Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. l&MEjjti Klem. Laatste Bericbten. teMszate. Voor de Jeugd. IStfktfeèrfÉtM. Burgerlijke Stand. Moeilijke Slotgang Mijnhard I's Laxeertableften zakeligk. Andere leden meenden, dat deze regeüzs weinig invloed ten goede zou eb be» daarbij tot veel misbruiken aanlei ding eou geven; zij zouden meer verwachten van verhooging van de prijzen der betrokken landbouwproducten. Me! genoegen hadden verscheidene leden ontwaard, dat verschillende begrootingsartike- len, welke uitgaven ten behoeve van den landbouw betreffen, een verhooging hebben ondergaan. In het bijzonder was men dank baar voor de uitbreiding van het lagen land bouwonderwijs, het herstel van de toelage en premie voor de land- en tuinbouwakte en de verhooging van de reiscredieten der ■consulenten. Andere leden, die op zichzelf tegea deze verhooging geen bezwaar hadden, betreurden niettemin, dat hier weder wordt teruggetreden op den goeden weg der bezui niging-, waarop zoo moeizaam een eind in de goede richting was afgelegd. Van andere zijde wem «n dit verband opgemerkt, dat de bezui nigingen, welks op lan lbiuwgebied zijn tos- gepast, voor een groot deel averechtsche be zuinigingen bleken. Sommige leden stelden de vraag of bij het aanbrengen van verhoogingen wel steeds voldoende de vraag is overwogen of daze verhoogingen inderdaad noodzakelijk waren. Het herstel van de to-elagen en premies voor de land- en tuinbouwakte achtten dezelfde leden evenals de bevordering van een adjunct- consulent tot consulent, een gevaarlijk pre cedent. Toestand suikerbietenbouwers. Gevraagd werd of de minister het initiatief wil aemen om tot herstel van de Brusselsche ■Conventie te geraken. Andere leden meenden, dat indien dit niet binnen korten tijd mogelijk zou zijn, het verleenen van steun aan de bin- nenlandsche suikerindustrie niet achterwege zou kunnen blijven. Mond- en Klauwzeer. Ka* vroeg men de prijs van het serum tege* mond- en klauwzeer niet aanmerkelijk worden verlaagd Andere leden vulden de hierover gemaakte opmerking aan met een uiting van waardeering van hetgeen de regee ring te dezen opzichte reeds heeft gedaan. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) HET NEDERLANDSCH-BELGtSCH VERDRAG. Zeeuwen sontwaakt! T»w toekomst en dia uwer nazaten staaf op liet spel. Nederland geeft zijn souvereine rech ten op de AVester-Schelde grootendeels prijs en zal in tijden van oorlog of oor logsgevaar verhinderd worden om tijdig zjjn maatregelen te nemen tot handhaving zijnes neutraliteit op de Schelde door middel van opheffing der vaart en ver sperring van den toegang. indien weder een West-Europeesche oorlog mocht uitbreken, en wie zal durven beweren, dat zulks nimmer meer mogelijk is, dan zal Nederland door aanneming van dit verdrag, onherroepe lijk in den oorlog betrokken worden te gen zijn wil, en de Wester-Schelde en haie oevergebieden zullen oorlogsterrein worden. Bedenkt dat België in 1919 onbe schaamde pogingen heeft gedaan tot an nexatie van Nederlandsch gebied. Het heeft geëischt de souvereiniteit op de Wester-Schelde en gestreefd naar het bezit van Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- Bereland en Walcheren en naar de Zui delijke helft der provincie Limburg. Van die eischen en begeerten heeft België tij delijk afgezien, omdat het oogenblik daar- vooi thans niet gunstig is, doch zij leven voort in het Belgische volk en zij zullen herleven bij de eerste gunstige gelegen heid, d. i. in tijden van oorlog of oorlogs gevaar, wanneer Nederland zijn neutrali teit wil handhaven op de Schelde, doch ■door dit verdrag daarin belemmerd zal worden. Bedenk, dat België door een geheim militair verdrag met Frankrijk verbon den is, en dat de Wester-Schelde met Antwerpen als oorlogshaven in handen van .een Fransch-Belgisch verbond een machtige versterking is van het Fransch- Belgische kustfront, met een groot of fensief vermogen. Behalve de enorme kosten, die onze belastingplichtigen tengevolge van dit verdrag zullen moeten opbrengen, wor den de Zeeuwsch© polderbelangen door dit verdrag ernstig bedreigd en wordt groote schade toegebracht aan den han del van Rotterdam en Amsterdam ten bate van Antwerpen; doch het ergste is vooi u, Zeeuwen, dat gij en uw nazaten door dit verdrag in de toekomst wordt verkocht aan België om een goede ver- otandhouding met België te koopen; doch ■eenmaal onder Belgisch bewind, zult gij nooit weder Nederlanders wordea. Neemt de ernstige waarschuwingen ter harte van de mannen van het Nationaal Comité Vein Actie tegen het verdrag, als daar zijn Prof. Mr de Vries, Generaal Snijders, Oud-Opperbevelhebber Prof. Dr E. tóoresco, Prof. Colenbrander en tal van anderen. Het is diep te betreuren, dat een Ne- derlandsche Minister van Buitenlandsche Zaken met zulk een vernederend verdrag voor de Kamers durft te verschijnen. Het verdrag is slechts voorzien van de hand- leekening van den genoemden minister. Het is te hopen, dat dit een teeken moge zijn, dat de andere ministers er niet mede instemmen. De strijd tegen dit verdrag is vrij van allen partijstrijd en wordt slechts beheerscht door het belang van het vaderland. Wanneer dit verdrag wordt aangeno men, zal het een schande voor Nederland zijn en een bedroevend bewijs van ver slapping van nationaal bewustzijn. En toch zal het een dubbeltje op zijn kant zijn, want vele Kamerleden zijn huiverig om het verdrag af te stemmen uit vrees voor ontstemming van België. De volgende week Vrijdag zal het ver drag in de Tweede Kamer in behandeling worden genomen. Maar nog kan de Zeeuwsche bevolking iets doen, ook al is het kort dag, te kort om nog met lijsten te werken. Tot allen in Zeeland die het met mij eens zijn, in de steden en in de dorpen, richt ik het verzoek om hun naamkaartje of een schrijven van instemming aan mijn adres toe te sturen. Ik zal die dan ver zamelen en op een lijst plaatsen, en ge zamenlijk indienen bij het Comité van Actie in Zeeland, bestaande uit de hee- ren: C. JBoudewijnse, Middelburg; N. J. Harte, Terneuzen; Mr J. H. M. Stieger, Goes; J. J. AVallien, Breskens, en H. C. Wesseling, Vlissingen. Dat Comité zal /dan dit schrijven met de naamlijst opzenden aan de Tweede Kamer. Dan zal de volksvertegenwoordiging daarmede rekening moeten houden en bestaat er meer kans, dat het gevaar zal worden afgewend. Ontwaakt dan, Zeeuwen, laat u niet verkoopen aan België en waakt voor het erfdeel uwer vaderen! F. H. UMBGROVE, gep. Kolonel der Artillerie. Middelburg, 22 October 1926. Lange St. Pieterstraat 72. Verstopping, onregelmatige of trage stoel gang wordt zonder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Een „wonderkoe" geslacht. Den 9den Juni van het vorige jaar, zoo meldt de „Tel.", liet de heer H. v. d. Bosch, veehouder te Vreeland, een 4-jarig rund bevruchten. Volgens „de regelen der natuur" de draagtijd van 't rund is 40 weken zou dus de jonge spruit om en bij 9 Maart verwacht kunnen worden en zou de heer van den Bosch dus weer een versche koe hebben. Maar al wat er gebeurde omstreeks dien tijd, het kalf kwam nietBegin April, dus reeds drie weken over tijd, raadpleeg de hij den veearts, Dr L. S. Dijkstra, die daarop een onderzoek instelde. Alles wat deze constateerde was: een gezonde moe der met een gezond kind, dat er echter nog niet veel voor voelde, reeds toen den aard- schen levensstrijd te aanvaarden. Dies wachtte de boer gelaten. In Mei werd Dr Dijkstra wéér geconsul teerd. Het werd toen wel wat al te bar: ruim 10 weken over tijd en in geen 5 maanden een druppel melk. Maar weder om werd hetzelfde geconstateerd: de moe der maakte het best en het kind ,had geen haast, zoodat wachten de boodschap blééf. Juni, Juli, Augustus en September gin gen voorbij en elke maand werd de koe onderzocht, maar steeds dezelfde uitslag: moeder gezond, vrucht springlevend. Nu eindelijk in Octoher kwam er een wending, in zooverre, het kind begon de moeder te ondermijnen. De toestand van het moederdier maakte het dezer dagen dus na 70 weken dracht wenschelijk, haar te slachten om grooter schade voor den boer te voorkomen. Aldus geschiedde en onder begrijpelijke belangstelling. Toen bleek, dat het dier drachtig was van een vrucht, wegende 58 K.G. (een nor maal kalf weeg| slechts 35 tot 45 K.G.); de kop was geweldig breed en beenig en het beenderstelsel zwaar ontwikkeld. De stand der pooten was iets afwijkend en de huid grof, zoodat er nog wel ruimte was geweest voor een verdere ontwikkeling. Aan den kop viel voorts nog op de scheeve bouw, d. w. z. het rechter wang been was dikker dan het linker, voorts wa ren de oogen zeer groot en het haar abnor maal lang. Volgens Dr Dijkstra zou het nog onge veer tien weken geduurd hebben, vóór het foetus dat nog leefde, tot vollen gïtoei zou zijn gekomen. Dit bleek o.a. uit het feit, dat de tanden reeds van normale grootte wa ren, maar nog niet met émail waren be dekt; een andere aanwijzing in die rich ting was de omstandigheid, dat de navel aderen nog niet afgerond waren. Indien men het moederdier thans niet had geslacht, doch de volgroeiing van de vrucht had afgewacht, zou deze toch in ieder geval kunstmatig verwijderd moeten zijn geworden, met het oog op de afmeting ervan (reeds thans was het gewicht im mers 58 K.G.). Ten slotte vernamen wij nog, dat zulk een geval tot dusver niet in de vetrinaire lectuur is beschreven. Ongeluk. Gisterenavond heeft op de mijn Hendrik eein doodelijk ongeval plaats ge had. De hulp-opzichter F. R., 38 jaar oud, werd getroffen door een omvallenden wagen. Hij ia naar het ziekenhuis te Heerlen ver voerd, waar hij is overleden. R. was gehuwd en vader van 6 kinderen. Sneeuw en onweer. In Der byshire en in Schotland is de eerste sneeuw gevallen. Ook nachtvorsten hebben zich sinds een dag of vier voorgedaan. In Duitschland is sinds gisternacht ta melijk veel sneeuw gevallen. Reuter seint uit Balboa (Panama): he vige onweders hebben groote oogstschade in het binnenland aangericht. Een aardbeving. Gistermorgen werden te San Francisco drie hevige aard bevingen gevoeld, de eerste om even over half vijf, die vijf seconden duurde; de tweede om even over half zes, die vijftien minuten duurde; de derde om kwart voor zeven, die ook verscheidene seconden aan hield. De materieele schade is groot. Ven sterruiten braken, klokken bleven stilstaan, plafonds en muren spleten vaneen. Insluipers aan het werk. Tij dens afwezigheid van de vrouw des huizes schijnen insluipers (het is ook mogelijk, dat er één geweest is) zich gisterenmiddag omstreeks zes uur door gebruik van valsche sleutels toe gang te hebben verschaft tot een perceel in de Andreas Bonnstraat te Amsterdam, be woond door de familie Premsela. De insluipers, die klaarblijkelijk met de si tuatie in de woning goed op de hoogte wa ren, hebben uit een linnenkast in een der zijkamers verschillende sieraden weggenomen. De deur van deze kast was niet afgesloten en zelfs stak de sleutel er iu. De ongenoode gasten schijnen geweten te hebben, dat de sieraden in de linnenkast waren opgeborgen, want de brandkast bleef onaangeroerd. Met een buit aan sieraden voor een geraamd be drag van f20.000 zijn de insluipers er van door gegaan. Een zwarte lijst voor dron kaard s. De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn heeft besloten een zwarte lijst voor dronkaards in te stellen. Aan personen, die op die lijst voorkomen, mag niet worden getapt. Door haar vrijer bedrogen. Een 19-jarig meisje te Rotterdam bezat een vrijer en een fiets, de laatste in huurkoop. De vrijer woonde dicht bij den rijwielhandelaar, bij wien de fiets gekocht was. Daarom gaf het meisje haai' liefste elke week f2 om hiermede de fiets af te betalen. "Maanden lang nam do galant de twee pop in ontvangst. Totdat do rijwielhandelaar het meisje kwam vragen of er nu nooit meer iets op. de fiets betaald zou worden, omdat hij al in maanden geen cent gezien had. Nu wil het meisje niets meer van hem weten! Geen wonder! Inbraak. Woensdagavond is te West- zaan ingebroken in de woning van een- al leenwonende vrouw, mej. R. Zij was den ge- heelen dag afwezig geweest en toen zij om half tien 's avonds thuis kwam, bemerkte zij, dat er ingebroken was. Vermist wordt een kistje, inhoudende het geld benoodigd voor een handeltje iu petroleum en sigaren. Buren hadden 's avonds om acht uur volk in huis gehoord, maar zjj meenden, dat de juffrouw was thuis gekomen. De politie heeft de zaak in handen en gemeend wordt, dat het geen vreemden zijn die de inbraak pleegden. St. bureaucratius in actie. Men schrijft aan de Msb.: Een ingezetene van Bussum deed Donderdag een expresse-brief ter verzending aan het Rus- sumsohe spoorwegstation aanbieden. De brief was bestemd voor het binnenland en gefran keerd volgens de sedert 1 October j.l. gelden de tarieven. De dienstdoende ambtenaar wei gerde echter het poststuk in ontvangst te ne men en eischte behalve het recht van 10 cents, dat de spoorwegmaatschappij voor hare bemiddeling verlangt nog een frankeering overeenkomstig aan het tarief, dat yóór 1 Oc tober gegolden heeft. Toen de aanbieder van het poststuk den ambtenaar er opmerkzaam op maakte, dat het schrijven toereikend gefrankeerd was, over eenkomstig het reeds sedert drie weken gel dend tarief, luidde het antwoord„Daar heb ik niets mee te maken. Wij hebben nog geen of- ficiëele aanschrijving ontvangen en eischen daarom nog frankeering volgens het oude ta rief I Iedere poging om den ambtenaar van liet onzinnige dezer handelwijze te overtuigen was vruchteloos. Het argument, dat de posterijen toch zeker geen aanmerking zouden maken op een frankeering, die reeds drie weken van kracht was, stuitte af op 's mans vrees, dat hjj het dubbeltje er misschien zélf hij zou moeten leggen. Inbraak. Toen Donderdagmiddag de familie G-, wonende in een alleen staande villa te Vlaardingen, na een drie- fmaandsche afwezigheid thuis kwam, vond zij al het meubilair opengebroken en ver nield. Eenige gouden en zilveren voor werpen worden vermist- De dieven zijn door een kelderraam binnengekomen en hebben daarna op een v-reeselijke manier huisgehouden. Alles is overhoop gehaald', nadat kasten, enz. met breekijzers waren bewerkt: Vermoedelijk heeft de diefstal een der laatste dagen plaats gehad, daar nog een natte handdoek werd gevonden. Een moordenaar, die om de doodstraf vraagt- Een moordenaar, Domenico Groppe genaamd, werd te Na pels wegens moord en nog 48 andere mis drijven tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Toen de man zijn vonnis had hooren voorlezen, verzocht hij, nu de doodstraf weer in Italië wordt ingevoerd voor aanslagen op den koning, de 'troon opvolgers en den minister-president, de eerste te mogen zijn, die de doodstraf zal ondergaan. Benoemd met ingang van 1 October 1926tot kommies 2e klasse de tijdelijke kommiezen 2e klasse: J. Gerritsen te Roosendaal (veldd.); L. N. Bal te Mheer; M. L. Maxkusse te Urmond; J. van Belsen te Berg en DalA. H. Holtkamp te Hansweert F, J. de Mul te Stampersgat; H. M. Ie Fever te Aardenburg; A. M. van der Wiel te Breda (t); H. van den Broek te Hontenisse; A. J. Brouwer te Sluis; J. Waverijn te Koewacht; F. P. Schreurs te SluisA. van Weelden te Nieuw Namen; ,R. Bun te IJzen- dijke; W. Klerks te St. Jansteen: J. A. Rijckborst te St. Jansteen. Met ingang van 9 Oct. 1926tot kommies 2e klasse de tijdelijke kom mies 2e klasse N. C. Schipper te Lobith. Bevorderd met ingang van 1 Oct. 1926: tot assistent de kommiezen le klasse: A. Jeremiasse te Amsterdam, D. B.; F. Zuidijk te Rotterdam, D. B. L ezingen Penning. AVij ver wijzen onze lezers te Domburg en Se- rooskerke naar de advertentie in dit nr, waarin de bekende volksschrij ver L. Penning zijn lezingen aldaar aankondigt. Gaarne wekken wij op tot druk bezoek. Overal, waar dhr Pen ning, wiens boeken we zeker allen kennen, optreedt, zijn de zalen vol. Arroqd.-Rechtbank te Middelburg Ter terechtzitting van do Arrondissemeints- Rechtbank te Middelburg weiden gisterenna middag de navolgende zaken behandeld: A. A. v. D., schippersknecht te Rotterdam, in voorarrest te Middelburg, verdacht van dief stal van een rijwiel te Schore, in den nacht van 17/18 Juni 1.1. ten nadeel© van C. Boon man. Ter terechtzitting bleek, dat deze ver dachte zich meerdere malen aan diefstal van fietsen moest hebben schuldig gemaakt en zich van het stelen van fietsen als het ware een beroep maakte. Eisch: drie jaar gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. A. D., 24 jaar, werkman en vrachtrijder te Vrouwepolder, verdacht, dat hij op 26 Juli 1.1. te Vrouwepolder C. C. R. Haspels, hoofdleid ster van een meisjeskamp der Vrije Jeugdkerb te Rotterdam, welk kamp toen te Vrouwepol der was gevestigd en gehouden, heeft bedreigd en gedwongen heeft aardappelen en groenten, die zij noodig had by" hem te bestellen, en haar bagage te doen vervoeren, voor haar in dreigende houding met een sikkel in de band is gaan staan, haar toevoegende: „als je mij de leverantie van aardappelen en groen ten en de vracht van de bagage niet gunt, dan zal ik dat hok waar jullie iu wonen, naar Middelburg vervoeren en afbreken", en verder: „als je niet zorgt, dat morgen alles in orde is, dan breek ik morgenavond dat hok waar jullie inwonen, ,af". Getuige J. van der Hoop, 18 j., z. b. te Rotterdam, door den President ondervraagd, zegt, dat verdachte op den bewusten dag mét den sikkel in de hand gestaan heeft, en drei gend de woorden in de dagvaarding vermeld, aan haar en de leidsters van het kamp, zekere mej. Haspels heeft gebezigd. De eerste dagen dat wij in het kamp waren, zegt getuige, heb ben wjj groenten en aardappelen van verdachte genomen, dooh die was te duur, waarom wij ,naar een ander zijn gegaan. Den nacht daarop heeft men steenen tege$ onze woning gegooid. Of verdachte daarbij tegenwoordig is geweest kan ik niet verklaren. Verdachte door den President ondervraagd, ontkent te hebben gedreigd. Wel heeft hij met een sikkel in de hand gestaan, omrede hij bezig was gras te snijden. Wie of er 's nachts met steenen heeft gegooid is verdachte ook niet bekend. De officier verzocht, in verband met het niet verschijnen van de getuige, mej. Haspels, hoofdleidster, die momenteel buitenslands is, dat de zaak onbepaald zal worden uitgesteld. De Rechtbank schorst de behandeling der zaak. C. W., 21 jaar, werkman te St.-Laurens, in voorarrest te Middelburg, verdacht van zich in den nacht van 1 op 2 Augustus j.l. te heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van een motorfiets van J .de Priester, aldaar. In deze zaak waren door het O. M. een 10-tal getuigen, waaronder een tweetal des kundigen opgeroepen. Mr A. H. van der Beke Callenfels, advocaat te Middelburg, fungeerde als verdachte's ver dediger. De eerste getuige J. Labruyère, stalknecht te Middelburg, verklaarde, dat zijn patroon, de bestolene de Priester, op 1 Augustus zijn mo torfiets in den stal had geplaatst. De deur was op slot Ik heb. op dien datum de motor fiets voor het laatst gezien. Getuige A. de Klerk, winkeljuffrouw te Mid delburg, zeide te wonen tegenover den bewus ten stal van de Priester en heeft in den nacht van 1 op 2 Augustus j.l. een motor hooren werken. De bestolene J. de Priester, koopman te Middelburg, zeide zijn motorfiets in zijn stal, aan de Bedddewjjkstr. te hebben opgeborgen. In den avond van 1 Augustus stond die motor er nog. Den volgenden morgen ontdekte ik, dat zij was gestolen. Later heb ik ze van de politie teruggekregen. Getuige J. Verhage, caféhouder te Middel burg, zeide, dat verdachte op 1 Augustus, om ongeveer half twaalf des avonds, in zijn .café was gekomen, en dat om kwart voor twaalf weer te hebben verlaten. Verdachte erkent zulks. Getuige C. Brouwer te Arnemuiden, zeide in den naoht vain 1 op 2 Aug. te zijn ontwaakt door het werken van een motor, die even daarna stopte. De Rijksveldwachter van Schaik te Arne muiden, als getuige gehoord, zegt in den morgen v^n 2 Augustus door zekere Tissink te Arnemuiden te zijn gewaarschuwd, dat hij: een motorrijwiel had gevonden. Hij is met Tissink medegegaan en zij vonden in e-en sloot aan den weg een motorrijwiel, dat blijk baar tegen aldaar staande hoornen was gere den. In de onmiddellijke nabijheid daarvan was tenminste een dennenboom afgeknapt, en was een gedeelte ran een boom ontschorst. In een gedeelte van de ,-oplaag ra» ons tweede blad is het eerste raadsel niet geheel juist afgedrukt. De twee laatste regels moeten als volgt gelezen worden 10,19 ,24, 66, 19, 29 is een plaats niet ver van Alkmaar. 5 is een j. Tante Dollie. Getuige heeft dat rijwiel onder zijn bewaking genomen. Getuige J. J. de Priester, koopman te Mid delburg, broeder van den bestolene, zegt op 2 Aug. verdachte te hebben ontmoet en be merkte toen, dat deze aan het hoofd verwond was. Verd. zeide, dat hij ,thuis van den zol der was gevallen. Getuige wist toen nog niet, dat de motorfiets van zijn broer gestolen was. Op een vraag van den President zegt ver dachte, die verwonding bij een vechtpartij te hebben opgeloopen. Getuige van den Hout, garagemeester te Vlis singen, zeide, dat er in den bewusten naoht omstreeks kwart over een een motorrijder bij hem in de garage kwam, die zeide van Domburg te komen en naar Goes te moetea. Hij was naar Vlissingen gekomen om benzine in te nemen, omdat hij vreesde te Middelburg niet terecht te' kunnen. Getuige heeft 5 Liter benzine iu den motor gedaan. Het was een persoon met een houding alsdie van verdachte, zegt getuige. De deskundige getuige, Dr Spuijman te Vlissingen, verklaart, dat de modder in be slag genomen op de plaats waar de motor werd gevonden, bij onderzoek dezelfde^J>leek te zijn als die aanwezig op het pak en de schoenen van verdachte. De schoen van ver dachte vertoonde bovendien een geripten af druk waarvau de maten overeen kwamen met de ribbels van den voetrem der ontvreemde motorfiets Verdachte door den President nader onder vraagd, blijft ontkennen en zijn onschuld vol houden. De Officier van Justitie gaat de verklari*- gen van de getuigen en deskundigen in on derling verband na en meent daaruit de con clusie te moeten trekken, dat niemand anders dan verdachte de dader is. Verdachte staat ongunstig bekend, en heeft reeds voor andere feiten in voorarrest gezeten, en ontkende toen ook alles. Hjj eischt tegen verdachte een gevangenisstraf van 8 maanden. De verdediger van verdachte betoogt, dat er verschillende feiten zijn, die in het nadoet van verdachte spreken doch verdediger acht niettemin het ten laste gelegde feit niet be wezen en verzoekt verdachte's invrijheidstel ling. De Rechtbank weigerde op het verzoek van verdediger in te gaan en bepaalde de uit spraak over 14 dagen. KAPFLLE. Veiling van 22 Oct. 1926. Kro<et 5.10, Beurré Clairgeau 1216, Be- ■sie van Schonauwen 12, Nouveau Poiteau 610, AVinterlouwtjes 58, Beurré Har denpont 8, Gieser Wildeman 911, Klei- peren 57, Pondsperen. 67, Kweeperen 13, Val- en Kroetperen 13, Goudreinet- ten 1726, Zure Bellefleur 1721, Court Pendu 1215, Reinette Tulpa 15, Gronin ger Kroon. 16, Landsberger Reinette 16 20, Luntersche Pippin 1618, Mei Pip ping 12, Paradijsappels 15, Krab de Krui* 58, Hollands Zoet 1214, Campagne Zoet 1216, Pomme d'Orange 1218, Val- en Kroetappels 510, Blauwe Drui ven 4250, Mispels 9, alles per 100 K.G, Noten 1.15 per 100 stuks. MIDDELBURG, 22 October. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Princes- seboonen 2035, Spinazie 717, Postelein 3034, Spruiten 913, Groote ajuin 2i. Kleine ajuin 1, Nero 410, Witlof 3437, Veldsla 916, Kersprincessen 50, Koolrapen 2, Tomaten 515, Blauwe Druiven 7076 ct., alles per K.G. Bloemkool I 717, idem fl 34, Savoye kool 24, Roode kool 13, Boerekool 1, Andijvie 0.51, Sla 0,5—1,^ Wit te kool 2 ct., alles per stuk. Karoten 24, Peen 3—6, Prei 3—6, Rapen 14, Selderie I2, Peterselie 1, Rammenas 12 ct., allen per bos. VLISSINGEN, 22 October 1926. Foppepeer 4, Josephine de Malines 9—10, Br. Clairgeau II—15, Br. Superfin 19, William Duchess* 1418, Nouveau Poiteau 917, Maagdeperen 15, Pondsperen 68, Gieser Wildeman 39, Kleiperen 3, Doyenne de Cornice 35, Soldal Laboureur 2227, Calabas de Fongaart 24, Calabas Carafon 25, H André 15,. Perzikappel 17, Warnerskring 2128, Goudreinet 1523, Groninger Kroon 1822, Zure Bellefleur 11 19, Zoete Bellefleur 14, Grauwzoet 1419, Elomzoet 1122, Reine d'Or 9, Uien 4, Koolraap 1,52,5, Spruiten 1021, Witlof 3138, Suikerboonen 1517, Princessen 38 49, Wagenaars 1014, Snijboonen 1025, Druiven 4951, Tomaten 13 ct., alles pet Kilogram. Roerekool 1,5, Roode kool 13, Savoye kool 2,56,5, Bloemkool 219 ct., alles per stuk. Selderie 1, Prei 68,5, Peeën 46, Kroten 24, Rammenas 11,5, Rapen 2,5 3 ct., alles per bos. Andijvie 146, Postelein (Fransche) 1018, Kervel 11, Pieterselie 810, Sla 1525 ct., alles per kist. KATS. Geboren: 15, Jan, z. v. Loui* Eikenbout en Pieternella Schrier; 17, Tan netje, d. v. Willem Platscborre en Teun*, de Wild. K0RTGENE. Overleden: 12, Maria Krij ger, 70 j., wed. van Johannes van Malde- gem; 14, Susanna Slimmen, 71 j., echtge- noote van Marinus Overbeeke. (Adr.BL)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3