Kirtfltaws. Onderwijs. tew»" Sissws. BecMszales. Leestafel Schuurman een overeenkomst te sluiten inzake specialistische hulp bij zenuwziekte roor alle leden. Nadat ecinige mededeelingen van inter nen aard waren gedaan, werd de ver gadering gesloten. Gisterenavond heeft zekere de M. al hier, die in een volkslogement geweigerd werd en die onder den invloed van sterken drank verkeerde, een groot deel der ruiten van dat logement ingeslagen. De man, die bloedend verwond was, werd door de po litie ingerekend en na verbonden te zijn in arrest gesteld. Het is zeker juist, dat plaatsen als Middelburg op verschillend gebied achter aan komen bij groote steden in binnen- en buitenland. Dit is ook het geval met de electrische lichtreclame. Maar nu maken wij toch ook al meer en meer dagelijks ken nis met die wijze van het aandacht vesti gen op bepaalde artikelen en na eerst klei nere uithangborden met licht er in, is nu gisteren reeds de derde groote lichtreclame voor sigaretten in dienst gesteld, eerst de Caravellis, toen de Miss Blanche en thans de Turmac. Naar wij vernemen kan bin nen afzienbaren tijd weer een groote licht reclame voor een ander artikel worden te gemoet gezien. Op de verkooping van meubilair enz., welke volgende week Dinsdag in het Ven duhuis in de Abdij alhier plaats heeft, zal een bijzonder schilderstuk worden ver kocht. Wij bedoelen een goed geslaagde copie van het bekende groote stuk van den schilder Frankfort, hangende in het Kunstmuseum en voorstellende een Jood met den gebeddoek aan, terwijl hij bezig is de gebedsriemen aan te doen. Vooral wat teekening en kleur betreft mag deze copie, vervaardigd door onzen stadgenoot, den heer Q. J. den Hollander, in 1885, goed worden genoemd. Zij is in een fraai gebeeldhouwde lijst vervat. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de Raad. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om geen garantie-overeen komst betreffende levering van stroom aan te gaan met de N. V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij. De voorzitter licht toe dat in deze gemeente ongeveer 400 aansluitbare perceelen zijn; voor elk perceel moet een garantie betaald worden van f 25, zoodat de totale garantie onge veer f 10.000 zal bedragen. Van de 500 hoofden van gezinnen hebben zich momen teel 31 voor electrisch licht aangemeld; van deze zullen er wel zijn die meer ge bruiken dan voor f 25, doch daartegenover staat ook weer dat er bij zullen zijn die veel minder zullen verbruiken. Ook de straatverlichting zal aanmerkelijk meer kosten dan de tegenwoordige gasverlich ting. Spreker vindt dat de garantie die de gemeente moet stellen voor deze veel te hoog is en dat het een financieele strop zal zijn. De heer Zweedijk vraagt hoeveel de kosten van een lichtpunt zullen bedra gen per uur. Hierop wordt geantwoord dat dit ongeveer 2 cent per uur zal bedragen. Dit komt den heer Zweedijk nog al hoog voor, gezien wat het gas kost. Ook de an dere heeren vinden dat de garantieover eenkomst in het nadeel van deze gemeente zal zijn,. Met alg. stemmen wordt besloten geen garantie-overeenkomst aan te gaan. Hierna wordt vastgesteld de verorde ning ex. art 178 der Gemeentewet. De keer Strauh merkt op dat in deze gemeente een verordening is waarhij het verboden is met open knalpot te rijden. Dit vindt hij uitstekend, maar er zijn in deze gemeente ook enkele andere motoren, die ook veel lawaai veroorzaken. Kan hiertegen ook niets worden gedaan? De voorzitter zegt toe deze zaak te zullen onderzoeken. Van Gedep. Staten zijn opmerkingen ontvangen betreffende de laatste wijziging der alg. politieverordening. Aan deze op merkingen wordt gedeeltelijk tegemoet ge komen. Evenzoo zijn opmerkingen ontvan gen betreffende wijziging der bouwveror dening; ook aan deze opmerkingen wordt gedeeltelijk tegemoet gekomen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot opheffing yan het voetpad over de paarden-wei (in lAhhekinderen). De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een verzoek van den heer P. Oele te Goes (als gemachtigde van ine.] van der Bilt te Nijmegen), waarbij deze verzoekt genoemd pad op te heffen. Spre ker vindt, dat hoewel het pad niet zooveel meer gebruikt wordt als vroeger, het toch nog tamelijk veel wordt gebruikt. De heer Strauh zou er voor zijn, wanneer alle voet paden in deze gemeente zouden worden opgeheven, hetgeen volgens spreker zeer goed mogelijk is. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen. Vervolgens wordt overgegaan tot behan deling van het verzoek van H. Oele, alhier, waarin deze aandringt op verbetering van het z.g. „Slop". De voorzitter zegt dat het Slop voor het tegenwoordige verkeer veel te smal is; herhaaldelijk komt men in aan raking met het huis van Oele, hetgeen de zen dikwijls veel geld kost. Ook de leden zijn er van overtuigd dat verbetering nood zakelijk is. De vraag is echter wie moet het doen, het Rijk of de Gemeente. Onder zocht zal worden wie de verbetering moet doen, daarna kan naar omstandigheden gehandeld worden. Betreffende het verzoek van A. Blok om beschikbaarstelling van een verlicht en verwarmd lokaal der openbare school, stellen B. en W. voor een lokaal met gra tis vuur en licht ter beschikking te stellen voor het houden van een cursus in tuin bouw. De heer Straub is tegen het voor stel; het is toch billijk dat vuur en licht worden betaald. De voorzitter en de heer Eversdijk toonen aan dat het ook een ge meentebelang is en vinden de kosten van vuur en licht niet zoo hoog, dat de ge meente ze niet dragen kan. Dhr Lenshoek vraagt of op Zaterdagmiddag de cursus niet gehouden kan worden, waarop geant woord wordt dat de meeste leerlingen ook des Zaterdagsmiddags werken. Na nog eenige oogenblikken over dit verzoek ge sproken te hebben stelt dhr Strauh voor om f 10 vergoeding te vragen, welk voor stel niet ondersteund wordt en niet in stemming komt. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 6 tegen 1 stem (die van dhr Straub) aangenomen. Besloten wordt met ingang van 1 Janu ari 1927 A. van de Velde definitief als ge meentewerkman aan te stellen. Het voorstel van B. en W. om voor de perceelen aan den Achterweg, kadastraal bekend Sectie A nos. 609 en 610, eigenaar J. Dekker Lzn., de rooilijn voor nieuw te houwen woningen en afscheidingen enz. vast te stellen op het verlengde van de voorzijde der woning plaatselijk gemerkt A 200 (bewoonster wed. M. de Waard), wordt aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Zwee dijk om het voetpad bij G. Trimpe te ver beteren. Wordt toegezegd. De heer Sinke informeert naar de plannen om in den Heernlsseweg een straat aan te leggen. De voorzitter antwoordt dat zoodra alle be langhebbenden meewerken, het straatje ge legd zal worden. De heer Straub zegt dat hij het vuil der gemeente niet op zijn ge pacht perceel wenscht te hebben. Ook vraagt hij of het niet mogelijk is dat de gemeentewerkman het vuil van het dorp naar den vuilnisbak brengt en het niet in het Noordeinde op een hoop gooit. Hierin zal worden tegemoet gekomen. Daarna sluiting. St. Philipsland. In de jongste raads vergadering van St. Philipsland werd voor gelezen een schrijven van den Gominis- saris der Koningin in Zeeland, waarin wordt meegedeeld, dat aan L. Nilant, burgemeester, op verzoek ontslag als zoo danig is verleend met ingang van 1 Oct. 1926. De heer P. J. de Ruijter merkt op, dat de berichten in sommige kranten dus niet juist zijn geweest, daar meest geschreven is „eervol ontslaig" en dit niet is verleend. Dit stuk wordt voor kennis geving aangenomen. De dominee komt! Wie het Kerkblad der Geref. Kerken in Ned. Oost- Indië slechts vluchtig inziet, aldus de heer S. Osinga in „Woord en Geest", komt onwillekeurig onder de bekoring van de uitgestrektheid van het Geref. Ker kelijk gebied daar te lande. De „moedercellen" op Java stralen uit naar de Groote Eilanden. Komt ge ,te Sabang, ge hebt er des Zondags gelegenheid de samenkomst van den Gereformeerden kring bij te wonen. De Padangsche Bovenlanden worden even zoo goed als Palembang, als Bandjerma- sin, als Ralik Papan, als Makassar door de „Moederkerk" ,op Java verzorgd. En de eenzaamste verstrooide wordt niet ver geten. Hoe weinig Roomsch in aanvoelen en taalgebruik men ook zij, toch komt men er toe te spreken van de Moeder kerk, de „Iboe Geredja", zooals de In lander spreekt van de hoofdplaats van zijn land als de „Iboe Kola". (Moeder zorgt voor al hare kinderen, maar voor 't minst bedeelde het meest. En hoevelen van onze menschen zijn in geestelijk opzicht daar in de verre eenzaamheid niet misdeeld. Indien men hier hun nood kende, men zou veel meer van de kansels het gebed beluisteren „en, Heere, denk in Uwe goedheid aan lien, die in verstrooiing leven". Maar hoe verstaan dan ook de ker ken op Ja.va hare taak. Of er nu 200 of 300 K.M. moet gereden worden, ze worden opgezocht, onze eenzamen. Ze krijgen eens of tweemaal per jaar „den dominee over den vloer". O, dat werk onder de „verstrooiden". „Verstrooiden". Een woord, dat hier in Holland geen zaak dekt. Verstrooid zijn beteekent zeer vaak: voorloopig afgerekend te hebben met de maatschappij, met de kerk, met alles wat ons hier maakte tot een mensch. Een Holjandscho plant zonder water in heets zonnebranding. Eenzaam te mid den van hen, die God niet meer zoe ken, bekommerd iii het midden van hei den en Mohammedaan. Tallooze dagen worden voor den ver strooide, wanneer het „Oog van den Dag" zich sluit, als door een kleed van rouw overtogen. De zware schaduw van den geestelijken naclit worgt maar al te vaak 't verlangen naar de hoogere dingen en vele, ja, zeer vele Gereformeerden laten strijdensmoe het hoofd hangen en klagen met David, dat ze nu te eeniger tijd nog door 's vijands hand zullen omkomen. Maar God houdt ze vast. Middellijk door de bediening van Zijn Woord. Daar komt de post. „De dominee komt." De dominee. Die roept gedachten aan Holland wak ker. O ja, 't is vandaag Zondag. Bijna niet aan gedacht. Zoo geheel vermaterialiseerd met de andere dagen. Geen tonen van kerkklokken. Geen vesperstemmen. Geen Sabathsnoodiging. Ook op Zondag 't gewone gedoe van alledaagsch leven. Wat was dat toch eigenlijk echt, dat gaan met vader en moeder naar de kerk. Die gezellige kout aan de koffietafel na kerktijd. Dat leven zat in de kerk. Hoe heerlijk dat gevoel op Maandag morgen als je zoo echt frisch van hoofd en hart moedig den steel vatte van den ploeg. En nu de dominee komt. En dat eene woord „dominee" brengt in den stillen nacht, als de diamantein flonkering van de smaragdenpracht van 't „Zuiderkruis" de zondige dampen in de tropenzwoelte schier verkuischt, het bekommerde kind van God op de knieën en juichend wordt de morgenstond be groet, die een dag inluidt van „nabij God te zijn". (Wie het kent, het verstrooidenwerk in Indië's binnenlanden, die voelt meer warmte in de ziel, voor zijn kerk dan ooit te voren. In wijd perspectief spreiden alle gees telijke schatten zich uit voor 't geestes oog. Wat vroeger woorden waren, wordt nu gouden werkelijkheid; de milde regen van de gemeenschap der heiligen daalt over huis en hof. En als de auto van den dominee door den steilen bergwand voor het oog ver borgen wordt, schrijft Gods Zon een „Lied der kleuren" op de bergen, die Hij gemaakt heeft. Ja hooger stijgt het oog, en als de nacht komt, weeft hij nu geen rouwwade meer over een in wan hoop verloren schuldige, maar knielt in de stilte van den tropennacht een dankbaar kind van God, dat overwel digd is door de schittering der genade van opzoekende liefde. Ons Kerkgezang In de „Chicago Daily Tribune" geeft Jalmes O'Donnell ver slag van zijn indrukken van een bezoek aan de Hollandsche kerk te Holland in Michigan. „Het effect van dat gezang is ajs van ©en machtige, verhevene stem, als van het geluid van den wind in de boomen of van de golven tegen het strand", zoo verklaart hij. „Daar is geen versiering en toch is dei uitvoering van het gezang geweldig. Het brengt u de tranen in de oogen ge weet niet waarom, en het (doet u het hart snel ldoppen ge weet niet waarom. Ik vermoed dat het is, omdat dat plechtige gezang, in een maat waaraan ontwijde ooren thans weinig meer gewend zijn, de uitdrukking is van ©en enorme kracht door een kunstvorm van de uiterlijkstei eenvoudigheid Dat zingen roerde mij zóó, dat ik dien Zon dag in Holland drie keier ter kerk ging." Tot lid van het Hoofdbestuur vau den Bond van Nederlandsche Onderwijzers is benoemd de heer A. O. de Pauw, te Terneuzen. Te veel onderwijzers. In de 282 Lagere Scholen in Limburg zijn werkzaam met de hoofden 1318 onder wijzers en onderwijzeressen. Hiervan zijn er verplicht 1173, zoodat er dus nog moeten verdwijnen of langzamerhand op wachtgeld komen 145 leerkrachten, d.i. 14 percent- Een Professor, die geen zin had. Dinsdagavond zou voor leden van de Volksuniversiteit te Rotterdam Prof. Mr. G. W, de Vries spreken over de staatkundige geschiedenis en vraagstukken omstreeks de tachtiger en negentiger jaren en het begin van deze eeuw aan de hand van platen, dia Johan Braaken- siek voor de Groene Amsterdammer tee- kende. Prof. de Vries deelde te ruim 8 uur den talrijken aanwezigen mede, dat hij eigenlijk geen zin had, hij was ook wat gepikeerd omdat zijn Aangekondigde cur sus wegens gebrek aan belangstelling niet had kunnen doorgaan, gpr. zou echter ©en uurtje wat vertellen, hij had beloofd vroeg thuis ta zullen ziju. En hij causeerde aan de hand van lantaarnplaatjes, die wel een heel zonderling uiteenloopende collec tie vormden. Naar spr. uitlegde had hij ©en willekeurige doos met platen gepakt, dat had voor hem d© "bekoring van het verrassende en tevens stelde het Prof. d© Vries in staat om aan te toonen, dat het goed mogelijk is bij allerlei soort van plaatjes over staatkunde te praten. Zoo passeerden de lens Philips' afzwering door de Staten, het kasteel Fontaineblean, beeltenissen van Ds Heldring, en J. R. Thorbecke. Van dezen Staatsman en zijn tijd werd heel in 't algemeen iets meer verteld portretten van Prof. Kemper ©n Stadhouder Willem' III, P. v. d. Hem's doek, het Ministerie-Gort v. d. Linden voorstellend, het Engelsche Hoogerhuis, het Engelsche Lagerhuis, de bijeenkomst in de St- Pieterskerk te Leiden toen de Koningin het ©ere-doctoraat verkreeg. Toe®. kwam er een plaat van "Braaken- siek. Neen die niet, zei Prof. De Vries, ik zou er nu zin in krijgen, maar ik h©b gezegd maar een uurtje te zullen vertellen. Wil men iets over deze platen van Braakensiek hooren, dan moet men ©en volgenden keer maar komten. Waarop de Professor verdween en het publiek in 'n stemming van hoei heb ik het nou, huiswaarts keerde. Kindermishandeling te Steenbergen. Wij lezen in het „Dag blad van Noord-Brabant" omtrent de reeds in het kort vermelde mishandeling van een schoolmeisje het volgende: Johanna Kroonen, tenger meisje van tien jaar, dat ieder en dag meer dan één uur heen en één uur terug door weer en wind moet loopen om de lessen op een der scholen te Steenbergen te volgen, nam, toen het speeluur van kwart voor elf aan brak, een stukje chocolade uit haar taschje. „Daar komt ze niet eerlijk aan", meende de onderwijzeres De R., die beval Johanna te blijven zitten. „Waar hebt ge het geld gehaald om dat te koopen?" vroeg ze. „Van moeder gekre gen, juffrouw, ze gaf me een kwartje voor spaarzegels en nu heb ik er een stukje chocolade voor gekocht." „Ge liegt, ge hebt het geld weggenomen!" viel de juf uit. ,,'t Is niet waar!" ontkende de kleine. Juffrouw R. ging collega H. er bij ha len. Juffrouw H., die heel wat mans bleek, kneep het kind in de wangen: „Zeg op, ge hebt 't geld thuis uit de kast weggenomen." ,,'t Is niet waar," kermde ze. De juf bleef knijpen en trekken; „Beken, dat ge 't wel gedaan hebt." De kleine strib belde tegen, ze wilde geen onwaarheid zeg gen en toch, de pijn werd zoo hevig, dat ze om er van af te zijn „ja" zei. „Ha, zoo, nu hebben we je." „We hebben je al meer zien snoepen, ge nam het geld uit den spaarpot, hè?" „Ja juffrouw." „En ge kocht alles daar en daar?" „Ja juffrouw." De onderwijzeressen glunderden. Dat was me een overwinning! Ze wenschten elkaar geluk om hun scherpzinnigheid. „We zullen ze leeren," zeiden ze tegen mekaar. En ze snoerden de polsen en de ellebogen van den kleine aan elkaar en 'n touw om de teere beentjes gebonden. Toen gaf een der heldinnen de arme stumperd zoo'n klap tegen de kaak, dat ze languit over den grond viel. „Nu moet ge maar zien, dat ge omhoog komt." Beiden gingen heen en lieten haar lig gen. In die houding bleef ze tot na twee uur. Eerst dan werd de kleine op bevel van een zuster uit haar pijnlijke positie ver lost; „Ge hebt geen recht op dat kind," had ze tegen de „juffrouwen" gezegd. 's Middags moest Johanna nog school blijven. Tusschen den middag was juf frouw H. bij de moeder gekomen. Deze kon niet anders dan ontkennen. Ze had nog nooit een cent gemist en de spaarpot was altijd leeg! Maar de juf vertelde daarop niet wat ze met het kind gedaan hadden. Toen het dochtertje thuis kwam, zagen de ouders groote blauwe plekken op de armen en be merkten ze op het hoofd een bult. Onder een vloed van tranen kwam er toen uit, wat zich had afgespeeld. Den volgenden dag ging de moeder naar de school en wees de onderwijzeressen op haar daad: „Ik heb ze maar gewoon vast gehad", zei de een. „En die blauwe plek ken dan?" „Daar kan ze wel tegen", was 't lieve antwoord. Dat was de moeder te bar en ze diende een aanklacht in. Thans hebben de „op voedsters" der jeugd, die reeds meermalen zoo zachtzinnig waren opgetreden, hun ontslag gekregen. Ze kunnen nu elders na denken over haar heldinnendaad. „Omdat ze' ontslagen zijn, hebben we verzocht er geen verder werk van te ma ken", zeide de moeder. N a t u u r v e r s c h ij n s e 1. Uit St. Jacobiparochie wordt gemeld, dat daar Maandagavond een machtig natuur-ver- schijnsel is waargenomen. Toen we deelt de schrijver mede omstreeks kwart vóór negen een wandeling maakten in de richting van Oudebildtdijk en op het punt stonden, terug te keeren, trof ons een geweldig licht als van een auto, welke ons achterop kwam. Ons omkee- rende zagen we aan 'den Noordelijken hemel een reusachtigen lichtbol, zich pijl snel omlaag bewegende. Nimmer zagen wij een vallende ster of meteor zuik een licht verspreiden, dat zelfs de weg werd verlicht. De verraderlijke schroe vendraaier. Gisterennacht is inge broken bij mr. E. te Rijswijk. De in brekers zijn door de keuken het huis binnengedrongen, doch zijn er niet in geslaagd, de deur, die op de gang uit komt, te openen. Hun buit was daardoor gering, ongeveer f 2.50. Korten tijd na de inbraak heeft de politie op den Haag- weg een man gearresteerd, wiens broek de sporen vertoonde van modder èn kroos. (De inbrekers waren over een plank, die over een sloot was gelegd en die .was gekanteld, achter het huis ge komen). Het bleek een oude bekende van de iustitie te zijn, die juist 6 jaar ge vangenisstraf achter den rug heeft. Bij het huis was een schroevendraaier ge vonden, die de vrouw van den verdachte als het eigendom van haar man heeft herkend. De man is in .bewaring gesteld. Aanvaringen op den Water- w e g. Men seinde gisteren uit Hoek van Holland: De Nederlandsche motorboot „Meuse", van de firma W. H. Muller en Co te Rotterdam, op weg van Rotter dam naar Parijs is tijdens dikken mist in aanvaring geweest met het Engelsche uit varende stoomschip „Maindy Court". De „Meuse" is met belangrijke schade naar Rotterdam teruggekeerd. De „Maindy Court" moet nog geïnspecteerd worden. De uitgaande Harwichvrachtboot „She- ringham" is tijdens dikken mist tusschen Hoek van Holland en Maassluis in aan varing geweest met het Noorscbe s.s. „Renteria". De „Sheringham" heeft de reis voortgezet. De „Renteria" is met 'schade naar Rotterdam teruggekeerd. Het inkomende s.s. „Waalwijk" van de Holland-Amerikalijn, is tengevolge van den mist nabij Vlaardingen aan den grond gevaren. De „Waalwijk" is hedenmorgen met hoog water weer vlotgekomen en naar Rotterdam opgestoomd. Kantongerecht te Middelburg. Strafzitting van 3 November 1926. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens: In de gemeente Middelburg op een rijwiel meer personen vervoeren, dan waarvoor het bestemd is: J. M. van E. te O.- en W..Souburg, f 0.50 b. s. of 1 d. h. Rumoer verwekken, waardoor de nachtrust kan worden verstoord: P. S. te Middelburg, f 10.b. s. of 10 d. h. Zonder vergunning visschen in een water waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is: G. V. te Middelburg, f 10.b. s. 2 weken tucbtsch. Verbeurdverklaring inbeslaggenomen. aalfuik. In de provincie Zeeland handelen in Strijd met het Reglement op de wegen en voetpaden H. C. te Koudekerke, C. D. te Domburg, A. P. te Grijpskerke, ieder f 5 b. s. 5 d. b.,- in de gemeente Middelburg als marskramer niet in de gemeente woonachtig, venten zonder aan bet bureau van politie kennis te hebben gegeven: M. J. W. te Haarlem f3 b. s. 3 d. h.; in de gemeente Middelburg een rij wiel berijden zonder met één der banden de stuurstang vast te houden: A. N. te Middelburg f 1 b. s. 1 w. t. s.; E. P. te Vlissingen f2 b. s. 1 w. t. s.; in de ge meente Middelburg een paard aan een per soon beneden den 16-jarigen leeftijd toe ver. trouwenW. K. te Vrouwepolder f5 b. s. 5 d. h.op den openbaren weg' een trekdier laten staan zonder maatregelen tegen het aan richten van schade te hebben genomen: J. R. G. te Middelburg f 3 b. s. 3 d. h.in de gemeente Koudekerke met een motorrijtuig sneller rijden dan 20 K.M. per uur, S. B. Ie Wolphaartsdijk f5 b. s. 5 d. h.; zicb in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden: G. K. te Domburg f 15 b. s. 15 d. h.voorhanden hebben van gewichten, niet voorzien van de vereischte stempelmerkenB. K. te O.- en W ..Souburg 8 maal f 0.50 b. s. 8 majal 1 d. h., verbeurd verklaring der inbeslaggenomen gewichten; strooperij: G. A. C. te Middelburg f0.50 b. s. 1 d. h.; F. J. A. L. te Vlissingen, terug gave aan vader; als houder van een hon denkar die gebruiken zonder inaohlnenung van de voorschriften omtrent de maat der honden: II. H. te 's Heerenhoek f 5 b. s. 5 d. li. burengerucht veroorzaken, waardoor de nacht rust kan worden verstoord: D. J. te O.- en W.-Souburg 2 maal f 15 b. s. 2 maal 15 d. h.; als vader niet zorgen, dat zijn kind geregeld de school bezoekt: J. de P. te Rit- them f 3 b. s. 3 d. h.straatschenderij' R. G. en J. C. J., beiden te Serooskerke berisping; zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond: A. v. d. B., A. P., I. G., en J. de J., allen te Veere, elk f 3 b. s. 1 w. t. s. Hooger beroep. Door C. de J., rijwielhandelaar en wapenhandelaar te Mid delburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, d.'d. 27 October j.l., waarbij' hij wegens overtreding van art. 4 der Vuurwapenwet (het afleveren van een geweer en patronen en daarvan geen aanteekening doen in het door hem als wapenhandelaar aan te hou den register) op tegenspraak is veroordeeld tot 3 geldboeten v;m f25 bij niet betaling en verhaal te vervangen door 3 maal 25 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M. is van bedoeld vonnis eveneens hooger bet- roep aangeteekend. Zondagsschoohiitgaven van G. F. Callenbacli. Nijkerk. Ook de firma Callenbacli te Nijkerk is weer met hare Zondagsschool-uitgaven gereed gekomen en het is een waar ge not van den inhoud Kennis te nemen. Welk een rijke verscheidenheid wordt hier weer aangeboden. Wij vinden hier oude bekenden, die altijd nieuw blijven, zooals b.v. „Jessica's ©arste gebed", van Hesba Stretton, „Ouwe Bram" van 'Van der Hulst en daarnaast tal van nieuwe uitgaven. Callenbach is gewoon, de toch reeds groote collectie geregeld uit te breiden maar 'de voorraad is ditmaal bijzonder vermeerderd, doordat het zondagsschool- uitgavenfonds van de fa. Kirchner te Amsterdam daaraan werd toegevoegd. Onze ruimte laat niet toe, de ons toe gezonden boekjes allemaal afzonderlijk te bespreken. Het is trouwens ook over bodig. De naam van de fa. Callenbacli heeft daarvoor een te goeden klank. Er is waarschijnlijk geen zondagsschool of welke inrichting dan ook dje aan de kin deren boekjes cadeau geeft of zij neemt ook kennis van wat Callenbach ter markt brengt, en gewoonlijk is het een kennis making van den meest aangenomen aard. Trouwens, niet alleen Zondagsschool- besturen e.d. maar ook de ouders, die voor hunne kinderen een goed boek be- geeren, kunnen hier terecht. Men vindt hier eenvoudige hoekjes voor de allerkleinsten, en daarnaast stevige jongens- en meisjesboeken waar de jon gelui van H.B.S. eet. gaarne van ge nieten. Laat men maar eens een proef nemen .met b.v. „De Dordtsclie Poor- terszoon" een geschiedkundig verhaal, dat niet alleen zeer leerzaam is, maar in hooge mate "boeiend bovendien. De meeste boekjes zijn fraai geïllu streerd, wat de aantrekkelijkheid in niet geringe mate verhoogt. Sommige boek jes zijn gecartonneerd, andere gebonden. Tegelijk met deze uitgaven verscheen ook het 31ste zestal Kerstliederen door D. van Wijck. Het is alles: „Goet, frisch, claer". Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar den catalogus die bij eiken boek handelaar verkrijgbaar is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6