P. Sluis9 Och DE VLIJT" 11332 Eieren. I Zilver Scbepwerk BecMszate Banertip» Stand. J. HOOGKAMER A6g@env®rkoop0 Diverteert is lit Blad Volop Eieren in den Winter a ZDennenboseh WOLLEN MOLTON GESTIKTE I Boekhandel Firma D'hny. iar&i^EriasBs. VRIJDAG 5 NOVEMBER a.s,, Hef Huis met de Roode Pilaren, een ingevoerden Grossier al eens geprobeerd. Bakkerij BLOK, Lange Delft - Middelburg. Daarom gaat het tenslotte bij eiken kippenhouder! I Kiest eieren voor Uw geld Dennen Borst Caramels Koop ze direct Openbare Verkooping. ÜfAan aanvragen om exem plaren van ons blad te ont vangen, waarbij het verschul digde bedrag niet is gevoegd, kan niet worden voldaan. Wenscht men een bepaald nummer te ontvangen, dan gelieve men DUIDELIJK DE DATA OP TE GEVEN van de exemplaren die men ver langt, ONDER INZtNDING VAN 5 CENT V03R ELK EXEM PLAAR. Groote sorteering in alle maten en prijzen 99 GOES T. Faberij de Jonge Arrond.-Rechtbank te Middelburg Ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen O. K. K., 29 jaar, slager te Vlissingen, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te- Middelburg, waarbif hij wegens overtreding van de Ar beidswet, nl.. door zijn personeel arbeid doen verrichten op een tijdstip waarop d it was verboden, werd veroordeeld tot twee geldboe ten van f 50 of 2 maal 50 dagen hechtenis. Verdachte was verschenen, erkende de ton laslegelegde feiten, doch beweerde niet thuis té zijn geweest, en hij zijn personeel er uit drukkelijk op had gewezen de Arbeidswet na te leven. Tot staving van dit laatste werden door vordaehte een tweetal getuigen a décharge voorgebracht, en wel de slagersknechts A. Mulhaus en J. Olie, beiden in verdachte's dienst. Deze verklaren, dat op het oogenMik waarop de politie de overtreding constateerde, hun patroon afwezig was, die hun herhaal delijk had gezegd, dat zij de Arbeidswet moesten naleven, want dat hij (patroon) al enkele malen voor een overtreding van die wet was veroordeeld .Getuigen geven voor, dat zij op het tijdstip der bekeuring niet wisten, dat het uur, waarop het arbeidsver- hod was ingegaan, reeds daar was. De Officier van Justitie merkt op, dat de verklaringen- van deze getuigen er niet veel aan too doen. De Wet verplicht het bedrijfs- hoofd maatregelen te nemen, dat overtredingen als deze niet kunnen gebeuren. Bovendien is deze verdachte reeds vijfmaal voor derge lijke overtredingen veroordeeld. Het komt hem evenwel voor, dat de boeten, die de Kantonrechter heeft opgelegd, te hoog zjjn. Hij eischt 2 maal f 25 of 2 maal 15 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte Mr A. H. Kui pers, advocaat te Middelburg, begint met op. te merken, dat in het verslag der zitting van 'het Kantongerecht staat, dat de feiten worden erkend, doch dat is een misvatting. Verdediger heeft op de zitting van het Kan tongerecht wel gezegd, dat moest worden er kend, dat de twee slagersknechts hebben ge arbeid op een verboden tijdstip, doch niet is toegegeven, dat verdachte daaraan schuld heeft. Verdachte is Directeur van een groote slagerszaak, een N.V., die in 1926 is op gericht. Voordien was verdachte veehande laar. Het is dus wel aan te nemen, dat verdachte wel eens met de Arbeidswet in botsing komt, zegt verdediger. En wanneer nu een en ander opzettelijk was gebeurd, dan achtte ook verdediger hier een flinke boete op zijn plaats. Dpch nu moet verdachte geacht worden aan de overtredingen onschul dig te zijn, omdat hij niet thuis was en hij zijn personeel nadrukkelijk gezegd had de Arbeidswet stipt na te leven. Het is hier niet de wil van den werkgever geweest, dat er in rusttijd zou worden gewerkt. Het bedrijf bracht echter mee, dat op het aangegeven uur niet precies kon worden gelet. Wat maakt het bovendien uit, vraagt verdediger of het personeel rust van 4 tot 5 of van half vijf tot half zes Op grond van een en ander is verdediger van oordeel, dat hier vrijspraak of een lichte geldboete op zijn plaats is. Tevens werd behandeld de zaak tegen W. N. .1., 44 jaar, particulier te Souburg, ver dacht van verduistering van een postduif, ten nadeele van A. Duvekot te Souburg in 1925 of 1926. Verdachte was niet verschenen. Als eerste getuige in deze zaak werd ge hoord de benadeelde L. Duvekot, scheep maker te Souburg. Get. zegt in het voorjaar een reisduif te hebben gemist geringd no. 26064. Op 11 Maart kreeg getuige van zekere Sulzle uit Leiden bericht, dat bü hem die duif was ontvangen door zjjn zoon, die deze van Jobse te Souburg had gekocht. De duit had voor getuige een waarde van f 25. Latei heeft hjj de duif van de politie teruggekregen. Getuige J. Sulzle, winkelier te Leiden, hier na gehoord, zegt, dat zijn zoon in Februari 1.1. van Jobse te Souburg een duif heeft gekocht voor f 5. Het kistje, dat op de te rechtzitting aanwezig is en dat hem door den President wordt vertoond, is door de politie bij mij medegenomen. De duff werd daarin ontvangen. «Het was een jong dier en ze was geringd no. 26064. Aangezien in het kistje geen eigendomsbewijs was, dacht getuige reeds onmiddellijk, dat die zaak niet goed zat. De duif had een grooter waarde dan van f 5. Getuige M. Fokker, Wachtmeester der Ma rechaussee te Vlissingen, zegt bjj get. Sulzle de duif, die voornoemd ringnummer 'had, te hebben in beslag genomen. De getuige Duve kot erkende de duif als zijn eigendom. De tuigen A. Krijger, vrachtrijder te Sou burg, D. de Graas, ladingmeester te Mid delburg en G. Kielman, hoofdconducteur bij de S.S. leggen verklaringen af, omtrent hun aandeel, dat zij hebben gehad in de ver zending van het kistje, dat ter terechtzit ting aanwezig is en waarin bij de verzending een duif zat. De getuigen-deskundigen E. de Gronkel, te St.-Jansteen en D. Koopman te Zaamslag, leggen verklaringen af, dat het de gewoonte is, dat, wanneer vreemde duiven bjj1 duiven- houders komen aanvliegen, deze niet als hun eigendom worden beschouwd, doch onder zoek gedaan wordt naar den eigenaar ten einde ze daaraan terug te geven. Getuigen zeg gen, dat er geen sprake van is als zou het in de duivensportwereld als een soort ongeschreven wet gelden, dat een vreemd aangevlogen duif, die na een maand niet opgevorderd zou zijn het eigendom zou wor den van dengenen, die hem gedurende dien tijd onderhield! De Officiér van Justitie zegt, dat niet is bewezen, dat verdachte de duif weggenomen heeft, wel dat hij ze onder zich had, en ze verkocht heeft. Het kistje is van een zoo danig maaksel, dat men het zonder het te beschadigen niet kan openmaken. De geadres seerde Sulzle heeft het onbeschadigd ontvan gen. Spreker acht de verduistering bewezen. De duif was eigendom van iemand, die naast verdachte woont. Ook wijst spreker er op, dat verdachte op de briefkaart, die getuige Sulzle hem schreef en waarop het nummer 26064 voorkomt, heeft veranderd in 26069. De Officier eischt tegen verdachte f 50 of 50 dagen hechtenis. A. de V., 28 jaar, scharenslijper te Ooster hout, verdacht van diefstal van een plank te Philippine, ten nadeele van M. de Zwart, aldaar, op 15 September j.l. Eiscli f15 of 15 d. h. Uitspraak in alle zaken 9 November a.s. De onregelmatigheden te Franeker. Het gerechtshof te Leeu warden is begonnen met de behandeling van de zaak tegen den 58-jarigen oud gemeenteontvanger van Franeker, die door de rechtbank is veroordeeld tot één jaar gevangensstraf (de eisch was 2/4 jaar) wegens verduistering van f 38.000 en ver- valsching van boeken en registers. Bij het getuigenverhoor verklaarde de accountant J. Wind, te Leeuwarden, dat de verdachte er een vreemde boekhouding op na hield en het eene gat met het andere stopte. De verdachte heeft verscheidene be dragen aan belastingen terugbetaald over 1921; in één jaar tijds f 19.000. Daarna kwam de belasting-inning aan het Rijk. Maar er hadden toen ook nog wel enkele restituties plaats. Getuige acht het echter vrijwel uitgesloten, dat het tekort van f 38.000 mede is ontstaan door teruggaaf van belastingen. Ook meent hij niet, dat alleen uit fouten bij de boekingen in de groote kas en de kleine kasjes, welke ver dachte erbij erop nahield, een dergelijk te kort zou zijn te verklaren. De vroegere burgemeester van Franeker, mr L. K. Okma, gaf te kennen, dat een te kort van f 38.000 tengevolge van foutieve boekingen hem onwaarschijnlijk voorkomt en dat hij, hoe zwaar het hem ook valt, aan schuld moet gelooven. De tegenwoordige burgemeester, de heer M. G. de Kruyff, deelt mede, dat de laatste kasopneming door B. en W. korten tijd voor Mei 1924 heeft plaats gehad en dat de heer Wind in November 1925 het te kort ontdekt heeft, bij welke gelegenheid kas en boeken sloten. Bij het verhoor van den verdachte merkt de president hem op, dat hij valsch is gaan boeken door beurtelings de landhuren en bankgelden te gebruiken om het tekort eerst van belastingen en daarna van land huren te dekken, tot ten laatste de bank- posten in het geheel niet meer verant woord werden. Een systeem, dat aardig is volgehouden, meende de president. De verdachte zegt, dat hij moest over boeken. Hij kon piet anders. De president brengt hem nog eens onder het oog, dat de f 15.000 van de Bank nooit verantwoord zijn. Ruim f 14.000 wordt er dan verant woord en in de kas gestort als landhuur. Waar bleef de rest? De verdachte beweert het niet te weten. Waar het is gebleven, kan hij niet zeggen, maar van verduistering is geen sprake. Het moet nog altijd in de boeken zitten. De president: Het is niet in de kas ge komen. De verdachte: Als het in de kas was ge komen, dan was het tekort er niet geweest. De president: Uw kas klopte altijd met de boeken. De verdachte: Ja, dat is zoo. De president: Ik zou dadelijk alles maar zeggen. De verdachte: Mijnheer, als ik wist waar het was, zou ik het u onmiddellijk zeggen, maar ik weet het niet. De president schorst de behandeling tot Zaterdag 6 November. COLIJNSPLAAT. Geboren: 25, Klazina Cornelia, d. v. Adriaan Filius en Lena Eli zabeth Scherp. KORTGENE. Geboren: 19, Paulina Kri- na, d. v. Cent Schippers en Johanna Koets. (Adr.Bl.) KAPELLE-B1EZELINGE, 29 October 1926. Goudreinetten 2531, Sterappels 2527, Zure Bellefleur 1822, Campagne Zoet 14 —16, Hollands Zoet 1316, Romme d'O- range 1618, Val- en Kroetappels 512, Doyenne de Cornice 3842, Br. Clairgeau 1216, Nouveau Poiteau 812, Jodenperen 48, Limburgsche Rietperen 6 ,Gieser Wilde man 8—10, Kleiperen 5—8, Mispels 10—12, Blauwe Druiven 45—49, Spruiten 12 gulden, alles per 100 K.G. MIDDELBURG, 29 October. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Prin- cesseboonen I 3044, idem II 1215, Sui- kerboonen 2530, Spinazie 1318, Sprui ten I 16—20, Idem II 6—14, Witlof 35— 37, Postelein 2431, Veldsla 1014, Groo te Ajuin 4, idem kleine 1, Knolrapen 2—3, Kasprincessen 55, Tomaten I 620, idem II 25, Blauwe Druiven 6570, Mispels 10 ct., alles per K.G. Bloemkool I 1021, idem II 3—6, Boerekool 1—2, Savoye kool 25, Roode kool 14, Witte kool 2—3, Andijvie 0,51,5 ct., Sla 0,51 ct., alles per stuk. Prei 48, Peen 46, Karoten 3—5, Rapen 2—8, Rammenas 1—2, Selderie 12 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 29 October 1926. Br. Clair geau 1723, Nouveau Poiteau 716, Ponds peren 78, Gieser Wildeman 411, Kleipe ren 3—5, Br. Diel 14, Doyenne de Cornice 33, Soldat Laboureur 2526, William Du- chesse 18, Petit Marguerite 1617, Alexan der Lucas 20, Goudreinet 1429, Zure Bel lefleur 14—18, Zoete Bellefleur 12, Grauw- zoet 15—17, Warnersking 26, Perzikappel 16, Huismanszoet 11, Ermgaard 15, Landsberger Reinet 12, Uien 3—5, Spruiten 8—18, Kro ten 3, Wijnpeecn 2—2,5, Kleine Peeën 3—3,5, "Witlof 15—31, Tomaten 8—15 ot„ alles per K.G. Kipeicren 91—100, eendeieren 83 ct., beiden per 10 stuks. Boerekool 1,54, Roode kool 12,5, Savoye kool 46, Bloemkool 719 ct., alles per stuk. Selderie 0,54,5, Prei 4,5—7, Peeën 3—6, Kroten 2—3,5, Ram- manas 0,51, Rapen 13,5 ct., alles per bos. Andijvie 534, Postelein 910, Ker- vel 10—11, Pieterselie 14, Sla 16—47 ct., alles per kist. Heden overleed zacht en kultn na een langdurig ge duldig gedragen lijden in het st Jozef Ziekenhuis, mijn in nig geliefde Echtgenoote en d-.r Kinderen zorgdragende Moeder, KRiNA LAGENDIJK—Kooman, in den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaa-r en 6 maanden, mij nalatende 2 jeugdige, kolderen, nog te jong om dit zoo smartelijk verlies te be Sfeffen. Jüe Heere sterke ons in deze zoo zware beproeving. J. J. lagendijk" en Kinderen. Hit them, 29 Oct. 1926. VERLOTING van de kunstvoor werpen ten bate van de Kinderver zorging der T. B. C-vereeniging op n.m. 3 uur, in de Melksalon van dhr. Bustraan te Goes. Voor de talrijke bewijzen van deelneming en vriendschap, ons betoond op 20 October j.l. zeggen wij onzen welgemeenden dank. J. JANSE Dz. en Echtgenoote. St. Laurens, 30 October 1926. Onzen hartelijken dank aan allen voor de blijken van belangstelling op 22 dezer ondervonden, bij de herdenking van ons 40 jarig Huwe lijksfeest. L. A. VAN SIGHEM. Westkapelle. Mijn hartelijken dank aan den Heere, maar ook aan allen, die op mijn SOsten geboortedag blijk gaven van hunne belangstelling. JAN REMIJNSE. Nieuwdorp, October 1926. Geneesheer-Specialist Vlissingen hoopt spreekuur te houden te Oostburg, Dinsdag a. s. van 1—3 uur Zuidzandscheweg 43. Vlissingen, Donderdag a.s. van 10—12 en van 1.-303 uur, Badhuisstraat 53 Terneuzen, heden over 14 dagen Ziekenhuis 2—4 uur, waar Neus-, Keet- (chronische Hoofdpijn en Rheumatiek) en Oorziekten. OPRUIMING wegens vergevorderd seizoen. I Douglas 4 P K., I Douglas 2% P.K., I Harley Davidson 7/9 P.K. Deze Motoren zij a in prima staat. Proefrit toegt staan. I Fongers Heerenrijwiel 3 als nieuw, slechts f 50.met een jaar garantie en verder nog een partij sieuwa en gebruikte Rijwielen, alles j ▼er beneden de vastgestelde prijzen. Ze moeten weg. Minzaam aanbevelend, C. VAN BOVEN - KRABBENDIJKE. Kjjjwieien en Motoren. Telefoon 32 is een nieuw middel tegen winter handen, ruwe huid, pukkels en puistjes Clymoiine wordt snel door de huid opgenomen en verstopt de poriën niet. Per flacon 75 cent en f 1.90 in in de Langedelft, schuin over de Nieuwstraat, dit is de drogisterij SCHULTE THIEiHE. Een groote Exportslagerij vraagt voor Noord- en Zuiül-Seveland voor den alleenverkoop van zuiver gesmaStesa Varkensreuzel. Brieven onder letter A bureau van dit blad te Goes Ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Kamperland en Omstreken bekend, dat hij zich alhier als bode op Goes met een vrachtauto gevestigd heeft en voorts alle voorkomende vrachten wil vervoeren. Hopende door een nette en vlugge bediening zich het ver trouwen waardig te maken. W. ZWEMER Cz., Kamperland. Telefoon 530. ,Qaasterland" te De Heer H. de Vlugt, Nutfokstation Wijkei (Ft.) schrijft dato 8-10-26: Dezen zomer berichtte ik. U reeds de schitterende uitkomsten verkregen met Uwe voeders. Nu het legcijfer van October 1925 tot October 1926 van mijn 50 Wit Wyandottes bekend is, wil ik U dat ook nog mededeelen. De eierproductie was boven Verwachting, waarbij ik er gaarne de aandacht op vestig, dat de hennen in de wintermaanden regelmatig hebben doorgelegd. Van 1 October 1925 tot 1 October 1926, raapte ik: geeft thans dubbel voordeel: Grootste Lagen eierproductie p r ij s Men lette op verzegelde verpakking! N. V. P. Sluis' Pluimvee- en Vogdvoederfabrieken, Weesperkarspel Gevestigd 1823 Méér dan 700 Medailles Éfjf zit in de Doctoren noemen zeHet eenige afdoende middel bij Hoest, Heeschheid, Catarrhe, Keelpijn, vastzittend slijm. Gr. doos 60 cents bij" Apotb. en Drog. Let op bet merk: „De 3 Dennen". Verkrijgbaar bij: Fa. Gebr. MULDER hoek Kerkstraat, Goes. DE WILDE HEIJBOER, Deurw. te Goes, zullen Vrijdag 5 November 1926, des namiddags om 1 uur, aan de herberg van dhr. A. Luijk te Biezelinge (Station), verkoopem 2 beste gekalfde Koeien, 2 idem aan de rekening, 3 gekalfde en 4 bekalfde Vaarzen, 4 jonge melk gevende vare Koeien en 10 ander- halfj Ossen en Vaarzen en Loop varkens. DEKENS Goud, Zilver, Horloges, GOES L. Kerkstr. 30. Tel 73 Verschenen en bij ons voorhanden DsA. M Berkhoff, De Wederkomst van Christus, geb. f3.90. HeljaHaanti, De Getuige, geb f2.25. Seerp Anema, Wat verzen en proza, geb f2.40. Dr H ten Kate, Over land en zee, geb. f5 50. PH. C. Visser, Naar onbekend Midden- Azië, geb f 6 50. Mr C P. v Rossem, In vjjf werelddeelen, geb. f5 90 Arthur R Duymore, Groot wild in Afrika, geb. f 6 90. De laatste 4 boeken zijn met veel prachtige platen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3