Gebruikte Orgels Wetenschap en Knnst. Mïeswg.. Telegramen. Laatste Berichten. RKfctttlkM Marktberichten. Burgerlijke Stand. Ailïertealiën. Cofig. Boerenleenbank te Zontelanie. Aanbestedingen. Eenige met garantie te koop. Fa. A. S. J. DEKKER, Goes. Ds Bovkeadijk, Ds G. Post en Ds J. C. Ale jptftnteboek is bij dezen kalender gevoegd „Vaders Psalm', een verhaal van een jongen man, die als koloniaal naar In- dië ga£>t en daar tenslotte met zijn Indi sche vrouw tot een getrouw getuige wordt- Dit weekje, geschreven door iemand die het Indische leven van nabij kent, geeft een dnidelijken indruk van de gevaren die in Indië dreiigen. g te in 'men des Tijds. Het Novem- ber-nuimimer van dit maandschrift voor Christendon» en cultuur, bevat o.m. een belangrijk opstel van Dr A. N. van Rliijn over geizag en vrijheid. Verder bijdragen van P. J. Molenaar over populaire lectuur, Franciscus, Oberlin, Paul Genhardt, door Dr A. Enkhof, Thackeray en Londen door D. H. M. Belonje. De economische kro niek is ditmaal geheel gewijd aan de ver- eeniging voor actieve handelspolitiek. B ij b e 1 s c he prentenboeken. Van de fa:. J. N. Voorhoeve te 's Gra- venhage ontvingen wij een viertal Bij- belscbe Prentenboeken. De bedoeling is in den loop der volgende jaren telkens een nieuwe vervolgserie te geven en op deze wijze zoo langzamerhand een com pleten „Kinderbijbel" te krijgen. Deze eerste boekjes, waarin de Bijbel- scbe Geschiedenis tot het huwelijk van Izak is behandeld, maken een goeden indruk en zijn o.i. zeer geschikt om de kinderen reeds vroeg met de bijbelsche geschiedenissen bekend te maken. De pla ten (ieder boekje bevat vijf gekleurde platen) zijn soms zeer mooi, de letter is duidelijk en de verhaaltrant eenvoudig kinderlijk en boeiend. Geen zomer in 1927? Een Amerikaansch weerkundige, Herbert Janvrin Browne, voorspelt, dat 1927 een jaar zonder zomer zal zijn. Hij grondt zijn profetie op een Regelmatige afname van de oogsten over heel de wereld, ten gevolge van de verminderde warmte-stra- ling der zon, die sinds 1922 reeds bijna 2 gr. Celsius per jaar minder warmte aan de gematigde zöne afstaat, en voorts aan historische gegevens over regelmatige periodes van 55.8 jaar voor liet optreden van een a.g.n. jaar zonder zomer. Ook zou het koude poolwater meer en meer den invloed der warme zeestroomingen beperken, met de gevolgen voor de land- temperaturen. Voorts wijst hij op de ver hoogde vulcanisclie werkingen, en het samenvallen daarvan met maxima van zonnevlekken. Browne verwacht nog een geweldige vulcanische uitbarsting in dit jaar, gelijkende op die van de Tambora in 1815. De „Maasbode", die deze Amerikaan- sche voorstelling mededeelt, voegt er aan toe: „Wij zouden aan de theorieën vaH den heer Browne, die ons niet geheel vrij schijnen van eenigen Amerikaansclien humbug, niet zooveel aandacht geschon ken hebben, indien hij niet tot staving zijner inzichten verschillende geleerden uit de nieuwe en ook uit de oude wereld1 als getuigen aanhaalde. Wij willen slechts noemen Prof. W. J. Humphreys, U. S. Weather Burea, Dr R. Senader, van de Universiteit van Upsala in Zweden, H. Gams in Zwitserland en Prof. Gabriel van de Universiteit van Caën in Norman- dië. Van dezen laatste zijn ons bekend een tweetal mededeelingen aan de Fran- sche Académie, waarin hij constateert, dat na een periode van 744 jaar de onder linge standen van zon, aarde en maan met groote benadering terugkeeren. Hier onder vallen: de declinatie der zon, de maanphase, de schuine stand van de maanbaan op den aequator, de afstand van de aaide tot de maan en de zon, de activiteit der zonnevlekken, en het aard magnetisme, d.w.z. de voornaamste ele menten die, bij den huidigen stand onzer kennis, invloed hebben op de atmosphe- rische stroomingen. Een onderzoek naar buitengewoon strenge winters en buiten gewoon warme zomers in verschillende eeuwen heeft hem „geleerd, dat een cyclus van 744 jaren en een van 372 en de halve periode van 186 jaren daarop toe passelijk zijn. Nu is het opmerkelijk, dat drie halve perioden van Gabriël, d.i. 588 jaren, juist overeenkomen met 10 perioden van den weerkundige Browne. Ongelukken. De heer de Groot te Erica, die aldaar door de tram is overreden en wien de beide beenen wer den afgereden, is in het ziekenhuis te Hoogeveen overleden. De veehouder B. te Vinkeveen, die, doordat zijn paard op hol sloeg van zijn wagen viel, is na 8 dagen overleden, zonder tot het bewust zijn te zijn teruggekeerd. Hij laat eene weduwe en 8 kinderen na. Te Enschedé is de voerman L. door een goederentrein; aangereden. De vrachtwagen werd verbrij zeld; de paarden moesten worden afge maakt. L., die niet levensgevaarlijk ge wond wend, is naar het ziekenhuis ver voerd. Op het station Reckiinghausen- Ost zijn gistermorgen de lijken van 2 rangeerders gevonden. Men vermoedt, dat zij overreden zijn door een trein, waar van de machinist hen wegens den dich ten mist niet heeft kunnen zien. Te Venlo weid gisterenmiddag een 7-jarige jongen, die onverwachts den weg over stak om zich achter aan een vrachtauto te laten hangen, door een luxe auto ge grepen. Het kind werd niet overreden, doch door het beschermingstoestel voor aan de auto medegesleept. Met gebroken linkerdijheen werd de kleine naar het gasthuis gebracht. Levensgevaar bestaat er niet. Dieven. Te Tiel zijn gisteren ge vankelijk binnengebracht en na verhoor voor den rechtsr-commissaris in het huis van bewaring opgesloten de gebr. G. en A. v. d. S., te Raamsdonk, vroeger te Kerk-Driel, verdacht van diefstal van be langrijke hoeveelheden aardappelen, ge pleegd te Hedel en te Bruchem. Ook op andere plaatsen moeten zij zich aan dief stallen hebben schuldig gemaakt. Met paard en wagen trokken zij er op uit. Vermoed wordt, dat ze ook betrokken zijn bij de inbraak in het postkantoor te Ammerzoden. 'De Middenstand in s t r ij d met den gemeenteraad van Maastricht. De raad der gemeente Maastricht heeft reeds lang het misnoegen van den handeldrijvenden middenstand opgewekt dooi' het nemen van maat regelen, die de winkeliers op steeds hoo- gere kosten jagen en door het nalaten van het aanbrengen van verlagingen in tarieven van slachthuis en electriciteit. De vrije markt vormde den groeten drup pel, die den beker overioopen deed. Als protest laten de middenstanders drie da gen gedurende deze week geen licht in de étalages branden. Georganiseerden en niet-leden, Katholieken en' andersdenken den, allen volgden het parool der R.K. Middenslandsvereeniging„Geen licht in de étalages, geen lichtreclames, alleen in de zaak het onontbeerlijke licht". Het wordt den middenstand ernst en het elec- triciteitsbedrijf zal hat wel merken in zijn stroomverkoop. Het publiek is op hand der winkeliers, omdat het begrijpt, dat, hetgeen de middenstand wil, voordeel voor de heele burgerij beteekent. Een rumoerige verjaar- p ar tij. In een klein vervallen huisje aan den O.Z. Voorburgwal te Amsterdam had den zij een feestje ingericht, een 65-jarige vrouw en een 50-jarige man, die samen leefden. Het zou een genoeglijk fuifje worden, want het kleindochtertje van de vrouw was cfe vorige wéék jarig geweest. Zooals dit in de achterbuurten nog al eens pleegt te gebeuren, geschiedde ook ditmaal: er werd veel gedronken, te veel. Zoodat het geheele gezelschap onder den invloed van sterken drank kwam. Een woordenwisseling ontstond, gevolgd door een vechtpartij. De oude vrouw werden met een scherp voorwerp eenige steken toegebracht, zoodat zij hevig bloedde en naar het gasthuis moest worden overge bracht. Doch inlichtingen weigerde zij te geven. De politie zoekt naar den dader en heeft maar vast den man, met wie zij leeft, in arrest gehouden. Als hij nuch ter geworden is, zal hij wel meer ver tellen en misschien bekennen. Boos weer. Boven het Zuiden der provincie Luxemburg heeft een ge weldig onweder gewoed tijdens hetwelk een zandwolk zich over de stad uitstortte en daken en tuinen met een lichte laag geelkleurig zand bedelde. Later begon het fel te sneeuwen. Groote brand. Dinsdagochtend is een deel der gebouwen van den Bel gischen Boerenbond te Leuven in vlam men opgegaan. Ter gelegenheid van Aller zielen was het personeel met verlof thuis gebleven en het waren de paters Jesuieten van het klooster aan den overkant, die het eerst het vuur begonnen te bestrijden. De brand is ontstaan in de groote feest zaal op de eerste verdieping. Een gedeelte der archieven is in vlammen opgegaan. De schade bedraagt ruim 100.000 francs. Orkaan op de Zwarte Zee. Op de Zwarte Zee heerscht een vreeselijke orkaan. De radio-stations ontvangen voortdurend noodseinen van zich op zee in gevaar bevindende schepen. Het kon niet vlugger. Een man, die sedert eenigen tijd bij de politie te Amsterdam onder verdenking stond, iets kwaads in het schild te voeren, heeft ondervonden wat het beteekent door re chercheurs in de gaten gehouden te wor den. Hij had, meldt de Tel., een loopjongen van een kantoor gevolgd omdat hij wist dat deze knaap een aangeteekenden brief van het hoofdpostkantoor gehaald had. In de Raadhuisstraat trachtte hij den brief uit den zak van den jongen te halen, doch nauwelijks had hij het papier beet, of twee rechercheurs van het bureau op de Lau riergracht hadden hem te pakken. De aan- geteekende brief hield slechts een bedrag van f 2.85 in. Hoogwater. Uit Tiel meldt men: De snelle was van de Waal heeft de veer- dammen doen overstroomen, zoodat de gierpont geen dienst kan doen. De over tocht geschiedt thans ook voor voertuigen met de kleine pont en de veerstoomboot. Te Druten en te Leeuwen zijn de uiter waarden overstroomd. Met man en macht is het gelukt het vee te bergen. Door den aanhoudenden regenval is het water in den Rijn en diens zijrivieren sterk gewassen. Het peil van den Moezel ver- Loonde zelfs een stijging van niet minder dan 3 M. Aan de Duitsch-Nederlandsche grens heeft het hevige stormweer groote schade aangericht. Het internationale sneltrein- verkeer moest op het traject Keulen-Mün- chen-Gladbach-Kaldenkirchen naar Ne derland worden omgelegd. Ten gevolge van den hevigen regen in de laatste dagen is de Weser dermate geste gen, dat men voor het geheele Wesergebied een ramp vreest. Daar op de Weserbergen groote massa's sneeuw liggen, bestaat er kans, dat het water nog meer zal stijgen. 3 personen wegens Brand stichting gearresteerd. Gister nacht zagen voorbijgangers in een groen- ten-winkeltje op den hoek van de Regu liersdwarsstraat en de St. Jorisstraat te Amsterdam een verdacht lichtschijnsel. Zij stelden van deze ontdekking een politie beambte in kennis en er werd inderdaad brand geconstateerd in een kleine kelder ruimte, achter het winkeltje. De agent brak de deur open, scharrelde een emmer op, vulde dezen met water en slaagde er in den brand in zijn begin te smoren. Het viel hem op, dat er een petroleumlucht in het winkeltje en in het keldertje hing. Vandaar, dat er dadelijk een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. De bewoners, een echtphar en een broe der van de vrouw, waren niet thuis. Ook het 5-jarig kind van het echtpaar was niet aanwezig. Later bleek, dat zij ergens anders hun intrek hadden genomen. Ver der werd ontdekt, .dat eenig hout, wat vodden en papier, met petroleum gedrenkt waren. Dank zij het snelle Ingrijpen van de politie kon dit vastgesteld worden, aange zien een gedeelte van den brandstapel nog niet verteerd was. Bij een later onder zoek zijn eenige restanten van kranten vodden en goed in beslag genomen en de groentenhandelaar, diens vrouw en haar broer, als verdacht van brandstichting gearresteerd. Zij ontkennen iets van den brand af te weten. Twintig jaar met eenschaar i n hfeit lichaam. Te Amiëns werd dezer dagen een 56-jarige vrouw van een gezwel in de maagstreek geopereerd. Bij de ope ratie kwam een schaar voor den dag, die twintig jaar geleden door een heelmeester die toenmaals een operatie bij de vrouw had te verrichten, moet zijn vergeten. Geen wonder, dat de vrouw op de plek waar het knipinstrument was achterge laten altijd eenige pijn voelde. De vergeet achtige chirurgijn is een paar jaar geleden gestorven. Een aardverschuiving op den Tafelberg. Een groote aardver schuiving op den Tafelberg bij. Kaapstad heeft een geweldige val van rotsblok ken in het dal tengevolge gehad. Een heel ;pijnhosch is verdwenen en op de plek gaapt een geweldige put. Er is nie mand getroffen, daar het betrokken deel van het gebergte schaarsch bewoond is en de aardverschuiving zich door het losraken van kleine stukken rots van te voren aangekondigd had. Er bestaat kans, dat nog groote stukken begroeide rots wand, die ia labiel evenwicht verkeeren, naar beneden zullen storten. Een 125-jarige? William Smy- the, de oudste inwoner van Ierland, is overleden. Hij zou 125 jaar oud zijn ge worden. Enkele weken geleden ging hij nog geregeld zijn ouderdomspensioen te voet in de stad Down halen, een afstand van 3 K.M. -1- Vliegmachine in nood. Maandagmiddag was men te Deal (Eng.) ernstig ongerust over het lot van een machine, die boven het Kanaal worstel de met hooge stormen uit het zuiden. De piloot trachtte de kust te bereiken, doch een kwart mijl buiten de haven viel het toestel in het water. Een stoomschip en motorbooten van de stad spoedden zich naar de plok, maai' de piloot, die had moeten landen wegens motordefekt, slaag de er in zijn machine weer op gang te brengen1. Twee of drie mijl benoorden Deal kreeg de piloot andermaal pech en was verplicht opnieuw te dalen. Hij gaf noodsignalen en het scheelde maar weinig of de reddingsboot had niet uit kunnen varen, daar de reddingmanschappen naar de stembus waren voor de gemeenteraads verkiezingen. Voor de boot evenwel bij de machine was, had de piloot kans gezien zijn motor opnieuw op gang te brengen en de haven binnen te tuffen. Nov. 6 Wolfaartsdijk, bouwen heerenhuis, Arch. v. Dijk. 7 Middelburg, vernieuwen, onderhou den verf-, behang- en glaswerk, kunst werken, aanlegplaatsen enz. behoo- rende tot het' kanaal door Walcheren I gedurende 1927, '28 en '29. 10 Middelburg, uitvoeren van bagg'er- werk tramweghaven Zijpe, gedurende 1927 en 1928- NIEUWE PEKELA. V.D. Gisteravond is de kassier O. overvallen door twee onbekende personen. Zij ontnamen hem enkele boeken. Geld werd niet vermist. DEN HAAG. V.Dl Bij aankomst te Vlis- singen van hef Belgisch oorlogsschip, waarop zich de Kroonprins van België met zijn vrouw, de Zweedsche prinses, bevindt, zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, namens H. M- de Koningin, de jonggehuwden begroeten. DEN HAAG. V.D. Zekere S- trof gis teren hij zijn thuiskomst zijn echtge- noGfe, 14-jarige zoon en zijn schoonzus ter in beiwusteloozen toestand alan. De ontboden geneesheer dacht eerst aan ver giftiging. Later bleek, dat de gashaard de bedwelming had veroorzaakt. De toe stand is vrij goed. TIEL. V.D. De Waal is het laatste et maal 52 c.'M. gewassen. De waterstand is momenteel 7,36 M. HILDESHEIM. V.D. Tegen de verdach ten van den aanslag op den sneltrein BerlijnKeulen zijn heden de volgende straffen geëischt: tegen den 21-jarigen S. en den 23-jarigen W. ieder 5 jaar tucht huisstraf en tegen den 20-jarigen W. 4 jaar tuchthuisstraf. Ernstig ongeluk. Toen» Dinsdag 1.1. een der werklieden in de smederij van v. Arenfhals te Axel bezig was niet het uitboren van een ploegschijf, waarvoor eien door motorische kracht gedreven boormachine werd ge bezigd, zette de schijf zich plotseling met de boor in draaiende beweging, waardoor dei bedienaar van de boor den rechter duim werd afgesneden en hemi door een slag van de ronddraaiende schijf den lin kerarm werd stuk geslagen. Dr Hupscher te Axel verleende de eerste heelkundige hulp, waarna de verwonde naar het St. Josephziekenhuis te Vlissingen ter verdere behandeling werd vervoerd. MIDDELBURG. Reeds geruimen tijd is men bezig aan lief maken van een put voor de rioleringswerken aan het Be gin van het Bolwerk bij het Noordplein. Men beeft bij het inbrengen van den rand van dien put veel last van het water en nog meer valn het afschuiven van grond. Hef is niet mogelijk gebleken vanaf den kant dit werk te voltooien en daarom' is mien thans overgegaan tot het inroepen van hulp van twee duikers. Men ■kan aan ook nu iets bijzonders daar waarnomen, n.l. dat de duikers niet in zeei of ander water afdalen, maar in dezen puf. Beneden graven zij het overtollige zand weg en wordt dit in bakken naar boven gehaald. Geslaagd voor examen geschiedenis M. 0. de heer D. L- Hage, te Oostburg. - De „doofstomme" inslui per. Op een ochtend hoorde de eigenares van een mode-atelier te Amsterdam ge stommel in de gang. Zij stuurde haar dochtertje de kamer uit om te zien wat er gaande was en dit meisje kwam terug met een brief, haar door een in de gang staan- den man ter hand gesteld. Daarin werd de aandacht gevestigd op „een doofstom me, die niet werken kon, doch gaarne alles zou aanpakken als hij maar niet doofstom was". Mevrouw haastte zich naar het por taal en zag daar een vrij corpulenten man staan den doofstomme in eigen per soon wien zij aan het verstand trachtte te brengen, dat men hoort aan te bellen als men ergens komt en niet naar boven mag sluipen. Tegelijkertijd ontdekte zij, dat aan den kapstok kleedingstukken ontbraken, hetgeen ze in verband bracht met 's mans geweldige corpulentie; bovendien zag ze onder zijn jas iets groens schemeren. De „doofstomme" maakte rechtsomkeert, ren de de trap afen was verdwenen. Bij nader onderzoek bleken inderdaad een groene damesmantel en een wollen dames- vest verdwenen te zijn en het sprak van zelf, dat de vrouw des huizes, toen ze den „doofstomme" een paar dagen later in de huurt ontmoette hem liet inrekenen. De „doofstomme", een 55-jarig colpor teur, heeft zich nu voor de rechtbank te Amsterdam wegens diefstal te verantwoor den gehad. Hij bleek allesbehalve doofstom te zijn en ontkende ook maar iets van de zen diefstal af te weten. Dat hij meermalen veroordeeld werd kwam door den oorlog, die hem gedupeerd heeft in zijn zaken en gemaakt dat hij aan lager wal geraakte. President: Maar doofstom was u zeer zeker niet. Het is toch niet netjes zoo iets voor te wenden. Verdachte: Ja, maar, meneer de presi dent, als je als gewoon mensch ergens komt, dan wordt je nooit te woord gestaan en daarom heb ik het maar als doofstom geprobeerd. Dat gaat beter. President: O zoo! Dat sluit alle verdere discussie uit. Eisch negen maanden gevangenisstraf. Het Haagsche Gerechtshof heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen C. F., werkman te Wemeldinge, die door den politierechter te Middelburg wegens diefstal was veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het hof bevestigde dit vonnis. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Nov. 2.15 u. Berlijn 59.44i/259.4r6V2. Brussel 6.956.98. Parijs 8.42—8.47. Londen 12.12-i/g12.1,23/g. New Yiork-2.50—2.501/4- MIDDELBURG. 4 Nov. 1926. Aanvoer op de graanmarkt matig. Tar we f 14.50f 15.50, 'Witte Boonen onge lezen f22f25, gelezen f.28f29, Kroon- erwten f 20f 26, Lange Bruine Boonen ongelezen f 15f 17, gelezen f 18f 19, Ronde Bruine Boonen ongelezen f 27 f 29, gelezen f 30f 33, Maanzaad f 50 f 54. Alles per 100 K.G. Boter 'flpart. fl.10. Kipeieren 11, ,part. 12, Poelje-eieren 7, part. 8. Eend eieren 9, part. 10 cent. OOSTBURG. 3 Nov. Tarwe f 14.50— f 15.25, Gerst Chevallier f 12f 12.50, Ha ver f 9.75f 10, Kroonerwten f 22f 25, Bruine Boonen f 15f 16.50. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Nov.: Zwakke veranderlijke, matige Z.O. tot Z.W. wind. Toenemende bewolking. Later eenige regen. Weinig verandering in tem peratuur. GOES. Ondertrouwd: Cliarl Loui Koe- voets, 25 j. jm. en Anna Elisabeth Wal- rave, 23 j. jd. Over de maand Oct. 1926. iWOLPHAARTSDIJKGeboren: 15, Jo hannes Comelis, z. v. Joos Boone en Dina Jacoba Timmerman; 18, Wilhelmina, d. v. Matthijs v. d. Kreeke en Cornelia Dane; 21, Adriana Johanna, d. v. Andries Polfliet en Catharina Traas. Overleden: 5, Cornelis Klap, 73 j., wednr van Cornelia Kenkelaar. NISSE. Geboren: 7, Gerardus Johan nes, z. v. Adriaan Nagelkerke en Maria Traas; 26, Maria Adriana d. v. Cornelis Johannes Bos en Suzanna Nijsse. KAPELLE. Gehuwd: 22, Johannes An- tlionie Luijk, 25 j. jm. en Erancina Baaijens, 26 j. jd.; 29, Pietar Alexander Butler, 34 j. en Jacomina Kloosterman, 30 j. jd.; 29, Hubreclit van Kleunen, 24 j. jm. en Janna Vermaire, 23 j. jd. Geboren: 2, Christina, d. v. Jan Kloos terman en Jacoba Maria Fraanje; 11, Jacoba Janna, d. v. Pieter de Puit en Dingena Schipper; 24, Jacobus, z. v. Ma- riaius Sturm en Aaltje de Voogd; 25, Abraham Cornelis, z. v. Cornelis Drink- waard en Johanna Suzanna van Baal; 25, Francis, z. v. Marinus Bijlo en Maria Verbeke. Overleden: 18, Dingeman Slager, 73 j. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 2, Blaais v. d. Ketterij, 20 j. jm. en Grietje van Belzen, 20 j. jd. Geboren: 2, Grietje d.v. Karei v. d. Gruiter en S.araJ Meerman; 15, Jacobus z.v. Cornelis Meiulmeester en „Grietje Sïe- reveld17, Cornelia d.v. Pieter Jainse en Wilbetoina Mc-ulmieester; 20, Maatje en Willem d. en z. v. Willem! Duvekot en Maatje van Belzen; 28, Krijn z.v. Adriaan Kodde ein Janna van Belzen; 30, Johanna! d.v. Blaas de Ridder en Johanna! Theune. Overleden: 25, Maatje en Willem d. en z. van Willem Duvekot en Maatje van Belzen. 's GRAVENPOLDER. Gehuwd: 8, Chris- tïaan Weststrate 25 j. jm. tei Waaide en B'Oudewijna Pieternellal Hoogesteger, 24 j. jd. fö 's Gravenpolder. Geboren: 29, Adriana! d.v. Janus West- veer en Pieternella Tolhoek; 23 Leendert Peter, z.v. Marinus v. Oosten en Catharina v. d. Hooft. KATTENDIJKE. Gehuwd: Nicolaas Jan Meijer 21 j. en Adriana! v. d. Velde 21 j. Geboren; 19, Maatjei Tonnetje d.v. Ma rinus Jan v. d. Velde! en Maria' Sara! Lookman; 23, Huhregtjei WilleHiijna d.v. Albexfus Walravö en Neeltje Bioone. Overleden: 27, Dingena Keukelaiar 86 j. weduwe van Hubregt van Belois. 'sH. ARENDSKERKE. Geboren: 1, An na, z.v. Marinus Raas en Elizabeth Bou- dens; 1, Jacoba Adriana d.v. Adriaan de Koedjer (overleden) en Jacoba de Vis ser. 5, Jobannis Adriaan _z,v. Adriaan v. d. Guchte en Neeltje den Boer; 7, Willem, z.v. Willelm! Geelhoed en Adriana de Troij©; 11, Jan, z.v. Hendrik de Kok en Janna ölazina Muit»; 13, Pieter z.v. Marinus de Kedjzer en Fransina van Vlaan deren; 19, Janna d.v. Joos Dekker en Krina Kornelial Blok; 24, Elisabeth d.v. Jan Murre en Maria Hoogerland; 24, Cor nelia d.v. Maiarfcem Pieter Pleijte en Aar tje Neeltje Leendertse; 31, Marinus z.v. Jan de Hamer en Berbera Wisse. Overleden: 5, Jobannis Franse, 81 j., weduwnaar van Johanna v. Eijkofen20, Adriaan Smit, 22 j„ z.v. Nicolaas Smit en 'Laurientje1 lm anse. Voor de vele bewijzen van deel neming bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuff. MARIA KRIJGER, Wed. Joh. van Maldegem, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JAC. VAN MALDEGEM. Kortgene, 4 Nov. 1926 Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over igden van mijn geliefde Echtge- noote, Mevrouw A. SWEMERRoelof, betuig ik mijn hartelijken dank. P. C. W. SWEMER. Colijnsplaat, 2 Nov. 1926. Kantoor is geopend 's WOENSDAGS MIDDAGS van 12 30—2 uur en 's ZATERDAGSAVONDS van 6-8 uur. Vraagt prijs

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3