg. st .aangenomen, zulks onder voorwaarde, dat 25 het maximum zal zijn en de kosten van het licht niet hooger zullen zijn dan 2 cent per uur. Er zijn 37 aamsluitbare perceelen. De polderverordening wordt aangevuld

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2